Polska, czyli koń trojański Waszyngtonu kontra białoruska Białoruś?

Ciekawy tekst. Kopię tego programu TOTALNEGO SABOTAŻU życia ekonomicznego na Białorusi już widziałem w internecie. Brakuje w nim punktu domagającego się sabotażu służby zdrowia Białorusi i NA SIŁĘ zarażania ludności COVIdem – MG

https://m.neon24.pl/976cfe2db153ab5b8def557bc0af429c,13,0.png

Kupujcie polskie produkty, wspierajcie rodzimy przemysł, wypoczywajcie w polskich kurortach, bo Polska, bo polskie, bo dla polskich, bo Polsce … !

Wybierając polskie marki i usługi każdy z nas ma możliwość wpłynąć na kondycję finansową państwa.

Każdy z nas może pomóc gospodarce, rodzimym firmom i producentom.

Przecież my Polacy świadomi jesteśmy, możemy przecież i powinniśmy postawić własny kraj na nogi.

Dbać o jego dziś i jutro, o gospodarkę przede wszystkim.

Taki, w wielkim skrócie, przekaz ma dla nas Premier RP. Prezydent, także wie i popiera: i ogłasza akcję „Kupuj świadomie produkt polski„. Na deser repolonizujmy, co się da, a i choćby, a przede wszystkim, media … itd. itp.

No i brawo, no i pięknie. I tu się bajka kończy. Tak, bajka. To tyle na potrzeby wizerunku partii, którą pan premier reprezentuje.

To mamy zrobić my, bo my świadomi, bo nam jeśli zależy na dobru własnym, z pewnością, wiemy, że silna rodzima gospodarka to nasz, nie bójmy się tego słowa, dobrobyt.

A jak tego nie zrobimy to sami sobie będziemy winni, bo pan premier, bo partia, bo … oczywiście nic więcej dla nas zrobić nie mogą. I ja im niestety wierzę.

I ten sam premier, gdy chodzi o sąsiednie państwo, legitymizuje, firmuje, urządza spotkania, solidarnościowe akcje awatarowe z koordynatorami, instruktorami, dyrygentami, ruchu, całego sztabu, (o którym nie jakiś tam ktoś, ale sam Cepkało w wywiadzie dla zach. mediów mówi, że nie w Białorusi ten ośrodek, a za granicą ), który to sztab działania prowadzi zza granicy, wszyscy wiedzą, że z kraju co nad Wisłą, a który, dalej, to sztab, przez swoje ośrodki przekazu, po instruktażu, (prowadzonym na bieżąco, modyfikowanym w zależności od rozwoju wypadków) jak działać na ulicy, przechodzi do wezwań i instruktażu jak zniszczyć gospodarkę, wzywając wprost do całkowitego samozniszczenia.

Nie płacić niczego, nie kupować białoruskiego, psuć co się da (nawet windy) unieruchomić co tylko możliwe, wstrzymać ruch, wstrzymać produkcję, itd. itp. aż do całkowitej zapaści gospodarki i nie bać się o swoje jutro, zagranica wykarmi. (Nawet jeśli dziś, a jutro?) To oczywiście duży skrót, nie ma żadnego problemu z odnalezieniem tych instrukcji kolportowanych wszystkimi czynnymi kanałami.

Panie Morawiecki nie wstyd Panu?
Panu, który ponoć wie. Pan przykłada rękę do zrujnowania kraju sąsiadów wiedząc to, co Polakom opowiada o gospodarce?!
Kiedy Pan kłamie?
Czy wtedy gdy nam wciska, patriotycznym sosem podlane, wezwania do dbałości o polską gospodarkę.
Czy wtedy gdy zapewnia Białorusinów (firmując głównych organizatorów wywrócenia systemu), że w ich interesie jest zrujnowanie własnej (własnej prawdziwie) gospodarki?
Panie Prezydencie, a Panu nie wstyd?

 Pamiętne przemówienie do litewskich Polaków się przypomina jako żywo. Czy nie dziękował Pan za to, że: „jesteście dobrymi, lojalnymi obywatelami państwa litewskiego, chociaż macie polskie pochodzenie”„. Bo w ten sposób dajecie świadectwo o nas jako o Polakach, że jesteśmy ludźmi pracowitymi, rzetelnymi, uczciwymi. Ludźmi, którzy szanują bliźnich i szanują kraj, w którym żyją.”

Czy Polaków żyjących w Białorusi to nie dotyczy?
A może, jak życie pokazuje, nie widzi państwo polskie na Białorusi Polaków, bo ci zrzeszeni w innym niż A. Borys. związku i ci nie zrzeszeni w ogóle to nie Polacy są?

Panie Prezydencie przypominam, Polacy na Białorusi to także ci niezrzeszeni, to także ci, którzy polskości od zapomnienia strzegą zrzeszeni w ZPB pod przywództwem M. Łysego i tych jest zdecydowana większość i zdecydowanie prężniej działają, by wspomnieć śp. Leonardę Rewkowską, która uznania nie doczekała.

Uwagę pana prezydenta chcę zwrócić na to, że rozmawiając jedynie z A. Borys, nie rozmawia się o sytuacji Polaków, a o sytuacji grupy „dyżurnych Polaków” zainstalowanych na Białorusi po to i tylko po to by realizowali geopolityczne interesy wielkiego brata. I że Polacy o tym wiedzą. Że deklaracje o przeznaczeniu większych środków na finansowanie telewizji Biełsat, czyli w skrócie rozgłośni pani Borys to wpisywanie się w działania stricte anty białoruskie. Przy czym pieniądze to utopione w błocie, bo telewizja ta to prawie zerowa oglądalność, prawie zerowa rozpoznawalność, a służy nie społeczeństwu Białorusi, a ogłupianiu Polaków w PL, którzy zdani są na doniesienia pani Romaszewskiej i jej swobodnych projekcji w temacie Białoruś.

Pretensje mamy jako państwo, że A. Łukaszenka nazywa rzeczy i sprawy po imieniu. Że wskazuje nas palcem.

Może nie stwarzajmy pretekstów, nie będzie reakcji. Może zrozumiał, że te wszystkie, pozorowane jak się okazuje, próby odrodzenia tego wszystkiego co R. Sikorski definitywnie kiedyś zepsuł, to nic innego, jak element uśpienia czujności, fałszywe sygnały, gdy tak naprawdę chodzi o to, że realizujący je kolejni ministrowie, senatorowie, to zwyczajne konie trojańskie wypuszczone przez waszyngtońskie nad Polską zwierzchnictwo.

Pan premier upomina się o demokratyczną, suwerenną Białoruś, bo to się społeczeństwu Białorusi należy. Czy aby na pewno.

Czy społeczeństwo Białorusi na pewno chce żyć w kraju, na podobieństwo polskiego, gdzie byle ambasador / gubernator / namiestnik (niepotrzebne skreślić) z kraju pod któregośmy jurysdykcją pozwoli na …, na cokolwiek, a choćby, z czym ostatnio się spotkaliśmy, na repolonizację mediów.

To jest to dobro, którego życzymy Białorusi? Zlikwidować co białoruskie, zniszczyć, zniweczyć cały dorobek jednego pokolenia?

Nie ma w żądaniach tzw. opozycji postulatów socjalnych, nie ma bo być nie może, bo Białoruś to socjal jakiego w żadnym kraju Europy nie ma.

Komuś to przeszkadza, rozumiem, ale PiS też przeszkadza? Nie ma programu prócz odsunąć prezydenta, skąd my to znamy. A Wy wspomagacie koordynatorów, firmujecie ich propagandę, tylko dlatego, żeby w tę zabawę w „demokrację” być lepszymi od PO & towarzystwa wzajemnej lewacko-liberalnej adoracji. Ogarnijcie się. Wy, którzy polityczny kapitał zbijacie na odniesieniach do: rozkradli, sprzedali za bezcen, zlikwidowali, etc., którzy dalej: ducha narodu zabili, tożsamość próbują nam odebrać, wiarę i chrześcijańskie wartości depczą itd.

Wy przykładacie rękę, by to samo zrobiono z Białorusią! Bo? Bo wielki brat kazał?! Pytanie oczywiście retoryczne.

Że niby suwerenna będzie Białoruś, tak samo suwerenna, w rozdaniu jakie próbujecie wspomóc, jak suwerenną Polską. Ogarnijcie się!!! Nawet hipokrytami trzeba umieć być by nie być tylko pośmiewiskiem. Ręce precz od Białorusi!

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

https://bozenagawalpl.wordpress.com/

Kierunek Wschód. Białoruś, o której w polskojęzycznych mediach Ci nie powiedzą.

Blog Bożeny Gaworskiej-Aleksandrowicz. Witaj na moim blogu . To projekt, który zrodził się z moich bezpośrednich kontaktów, obserwacji, doświadczeń, spotkań, z Białorusią, z pasji wolności (gdzie wolność znaczy: być wolnym to móc nie kłamać). Zawarte tu informacje o dzisiejszej Białorusi być może (i oby) staną się zarzewiem Twojego zainteresowana tym pięknym, gościnnym, rozwiniętym- europejskim krajem i chęcią poznania informacji rzetelnych, a nie tępej, wrogiej Białorusi propagandy serwowanej przez polskojęzyczne media głównego nurtu oraz wrogą Białorusi politpoprawność, bez wyjątku wszystkich, uczestników polskiej sceny politycznej.

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

Wybrane Komentarze

wątek białoruski:
Stary despota i zamordysta Aleksandr Łukaszenka w tym obłąkanym cyrku wyrasta na krynicę wolności i demokracji, ostatnią nadzieję Białych i cywilizacji Europy – a może i świata – zanim obrócą go w ruinę szaleńcy, co prawda przeważnie biali – ale rękami otumanionych bez reszty kolorowych hord, które nie są w stanie pojąć, kto

i do jakich celów spuścił je ze smyczy – i że po wykonaniu zadania,, ci, którzy przeżyją – wrócą do niewolnictwa gorszego, niż to, którego doświadczali ich przodkowie. Więc tymczasem pozwala się im hasać do woli…

Nieszczęsny prezydent Łukaszenka tak dalece stał się tym globalnym bandziorom nienawistny, że ściągnięto wojska na granicę jego kraiku, otoczono go – żeby widział: od zachodu wojska amerykańskie sprowadzone przez polskojęzycznych zdrajców, prowadzone przez żołnierza Chabad – Trumpa, od wschodu hufce bratniej Rossiji – ale stary lis wie, że za nimi i nad nimi stoi żołnierz Chabad Putin. Na łączach propozycje korupcyjne za poddanie kraju globalnemu obłędowi kierowane od gangu Gates Soros Company…. – a na ulicach tysiące opłaconych już do zrobienia Majdanu – żołnierzyków tego gangu.

A w środku on – i garść wiernych wojsk – i odurniałe do cna społeczeństwo białoruskie NIE MAJĄCE POJĘCIA, co kryje się za hasłami wolności, postępu i demokracji… – NIE ROZUMIEJĄCE, że dziś powinni bronić swego starego tyrana do końca – bo tylko on może uchronić Białoruś przed unicestwieniem.

Andrzej Tokarski 02.09.2020 23:50:10

Koń trojański nie na Białorusi lecz dla całej Europy a rolę tą niechlubnie przyjęła już podczas napadu na Irak czyli kupę lat temu. Najważniejszym problemem jest to że interesy Polski i USA tylko częściowo się zazębiają ale
w dłuższym biegu czasu rozchodzą się i to drastycznie z wielką niekorzyścią dla Polski.

Stara Baba 03.09.2020 00:40:51

Dzisiaj za 2 godziny ( 19:00) czasu polskiego, online na kanale Głos Obywatelski Ewa Rzeuska i Paweł Ziemiński

https://www.youtube.com/watch?v=kvWBw65hRbQ

Zapraszamy

stanislav 03.09.2020 17:30:29

Brawo Autor !

Tu już nic dodać nie można, tylko podziękować za obiektywną ocenę aktualnej rzeczywistości. Piąteczka z wieloma plusami.

Playset 03.09.2020 19:20:55

Opublikowano za: https://zakop999pl.neon24.pl/post/157379,polska-to-kon-trojanski-waszyngtonu-na-bialorusi

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Kolejna ciekawa definicja demokracji zza oceanu…tak abyśmy wiedzieli co wogóle oznacza to słowo:-)

  https://fort-russ.com/2020/09/coup-soros-election-integrity-group-prepares-to-oust-president-trump-no-matter-who-wins/

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  Soros Election Integrity Group przygotowuje się do odstawienia Prezydenta Trumpa, bez względu na to, kto wygra.
  Przez Joaquin Flores W dniu wrz 9, 2020

  Popierana przez Sorosa grupa „uczciwości wyborczej” przygotowuje grunt pod rewolucję przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi po listopadowych wyborach.

  Organizacja Transition Integrity Project, w której skład wchodzi ponadpartyjna grupa nienawidzących Trumpa, twierdzi, że prezydent Donald Trump spowoduje przemoc, jeśli będzie kwestionował wyniki zbliżających się wyborów. Przeprowadzają symulacje, które, jak twierdzą, wskazują, że Trump i jego zwolennicy stworzą chaos.

  „Wszystkie nasze scenariusze zakończyły się przemocą na ulicach i politycznym impasem” – powiedziała Rosa Brooks, profesor prawa i polityki na Uniwersytecie Georgetown, która założyła TIP. „Prawo jest zasadniczo… jest prawie bezradne wobec prezydenta, który jest skłonny je zignorować” – dodała.

  Revolver zauważył, że Brooks jest agentem George’a Sorosa, powiązanym z jego Open Society Institute od dziesięcioleci. W latach 2006-07 pełniła funkcję Doradcy Specjalnego Prezydenta w Open Society Institute w Nowym Jorku.

  Głębokie powiązania Brooksa z Sorosem pomogły jej z powodzeniem nawigować w szeregach elity Waszyngtonu. Była starszym doradcą zastępcy sekretarza Harolda Hongju Koha w Departamencie Stanu USA. Zanim przeniosła się do Georgetown, wykładała na University of Virginia School of Law. Zasiada również w Komitecie Doradczym ds. Działań w zakresie Bezpieczeństwa Narodowego i Komitecie Sterującym Rady Przywództwa na rzecz Kobiet w Bezpieczeństwa Narodowym. Jej głęboki stan bona fides nie ma sobie równych.

  Dwóch Republikanów, którzy wzięli udział w badaniu Brooksa, to neokoni Bill Kristol i David Frum. Byli typem osób, które zajmowały się grami wojennymi jako prezydent Trump, człowiek, któremu poświęcili swoją karierę, aby przeciwstawić się. Kristol jest obecnie finansowany przez demokratycznego oligarchę, a Frum do dziś paprosi kłamstwa rosyjskiej zmowy.

  „Nasze ćwiczenia scenariuszowe nie zakończyły się w dobrych miejscach, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie oznacza to, że w nadchodzących miesiącach chaos i kryzys konstytucyjny są nieuniknione – tylko te ćwiczenia sugerują, że są to rzeczywiste możliwości” – powiedział Brooks o wynikach jej badania.

  „Celem ćwiczeń nie było wywoływanie koszmarów sennych, ale raczej identyfikacja możliwych punktów przegięcia, aby zapobiec katastrofalnym skutkom wyborów prezydenckich w 2020 roku lub je złagodzić” – dodała.

  Brooks ma nadzieję, że decydenci będą działać zgodnie z wynikami jej badań, dodając, że „gubernatorzy stanu, prokuratorzy generalni, przywódcy ustawodawczy i sekretarze stanu muszą teraz przemyśleć te kwestie i zrozumieć system wyborczy i odpowiednie prawa już teraz i nie czekać do wyborów Dzień, aby pomyśleć o wszystkim, co może się nie udać ”.

  Revolver uważa, że ​​ta grupa TIP może być organizacją, której zadaniem jest wzniecenie kolorowej rewolucji, aby usunąć prezydenta Trumpa z urzędu niezależnie od wyników wyborów w listopadzie. Porównano Brooksa niedawnej Washington Post op / ed z demokracji Playbook , przewodnik kolorowych rewolucjach opublikowanych przez Globalist Brookings Institution. Doszli do wniosku, że TIP ma na celu stworzenie samospełniającej się przepowiedni, która powstrzyma Trumpa przed drugą kadencją prezydencką, niezależnie od decyzji narodu amerykańskiego.

  Biden jest zachęcany do nie ustępowania Trumpowi w żadnych okolicznościach przez Hillary Clinton, ponieważ Demokraci po raz kolejny angażują się w zachowanie, o które oskarżają Trumpa:

  Nieudana kandydatka na prezydenta, Hillary Clinton, namawia Joe Bidena, aby był bardzo przegranym i uczynił wybory w listopadzie tak wyczerpującymi i bolesnymi, jak to tylko możliwe.

  Clinton nie uważa, że ​​Biden powinien robić to, co najlepsze dla kraju. Jeśli przegrywa w noc wyborczą, błaga go, by kontynuował walkę, nawet jeśli oznacza to rozerwanie narodu na strzępy.

  „Joe Biden nie powinien poddawać się pod żadnym pozorem, ponieważ myślę, że to się przeciągnie i ostatecznie wierzę, że wygra, jeśli nie damy ani centymetra i jeśli będziemy tak samo skoncentrowani i nieustępliwi, jak druga strona, – powiedział Clinton podczas występu w The Circus Showtime .

  Podnosi teorie spiskowe na temat potencjalnej kradzieży głosów przez Republikanów jako pretekstu do delegitymizacji wyników wyborów na wypadek, gdyby Trump pokonał Bidena.

  „Myślę, że [Republikanie] mają kilka scenariuszy, na które patrzą. Jeden psuje głosowanie nieobecnego. Uważają, że to im pomaga, aby w dniu wyborów uzyskać niewielką przewagę w Kolegium Elektorów. … Musimy więc przeprowadzić ogromną legalną operację i wiem, że kampania Bidena nad tym pracuje ”- powiedział Clinton.

  „Musimy mieć pracowników ankietowych i wzywam ludzi, którzy mogą być pracownikami ankiet. Musimy mieć własne zespoły ludzi, aby przeciwdziałać sile zastraszania, którą Republikanie i Trump zamierzają umieścić poza lokalami wyborczymi. To duże wyzwanie organizacyjne, ale przynajmniej wiemy więcej o tym, co zamierzają zrobić – dodała.

  W listopadzie talia jest przeciwko prezydentowi Trumpowi, ale spisek może nie wystarczyć, aby go powstrzymać. Jego szanse na pokonanie Bidena rosną z dnia na dzień .

Wypowiedz się