Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?

Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi i zacznie robić to, za co mu płacimy?

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska odwiedzi Berlin w dniach 5–6 października. W ramach wizyty rozważane jest spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Już teraz z całą pewnością możemy powiedzieć jakie będą wyniki tego spotkania. Swiatłana Cichanouska będzie mieć zapewnienia o wsparciu Białorusinów ze strony Niemiec i… to wszystko. Dowód?

We wtorek Cichanouska spotkała się w Wilnie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, który w rozmowie z opozycjonistką obiecał wsparcie w rozmowach z białoruskimi władzami.

Jednak brak jakichkolwiek konkretów pokazuje, że poza publiczną demonstracją wsparcia i ciepłymi słowami pod adresem Cichanouskiej Zachód nie ma wciąż pomysłu na Białoruś.

To znaczy tylko jedno… Nasz rząd wyrzucił dziesiątki milionów złotych w błoto.

Polski plan obalenia białoruskiego rządu i skłocanie Białorusinów z całym światem poniósł klęskę.

Z manifestacji przeciw rządów Ałaksandra Łukaszenka już zrezygnowali

pracownicy największych zakładów, górnicy, nauczyciele, dziennikarze, przedstawicieli mediów i nawet kobiety, które codziennie protestowały przeciwko białoruskiej władze.

Coraz częściej i głośniej nasi sąsiedzi mówią o tym, że nie chcą Majdanu na Białorusi i popierają obecny rząd. Dlaczego?

Obywatele Białorusi po prostu zrozumieli, kto stoi za protestami w ich kraju i w jakim celu zorganizowano strajki.

Nasz rząd są tymi, którzy stoją za prowokacjami i chcą zniszczyć Białoruś.

Od ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów polscy politycy narzucają społeczeństwu białoruskiemu swoje pomysły i wykorzystują obywateli Białorusi we własnych interesach. Celem jest destabilizacja sytuacji w kraju.

Swiatłana Cichanouska, Waler Capkała, Paweł Łatuszka są marionetkami Polski, które realizują plan ogłupiania społeczeństwa białoruskiego i wzywają innych brać udział w protestach na Białorusi.

Już nie pierwszy tydzień, gdy Warszawa wzywa białoruskich radykałów do starć z milicją.

Od sierpnia protestujący prowokują prezydenta Białorusi i Ministra spraw wewnętrznych do użycia siły wobec osób manifestujących.

Co niedzielę demonstranci ruszają w stronę Pałacu Niepodległości, gdzie znajduje się rezydencja Aleksandra Łukaszenki i próbują atakować pałac i funkcjonariuszy policji, OMONu i wojsk wewnętrznych.

Dożyliśmy naprawdę zwariowanych czasów, gdy nasz rząd wtrąca się w sprawy innego państwa, tworzy różne plany pomocy i przedstawia „Plan Marshalla” na szczytach międzynarodowych, podczas gdy w naszym kraju sytuacja jest okropna.

Już trzeci dzień w Polsce odbywają się protesty rolników, górników, studentów.

Podobne manifestacji to oddolna akcja społeczna wypływająca z niezgody na działania polityków dotyczące naszego kraju.

Państwo jest w fatalnym stanie:

leżą nauka, sądy, gospodarka, wojsko.

Tymczasem nasz rząd zamiast robić to, za co mu płacimy,

ucieka w „swiatową politykę”. Może polscy politycy w końcu zajmą się Polską?

Bartłomiej Winiarski

Warszawa chce krwi i wojny na Białorusi!

Warszawa chce krwi i wojny na Białorusi. To ponownie zakończy się fiaskiem!

Niedzielne protesty na Białorusi były znacznie mniej liczne, niż przez ostatnie tygodnie. Tylko 11 tys ludzi wyszło na ulice. Z manifestacji przeciw rządom Ałaksandra Łukaszenki już zrezygnowali pracownicy największych zakładów, górniki, nauczyciele, dziennikarze, przedstawicieli mediów i nawet kobiety, które codziennie protestowały przeciwko białoruskiej władze. Wygląda na to, że już wkrótce sytuacja na Białorusi zmieni się na lepsze.

Niestety nie wszyscy chcą pokoju w tym kraju. Jednym z takich państw jest Polska… Polscy politycy wydali miliony złotych, aby protesty na Białorusi odbyły się. Rząd naszego kraju już otwarcie demonstruje, że chce krwi i wojny w tym kraju.

Z inicjatywy Warszawy, polscy prowokatorzy i media kontynuują zwiększanie napięcia między obywatelami Białorusi, a władzą, w tym funkcjonariuszami OMONu i wojsk węwnętrznych. Celem jest destabilizacja sytuacji i zamieszki w całym kraju.

W niedzielę media społecznościowe Polski i Białorusi obiegły nagrania z brutalnego zatrzymania 13-letniej dziewczyny, do którego doszło w Grodnie. Zatrzymano również ojca dziewczyny. Wobec nastolatki miał zostać użyty gaz łzawiący.

O wydarzeniu poinformowały kanał na Telegramie „Nexta” i polski dziennikarz Andrzej Poczobut.

Czy naprawdę tak było? Nie. To po prostu kolejna próba skłócenia Białorusinów z policjantami. Dowody?

Na całym nagraniu opublikowanym Onliner Stock widać, że nikt nie użył wobec dziewczynki gazu. Jak wynika z ustaleń, ojciec 13-latki, znajdując się pod wpływem alkoholu, brał udział w protestach w Grodnie, gdzie zachowywał się agresywnie, obrażał i zaczepiał policjantów. Z powodu nieposłuszeństwa wobec policjantów został zatrzymany. Podczas zatrzymania mężczyzny, jego córka zaczęła oblewać funkcjonariuszów OMONu colą.

WIDEO

Na nagraniu widać jako 13-latka próbuje stawiać opór policjantom podczas zatrzymania. W wyniku tego dwaj policjanci wzięli dziewczynę pod ręce i ponieśli w ciężki transporter. Po tym jak inni protestujący zaczęli krzyczeć, dziewczyna zwiesiła głowę i klęknęła. Chciała pokazać, że jest nieprzytomna.

Ten fragment nagrania został opublikowany przez kanał NEXTA w sieci Telegram  i inne media w Polsce i portale mediów opozycyjnych Białorusi, wśród których są finansowane przez MSZ Polski Karta’97, Euroradio.

To już nie pierwszy raz, gdy media naszego kraju kłamią o wydarzeniach na Białorusi. 11. sierpnia bloger NEXTA i inne polskie media opublikowały nagrania z nocy 10. sierpnia, w której zginął Aleksander Tarajkowski. Polskie media próbowały zrobić z niego białoruskiego George’a Floyda, którego brutalnie zabił OMON.

Lecz ta prowokacja nie udała się z powodu, że na opublikowanym przez telegramowy kanał Euroradio wideo widać, że mężczyzna poniósł śmierć od wybuchu ładunku, który trzymał w ręce. Miał próbować rzucić w stronę mundurowych ładunek wybuchowy, a ten eksplodował mu w dłoni. Później nikt z tych mediów nie podał informacji, że przez tego „Anioła, którzy zginał od rąk policjantów” został kaleką 16-letni chłopak…

Innym jaskrawym przykładem jest wiadomość, że pięciolatka została ranna. Auto jej rodziców staranowało wojsko, choć nawet nie protestowali. Szokujące zdjęcia dziewczynki szybko trafiły do sieci. Lecz okazało się, że to też było kłamstwo polskich prowokotarów. Rodzice dziewczynki pózniej powiedzieli, że samochód wojskowy nie wjechał w auto. Rodzina trafiła w wypadek drogowy próbując dojechać do domu w Grodnie.

Podobne przykłady można mnożyć. Polscy politycy kłamią, manipulują opinią publiczną w sprawie Białorusi. Nasz rząd w ciągu ostatnich tygodni próbuje radykalizować protesty.
Niestety polscy politycy nie chcą przyznać się do faktu, że wszystkie próby Warszawy sprowokować rozlew krwi i zrealizować scenariusz ukraiński zakończy się fiaskiem, ponieważ nasi sąsiedzi nie chcą paść ofiarą demokracji narzuconej z zewnątrz.

Bartłomiej Winiarski

WYBRANE KOMENTARZE

Zmieńmy słownictwo

Szanowny NDP,
Jak długo jeszcze będzie używane słownictwo ,,nasz rząd”, ,,Polscy politycy” i inne dziwactwa. Poprawnie należy pisać rząd z Polski i politycy z Polski.

 Z treści tej informacji jasno wynika, że jest tak jak ja sugeruję. Pozdrawiam wszystkich myślących

francobollo 02.10.2020 14:27:31

@francobollo 14:27:31

Zgadzam się z tym co napisałeś w komentarzu.
Wszystko co robią ci ludzie z rządu, robią odwrotnie.
Zupełnie jak stado debili.
A wiem, że nimi nie są.
To albo zdrajcy, albo zhakowani idioci.

Pozdro!

Jasiek 02.10.2020 16:42:12

@ Autor, All

„Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?”

Raczej trzeba zapytać o globalistów.

Rząd z Polski to tylko marionetki usraela.

Moja odpowiedź: rezygnacja nastąpi w momencie gdy Rosja dostanie się pod wpływy globalistów/usraela z innego kierunku.

Wtedy Białoruś jako wejście do Bramy Smoleńskiej straci na znaczeniu.

Oczywiście 5*

Jasiek 02.10.2020 16:45:21

„Kiedy rząd zrezygnuje z Białorusi?”

To tak – jakby się zapytać, kiedy Hiena zrezygnuje z padliny.

—————-

demonkracja 02.10.2020 19:03:30

@Jasiek 16:42:12

Tak, to jest STADO płatnych debili. Proszę nie usprawiedliwiaj ich, że są ,,zhakowani”. Są to prostu płatni – opłacani idioci i antyPolacy.

francobollo 02.10.2020 20:08:26

@JimA 20:20:55

Do paragrafów są też…. interpretacje.
No i co najważniejsze, są też najbardziej niezawisłe ze wszystkiego sądy, które stosownych interpretacji dokonują.

Smutno pozdrawiam.

Jasiek 02.10.2020 21:00:02

@francobollo 20:08:26

Proszę nie usprawiedliwiaj ich, że są ,,zhakowani”.”

A gdzieżbym tam… po prostu nie wierzę, że wszystko można robić odwrotnie niż potrzeba.
Upieram się: bez haków ani rusz – wszystko musi chodzić jak w zegarku ;-(

Oczywiście idioci też są, ale ponieważ są idiotami, to haki mogą okazać się nieskuteczne, bo nie idzie przewidzieć, kiedy i jak „wierzgną”. Myślę, że to taka elementarna logika starego ubeka – jak widać się sprawdza 🙁

Ps

Teraz to chyba zaprzeczyłem sam sobie, bo wcześniej napisałem:

„To albo zdrajcy, albo zhakowani idioci.”

Wnioski nasuwają się same ;-(

Jasiek 02.10.2020 21:22:12

WPS

Kolejny raz fałszywa narracja i manipulacja ubrana w pozory rzetelności.

Jeszcze raz podkreślam, że wobec Białorusi rząd PiSu i służby państwowe nie mają żadnej samodzielności i realizują jedynie zadania zlecone im przez anglosasko-żydowskie centra decyzyjne zachodnie, ale także uzgodnione z żydowskimi środowiskami w Rosji ( i w jakimś stopniu na Ukrainie).

Zdanie

 ” polscy politycy narzucają społeczeństwu białoruskiemu swoje pomysły i wykorzystują obywateli Białorusi we własnych interesach…”

jest w 90% fałszywe.

 To 10% prawdy sprowadza się jedynie do tego, że interes polskich polityków polega na pobieraniu wynagrodzenia i akceptacji przez zagraniczne ośrodki decyzyjne.

Niejaki „Bartłomiej Winiarski”? mistyfikuje zarazem rzeczywistość w Polsce ( jeszcze jeden dowód na prawdopodobnie odgrywaną jedynie rolę polskiego autora, co dokumentują także niuanse stylistyczne i gramatyczne), który ustawki związkowe ( górnicze i rolnicze) nazywa protestami.

stanislav 02.10.2020 23:09:20

 

5 *****
Bardzo dobre demaskujące kłamstwa , kłamców i manipulatorów info.
I co z tego PISzambo z tej wrogości ma ?

Pochwałę od wuja sama i możliwość wujowi czyścić buty i robienia w przerwach laske.

https://leonardo.neon24.pl/post/158001,wrogie-dzialania-polski-przeciwko-bialorusi-i-reperkusje

,,Polska,,
Polityka zagraniczna to krzyżówka szsmba z wyrzyganym pawiem po wypiciu ostrych bełtów
Obecnie Polską rządzi rasistowska żydobrunatna partia !
Żyjemy w totalnej żydowskiej dyktaturze medialnej ! i w totalnej dyktaturze policyjnej !
żydostwo kontaktuje sie z Polakami wyłącznie przez żydo-media i przez bojówki policyjne na ulicach Polski ! Polacy ! te same metody stosują wobec jeszcze nie z kolonizowanych państw ! zmasowany terror medialny przeciw przywódcom państw które sie opierają żydo-brunatnym globalistom !Następnie przez miejscowe żydostwo zachęcają miejscową ludność do masowych protestów przeciw swoim przedstawicielom ! oczywiście dla zachęty żydostwo sowicie opłaca ogłupiałą miejscową ludnośćGdy żydostwo zdobędzie kraj to wprowadzają brunatny rasistowski terror

Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

Solidaruchy od samego poczęcie przez CIA bazują na kłamstwie.
To genetyczna wada wrodzona przez rodziców czyli przez CIA i Watykan.
Z takich „rodziców” nic dobrego wyrosnąć nie może.. jeno patologiczny potworek większy lub mniejszy…taka selekcja kadr..jacy selekcjonerzy czyli opiekunowie.

 

A tu już kompletny skrajny idiotyzm

https://pl.sputniknews.com/polska/2020100713165757-uokik-nalozyl-kary-finansowe-na-gazprom-i-spolki-zwiazane-z-nord-stream-2/

OUKIK nakłada kosmiczne kary na Gazprom za działalność poza Polską.
Kosmiczne na Gasprom bo np na Shella który jest pewnie podobnie wielki jak Gazprom (też globalny) to już kara jest symboliczna.
Ciekawe komu mają zapłacić do kieszeni ?? Polsce

To jest biznes..
Proponuje nałożyć karę na Arabię Saudyjską za eksport ropy też 10%..
na Chiny za eksport w ogóle też 10 %
To identyczne przypadki jak NS2…
Będziemy bogaci :)))

Jaki ten UOKIK mundry …że ajwaj..

 

Opublikowano za: https://ndp.neon24.pl/post/157986,kiedy-rzad-zrezygnuje-z-bialorusi

 https://ndp.neon24.pl/post/158056,warszawa-chce-krwi-i-wojny-na-bialorusi

Comments

 1. krnabrny1 says:

  O jej, znów naiwny artykuł.
  Ta przemiła Pani nigdzie nie chce jechać w odwiedziny albo prosić o wsparcie , a o azyl!

  Nie można pisać takich bzdurnych opinii nie znając kontekstu, już 5 października poszedł artykuł że władze Rosji wydały nakaz aresztowania tej Pani.

  Ot i cała tajemnica zamieszania.

  Ta Pani oczywiście nie uzyska nic od sponsorów bo już jest spalona, kto wie czy nawet nie przeszła już na drugą stronę bo takie oficjalne spotkania ze sponsorami z nakazem aresztowania sprawiają wrażenie że ona CHCE WSKAZAĆ KTO ICH SPONSOROWAŁ:-)

  Tak jak napisałem niedawno, Pan Łukaszenko powiedział „SPRAWDZAM”. Zobaczymy czy to co robili to dziecinna konspira czy też mają siły na coś więcej.

  Ja osobiście uważam że nie to już koniec, tak jak dawno temu pisałem.
  Zwrócę również uwagę na to że pisałem już dawno że polski rząd odchodzi szybko, bez większej walki.

  Wydaje się że ta spalona okazja spowoduje również „wymianę” tego rządu ponieważ i dla niego skończy się „wsparcie”.:-)))

  Bądźmy dobrej myśli bo narazie wszystko układa się jak przewidywałem!:-)

  Aby nie być gołosłownym tutaj artykuł o którym wspomniałem wyżej:

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://fort-russ.com/2020/10/major-russia-issues-arrest-warrant-against-belaruss-foreign-backed-ex-presidential-candidate/

  Rosja Wydaje Nakaz Aresztowania Byłego Kandydata Na Prezydenta Białorusi Wspieranego Przez Zagranicę
  Przez Drago Bosnic Ostatnia aktualizacja 9 października 2020 r

  MOSKWA – Zgodnie z bazą danych rosyjskiego MSW wydano nakaz aresztowania wspieranej przez zagranicę byłej białoruskiej kandydatki na prezydenta Swietłany Tichanowskiej na terytorium Rosji.

  „Podstawa nakazu: klauzula kodeksu karnego”, według bazy danych, podał TASS.

  W międzyczasie źródło rosyjskich organów ścigania poinformowało TASS, że nakaz aresztowania został pierwotnie wydany na Białorusi, ale ze względu na dwustronne porozumienie między oboma krajami obejmuje on również Rosję. Jednak takie międzystanowe nakazy aresztowania nie są uważane za problem międzynarodowy – wyjaśniło źródło.

  „Obecnie nie wydano żadnego międzynarodowego nakazu aresztowania byłej kandydatki na prezydenta Swietłany Tichanowskiej” – dodało źródło.

  Po wyborach prezydenckich 9 sierpnia na Białorusi ogarnęły masowe protesty wspierane przez zagranicę. Według oficjalnych wyników Centralnej Komisji Wyborczej urzędujący prezydent Aleksander Łukaszenko zwyciężył miażdżącym powodzeniem, zdobywając 80,10% głosów. Jego najbliższy rywal w wyścigu, Tichanowskaja, zajął drugie miejsce z 10,12% głosów. Odmówiła jednak uznania wyniku wyborów i wyjechała z Białorusi na Litwę.

  Po ogłoszeniu wyników sondaży wyborczych pod koniec 9 sierpnia zagraniczni aktorzy wszczęli masowe protesty, po których doszło do aktów przemocy w centrum Mińska i innych dużych białoruskich miastach. We wczesnym okresie powyborczym wiece przerodziły się w zaciekłe starcia między protestującymi a policją.

  Obecnym niepokojom wiwatuje Rada Koordynacyjna opozycji, która bije w bęben kolejnych protestów, próbując przejąć władzę siłą. W odpowiedzi władze białoruskie skrytykowały trwające zamieszki i zażądały zaprzestania tych nielegalnych demonstracji.

 2. krnabrny1 says:

  Już zrezygnowali, teraz robią co mogą żeby szkodzić, więcej już nie ugrają.

  https://kresy24.pl/uwaga-centra-wizowe-polski-i-litwy-na-bialorusi-wstrzymuja-przyjmowanie-dokumentow-wizowych/

  a tutaj inny bardzo ciekawy komunikat, jakby szykowali się do wojny:-)))

  https://kresy24.pl/wazny-komunikat-konsulatu-rp-w-grodnie/

Wypowiedz się