Pieniądz Lokalny. 100 lat historii, która ma znaczenie – D. Brzozowiec na Festiwalu Historii Alt.

Istota współczesnego pieniądza dłużnego bez pokrycia i prospołecznych rozwiązań w postaci walut lokalnych są tematem tabu, zarówno na uczelniach ekonomicznych, wśród badań historycznych jak i w mediach oraz powszechnej edukacji. 

W poniższym wystąpieniu na II Festiwalu Historii Alternatywnej w Zabrzu najlepszy specjalista w Polsce ( zarówno praktyk zastosowania walut lokalnych, jak i teoretyk pieniądza z blisko 20 letnim doświadczeniem) Dariusz Brzozowiec prezentuje istotę, zasady  i przykłady, także z samego Zabrza, zastosowania  pieniędzy lokalnych.

Te trudne zagadnienia przedstawia w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego, a nie tylko dla ekonomistów. Prelegent jest członkiem Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej i należy  do bardzo nielicznych osób prowadzących w Polsce działalność popularyzatorską wiedzy o pieniądzu, systemach monetarnych, walutach lokalnych i to od blisko 20 lat.

Za tą działalność popularyzatorską, jak i unikalną, udokumentowaną praktykę, w tym kluczowym dla ekonomii i gospodarki zagadnieniu, jest systematycznie niszczony i dyskredytowany przez polskojęzyczne gremia, tak jak tysiące polskich przedsiębiorców ( np. Kluska, Jezierski i tysiące innych).

Dariusz Brzozowiec cieszy się dużym uznaniem w środowiskach zajmujących się walutami lokalnymi, zarówno w Europie jak i USA, gdzie często jest zapraszany, jako uznany od wielu lat ekspert i praktyk w tym zakresie.

Redakcja KIP

 

https://youtu.be/pTtxTY-cDl4

Opublikowano za: niezaleznatelewizja

Wybrane komentarze

Drzewiej Kosą

Bardzo ciekawy temat. Dziękuję 🙂

Drzewiej Kosą

Czuje się jak kosmita gdy to samo ludziom tłumaczę. Dawno temu już zamknąłem gębę 🙂

Dariusz Brzozowiec

A ja nie! 🙂

Drzewiej Kosą

@Dariusz Brzozowiec I tak trzymaj kamracie 🙂

Romek Adamem

Ciekawe ze w telewizji Trwam zanim pis doszedł do władzy pojawiały się takie informacje, a gdy m.in. na ich plecach doszedł wszystko znikło cha… zaraz po wyzwoleniu stany zjednoczone zaczęły emitować swoje banknoty, co było przyczyna wojny usa z Anglią w 1812 roku i wielu zabójstw prezydentów m.in. No 1913 r bankierzy wygrali i potem wojny rewolucje i tak aż do dziś

Sławomir Wyczawski

Naprawdę świetnie przeprowadzony wykład. Super zmusza do myślenia

Agata Neblo

a to? 😂

Ludzie biorą kredyty?

A zdają sobie sprawę z tego, że 90% tej sumy od razu oddają MAFII “Skarbowej“?

Oczywiście, że nie! Nie ma lepszych niewolników! Nigdy nie podniosą łba! a ILE Z WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA biednym PAŃSTWO?

– bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje!

Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki.

I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko – na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) 🙂 renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ 🙂

Jerzy Pisarek

To jest prawda . Powiem więcej. Funkcję pieniądza może pełnić nie tylko banknot, ale również lokalnie wytwarzany towar, usługa lub dowolne zobowiązanie HONOROWO respektowane. Nie jesteśmy bezbronni. Trzeba tylko przełamać barierę psychiczną i dogadać się z ludźmi. Przeciwwagą dla banksterskiego monopolu jest honor i uczciwość zwykłych ludzi.

justyna konarska

Super wykład! Pozdrawiam!

Joanna Bomert

Szooook!

Maciej Kulczycki

Problem z bankiem nie polega na tym, że chce rat, tylko, że pożycza pieniądze, których w większości nie ma. Raty to opłata za usługę. Odsetki z kolei są OK, bo są zapłatą za zamrożenie pieniędzy na czyimś koncie. A mnie interesuje, jak przy walucie lokalnej wprowadzić do obiegu uczciwy (autentyczny) pieniądz. Np. Osobnik A sprzedaje osobnikowi B plumplum (wyimaginowaną usługę) i dostaje od niego za to “pieniądze”. Za te pieniądze coś kupi, a te pieniądze przecież nie mają pokrycia.

Ursula Sanders

Znakomicie zebrana wiedza w pigułce, już prościej się nie da. Dziękuję

Just Ka

Znakomity wykład.

walec10001

Nie bądźcie Ignorantami, Panie Brzozowiec połączmy siły dołącz do NEOS

Barbara Leżańska

Tak, zgadzam się absolutnie – łączenie sił jest niezbędne 🙂 NEOS powinien skorzystać z wiedzy i (przede wszystkim) praktyki p. Brzozowca.

Marta P.

Co za absurdy…. 🤦‍♀️ ścieżka, która jest odgrodzona od strony pola. Rozumiem, że przed pasikonikami… Serio na to idą nasze podatki?!

walec10001

Pamiętajcie wspieramy przelewem stałym NEOS i telewizję NTV, na początek, chcemy uwolnić się od długów to robimy pierwszy krok, a wy wszyscy konfidenci i anty Polacy bójcie się przyjdzie rozliczenie

Just Ka

@Agata Neblo dzizas.

Jacek Jaglowski

Tak, pieniądz lokalny działa, skrypt kolonialny w koloniach angielskich w Ameryce Północnej też działał. Po upadku republiki Waimarskiej wyszła marka niemiecka ktora byla prywatną lokalną walutą. Tak dobrze działała ze Hitlera, banksterzy ja przejęli no i Hitler oficjalnie musiał przegrać. Tak jak Napoleon i Lincoln dostawali kulkę w główkę. Jest tylko jedno miasto które może kontrolować mamonę ….. tak …. może być tylko jedno…

Eigi Gamer

Wspaniały wykład

Kamil Borowicz

Ja polecam inwestować w Forex czyli tradycyjne waluty. Opcjonalnie jeszcze w btc i krypto, lecz to już poważniejsza jazda bez trzymanki, natomiast oczywiście zarobki też są o wiele większe. Natomiast handel na znanych walutach jak np. EUR, USD, AUD, CAD, JPY, GBP itp to mniejsze ryzyko i bardziej pewny zysk, przynajmniej w moim przypadku (większa płynność i mniej manipulacji na rynku). Najlepiej nawet nie ruszać indeksów typu Dax30 czy towarów jak ropa, bo tam też różne dziwne rzeczy się czasem dzieją. Najlepiej uczyć się i handlować samemu albo korzystać z jakichś portalów czy półautomatów co tworzą analizy techniczne. Polecam poczytać sobie bloga “szpilkowy ebiznet” (najlepiej wpisać w google) tam dziewczyna przedstawia jak inwestuje w taki sposób i zarabia spoko dniówki.

Maciej Kulczycki

Kryptowaluty. Dobre 🙂 A w czym one mają pokrycie?

Opublikowano za: https://www.youtube.com/watch?v=pTtxTY-cDl4

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Nie w temacie ale to gorąca sprawa. Niezwykły pościg policjantki i żołnierki za mężczyzną bez maseczki!
  Polecam przednia zabawa.

  Zwróćcie uwagę że te interwencje niczym nie różnią się od bandyckich napadów, zawsze są gdzieś w zaułkach , na pustych ulicach gdzie jest mało ludzi.
  Funkcojnariusze NIGDY NIE PODADZĄ WAM NAZWISKA!

  Na dodatek są zamaskowani i bywają uzbrojeni, nie kojarzy się to Wam z BANDYTAMI?;-)

  Ale można się wiele dowiedzieć z ich taktyki.
  Biorąc pod uwagę właśnie łapanie takich samotnych można wysnuć wniosek że to jakaś wojna podjazdowa, boją się robić to na szerszą skalę, zatem wiedzą że ich działania są bezprawne. Świadczy o tym również niechęć wszystkich Policjantów których spotkałem nie tylko do wymienienia imienia i nazwiska ale nawet stopnia i z jakiego posterunku są.

  Przypominam że jest to obowiązek BEZWGLĘDNY każdego funkcjonarjusza wynikający z Kodeksu prawa administracyjnego, polecam paragrafy pomiędzy 46, a 51.

  A tutaj wspaniały materiał z Giżycka!:-)

  https://youtu.be/2aE1nfDi2-s

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Jak tak dalej pójdzie to samoistnie uruchomi się sprawiedliwość ludowa wobec tych bandytów i ich rodzin, tak jak dzisiaj na demonstracji obiecano parlamentarzystom PiS wysypywanie wywrotek z obornikiem na ich posesjach. Podany materiał nakręcony kamerą telefoniczną obejrzało 225 tysięcy osób w ciągu tylko 2 dni.

Wypowiedz się