Co Polska ugrała na Białorusi?

Należałoby się raczej spytać co straciła?

W tym miejscu nie mam zamiaru rozwodzić się czy Łukaszenka to krwawy despota czy też zbawca narodu bo to z punktu widzenia Polskiej Racji Stanu jest rzeczą wtórną.

Narracja oficjalnych mediów, jeden z tych przypadków gdzie TVPiS i TVN mówią jednym głosem, jest znana.

Wtóruje im w Sieci rzesza ogłupionych użytecznych idiotów, też prawdopodobnie zadaniowanych bo nie wierzę, żeby w Polsce z internetu korzystało tylu kretynów.

Polska, z racji swoich „wiecznych sojuszy” i położenia geograficznego została głównym harcownikiem z poduszczenia i w interesie owych „sojuszników”.

Doskonale było to widać podczas ukraińskiej „rewolucji godności”, która z godnością ma tyle wspólnego co panienka spod latarni z zakonnicą. Akcja wywołania „majdanu” na Białorusi była desperacką próbą tzw. „wolnego świata” definitywnego wyrwania Białorusi z rosyjskiej strefy wpływów.

W przypadku Ukrainy częściowo się to udało ale ceną jest całkowita degradacja państwa, gospodarki i społeczeństwa. Ukraina ma już mniejszy PKB na głowę niż Albania. Jedynie oligarchom się poprawiło. Podobny los czekałby Białoruś.

Teraz już jednak widać, że manewr się nie udał i osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego. Łukaszenka, przynajmniej na razie, zostanie przy władzy i szybko dokończy to, o co zabiegał Putin czyli większą integrację polityczną z Rosją. Możemy śmiało powiedzieć, że Białoruś już została wchłonięta przez FR.

Tym bardziej, że podstawy prawne istnieją już od dawna i tylko szpagatowa polityka Łukaszenki opóźniała ten proces. Teraz Baćka, w swoim osobistym, dobrze pojętym interesie, nie ma wyjścia i rzuca się w objęcia Putina bezwarunkowo. Tym bardziej, że już spalił mosty z Zachodem. Już niedługo możemy się spodziewać rosyjskich wojsk, całkiem legalnie, na Bugu.

Gdybym był złośliwy to powiedziałbym, że polskie władze to głęboko zakonspirowani agenci Kremla, bo wszystko co robią przynosi korzyści Rosji. Uważam jednak, że to sterowani przez USA idioci.

Bo jak można ocenić słowa premiera, że „Rosja to wrogie państwo, z którym nie warto rozmawiać”? To tak, jakbym swojemu sąsiadowi zza płotu powiedział – „jesteś głupi, brudny, śmierdzisz i nie będę z tobą gadał”.

To nic, że sąsiad to chłopisko na schował a ja mam wzrost pewnego „zwykłego posła”. Przecież w razie czego kumpel szwagra z sąsiedniego powiatu mnie obroni!

 Na takiej bezmyślnej polityce stracą w pierwszej kolejności Polacy mieszkający na Białorusi. Automatycznie staną się elementem politycznie podejrzanym, piątą kolumną pełną gębą. Już państwowa propaganda się o to postara.

Jest tajemnicą poliszynela, że przez Białoruś szedł „przemyt” polskich towarów objętych rosyjskim, odwetowym embargiem.

Rosjanie doskonale o tym wiedzieli, gdy Białorusini przysyłali im więcej jabłek niż produkowali. Przymykali jednak na to oko bo skoro Baćka na tym zarabiał… Teraz ten kanał sprzedaży urwał się bezpowrotnie. Brawo „polski” rząd! Najważniejsze, że wykonaliście rozkazy „sojusznika”.

 „Sojusznik” też straci bo nie ma już mowy o żadnych „alternatywnych” zakupach ropy czy gazu. Pozostaną, jak dotąd, dostawy z Rosji. Po czasach ZSRR Białoruś odziedziczyła dwie ogromne rafinerie, których moc przerobowa przewyższa o wiele wewnętrzne zapotrzebowanie. Duża część rosyjskiej ropy jest przerabiana i sprzedawana w formie przetworzonej. Czysty zysk.

Duża część tej produkcji była eksportowana przez litewskie porty co już też się urwało i bałtycki karzełek, także wybitny harcownik, obejdzie się smakiem. Los Litwy średnio mnie obchodzi bo to państewko było, jest i prawdopodobnie zawsze będzie wrogo nastawione do Polski i mieszkających na ich terytorium Polaków czyli pies ich trącał.

Straci także nasz największy na wschodzie „przyjaciel” czyli Ukraina, która najprawdopodobniej nie dostanie benzyny z Białorusi. Tu jednak rodzi się problem dla nas. Nie wierzę, żeby „nasz” rząd zostawił „przyjaciela” w potrzebie. Oczywiście za pieniądze polskiego podatnika.

Takich „korzyści” płynących z wiernopoddańczej, wasalnej polityki PiS będzie z pewnością dużo więcej, jakie to czas pokaże. Oczywiście reżimowa propaganda przedstawi je jako ogromny sukces i dowód, że oto „wstaliśmy już z kolan”.

Jarosław Ruszkiewicz SL

WYBRANE KOMENTARZE

,,Narracja oficjalnych mediów, jeden z tych przypadków gdzie TVPiS i TVN mówią jednym głosem, jest znana. Wtóruje im w Sieci rzesza ogłupionych użytecznych idiotów, też prawdopodobnie zadaniowanych bo nie wierzę, żeby w Polsce z internetu korzystało tylu kretynów.”

Wielokrotnie robiłem badania tzw tłuszczy i wielokrotnie przekonywałem się że to możliwe.

Zresztą, tu wymagania to rozumienie polityki międzynarodowej, ale nawet gdy już znajdziesz kogoś obytego w tej tematyce i chcesz pójść dalej – w pole religii (demaskowania potężnych kłamstw i manipulacji w tej materii) to często okazuje się że taki obyty zamienia się w kompletnego kreatyna, jak za dotknięciem różdżki. Zaczyna szaleć i szarżować.

Oracz 08.09.2020 10:37:49

@Oracz 10:37:49

Dlatego ja nie wchodzę w dysputy religijne, także wirtualne.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 10:44:29

//Co Polska ugrała na Białorusi? //

„Dziurkę z bublika” -jak mawiają Białorusini.

ikulalibal 08.09.2020 10:50:50

@Jarek Ruszkiewicz SL 10:44:29

Tylko że polityka nie istnieje bez religii jak i religia bez polityki. Ja w tym momencie też miewam podszepty ,,że to niemożliwe by ktoś szedł w zaparte nie widząc tego słonia”. Jednak jak wspominałem wyżej; wszystko to jest niemożliwe tylko na pozór.

Oracz 08.09.2020 10:52:18

Odpowiedzialność?

„Polska, z racji swoich „wiecznych sojuszy” i położenia geograficznego została głównym harcownikiem z poduszczenia i w interesie owych „sojuszników”.

Wątpię. Polacy przejawiają własną inicjatywę w parciu na Wschód co najmniej od XVI wieku. Gdy wyprawili się na Kijów w 1920 roku, zachodni sojusznicy ostro się temu sprzeciwiali. Nawet w 1812 to Polacy najbardziej naciskali na Napoleona, aby poszedł na Moskwę.

Jest wygodną wymówką w razie porażki utrzymywać – „to inni nam kazali”.

Co do pytania w tytule, Łukaszenko usiłował prowadzić „wielowektorową” politykę. Teraz nie ma wyboru.

Pedant 08.09.2020 11:11:24

@Pedant 11:56:26

//widzę ciągłość polskiej polityki od XVI wieku,//
Tylko pozornie. Wtedy Rzeczpospolita była mocarstwem i ekspansja aż do Moskwy była czymś naturalnym. Teraz Polska jest na świecie nikim.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 12:06:00

@Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:00

„Tylko pozornie. Wtedy Rzeczpospolita była mocarstwem i ekspansja aż do Moskwy była czymś naturalnym. Teraz Polska jest na świecie nikim.”

Nie da się zrozumieć polskiej (i być może litweskiej) świadomości politycznej bez uwzględnienia mocarstwowej przeszłości.

Pedant 08.09.2020 12:15:43

Miałem rację, że Polską rządzą idioci
„Polska się nie godzi, by Federacja Rosyjska uważała Białoruś za swoją strefę wpływów – podkreślił dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.”

https://m.niezalezna.pl/350726-w-sprawie-bialorusi-ue-jest-podzielona

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 12:46:25

@Pedant 11:11:24 odnośnie „Łukaszenko usiłował prowadzić „wielowektorową” politykę. Teraz nie ma wyboru.”

To dzisiaj, jak podaje agencja www.belta.by, do nowozbudowanego „Palacu Niezależnosci” w którym rezyduje Łukaszenka, przybyła delegacja WYBRANYCH mediów Rosji, by wysondować, co zamierza robić Łukaszenka, w ramach postulowanego przez „pedanta” braku wyboru w zakresie samodzielnej polityki STWORZONEGO przezeń państwa:

Kto uczestniczy w powyższym spotkaniu?

главный редактор международного телеканала Russia Today Маргарита Симоньян, корреспондент „Первого канала” Антон Верницкий, ведущий программы „Вести” на телеканале „Россия 1” Евгений Рожков, главный редактор радиостанции „Говорит Москва” Роман Бабаян.

Czyli szefowie Russia Today (obecnie obsadzająca i białoruską TV, w tym i tą „24” bardzo „antykolesnikową”), Program1 RTV, „Vesti” na kanale 1 i radiostacja „Mowi Moskwa” z programem zapewnie odmiennym od antyłukaszenkowskiego „Echa Moskwy”. Warto wskazać, że dwie osoby, z czterech obecnych na tym spotkaniu „Rossijan” maja ormiańskie nazwiska.

No i powiedz koteczku, Na jaki temat SPISKUJA one z Łukaszenką?

Berkeley72 08.09.2020 12:56:05

@Berkeley72 12:56:05

„Warto wskazać, że dwie osoby, z czterech obecnych na tym spotkaniu „Rossijan” maja ormiańskie nazwiska.”

Nado dobawit’, pan Lawrow ma rosyjskie nazwisko, ale też Ormiaszka.

Pedant 08.09.2020 13:21:02

@ Autor – 5*

DK
_____________

Tyle tylko, że większa integracja gospodarcza Białorusi z Rosją będzie dla Białorusinów skutkowała jak najgorzej. Białoruski socjalizm zostanie zniszczony przez żydowską mafię z Rosji – a to jest przecież celem Międzynarodowego Żyda i Watykanu budujących pospołu NWO.

Rzeczpospolita 08.09.2020 14:11:11

@Rzeczpospolita 14:11:11

Tego jeszcze nie wiemy. Żyd z zachodu z pewnością więcej by zabrał a Rosja musi jednak choć trochę dbać o nastroje Białorusinów.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 14:18:21

@Berkeley72 12:56:05

// „Говорит Москва” Роман Бабаян.//

Matka Rosjanka a ojciec Ormianin, ale przecież nie dlatego jest w porządku.
Facet jest ok dlatego, że jest ok,to kwestia charakteru a nie genetyki.
Jego poprzednik, założyciel i redaktor naczelny „Mówi Moskwa” Siergiej Dorienko, był ruski a świnia pierwszej wody i bydle nieprzeciętne. Człowiek Bierezowskiego, w 90-tych telewizyjna gwiazda zwana „informacyjnym killerem”.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Dorenko
90% Polaków nawet nie mając świadomości tego, posiada „wiedzę” o Rosji skonstruowaną prze niego-Siergieja Dorenkę.
Gdyby zeszłego roku nie odszedł był z wielkim przytupem, to do dziś władałby radiem „Mówi Moskwa”. Dla Łukaszenki było by gorzej, gdyż Dorienko jak każdy liberał lat 90-tych szczerze go nie cierpiał. Nie wiem tylko czy bardziej, czy mnie niż Polski. Bo Polski nienawidził luto.
https://www.youtube.com/watch?v=F2QJeR4Iuew

Więc za Romana Babajana trzeba dziękować bogu.

ikulalibal 08.09.2020 14:18:26

@Rzeczpospolita 14:11:11

//Tyle tylko, że większa integracja gospodarcza Białorusi z Rosją będzie dla Białorusinów skutkowała jak najgorzej.//

Niech pan ten „ból” zostawi samym Białorusinom. Orzekając co dla Białorusi będzie dobre, a co niedobre niczym pan się nie różni od tych, co ja wiem a pan rozumiesz.
W swoim kraju nie potrafi pan przeforsować właściwych porządków to chcesz pan urządzać cudzy?

ikulalibal 08.09.2020 14:23:41

@Rzeczpospolita 14:11:11

„Tyle tylko, że większa integracja gospodarcza Białorusi z Rosją będzie dla Białorusinów skutkowała jak najgorzej. Białoruski socjalizm zostanie zniszczony przez żydowską mafię z Rosji”

Pominę Pańską antyżydowską obsesję. Problem polega na tym, że „białoruski socjalizm” się przeżył.

Białoruś musi wybrać, albo integracja z Zachodem, w lepszym razie pójscie drogą polską, w gorszym ukrainską. Albo skierowanie się ku Rosji poprzez integrację z jej formującym się kompromisem między kapitalizmem państwowym i oligarchami oraz zbliżenie z Chinami (które też ewoluują w podobnym kierunku).

Oba kierunki, zachodni i wschodni zakładają silną rolę oligarchii obok państwa. Różnica modelu wschodniego polega na tym, że państwo w tym duecie ma przewagę i ma interes w budowie państwa socjalnego, oligarchowie w swojej krótkowzroczności nie bardzo.

Wracając do kwesti żydowskiej, uważam że jeśli by żadnych Żydów w Europie nie było, procesy by biegły dokładnie tą samą drogą. Więc niech Żydzi i inne obsesje nie zasłaniają nam świata.

Pedant 08.09.2020 14:27:20

@Jarek Ruszkiewicz „Teraz Polska jest na świecie nikim”

Aktualności 08.09.7528

https://www.youtube.com/watch?v=7gkncD9KKzI

Bogumił Boguchwał

Krystyna Trzcińska 08.09.2020 14:46:12

:)))))))))

„Gdybym był złośliwy to powiedziałbym, że polskie władze to głęboko zakonspirowani agenci Kremla bo wszystko co robią przynosi korzyści Rosji.”

Od początku byłem bardzo złośliwy i w komentarzach pisałem że Polacy wpuścili na Białorusi Amerykanów w kanał. Jeżeli ktoś nie wierzy moje wpisy można sprawdzić. Jak przyciągnąć do siebie Białorusinów każdy Polak wie, ale nie obcy :). Niektórzy myśleli, że zwariowałem, ale to było logiczne i widać że coś w tym nie gra i istnieją jakieś siły które robią nielogiczne, lecz przemyślane błędy.
Polska i jej RS odniosła jednak cichy, niewidoczny ale wielki sukces. Backa mimo strachu iż przyłączy państwo do Rosji z czego cieszyli się już ci drudzy tego i tak nie zrobi. On pozostanie dyktatorem, co nie jest dobrą wiadomością dla samych Białorusinów, lecz korzystne dla Rosji, gdyż będzie gwarantem ich współpracy oraz gwarantem panowania j. rosyjskiego nad j. białoruskim w tym państwie. Przez te długie tygodnie jednak stała się rzecz znamienita. Oglądam propagandowe programy rosyjskiej telewizji jak i ich języczne. Tak jak na początku propagandowe rozmowy z Białorusinami odnosiły skutek i wszyscy mienili się braćmi teraz zaczyna coś pękać. Białorusini widząc ruchy Rosji i słysząc ich medialny ciąg na włączenie ich państwa w struktury i granicę Rosji zaczęli dostawać rozumu i stawiać się ością. Oni nie chcą stracić swojej państwowości i będą robić wszystko, aby do tego na rzecz Rosji nie dopuścić. Dochodzi nawet do tego, iż publicznie, na żywo w propagandowych rosyjskich programach, wyrażają pytanie, jeżeli mają być wchłonięci do Rosji, to dlaczego nie mają być wchłonięci przez UE która jest bogatsza?

PS: Co do ich biało-czerwono-białej flagi. Białorusini swoją odrębność starali się wszystkim ukazać już podczas WKL w XIV wieku. Oficjalnie jednak zaprezentowano te barwy podczas bitwy pod Kircholmem, gdzie ich oddziały reprezentowane były właśnie pod tymi proporcami.

Stara Baba 08.09.2020 15:22:39

@Stara Baba 15:22:39

//Oficjalnie jednak zaprezentowano te barwy podczas bitwy pod Kircholmem gdzie ich oddziały reprezentowane były właśnie pod tymi proporcami.//

Srali muchy bedzie wiosna.
Pod Kircholmem używano znaków herbowych Katowiczów którzy jak wiadomo byli polską szlachtą.

ikulalibal 08.09.2020 15:39:29

@Pedant 15:27:52

Rusini z Białej Rusi, tak ich określano.
W dziejach każdego państwa są niechlubne zdarzenia, które potem źle rzutują na ich historię nawet bardzo dawną. Tak się ma i z krótkim epizodem nielicznych Białorusinów w WWII. Większość walczyła po lasach w partyzantce.
Popatrzmy na słowiański znak swastykę, którą przywłaszczyły hitlerowskie Niemcy. Popatrzmy na tęczę, którą przywłaszczyły sobie LGBTQ! To jest dopiero dramat.

Stara Baba08.09.2020 15:47:42

@Pedant 15:57:30

Mojej pamięci nie trzeba odświeżać, znam te przypadki dokładnie. Nie zmienia to faktu, iż na tych właśnie terenach działała najliczniejsza na świecie partyzantka walcząca z Niemcami sięgająca czasami do 1.5 miliona ludzi.

Stara Baba 08.09.2020 16:11:13

@Pedant 16:21:00

No i co z tego? Czy my po rzeziach w Moskwie zmienialiśmy swoją historię? Czy Moskale potem Sowieci, a teraz Rosjanie po tych wszystkich swoich rzeziach na narodach podbitych zmienili swoją historię lub barwy? Czy Brytole po swoich kolonialnych zapędach i ujarzmianiu tubylców zmienili swoją historię i barwy?
To zwykle bicie piany. Najwięcej Białorusinom wypominają te nacje, które najwięcej z tego mają korzyści, czyli Rosja, a te łobuzy na pewno dziewicami nie są.
Białorusini, aby poczuć się jako Naród, także i złe rzeczy w swojej historii muszą wziąć na klatę.

Stara Baba 08.09.2020 16:32:08

@Stara Baba 16:32:08

„No i co z tego? Czy my po rzeziach w Moskwie zmienialiśmy swoją historię?”

Kolaboranci na Białorusi byli znienawidzoną mniejszością. Swastyka to dawny symbol Indoeuroejczyków, ale w czasie drugiej wojny światowej został bezpowrotnie obrzydzony.

Pedant 08.09.2020 16:37:36

@Berkeley72 12:56:05 Dziateczki kochane, Bat’ka przemyślał

sprawę i stwierdził, że „chyba już nieco za długo rządzi Białorusią” co oznajmiają Rosjanie a za nimi inne szczekaczki.
https://sputniknews.com/europe/202009081080397715-lukashenko-says-he-may-have-overstayed-a-little-in-his-post-as-belaruss-president/

W dodatku Chodorkowski stwierdził, że Nawalnego otruli Białorusy.
https://khodorkovsky.com/navalnys-poisoning-linked-to-belarus/

Patrząc ekonomicznie na wszystkie patriotyzmy można dostrzec wszystko dokładniej. Białoruski bilans co roku nie domyka się $ 2.5 mld. Są dwie drogi: MFW i a/ „reformy”, czyli natychmiastowa prywatyzacja wszystkiego, b/ zbliżenie z Rosją i kontynuacja dotychczasowego systemu i rozwój sektora prywatnego „od dołu” czyli małe prywatne przedsięwzięcia, które już są i będą powstawać.
Putin już darował Białorusi $1 mld zadłużenia. Więc wybór jest już zdecydowany.

Co do polskich wpływów na Białorusi. Ten fakt, że Białurusy nie rżnęli Polaków, jeszcze nie znaczy, że Polacy są tam lubiani. Proszę pamiętać, że przez te tereny zawsze przechodziły wojska idące na wschód, albo z północy na południe. A historycznie król polski nie miał pieniędzy na płacenie żołdu, to „żołnierz żywił się sam”. Odbywała się regularna grabież białoruskich wsi, szlaki były znaczone gwałtami i pożarami.
A to u pańszczyźnianego chłopa znaczy śmierć głodowa. Tam nigdy nie było wystarczająco żywności, nawet i bez tego.

Anna-PK 08.09.2020 16:45:34

@Anna-PK 16:45:34

// Chodorkowski stwierdził, że Nawalnego otruli Białorusy.
https://khodorkovsky.com/navalnys-poisoning-linked-to-belarus/ //

Chodorkowski niech się martwi własnymi szkieletami w szafie bo ma ich 70.Tyle osób zamordowała firma ochroniarska Jukosu. Niestety nie wszystkie się dały udowodnić, a i to nie samemu Chodorkowskiemu, a szefowi ochrony czyli znanemu izraelskiemu filantropowi Newzlinowi.
Cywilizacja która nie tylko pozwala żyć tej kreaturze, ale jeszcze kreuje ją na medialny autorytet, musi zginąć.I to w sposób bardziej widowiskowy niż Sodoma z Gomorą.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D0%BE_%D0%9F%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0
https://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Nevzlin

https://www.youtube.com/watch?v=xDLN4KC6CuY

PS
ciekawe co na sądzie ostatecznym powiedzą wszyscy ci ludzie którzy przyjmują tę istotę (chodorkowskiego) jak człowieka? że co? że nie znali rosyjskiego więc nie mieli dostępu do informacji na jego temat?

ikulalibal 08.09.2020 17:14:29

@Jarek Ruszkiewicz SL 11:17:53

Mam znajomego Libijczyka, który mi opowiadał, gdy żył i rządził Kadafi, w Libi, ludziom dobrze się żyło i stać ich było na wszystko, ale w dupach mieli za mało i zrobili rewolucje, oczywiście podpuszczeni przez Izrael i USA. To teraz nie mają nic i wegetują, a bida aż piszczy. A frukty z Libi idą do jankesów i Izraela.

Kaczor też wsparł banderowski majdan, a teraz zażydzony PiS płaci banderowcom, by przeżyli i wypłaca banderowcom odszkodowania za mienie, które tu w Polsce zamienili na inne. Pisałem o tym w swoim nowym artykule.

I gdyby Białoruś oderwała się od Łukaszenki i Putina, to zażydzony PiS, musiał by znowu wypłacać miliardy by ratować Białoruś, jak to robi w stosunku do banderowców.

I jak ta Polska ma funkcjonować, skoro zażydzony PiS wydaje tyle miliardów dla innych, z podatnika Polskiego, zamiast inwestować te miliardy w Polskę i Polaków.
Ale PiS-owski wasal musi jak pan każe

Pyra z Wildy 08.09.2020 17:30:27

Prezydent Łukaszenko stwierdził, że Białoruś jest tarczą, która broni Rosji. „Jeżeli dzisiaj padnie Białoruś, to następna będzie Rosja.”
https://eng.belta.by/president/view/lukashenko-if-belarus-collapses-today-russia-will-be-next-133274-2020/

Z tego względu Bracia Słowianie 2020, tj. Rosjanie, Białorusini i Serbowie, przeprowadzą manewry wojskowe na Białorusi, niedaleko Brześcia.

https://eng.belta.by/society/view/slavic-brotherhood-2020-exercise-to-be-held-at-brestsky-training-range-in-belarus-133255-2020/

Anna-PK 08.09.2020 17:53:56

@Pedant 14:27:20

Zanim zacznie Pan wypisywać podobne brednie, proponuję przeczytać tekst właśnie żydowskiego autora – pod tym tekstem i ja mogę się podpisać.

https://swiatowid.neon24.pl/post/157233,bialorus-na-krawedzi-z-komentarzem-tlumacza

Tekst widnieje także na naszej, WPS, stronie: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/08/27/bialorus-na-krawedzi/

Rzeczpospolita 08.09.2020 18:10:33

@Anna-PK 16:45:34

Czy po przystąpieniu do MFW i reformach, czyli natychmiastowej prywatyzacji wszystkiego, bilans Białorusi się domknie ? Ostrożnie z tą prywatyzacją wszystkiego. Przykład Polski powinien zmusić nie tylko Białorusinów do głębszych refleksji.

maricus 08.09.2020 18:25:53

@Rzeczpospolita 18:10:33

„Zanim zacznie Pan wypisywać podobne brednie, proponuję przeczytać tekst właśnie żydowskiego autora – pod tym tekstem i ja mogę się podpisać.”

Nie oceniam wypowiadzi według rasowego pochodzenia autorów.

Ale rozumiem o co Panu i autorowi chodzi, mogę nawet trochę sympatyzować. Niestety wielka polityka rządzi się innymi prawami. Białoruś nie może sama przetrwać. Na strategię dżucze nie ma szans, po pierwsze Białorusini to nie Koreańczycy, po drugie położenie geograficzne na to nie pozwala.

Pedant 08.09.2020 18:34:09

@Anna-PK 16:45:34 napisła: „Białoruski bilans co roku nie domyka się $ 2.5 mld. Są dwie drogi”: itd.

Bardzo fajna, „poetyczna” wręcz dyskusja. No bo co z tego, ze co roku brak te 2,5 mld $? Wiekszość ze wzmiankowanych miliardów długów, to kredyt na „Atomówkę” w Ostrowcu (z której prądu, jak zrzekają się „bałtyckie kolonie USA” NA PEWNO ONE NIE SKORZYSTAJA.

A „baćka” na dniach pochwalił się, że ma w zapasie 7,5 mld $ W ZŁOCIE. (W zeszlym roku ponoć mial ich 8,5 mld, ale trochę zlota sie ostatnio wydatkowało (utrzymanie RT kosztuje); przypominam, że ok. 5 lat temu byl oficjalnie dumny, że ma ich 5 mld $ w ZŁOCIE.

A zatem tzw. „US-RAKO-podobne marzenie, o totalnej prywatyzacji ŚWIATA” odstawmy, przynajmniej na Białorusi, ad calandras graecas.

A dlaczego Łukaszenka nie zamierza „puścić” władzy? Nawet ona mu się juz znudziła, ale jak by to zrobił TERAZ, to przecież jego, b. licznych współpracowników, tzw. „kontestatorzy wyników wyborów” ZACZĘLI BY PO PROSTU REZAĆ. (To powiedział dziennikarzom z Rosji)

No i znowu trzeba czekać, az tamtejszy, prawie w 100 procentach prołukaszenkowski „sejm” zacznie prace – nad wygodną dla jego członków – zmianą Konstytucji. A i wtedy nie jest pewne, że „baćka” po raz bodajże 8, nie zostanie prezydentem.

Berkeley72 08.09.2020 19:21:15

@interesariusz z PL 19:19:23

„@Stara Baba 15:22:39
„wyrażają pytanie jeżeli mają być wchłonięci do Rosji to dlaczego nie mają być wchłonięci przez UE która jest bogatsza?”

Ukraina została wchłonięta przez bogatą Europę i stała się od tego bogatsza? 😉

Warto czytać Biblię:

„Nie bierz ciężaru ponad swoje siły
i nie szukaj towarzystwa z możniejszym i bogatszym od siebie.
Cóż za towarzystwo może mieć garnek gliniany z metalowym kotłem?
Gdy ten uderzy, skruszy tamtego.

Gdy bogaty wyrządzi krzywdę, zżymać się będzie,
gdy biedny poniesie krzywdę, jeszcze sam poprosi o przebaczenie.
Jeśli będziesz tamtemu pożyteczny, wykorzysta ciebie,
a jeśli popadniesz w biedę, to cię opuści.
Jeśli coś masz, będzie żyć z tobą w przyjaźni
i wyniszczy cię, a sam się nawet nie zmartwi.
Jeśli będziesz mu potrzebny, będzie cię zwodzić,
uśmiechać się do ciebie, dawać nadzieję,
przemawiać pięknymi słowami, owszem spyta: «Czego potrzebujesz?»

Zawstydzi cię przez swoje uczty,
aż cię ogołoci dwa lub trzy razy,
na koniec wyśmieje się z ciebie,
a potem, gdy cię zobaczy, nie zwróci na ciebie uwagi
i nad tobą będzie kiwać głową.

Miej się na baczności, by nie dać się oszukać
ani poniżyć przez swą bezmyślność.
Gdy jakiś możny pan ciebie wzywa, ty się ukryj,
a tym usilniej będzie cię wzywał.
Nie pchaj się, aby cię nie odsunięto,
ani nie stój za daleko, żeby cię nie zapomniano.

Nie zamierzaj rozmawiać z nim, jakby z równym sobie,
ani nie dowierzaj jego wielu słowom;
przez swoje wielomówstwo wystawi cię na próbę
i niby uśmiechając się, dokładnie cię wybada.
Bez miłosierdzia jest i nie zachowuje dla siebie zwierzeń,
nie oszczędzi ci ani razów, ani więzów.

Zapamiętaj to sobie, uważaj pilnie,
bo się przechadzasz w towarzystwie swej zguby.
Każda istota żyjąca lubi podobną do siebie,
a każdy człowiek tego, kto jest mu równy.
Każda istota żyjąca łączy się według swego gatunku,
a człowiek przystaje do podobnego sobie.”

Pedant 08.09.2020 19:47:19

@Pedant 19:47:19 Na temat „przyjaźni” bogatego z biednym na Bialorusi, napisałem juz artykuł 9 lat temu

Nosi on tytuł

Pułapka Partnerstwa Wschodniego
Posted on 23 November 2011

a w nim zauwazam

// lektura mego wystąpienia w „Domu Prasy” w Mińsku może się przydać wszystkim narodowcom (nie tylko polskim), którzy powinni sobie uświadomić, że w OBECNYM USTROJU RP (oraz UE i ogólnie mówiąc „wolnego Zachodu”) WSZELKIE ROJENIA O SUWERENNOŚCI NARODOWEJ NALEŻY SOBIE JAK NAJSZYBCIEJ WYBIĆ Z GŁOWY. Dlaczego? Patrz poniżej.

Czy możliwym jest uczciwe partnerstwo człowieka bogatego z biednym?

Маrек Głogoczowski

Na to podstawowe pytanie mamy dobrą odpowiedź w Biblii, w greckiej Księdze Syracha. W jej rozdziale 13 możemy przeczytać:

„Dziki osioł na pustyni jest żerem dla lwów, a biedni są łupem dla bogatego.“

Ze względu na to niebezpieczeństwo człowiek myślący winien patrzeć podejrzliwie na propozycje „partnerstwa” między bogatą Zachodnią Europą, a ocenianymi jako „biedną” wschodnią częścią tego Kontynentu. (itd.)

I po dziesiecioleciu NIHIL NOVI SUB SOLE BELARUS REPUBLIC

http://markglogg.eu/?p=11

Berkeley72 08.09.2020 20:55:40

Dyskutując i robiąc plany polskie na tereny wschodnie, sz. dyskutanci

zupełnie pomijają fakt, że tak Białoruś, jak i Ukraina zostały stworzone przez Moskwę. Historycznie polskie władze nigdy nie dorosły do tego, aby mieć Mińsk, czy Kijów równy Warszawie. Chmielnicki jak i J. Wiśniowiecki ze zdobytymi jeńcami, czy zdrajcami rozprawiali się krwawo; z wbijaniem ich na pal, czy ćwiartowaniem. Rzeź Wołyńska była tylko pokłosiem tamtych wydarzeń. Proszę o tym pamiętać, że tak samo jak Polacy nie chcą aby Niemiec pluł im w twarz, to samo ludzie za Bugiem czują w stosunku do Polaków.

Anna-PK 08.09.2020 21:03:23

@slapek 21:25:44

A może porównamy zadłużenie USA i Rosji?

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 21:30:31

@Anna-PK 21:03:23

Dlatego piszę, żeby nie wcinać się między wódkę a zakąskę.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 21:31:25

@slapek 21:25:44

//Jeżeli porównamy PKB USA //

PKB USA jest nieporównywalny z żadnym innym PKB, albowiem wszystkie gospodarki świata muszą ciężko pracować na jaki taki efekt, a USA zwyczajnie okrada planete.
Nie będę się wdawać w szczegóły, bo widzę że slapek ciemny(a) jest jak tabaka w rogu
.

ikulalibal 08.09.2020 21:31:43

@Stara Baba 15:22:39

//Polacy wpuścili na Białorusi Amerykanów w kanał. //

Potrafisz rozbawić Babo 🙂
Jeśli jednak to Ty masz rację to by znaczyło, że kaczasty z ekipą są na żołdzie Putina. Też ciekawie.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 21:34:22

@slapek 21:25:44

„Jeżeli porównamy PKB USA i Rosji to PKB USA jest ileś tam razy większe od PKB Rosji i jak to się ma do tego dowcipu na obrazku?”

Mierzone cenami na międzynarodowym rynku. Ale bardzo różniące się gospodarki porównuje się realną siłą nabywczą (PPP) czyli wg. realnego fizycznego rozmiaru (taki sam dom w Rzeszowie jest wielokrotnie mniej warty niż w Londynie). Jedną z pomyłek Hitlera było, że nie uwzględnił tej drugiej miary, według której gospodarka III Rzeszy nie była większa od radzieckiej.

Pedant 08.09.2020 21:45:21

@Pedant 21:45:21

Skoro sowiecka gospodarka była tak dobra to dlaczego Hitler w kilka miesięcy znalazł się pod Moskwą?
Żeby nie pomoc aliantów to byłoby po ZSRR.

„Według aktualnych szacunków rosyjskich historyków, w ramach pomocy ZSRR otrzymał 427 tys. samochodów, 22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów, 9 tys. traktorów, 2 tys. lokomotyw, 11 tys. wagonów, 3 mln t benzyny lotniczej, 350 tys. t materiałów wybuchowych, 15 mln par butów, 70 mln m² tkanin ubraniowych, 4 mln opon oraz 200 tys. km drutu telefonicznego[2]. ”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease_Act

slapek 08.09.2020 21:56:38

@slapek 21:56:38

//Skoro sowiecka gospodarka była tak dobra to dlaczego Hitler w kilka miesięcy znalazł się pod Moskwą?//

Do Paryż Hitler doszedł w ciągu kilku dni.

//Żeby nie pomoc aliantów to byłoby po ZSRR//

To nie żadna pomoc matołku, to forma kredytu, ale mniejsza o to.
Największym konsumentem „pomocy” w ramach Lend-Lease był Wielka Brytania i Brazylia

https://en.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease

ikulalibal 08.09.2020 22:07:58

@slapek 21:41:56

//Ruskie to sami na pracują na swoje PKB?
Gdzie wlezą to bieda z nędzą.//

Gdzie wleźli?

ikulalibal 08.09.2020 22:10:52

@slapek 21:56:38

„Skoro sowiecka gospodarka była tak dobra to dlaczego Hitler w kilka miesięcy znalazł się pod Moskwą?
Żeby nie pomoc aliantów to byłoby po ZSRR.”

Z tego samego powodu dla którego w kilka tygodni zajął Francję. Miał lepszą armię.

Pomoc aliantów zrobiła dużą różnicę, ale później. Hitler dotarł pod Moskwę i Leningrad ale nie był w stanie ich zdobyć. Pod samą Moskwą poległo wtedy 600 tysięcy Niemców.

Nie udało mu się nawet zdobyć Stalingradu w 1942, gdzie poniósł wielkie straty. Do tego momentu dostawy amerykańskie były znacznie mniejsze, i nie była to pomoc tylko sprzedaż za złoto i inne minerały. Dostawy na większą skalę zaczęły się pod koniec 1942 roku i skróciły wojnę, która już była raczej przegrana przez Niemców. Być może najcenniejsze były niezliczone ilości amerykańskich ciężarówek, które uczyniły Armię Czerwoną bardzo mobilną. Także takie przyziemne rzeczy jak buty dla wojska i konserwy.

Dlaczego walki w rejonie Stalingradu były tak ważne? Niemcom brakowało paliwa, i musieli w coraz większym stopniu opierać się na transporcie konnym. Ropa naftowa była w rejonie Kaukazu i tam Hitler chciał się przebić. (Niemcy mieli ropę w Rumunii i trochę na Węgrzech ale to nie starczało)

Pedant 08.09.2020 22:18:37

@slapek 22:13:34

//Do Polski wleźli i mordowali!//

Dupa tam do Polski. Wcale nie weszli do Polski
Polska nie istniała od 12 października 1939 r. Istniała Generalna Gubernia.

ikulalibal 08.09.2020 22:20:47

@slapek 21:56:38

„22 tys. samolotów, 13 tys. czołgów”

Według danych amerykańskich dostarczono 13 tys pojazdów opancerzonych w tym 7 tys czołgów, 11 tysięcy samolotów.

Związek Radziecki w latach 1939-1945 wyprodukował około 150 tysięcy samolotów i 70 tysięcy czołgów.

Natomiast ciężarówek Amerykanie dostarczyli ponad 400 tysięcy!

Pedant 08.09.2020 22:36:17

@slapek 22:25:55 Slapek kontynuje tradycję dumy z polskich

porażek.
Gdyby znał historię to by wiedział, że Polska była już potęgą, to o Rosji nikt nawet nie śnił. A Niemcy były zbieraniną tłukących się nawzajem książąt, aż dopiero nowe państwo pruskie stworzyły państwo niemieckie.

A bycie patriotą USA to jest zupełnie niezrozumiałe.

Anna-PK 08.09.2020 22:38:14

@slapek 22:47:10

//Powinni byli nie paktować z Hitlerem w 1939 rok.//

Dlaczego nie powinni? podpisanie układu na jakiś czas odwlekającego wojnę było w ich interesie. Trudno mieć pretensje że dbali o swój interes.

ikulalibal 08.09.2020 22:50:00

@slapek 22:47:46

//Ja jestem patriota prawdy i nie toleruje łgarstw i łgarzy //

Jeszcze nie bardzo dałeś się poznać ale jedno już wiadomo, od prawdy oddzielają cię lata świetlne.

ikulalibal 08.09.2020 22:52:49

@slapek 22:47:10

„„Powinni byli zatrzymać się na linii Curzona i podpisać zawieszenie broni. ”
Powinni byli nie paktować z Hitlerem w 1939 rok.”

Wtedy Hitler by zajął całą Polskę i miał bliżej do Moskwy.

Pedant 08.09.2020 22:55:03

@slapek 22:47:46 Rosjanie weszli do Polski, bo Polacy pozwolili.

Tak samo z Katyniem, Polacy byli bezradni. Amerykanie słali pomoc Rosji, a nie Polsce.
//Żeby nie pomoc aliantów to byłoby po ZSRR//
Być może byłoby po Rosji, ale to Rosja dostała pomoc i…było po Polsce.

Czy slapek widzi ten problem? Nie sztuka być ofiarą losu, sztuka jest w tym aby wygrać!
//Ja jestem patriota prawdy i nie toleruje łgarstw i łgarzy obojętnie w jakim temacie.//
I komu taka prawda ma służyć? Po co komu oklepane komunały o „nieszczęsnym polskim położeniu geograficznym”? Prawda jest taka, że Rosja wygrywa! A slapek publikuje prawdę o rosyjskich zwycięstwach, lubując się w polskich stratach, klęskach i beznadziejnej polityce.

Anna-PK 08.09.2020 23:01:19

@Pedant 22:36:17

To co dostarczyli Amerykanie rzekomo jako „pomoc” to był zwykły biznes. ZSRR ostatnie raty płacił jeszcze w latach 70′.
Natomiast Ford masowo produkował dla Rzeszy. Amerykańskich firm pracujących dla Hitlera było bardzo dużo.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 23:04:34

@Jarek Ruszkiewicz SL 21:34:22

Nikt nie jest na żołdzie Putina :-)))). Po prostu, jak już pisałem, interesy USA są tylko po części zbieżne z polskimi a w przyszłości wręcz się zwalczają i to bez względu na to kto w Polsce rządzi. Jeżeli Białoruś przejmą Usraele będzie to tragedia dla polityki i losów Polski.
_Sytuacja jest bardzo dynamiczna i ciężko napisać co jest i co dalej będzie. Dla przykładu, dzisiaj „Łukaszenka” porwał Kolesnikową. Przez swoją głupotę stworzył nie tylko organizatora opozycji, którą i tak była, ale i bohatera dla Narodu. Dzisiejszy występek może kosztować go praktycznie wszystko i całkowitą zmianę sytuacji politycznej na Białorusi.
_Poruszając Polskę i jej sytuację nie wiem czy celowo czy tak tym włodarzom wyszło ale kraj nasz jest wplątany w takie gówno, że nie wiadomo czy nawet III wojna pomoże. Wszystko tym pajacom wymknęło się z pod kontroli i nawet zmiana rządu tu nie pomoże. (Chodzi tu o obce wojska i ich rozbudowywaną za podatnika pieniądze strukturę i siłę na terenie Polski którą w niedługim czasie już przejmą)

PS: Co do ludzi Putina, proszę pamiętać że Carowie rosyjscy byli Niemcami. Nigdy jednak nie dostosowywali się do interesów niemieckich, a nawet prowadzili politykę wrogą Niemcom a przychylną tylko ich wizerunkowi w państwie i państwu którym władali. Tak więc czy ktoś jest tym czy tamtym nie zawsze świadczy o jego intencjach. Nawet Żyd nie musi być żydem.

Stara Baba 08.09.2020 23:08:06

@Jarek Ruszkiewicz SL 23:04:34 Rockefeller był z pochodzenia

Niemcem i zajadłym pruskim protestantem religijnym. (Wbrew polskim pogłoskom, że to Żyd) Do tego stopnia był ewangelistą, że dzieci musiały znać Pismo Święta na wyrywki.
Bogactwo zdobył na ropie naftowej i jej przetwórstwie, firma się nazywała Standard Oil. Właśnie ta firma zaopatrywała hitlerowskie lotnictwo w paliwo.
https://libcom.org/library/allied-multinationals-supply-nazi-germany-world-war-2

Anna-PK 08.09.2020 23:14:46

@Stara Baba 23:08:06

//interesy USA są tylko po części zbieżne z polskimi a w przyszłości wręcz się zwalczają i to bez względu na to kto w Polsce rządzi//
To akurat jest jasne jak słońce.

//Dla przykładu, dzisiaj „Łukaszenka” porwał Kolesnikową. //
Ktoś znowu szyje mu buty i to z pewnością nie jest Putin, bo nic mu dalsze osłabianie Łukaszenki nie daje. Sam tego z pewnością nie zrobił więc zostają jedynie ropokrady. A raczej ich pieski.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 23:21:35

@Anna-PK 23:01:19

//Być może byłoby po Rosji, ale to Rosja dostała pomoc i…było po Polsce. //

Dostała pomoc nie bez przyczyny. Dobrze jest je poznać i raz na zawsze przestać dreptać w jednym miejscu.
Międzynarodowe żydostwo wykorzystując trudną sytuację ZSRR przymusiło USA do tego aby upomniały się o Krym. Ponoć w 20-stych latach Trocki czy inny Lenin złożyli taką obietnicę. Na obszarze Krymu miała powstać na początek autonomiczna republika żydowska a w perspektywie żydowskie państwo.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B2_%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%83

https://fakty.plportal.pl/artykuly/swiat-historia-europa-tylko-u-nas-religia/krymska-republika-zydowska-projekt-krymska

Rolę pośrednika dyskretnie wziął na siebie Żydowski Komitet Antyfaszystowski, ale kiedy Stalin dowiedział się o tych siuchtach to pogonił towarzystwo w jasną cholere. Perl Mołotowa (żona Wiaczesława) kilka ładnych lat regulowała drzewostan syberyjskiej tajgi ale nie wszyscy oskarżeni mieli tyle szczęścia https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydowski_Komitet_Antyfaszystowski

Dzisiejsza „sprawa Krymu” nie jest niczym nowym, jest przedłużeniem tamtej sprawy. Niestety nie ma już kary śmierci dla zdrajców.

ikulalibal 08.09.2020 23:22:36

@ikulalibal 23:22:36

„Na obszarze Krymu miała powstać na początek autonomiczna republika żydowska a w perspektywie żydowskie państwo.”

Proszę poszukać:
Kalifornia Krymska

Pedant 08.09.2020 23:27:06

@Stara Baba 23:08:06 W USA rządowa policja prawie codziennie

odstrzeliwuje jednego Murzyna, i nikt nie prorokuje, że prezydenta USA „występek może kosztować praktycznie wszystko”.

To jest tylko propaganda! Kolesnikową wywieziono na granicę z Ukrainą.
Tam ona porwała paszport, bo nie chce wyjechać z Białorusi. To jest szopka dla rozrywki w dobie epidemii.

A kto sytuację na Białorusi niby zmieni? Polacy + Litwini?

Anna-PK 08.09.2020 23:27:19

@Anna-PK 23:14:46

Paliwa sprzedawali Hitlerowi przez Wenezuelę. Ford czy IBM nie przerwali produkcji w Niemczech przez całą wojnę. Żadna nie została zbombardowana podczas nalotów.
Torów do Oświęcimia także nie zbombardowano, bo by ucierpiała by fabryka Prescota Busha. A tu przychodzi jakiś slapek i pieprzy androny.

Jarek Ruszkiewicz SL 08.09.2020 23:29:14

@ikulalibal 23:22:36 Co było a nie jest…

Republika Żydowska powstała na Dalekim Wschodzie! 😉

Anna-PK 08.09.2020 23:29:31

@Jarek Ruszkiewicz SL 23:21:35

Wszystkie tropy prowadzą do Łukaszenki i jego służb. Kilka godzin temu w wywiadzie dla rosyjskich rządowych stacji tak jakby sam zasugerował, że kobieta żyje i oni ją mają. Tak jak dwie pozostałe starał się zmusić, aby opuściły Białoruś, ale ona, praktycznie główna z trzech, porwała paszport i nie chciała uciekać. Teraz cokolwiek zrobi, czy wypuści czy będzie ją trzymał zawsze obróci się to przeciw niemu. Przez swoje zuchwalstwo i manię wielkości sam wdepnął na minę. Teraz to nawet Rosjanie będą chcieli się jego pozbyć.

Stara Baba 08.09.2020 23:31:21

@Stara Baba 23:08:06

// dzisiaj „Łukaszenka” porwał Kolesnikową.//

Kolesnikowa jest obywatelką Niemiec. https://news.tut.by/society/693402.html
Ciekawe po co Łukaszenko miałby ją porywać. Rozumiem spowodować żeby wyjechała z Białorusi do siebie, ale porywać? nonsens.

ikulalibal 08.09.2020 23:35:21

@Anna-PK 23:27:19

Kto pani naopowiadał te bajki o męczonych Murzynach?
Statystycznie w USA pond 85% przestępstw popełniają kolorowi z czego ponad 55% to czarnoskórzy, reszta to Latynosi jak i Azjaci. Tylko mniej niż 25% przestępstw popełniają biali których w statystykach jest około 70% populacji (to nieprawda ale dla nich nawet żyd to biały). Patrząc na ostatni rok, bez podstaw Policja zastrzeliła 19 białych i 9 czarnoskórych. Biorąc pod uwagę statystyki przestępstw to biali, a nie czarni są przez policję prześladowani.

Poza tym czym ma się sytuacja w US z sytuacją na Białorusi?
Dla Białorusinów to być albo nie być jako państwo. Dla USA dzisiejsze zdarzenia to jakieś tam zamieszki politycznie wykorzystywanych czarnoskórych przez demokratów i nic więcej. Kilka swoich ofiar w slumsach w amerykańskiej globalnej polityce nie odgrywa roli.

Stara Baba 08.09.2020 23:49:48

@ikulalibal 00:20:43

już działa https://www.youtube.com/watch?v=UrGS4FGXkic

ikulalibal 09.09.2020 00:31:13

@Stara Baba 23:31:21Odnośnie „(Kolesnikowa) kobieta żyje i oni ją mają. dwie pozostałe starał się zmusić aby opuściły Bialorus,

// Ona (Kolesnikowa), praktycznie główna z trzech, porwała paszport i nie chciała uciekać. Teraz cokolwiek zrobi, czy wypuści czy będzie ją trzymał zawsze obróci się to przeciw niemu (Łukaszence).//

Spać mi się nie chce, więc „Starej Babie z US-raju” przypomnę, że cała TRÓJKA planowanych UCIEKINIEROW z Białorusi, przybyła o 4 godz. nad ranem SAMOCHODEM, którym oficjalnie przejechali tę granicę, udając się w kierunku posterunku ukraińskiego, kilka kilometrów dalej.

A więc Kolesnikowa DOBROWOLNIE przybyła nocą z Mińska na tą odległą granicę. I podobnie jak pozostala dwójkę, PRZEDWCZORAJ PORWALI JA W MIŃSKU SWOI, którzy następnie nakazali tej trójce członków „Rady Koordynacyjnej” jechać daleko, aż na ukraińską granicę.

A zatem Kolesnikowa – być może sama dobrowolnie, miedzy posterunkami granicznymi, opuściła tę dwójkę uciekinierów – a nie została zeń, nad ranem, wyrzucona na kilkukilometrowym odcinku między posterunkami granicznymi By i Ua, jak to twierdzą służby graniczne Białorusi, do których zwróciła się najwyraźniej o POMOC w jej nieszczęściu.

Ale przyznaję, nie jest to argument dla „Starych Bab z USA”, które tą historią się podniecają – Kolesnikowa jest obywatelem Niemiec, gdzie „pracowała” jako flecistka, przez cale 4 lata przed powrotem na Białoruś i zamążpójściem za lokalnego milionera, bankiera Babriko.

Ale wracając do butów, których setki tysięcy par dostarczyło USA Armii Czerwonej w czasie II wojny.

Tych butów było za mało. Zakopane w styczniu 1945 wyzwolili partyzanci RADZIECCY, którzy przez ogromne podówczas śniegi dotarli doń W ŁAPCIACH, przy blisko 30 stopniowym mrozie! Pierwsze ich buty, to sciągnęli oni z 5 maruderów niemieckich, których po krótkim sądzie wojennym, rozstrzelano nad gnojówką chałupy mego dziadka. Moi wujkowie mi mówili, że było tak zimno, ze już po pół godzinie ci młodzi Niemcy byli sztywni (a trzeba było ich pochować w tym mrozie).

Berkeley72 09.09.2020 02:57:18

@Stara Baba 03:17:40 Czytałam tylko komentarze nt wypowiedzi tego Gleba Pawlowskkego o wywiadzie dla ORMIAN kontrolujący ponoc

PROPAGANDĘ w ROSJI.

Oto jeden z super-licznych, prawie jednakowych komentarzy:

Roman Rclass
4 godziny temu
У Лукашенко уже не только руки синие но уже и губы покинули от лжи.

Czyli US-rackie służby pracują na tzw. full gaz,

Zobaczymy, czy USA nareszcie sie ZESRAJĄ ze swoją demencjokracja i PRAWAMI CZŁOWIEKA SUPER BOGATEGO (BOGACZ to od słowa BOG JEDYNY)

Berkeley72 09.09.2020 03:36:51

@Berkeley72 02:57:18 Okazuje s, ze do ukraińskiej granicy trójkę „opozycjonistów” wiozły aż 3 samochody z Mińska

Na ukraińskim portalu „Obozrevatel.com” ukazał się tekst wywiadu, jaki 2 członkowie „Rady koordynacyjnej” udzielili wczoraj prasie, po dotarciu do Kijowa.

Otóż Kolesenikowa, którą „służby” ponoć przywiozły oddzielnym samochodem z Mińska na granicę z UA, musiała tam wsiąść do samochodu jednego z „porwanych w Mińsku” czlonków RK, ktory to samóchd też im dowieziono na granicę. I jak, po dokonanej odprawie paszportowej, cala trójka znalazła sie w strefie „niczyjej” między By i Ua, Kolesnikowa otwarła tylne okno w ich samochodzie i zeń wyskoczyła, wracając pieszo na Białoruś.

A więc wersja białoruskich służb granicznych, że ją po prostu „koledzy z RK” wyrzucili z jadącego samochodu, winna ulec rektyfikacji. Kolesnikowa sama zeń, przez tylne okno (?) wyskoczyła:

//19:40 – Кравцов уточнил, что его с Родненковым везли на границу с Украиной отдельно от Колесниковой. Там Ивану сказали пересесть в собственный автомобиль и заехать в нейтральную зону, после чего к нему должны были подсесть Родненков и Колесникова.

Родненков добавил, что Колесникову насильно затолкали в машину Кравцова, и там она порвала свой паспорт, а затем выбралась через заднее окно и пошла пешком назад в Беларусь.

//

https://www.obozrevatel.com/abroad/ukraina-podtverdila-pribyitie-soratnikov-kolesnikovoj.htm

Niezły cyrk wszystko to, nie zapominając, że Kolesnikowa jest z „zawodu”, pod przykryciem flecistki, zapewne wyższym oficerem BND lub nawet samego CIA. Stąd zapewne jej sprawność z wyskakiwaniu z jadących samochodów.

Berkeley72 09.09.2020 09:17:15

WPS

Jak jest w zwyczaju większości dyskusji na neon24.pl najmniej ważny jest zasadniczy temat wątku, a dyskusja schodzi na tematy poboczne, z atakami personalnymi i popisywaniem się niewiedzą lub ” wiedzą” intencjonalną.

Np. @Pedant:

” Polacy przejawiają własną inicjatywę w parciu na Wschód co najmniej od XVI wieku. Gdy wyprawili się na Kijów w 1920 roku, zachodni sojusznicy ostro się temu sprzeciwiali. Nawet w 1812 to Polacy najbardziej naciskali na Napoleona aby poszedł na Moskwę.”

albo

„Pominę Pańską antyżydowską obsesję. Problem polega na tym, że „białoruski socjalizm” się przeżył.

Białoruś musi wybrać, albo integracja z Zachodem, w lepszym razie pójscie drogą polską, w gorszym ukrainską. Albo skierowanie się ku Rosji poprzez integrację z jej formującym się kompromisem między kapitalizmem państwowym i oligarchami oraz zbliżenie z Chinami (które też ewoluują w podobnym kierunku).

Oba kierunki, zachodni i wschodni zakładają silną rolę oligarchii obok państwa. Różnica modelu wschodniego polega na tym, że państwo w tym duecie ma przewagę i ma interes w budowie państwa socjalnego, oligarchowie w swojej krótkowzroczności nie bardzo.

Wracając do kwesti żydowskiej, uważam że jeśli by żadnych Żydów w Europie nie było, procesy by biegły dokładnie tą samą drogą. Więc niech Żydzi i inne obsesje nie zasłaniają nam świata.”

@ Stara Baba:

” Od początku byłem bardzo złośliwy i w komentarzach pisałem że Polacy wpuścili na Białorusi Amerykanów w kanał. Jeżeli ktoś nie wierzy moje wpisy można sprawdzić. Jak przyciągnąć do siebie Białorusinów każdy Polak wie ale nie obcy :). Niektórzy myśleli że zwariowałem ale to było logiczne i widać że coś w tym nie gra i istnieją jakieś siły które robią nielogiczne lecz przemyślane błędy.
Polska i jej RS odniosła jednak cichy, niewidoczny ale wielki sukces. Backa mimo strachu iż przyłączy państwo do Rosji z czego cieszyli się już ci drudzy tego i tak nie zrobi. On pozostanie dyktatorem co nie jest dobrą wiadomością dla samych Białorusinów lecz korzystne dla Rosji gdyż będzie gwarantem ich współpracy oraz gwarantem panowania j. rosyjskiego nad j. białoruskim w tym państwie. Przez te długie tygodnie jednak stała się rzecz znamienita. Oglądam propagandowe programy rosyjskiej telewizji jak i ich języczne. Tak jak na początku propagandowe rozmowy z Białorusinami odnosiły skutek i wszyscy mienili się braćmi teraz zaczyna coś pękać. Białorusini widząc ruchy Rosji i słysząc ich medialny ciąg na włączenie ich państwa w struktury i granicę Rosji zaczęli dostawać rozumu i stawiać się ością. Oni nie chcą stracić swojej państwowości i będą robić wszystko aby do tego na rzecz Rosji nie dopuścić. Dochodzi nawet do tego iż publicznie, na żywo w propagandowych rosyjskich programach, wyrażają pytanie jeżeli mają być wchłonięci do Rosji to dlaczego nie mają być wchłonięci przez UE która jest bogatsza?”

albo

” Wszystkie tropy prowadzą do Łukaszenki i jego służb. Kilka godzin temu w wywiadzie dla rosyjskich rządowych stacji tak jakby sam zasugerował że kobieta żyje i oni ją mają. Tak jak dwie pozostałe starał się zmusić aby opuściły Białoruś ale ona, praktycznie główna z trzech, porwała paszport i nie chciała uciekać. Teraz cokolwiek zrobi, czy wypuści czy będzie ją trzymał zawsze obróci się to przeciw niemu. Przez swoje zuchwalstwo i manię wielkości sam wdepnął na minę. Teraz to nawet Rosjanie będą chcieli się jego pozbyć.”

@Anna-PK:

„Patrząc ekonomicznie na wszystkie patriotyzmy można dostrzec wszystko dokładniej. Białoruski bilans co roku nie domyka się $ 2.5 mld. Są dwie drogi: MFW i a/ „reformy”, czyli natychmiastowa prywatyzacja wszystkiego, b/ zbliżenie z Rosją i kontynuacja dotychczasowego systemu i rozwój sektora prywatnego „od dołu” czyli małe prywatne przedsięwzięcia, które już są i będą powstawać.
Putin już darował Białorusi $1 mld zadłużenia. Więc wybór jest już zdecydowany.

Co do polskich wpływów na Białorusi. Ten fakt, że Białurusy nie rżnęli Polaków, jeszcze nie znaczy, że Polacy są tam lubiani. Proszę pamiętać, że przez te tereny zawsze przechodziły wojska idące na wschód, albo z północy na południe. A historycznie król polski nie miał pieniędzy na płacenie żołdu, to „żołnierz żywił się sam”. Odbywała się regularna grabież białoruskich wsi, szlaki były znaczone gwałtami i pożarami.”

albo

” Dyskutując i robiąc plany polskie na tereny wschodnie, sz. dyskutanci
zupełnie pomijają fakt, że tak Białoruś, jak i Ukraina zostały stworzone przez Moskwę. Historycznie polskie władze nigdy nie dorosły do tego aby mieć Mińsk, czy Kijów równy Warszawie. Chmielnicki jak i J. Wiśniowiecki ze zdobytymi jeńcami, czy zdrajcami rozprawiali się krwawo; z wbijaniem ich na pal, czy ćwiartowaniem. Rzeź Wołyńska była tylko pokłosiem tamtych wydarzeń. Proszę o tym pamiętać, że tak samo jak Polacy nie chcą aby Niemiec pluł im w twarz, to samo ludzie za Bugiem czują w stosunku do Polaków.”

stanislav 09.09.2020 09:40:37

@Berkeley72 09:17:15

//Niezły cyrk wszystko //

No nie wiem. Sytuacja jest bardzo poważna i błędem jest obserwować rozwój wypadków jak mecz czy inną rozgrywkę.  O tym że trwa wojna wiadomo już było od jakiegoś czasu a ostatnio coraz głośniej mówi sie że zbliża się jej gorąca faza. Wszystkie wydarzenia ostatnich tygodni dziwnie się ze sobą zbiegają i wskazują że sprawy idą w najgorszym kierunku.

ikulalibal 09.09.2020 09:48:22

Ciekawe czy kiedy dojdzie do podpisywania układu „pogłębiającego współpracę” rosyjsko-białoruską, kremlowscy polittechnolodzy wykażą więcej taktu? (nie mówię mniej bo mniej sie już nie da)

ikulalibal 09.09.2020 13:33:22

@stanislav 09:40:37

Dedykowane Panu, Panie Stanisławie. Obszerny nowy wywiad z Łukaszenką, poruszający tematy Pana interesują. Wiele zaskakujących informacji:

https://www.youtube.com/watch?v=RmG0tAhVv-I

Pedant 09.09.2020 13:56:11

@Pedant 13:56:11

Znam treść tego wywiadu od wczoraj . Wczoraj także nagralem dla WPS własną ocenę bieżącej sytuacji na Białorusi. Myślę, że dzisiaj opublikuję to na neon24.pl

stanislav 09.09.2020 14:30:51

@Pedant 13:56:11

Niczego zaskakującego w tej rozmowie A.Łukaszenki z mediami FR nie usłyszałem.

stanislav 09.09.2020 14:37:16

@Pedant 14:44:54

Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rosyjskie agencje informacyjne donosiły już wczoraj o tym spotkaniu. Dzisiejsza relacja jest jedynie rozwinięciem wczorajszych tez. Nic nowego, o czym nie mówiono wcześniej i co dla uważnego obserwatora wydarzeń nie było jasne od ponad 3 tygodni.

stanislav 09.09.2020 17:29:29

@Jarek Ruszkiewicz SL

Otwarto parę lat temu Dom Ukraiński i zapraszano ludzie z Prawego Sektora, Swobody itp. antypolskich ugrupowań, jak nazwać taką działalność. Teraz sytuacja się powtarza, tylko czekać aż przyjadą białoruscy „opozycjoniści” z Azowa itp. Warto poczytać co o sytuacji sądzą białoruscy komuniści, białoruscy socjaliści, panslawiści czy zwolennicy ruchu euroazjatyckiego. Oni na drogę Ukrainy się nie zgodzą. Białorusinom należy życzyć aby nie szli drogą Ukrainy. Polakom aby nie popełniali tych samych błędów co wobec Majdanu. Ofiary Odessy i Donbasu to powinno być pamiętane. A ich opozycja z Morawieckim tworzą alternatywne struktury rządu Białorusi w Polsce. np jakby w Niemczech stworzyli alternatywne władze wobec Polski. Co to za honory dla jakiejś baby-uzurpatorki, o której jeszcze miesiąc temu nikt nie słyszał? To jest jakaś farsa czy polski rząd? Co to za polityka? Morawiecki hoduje drugą żmiję na polskiej piersi. Pierwszą jest Ukraina. Zaczynało się tak samo i z taką samą ślepą euforią ze strony Polski. Czy nami zawsze muszą rządzić albo głupcy, albo obcy agenci? Panie Morawiecki plan to powinna mieć pani Cichanouska i jej zwolennicy, a Polska powinna udzielić jedynie „głębokiego wsparcie moralnego” … i nic więcej gdyż jak tam Balcerowicz i Nowak pojadą z „planem”, to Białoruś skończy tak jak Ukraina, gdzie oligarchowie wiadomego urodzenia urządzili sobie feudalny folwark, a rzesze Ukraińców szukających „wolności feudalnej” zasiliły masy pracujące w Polsce. Rodacy z Białorusi, my Polacy ostrzegamy was aby przestać walczyć, o demokrację, bo demokracja odbierze wam wolność na rzecz jakichś mniejszości, przyjdą zboczeńcy z LGBT, i wezmą się za was. Wasze rodowite barwy zamieni jakąś kolorowa szmata, zamiast protestów takie które są u was dziś, będą biegać geje trans, i rządach jakich praw. Bądźcie poważni, i opamiętajcie się.

Jak powiedział Oleg Gaidukevich podczas debaty telewizyjnej na kanale Białoruś 1 wieczorem 30 lipca,

„czy komuś się to podoba, czy nie, ale w 2001, 2006, 2010 i 2015 roku wybory wygrał Aleksander Łukaszenko ”.

„Jeśli w 2020 roku któryś z obecnych tu kandydatów lub ci, którzy nagle uznali, że są bardzo znani i nie przyszli do pracowni, otrzymają większość wyborczą, to oczywiście zostanie prezydentem. Większość nie może zostać sfałszowana!” mówi Gaidukevich.

Wyraził ubolewanie, że „podczas tych wyborów niewiele mówimy o programach, ideologiach, o sposobie rozwoju Białorusi”.

„To jest bardzo złe. Ponieważ szereg sił politycznych i stojących za nimi osób, w tym poza naszym krajem, zaoferowało Białorusinom pozornie prostą, ale katastrofalną dla kraju opcję: zmieńmy rząd, a potem się tego wymyślimy powiedział Oleg Gajdukevich.

ldp.by/ru/

kula Lis 69 10.09.2020 08:12:19

@Jarek Ruszkiewicz SL

Morawiecki chce nam tu urządzić postsowiecką chlewnię. Wstyd Morawiecki, tak wywalać w piach kasę podatników. Mogłeś swoją posiadłość dać tej grupie. Polska jak zwykle głupia i rwąca się do pompowania pieniędzy w jakieś kraje. Nawet w dobie kryzysu. A myślałem, że chociaż premier Morawiecki jest wolny od romantycznej choroby polityków. Niestety. Działania polskich polityków na arenie międzynarodowej pokazują, że jak się wyda, że głupiej już nie można, to ktoś puka od spodu i mówi „a kuku”. Nie wiem do czego to doprowadzi. To wszystko to tylko pikuś / uwertura! A za niedługo już pojawi się jakieś dobre wideo i szokujące zdjęcia po „użyciu” broni chemicznej. Potem medialna wrzawa: ”Trump: Łukaszenka jest „zwierzęciem”, słono zapłaci za atak chemiczny” i już jest wojna. Bo jak to ze spokojem patrzeć na umierające dzieciątka. Ciekawy jestem czy opozycja ma już raporty / dowody świadczące o użyciu na Białorusi broni chemicznej przez Łukaszenkę lub Putina? Czy dopiero są w fazie wstępnej tzn. je dopiero preparują? „Białe Hełmy”, te z Syrii, na pewno mogłyby być w tej inscenizacji pomocne. To sprawdzony patent! A cel jak wiadomo uświęca środki.

kula Lis 69 10.09.2020 08:20:06

@Jarek Ruszkiewicz SL

W polityce państw nie ma przyjaciół. Są tylko interesy. Tak jest od wieków i my Polacy powinniśmy się tego wreszcie nauczyć. Inaczej zawsze będziemy mieć kłopoty.

kula Lis 69 10.09.2020 08:48:33

@Jarek Ruszkiewicz SL

Polska pomagała Litwie, Ukrainie i dostała nienawiść, z Białorusią będzie tak samo. Pamiętam jak kiedyś, nie tak dawno jakiś dostojnik litewski płakał, te płacze to odbywały się na posiedzeniu naszego Sejmu dziękując Polsce i Polakom za poparcie, zaraz potem zaczęły się represje wobec Polaków mieszkających na Litwie, zamykanie polskich szkół, zmiany nazw ulic brzmiących zbyt polsko, itp, itd. Ta kobita i żydówka Cichanouska na dzień dzisiejszy jest nikim, znana tylko z tego, że jej mężuś siedzi w ciupie. Znam takich kilka na osiedlu i żadna jeszcze nie dostała medalu. Nie trawię tej fałszywej baby. Drugi Bolek.

kula Lis 69 10.09.2020 09:52:40

@Berkeley72 17:27:38

Ta pani jest niezbyt mądra i niezbyt odważna… a do tego straszliwie infantylna… Lider z niej żaden, ot taka ładna buzia wystawiona jako pewien symbol walki o wolność… Jeśli wygrałaby wybory prezydenckie to co by tam zdziałała? Byłaby zwykłą marionetką… choćby w rękach Putina czy ludzi samego Łukaszenki.. Te baby z Białorusi są śmieszne, myślą , że Łukaszenko odda tak wielki kraj we władanie babom z ulicy, aby inni rozkradli gospodarkę Białorusi, jak to było w Polsce. Prezydencie Łukaszenko, nie daj rozgrabić swojej ojczyzny! W Polsce ludzie się obudzili, kiedy zostali ograbieni z majątku, zwolnieni z pracy, a elity kulczykowskie , lewandowskie , balcerowiczowskie i inne SB-cie pomioty się wzbogacały kosztem Polaków. Nasza gospodarka została rozprzedana za bezcen. Już się nie pamięta , jakie wspaniałe hasła wolnościowe głosił agent TW „Bolek”, a później Polacy poszli na „bruk”, nasz przemysł stoczniowy, cukrowy itd. wymagał modernizacji a nie zniszczenia.

kula Lis 69 10.09.2020 10:01:33

@Jarek Ruszkiewicz SL

Białoruska prokuratura zaostrza formy represji. Każda forma buntu ma być „duszona w zarodku”! Alaksander Łukaszenka oznajmił, że białoruska prokuratura dotąd nie reagowała wystarczająco zdecydowanie na działania „wszelkich rad koordynacyjnych”. Wszystko ma się jednak zmienić po zmianie prokuratora generalnego. „Przejawy przemocy, ekstremizmu i naruszenia porządku publicznego powinny być duszone w zarodku” – oznajmił nowy prokurator generalny Białorusi Andrej Szwied. Okolicznościowe przemówienie wygłosił również sam Łukaszenka, który w bojowym orędziu żądał: „kraj ma jeszcze w tym roku powrócić do tego bezpiecznego okresu, który był zupełnie niedawno”. Szwied zapowiedział, że prokuratura generalna zamierza „wzmocnić działania w ramach profilaktyki wszelkich poczynań, naruszających porządek publiczny”. Zmobilizujemy i zmusimy wszystkich, kto ma obowiązek zajmować się tymi kwestiami: wszystkie organy państwowe, wszystkich urzędników, by zwartym frontem zapewnili spokój i praworządność w naszym kraju oznajmił prokurator generalny, cytowany przez agencję BiełTA. Jako główne zadanie wskazał „zachowanie niepodległości i suwerenności”. Łukaszenka powołał w środę Szwieda na stanowisko prokuratora generalnego. Przedstawiając pracownikom prokuratury generalnej nowego zwierzchnika, Łukaszenka oświadczył, że „kraj ma jeszcze w tym roku powrócić do tego bezpiecznego okresu, który był zupełnie niedawno i który jest typowy dla naszego kraju”. Jego zdaniem obecnie ma miejsce „pogorszenie się sytuacji z przestrzeganiem prawa”, a on sam nie widzi „takiej aktywności ze strony prokuratury, która odpowiadałaby (potrzebom) obecnego okresu”. Ta aktywność powinna być zorientowana na zachowanie państwa, niepodległości i bezpieczeństwa podkreślił Łukaszenka. W jego ocenie podobnej „niełatwej sytuacji” w Mińsku nie było co najmniej od 10 lat, chociaż niektóry „nie zgadzają się z nim i przypominają sobie połowę lat 90. (ubiegłego wieku)”. Mówią o mnie, że „on władzy nie odda”. I słusznie. Nie po to naród mnie wybrał. I wy także jesteście nosicielami tej władzy. Ona nie jest dana po to, żeby ją wziąć, porzucić i oddać. W połowie lat 90. ona leżała w błocie, wycierali o nią nogi. Jak i o was, tych którzy noszą mundur. Nie chcę, żeby Białoruś powróciła w tamte czasy. Dlatego nikt nie ośmieli się rzucić władzy w błoto, jak tego chcą oni. I wszelkie rady koordynacyjne i inne organizacje… Sąd Najwyższy i prokurator generalny już dali ocenę prawną tym radom koordynacyjnym. Wy powinniście nie tylko oceniać z punktu widzenia prawa poczynania organizatorów i agitatorów, ale przedsięwziąć silniejsze, ostrzejsze środki reagowania prokuratorskiego na podobne działania żądał od pracowników prokuratury Łukaszenka. Poprzedni prokurator generalny uznał opozycyjną Radę Koordynacyjną za próbę przejęcia władzy w kraju. Wszczęto postępowanie karne z artykułu o wzywaniu do przejęcia władzy. Za podejrzanych w tej sprawie uznano co najmniej dwoje członków prezydium Rady Maryję Kalesnikawą i Maksima Znaka.

kula Lis 69 10.09.2020 13:28:28

Opublikowano za: https://spiritolibero.neon24.pl/post/157492,co-polska-ugrala-na-bialorusi

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Proponował bym po lekturze powyższego artykułu, aby ludzie przestali dzielić świat podług granic administracyjnych. Dobrze jest zacząć już teraz, ponieważ niebawem nie będzie już administracyjnej mapy świata.

  Zmierzamy w kierunku jaki nadano nam tysiące lat temu. Ludzie są ludźmi, których rozmaicie można klasyfikować, określać i dzielić…ale podział administracyjny nie służy już nikomu, wydaje się, że nawet władzy która do tej pory używała go nagminnie do tworzenia podziałów świata.

  Zresztą temat Białorusi wydaje się już skończony, nie udało im się, mogą się pienić i nic ponad to.

  Podobnie jak robią to w Bejrucie, niewielu wie że był tam w porcie kolejny wybuch, teraz ponoć wybuchł zbiornik z ropą koło którego znajdował się skład opon.

  https://www.zerohedge.com/medical/beirut-residents-warned-toxic-smoke-has-settled-over-city-following-new-port-fire

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  Mieszkańcy Bejrutu ostrzegli, że po nowym pożarze portu nad miastem osiadł toksyczny dym

  przez Tyler Durden
  Pt, 11.09.2020 – 11:40

  Trochę ponad miesiąc po zabójczym wybuchu azotanu amonu 4 sierpnia, który zniszczył ruchliwy port w Bejrucie i zrównał z ziemią całe dzielnice w okolicznym centrum miasta, czwartkowy pożar podobno skupiał się na składzie ropy i opon w tym samym miejscu, co wywołało panikę wśród mieszkańców. myśleli, że czeka ich powtórka z wcześniejszego wybuchu, w wyniku którego zginęło ponad 190 osób, a ponad 6000 zostało rannych.

  Od wczesnego piątku libańskie jednostki wojskowe i strażackie ugasiły pożar, ale organizacje zdrowotne ostrzegają teraz, że czarny dym, który gęsto zalegał nad miastem, jest prawdopodobnie toksyczny .

  Pożar 10 września nad Bejrutem przez Al Jazeera
  Mieszkańcom mówi się, aby się chronili i unikali wychodzenia na zewnątrz, dopóki opary nie znikną.

  „Płonące opony wytwarzają dużo drobnych cząstek stałych, widoczny dym i popiół, ale także wiele lotnych zanieczyszczeń organicznych, które mogą być wdychane nawet poza smugą dymu” – powiedział Greenpeace, zgodnie z lokalnymi mediami.

  „Dym może zawierać wysoce toksyczne i rakotwórcze związki, sadzę i inne cząstki stałe oraz kwaśne gazy” – ostrzega oświadczenie .

  Liz Sly z Washington Post zauważyła również, że „toksyczne opary owijają się wokół miasta pod kątem 180 stopni, a następnie wypływają w morze”.

  Libański atmosferyczny chemiczny specjalista Najat Saliba jest również, że biorąc pod uwagę ostrzeżenia mieszkańców kontynuuje przechowywanie nieznanych chemikaliów na terenie portu, powietrze jest teraz potencjalnie niebezpieczne

  „Aby uchronić się przed dymem, zamknij okna wychodzące na ogień” – ostrzegł Saliba na Twitterze. „Jeśli nie masz okien, zostaw plastik”.

  Istnieje jednak nadzieja, że ​​większość smugi została zdmuchnięta przez Morze Śródziemne, a nie w kierunku zaludnionego kontynentu.

  Tysiące domów nadal nie ma okien po wybuchu 4 sierpnia i fali ciśnienia, która zniszczyła całe ściany, okna i balkony.

 2. krnabrny1 says:

  Aha i ciekawostka z jerusalem post, od 18 września Izrael zostaje praktycznie zamknięty!

  Pan Netanjahu idzie na zwarcie z protestującymi.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-lockdown-what-are-the-details-of-israels-upcoming-closure-641942

  Blokada koronawirusa: jakie są szczegóły zbliżającego się zamknięcia Izraela?
  W zeszłym tygodniu zginęło około 90 osób, co w piątek rano spowodowało śmierć 1077 osób.
  Przez MAAYAN Jaffe-HOFFMAN 11 WRZEŚNIA 2020

  W czwartek gabinet koronawirusa zagłosował za trzystopniowym planem pomocy w zarządzaniu kryzysem koronawirusa, w dniu, w którym zdiagnozowano ponad 4000 nowych pacjentów.
  Decyzja zostanie przekazana rządowi w niedzielę do zatwierdzenia.

  Jakie są elementy programu?

  Pierwszy etap: Blokada
  18 września> 1 października

  > Ograniczenia w przemieszczaniu się do 500 metrów od miejsca zamieszkania
  > Zamknięcie placówek oświatowych (z wyjątkiem pedagogiki specjalnej; od piątej klasy będzie się uczyć zdalnie), restauracji (z wyjątkiem dostaw), miejsc rekreacji, firm, handlu i turystyki krajowej
  > Szalunki w sektorze publicznym i prywatnym, z wyjątkiem usług podstawowych i praca w domu
  > Modlitwa na otwartej przestrzeni według ustalonego schematu

  Drugi etap: Zaostrzone ograniczenia
  2 października> 15 października

  > Ograniczenia w przemieszczaniu się między miastami
  > Spotkania zgodnie z czerwonym konturem strefy (10 wewnątrz, 20 na zewnątrz)
  > Zamknięcie placówek oświatowych (z wyjątkiem edukacji specjalnej; klasy piąte i wyższe będą uczyć się zdalnie), restauracji (z wyjątkiem dostaw), miejsc rekreacji , biznes, handel i turystyka krajowa
  > Sektor publiczny będzie działał według schematu awaryjnego
  > Sektor prywatny będzie pracował z 30% do 50% wydajnością w miejscach, które nie są publicznie dostępne (biura, fabryki itp.), Pracując w domu w jak największym stopniu

  Trzeci etap: Plan sygnalizacji świetlnej
  > Przejście do działalności zgodnie z planem sygnalizacji świetlnej po zakończeniu dwóch pierwszych etapów

  Uwagi:
  > Wznowienie zajęć po świętach Sukkot oceni komisarz koronawirusa
  > Przejście z etapu do etapu nastąpi po przeprowadzeniu oceny i pod warunkiem, że obraz sytuacji wskazuje na wyraźny i utrzymujący się trend spadku zachorowalności
  > Działalność transportu publicznego zostanie dostosowana do zakresu działalności w gospodarce, zgodnie z formatem stosowanym przez Ministerstwo Transportu w okresie obowiązywania ograniczeń marzec-kwiecień 2020 r.
  > Ministerstwo Finansów – wraz z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Szefem Krajowej Rady – praca nad sformułowaniem ekonomicznej siatki bezpieczeństwa dla właścicieli firm i obywateli, w przypadku których oczekuje się dalszych szkód ekonomicznych w wyniku powyższej decyzji

Wypowiedz się