Coście zrobili z Wojskiem Polskim – PiS-dranie?

Masowe odejścia z wojska.

Skuteczność sprawnego do walki wojska mierzy się stopniem zdolności i gotowości bojowej, ale i stopniem motywacji do walki.

Innymi słowy, można mieć najsprawniejszą, najbardziej nowoczesną i zorganizowaną armię świata, ale ona jeszcze musi w razie potrzeby chcieć walczyć.

Nie po raz pierwszy i bez satysfakcji stwierdzam, że Polska PiS-armia dalej idzie w rozsypkę.

Nie ma sprawnego sprzętu, środków bojowych, sprawnego zarządzania, godnych zaufania dowódców, ale ma władzę polityczną PiS-nieuków i kapelanów.

Na czele tego obciachu narodowego stoi minister od brony narodowej, który nie skaził się służbą wojskową, ale uwielbia chodzić w mundurze z odznaczeniami ministerstwa, a nawet wydał medal na swoją część, jako symbol niepodległości Polski.

Jakim trzeba być tłuczkiem do kartofli, aby porównać się do marszałka Piłsudskiego?

Mariusz Błaszczak to syn aparatczyka politycznego PZPR, który wykorzystał upadający rząd Jaruzelskiego, aby uzyskać skierowanie i odbyć nauki w Rosji.

Po dojściu PiS-u do władzy dokonał zamachu w obronie obcej agentury i poprzez ustawę represyjną dokonał niebywałej nagonki na zweryfikowanych funkcjonariuszy państwa polskiego, łącznie z represjami pozbawiania części emerytur i rent rodzinnych.

 Jest on nadzorowany przez innego kremlowskiego wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza, który wsławił się likwidacją polskiego wywiadu i kontrwywiadu, po czym złożył Putinowi raport w jego języku i na piśmie z tej bohaterskiej czynności antypolskiej.

Polskie wojsko pod ich dewastacyjnym wpływam, stało się skansenem historycznym sprzętu wojskowego i rozbicia kompetencji kierowniczych.

Króluje tam niekompetencja, modlitwa i propaganda. Zakupy sprzętu wojskowego zastępują samoloty i pancerne limuzyny dla VIP-ów, a zakupy bojowe wciąż pozostają tylko w sferze obiecanek i podpisanych drogich zakupów za lata.

W tej sytuacji Błaszczak zapowiada pogorszenie warunków służby już w 2021 roku. Szukanie oszczędności w wojsku ma swoje uzasadnienie, bo Kaczyński przygotował plan represji polskiego społeczeństwa pod koniec 2020 roku, a wojsko okazało się nie do zaangażowania, co skutkowało odsunięciem od dowodzenia Sztabem Generalnym WP jego szefa.

Teraz cywilne kierownictwo PiS-wojska przygotowuje podziękowania dla niepartyjnych żołnierzy.

Na pierwszy rzut idą uprawnienia dotyczące normy mieszkaniowej.

Dotychczas wojsko dbało o rodzinę, a według projektów Błaszczaka zadba tylko o żołnierza.

Odejście do cywila będzie wspomagane przez wypłatę 3-miesięcznejodprawy, ale średniej krajowej. Do tej pory było to maksymalnie 600% kwoty uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego w ostatnim dniu pełnienia służby.

Zmianom mają ulec również zasady wypłacanego świadczenia przez jeden rok po zwolnieniu ze służby, na poszukiwanie pracy i adaptację poza służbą. 

Rządowy projekt ustawy (Druk Sejmowy nr 641) nie tworzy funduszu nagród i zapomóg dla żołnierzy w 2021 roku, nawet z tytułu zastępowania przebywających np. na zwolnieniach lekarskich.

Te zmiany na gorsze warunków służby oraz sytuacja lekceważenia żołnierzy przez bezczelnych nieudaczników i często wrogów demokratycznej Polski spowodowały masowe, nienotowane od czasu czystek Macierewicza zwolnienia ze służby.

Z końcem listopada 2020 roku organy kadrowe MON zostały zasypane wnioskami o odejście do cywila.

Nie można się zatem dziwić, że Polska wydaje pieniądze na zachcianki PiS-owskich miernot, a nie na uzbrojenie wojska, którego PiS nie ma.

Dlatego w budżecie MON można znaleźć wszystko, od medalików i zestawów pielgrzymkowych po samoloty salonki, ale nie sprzęt bojowy, bo pieniądze trzeba wydać zgodnie z zasadami NATO — co najmniej 2% PKB, bez szczególnego zainteresowania szczegółami.

Dzisiaj w Polsce pozostają w pełnym reżimie szkoleniowym tylko  jednostki specjalne.

Jeżeli ktoś uważa, że lekiem na tragiczną sytuację bezpieczeństwa kraju jest WOT, to się bardzo myli. WOT, to możliwość służby, bardziej propagandowe, zaspakajające tradycje obronne młodzieży, niż bojowe zaangażowanie wojskowe. Ich gorące serca i inicjatywa nie zastąpią jednak bojowych wymagań współczesnego pola walki, nawet, jak po drugiej stronie staną tylko zielone ludziki. 

J. Kaczyński i A. Duda, coście zrobili z polskiej armii?

Nie ma gotowości bojowej, nie ma zdolności obronnej, nie ma kadr, nie ma motywacji żołnierzy do służby, a wszystko to ma zastąpić lejąca się nieprawdopodobnym potokiem propaganda sukcesów partyjnych cywilów i kapelanów w wojsku.

Jak jeszcze zamierzacie upokorzyć Polaków w imię swojego wielkiego narodowego kłamstwa, codziennej indoktrynacji społeczeństwa, propagandy i oszustwa powołującego się na fałszywą wiarę nienawiści?

Jesteście jak ten fałszywy medal, nieskalani zasługami ani prawdą.

Adam Mazguła

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Coście zrobili z Wojskiem Polskim?

  Ano to samo co robią w USA.
  Zwykły Amerykanin właśnie opisuje co chce zrobić Pan Biden z Gwardią Narodową i po co:-)

  Na marginesie dodam , że chyba już wszyscy uważają USA za republikę bananową, oznacza to że nie Stany nie mają już wyjścia.

  PLANOWANY KRYZYS COVID W NASTĘPNYM TYGODNIU
  Na razie to osadzę, ale prawdopodobnie zostanie to usunięte z Youtube, a jeśli tak, to podam to stąd.
  Pielęgniarka w hrabstwie Broward mówi, że już przebudowują jej oddział na planowany „kryzys ukryty” i że nawet przełożony wydający rozkazy wie, że to oszustwo, ale i tak to robią. Jest bardzo zdenerwowana korupcją.
  To MUSI OGLĄDAĆ, to dowodzi, że cała ta sprawa jest całkowitym oszustwem, a po zakończeniu zamachu stanu Bidena, będzie to cała naprzód, natychmiast przystąpią do przygotowania do „ciemnej zimy”.

  Sugeruję raczej linkowanie do tej strony niż do Youtube, ponieważ jeśli zostanie usunięta, zastąpię ją i nadal będzie tutaj.

  Biden zażądał rozbrojenia Gwardii Narodowej, ponieważ boi się, że go zastrzelą.
  To rozgrywa się naprawdę i całkowicie FULL BANANA REPUBLIC. Oni naprawdę chcą zniszczyć Stany Zjednoczone. Rozbroić żołnierzy, żeby cię nie zastrzelili? CO??? To jest pełne Kim Jong. Nie kradnij wyborów i obiecuj „najmroczniejszy rozdział w historii Ameryki”, a nie będziesz musiał rozbrajać żadnych żołnierzy.

 2. krnabrny1 says:

  A tutaj ciekawy artykuł z zerohedge. Włosi zdecydowali że to jednak od nich rozpoczął się ruch otwarcia również w Polsce jak głosi strona.:-)

  To oczywiście dobra inicjatywa, jednak nie ma większego sensu ponieważ ludzie po prostu nie będą mieć pieniędzy na odwiedzenie tych restauracji, nawet jeśli będą chcieli. Po prostu problem nie leży tylko w zamknięciu rozmaitych usług, ale również w tym , że pieniądze są wypompowywane od długiego już czasu i za jakiś czas ich po prostu nie będzie.

  Udawanie że NIC SIĘ NIE STAŁO, nie przyniesie korzyści w dłuższej perspektywie.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.zerohedge.com/covid-19/over-50000-restaurants-italy-declare-i-am-open-defying-lockdown-measures

  Ponad 50 000 restauracji we Włoszech deklaruje „Jestem otwarty” wbrew środkom blokującym

  PONIEDZIAŁEK, 18 STYCZNIA 2021 R. – 16:00
  Przez 21stCenturyWire.com,

  Według Off-Guardian w ten weekend ponad 50 000 restauracji we Włoszech zaczęło przeciwstawiać się surowym środkom blokującym „anty-Covid” .

  https://twitter.com/robinmonotti/status/1350232937376215042?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1350232937376215042%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.zerohedge.com%2Fcovid-19%2Fover-50000-restaurants-italy-declare-i-am-open-defying-lockdown-measures

  https://twitter.com/i/status/1350417428073865220

  Właściciele włoskich restauracji rozpowszechniają swoje przesłanie „Jestem otwarty” za pośrednictwem hasztagu mediów społecznościowych #IoOpro („Otwieram”), a klienci odwrócili sytuację od rządu

  Ruch „Jestem otwarty” zapoczątkowany we Włoszech rozprzestrzenił się już na inne kraje na całym świecie, w tym do Meksyku , Szwajcarii i Polski.

Wypowiedz się