Izrael pogrąża się w chaosie, gdy protesty przeciwko Netanjahu osiągnęły szczyt 30 000

Publikujemy dwa artykuły z gazety izraelskiej Jerusalem Post o narastających protestach przeciwko premierowi Netanjahu i rosnącym chaosie w tym kraju.

Redakcja KIP

Policja: „Izrael pogrąża się w chaosie społecznym”

„W pewnym momencie zaczęli atakować [protestujących] nożami, nietoperzami i szklanymi butelkami”.

Israeli Police use a water cannon to disperse demonstrators during a protest against Prime Minister Benjamin Netanyahu outside the Prime Minister's Residence, Jerusalem, July 25, 2020 (photo credit: NOAM REVKIN FENTON/FLASH90)Izraelska policja używa armatki wodnej do rozproszenia demonstrantów podczas protestu przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu przed rezydencją premiera, Jerozolima, 25 lipca 2020 r.

„Izrael jest w stanie chaosu społecznego”, powiedział wysoki rangą funkcjonariusz policji za zamkniętymi drzwiami, donosi N12 w zeszłym tygodniu, gdy wybuchły akty przemocy podczas antyrządowych protestów.

Czterech demonstrantów protestujących przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu w centrum Tel Awiwu trafiło w zeszłym tygodniu do szpitala po ataku ze strony skrajnie prawicowych działaczy. Grupa podobno infiltrowała demonstrację, atakując grupę protestujących gazem pieprzowym i szklanymi butelkami.

Zdjęcie 27-letniego protestującego Shai Seklera, który został ranny przez grupę, zaczęło krążyć w mediach społecznościowych po brutalnym incydencie.

Image

„Kiedy wiec dotarł do obszaru Cinematheque, grupa dziesięciu ubranych na czarno osób przyłączyła się do [protestu]” – powiedział Sekler w wywiadzie dla Ynet. „Na początku myśleliśmy, że to tajni detektywi, ponieważ poruszali się jako zorganizowana grupa” – dodał.

„W pewnym momencie zaczęli atakować [protestujących] nożami, nietoperzami i szklanymi butelkami” – kontynuował. „Pobiegłem, aby pomóc rannym, a potem jeden z nich zaatakował mnie ostrym przedmiotem, a kolejne dwa mnie przewróciły”.

Po ataku: „Pobiegłem za nimi z innymi demonstrantami, żeby ich sfilmować i wezwać policję. Wokół Kaplan Street próbowali nas ponownie zaatakować i spryskałem gazem pieprzowym” – powiedział Sekler mediom.

„Zakrwawiony widziałem tajnych oficerów i prosiłem ich o pomoc, żeby wezwali wsparcie lub karetkę, a oni mnie zignorowali” – wspomina. „Momentem, który najbardziej mnie przeraził ze wszystkiego, co wydarzyło się wczoraj, był fakt, że policja nie jest tutaj, aby chronić porządek publiczny i prawa obywatelskie” – powiedział.

„Jeśli o mnie chodzi, to oni stanęli po stronie reżimu i to jest wynikiem podżegania”.

Tajny policjant został podobno zraniony kamieniem rzuconym w grupę przez protestujących przeciwko Netanjahu. W rozmowie z dowódcą Jaffa Precint, głównym superintendentem Yitzhakiem Cohenem na N12, Sekler oskarżył policję o współpracę z napastnikami, rzekomo powiązanymi ze skrajnie prawicową grupą La Familia.

„Funkcjonariusze nie rozumieli, kto jest kim, patrząc na grupę uciekającą z miejsca zbrodni” – powiedział Cohen Seklerowi. „Rzucono kamieniem i gdyby uderzył w głowę [oficera], szkody byłyby bardziej znaczące” – dodał.

„Powodem, dla którego ten oficer został ranny, było to, że szedł z nimi w grupie napastników” – powiedział Sekler, odpowiadając Cohenowi. „Podszedłem do oficerów prosząc o pomoc, a oni odmówili”.

Trzech członków grupy zostało aresztowanych przez organy ścigania po zidentyfikowaniu ich na nagraniu wideo z tego zdarzenia. Następnie zostali zwolnieni z aresztu policyjnego po rozprawie sądowej, ponieważ sędzia powiedział, że nie jest jasne, kto rozpoczął bójkę.

Po tym brutalnym incydencie zastępca premiera i minister obrony Benny Gantz powiedział, że przemoc między sprzecznymi frakcjami może doprowadzić do wojny domowej. „Przemoc wobec protestujących może doprowadzić do wojny domowej” – powiedział Gantz w wywiadzie dla Channel 13 w zeszłym tygodniu. „Musimy powstrzymać tę nienawiść i podżeganie”.

Gantz kontynuował, mówiąc, że ani zwolennicy Netanjahu, ani ci, którzy zbierają się przeciwko niemu „nie mogą angażować się w tę nienawiść do drugiego”, dodając, że były premier Icchak Rabin „nie został zamordowany z powodu nienawiści na lewicy”.

Prezydent Reuven Rivlin ostrzegł również przed eskalacją przemocy politycznej w Izraelu, mówiąc, że „zabójstwo demonstranta protestującego w Izraelu ani zabójstwo izraelskiego premiera nie są wyimaginowanymi scenariuszami”.

Wrzucenie zdjęcia minister transportu Miri Regev (Likud) z dwoma skrajnie prawicowymi działaczami w koszulach i napisem „[Rabin Meir] Kahane miał rację!”. i „Żydzi, idźcie i posiądźcie ziemię”, lewicowa organizacja pozarządowa Peace Now napisała na Twitterze, że „kiedy wam powiedzą, że to zbłąkane chwasty, pamiętajcie, że Likud to ogród”.

ImageW sobotę około 1200 osób dołączyło do MK Tamar Zandberg (Meretz), żądając od Gantza wyznaczenia La Familii jako organizacji terrorystycznej. Członkowie klubu zaatakowali ekipę kanału 13 w pobliżu rezydencji Netanjahu na Balfour Street.

Ośmiu członków La Familia zostało aresztowanych za atakowanie załogi i rzekome rzucanie kamieniami w samochody w pobliżu głównego dworca w Jerozolimie. Około 16 osób zostało aresztowanych w piątek za napaść na demonstrantów i policjanta. Niektórym 13 osobom grozi przesłuchanie za kaucją. Według siostrzanej publikacji The Jerusalem Post , Maariv , połowa aresztowanych to nieletni.

Pod koniec kwietnia zespół z Rady Bezpieczeństwa Narodowego, którego zadaniem było zwalczanie epidemii koronawirusa, omówił scenariusz zbrojnej rewolty spowodowanej kryzysem gospodarczym, według Haaretz .

30-osobowy zespół, który zgromadził urzędników rządowych, analityków i przedstawicieli IDF, KBN, policji i środowiska akademickiego, miał dyskutować o okolicznościach, które mogą doprowadzić do takiego cywilnego powstania oraz o sposobach jego stłumienia.

Zespół stwierdził, że cierpienie i złość „same w sobie nie doprowadzą do zjawisk społecznych na dużą skalę, przynajmniej w krótkim okresie”. Jednak drugi scenariusz może spowodować znaczne „długotrwałe szkody dla izraelskiego społeczeństwa i demokracji”.

Przez LEON Sverdlov 1 SIERPNIA 2020

Opublikowano za: https://www.jpost.com/israel-news/police-israel-is-in-a-state-of-social-chaos-637135

Dziesiątki tysięcy protestujących w Jerozolimie, na terenie całego kraju

Rzecznik prasowy izraelskiej policji zagranicznej Micky Rosenfeld określił liczbę demonstrantów w pobliżu oficjalnej rezydencji Netanjahu na stołecznej Balfour Street na „ponad 10 000”.

Protesters rally in front of Prime Minister Benjamin Netanyahu's Jerusalem residency, calling for his resignation. (photo credit: MARC ISRAEL SELLEM/THE JERUSALEM POST)Protestujący gromadzą się przed rezydencją premiera Benjamina Netanjahu w Jerozolimie, wzywając do jego rezygnacji.

Protesty wzywające do rezygnacji premiera Benjamina Netanjahu osiągnęły w sobotę apogeum, ponieważ według organizatorów ponad 30 000 demonstrantów zebrało się w pobliżu jego oficjalnej rezydencji w Jerozolimie i maszerowało przez stolicę. Jednocześnie podobna liczba wystąpiła w pobliżu jego prywatnej rezydencji w Cezarei i blisko 300 miejscowości w całym kraju.

Rzecznik prasowy izraelskiej policji zagranicznej Micky Rosenfeld określił liczbę demonstrantów w pobliżu oficjalnej rezydencji Netanjahu na stołecznej Balfour Street na „ponad 10 000”, a inne raporty mówią o 13 000.

Tymczasowy szef policji Moti Cohen powiedział, że protestujący będą chronieni i nie dojdzie do żadnej przemocy.
Rosenfeld powiedział, że „setki policjantów są zmobilizowane w okolicy, aby wdrożyć środki ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony oraz zapobiec jakimkolwiek incydentom”.

Ruch protestacyjny Czarnej Flagi powiedział, że „policja dystryktu jerozolimskiego przybyła nieprzygotowana na dzisiejszą demonstrację”, narzekając, że tysiące aktywistów tłoczy się na granicach obszaru otoczonego przez policję ”.

„Wzywamy policję, aby zezwoliła wszystkim demonstrantom na skorzystanie z ich demokratycznego prawa do protestu przeciwko rządom oskarżonego” – powiedział ruch.

Podczas protestu doszło do napięcia, ponieważ działacze skrajnej prawicy popierającej Likud, według doniesień, byli powiązani z gangiem „La Familia”, brutalnie zaatakowali protestujących, którzy zgromadzili się we wtorek wieczorem w Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciwko brutalności policji i ministrowi bezpieczeństwa publicznego Amira Ohanie. próby zapobieżenia protestom poza miejscem zamieszkania Netanjahu.

Co najmniej pięciu demonstrantów zostało rannych podczas wtorkowej demonstracji i wymagało hospitalizacji po tym, jak zostali zaatakowani nożami, pałkami i szklanymi butelkami. Protester Shai Sekler został zabrany do Centrum Medycznego Ichilov w Tel Awiwie po tym, jak butelka została rozbita mu w głowę. Aresztowani aktywiści zostali zwolnieni.

W tym tygodniu „widzieliśmy, jak daleko oskarżony jest skłonny posunąć się przeciwko narodowi Izraela ze względu na swoje interesy”, powiedział w sobotę ruch Czarnej Flagi. „Podżeganie i nienawiść wychodzące z Balfoura atakującego obywateli ponownie dowodzą, że nie nadaje się do tego. na biuro ”.

Przemoc „wychodząca z Balfoura nie odstraszy nas. Za każdym razem, gdy będą podburzać przeciwko nam, powstaniemy, tak samo jak oni nas atakują, my triumfujemy” – dodał ruch. „Lud Izraela zasługuje na przywódców, którzy pracują dla ludzi, a nie na zwolnienia podatkowe, a nie na korzyści z umów z łodziami podwodnymi – przywódców, którzy dzień i noc są zajęci walką z kryzysem zdrowotnym i gospodarczym”.

Ruch Czarnej Flagi zapowiedział kontynuowanie protestów aż do dymisji premiera.

Członkowie Komitetu Centralnego Likudu powiedzieli późną sobotę, że partia przygotowuje „niespodziankę” na antyrządowy protest w pobliżu rezydencji Netanjahu.

Leon Swierdłow 2 sierpnia 2020 roku, 00: 51

Opublikowano za: https://www.jpost.com/israel-news/anti-netanyahu-protests-heat-peak-at-30000-report-637150

Podziękowania dla komentatora Krnabrny1 za nadesłanie i przetłumaczenie tych tekstów.

Od Redakcji KIP: W uzupełnieniu skojarzenie z trzema rodzajami osi trzech stolic:

 • BERLIN – RZYM – TOKIO
 • WARSZAWA – WILNO – KIJÓW
 • TEL – AWIW – WASZYNGTON – WARSZAWA

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Wygląda na to że Netanjahu został opuszczony przez ludzi we własnym rządzie. Częste ostatnio odwołania do jego rodziny, groźby zamachu a jednocześnie akceptacja tych działań przez resztę rządu sprawia wrażenie jakby czas się kończył dla Pana Benjamina.

  Co z tego wyniknie , nie wiem jeszcze, zależy to od tego kto przejmie władzę, jeśli zdąży wogóle.

  Natomiast dowiadujemy się również z artykułu że sprawa w Izraelu zaczyna wyglądać podobnie jak w Ameryce, mam na myśli wspomnienie o ilości bezrobotnych i głodujących. Czyżby Pan Benjamin chciał aby Żydzi umarli bezpiecznie pod żelazną kopułą z głodu?

  Nie pierwszy raz w historii w ten sposób zagrali by Żydzi.

  https://www.jpost.com/israel-news/netanyahu-strange-manifestations-at-protests-637442

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  Netanjahu: Dziwne przejawy podczas protestów

  Przez GIL HOFFMAN 4 SIERPNIA 2020

  „Istnieją dziwne zjawiska, które nieustannie podburzają mnie, moją żonę i moją rodzinę. Istnieją nawet bezpośrednie wezwania do morderstwa, o których rzadko się mówi”.

  Premier Benjamin Netanjahu odmówił we wtorek potępienia swojego syna Yaira za nazywanie protestujących przeciwko rządowi „kosmitami”.

  Przemawiając podczas wizyty w Home Front Command, Netanjahu został poproszony o udzielenie odpowiedzi swojemu synowi, mówiąc, że pokazuje ojcu sceny z demonstracji, aby go zabawić.

  „Są to lewicowe protesty polityczne, podsycane przez organizacje lewicowe i niestety zachęcane przez media” – powiedział premier. „Istnieją dziwne zjawiska, które nieustannie podburzają mnie, moją żonę i moją rodzinę. Są nawet bezpośrednie wezwania do morderstwa, o których rzadko się mówi. O tych zjawiskach mówił mój syn”.

  Netanjahu powiedział, że kraj powinien martwić się „podżeganiem ze strony polityków najwyższej rangi”. Powiedział, że „rządy są zastępowane tylko w urnie wyborczej”, a nie podczas demonstracji.

  Lider opozycji Yair Lapid odpowiedział, że „naprawdę dziwną manifestacją jest rząd z 36 ministrami (jest ich 34) w czasie kryzysu gospodarczego z 21% bezrobociem i milionem szekli ulg podatkowych dla premiera, kiedy ludzie mają. nic do jedzenia ”. Powiedział, że premier z trzema poważnymi aktami oskarżenia również był dziwną manifestacją.

  „Nie możemy konkurować z dziwnymi objawami” – powiedział Lapid. „Ten odłączony rząd jest jednym z najdziwniejszych i najgorszych przejawów w historii państwa.

  Ruch protestacyjny Czarnej Flagi odpowiedział, że „najgorszy premier w historii państwa Izrael kontynuuje ataki paniki, ale nadal będziemy go widywać przed [jego oficjalną rezydencją] na Balfour Street”.

  Yair Netanyahu w wywiadzie dla radia Galey Israel w poniedziałek w wywiadzie dla radia Galey Israel odniósł się do różnych protestujących przeciwko swojemu ojcu, premierowi Benjaminowi Netanjahu, jako o „ obcych ”.

  „Pozwoliłem mu zobaczyć wybrane fragmenty” – powiedział Yair, zapytany o to, czy ta dwójka ogląda razem nagrania. – Staram się nie pokazywać mu nieprzyzwoitych rzeczy, bo byłoby to nieprzyjemne, ale wiesz, uważa to za zabawne, a nawet dodaje mu siły.

  Również w Dowództwie Homefront Netanjahu odpowiedział na pytanie dotyczące budżetu państwa, mówiąc, że budżet musi zostać uchwalony natychmiast, bez powiązania z polityką.

  „Nie mam zamiaru rozbijać rządu i nie mam zamiaru inicjować wyborów” – powiedział.

  W środę Netanjahu będzie musiał uczestniczyć w specjalnej sesji w Knesecie na wniosek 40 posłów opozycji. Netanjahu będzie musiał ich słuchać przez godzinę, a potem im odpowiadać. Specjalna sesja została zainicjowana przez frakcję Mereców.

 2. krnabrny1 says:

  Jeśli już piszemy o tych sprawach to trzeba mieć świadomość że i Polska przyczyniła się do tego co się tam dzieje obecnie. Jak?
  Czyż te opisy nie przypominają Wam żywo zdarzeń z roku 1980 w Polsce?

  W zasadzie na moje oko wygląda to identycznie, gdyby zdjęcia były czarno-białe i gorszej jakości mógł bym pewnych scen nie odróżnić.

  To co oni przeżywają dzisiaj my przeżywaliśmy właśnie w roku 1980-81. To była sroga, długa i mroźna zima dla Polaków, jedna z najdłuższych w historii.

  Dziwne, że jak patrzę na przyszłość naszego kraju to nie widzę już takich manifestacji, strajków itp. Wygląda to tak jakby miało to przejść u nas w sposób już odmienny od tradycji, łagodnie.

  Oczywiście naciski będą, maseczki, dystanse społeczne, może i jakieś manifestacje.
  Ale jakby to już nie miało większego znaczenia. Ciekawe co z tego wyniknie?

  Jak coś mi wpadnie to napiszę w tym temacie.

  Na dzisiaj mogę Wam napisać jedno co jest pewne. Wielu jest na świecie ludzi którzy chcieli by być w tym miejscu za jakiś czas, wielu jest takich co chciało by wcześniej wyczyścić ten teren z ludzi. Nie jest to jednak jakaś zakodowana nienawiść do Polaków. To zwykła kalkulacja.

  Sprawa polega na tym że przy obecnym układzie sił jaki mamy od dziesięcioleci, jesteśmy, jak to już pisałem, pewną “miedzą”, pomiędzy wschodem, a zachodem. Taki pasek niezaoranej ziemi, chcą jej trochę skubnąć ci z lewa, a czasami ci z prawa, ale generalnie wrażenie ma być takie…jakby nas nie było. Tak samo jak nie zwraca się na codzień uwagi na płot.

  Są jednak ludzie którzy patrzą dalej, w perspektywie. Otóż tak jest ponieważ mamy podtrzymywaną polaryzację wschód-zachód, ale co się stanie jak polaryzacja zniknie?

  Okaże się że AUTOMATYCZNIE, przestajemy być miedzą….a stajemy się CENTRUM!

  Centrum wymiany, centrum pojednania, centrum współpracy, to wszystko jedno. Po prostu zmiana sił w skali świata spowoduje, że zmieni się funkcja tej ziemi i tego kraju…o ile kraje jeszcze będą:-)

  To właśnie powód dla którego między innymi i Żydzi chcieli by się tutaj sprowadzić.
  Chcę Wam uświadomić, że w zasadzie we współpracy z sąsiadami Polska może mieć takie znaczenie jak za czasów gdy była od morza do morza. Jest na szlakach nie tylko ze wschodu na zachód, ale i z północy na południe.

  Ci ludzie którzy są tego świadomi w rozmaity sposób kalkulują już z wyprzedzeniem, jak można by to załatwić.

  Niestety te plany są już nieaktualne. Nie uda im się załatwić tej sprawy, na dodatek przestanie ona być już zupełnie potrzebna do załatwienia.

 3. krnabrny1 says:

  Wygląda na to że Izrael wybiera jednak drogę samozniszczenia rękoma swoich sąsiadów. Ostatnio dzieje się wiele eksplozji, ostatnio kilka w Syrii, a teraz gigantyczny wybuch w Bejrucie. Do niektórych przyznał się IDF, ale w tej chwili już nie ma wątpliwości kto za tym stoi, Izrael się odsłonił, chcą aby ich dobito. Co zrobią Arabi?

  Od razu mówię że to wygląda na mieszankę standardowych materiałów wybuchowych oraz eksplozji atomowej.

  Widać to wyraźnie na tym filmie:
  https://twitter.com/i/status/1290670649527148545

  Przez TZVI JOFFRE 4 SIERPNIA 2020
  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  Setki rannych po potężnej eksplozji uderza w port w Bejrucie.
  Przez TZVI JOFFRE 4 SIERPNIA 2020

  Wiele filmów pokazuje smugę dymu unoszącą się z wybrzeża, a następnie duży podmuch i falę uderzeniową. IDF pozostaje w stanie wysokiej gotowości na północy.

  We wtorek w Bejrucie wstrząsnęła potężna eksplozja, az daleka można było dostrzec wysoką smugę dymu. Do eksplozji doszło w porcie w Bejrucie. Według libańskich mediów karetki przewoziły setki rannych do lokalnych szpitali, a dziesiątki mogły zginąć w wypadku.
  Wiele filmów z tego obszaru pokazywało smugę dymu unoszącą się w pobliżu wybrzeża, a następnie duży podmuch i falę uderzeniową. W wyniku wybuchu zniszczone zostały budynki na całym obszarze. Na przykład gazeta Daily Star opublikowała wideo ze swoich biur pokazujące rozległe zniszczenia.
  Przeczytaj więcej powiązanych artykułów
  Izraelski producent masek na twarz, Sonovia, walczy z koronawirusem
  Wenezuela chwali się reżimem irańskim

  Antebellum Mansion w Luizjanie z pełną salą balową na aukcji (Mansion Global)
  Polecane przez
  W porcie znaleziono co najmniej 11 ciał, a według doniesień libańskich utracono kontakt z załogą strażacką i wieloma pracownikami portu. Według Al-Hadatha sekretarz generalny partii Kataeb został ciężko ranny podczas incydentu.

  Według Daily Star w porcie zgłoszono dwie eksplozje.
  Źródło eksplozji było niejasne. LBCI Lebanon News twierdziło, że w porcie wybuchł pożar, a następnie wybuchł w pobliskim magazynie fajerwerki. Według wiadomości Al-Mayadeen stowarzyszonej z Hezbollahem, do eksplozji doszło w magazynie składującym benzynę, łatwopalną substancję chemiczną.
  Źródła z Hezbollahu powiedziały OTV Lebanon, że „nie było prawdy” w doniesieniach, że eksplozja została spowodowana izraelskim uderzeniem na broń Hezbollahu w porcie. Izraelscy przedstawiciele obrony zaprzeczyli, że Izrael miał jakikolwiek związek z tym incydentem.

  Dyrektor Bezpieczeństwa Generalnego Libanu powiedział Al-Hadathowi, że doniesienia, że ​​eksplozja spowodowana przez fajerwerki są „śmieszne”, a eksplozja dotyczyła materiałów wybuchowych wysokiej jakości.
  Według NetBlocks, w Libanie w następstwie doniesień o eksplozji odnotowano poważną awarię internetu. Nie jest jasne, co spowodowało awarię.
  Według MTV Lebanon, firma elektryczna w Libanie wyrządziła poważne szkody.
  Libańska państwowa agencja informacyjna NNA i dwa źródła bezpieczeństwa podały, że wybuch miał miejsce na terenie portu, gdzie znajdują się magazyny materiałów wybuchowych. Nie było od razu jasne, co spowodowało wybuch ani jakie materiały wybuchowe znajdowały się w magazynach.
  „Widziałem kulę ognia i dym kłębiące się nad Bejrutem. Ludzie krzyczeli i biegali, krwawiąc. Balkony zostały zdmuchnięte z budynków. Szkło w wieżowcach rozbiło się i spadło na ulicę” – powiedział świadek agencji Reuters.

  W pobliżu miejsca wybuchu znajduje się dawny dom nieżyjącego już prezydenta Libanu Rafika Haririego, który zginął 15 lat temu w rzekomym ataku Hezbollahu i Iranu. Według LBCI jego syn, były premier Saad Hariri, przebywał w biurach w pobliżu miejsca zdarzenia, ale nie został ranny w wypadku.
  Wielu członków Hezbollahu jest sądzonych zaocznie w Hadze za zaplanowanie i zorganizowanie ataku, w którym ciężarówka przewożąca 3000 kg wysokiej jakości materiałów wybuchowych została wysadzona obok konwoju Haririego, zabijając go i 21 innych. Werdykt ma zostać wydany przez sąd w piątek.

  Wideo i zdjęcia z tej sceny pokazały wysadzone okna i gruz porozrzucany w sklepach i biurach w dzielnicy Hamra w Bejrucie.

  IDF jest w stanie wysokiej gotowości na północy od czasu, gdy agenci Hezbollahu próbowali przedostać się do Izraela w zeszłym tygodniu. Późnym poniedziałkowym wieczorem IDF uderzyło w wiele celów w całej Syrii w odpowiedzi na próbę umieszczenia przez komórkę terrorystyczną w Syrii ładunku wybuchowego wzdłuż ogrodzenia granicy z Izraelem.

 4. krnabrny1 says:

  A to z kolei przyczyna obecnych eksplozji:

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.jpost.com/israel-news/politics-and-diplomacy/likud-facing-debts-firing-staff-mulling-selling-branches-exclusive-637467

  Likud w obliczu długów, zwalnianie pracowników, rozważanie sprzedaży oddziałów – na wyłączność
  Dyrektor generalny partii: Po prostu usprawnienia po wyborach

  Przez GIL HOFFMAN 4 SIERPNIA 2020

  Likud premiera Benjamina Netanjahu mocno ucierpiał finansowo po pięciu kolejnych wyborach i stoi w obliczu poważnych długów wobec banków i dostawców, o czym obecni i byli przedstawiciele partii ujawnili we wtorek wyłącznie The Jerusalem Post .

  Partia musiała ponieść ogromne wydatki związane z startami w wyścigach miejskich w całym kraju, a następnie prawyborami wewnętrznymi i trzema wyborami powszechnymi. Urzędnicy stwierdzili, że długi bardzo utrudnią Likudowi kolejne wybory parlamentarne, które zostaną zainicjowane automatycznie, jeśli budżet państwa nie zostanie uchwalony do 25 sierpnia.

  Obecni i byli urzędnicy partii ujawnili, że pracownicy Likudu byli zwalniani, podczas gdy inni rozpaczliwie szukali pracy. Jeden z przedstawicieli partii powiedział, że sprzedaż oddziałów jest nieunikniona.

  Likud posiada 15 budynków w całym kraju, w których znajduje się największy ze 190 oddziałów. Większość oddziałów była prawie zawsze pusta przed pandemią koronawirusa i poza nielicznymi wyjątkami są teraz pustymi budynkami.
  Największą z nich jest historyczna siedziba Likudu w Tel Awiwie, Metzudat Ze’ev, 14-piętrowy budynek w centrum Tel Awiwu, położony przecznicę od centrum handlowego Dizengoff Center na terenie uważanym za pierwszorzędną nieruchomość. W zrujnowanym budynku znajduje się muzeum o mentorze partii Ze’evie Jabotinsky.

  „Netanjahu żałuje, że nie może zamknąć wszystkich oddziałów, a gdybyśmy byli dyktaturą, naprawdę by to zrobił” – powiedział jeden z przedstawicieli partii.

  Natan Engelsman, członek sekretariatu zarządzającego Likudu, który nadzoruje finanse tej partii, powiedział, że członkowie sekretariatu nie zostali poinformowani o sytuacji finansowej, jak to miało miejsce w przeszłości.
  „W dzisiejszych czasach nie ma przejrzystości ani instytucji, które istniały, zanim zostaliśmy partią tylko lidera” – powiedział Engelsman. „Świat się zmienił i nie potrzebujemy gałęzi ani Metzudy. Nikt już nie przychodzi do Metzudy i nie ma gdzie zaparkować. Wydarzenia odbywają się gdzie indziej. Jeśli są długi, powinni sprzedać te puste budynki, ale każda strona ma swoje własne interesy wewnętrzne ”.
  Dyrektor generalny Likudu Tzuri Sisso odpowiedział, że „istnieje normalny proces usprawniania po dwóch kolejnych latach prawyborów, wyborów samorządowych i powszechnych”. Powiedział: „pracownicy są zwalniani, ponieważ w tej chwili potrzebujemy mniej”.
  Zapytany o oddziały partyjne, powiedział, że żadna nie zostanie sprzedana i faktycznie trwają remonty, a Likud może nawet otwierać więcej.
  Rzecznik Likudu powiedział, że zwolniono by tylko czterech lub pięciu pracowników, którzy nie są potrzebni, gdy nie będzie nadchodzących wyborów.
  „Nie ma zbliżającej się katastrofy ani bankructwa, ale są naciski” – powiedział rzecznik Likudu. „Nie ma nic dramatycznego pod względem finansowym, są tylko dziury, które trzeba wypełnić po wyborach”.

  Yesh Atid MK Mickey Levy odpowiedział, że „Netanjahu toczy bitwę o swoje polityczne przetrwanie” z powodu swoich przypadków korupcji, a zatem jest mało prawdopodobne, aby długi w jego partii wpłynęły na jego decyzję o rozpoczęciu kolejnych wyborów powszechnych.

 5. krnabrny1 says:

  Właśnie połączyłem się z Panem Benjaminem Netanjahu.
  Moja krótka, rzeczowa analiza.

  Pan Benjamin ma duszę wojownika. Wojownicy mają jednak swoje słabości, boją się śmierci. Oni chcą umierać na wojnie, rozniesieni na szablach, w wybuchu lub choćby zamachu…. ale nigdy z choroby czy starości.

  Widzę w nim jeszcze coś. Dawno temu na tamtych ziemiach była taka tradycja że jak umierał pan domu to zabijano również jego konia, ukochanego psa i żonę, wszystko to wkładano do grobu. Historycy twierdzą że to ze względów religijnych ale to bujda, byli zazdrośni, nie chcieli aby ich najbliższa rodzina żyła bez nich.

  U Pana Benjamina widzę tą tradycję, on chce pogrążyć również kraj, jeśli nie da się w wojnie, ma plan B. Chce zniszczyć Izrael budżetem, tak aby następna ekipa nic nie miała. Polityka spalonej ziemi.

  Arabi mądrze zrobią jeśli pozwolą mu umrzeć śmiercią naturalną, dzięki temu nie popadną w kolejne karmiczne wyrównania, a Pan Benjamin pójdzie swoją drogą.

  Widzę możliwość sprowokowania zamachu u Pana Benjamina na sobie i swojej rodzinie, jeśli nie uda mu się Plan A i Plan B.

 6. krnabrny1 says:

  Widać wyraźnie że nie tylko ja mam takie zdanie o tym co stało się w Bejrucie.
  To naprawdę katastrofalna sprawa, bomba atomowa w centrum miasta!

  Ale pozytywne jest to że ludzie już widzą co się dzieje, Ci zwyczajni, którzy nie mają nic wspólnego z polityką.

  A oto tekst Pana Stankova którego cytowaliście już na ten temat:

  Dekret historyczny PAT dotyczący natychmiastowej interwencji Bożej
  by GEORGI STANKOV wysłano 5 SIERPNIA 2020 R

  Bardzo ważne!

  Georgi Alexandrov Stankov, 5 sierpnia 2020
  http://www.stankovuniversallaw.com

  Tło polityczne, historyczne i energetyczne

  W ostatnich latach powstrzymywałem się od zwracania się do PAT o aktywną interwencję w historię ludzkości, ponieważ takie zaproszenia stały się inflacyjne wśród społeczności New Age i niewiele osiągnęły. Ale tym razem jest inaczej.

  Wczoraj najmroczniejsza i najstraszniejsza izraelsko-syjonistyczna kabała kierowana przez Netanjahu uderzyła Bejrut pociskiem nuklearnym. Pierwsza eksplozja portu w Bejrucie została spowodowana przez pocisk przeciwokrętowy Izraela Gabriel. Druga eksplozja została spowodowana przez izraelski pocisk Delilah z F16 z głowicą nuklearną. To zdjęcie przedstawia lot izraelskiego pocisku jądrowego:

  Możesz obejrzeć wybuch jądrowy na tym graficznym filmie:

  Bejrut eksplozja jest około 100 razy większa niż w 2015 Tianjin eksplozji, o których donosi w tym czasie, lub szacunkowej 5,4 kiloton ekwiwalentu TNT. Setki ludzi zginęło, a wiele tysięcy zostało rannych. Bejrut znów jest strefą działań wojennych, podobnie jak w latach 70. i 80. XX wieku.

  Dlaczego się to stało?

  Bardzo prosty! Poinformowałem cię, że najgorsze, duże, brzydkie gady (Draco), które były panami rasy ludzkiej i które przez całą historię zniewoliły i zabiły ludzi jak bydło, zostały przez nas wyeliminowane 10 czerwca 2020 r.

  Przeczytaj tutaj: Dlaczego musieliśmy wyeliminować gady (Draco) z Ziemi 10 czerwca 2020 r

  Od tego czasu ludzka kabała jest w nieładzie, w szczególności izraelsko-syjonistyczna klika, która jest podstawą wszystkich zbrodni i ludobójstw na tej planecie. Wodzem syjonistycznej kabały jest Netanjahu, który jest prawdopodobnie najgorszą osobą na tej planecie. Był źródłem wszystkich wojen i zbrodni na Bliskim Wschodzie iw innych miejscach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Pisałem o tym w przeszłości, zwłaszcza w odniesieniu do wojny w Syrii.

  Od kilku lat podsyca wojnę z Hezbollahem i jednocześnie boi się bezpośredniego ataku na nich, ponieważ Hezbollah zgromadził tyle pocisków i innej skutecznej broni od czasu ostatniej wojny z Izraelem w 2006 roku, że ta organizacja ruchu oporu może dotrzeć do każdego części Izraela i zniszcz go bez izraelskiej armii i systemu obronnego, które nie będą w stanie chronić kraju i jego obywateli. Jest to dobrze znane, zwłaszcza że Hezbollah praktycznie pokonał Izrael w wojnie w 2006 roku i jest to największa trauma Izraela w jego krótkiej historii, która dobiega końca.

  W ten weekend w Jerozolimie odbył się największy jak dotąd protest, podczas którego ponad 10 000 demonstrantów zgromadziło się przeciwko Netanjahu. Lud domagał się aresztowania i ścigania tego złoczyńcy:

  W ramach największego dotychczas protestu w Jerozolimie odbyło się ponad 10 000 zgromadzeń przeciwko Netanjahu

  Od jakiegoś czasu pętla zaciska się na szyi tego najgorszego syjonisty, a teraz nawet Izraelczycy zaczynają się budzić i domagać sprawiedliwości. Netanjahu wie, że jego dni u władzy są policzone i postanowił odpowiedzieć tą straszną zbrodnią. Celowo zniszczył port i centrum Bejrutu, aby odwrócić uwagę od innych swoich zbrodni w kraju, za które został skutecznie zdemaskowany.

  Jest to rodzaj mrocznej, złej mentalności i zachowania, z którym musimy się liczyć ze wszystkich ciemnych istot na tej planecie w nadchodzących dniach, zanim nasze wniebowstąpienie będzie mogło nastąpić jako Boska Interwencja i zostaną one w pełni ujawnione w Końcu Czasu Objawień.

  Wczoraj, kiedy doszło do tej zbrodni, nasi przewodnicy ponaglali nas, abyśmy jeszcze raz odwiedzili Sanremo i wykonali tam duże lekkie prace, które torują drogę do pojawienia się miasta światła we Włoszech. Kiedy wykonaliśmy nasze oczyszczające wezwanie w kościele, został on nagle wypełniony niezliczonymi aniołami, archaniołami, wniebowstąpionymi mistrzami i innymi siłami światła. Całe wnętrze kościoła było oświetlone złotym światłem Chrystusa. To była prawdziwa celebracja całego wszechświata.

  W ten sposób aktywowaliśmy zbliżające się pojawienie się miasta światła 5D, Nowej Lemurii (Nowa Raetia) we Włoszech i ustaliliśmy jego przechwycenie z tą rzeczywistością.

  W domu uderzyła nas potężna fala oczyszczająca, która nie miała nic wspólnego z naszymi pracami nad światłem wyższego wymiaru w Sanremo. Nasze pola, które obejmują cały glob i są bardzo wrażliwe na ciemne energie, zostały zniszczone przez opad nuklearny z tej eksplozji w Bejrucie. Dopiero późnym wieczorem przeczytałem, co wydarzyło się w Bejrucie, ale trochę czasu zajęło mi poznanie szczegółów.

  A oto moja perspektywa, która, mam nadzieję, zostanie przyjęta przez cały PAT.

  W przeszłości zadeklarowaliśmy, że nie chcemy doświadczyć żadnej eksplozji jądrowej na naszych wznoszących się liniach czasu, ponieważ takie eksplozje znacząco uszkadzają ich strukturę energetyczną na poziomie kwantowym i mogą uniemożliwić wniebowstąpienie. To nietykalna decyzja, której żadne mroczne istoty ani frakcja nie mogą się bezkarnie oprzeć.

  Pozwólcie, że jeszcze raz powtórzę dialektyczną naturę i etykę naszej wojny przeciwko wszystkim mrocznym istotom na tej planecie, jako wojownikom światła z pierwszej i ostatniej godziny. Naszym obowiązkiem jest odsłonić ciemność i oczyścić ją, gdziekolwiek ją odkryjemy lub napotkamy. Ale nie wolno nam osobiście atakować ciemnych, o ile nie zaatakowali nas bezpośrednio.

  W ostatnich artykułach wyjaśniłem, w jaki sposób wyeliminowaliśmy bardzo mroczną i złą zbuntowaną klikę Atlantydy, która była odpowiedzialna za zniszczenie Atlantydy 27 marca 2020 roku po tym, jak byliśmy przez nich atakowani przez ponad 5 miesięcy. Przez większość czasu działo się to bez naszej pełnej świadomości i dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni przed ich eliminacją z Ziemi byliśmy w pełni świadomi ich złych ataków, kiedy również odcięliśmy wszystkie linie czasu Atlantydy od nowej wznoszącej się ziemi i w ten sposób uratowaliśmy całe planetarne wniebowstąpienie.

  To samo wydarzyło się, gdy 10 czerwca tego roku po raz pierwszy zostaliśmy zaatakowani przez najgorszych Gadów z konstelacji Draco – potem zostali przez nas w pełni wyeliminowani z tej planety przy pomocy GF. Te gady były bezpośrednio odpowiedzialne za obecną blokadę.

  Przeczytaj tutaj: Portal zaćmienia pełni księżyca 4 lipca był gigantycznym skokiem w naszym wniebowstąpieniu – pełny raport

  W ten sposób ich mroczni, źli ludzcy sługusy stracili swoich panów i umysłów. Cabal jest teraz w całkowitym nieładzie i rozkładzie, ponieważ wiedzą, że tracą kontrolę nad ludzkością. Dlatego działają na własną rękę w najbardziej niespokojny i brutalny sposób, jaki widzieliśmy wczoraj w Bejrucie.

  Użycie broni nuklearnej przeciwko innym ludziom na naszych wznoszących się liniach czasu zostało już dawno zabronione przez nas i Źródło. Jest to poważne naruszenie rządzącej kliki przeciwko Prawu Jedności, Uniwersalnemu Prawu Wniebowstąpienia dla planety Ziemia, której opiekunami jesteśmy my, PAT.

  Dlatego mamy teraz idealną sytuację, w której możemy wydać dekret w imieniu Źródła, że ​​nie będziemy tolerować żadnej drugiej próby rozpoczęcia wojny nuklearnej lub wybuchu.

  Jak informowałem , otrzymaliśmy Boską dyspensę na Boską Interwencję od Uniwersalnego Białego Braterstwa (UWB ). Dwaj bułgarscy mistrzowie UWB, Peter Danov (Deunov) i Mikhael Aivanov przybyli 17 lipca i przekazali nam tę Boską Dyspensację w osobistym przesłaniu, które otrzymała Amora.

  Dlatego mamy teraz prawo interweniować w najbardziej zdecydowany sposób w los ludzkości. Mamy boskie prawo do oficjalnego przywoływania już otrzymanego prawa do Boskiej Interwencji jako wojowników światła pierwszej i ostatniej godziny, nasion gwiazd, które są odpowiedzialne za planetarne i ludzkie wniebowstąpienie – PAT.

  Ta Boska Interwencja obejmuje globalne przejście do wyższego ludzkiego sumienia i początek długo oczekiwanych objawień .

  Temu epokowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie nasze wniebowstąpienie i pojawienie się jako wniebowstąpionych mistrzów przed ludzkością jako nowi duchowi przywódcy, a także manifestacja miasta światła, które przygotowaliśmy wczoraj, w tym samym czasie, gdy zbrodniczy rząd Izraela Netanjahu uderzył w Bejrut i Liban z pociskiem nuklearnym.

  Dlatego proszę wszystkich prawdziwych członków PAT, a także wszystkich lekkich wojowników i pracowników, którzy wspierają nas w naszej lekkiej pracy, aby trzykrotnie wydali ten krótki dekret donośnym głosem, aby oświadczyć Źródłu i Wszechświatowi, że nie będziemy już dłużej tolerować powtórzenie tej zbrodni popełnionej przez najgorszą izraelsko-syjonistyczną kabałę na ludności libańskiej i że zanim taka próba będzie mogła zostać dokonana jeszcze raz, nastąpi Boska Interwencja .

  Dekret PAT o natychmiastowej boskiej interwencji

  Niniejszym, jako członek Planetarnego Zespołu Wzniesienia, wniebowstąpiony mistrz i Bóg Stwórca oraz wyznaczony duchowy przywódca nowej, wznoszącej się ludzkości, dekretuję:

  Nie będę już tolerować żadnej podobnej zbrodni, jakiej dopuściła się najmroczniejsza i najgorsza izraelsko-syjonistyczna kabała kierowana przez Netanjahu w Bejrucie 4 sierpnia 2020 r., Na wszystkich wznoszących się liniach czasu, za które przyjąłem osobistą duchową i energetyczną odpowiedzialność na poziomie duszy. i jako wcielona istota ludzka.

  Na wypadek, gdyby taka próba była przygotowywana, deklaruję natychmiastowe uchwalenie Boskiej Dyspensacji udzielonej nam przez kapitana PAT, dr Georgi Alexandrov Stankov, przez Powszechne Białe Bractwo, przedstawione przez wniebowstąpionych Mistrzów Piotra Danowa (Dynowa) i Mikhael Aivanov 17 lipca 2020 r.

  Pociąga to za sobą natychmiastową Boską Interwencję Źródła (Boga) na planetę Ziemię i jej populację ludzką w postaci globalnej zmiany ludzkiej świadomości i sumienia oraz pojawienia się nas jako nowych wniebowstąpionych mistrzów będących ucieleśnieniem „powtórnego przyjścia Chrystus”.

  Jesteśmy gotowi do podjęcia naszej misji jako nowi duchowi przywódcy nowej, wznoszącej się ludzkości.

  Oby także miasta światła o wyższych wymiarach manifestowały się jednocześnie w tej rzeczywistości, skąd ludzkość będzie prowadzona przez nas do nowego życia w dostatku, absolutnym zdrowiu i wolności osobistej poprzez radykalną eliminację wszystkich ludzkich warunków, które spowodowały Upadek z łaski rasy ludzkiej w jej obecnej historii.

  Niech tak będzie, i niech tak będzie, i niech tak będzie.

  W imieniu Źródła, w imieniu Źródła, w imieniu Źródła…

 7. krnabrny1 says:

  Natomiast zniszczenie atomowe od środka Izraela wygląda tak jak poniżej.
  Nie wygląda to najlepiej w tej chwili, ale wydaje się że tam też wiedzą o tym że w Bejrucie nie wybuchł transport fajerwerków jak podawały media.

  To zdarzenie wydaje się być przełomowe, nie wiem do czego doprowadzi, ale to przekroczenie Rubikonu.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:
  https://www.jpost.com/israel-news/politics-and-diplomacy/bennett-to-knesset-you-are-killing-the-people-of-israel-637592

  Bennett mówi rządowi Netanjahu: zabijasz lud Izraela
  „Rujnujesz życie milionów obywateli państwa Izrael”.
  Przez MAAYAN Jaffe-HOFFMAN 5 SIERPNIA 2020

  „Zabijasz ich! Zabijasz ich! ” MK Naftali Bennett ryknął w środę podczas jednego ze swoich najpotężniejszych przemówień w Knesecie.
  Przemawiając po tym, jak ustawa przedstawiona przez jego kolegę z partii, Ayeleta Shakeda, nie została przyjęta, wstał i przeprowadził ostry atak na rząd i jego sposób radzenia sobie z kryzysem koronawirusa.

  „Właśnie wróciłem z wycieczki po sklepach w Jerozolimie” – zaczął Bennett. „Facet imieniem A., właściciel sklepu Judaica – skończył. 75-letni mężczyzna, który utrzymywał się z tego dochodu, płacąc z tego czynsz, kupując z niego chleb. Skończył!
  „Co robiłeś w 80 dni?” – zapytał Bennett, zarzucając rządowi, że omawiał wszystko oprócz pandemii.

  „O ile zwiększyłeś liczbę testów? Nic! Przyniosłem Ci MyHeritage [centrum testowe] i nic nie zrobiłeś! Co zrobiłeś, aby ulepszyć dochodzenia epidemiologiczne? Nic! Co zrobiłeś, aby stworzyć program Purple Ribbon dla lotów? Nic!”
  Bennett, który zdawał się stłumić łzy, gdy wygłosił przemówienie, złożył podanie o stanowisko komisarza ds. Koronawirusa, a jako minister obrony zaproponował nawet, że podejmie się zadania kierowania reakcją kraju. Mówił, że wielokrotnie odwoływał się do premiera i za każdym razem był odwracany.
  Najnowsze artykuły z Jpost

  NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
  4/5
  CZYTAJ WIĘCEJ
  What is ammonium nitrate and why is it dangerous?

  Dwa tygodnie temu premier Benjamin Netanjahu mianował Ronniego Gamzu na stanowisko cara koronawirusa.
  Bennett dodał, że do tej pory na dwumetrowym stoisku z falafelami wolno było spożywać taką samą liczbę osób, jak w 300 metrowej restauracji.
  “Oszalałeś?” zaatakował. “Co zrobiłeś? Co zrobiłeś? Rujnujesz życie milionów obywateli Izraela. Zabijasz ich! ”
  Powiedział, że tysiące robotników protestują poza Knesetem. Upadają firmy, a także organizacje non-profit, które nie będą już mogły służyć społeczeństwu.
  „Dzieci niepełnosprawne nie znajdą rozwiązań, ponieważ walczycie między sobą” – powiedział. „Co jeszcze mam zrobić? Co? Boże pomóż nam!”
  Bennett kontynuował: „Kiedy byłem ministrem obrony, pracowałem w soboty. Zbezcześciłem Szabat, ponieważ uważałem, że ratuje życie. To ratuje życie! Ludzie umierają! Co robisz?
  „Nasi ludzie umierają” – zakończył. „Nie można winić nikogo oprócz siebie”.

 8. krnabrny1 says:

  U Pana Stankova zamieszczono film z Guardiana, jest panorama na miasto po wybuchu. To nie pozostawia złudzeń co do skali zniszczeń i tego że była to bomba atomowa.

  https://youtu.be/5Q9-rD2hOC0

 9. krnabrny1 says:

  Tutaj artykuł z New York Times. Zdjęcia jeszcze bardziej niewiarygodne.
  oczywiście dla Amerykanów “tłumaczenie” zdarzenia jest inne.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  https://www.nytimes.com/2020/08/04/world/middleeast/beirut-lebanon-explosions-photos.html?action=click&module=Top%20Stories&pgtype=Homepage

  Przez The New York Times
  Opublikowano 4 sierpnia 2020 r
  Zaktualizowano 5 sierpnia 2020 r. O 9:55 ET

  Dwie eksplozje, które we wtorek wieczorem przedarły się przez Bejrut , stolicę Libanu, zabiły ponad 100 osób i zraniły tysiące innych. Drugi, znacznie większy podmuch zdewastował rozległy obszar, przewracając ludzi, przewracając samochody i otaczając dużą część centrum miasta pyłem i dymem. Okna odległe o wiele mil zostały wysadzone, pozostawiając ulice wyglądające, jakby były „wybrukowane szkłem”, według mieszkańca.

  Ranni, których było ponad 4000, wkrótce zaczęli napływać do lokalnych szpitali. Wielu przybyło pieszo lub było niesionych przez innych, a ulice nieprzejezdne dla samochodów i karetki były przytłoczone. Uszkodzenia szpitala św. Jerzego, jednego z największych w mieście, były tak poważne, że trzeba było go zamknąć i wysłać pacjentów w inne miejsce. „Każde piętro szpitala jest uszkodzone” – powiedział dr Peter Noun, szef oddziału hematologii i onkologii dziecięcej. „Nie widziałem tego nawet podczas wojny. To katastrofa ”.

  Przyczyną okazał się detonacja ponad 2700 ton saletry amonowej , chemikaliów stosowanych w nawozie i bomb. Urzędnicy powiedzieli, że był przechowywany w magazynie portowym od 2014 roku, kiedy został skonfiskowany ze statku towarowego. We wtorek wieczorem nie wykluczono możliwości celowego ataku, ale premier Hassan Diab zasugerował, że do wybuchu doprowadziło zaniedbanie.

  Oto, co wiemy, a czego nie wiemy, o tym , co spowodowało eksplozję .
  Rząd Libanu już wcześniej stawiał czoła dużym protestom z powodu załamania gospodarczego, złego zarządzania i korupcji. „Odpowiedzialni zapłacą cenę za tę katastrofę” – powiedział Diab. „To jest obietnica dla męczenników i rannych. To zobowiązanie krajowe ”.

Wypowiedz się