USA – wszyscy czekamy – Ewelina Frihauf i Janusz Zagórski

W nagraniu prezentowanych jest wiele szczegółów o nabierającej rozpędu  sytuacji w USA.

Opublikowano za: niezaleznatelewizja

 

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Cisza….przed burzą.
  Wszyscy nabrali wody w usta albo grają nadal swoje dotychczasowe role.
  My Polacy mamy na taki czas boskie powiedzenie, „Trzymajmy się ramy..to”:-))))

  Tylko w Jerusalem Post pojawił się artykuł ,wywiad z Panią Nancy Pelosi.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.jpost.com/breaking-news/pelosi-us-house-to-vote-to-declare-trump-incapable-before-impeachment-654977

  Pelosi: Izba Stanów Zjednoczonych zagłosuje za uznaniem Trumpa za niezdolnego do oskarżenia
  Izba ma głosować w poniedziałek lub wtorek nad rezolucją wzywającą Pence’a do powołania się na 25. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

  Przez Jerusalem Post PRACOWNIKÓW , REUTERS 11 STYCZNIA 2021 10:52

  W pierwszym wywiadzie od czasu gwałtownych zamieszek na Kapitolu, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi powiedziała Lesley Stahl z 60 minut o swoich motywacjach, by po raz drugi odwołać prezydenta USA Donalda Trumpa.
  Wśród powodów, dla których przeszła do impeachmentu, Pelosi stwierdziła, że ​​Trump powinien stanąć przed sądem i że jeśli „po tym wszystkim nie będzie kary ani konsekwencji, będzie mógł ponownie kandydować na prezydenta”.

  Późną niedzielą Pelosi powiedział również prawodawcom, że w tym tygodniu najpierw zagłosują nad rezolucją wzywającą wiceprezydenta Mike’a Pence’a i rząd do usunięcia Trumpa ze stanowiska przed postawieniem go w stan oskarżenia.
  Izba ma głosować w poniedziałek lub wtorek nad rezolucją wzywającą Pence’a do powołania się na 25. poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych, która pozwala jemu i rządowi na usunięcie prezydenta, jeśli nie jest w stanie wypełnić swoich oficjalnych obowiązków, powiedział Pelosi w liście. .

  Pelosi dodał, że po tym Izba „przystąpi do wnoszenia na podłogę przepisów dotyczących oskarżenia”. Do późnej niedzieli 210 członków Izby współsponsorowało środek impeachmentu, czyli prawie większość Izby.

  Ponieważ w jego administracji pozostało zaledwie 10 dni, Demokraci zagrozili, że po raz drugi oskarżą prezydenta, po gwałtownych zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce w środę.
  Artykuły o oskarżeniu mogą zostać przedstawione Trumpowi już w poniedziałek, powiedział w wywiadzie dla ABC przedstawiciel Ted Lieu (D-Kalifornia). Pelosi, wraz z kilkoma republikańskimi parlamentarzystami, wezwał prezydenta do rezygnacji „natychmiast”.
  „Ale jeśli tego nie zrobi, poinstruowałem Komisję Regułową, aby była gotowa posunąć się naprzód z 25 poprawką legislacyjną kongresmana Jamiego Raskina i wnioskiem o odwołanie” – powiedział Pelosi w oświadczeniu. „W związku z tym Izba zachowa każdą opcję – łącznie z 25 poprawką, wnioskiem o wniesienie oskarżenia lub uprzywilejowaną uchwałą o złożeniu zarzutów”.

  Demokraci, którzy powiedzieli, że głosowanie Izby w sprawie impeachmentu może nastąpić w połowie tygodnia, mają nadzieję, że groźba zintensyfikuje presję na Pence’a i gabinet, aby odwołali się do 25. poprawki, zanim kadencja Trumpa skończy się za mniej niż dwa tygodnie.

  Nie jest jasne, czy ustawodawcy byliby w stanie usunąć Trumpa z urzędu, ponieważ jakiekolwiek oskarżenie wywołałoby proces w Senacie, w którym jego koledzy Republikanie nadal sprawują władzę, a dwie trzecie ze 100 członków musi głosować za skazaniem za jego usunięciem.

  Biały Dom odrzucił wezwania Trumpa do rezygnacji lub usunięcia ze stanowiska. „Zaskoczenie prezydenta Donalda Trumpa faktem, że pozostało mu 12 dni prezydentury, posłuży tylko do dalszego podziału kraju” – powiedział rzecznik Białego Domu Judd Deere.

  Rola Trumpa we wspieraniu środowego chaosu otworzyła narastający rozłam w Partii Republikańskiej.

  Omri Nahmias przyczynił się do powstania tego raportu.

 2. krnabrny1 says:

  Wykorzystując tą chwilę przerwy napiszę parę praktycznych rad dla nas wszystkich.

  Trzeba Wam wiedzieć że system bankowy jest połączony na całym świcie, jeśli coś padnie tam, padnie i u nas.
  Wszystkie transakcje bankowe są obsługiwane poprzez paypal , serwery zagraniczne.
  Wszystkie bankomaty wypłacają pieniądze tylko jeśli mają połączenie internetowe z bankiem.

  Sami rozumiecie że nie trzeba wyłączać internetu aby bankowość padła, zatem powtórzę, miejcie w portfelu ZAPAS PIENIĘDZY

  Jeśli padnie internet, WSZYSTKIE ZAKUPY ZOSTANĄ ZATRZYMANE, no bo teraz jesteśmy już na kasach elektronicznych, bez nich nikt nie będzie mógł niczego SPRZEDAĆ!

  Zatem, zaopatrzcie się w jedzenie i leki, tak aby w domu zawsze coś było na dwa tygodnie.

  Tankujcie samochody kiedy w baku jest połowa paliwa i do pełna.

  PIJCIE DUŻO PRZEGOTOWANEJ WODY!:-)))))

 3. krnabrny1 says:

  I PAMIĘTAJCIE!!!! CHARLIE FROST BYŁ PIERWSZY!!!!:-)

Wypowiedz się