W Wiźnie Żydzi nie chcą prawdy o mordach na Żydach?

Czy możliwa jest sytuacja, w której Polacy odnajdują miejsce pochówku żydowskich kobiet i dzieci bestialsko zamordowanych przez Niemców, a Żydzi z tego odkrycia nie są zadowoleni? Okazuje się, że w Polsce jest to możliwe.

Stowarzyszenie „Wizna 1939” zrzeszające pasjonatów historii ale też śmiało możemy powiedzieć patriotów, bo postawę w której ludzie poświęcają swój wolny czas oraz przeznaczają niemałe środki finansowe na podejmowanie działań zmierzających do upamiętniania wybitnych postaci w polskiej historii oraz badając miejsca, martyrologii Narodu Polskiego, zasługuje na takie miano.
Stowarzyszenie Wizna znalazło miejsce pochówku legendarnego bohatera spod Wizny kpt. Raginisa, zaangażowało się w poszukiwania miejsca pochówku mjr. Hubala czy poszukiwania szczątków więźniów Specjalnego Obozu NKWD nr 10 w Rembertowie.
Miejscem szczególnym na poszukiwawczej mapie Stowarzyszenia stała się Wizna, od której organizacja wzięła swoją nazwę. I to właśnie w Wiźnie zaszły w ciągu ostatniego pół roku delikatnie mówiąc zaskakujące wydarzenia.
W ubiegłym roku Stowarzyszenie Wizna postanowiło przeszukać miejsca związane z niemieckimi mordami na ludności żydowskiej zamieszkującej Wiznę w 1941 roku. Stowarzyszeniu udało się między innymi odnaleźć miejsce masowego pochówku żydowskich kobiet i dzieci.
Stowarzyszenie jest instytucją prowadzącą prace poszukiwacze w pełni profesjonalnie z zachowaniem wszystkich wymogów i przepisów, dlatego w chwili odnalezienia szczątków ludzkich prace zgodnie z prawidłami sztuki zostały przerwane i została poinformowana policja, która poinformowała o znalezisku prokuraturę, a ta poinformowała pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej.
Ponieważ przez wiele miesięcy nic się w przedmiotowej sprawie nie działo Stowarzyszenie zwróciło się do Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa z prośbą o przekazanie informacji o pracach podjętych przez Biuro w tej kwestii. Biuro niejako ponaglone przez Stowarzyszenie zwróciło się w tej sprawie o podjęcie stosownych działań do Wojewody Podlaskiego.
Półtora miesiąca po odkryciu miejsca pochówku do prezesa Stowarzyszenia Dariusza Szymanowskiego zadzwoniła Magdalena Gawin Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która zaczęła wypytywać o szczegóły związane z tą sprawą.
Jak mówi prezes na nagraniu dostępnym na kanale YouTube, to rozpytanie miało charakter noszący znamiona przesłuchania. Pani minister pytała przede wszystkim o wszystkie pozwolenia jakie przed takimi pracami trzeba zebrać.
Działalność i profesjonalizm Stowarzyszenia jest dość znana, więc tego typu pytania należy traktować jako formę przysłowiowego szukania dziury w całym.
Na tym jednak nie koniec, bowiem następnego dnia w tej samej sprawie zadzwoniła Małgorzata Dajnowicz Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, z tą samą serią pytań. Efektem rozmowy była zlecona kilka godzin później kontrola dotycząca prawidłowości prowadzonych przez Stowarzyszenie Wizna prac poszukiwawczych.
Mimo próśb Stowarzyszenie nie otrzymało informacji o efektach toczącej się względem niego kontroli. Za to do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Stowarzyszenie złożyła Żydowska Komisja Śledcza, reprezentowana przez adwokata Wiktora Celera.
Co ciekawe jak informuje Stowarzyszenie, taki twór jak Żydowska Komisja Śledcza w rzeczywistości nie istnieje. Za to istnieje Naczelny Rabin Polski, który również domagał się złożenia wyjaśnień w przedmiotowej sprawie.
Choć taki twór jak rzeczona Komisja nie istnieje (przynajmniej oficjalnie), to nie przeszkadzało, to policji wezwać członków Stowarzyszenia na przesłuchanie.
Stowarzyszenie nie kryje swoje rozżalenia z powodu rozwoju sytuacji w tej sprawie, podkreślając, ze nikt nie interesował się wcześniej sprawą badanego mordu, ani upamiętnienia pomordowanych Żydów, a kiedy oni podjęli się zbadania sprawy i osiągnęli zakładany cel, to nagle sprawą zaczęły interesować się wysocy urzędnicy państwowi i tajemnicza Komisja Żydowska emanując swoim negatywnym nastawieniem do działalności „Wizny”.
Patrząc z boku na całą sprawę łatwo dostrzec pewien istotny fakt, otóż Stowarzyszenie nakręciło cały cykl materiałów filmowych poświęconych swoim poszukiwaniom w Wiźnie i zatytułowało go następująco: „Jedwabne zaczęło się w Wiźnie”.
Tytuł nawiązywał do wstrząsających wydarzeń które miały miejsce w Wiźnie w roku 1941, kiedy to Niemcy wymordowali całą społeczność żydowską w tej miejscowości i było to preludium do mordów niemieckich do jakich doszło między innymi w Jedwabnem.
Najprawdopodobniej, to właśnie tytuł cyklu filmów jego nawiązanie do wydarzeń w Jedwabnem i fakt „rozgrzebywania” zbrodni niemieckiej na Żydach, mocno nie spodobał się środowiskom żydowskim, które uruchomiły cały mechanizm działań polskich centralnych władz państwowych, celem zasugerowania Stowarzyszeniu, aby nie wsadzało nosa w nie swoje sprawy.
Mamy więc organizacje pozarządową, która swoimi dokonaniami zastępuje pracę IPN, na działalność którego rok rocznie przeznaczamy gigantyczne pieniądze. Mamy również tajemniczą organizację żydowską, która zamiast docenić dobrą robotę Stowarzyszenia, które upomniało się o pamięć ich rodaków, zaczęło się angażować w działania, których celem jest sparaliżowanie prac Stowarzyszenia. Takie rzeczy tylko w Polsce!
Arkadiusz Miksa

WYBRANE KOMENTARZE

Prawda

Żydzi co do zasady, to boją się prawdy, bo jak by świat poznał prawdę, to by się to dla nich źle skończyło.

http://prorok.phorum.pl/viewtopic.php?f=27&t=280

krzysiekniepieklo 19.05.2020 21:22:08

Jedwabne

Było potrzebne, bo można było oskarżyć Polaków o ,,współudział,, i zacząć na dobre stosować na narodzie polskim pedagogikę wstydu.

To wszystko to był jeden z fundamentów, jaki położono pod żydowskie uroszczenia, jakie są przed nami.

Prezydent Kwaśniewski przeprosił Żydów w imieniu narodu polskiego!!!

Gross napisał książkę, którą wypromowała Gazeta Wyborcza, więc teraz można zaczynać wyszmalowanie Polski na 300mld $.

A Wizna? Być może tu nie ma warunków do zrobienia interesu?

Widać, jak polską trzęsą organizacje żydowskie, nawet jeśli nie istnieją!!!

zbig71 19.05.2020 21:25:30

@ Autor – 5*

DK
_____________________

No, bo jak tak można, przecież Wizna miała być kolejną zbrodnią Polaków na Żydach, a teraz co, kto będzie Żydów przepraszał? Trzeba będzie mocno nakręcić, żeby odwrócić kota ogonem.

Stowarzyszenie „Wizna 1939” zrobiło złą robotę naszemu, tzn. Polakatolików narodowi wybranemu.

Chyba będzie już lepiej, gdy Stowarzyszenie „Wizna 1939” zajmie się żydowskimi zbrodniami na Polakach, np. wokół zamku w Lublinie.

Rzeczpospolita 19.05.2020 21:51:14

Autor

„Jedwabne zaczęło się w Wiźnie”. Tytuł nawiązywał do wstrząsających wydarzeń które miały miejsce w Wiźnie w roku 1941, kiedy to Niemcy wymordowali całą społeczność żydowską w tej miejscowości i było to preludium do mordów niemieckich do jakich doszło między innymi w Jedwabnem.”
Czyli, stowarzyszenie „Wizna” odkryła karty, żydom to nie w smak. Jak to ma się do ich narracji, że w Jedwabnem mordowali Polacy. Cisza jest o komando Hermana Schapera, IPN nabrał wody w usta. Nie bez przyczyny ulokowany tam jest B. Wildstein. Teraz trzeba sprawę Wizny trzeba nagłaśniać, by wszyscy, cały świat to usłyszał.

goat 19.05.2020 21:52:52

Tak – prawda

nas – ludzi stworzonych przez Boga wyzwoli – a jednocześnie dzieci Kaduka zniewoli.

demonkracja 20.05.2020 09:27:48

Żydzi boją się silniejszych, a gardzą lizusami

jakimi poobsadzali podstępnie diasporą najwyższe stanowiska w Polsce. Niemcy słusznie i godziwie im zapłacili, Polakom nie zapłacił nikt.

Kaczelnik oszukiwał Polaków, że będzie domagał się odszkodowań od Niemiec, zlecił (nie za darmo) opracowanie wyceny strat swojemu przydupasowi. Mniej więcej w tym samym czasie MSZ Ciaputowicz w Niemczech deklarował, że sprawy rozliczeń są nieaktualne. Warto przypomnieć też, że Skubiszewski -łazęga z d.MSZ oryginalną dokumentację strat wysłał do Niemiec. Potem niemrawo ktoś kolejny domagał się zwrotu, na co otrzymał odpowiedż, że jest to niemożliwe, pnieważ dokumenty zostały porozsyłane po różnych archiwach. I kropka. Żydy w Niemczech mają się dobrze, dzierżą media i koncerny. Po co im wypominać zaszłości z życia jakichś biedaków żydowskich z miejscowości Wizna?
Aktualna polityka żydowska zakłada, że naziści z Polakami ich mordowali. Polacy nie zapłacili (ile, za co – to ustalają Zydzi) Za nazistów zapłacili już Niemcy i nie ma co ich mieszać do polityki historycznej.

wercia 20.05.2020 11:50:01

To jest przykład na odmienność cywilizacji

łacińskiej i żydowskiej. Kiedyś czytałam, że pochodząca z Lomży Golda Meir nie życzyła sobie, aby do nowo powstałego Izraela zabierać z Polski Żydów słabych, starych, kalekich. Zostali na utrzymaniu Polaków. Jeden z organizatorów państwa Izrael Żyd pomoc Polski w tej organizacji i finansowaniu określił jako dług honorowy. Widać co znaczy słowo Żyda.

wercia 20.05.2020 12:13:37

@goat 21:52:52

W IPN prokuratorzy zarabiają około 20 000zł.
Więcej niż prezes, który nie może im wydawać poleceń służbowych nawet. Jest ich tam około 130.
Poza IPN, żaden prokurator w Polsce tyle nie zarabia.
Cały budżet IPN jest wyższy niż budżet Państwowej Inspekcji Pracy.

Wican 20.05.2020 13:23:01

Żydzi nigdy i nigdzie nie chcą prawdy, nie z tego żyją
A przy okazji widać, jak na dłoni, co to jest PIS.

rumpelsiltskin 20.05.2020 17:33:25

Warto czytać ten artykuł w kontekście wyborów, w jakich Polacy uczestniczą od 30 lat

„Półtora miesiąca po odkryciu miejsca pochówku do prezesa Stowarzyszenia Dariusza Szymanowskiego zadzwoniła Magdalena Gawin Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która zaczęła wypytywać …”

„(…) następnego dnia w tej samej sprawie zadzwoniła Małgorzata Dajnowicz Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków, z tą samą serią pytań.”

„Mimo próśb Stowarzyszenie nie otrzymało informacji o efektach toczącej się względem niego kontroli.”

„(…) do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Stowarzyszenie złożyła Żydowska Komisja Śledcza (…)” – Żydowska Komisja Śledcza, która nie istnieje (!?)
____________________

Administracyjna banda żydowskiego reżimu IIIRP ma przede wszystkim obowiązek wysługiwania się syjonistom, a nie Polakom.

Oto jak działa światowa i miejscowa żydowska mafia, a Polakatolik i Polak myśli, że biorąc udział w wyborach jest w stanie zmienić cokolwiek.

Rzeczpospolita 20.05.2020 17:34:41

Opublikowano za: http://miksa.neon24.pl/post/155410,w-wiznie-zydzi-nie-chca-prawdy-o-mordach-na-zydach

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Przepraszam bardzo że pytam, ale kogo w tym kraj obchodzi czego chcą ,a czego nie chcą Żydzi?:-)

  Przepraszam bardzo, ale dlaczego NIGDY nie piszecie czego chcą Czesi, Węgrzy, Rosjanie?:-)))

  Czyżby mała pauza pomiędzy artykułami o COVID, Wyborach w USA i próbach wymordowania 6,5 miliarda ludzi, którymi zalewacie ludzi od dobrego roku?;-)

  Jaki wogóle cel ma ten artykuł?
  Mamy się przejmować tym, że Żydzi się nie przejmują?;-)

Wypowiedz się