Ten „Wielki Reset” dotyczy poszerzenia władzy rządu i zniesienia wolności na całym świecie.

Wielki reset ustawy

Ron Paul

Założyciel Światowego Forum Ekonomicznego i prezes wykonawczy Klaus Schwab zaproponował wykorzystanie nadmiernej reakcji na koronawirusa do rozpoczęcia ogólnoświatowego „Wielkiego Resetowania”. Ten Wielki Reset dotyczy poszerzenia władzy rządu i tłumienia wolności na całym świecie.

Schwab wyobraża sobie autorytarny system, w którym wielki biznes jest partnerem rządu. Duży biznes wykorzystywałby przyznane przez rząd uprawnienia monopolistyczne, aby zmaksymalizować wartość dla „interesariuszy”, a nie akcjonariuszy. Interesariusze to rząd, organizacje międzynarodowe, sama firma i „społeczeństwo obywatelskie”.

Oczywiście rządowi biurokraci i politycy wraz z potężnymi partykularnymi interesami zadecydują, kto jest, a kto nie jest interesariuszem, co leży w interesie interesariuszy i jakie kroki muszą podjąć korporacje, aby zmaksymalizować wartość dla interesariuszy. Życzenia ludzi nie są priorytetem.

Wielki reset radykalnie rozszerzy stan nadzoru poprzez śledzenie w czasie rzeczywistym. Nakazuje również, aby ludzie otrzymywali cyfrowe certyfikaty w celu podróżowania, a nawet technologie wszczepiane do ich ciał w celu ich monitorowania.

Propozycja Schwaba dotycząca inwigilacji zawiera pomysł wykorzystania skanów mózgu i nanotechnologii do przewidywania, a jeśli to konieczne, zapobiegania przyszłym zachowaniom jednostek.

Oznacza to, że każda osoba, której mózg został „zeskanowany”, może mieć swoją drugą poprawkę i inne prawa naruszone, ponieważ biurokrata rządowy stwierdzi, że dana osoba popełni przestępstwo.

System śledzenia i monitorowania mógłby zostać użyty do uciszenia tych, którzy wyrażają „niebezpieczne” poglądy polityczne, takie jak to, że Wielki Reset narusza dane nam przez Boga prawa do życia, wolności i dążenia do szczęścia.

Wielki reset wiąże się z ogromną ekspansją państwa opiekuńczego poprzez powszechny program dochodu podstawowego. Może to pomóc zapewnić zgodność z autorytarnymi środkami Wielkiego Resetowania. Będzie to również bardzo drogie.

Wynikający z tego wzrost długu publicznego nie będzie postrzegany jako problem przez ludzi wierzących we współczesną teorię monetarną. To najnowsza wersja bajki, że deficyty nie mają znaczenia, dopóki Rezerwa Federalna spienięży dług.

Wielki Reset ostatecznie zakończy się fiaskiem z tego samego powodu, dla którego wszystkie inne próby rządów kontrolowania rynku zawodzą.

Jak pokazał Ludwig von Mises, ingerencja rządu w rynek zakłóca system cen. Ceny to sposób, w jaki informacje o wartości towarów i usług związanych z innymi towarami i usługami są przekazywane uczestnikom rynku.

Ingerencja rządu w rynek zakłóca sygnały wysyłane przez ceny, prowadząc do nadpodaży niektórych towarów i usług oraz niewystarczającej podaży innych.

Blokady pokazują niebezpieczeństwa kontroli rządu nad gospodarką i naszym życiem osobistym. Blokady zwiększyły bezrobocie, spowodowały zamknięcie wielu małych firm i doprowadziły do ​​większej liczby uzależnień, przemocy domowej i samobójstw.

Powiedziano nam, że blokady są nakazane z powodu wirusa, który nie stanowi większego zagrożenia dla bardzo dużego odsetka amerykańskiej opinii publicznej.

Jednak zamiast przyjąć inne podejście, politycy podwajają się na nieudanej polityce masek i blokad.

W międzyczasie duże firmy technologiczne, które już często działają jako partnerzy rządu, uciszają każdego, kto kwestionuje oficjalne stanowisko dotyczące zagrożenia koronawirusem lub skuteczności blokad, masek i szczepionek.

Katastrofalna reakcja na Covid to tylko najnowszy przykład tego, jak ci, którzy rezygnują z wolności dla bezpieczeństwa lub zdrowia, staną się niewolni, niebezpieczni i niezdrowi. Zamiast Wielkiego Resetowania autorytaryzmu potrzebujemy wielkiego odrodzenia wolności!

Ron Paul
Prezes

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=46847

Comments

 1. krnabrny1 says:

  SKĄD ONi MAJĄ FORSĘ NA TAKIE ZABAWY?

  Dzisiaj, nadal korzystając z przerwy w działaniach wyjaśnię pewną sprawę, na ten temat miałem już pisać od dawna ale zawsze coś wpadało.

  Pytanie jest prozaiczne, aby robić takie cyrki jak teraz się dzieją, należy mieć na to FORSĘ, bez forsy można sobie co najwyżej popisać w internecie, tak jak ja to teraz robię:-)))))

  Oczywiście znajdziecie typową odpowiedź, że pieniądze są drukowane. Tak jest faktycznie, ale to jedynie pół prawdy, bo gdyby tylko o to chodziło zeżarła by cały interes inflacja i to dość szybko. A tutaj widzimy wyraźnie że dolar nadal jest twardą walutą, a giełda stoi dość dobrze. Zdają się być tak niewzruszone tym co się dzieje , że chyba i koniec świata by im nie zaszkodził!:-)

  Aby dowiedzieć się gdzie jest ukryty TRIK, trzeba trochę wiedzieć o giełdzie.
  Ale nie trzeba się na tym znać. Przedstawię to metaforycznie.

  Generalnie mamy na świecie korporacje, te wielkie firmy jako FUNDAMENT swojej wartości stosują GIEŁDĘ. Sprawa jest prosta, im więcej ludzi kupuje akcje danej korporacji, tym więcej ona jest WARTA, a jednocześnie umacnia swoje ZAUFANIE na rynku, no bo jak wielu kupuje akcje danej korporacji to oznacza, że musi to być DOBRA korporacja.

  Można to zatem przedstawić tak, że korporacja to piękna kobieta, a giełda to LUSTRO. Kobieta pokazuje się w całej krasie przed lustrem a to lustro odbija KONDYCJĘ jej URODY… czyli WARTOŚĆ.

  Oczywiście jak to kobieta, taka korporacja chce się pokazać w lustrze z jak najlepszej strony, zakłada niezłą kieckę, robi makijaż, pręży się i wygina…..a lustro ODBIJA JEJ STAN.

  Tak było do pewnego momentu.

  Jednak wiele lat temu rozpoczęto MANIPULACJE giełdowe. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko to, że LUSTRO PRZESTAŁO ODBIJAĆ STAN RZECZYWISTY!

  Stało się KRZYWYM ZWIERCIADŁEM, jak w Salonie luster w lunaparku. Tak modyfikowano kształt zwierciadła żeby odbicie kobiety-korporacji było JESZCZE ATRAKCYJNIEJSZE. Oczywiście wartość kobiety WCIĄŻ ROSŁA w MIĘDZY CZASIE.

  Te działania doprowadziły właśnie do ostatniego kryzysu giełdowego w USA, który rozlał się już na cały świat, ale został „opanowany”.

  Jego „opanowanie” jednak dokonane zostało na zasadzie GWAŁTU.

  Co się wówczas wydarzyło?

  Otóż, piękna kobieta-korporacja zdała sobie sprawę że jest już na TYLE SILNA, że nie są jej potrzebni akcjonariusze, czyli LUSTRO i stwierdziła ,że WYKUPI SAMĄ SIEBIE!

  W praktyce wyglądało to tak że korporacja wynajmuje firmy ,które inwestują w korporację za jej własne pieniądze! To trwało kilka lat zanim poszczególni gracze giełdowi zaczęli odpadać z gry ponieważ nie było już dla nich miejsca w takim układzie.

  Metaforycznie można to ująć tak że, jak kiedyś korporacja odbijała się w lustrze, tak obecnie są to DWA LUSTRA USTAWIONE NA PRZECIWKO SIEBIE!!!!

  Dzięki temu stworzono coś w rodzaju FINANSOWEGO PERPETUM MOBILE!
  Korporacja w zasadzie od tego momentu nie musi nic wytwarzać, nie musi sprzedawać usług, a mimo to utrzymuje swoją wartość BEZ ZASTRZYKÓW FINANSOWYCH!

  Nie jest to oczywiście mechanizm BEZSTRATNY, pewna część gotówki ulatnia się podczas tego procesu, ale generalnie są to stosunkowo niewielkie kwoty w stosunku do wartości korporacji i właśnie tylko te „niewielkie” kwoty DODRUKOWUJE SIĘ!

  Oczywiście jest to UTOPIA, ponieważ ten układ nie tylko nie potrzebuje już NIC WYTWARZAĆ, ale nie potrzebuje już nawet PRACOWNIKÓW!

  Po co robić sobie koszty? Skoro i tak i tak KORPORACJA UTRZYMA SWOJĄ WARTOŚĆ?

  Twórcy tego systemu przyjęli założenie, że chcą ABSOLUTNEJ pewności stabilnego kursu korporacji i nic ponad to ich nie obchodziło. Podczas projektowania zapomnieli nawet PO CO to wszystko ma działać!

  I właśnie TEN SYSTEM, jest podstawą finansową tego co się obecnie dzieje.
  Tylko dzięki niemu może się to dziać.

  Podpowiem na zakończenie tylko jedno. Polityka NIE MA ZNACZENIA, znaczenie ma jedynie ZASILANIE danego systemu. On będzie działał dopóty, dopóki będzie zasilanie.

  Zatem aby to wszystko się NAPRAWDĘ skończyło…..KTOŚ MUSI WYJĄĆ WTYCZKĘ Z RESPIRATORA!

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Sprawa jest prostsza, jeśli wszystkie globalne korporacje są we własności 60-80 % kilku do kilkunastu ludzi i Instytucji ( np. Watykan) to oni skutecznie to kontrolują, aby nie było SUPER, HIPER KOSMICZNEJ INFLACJI, a jednocześnie krok po kroku pozbawiają własności: państwa, samorządy, firmy i gospodarstwa domowe…

 2. krnabrny1 says:

  Podsumowując.
  Obecnie jest tak że GIEŁDA tworzy OBRAZ , odbicie KORPORACJI i na odwrót KORPORACJE tworzą odbicie GIEŁDY.

  W zasadzie mogło by to istnieć, natomiast oni chcieli więcej, chcieli aby, za te niby dolary można było kupować za granicą i żeby ta zagranica uważała nadal dolara za TWARDĄ WALUTĘ.

  Tutaj się właśnie umoczyli, tak się nie da dłuższą metę, stąd próby wprowadzenia elektronicznej waluty.

  Wszystko zaczęło się oczywiście od Chińczyków którzy pierwsi się w tym zorientowali jako największy outsourcinogwy współpracownik USA

Wypowiedz się