Po raz pierwszy w Hiszpanii jezuici przyznają się do dziesięcioleci wykorzystywania seksualnego

Autorzy: ARITZ PARRA i NICOLE WINFIELD
AP

APFIL – Na tym zdjęciu w pliku z piątek, 22 czerwca 2018 r., Demonstranci demonstrują blokując ulicę przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Madrycie, Hiszpania. Pierwsze kompleksowe dochodzenie wewnętrzne w sprawie zarzutów wykorzystywania seksualnego przez zakon religijny w Hiszpanii zidentyfikowało 81 dzieci i 37 dorosłych ofiar 96 jezuitów od późnych lat dwudziestych XX wieku, w raporcie opublikowanym w piątek 22 stycznia 2021 r., Ale stowarzyszenia ofiar twierdzą, że jest to niewystarczające identyfikacji sprawców lub tych, którzy tuszowali nadużycia. (Zdjęcie AP / Paul White, PLIK)

MADRID (AP) – W pierwszym kompleksowym dochodzeniu wewnętrznym dotyczącym zarzutów wykorzystywania seksualnego przez zakony religijne w Hiszpanii od późnych lat dwudziestych XX wieku zidentyfikowano 81 dzieci i 37 dorosłych ofiar 96 jezuitów, czyli znacznie więcej niż przypadki, które do tej pory były znane publicznie .

Stowarzyszenia ofiar z zadowoleniem przyjmują ujawnienie, ale widzą, że jest to niedostateczne, ponieważ nazwiska sprawców lub osób, które ukrywały nadużycia, nie zostały ujawnione. Chcą również, aby dochodzenie jezuitów doprowadziło do odpowiednich spraw karnych przeciwko nielicznym nadal żyjącym sprawcom przemocy oraz do szczegółowego planu odszkodowania dla ich ofiar.

„To nieśmiałe posunięcie, które idzie w dobrym kierunku, ale jest za krótkie” – powiedział w piątek The Associated Press Miguel Hurtado, rzecznik Stowarzyszenia Skradzione Dzieciństwo.

Jezuici są tak powszechnie znani członkowie Towarzystwa Jezusowego, rzymskokatolickiego zakonu założonego w 1540 roku przez Ignacego Loyolę. Według strony internetowej, Towarzystwo prowadzi 68 szkół w Hiszpanii, w których uczy się około 75 000 studentów, a także pół tuzina uniwersytetów i ośrodków szkolnictwa wyższego.

Towarzystwo Jezusowe w Hiszpanii stwierdziło w opublikowanym w czwartek raporcie, że wewnętrzne dochodzenie potwierdziło, że 96 członków było oskarżonych o nadużycia seksualne od 1927 r., Czyli roku, w którym pierwszy odnotowany przypadek. Dla 65 jezuitów zarzuty dotyczyły nieletnich ofiar. Raport podkreśla jednak, że oskarżeni jezuici stanowią nieco ponad 1% z 8 782 członków przyjętych do zakonu w ciągu ostatnich 93 lat.

Ujawnienie przez hiszpańskich jezuitów ma miejsce, gdy papież Franciszek, pierwszy papież jezuita Kościoła, próbował uwrażliwić kościół na całym świecie na problem nadużyć duchownych i uchwalił prawa, które pociągają hierarchię do odpowiedzialności za tuszowanie tego.

Podobnie jak w przypadku innych grup religijnych, które specjalizują się w edukacji, raport pokazuje, że szkoły prowadzone przez jezuitów stały się dojrzałymi terenami łowieckimi dla księży-drapieżników, ponieważ zapewniały stały dopływ ofiar. Większość stwierdzonych nadużyć miało miejsce w szkołach lub było z nimi związane, powiedzieli hiszpańscy jezuici.

Tylko 17 sprawców z udziałem nieletnich żyje, a 13 z nich, którzy pozostają związani z jezuitami, zostało ukaranych lub oczekujących na wyniki śledztwa karnego lub wewnętrznego, a wszyscy zostali przeniesieni na stanowiska z dala od dzieci, zgodnie z rozkazem raport.

Zarejestrowane przypadki wynikają z zarzutów, relacji świadków i doniesień medialnych, a także obejmują niewłaściwe uwagi werbalne i przypadki wykorzystywania seksualnego i gwałtu.

Hiszpańska gazeta El País poinformowała, że ​​w dochodzeniu w sprawie przypadków wykorzystywania seksualnego duchownych od 1986 r. Tylko ośmiu ze 123 domniemanych sprawców było jezuitami, aż do ujawnienia zakonu w tym tygodniu. Według gazety objawienie to jest „ciosem dla nielicznych statystyk znanych na temat wykorzystywania nieletnich przez kościół katolicki w Hiszpanii”.

Raport mówi również, że istnieje 19 przypadków „plotek”, w których nie znaleziono dowodów prowadzących do uzasadnionych zarzutów, a 15 oskarżonych jezuitów zostało uniewinnionych.

Przyznanie się hiszpańskich jezuitów jest znaczące, biorąc pod uwagę fakt, że zakony  w większości wypadały spod radaru szeroko zakrojonych dochodzeń kryminalnych, śledztw krajowych i dobrowolnych ujawnień dotyczących wykorzystywania seksualnego duchownych na całym świecie, które skupiały się głównie na diecezjach i ich księżach.

Niektóre zakony religijne w USA zostały zmuszone do ujawnienia informacji o drapieżnikach w ich szeregach w ramach postępowania cywilnego lub postępowania upadłościowego, podczas gdy inne uczyniły to dobrowolnie, choć pod presją po ostatnim wybuchu skandalu w USA w 2018 roku. Jednak wiele zgromadzeń nadal utrzymuje takie informacje w tajemnicy, a poza Stanami Zjednoczonymi takie ujawnienie w formie nakazu jest niezwykle rzadkie.

Wielkie zakony działają na wiele sposobów poza diecezjalną strukturą hierarchii katolickiej, podlegając własnym przełożonym, którzy z kolei podlegają bezpośrednio Watykanowi. W rezultacie zazwyczaj nie są zobowiązani do przestrzegania wytycznych ani zaleceń podjętych przez ich krajowe konferencje biskupów, które w ostatnich latach próbowały poradzić sobie z problemem. Jednak niewielu poza Stanami Zjednoczonymi opowiada się za publikowaniem nazwisk oskarżonych księży.

Hurtado, który sam był ofiarą nadużyć jako członek katolickiej grupy młodzieżowej w północno-wschodniej Hiszpanii, identyfikacja oprawców jest potrzebna, zwłaszcza że urzędnicy kościelni przez dziesięciolecia ukrywali oskarżonych duchownych, przenosząc ich do różnych parafii lub diecezji, a nawet wysyłając za granicę jako misjonarze .

„Po raz kolejny raport sprawia wrażenie, że nadużycia powstały przypadkowo, przez pecha, a nie w wyniku polityki ukrywania instytucji przez dziesięciolecia” – powiedział działacz.

Jezuici przedstawili swoje ustalenia po dwuletnim dochodzeniu wewnętrznym jako akt skruchy, przyznając, że wyniki były „niekompletne”, a reakcja zakonu przez lata była „niewystarczająca, co przyczyniło się do zwiększenia bólu”.

„Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego środowiska w naszej pracy, a kluczową częścią tego jest bycie odpowiedzialnym za to, co robimy” – powiedział w oświadczeniu przełożony prowincjalny Zakonu w Hiszpanii ks. Antonio España.

Zgodnie z nowym planem, aby uczynić swoje kościoły i szkoły „bezpiecznym środowiskiem dla nieletnich i osób szczególnie wrażliwych”, zakon oświadczył, że zintensyfikował szkolenie swoich duchownych i pracowników, aby zapobiegać wykorzystywaniu seksualnemu, ale także zapewnić bezpieczną przestrzeń dla ewentualnych ofiar. naprzód z zarzutami.

Ustanowili również wytyczne dotyczące reagowania na wszelkie podejrzane przypadki, powiedzieli jezuici, dodając, że wysiłek ten był częścią „głębokiej zmiany kultury”.

W raporcie nakaz rzadko przyznaje się do udzielenia pomocy ekonomicznej lub opłacenia terapii w kilku przypadkach, chociaż stwierdza, że ​​nie są one uznawane za odszkodowanie prawne.

Towarzystwo Jezusowe oświadczyło, że pracuje nad protokołem reparacji zgodnie z hiszpańskim prawem.

„W żadnym wypadku nie rozumiemy, że odszkodowanie usuwa cierpienie, ale chcemy udzielić odpowiedzi, kiedy tylko jest to możliwe” – powiedział.

W nieszczęsnym rejestrze jezuitów w Stanach Zjednoczonych, ich oddział w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych wypłacił w 2011 r. Największą w historii ugodę dotyczącą nadużyć duchownych, od 166 milionów do 500 ofiar – wielu z nich to rdzenni Amerykanie, którzy byli gwałceni i molestowani w odległych szkołach i parafiach jezuickich na Alasce.

___

Nicole Winfield zameldowała się z Rzymu.

___
https://apnews.com/article/international-news-sexual-abuse-by-clergy-spain-bd48515c52e036fcaa96dcf4edb488d2

Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=49359

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Zwykłego Amerykanina znam od dość dawna, nigdy nie był panikarzem, ale to co dzisiaj napisał budzi niepokój o stan emocjonalny Amerykanów, zatem przechodzą do PUNKTU NUMER 1. strony 85 dokumentu z Davos:-)

  CZERWONY ALARM!
  OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCYCH PRZYSIĘGI ZAMÓWIENIA CZĘŚĆ I
  Jak zawsze, Strażnicy Przysięgi bronią Konstytucji przed wszystkimi wrogami, zarówno zagranicznymi, jak i krajowymi. To, co jest teraz instalowane, nie jest rządem konstytucyjnym. Jest to nielegalny reżim, który niesprawiedliwie przejął władzę poprzez masowe oszustwa wyborcze, zainstalowanie marionetki ChiCom, która będzie wykonywać rozkazy śmiertelnego wroga tego narodu, a także licytacje międzynarodowych elit, które są wierne i sprzymierzone z KPCh, gdy dążą do wspólnego celu zniszczenia naszej Republiki i zniewolenia narodu amerykańskiego.

  Streszczenie:

  Przygotuj się na brak łączności / awarię. Zdobądź radia CB i HAM, paliwo, żywność itp
  Zbierz TERAZ w swojej siedzibie w hrabstwie. Spotkaj się twarzą w twarz i uporządkuj komunikaty w sieci i ustal, kto będzie Strażnikiem domu i częścią programu „Dla całej rodziny”, aby zatrzymać się i chronić rodziny, a także określić, kto może wysyłać projekcje, aby chronić i pomagać innym. Zrób to teraz, zanim komunikacja opadnie.
  Zbierz jak najszybciej na poziomie stanowym, ale NIE na Kapitolu. Nowo utworzone jednostki hrabstwa muszą zebrać się w przyjaznym red hrabstwie, aby ustanowić komunikację i połączenia przywódcze na przyszłość. Ustanów protokoły na wypadek zgaszenia świateł / zaniku łączności.
  Uważaj na fałszywe flagi i pułapki, które są teraz ustawiane. Uważaj, kogo słuchasz i na jakie wydarzenia bierzesz udział. Spodziewaj się prób zwabienia Cię na teren kontrolowany przez wroga, gdzie mają czas na ustawienie fałszywych flag.
  Przygotujcie się na podążanie tą samą ścieżką co Ojcowie Założyciele potępienia bezprawnego reżimu, unieważnienia / masowego nieprzestrzegania, buntu, wzajemnej obrony i oporu. Więcej informacji w części II.
  DLA PATRIOTÓW:

  Patrioci, trzymajcie proszek w suchym miejscu, z głową na krętliku i sprzętem gotowym do użycia w każdej chwili.

  BĄDŹ PRZYGOTOWANY DO RUCHU. TOCZYĆ. Ale zachowaj spokój. To może być trudna równowaga, ale możesz to zrobić. Idź dobrze z Panem, postaraj się zachować spokój, bądź spokojny, ale bądź gotowy.

  Zdaj sobie sprawę, że w tym czasie trwa burza celowej dezinformacji, plotek i gotowych fałszywych flag. Uważaj na to, komu ufasz, jeśli chodzi o informacje, i pamiętaj, że informacje to nie to samo, co „dane wywiadowcze”. Nawet jeśli ktoś jest szczery i godny zaufania (w tym sensie, że nie zamierza wprowadzać w błąd), nadal może przekazywać fałszywe informacje.

  Należy również uważać, aby po prostu wskoczyć na reklamowane lub zorganizowane wydarzenie „patriotyczne” – czy to protest, czy jakikolwiek marsz zbrojny. Spodziewaj się fałszywych flag i orkiestrowanych przez wroga wydarzeń i pułapek. Nie spieszcie się z długą głową do takiego „Buffalo Jump”, jak nazywa ich weteran Navy SEAL Matt Bracken.

  Zobacz poniżej mój zalecany kierunek działania, który ma na celu uczynić cię silniejszym i lepiej zorganizowanym teraz i na przyszłość, bez wpadania w pułapki z fałszywą flagą, które sprzyjają celom wroga.

  PRZYGOTUJ SIĘ NA COMMS DOWN / LIGHT OUT

  W perspektywie krótkoterminowej mamy do czynienia z bardzo dużym prawdopodobieństwem zamierzonego scenariusza „zerwania łączności”, w którym czarne kapelusze przerywają / zamykają całą komunikację w Stanach Zjednoczonych – brak usług komórkowych, internetu, linii stacjonarnych. Brak komunikacji.

  Może to również obejmować spadek energii elektrycznej. Celowa przerwa w dostawie prądu. Najgorszy scenariusz to strajk EMP. To jest ostatnia opcja Chicoma / globalistka, aby nas powstrzymać. Bądź na to tak przygotowany, jak tylko możesz.

  Celem takiej komunikacji będzie zminimalizowanie naszej zdolności do komunikowania się i przyszpilania ludzi w ich domach, gdy czarne kapelusze i ich terrorystyczni sojusznicy przeprowadzają noc długich noży strajk ścięcia głowy w celu aresztowania lub w inny sposób naszych liderów patriotów, potencjalnych przywódców i wysoko wykwalifikowanego personelu.

  Alternatywnie, nawet jeśli nie ma jawnego wyłączenia komunikacji lub zdarzenia blackout, nadal mogą być jednoczesne naloty na cały kraj w środku nocy, aby wyeliminować przywódców i zagorzałych patriotów, zanim będą mogli ostrzec się nawzajem. Spodziewać się tego.

  Niezależnie od tego, czy awaria łączności / zasilania ma miejsce w wyniku działań podjętych przez białe lub czarne kapelusze – czy czarne kapelusze reagują na coś, co zrobił Prezydent Trump lub jego zwolennicy, czy też dzieje się to po większej liczbie fałszywych flag, aby nas zamknąć Aby uniemożliwić nam podjęcie działań, musisz wykonać następujące czynności:

  DZIAŁANIA OSOBISTE

  1. Przywództwo musi wydostać się z X TERAZ. NIE być w domu. Bądź gdzie indziej . Jeśli zignorujesz to ostrzeżenie i zostaniesz w domu, przynajmniej kiedy zgasną światła, wyjdź. Bądź gotowy do opuszczenia domu w mgnieniu oka, gdy pojawią się pierwsze oznaki nalotów.

  Wszyscy patrioci muszą mieć plan B, plan C, plan D dla Ciebie i Twoich bliskich. Miejsce, do którego mogą się udać, NIE jest bezpośrednio przypisane do Ciebie i kilka miejsc, do których możesz się udać, które nie są z Tobą powiązane za pomocą cyfrowych śladów lub zapisów.

  Przygotuj się na „ciemną komunikację” z wyboru. Niski poziom lub brak technologii jest lepszy od zaawansowanych. Weź kilka telefonów z palnikiem. Ale bądź też gotowy na całkowite wyciszenie radia / telefonu.

  2. Chwyć TERAZ wszystkie radia CB i HAM. Radia CB można znaleźć na przystankach dla ciężarówek. Radia FRS z dobrych sklepów sportowych lub Wallmart są również przydatne do komunikacji bliskiego zasięgu (w sąsiedztwie). Radia HAM będą prawdopodobnie musiały być zamawiane przez Internet, więc zamów je teraz!

  Zdobądź radio krótkofalowe, aby móc monitorować wiadomości i informacje.

  Nawet jeśli nie wiesz, jak obsługiwać radio HAM lub CB, kup je. Ktoś inny będzie wiedział, jak to zrobić.

  Kup dodatki dla przyjaciół, rodziny, sąsiadów. Będziesz potrzebować tych radiotelefonów, aby komunikować się, gdy wrogowie domowi wyłączy komunikację (co będzie w pewnym momencie). Uporządkuj swoje komunikaty teraz. Nie czekaj.

  3. Zdobądź wszystkie możliwe paliwo – gaz, olej napędowy, TERAZ. Wydobądź paliwo z podziemnych zbiorników magazynowych do przenośnych pojemników. Zdobądź wszystko, co możesz. Będziesz tego potrzebował. Pożycz pieniądze lub doładuj je, jeśli musisz. Nie możesz ruszyć, aby pomóc ocalić swój kraj, a nawet chronić swoje hrabstwo, jeśli nie masz paliwa. Kiedy myślisz, że masz dość, podwajaj. Następnie ponownie podwoić. NIE zakładaj, że będziesz w stanie kupić paliwo w sytuacji awaryjnej. Sama przerwa w dostawie prądu utrudni wydobycie paliwa z podziemnych zbiorników, nie mówiąc już o ucieczce na stacjach benzynowych, gdy wszyscy starają się je zdobyć.

  4. Kup tyle jedzenia, ile możesz TERAZ . Podwójne i potrójne cokolwiek masz. Kup więcej dla przyjaciół, rodziny, sąsiadów. Pożycz pieniądze, jeśli musisz, lub je obciąż. Wydobądź oszczędności. Kupuj nietrwałe produkty luzem, które można gotować tylko w gorącej wodzie (ryż, fasola, płatki owsiane itp.) Lub produkty w puszkach. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, kup liofilizowaną żywność typu „Mountainhouse” (wystarczy dodać gorącą wodę). Nadal można je znaleźć w działach zaopatrzenia kempingów w dużych sklepach z pudełkami. Zdobądź żywność, leki, witaminy i minerały oraz środki higieny osobistej (na przykład chusteczki dla niemowląt). Postępuj zgodnie z radą Mormonów dotyczącą trzymiesięcznego zapasu tego, co i tak normalnie jesz / używasz, a następnie rocznej wartości żywności masowej do długoterminowego przechowywania.

  DZIAŁANIA WSPÓLNOTOWE PATRIOTÓW

  1. Zbierz TERAZ w swojej siedzibie w hrabstwie . Zbierz wszystkich zwolenników Trumpa, wszystkich patriotów, wszystkich konstytucjonalistów, wszystkich libertarian itd. – wszystkich oddanych wolności i ograniczonemu rządowi konstytucyjnemu. Zaproś swoich konstytucjonalistów LEO i innych aktualnych służb ratowniczych. Zwołaj wszystkich patriotów razem w fizycznej przestrzeni, na publicznej zbiórce. Przyjdźcie razem, spójrzcie sobie w oczy i poznajcie się, a także rozpocznijcie niezbędny proces wzajemnej weryfikacji. Będziesz próbował infiltracji przez lewicowe krety, płatnych poufnych informatorów, szpiegów itp. To się stanie. Spodziewać się tego. Ale nadal musicie się zjednoczyć, aby stać się silniejszym, razem, teraz.

  Musisz teraz uporządkować swoje komunikaty awaryjne w sieci. Ustal, w jaki sposób będziesz się komunikować, gdy nie ma telefonu, internetu ani sieci komórkowej. Używaj radia HAM, CB, FRS, cokolwiek masz i cokolwiek możesz dostać. Ponownie, radia CB nadal można kupić na postojach ciężarówek. NIE czekaj, aż zgasną światła, aby uporządkować komunikację. Zrób to teraz.

  Podczas zbiórki podziel swoją siłę roboczą na dwie grupy:

  A. Jednostka ochrony domowej / sejf rodzinny. Ci, którzy są zbyt starzy, kontuzjowani lub w inny sposób niezdolni do wykonania projekcji jako obrońcy / ratownicy pierwszej linii. Ta ochrona domu jest KRYTYCZNA. Będą chronić twoje domy i rodziny, dzielnice i miasta, podczas gdy bardziej fizycznie sprawni będą projektować. Nawet jeśli wolisz nazywać tych mężczyzn milicją (uważając ich za członków milicji hrabstwa), zastanów się, jak rozróżnić różne cele.

  W ramach Oath Keepers mamy program „Family Safe” poświęcony czuwaniu nad patriotyczną policją, strażą pożarną, ratownictwem i innymi domami i rodzinami pierwszej pomocy, aby zapewnić im bezpieczeństwo, tak aby ratownicy mogli wykonać swoje zadania, nawet w środek zagrożenia. Nie krępuj się używać tego terminu i tworzyć taki program w swoim sąsiedztwie i mieście, w którym straż domowa bierze na siebie główną odpowiedzialność za program „Dla całej rodziny”.

  Widzieliśmy już, jak Antifa i BLM celują w domy policji i wojska, atakują je i przygotowują się do ataku. Biały Dom Biden / Harris tylko ośmieli tych krajowych marksistowskich terrorystów, więc spodziewajcie się tego i przygotujcie się do obrony przed nimi.

  B. Milicja hrabstwa (lub nazwij to „strażą hrabstwa”, „strażą hrabstwa”, „jednostką obrony hrabstwa” lub czymkolwiek, jeśli nadal jesteś zbyt wrażliwy, by nazwać to milicją). Są to bardziej sprawni i mobilni, którzy mogą służyć jako QRF, aby reagować na sytuacje kryzysowe w dowolnym miejscu w hrabstwie. Będą to również ci, którzy będą mogli pomóc patriotom w pobliskich powiatach lub na szczeblu stanowym. Niektórzy z nich mogą nawet chcieć wyjechać poza twój stan, jeśli zajdzie taka potrzeba. W tym celu należy utworzyć specjalne zespoły / jednostki ekspedycyjne. Sortuj to teraz. Być może nazwiesz ich „Minutemenami”, jak Założyciele nazywali ich szybsze jednostki).

  Kto zostanie w domu i będzie strzegł Twoich domów, gdy będziesz się rozwijać? Kto wyjdzie? Zdecyduj teraz. Następnie podziel je na zespoły i jednostki.

  Żeby było jasne: WSZYSCY (w domu) są w uzbrojonej straży sąsiedzkiej i uzbrojonej straży miejskiej. Każdy pomaga w programie „Family Safe”, czuwając nad domami i rodzinami lokalnych LEO, EMS, Fire itp., Aby chronić ich przed lewicowymi terrorystami. Bardziej odpowiednie służą jako QRF na poziomie dzielnicy i miasta. Biegną na dźwięk dział. Ale kiedy bardziej pasuje projekt poza miastem lub poza hrabstwem, Home Guard musi zająć się tym i przejąć odpowiedzialność za front domu. Kiedy już ustalisz, kto jest na tyle sprawny, by zostać milicjantami hrabstwa (lub strażą hrabstwa, strażą hrabstwa, minutemenami itp.), Poproś mężczyzn o wybranie swoich funkcjonariuszy. Tak, może się to pogmatwać, z konfliktami ego i klikami, ale jest to konieczne. Władze hrabstwa wybierają oficerów, którzy będą dowodzić milicją hrabstwa. Kropka.

  Ułóż stały rozkaz, że jeśli zgasną światła lub zgaśnie komunikacja, odpowiesz, wykonując stand-to na poziomie dzielnicy, miasta i hrabstwa, ze strażą wewnętrzną czuwającą nad dzielnicami i miasteczkami, podczas gdy „projekt wygasł” „Wychodzą milicjanci lub minetranci, gotowi do wyruszenia w każde potrzebne miejsce. Jeśli NADAL nie wypracowałeś łączności awaryjnej, jedną z opcji jest domyślna zbiórka w siedzibie hrabstwa, jeśli zgasną światła. Ale lepiej jest mieć wypracowaną komunikację awaryjną, aby nie trzeba było znajdować się w przewidywalnej znanej lokalizacji, aby się połączyć.

  2. Natychmiastowe zgromadzenie na poziomie stanowym. Po utworzeniu jednostek hrabstwa (lub rozpoczęciu tego procesu), zwołaj zbiórkę w centralnej lokalizacji w swoim stanie, którą uznasz za najlepsze miejsce dla całej milicji hrabstwa na zbiórkę stanową.

  Bez obrazy dla obecnie istniejących grup milicji, ale mówię o prawdziwych jednostkach COUNTY, składających się ze wszystkich chętnych patriotów w hrabstwie, którzy są z tego hrabstwa, pod przywództwem, którzy również pochodzą z tego hrabstwa, wybierani przez ludzi z tego hrabstwa. Inne istniejące grupy? Twoim obowiązkiem jest pomóc to osiągnąć. Nie chodzi o nasze grupy, czy jesteśmy strażnikami przysięgi, trzema procentami czy samoorganizującymi się grupami milicji na poziomie lokalnym lub stanowym. Chodzi o nasze społeczności. Stwórz swoją społeczność i pozwól ludziom wybrać swoich oficerów.

  Zalecam, aby ta zbiórka odbyła się w pobliżu stolicy stanu, ale NIE w stolicy stanu. Wewnętrzni wrogowie Konstytucji robią wszystko, co w ich mocy, aby organizować wydarzenia pod fałszywą flagą w całym kraju. CHCĄ, żebyś przybył uzbrojony do stolicy stanu, gdzie ich opłacani prowokatorzy mogą wciągać niewinnych patriotów do zorganizowanej imprezy pod fałszywą flagą. Nie dawaj im tego, czego chcą.

  Zbierzcie się razem, ale zróbcie to na obrzeżach stolicy, w przyjaznym „czerwonym” hrabstwie, gdzie macie patriotycznego szeryfa konstytucyjnego, komisarzy hrabstwa, sędziego hrabstwa itp. Znasz swój stan. Ustal, co ma sens w zależności od warunków, terenu i kultury.

  W prawie każdym stanie stolica stanu jest strefą „niebieską” zdominowaną przez lewicę. Ponieważ obecnie trwają oczywiste operacje fałszywej flagi, złym pomysłem jest wystawianie się na łaskę lewicowego prokuratora okręgowego i burmistrza lub wrogiego szefa policji na terenie, który kontrolują przed twoim przybyciem, gdzie czarne kapelusze mają dużo czasu aby zastawiać pułapki na fałszywe flagi. Tak, masz prawo do wolności słowa i zgromadzeń, a ja sam brałem udział w wielu zbrojnych marszach i wiecach patriotów w zdominowanych przez lewicę stolicach stanowych (zebraliśmy się pokojowo, ale byliśmy też bardzo dobrze uzbrojeni). Jest na to czas i miejsce. Ale w tej chwili uważam, że to nierozsądne, ponieważ właśnie tego chcą, żebyś zrobił. Podejmuj działania w oparciu o to, co chcesz osiągnąć, a nie to, czego chce twój wróg.

  I pamiętaj, celem ogólnokrajowej zbiórki jest zebranie się wszystkich nowo utworzonych milicji okręgowej i Straży Krajowej jako jednostki pod własnym wybranym przywództwem, tak aby wszyscy się poznali, a więc w szczególności przywódcy. poznają się nawzajem, aby mogli opracować swoje metody komunikacji awaryjnej i ustalić, co zrobią w przypadku scenariusza zgaśnięcia komunikacji i zgaśnięcia światła. Czy domyślnie spotkacie się we wcześniej wyznaczonym miejscu zbiórki? Wadą tego jest oczywista, że ​​będziesz w znanym miejscu w znanym czasie lub przedziale czasu. Ale przynajmniej bylibyście razem, co jest lepsze niż samotność, izolacja i podatność na nalot lub atak złych facetów.

  Ponownie, znacznie lepiej jest teraz wypracować legalne, funkcjonalne połączenia sieciowe w dół (HAM, CB, biegacze, przekaźniki, zwiadowcy itp.), Więc NIE MUSISZ zbierać się w ustalonym wcześniej, znanym punkcie zbiórki, aby się połączyć . Ale jeśli nadal nie jesteś rozstawiony w łączności, gdy zgasną światła, możesz nie mieć wyboru (możesz wysłać zwiadowców / przedstawicieli do nawiązania kontaktu zamiast wysyłać całe jednostki).

  Niezależnie od tego, gdzie to robisz, kiedy idziesz na apel stanowy jako zjednoczona jednostka hrabstwa, udajesz się tam z mężczyznami, których znasz (lub poznajesz) pod ustalonym przywództwem (nawet jeśli nowi). Jedziecie jako jednostka, a to ogranicza zdolność prowokatorów i poufnych informatorów do infiltracji i wciągania was w fałszywą flagę.

  Głównym celem tych zgromadzeń jest zorganizowanie na przyszłość, uporządkowanie komunikacji i rozpoczęcie organizowania się na szczeblu państwowym w celu wzajemnej obrony, wzajemnej pomocy oraz przygotowanie do obrony Konstytucji i naszych praw naturalnych przed nadchodzącym atakiem ze strony obcych wrogów. i domowe. Zorganizuj się teraz w jednostki i uporządkuj wszystko, ZANIM balon się podniesie. A potem pozwól im przyjść do ciebie, na podstawie twojego wyboru, gdzie jesteś silna, a oni słabi, tak jak to zrobili Ojcowie Założyciele (więcej o tym).

  Jak zwykle nie wzywamy do inicjowania przemocy. Skupiamy się na obronie życia, wolności i mienia. Ale jesteśmy również zaangażowani w obronę siebie nawzajem, naszych dzielnic, miast, hrabstw, stanów i naszego narodu, a przede wszystkim bronimy Konstytucji, tak jak przysięgliśmy, przed wszystkimi wrogami, zagranicznymi i krajowymi, a teraz, że środki przeciwko komunistom i zdrajcom z głębokiego stanu, którzy ukradli Biały Dom i ukradli fałszywą większość w Senacie Stanów Zjednoczonych, wraz z ich ulicznymi sojusznikami terrorystycznymi, z których wszyscy już wyrazili zamiar podeptania naszych praw (więcej w dalszej części że w następnej części).

  Teraz, gdy z żalem staje się jasne, że Prezydent Trump nie podejmie zdecydowanych działań, do których go namawialiśmy, korzystając z Ustawy Insurrection i deklasacji / zrzutu danych, postępujmy zgodnie z planem gry Założyciela, używając ich strategii i metod, które skupiały się w pierwszej kolejności. o oświadczeniach o bezprawności, unieważnieniu (uznaniu aktów niezgodnych z Konstytucją za nieważne od początku i odmowie ich wykonania), ujednoliceniu masowego nieprzestrzegania niekonstytucyjnych i opresyjnych działań, a następnie na samoobronę, wzajemną obronę i opór, gdy wrogowie krajowi Konstytucji przyjdź po nas. Tak zrobili to Założyciele i zadziałało. Nie ma nic nowego pod słońcem. Dostosujmy ich plan gry do naszej obecnej sytuacji.

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w części II.

  W imieniu Republiki

  Stewart Rhodes”

 2. krnabrny1 says:

  Wiele z tego co napisał zwykły Amerykanin, wcale nie musi być takie abstrakacyjne.
  Na potwierdzenie ostatni artykuł naszego Ministra Finansów, który NAKŁANIA DO LOKOWANIA PIENIĘDZY W BANKACH LUB WYDANIE ICH.

  To oznacza tylko jedno, kasa się kończy i nie ma już skąd jej brać, nie tylko w USA ale i na całym świecie!

  Nie będę tłumaczył, co oznaczają słowa tego człowieka, ale w skrócie, hiperinflacja.
  To z kolei oznacza, dokładnie to co napisał wyżej zwykły Amerykanin.
  W nic już nie opłaca się inwestować, poza dobrami niezbędnymi do życia.
  Jedzenie, narzędzia, leki, ubrania, węgiel i tym podobne, wszelkie dobra w złocie lub pieniądze to w sumie najrozsądniej było by po prostu zakopać:-))))

  Tutaj artykuł z gazeta.pl.

  Minister Finansów z apelem do Polaków. „Wyciągajmy oszczędności i używajmy na konsumpcję i inwestycje”

  Cezary Kawecki
  22.01.2021 08:50
  Minister finansów Tadeusz Kościński zwrócił się do Polaków z apelem, aby wyjmowali swoje oszczędności i zaczęli je wydawać. Zalecił on, aby „wyciągać gotówkę spod materaca i włożyć do banku, ponieważ rozkręca to gospodarkę”.
  Minister Finansów z apelem do Polaków. ‚Zacznijmy wyciągać oszczędności i używać je na konsumpcję i inwestycje’

  Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński w programie „Sygnały Dnia” na antenie radiowej Jedynki wypowiedział się na temat stanu polskiej gospodarki. Odniósł się w rozmowie między innymi do kwestii oszczędności Polaków i sposobów na poprawę stanu finansowego kraju.

  Jednym z poruszanych przez Kościńskiego tematów była kwestia Polaków, którzy w dalszym ciągu wolą trzymać oszczędności w gotówce, a nie w banku. Minister przyznał, że „sam z tym cały czas walczy”. – Oczywiście gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki, jest kosztem – dodał.

  Jego zdaniem przeniesienie oszczędności do banków może dać same korzyści. – Oczywiście, zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę – przyznał.

  Kościński oznajmił jednocześnie, że dobrym krokiem jest przeznaczanie oszczędności na inwestycje i konsumpcję. – Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania – powiedział minister finansów.

  Zmiana nastawienia Polaków do decyzji finansowych
  Chwilę później Kościński przyznał, że zdaje sobie sprawę z faktu, że w dobie kryzysu wywołanego pandemią niewiele osób będzie podejmowało ważne decyzje dotyczące finansów. Oznajmił także, że spadek PKB za cały 2020 rok może być niższy niż 3 proc., co oznaczałoby, że sytuacja gospodarcza nie byłaby tak zła, jak się na początku spodziewano.

  Jak informuje „Business Insider”, prywatne oszczędności Polaków w czerwcu 2020 roku osiągnęły rekordową kwotę 1,65 bln zł. Z drugiej strony niskie stopy procentowe doprowadziły do spadku atrakcyjności lokat i kont oszczędnościowych w bankach. Z tego powodu od początku pandemii z bankowych lokat wypłynęły 53 mld zł.

  Na koniec 2020 w obiegu w Polsce było ok. 321,5 mld zł w gotówce. To oznacza wzrost o ponad jedną trzecią (ok. 83 mld zł) zaledwie przez rok. W portfelach, bieliźniarkach czy pod materacami (jak mówi minister finansów) upchnęliśmy w minionym roku stosy pieniędzy.

 3. krnabrny1 says:

  test

Wypowiedz się