Trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem

Publikujemy ten wywiad portalu Defence24 z ambasadorem Izraela, przede wszystkim ze względu na socjologiczny obraz poglądów komentatorów: byłych i obecnych mundurowych oraz powiązanych z nimi rodzin, na temat Izraela i żydów oraz współpracy z nimi. Zamieszczamy ponad 80 % komentarzy z pominięciem nic nie wnoszących do dyskusji lub od oddelegowanych po dwóch dniach trolli.

Na podsumowanie strategiczna myśl Oskara z portalu Neon24.pl  dla Polaków, w kontekście naszej „przyjaźni” z żydami i jak się od niej uwolnimy !!!

Redakcja KIP

Ambasador Alexander Ben Zvi (fot. Ambasada Izraela)

Ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi rozmawia z Defence24 o możliwych obszarach współpracy z Polską w zakresie bezpieczeństwa i obecnej sytuacji Izraela w zmieniającej się obecnie sytuacji międzynarodowej.

W jakich obszarach widziałby Pan współpracę wojskową pomiędzy Polską i Izraelem?

Wymiana wiedzy, informacji oraz transfer technologii to trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem. Mówiąc o transferze technologii mam na myśli systemy obronne jak np. te produkowane przez Rafael. Wspólne ćwiczenia wojskowe to bardziej skomplikowana sprawa. Izrael nie jest członkiem NATO, tylko zewnętrznym partnerem. Mamy pewne problemy wynikające z naszych relacji z Turcją, a Ankara nie patrzy zbyt przychylnie na naszą współpracę z Sojuszem Północnoatlantyckim. Ogólnie, ograniczamy się do ćwiczeń z poszczególnymi państwami NATO jak np. Stanami Zjednoczonymi czy Grecją. Jak dotąd nie mieliśmy wspólnych ćwiczeń z Polakami. Byłoby to o wiele bardziej skomplikowane, ponieważ nie jest to ten sam teatr operacyjny. Jednak sfera współpracy wojskowej pomiędzy Polską i Izraelem to obszar, który zdecydowanie można rozwijać.

Jak Izrael odnajduje się w pogarszających się stosunkami pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi? Jak może to wpłynąć na pozycję państwa na arenie międzynarodowej?

Po pierwsze musimy pamiętać, że Stany Zjednoczone to główny strategiczny partner Izraela. Jednocześnie jednak mamy dobre relacje z Chinami –  prowadzimy wspólnie bardzo rozbudowaną wymianę handlową. Musimy o tym cały czas pamiętać. Pogarszające się relacje pomiędzy tymi państwami niewątpliwe są problemem, ponieważ ich rywalizacja na arenie międzynarodowej wpłynie na wszystkich. Wojna handlowa pomiędzy nimi wpłynie na poziom cen na świecie, czyli również odbije się na gospodarce Izraela. W szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Stany Zjednoczone obok Chin to nasz drugi partner handlowy, zaraz po Unii Europejskiej.

W Izraelu w maju został wyłoniony nowy rząd. Jak będą się kształtowały relacje z Polską?

Mieliśmy kilka spornych sytuacji jak np. ustawa IPN z 2018 roku oraz kilka wypowiedzi polityków po obu stronach, które nie były pomocne w utrzymaniu dobrych relacji. Nowy minister spraw zagranicznych Izraela odbył bardzo dobrą rozmowę telefoniczną ze swoim polskim odpowiednikiem. Wydaje się, że otwieramy nowy rozdział w naszych relacjach. Minister Czaputowicz zaprosił ministra spraw zagranicznych Izraela do złożenia wizyty w Polsce. Zaproszenie zostało przyjęte i czekamy aż skończy się pandemia koronawirusa.

Polska jest bardzo istotnym państwem w Unii Europejskiej, która z kolei jest ważnym partnerem Izraela. Mamy wiele wspólnych strategicznych interesów jak np. walka z terroryzmem. Przykładowo Hezbollah ostatnio jest bardzo aktywny w Europie. Wiele rządów państw europejskich uznało to ugrupowanie za organizację terrorystyczną, natomiast Unia Europejska podchodzi do tej kwestii trochę inaczej twierdząc, że tylko wojskowe skrzydło Hezbollahu jest organizacją terrorystyczną, a polityczna część nie. To jest nonsens i brak zrozumienia czym jest Hezbollah, który ma jedno scentralizowane dowództwo. Jest 10 osób, które zasiada w skrzydle politycznym i 5 tys. wojskowych.

Hezbollah zbudował aktywną sieć złożoną z wielu osób w Europie. Kupuje tutaj broń, zbiera fundusze, sprzedaje również narkotyki – głównie te pochodzące z Ameryki Łacińskiej. Te działania są wymierzone nie tylko w Izrael – to zagrożenie dla wszystkich. Zasoby Hezbollahu w Europie były wykorzystane do zabicia irańskich aktywistów w Europie protestujących przeciwko działaniom reżimu w Teheranie. Wiele rządów europejskich obecnie wdrożyło działania mające na celu ograniczenie działalności tej organizacji terrorystycznej w Europie, a przede wszystkim odcięcie jej od dopływu pieniędzy. Przeciwdziałanie Hezbollahowi to jeden z wielu obszarów potencjalnej współpracy pomiędzy Polską i Izraelem, ale nie jedyny. Możemy również razem skutecznie walczyć z innym organizacjami terrorystycznymi. Izrael wielokrotnie pomagał różnym państwom, dostarczając informacje wywiadowcze, które odegrały kluczową rolę w udaremnieniu zamachów. Przykładowo, kilka miesięcy temu ostrzegliśmy Australię. Nasze służby przekazały im informacje o planowanym ataku terrorystycznym na jeden z samolotów.

Wielokrotnie przekazywaliśmy takie dane wywiadowcze wielu państwom na całym świecie i sądzę, że możemy zrobić coś podobnego z Polską. Poza walką z terroryzmem jest wiele możliwości współpracy w obszarze gospodarki, takich jak kwestie energetyczne czy zasoby wody. Izrael prowadzi wiele projektów w Afryce i Azji. Mamy również wspólnego strategicznego partnera – Stany Zjednoczone. Polska jest bardzo ważnym graczem w ramach Grupy Wyszehradzkiej, która jest z kolei bardzo istotna dla Izraela. Wszystkie te wyżej wymienione kwestie powodują, że Warszawa będzie dla nas bardzo ważnym partnerem.

Jak Izrael patrzy na działania Turcji dotyczące złóż gazu w leżących w okolicach Cypru?

Jesteśmy zaniepokojeni tymi działaniami, ponieważ Turcja ingeruje w wyłączną strefę ekonomiczną Cypru, naruszając prawa tego państwa. Izrael wspiera władze w Nikozji w tej sprawie. Leżymy w bezpośrednim sąsiedztwie Cypru, a nasze wyłączne strefy ekonomiczne graniczą ze sobą. Ostatnio odkryto tam złoża gazu i mamy pomysł połączenia cypryjskich i izraelskich złóż gazu, żeby stworzyć gazociąg biegnący przez Grecję do Europy.

Czy w takim razie Izrael może stać się jednym z ważniejszych dostawców gazu do Europy?

Nie wiem, czy jednym z ważniejszych. Trudno jest nam rywalizować z rosyjskim gazem, którego jest o wiele więcej. Chcemy jednak stworzyć Europie okazję do dywersyfikacji źródeł energii. Musimy pamiętać, że gazociąg jest dopiero w fazie projektowej. Wprawdzie złoża gazu Lewiatan są już w pełni operacyjne od początku 2020 i zaczęliśmy już sprzedawać gaz, ale robimy to głównie do Jordanii i Egiptu.

Należy pamiętać, że w Izraelu nie mamy elektrowni atomowych. Zdecydowaliśmy, że w tak małym kraju ryzyko jest zbyt duże. Jesteśmy państwem, które jest zaangażowane w długotrwały konflikt.

Jakie są obecnie największe wyzwania dla Izraela na Bliskim Wschodzie?

Mamy dwa główne wyzwania. Jednym z zagrożeń strategicznych jest Iran. Oczywiście mamy cały czas konflikt palestyński, ale on sam w sobie nie jest z naszej perspektywy zagrożeniem o wymiarze strategicznym. Iran posiada rozwinięty program pocisków balistycznych oraz rozwija swój wojskowy programy nuklearny. To właśnie połączenie tych dwóch inicjatyw jest strategicznym zagrożeniem dla Izraela. Iran jest również sponsorem organizacji terrorystycznych na całym świecie, które prowadzą działania wymierzone, co warto podkreślić, nie tylko w Izrael.

Jednym z ugrupowań finansowanych przez Teheran jest Hezbollah, który działa przeciwko nam, przejawia również swoją aktywność w Syrii działając przeciwko USA. Iran wspiera również ruch Huti w Jemenie, który walczy przeciwko Arabii Saudyjskiej, Hamas walczący z Izraelem w Strefie Gazie oraz ugrupowania terrorystyczne walczące przeciwko Egiptowi na Synaju.

Powyższe przykłady pokazują, że finansowanie terroryzmu przez Iran jest zagrożeniem nie tylko dla Izraela. Mamy coraz więcej głosów dochodzących z państw Zatoki Perskiej, że to nie my jesteśmy głównym wrogiem, ale jest nim Iran, więc może warto połączyć siły. Ostatnio ogłosiliśmy porozumienie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w obszarze walki z koronawirusem. Izrael nie widzi w państwach Zatoki Perskiej swoich przeciwników.

Dziękuję za rozmowę

Andrzej Kozłowski

Wybrane Komentarze

Wiem co piszę

czwartek, 23 lipca 2020, 18:59

Nieprawda! z sieci: “Na terenie Rzeczpospolitej, z wykorzystaniem filosemityzmu ekipy rządzącej, antypolskiej propagandy i liberalnej demokracji, buduje się upragnioną przez Żydów Judeopolonię. Do tego nie potrzeba wojska, karabinów i zamordyzmu jaki zaprowadza się na terenie Strefy Gazy. Wystarczy podporządkowanie się rządu wrogim dyrektywom, zmanipulowanie społeczeństwa za pomocą medialnej manipulacja oraz sztuczne pompowanie społeczności żydowskiej w Polsce. Judeopolonia powstaje na naszych oczach! Wszak dobrze, że przynajmniej coraz więcej organizacji, polityków i niezależnych mediów zaczyna o tym mówić. — Jeszcze jedno: Myśl Narodowa / 11.04.1925 / Warszawa / Rok 5, Nr 15 Apel żydów:” nowojorskiem piśmie „The Globe” niejaki A. Fishman wystąpił z wezwaniem do żydów o zorganizowanie kampanji, mającej na celu przeszkodzenie w uzyskaniu przez Polskę pożyczki w Ameryce. Poniżej podajemy treść tego wezwania za pismem polskiem w Ameryce („Sokół Polski” z 19 lutego r. b. Nr 8). Wezwanie to brzmi: „Żydostwo amerykańskie musi pilnować, ażeby pożyczka polska nie powiodła się – pisze Fishman. – Jest to obowiązek każdego żyda, godnego swego imienia, uświadomić naród amerykański w ten sposób, aby niemożliwością było dla jakiegokolwiek europejskiego rządu zaciągnąć pożyczkę w tym kraju, zanim rząd ten nie złoży wystarczających gwarancyj rozciągnięcia wolności obywatelskiej i równości rasowej dla wszystkich narodowości, znajdujących się w obrębie jego granic. „Polska nie zrobiła tego ze swoją ludnością żydowską – pisze dalej Fishman. – Żydostwo amerykańskie przeto musi zwrócić się na jedyną drogę, na której może uderzyć w rząd polski. „Proponuję, ażeby została sformowana organizacja żydowska, składająca się z wszystkich sfer społecznych, bez różnicy przekonań politycznych. Organizacja ta skieruje swoją energię w celu ubicia polskich kampanij pożyczkowych, bojkotowania polskiego handlu i wytworzenia antypolskich nastrojów w rządzie Stanów Zjednoczonych”. Tym razem akcja żydowska się nie udała. Ale polityka żydostwa światowego, jego stosunek do Polski, raz jeszcze we właściwem okazały się świetle. Warto o tem zapamiętać.” Tak traktowali nas nasi “przyjaciele po wsze czasy.

Pytajnik czwartek, 23 lipca 2020, 18:47

“Filosemicka polityka aktualnej ekipy rządzącej przynosi konkretne żniwo. W ciągu ostatnich trzech lat, polska ambasada w Izraelu, wydała Żydom więcej paszportów niż w latach 2002-2010. Okazuje się, że mimo „zezwierzęconego antysemityzmu”, o którym kłamliwie peroruje się w mediach, Żydzi wręcz zabiegają o to by mieszkać w naszym kraju – przez wieki zwanym „Rajem dla Żydów””…. więc… o co ci chodzi? Czy to jest normalne?

Dim piątek, 24 lipca 2020, 00:16

@pytajnik. Żydzi wcale nie zabiegają o mieszkanie w Polsce. Oni poszukują okazji zdobycia unijnych paszportów. Połowa ich młodzieży to deklaruje… I po drugie – koszty nabycia małego mieszkania, następnie koszty utrzymania się emeryta w Polsce są wręcz nieporówanie niższe, niż w Izraelu. Emeryt, który w Izraelu nie może prawie nic, w Polsce może bardzo wiele. Przy czym nabyta nieruchomość drożeje, czyli jest także lokatą kapitału, pozostawianą następnie w spadku dzieciom/wnukom. Więc jeśli ów emeryt zna język polski…

Wiec ??? czwartek, 23 lipca 2020, 03:40

..tzw. państwo niemieckie , austria i szwajcaria maja jako jezyk urzedowy ..jezyk ashkenazyjski od XIX tego wieku od Bismarcjka.. kraje te sa krajami Słowiańskimi… wiec dlaczego uzywaja języka ashkenazyjskiego i od ponad dwustu lat intensywnie atakuja Polske ???? Żydów przyjelismy znacznie mniej niz 500 tysgdy wyepdzono ich z ponad 1500 misat na całym świecie w 16 wieku.. na polskiej tkance Ukrainy, Białosrusi i Litwy .. ich populacja po wywołaniu rozbiorów Polski wzxrisła do około 3 milionów.. z czego wiekszość walczyła w wermachcie – ponad 150 000 a wiekszość wyjechała do USA , Ekwadoru i innych krajów Am. Pd. Całość rozowju technologicznego oparta jest na Polskich opracowaniach wywiezionych z Polski.. Białorusi, Ukrainy, Rosji i Czech NRD itp. Wiec.. co niby mielibysmy kupowac ???

Tdguf środa, 22 lipca 2020, 15:53

Dopiero co Izrael pluł na Polske na świecie ile mógł, a teraz oferta współpracy w sprawie Hezbollahu, Hamasu, Iranu no i kupta troche gazu.

Rzymski bład. środa, 22 lipca 2020, 21:02

..ci ludzie co wyjechali tam z targówka.. i okolic wileńskiego targowiska ..pochodzący z regionu kaspijskiego tacy sa.. nic im nie jesteśmy winni.. a oni nie maja jakichkolwiek praw do czegokolwiek w Polsce.

Piotr ze Szwecji środa, 22 lipca 2020, 15:13

Polska ma historyczne zobowiązanie dla realizacji powrotu ziem Judei w granice Izraela. Polska i Izrael mają wspólnych wrogów. Izrael, jak Korea Południowa, posiada technologie amerykańskie na których zakupie Polska może dokonać skoku technologicznego w przyszłość, więc współpraca zbrojeniowa oczywiście winna być nawiązana i kontynuowana. Niemieckie mniejszości w Izraelu i w Polsce oczywiście zawsze będą aktywnie sabotować polsko-izraelską współpracę. Słowianie i Żydzie nie są braćmi, lecz to żaden argument przeciwko współpracy według mnie, kiedy mamy wspólnych wrogów. Mniejszości niemieckiej trollowania nie będę tutaj komentował, bo germanofilem nie jestem (patrz skąd piszę) i żadni to moi słowiańscy rodacy nie byli, nie są i do końca wszechświata ci antysemici i antysłowianie nie będą moimi rodakami.

22 czwartek, 23 lipca 2020, 22:23

Polska nie ma takich zobowiązań wobec Izraela i żydów. Niech Pan wskaże prawne podstawy tego rzekomego zobowiązania.

Piotr ze Szwecji piątek, 24 lipca 2020, 11:35

Słowiańskie prawo do gościny, cudzoziemski przybyszu. Pogrzebiesz w polskiej historii to znajdziesz tych dokumentów prawniczych na to z tonę. Nadane przez Naród Prawdziwych Polaków, a nie cudzoziemskich włóczykijów z polskim obywatelstwem, którzy muszą się pytać o słowiańskie porządki w Polsce, jak ty.

22 piątek, 24 lipca 2020, 16:16

Jak brakuje Panu argumentów na poparcie głoszonych przez Pan tez, które są absurdalne pod względem prawnym, to posuwa się Pan do ataków personalnych. Argumenty ad personam są zwykle stosowane przez interlokutora, gdy brakuje mu argumentów merytorycznych. To tyle tytułem komentarza.

Rzymski bład. środa, 22 lipca 2020, 21:01

bredzisz.. nigdy w historii nie było jakiegokolwiek izraela.. rzymianie stworzyli tylko prowincje na 30 lat, która okazała sie niefektywna. i wiecej tego niepowtarzano..

lolek środa, 22 lipca 2020, 19:29

“Polska i Izrael mają wspólnych wrogów.” Wymień please! “Polska może dokonać skoku technologicznego w przyszłość,” Nie dokona. Żadne państwo nie sprzedaje technologii “kluczowych”. Możemy składać ich pociski ale malutki najważniejszy element dostarczą sami bez naszej ingerencji, bez know-how. Pomyśl dlaczego.

Krystian środa, 22 lipca 2020, 18:34

Ty to chyba nie masz żadnych rodaków, a te teksty to piszę ci taki narodowościowy Goebbels – widzę że w tej rzekomej Szwecji to jesteś pierwszy redaktorek polski od spraw Polaków. Patrząc po ilości twoich wydumanych dyrdymał to masz jakiś etat albo siedzisz na zasiłku i wpisami dorabiasz. Idziesz tu chyba na rekord!!! (Oczywiście ilościowy a nie jakościowy)

Dim środa, 22 lipca 2020, 17:41

Właśnie Polska to “historyczne zobowiązanie” wykonywała pierwsza, spośród wszystkich państw świata. Przed wojną i tuż po wojnie Polska szkoliła żydowskie podziemie w brytyjskiej Palestynie i zaopatrywała je w broń. Pierwsze profesjonalne szkolenia dywersyjne żydowskich terrorystów organizowane były właśnie w Polsce. I po polsku. Żadne państwo nie pomogło wtedy Żydom w odzyskaniu państwowości tyle, ile pomogła Polska. A w zamian mamy dziś tę perfidną kampanię oczerniania. Po pierwsze muszą z niej zrezygnował i przeprosić. Na oczach własnego społeczeństwa. A nie ? to żadnych więcej kontaktów handlowych ! Od kiedy ten ich minister oświaty ogłosił o nas swe paszkwile, zacząłem sprawdzać w supermarkecie grejfruty (mój ulubiony owoc) – czy aby nie kupuję izraelskich ?

I tak sami umacniamy naszą biedę i zacofanie środa, 22 lipca 2020, 15:40

To może dokupimy Mig-29, okręty podwodne i licencję na czołg Armata T-14 oraz S-400 od Rosji? Nigdzie nie kupimy tak tanio tyle obronności! “Stara angielska zasada współpracować ze wszystkimi gdzie jest nasz interes.”

Dim środa, 22 lipca 2020, 17:47

Właśnie współpraca z Izraelem, gdy ten jednocześnie tak nas opluwa, NIE jest naszym interesem. Przy tym wydaje się bardzo niebezpieczna. A rakiety p/panc nie tylko Izrael produkuje.

Ansuz środa, 22 lipca 2020, 11:19

USA – to nasz główny sojusznik wojskowy. Niemcy – to nasz główny sojusznik europejski i główny rynek współpracy ekonomicznej. Izrael ta nasz główny wróg, więc nie wspierajmy go!!

Valdek

środa, 22 lipca 2020, 10:09

A ja uważam, że to bardzo sprytny Pan. Kiedyś, by pozyskać informację, co robi sąsiad za miedzą trzeba było budować siatkę wywiadowczą, kaptować agentów, przekupywać naukowców by zdradzali nad czym pracują, ogólnie bardzo ciężka praca wywiadowcza-a dziś? A dziś idę do sąsiada, powiem mu że niczego innego nie pragnę tak jak współpracować z nim wojskowo, a na dodatek jeszcze proponuję mu uruchomienie wspólnego start-upu/jakkolwiek to się pisze/ i tym prostym sposobem mam wszelkie informacje o obecnej i przyszłej sytuacji wojskowej sąsiada, na dłuuuugie lata do przodu……..

Dan środa, 22 lipca 2020, 04:19

Nie sądzę, aby po ostatnich wyczynach Natanyahu i jego ekipy jakakolwiek współpraca Polsko-Izraelska w dziedzinie uzbrojenia była możliwa i to przez wiele … wiele lat. Izrael bardzo skutecznie obraził polską opinię publiczną i każdy rząd będzie to musiał brać pod uwagę. Sami są sobie winni, niech więc teraz robią interesy z arabami.

pako

sobota, 25 lipca 2020, 15:36

W sedno! Kontakty z Izraelem zredukować do absolutnego minimum. To jedyna obecnie rozsądna taktyka

kez87 środa, 22 lipca 2020, 13:33

po pierwsze – akurat rząd jest filosemicki a przy zakupach wojskowych aż tak na sympatie “opinii publicznej ” żaden rząd u nas nigdy nie patrzył aż tak. To drugie jest nawet dobre. Po drugie – problem raczej jest w tym, że politycznie jest to państwo wrogie albo romansujące z naszymi wrogami takimi jak Rosja. A przy tym akurat żydzi są chyba już na całym świecie znani z krętacwa w interesach i nie tylko. I wniosek z tego taki, że kupowanie od nich czegoś co zawiera elektronikę powinno kończyć się audytem a zakup powinien być koniecznie z dostępem do specyfikacji i kodów źródłowych. Nawet jak by trzeba im było przepłacić za licencję itd. Inaczej to nie będzie gra warta świeczki. Oznacza to

Bio.. środa, 22 lipca 2020, 21:08

semita znaczy Arab.. ci ludzie NIE SĄ SEMITAMI czyli ARABAMI… ale beznarodowcami..

Jaki interes ??? środa, 22 lipca 2020, 21:10

///jaki interes ? Chcesz oddać swoje pieniądze i nasze za kserokopie naszych rysunków technicznych ???

Wert środa, 22 lipca 2020, 15:10

Na takie tematy to mieliśmy swój czas. Ale od operacji Most skończyły się jakiekolwiek wpływy polskie. Komuna ich nie chciała potem też nie było lepiej mimo że mieliśmy dobre karty w ręce. Teraz Polska nie ma żadnego znaczenia, chyba że zostanie izraelskim potakiewiczem, spełniaczem zachcianek.

Normalny Polak środa, 22 lipca 2020, 12:12

To prawda. W opinii przeciętnego żydowskiego nastolatka to Polska i Polacy stoi za holocaustem, w Polsce jest powszechny antysemityzm, i to w Polsce młodzież odwiedzając Auschwitz m u s i być i jest zawsze chroniona przez u z b r o j o n y c h po zęby, agentów służb specjalnych Izraela. Anypolonizm w Izraelu jest, jest propagowany i podtrzymywany przez oficjalne czynniki państwowe. W Niemczech gdzie niemiecka policja ochrania 24h/dobę k a ż d ą synagogę, każdy obiekt żydowski czy ośrodek kultury, nastolatkowie z Izraela chodzą sobie swobodnie np. na dyskoteki, w Polsce mają urzędowy zakaz oddalania się od grupy i unikania miejsc publicznych ze względu “na zagrożenie życia”! W ich szkołach Polska jest nieustannie miejscem zagłady Żydów, bez rozróżnienia, że przez 6 lat byliśmy pod okupacją niemiecką, i że tylko w Polsce za pomoc Żydom była kara śmierci, a mimo t o tysiące Polaków oddało swoje życie i życie swoich rodzin, w tym dzieci, by to Żydzi przeżyli. I zgadzam się, że trzeba T O mówić głośno i wyraźnie, prosto w twarz.

Wiem to środa, 22 lipca 2020, 00:28

Od 1989r. w naszym MSZ w Izraelu wydaje się żydom tysiące paszportów. Przyjdzie dzień, że nas “uszczęśliwią” swoją zmasowaną obecnością jak ustawą 447.

wert

środa, 22 lipca 2020, 10:10

wedle życzenia: W tajnej depeszy ambasadora Ascha do departamentu Stanu, ujawnionej przez Wikileaks pRezydent komoruski stwierdza: rząd Donalda Tuska jest zdeterminowany aby rozwiązać sprawę odszkodowań za mienie pożydowskie! Pieniądze na ten cel uzyska ze sprzedaży Lasów Państwowych i innego mienia. Premier przekona opornych ministrów Rolnictwa i Ochrony Środowiska!!! To było w 2009 roku. W 2010 zaczęły się próby rozmontowania Lasów jako struktury samodzielnej- poprzez przejście na finansowanie z budżetu- zaniechane wobec masowych protestów i demonstracji. Kolejną próbą na początku 2014 był nałożony haracz w wysokości 2 mld zł. Kosztem inwestycji w infrastrukturę Lasy Państwowe to udźwignęły. Dalszą próbę podjęto po interwencji przewodniczącego Kongresu Żydów u pRezydenta RP Bredzisława Komoruskiego POdczas otwarcia Muzeum Żydów Polskich. W przedświątecznej nocnej zmianie Konstytucji AD 2014, przykrytej “aferą” z jedzącą sałatkę poseł Pawłowicz próbowano wprowadzić furtkę prywatyzacji “ważnych celów POblicznych”. Rąsia w rąsię: po, psl, sld i palikotki! Tylko sprzeciw PiS-u i SP zapobiegły zmianie Konstytucji i GRABIEŻY mienia Polaków

wert środa, 22 lipca 2020, 18:58

Mówisz i masz: Z rąk niemców zginęło 3 mln Polaków i 3 mln żydów polskich ale w świadomości jest tylko zagłada żydów. Polska straciła 45% lekarzy, 57% prawników, 15% nauczycieli, 40% profesorów, 30% techników, 18% księży. adolf hitler:”naszym podastwowym obowiązkiem jest zniszczenie Polski. celem nie jest tylko zajęcie kraju ale unicestwienie każdej żywej istoty. bądźcie bezlitośni. ta wojna ma być wojną zagłady” heinrich himler:” Polacy zostaną starci z powierzchni ziemi. niebywale istotną jest rzeczą by wielki naród niemiecki potraktował jako swój obowiązek zagładę wszystkich Polaków”. martin borman: “słowianie mają na nas pracować. kiedy już nie będą potrzebni, mogą umrzeć” hans frank: ” każdego przedstawiciela polskich elit należy zabić”. Artur Sandauer: w czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce- to głowa nałożona na polski tułów.

Grej środa, 22 lipca 2020, 11:46

Dokładnie tak jest. Ale to problem żydów, a nie Polaków, że mniejszość żydowska w Polsce w 39 nie podjęła walki, bo to nie było ICH państwo. Tego nie rozumiesz? Ilu żydów mieszkających przed wojną w Polsce mówiło po polsku? Ilu stanęło z bronią do walki? A poza tym, do czego doprowadzi obecna polityka Izraela? W dłuższej perspektywie do nienawiści i…. holokaustu. W internecie można znaleźć filmiki, jak to izraelska młodzież ogląda na żywo, wiwatuje i cieszy się na naloty bombowe sił powietrznych Izraela na Palestynę? Jak to nazwać, jak sianie nienawiści rasowej? Bo jedni mają samoloty i bomby, a drudzy proce i kamienie? Nie popieram i jednych i drugich, bo to nie nasza wojna, ale BARDZO nie podoba mi się polityka Izraela. BARDZO.

Hybryda piątek, 24 lipca 2020, 16:08

Brawo ty! Moderatorzy zdecydowanie nie lubi Eskimosów.

kez87 środa, 22 lipca 2020, 13:27

“Izrael ma bardzo dobrze funkcjonujący aparat bezpieczeństwa w odróżnieniu od Polski, cały czas potykającej się o jakąś niekompetencję, więc w zwalczaniu organizacji terrorystycznych mogą Polsce także sporo pomóc” – oj tu to lepiej żeby ich “pomocy” nie przyjmować,bo już do reszty ten nasz aparat będzie marionetką w ich rękach. Technologie ? Może tak. Ale bez kodów źródłowych i zrobienia własnego audytu to kupowanie od tych krętaczy może być bardzo ryzykowne.

Karkoszka czwartek, 23 lipca 2020, 21:11

Ten aparat już był. Nazywał się Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Prosimy nie powtarzać, podobno ich zbrodnie nie podlegają przedawnieniu w Polsce. Ku pamięci i przestrodze dla wszystkich naiwnych lub głupich.

Wert środa, 22 lipca 2020, 19:05

Nikt tak bardzo nie napuścił Polaków na Izrael jak nataniahu, azari, katz &com. Dla swoich partykularnych interesów poświęcili dobre stosunki z POLAKAMI, narodem który darzył ich największą sympatią w Europie. Stosunki przyjazne z Izraelem? Możliwe ale nierealne i nie z naszej winy. Co nie znaczy że nie powinniśmy się od nich uczyć

Jabadabadu sobota, 25 lipca 2020, 16:38

Odeszło pokolenie Żydów z Polski, napłynęła wielomilionowa fala Żydów z ZSRR/Rosji (operacja Most i dalej) i obecnie to oni – lojalni wobec Matuszki Rassiji – nadają ton polityce Izraela i rządzą tym krajem. Próbują nawet ograć tego, kto od zawsze żywił i bronił Izraela, czyli USA. To już nie jest ten Izrael, który stworzyli Ojcowie Założyciele, a czym armia Andersa ma swój ogromny udział. To całkiem inny kraj. Dla porządku.

Jan wtorek, 21 lipca 2020, 15:37

Wojskowa współpraca z wrogiem…

 David wtorek, 21 lipca 2020, 23:20

Już współpracujemy od dziesiątek lat przecie. Podmieniona elita przez rosjan teraz juz 3 pokolenie ze zmienionymi nazwiskami na pewno jest chętna zapalić świece hanukowe.

..co za zdziwienie ? wtorek, 21 lipca 2020, 23:19

stany zjednoczone nie są strategicznym partnerem izraela..są dobroczynnym donorem funduszy dla trwale bezrobotnych z bliskiego wschodu.. ..nikt nie działa jeszcze przeciwko .. ale jak nie skończy się robienie krzywdy niewinnym ludziom to ludzie sie zdecydują odebrać to co im zabraliście.. w tym wszystkie rysunki techniczne… ziemie wyłudzone i pieniądze.. tak był zawsze a Historia jest nauczycielką życia…

wojtek wtorek, 21 lipca 2020, 22:17

Trzymać się z daleka – żadnych wspólnych interesów nie mamy.

Złośliwy wtorek, 21 lipca 2020, 20:58

Jak widzę wszyscy aż się rwą do tej współpracy. Pana Żyda nie liczę, bo startuje tu poza konkurencją.

Juliusz Cezar wtorek, 21 lipca 2020, 20:18

Ale po co z nimi współpracować, skoro to sojusznik Rosji? Tyle dolarów USA w nich pompuje, a oni po cichaczu z Ruskimi robią rozbiory Bliskiego Wschodu. No nie tak, Davien? Czy będziesz zakłamywać nadal rzeczywistość?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz wtorek, 21 lipca 2020, 21:50

Julek a kogo obchodzi bliski wschód, a jak to sojusznik Rosji, to tym bardziej trzeba z nimi robić interesy (szczególnie że mają ciekawe oferty) i ruskie wpływy niwelować, bo to nasz główny konkurent, a konkurencji się nie wygrywa, oddając pole tylko przejmując kontakty i wpływy.

Juliusz Cezar wtorek, 21 lipca 2020, 22:22

A czym ty chcesz niwelować wpływy Rosji? Piratem czy borsukiem?

Gekon wtorek, 21 lipca 2020, 19:47

Panie ambasadorze, a ta współpraca to przed, w trakcie, czy po 447?

Wert wtorek, 21 lipca 2020, 18:59

Dla Izraela jesteśmy tylko narzędziem budowania ich państwowości. Budowanie poczucia zagrożenia i wyjątkowości Izraela sprzyja mobilizacji wobec muzułmańskiego zagrożenia. “Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili, dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć, inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust” taki w skrócie przekaz suflują młodym Izraelczykom, a Ci łykają jak pelikany. Polski goj to dla nich przedmiot, morderca, rabuś, wróg najgorszy. Nie możemy nadstawiać drugiego POliczka bo to robiliśmy od 1989 roku ze skutkiem wiadomym: oddajcie “zagrabione” mienie. Dochodzi do tego napływ sowieckich i mamy społeczeństwo organicznie wrogie Polsce. Trzeba to im mówić głośno i wyraźnie, prosto w twarz

447 zgłoś się wtorek, 21 lipca 2020, 20:47

dobrze napisane. A skoro Niemcy zapłacili za swoje winy to czas znaleźć innego winowajcę.

Kola wtorek, 21 lipca 2020, 20:44

“Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust” A nie jest tak?

Ansuz wtorek, 21 lipca 2020, 18:39

“Trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem” – HOLOCAUST CORPORATION – POLIN – 447

Biały wtorek, 21 lipca 2020, 18:22

główna współpraca Izraela z Polską polega na przekazywaniu pieniędzy, mediów i nieruchomości Polskich w ręce Izraela

fifi wtorek, 21 lipca 2020, 17:48

Zdaje się że mieli wspólne ćwiczenia z Gruzją. Tuż przed…Mnie bardziej interesuje rozdawanie polskich paszportów na masową skalę.

Romek wtorek, 21 lipca 2020, 23:45

Dokładnie

Zdzichu Dyrman wtorek, 21 lipca 2020, 17:44

Nie rozumiem jak można dyskutować o jakiejkolwiek “współpracy” z izraelem? To daleki i egzotyczny kraik na bliskim wschodzie, notorycznie łamiący prawa człowieka, w dodatku z ludnością beznadziejnie zakażoną antypolonizmem. Równie dobrze można by prowadzić negocjacje z Tadżykistanem albo Paragwajem. A tych fantazji o tym, że jakiś Hezbollah nam rzekomo zagraża nie będę w ogóle komentował.

Zdradliwy naród wtorek, 21 lipca 2020, 18:30

Trochę masz racji, a zwłaszcza zdanie “Mówiąc o transferze technologii mam na myśli systemy obronne jak np. te produkowane przez Rafael. “, czyli co, my mamy kupować od nich sprzęt a my ewentualnie ćwiczenia z nimi??? Jaki w tym biznes? Współpracują z Chinami, z Rosją też będą w razie godziny W sprzedadzą nas jak gruzińskie drony. Czekaj kiedy życia woltę Amerykanom, bo to akurat mają we krwi.

wtorek, 21 lipca 2020, 17:25

Nawet nie czytam. Od kiedy dowiedziałem się, że wyssałem z mlekiem matki…

Pamiętamy wtorek, 21 lipca 2020, 17:18

Salomon Morel, Jakob Berman, Hilary Minc, Ozjasz Goldberg, krwawa luna czyli Brystygier, Bruss Wolińska wszyscy oni mają polską krew na rękach. Dziś los Polaków po 1945 dzielą Palestyńczycy

Wert wtorek, 21 lipca 2020, 18:50

czytałem meldunek MBP z 1947 do sowieckich w którym napisali: “ponad 90% ścisłego kierownictwa MBP to sprawdzeni towarzysze pochodzenia żydowskiego”

tzn wtorek, 21 lipca 2020, 20:44

meldunek Sierowa

Swen01 wtorek, 21 lipca 2020, 16:21

Odnoszę wrażenie – to będzie chyba najbardziej pozytywny komentarz w stronę Izraela, jaki jest pod tym postem – że powinniśmy zostawić sobie otwartą furtkę w relacjach z Izraelem, jako tworu balansującego Turcję, którą osobiście postrzegam za takiego samego wroga, jak Rosję, tylko jest trochę dalej. A na pewno warto osiągnąć pełną neutralność w relacjach, do czego może doprowadzić spotkanie ministrów. Między Baltic Pipe a Morzem Śródziemnym jest spora odległość, a postrzegając ich jako konkurencję w dostawach gazu zaczynamy myśleć jak Niemcy, co jest strasznie destruktywnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Trzeba też patrzeć na ręce różnym organizacją terrorystycznym, ażeby oni nie zaczęli spoglądać na nas, w czym rzeczywiście pomóc nam może Izrael. Trzeba jednak pamiętać, że władze w Jerozolimie stosują taką samą retorykę co nasze władze, że jest to państwo bardzo ekspansyjne, robiące ogromną ilość kontrowersyjnych rzeczy, z czego tylko część z nich to stosunek do Palestyńczyków.

Iron Patriot wtorek, 21 lipca 2020, 17:02

Z Izraelem, który jest do nas wrogo nastawiony, który uczy młode pokolenie tego że w Polsce każdy Polak czycha na to by takiego zabić. Żadnej współpracy.

Jarema wtorek, 21 lipca 2020, 16:49

Jak zaczniesz patrzeć na ręce terrorystów, to oni zaczną patrzeć na ciebie, potem na mnie, a na koniec będą patrzeć na nas wszystkich.

Zbyszek wtorek, 21 lipca 2020, 16:19

Izrael m.in. jest wrogo nastawiony do Polski i Polaków. Nasz rząd nie powinien z nimi prowadzić działalności handlowej na żadnej płaszczyźnie tym bardziej wojskowej. Żydzi z mlekiem matek swoich wypili nienawiść do Polaków. 80% składu osobowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (UB) powojennego, to ludzie pochodzenia żydowskiego… sami oprawcy i zbrodniarze komunistyczni. A kim był Stefan Michnik vel Szechter? nikim innym jak mordercą sądowym narodowości żydowskiej.

Kwerenda wtorek, 21 lipca 2020, 22:39

Nie 80 lecz ok. 90-95% według oficjalnych danych, z czego 80 to ludzie zrzuceni tu przez Stalina. Mieli wybór: robić co każą i robić to wzorowo lub obejrzeć Kołymę z bliska. Wybrali pierwsze i wywiązali się z zadania. To tyle.

Kiks wtorek, 21 lipca 2020, 17:43

A co ma do tego brat Michnika? Nie bądź żałosny.

Aurel wtorek, 21 lipca 2020, 19:22

A to że takich Michników Izrael broni

Bodzio wtorek, 21 lipca 2020, 18:16

jak to co ? skazywał polskich patriotów na śmierć sądząc w pokazowych procesach a przeszkolenie sędziowskie zrobił w kilka tygodni. Nie matura lecz chęć szczera

kot wtorek, 21 lipca 2020, 17:47

Ma dużo, to ciekawe dlaczego po dziś dzień siedzi w Szwecji. Bo sądził po wojnie Polaków walczących z komuna.

Piotr ze Szwecji wtorek, 21 lipca 2020, 19:17

Pochodzenie socjalizmu jest z etnicznych germańskich obyczajów. Filozofowie Niemiec, Francji i Anglii socjalizm tworzyli. Siedzi więc tam gdzie mu krzywdy nie zrobią. W mojej grupie etnicznej jest takie powiedzenie, że kruk krukowi oka nie wydziobie, a w twojej?

Złośliwy wtorek, 21 lipca 2020, 20:59

To gdzie cie poniosło, Polaku :).

Swen wtorek, 21 lipca 2020, 15:48

Ot i się rozlała fala komentarzy. Lepszy Izrael niż Hezbollah, czy Hamas, to fakt, ale wcale nie musimy między tym wybierać. Niech się spotkają ministrowie, pogadają troszeczkę, ale trzeba uważać na tak małe państwo z tak wielkimi ambicjami.

KrzysiekS

wtorek, 21 lipca 2020, 15:38

Proponuję dla Pana Ambasadora Izraela poczytać komentarze. Tak Izrael przez swoją politykę dorabia się wrogów z tych, którzy do niedawna chcieli być przyjaciółmi. To powinno dać do myślenia.

Zydniepokorny wtorek, 21 lipca 2020, 17:03

Trochę pokory- a ile macie przyjaciół wkoło swoich granic??? Same udawane bracia w ramach UE i Słowianie: Ruski, Białorusini , Ukraińcy z Wołynia…. I dla tego trzymacie się ogona Hamerykanow….

/

wtorek, 21 lipca 2020, 18:17

Trochę realizmu proszę. Plują na Polskę, oczerniają Polaków, przed swą młodzieżą, ile tylko się da. I czynią to intensywniej, niż działo się to w antypolskim wychowaniu młodzieży, w III Rzeszy. Czy kolega jest ślepy ??? To proponuję jednak przejrzeć na oczy ! Po pierwsze to oni muszą zrozumieć, że nie tędy droga, a nie my.

Zen wtorek, 21 lipca 2020, 15:34

Jak można w ogóle ten kraj traktował sojuszniczo? Nikt gorzej nie mówi o nas za granicą niż Izrael

Majster klepka wtorek, 21 lipca 2020, 15:13

A tfuuu! Nigdy!

A tfuj nigdy hahaha wtorek, 21 lipca 2020, 17:08

Klepka a czym ty uzbrajasz swoje Sokoly??? Jak nie izraelskimi rakietami Rafael!!! A u kogo kupiłeś komputerek PEGASUSKI???-

Dim wtorek, 21 lipca 2020, 18:19

i to właśnie należy rozważyć, czy nie jest wielkim błędem. Pieniądz, to jest akurat język dla nich zrozumiały. Gdy prawda historyczna ustępuje perfidnej antypolskiej ideologii.

POmiętamy ! POmiętamy !!! wtorek, 21 lipca 2020, 15:11

O podłej, nikczemnej zakale Świata Antoni Słonimski – poeta żydowski cyt:
“Prócz wstrętu, budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.”

taka prawda wtorek, 21 lipca 2020, 15:10

„Żydzi są bardziej podatni na choroby systemu nerwowego niż inne narody i ludzie pośród których żyją. Histeria i neurastenia wydają się być najczęstsze. Niektórzy bardzo doświadczeni żydowscy lekarze posunęli się nawet tak daleko, że stwierdzili iż większość z nich to neurastenicy i histerycy”. (The Jewish Encyclopedia, t. IX, (1905), s. 225).

Wojo wtorek, 21 lipca 2020, 14:59

Dziękuję w imieniu tej części czytelników, których, polityczne problemy naszego przyszłego potencjalnie sojusznika w ogóle nie interesuja na tym “militarnym forum”.

Wert wtorek, 21 lipca 2020, 23:38

sojusze militarne zawiera się z państwem przyjaznym

d wtorek, 21 lipca 2020, 14:34

Jakakolwiek szersza współpraca z Izraelem możliwa JEDYNIE po oficjalnym uznaniu przez to państwo roszczeń majątkowych wobec Polski za bezzasadne. Ponadto ustawa IPN była wzorowana na prawie izraelskim zakazującym przekłamywania historii dlaczego Izrael zakazuje Polsce stosowania podobnych zapisów ? Bez przeprowadzenia w Polsce reprywatyzacji, bez nowej ustawy IPN, bez oficjalnego zrzeczenia się przez Izrael polityki roszczenia sobie praw do mienia bezdziedzicznego po polskich obywatelach, nie ma mowy o jakimkolwiek nowym otwarciu. Polska nie powinna także wspierać izraelskiej polityki apartheidu na Bliskim Wschodzie

Współpraca NATO- oco wy na to wtorek, 21 lipca 2020, 17:15

Dudus- w trakcie i po II wojnie światowej, to jaki Naród miał i nadal ma Szmalcowników??? To narodowy instrument Polski Jedni donosili i wydawali , Niemcy mordowali i tworzyli mieni bezspadkowe a trzeci czyli Polacy to mienie zagarniali…

majster klepka wtorek, 21 lipca 2020, 17:49

największymi szmalcownikami byli ci którzy zarzucają szmalcownictwo. Bez Judenratów i kolaboracji samych żydów nie przeprowadzonoby holokaustu

wert wtorek, 21 lipca 2020, 23:37

chaim rumkowski szef Litzmannstadt Ghetto: “oddajcie im dzieci nasze to my żyć będziemy” I 10 tyś żydowskich dzieci pojechało do Aschwitz a rodzice dalej mogli pracować na chwałę III Rzeszy.

Werte wtorek, 21 lipca 2020, 14:23

Czyli mamy kupować ich sprzęt, pozwolić nadal drenować nasze startupy, dzielić się wiedzą i atakować Hezbollah, aby Izrael czuł się bezpiecznie. Mimo że dotąd nie podzielili się danymi wywiadu, jakoś Hezbollah niczego w Polsce nie wysadził, ani nie zaatakował. Do tego mamy wspólnie ćwiczyć z IDF? W jakim to celu? Obrony Jerozolimy przed Erdoganem? W nagrodę dostaniemy kolejne zakłamywanie historii ręka w rękę z Rosją i bezpodstawne roszczenia majątkowe i obelgi od dowolnego polityka z Izraela, oraz oczywiście wezmą nas na cel terroryści nie tylko z Hezbollahu. Świetna oferta bez dwóch zdań. To raczej trzy pola minowe na które chcą wsadzić Polskę…

Jarema wtorek, 21 lipca 2020, 16:07

Dokładnie tak jak piszesz

Piotr ze Szwecji wtorek, 21 lipca 2020, 14:12

Przed ww2 największą mniejszością Polski byli Żydzi, a po ww2 do dziś dnia są polskojęzyczni Niemcy. Niemcy z Żydami oczywiście się nienawidzą od bardzo dawien. W komentarzach pod tym artykułem nie zabraknie komentarzy tych polskich Niemców, acz oni nie są reprezentatywni dla Narodu Polskiego, którego większość nadal jesteśmy my Słowianie. To oczywiście nam Prawdziwym Polakom, Słowianom, nigdy nie przeszkodziło współpracować z obydwiema grupami, choć podkreślić należy że to Germanie są odwiecznymi wrogami etnicznymi Słowian, a nie Semici. Wszyscy Żydzi nadal zamieszkujący Polskę winni mieć izraelskie obywatelstwo, szczególnie kiedy Prawdziwa Polska się odrodzi i szlachectwo zastąpi obywatelstwo. Szlachectwo nie jest multi-narodowe jak obywatelstwo i tylko etniczni Słowianie będą je mieć. —– Wymiana wiedzy, informacji i transfer technologii to oczywistość historyczna. Polska poprzez wieki swojego ustawodawstwa zobowiązywała się pośrednio do odzyskania przez Żydów własnego państwa Judei. Dlatego też udostępnienie izraelskich poligonów pustynnych dla testów polskiej broni PGZ, jak i wspólnych ćwiczeń obu armii jest jak najbardziej wskazane. Turcja jest ważnym członkiem NATO, którego weto może zagrozić bezpieczeństwu wszystkich krajów NATO Wschodniej Flanki. Lepiej Polsce by pasowało, gdyby Izrael i USA stworzyły strategiczny trans-regionalny sojusz do którego Polska mogłaby spokojnie dołączyć pomimo swoich NATO zobowiązań. To by w pewnym stopniu usunęło NATO kraje nieprzychylne odzyskaniu ziem Judei przez Izrael z bezpośrednich sojuszniczych powiązań gospodarczo-militarnych pomiędzy naszymi krajami. —– Życzę powodzenia rządowi Izraela i mam tu sugestię o sformowaniu obok Wojska Izraelskiego, własnego izraelskiego WOT dla religijnych Izraelczyków. To by rozwiązało problem żądaniami rosyjskich Izraelczyków. Wskazywałbym jednak dalece idącą ostrożność w stosunkach z Rosją i odradzał wszelkie transfery technologiczne, czy zagłębianie współpracy gospodarczej z Rosją. Także rad bym, aby w Izraelu wzięto pod uwagę, że oryginalny Kościół Jezusa Chrystusa jest w pełni religią żydowską i nadal dla niej całkiem heretycki. To by znacznie szkodziło stosunkom polsko-izraelskim jeśli chrześcijańscy Izraelczycy, wyznający wiarę mojżeszową w wersji Jezusa Chrystusa, byli nadal prześladowani w Izraelu, jak za czasów Judei. Izrael nie znajduje się na samotnej wyspie na Pacyfiku i jest w potrzebie sojuszników z północy, jak swojego czasu Judea, która budowała swoją potęgę na sojuszu z potęgą Egiptu i z… indoeuropejskimi Hetytami z północy.

Kościuszko wtorek, 21 lipca 2020, 20:38

Chłopaczku kim są ci polskojęzyczni Niemcy? Możesz jakieś szczegóły?

Sprzedajna szlachta- to targowica wtorek, 21 lipca 2020, 17:29

Piotr a ty w Sverige to kim jesteś?? Szlachecki słowiański odźwiernych??? I nie zdążyłeś nauczyć się Słowiańskiego rodowodu??? : 1. Najpierw Vikingowe was przeryli i nasadzili swoich wojów jako Krolow 1. Potem nawala mongolow CHinghiz Khana chłopów wyrżnęła a z tutejszymi babami w pośpiechu spłodzili was-Słowian .. 3. I stad : Polak – Węgier dwaj bratanki… po Azjatach . Węgrzy to inaczej potomkowie UJGOROW z Chin!!! One to przynajmniej nie wypierają się swojego pochodzenia

Piotr ze Szwecji wtorek, 21 lipca 2020, 19:13

W mojej rodzinie dwa herby. Austriacki i polski. Czemu wypierać mi się mego sarmackiego pochodzenia? Scyci i Sarmaci to rodzina i na Węgrzech to wiedzą, tak jak i my szlachta polska. No i co z tego, że dla ciebie Sarmaci i Scyci to barbarzyńcy ze Wschodu? Mnie to nie rusza. Nasi przodkowie z 3 starożytnych europejskich ludów stali się Słowianami tylko dlatego, że w pośpiechu nasze pogaństwo mnisi na katolicyzm nawracali od 500-600 roku naszej ery. Naukowcy z przybyszów pańszczyźnianych nasze legendy ludowe w bajki powsadzali. Ostatnim razem czytałem te farmazony waszych historyków o pochodzeniu Słowian, to ci akademicy twierdzili, że Słowianie to lud z Kamczatki do Europy przybyły Wasi historycy nie mają dowodów do dziś dnia, a tu patrz u nas słowiańskiej szlachty i u naszych braci Węgrów scytyjska R1a1 ydna genetyka się odzywa. I co? Głupio wam teraz? Gdyby tylko genetyka była częścią historii…

No, ale co się tyczy tych waszych akademickich naukowców historii, to w naszych historycznych szlacheckich opisach, wierszach i poezji polski chłop pańszczyźniany z wielu zalet był znany, lecz IQ do nich nigdy nie należało.

22 wtorek, 21 lipca 2020, 17:18

Z łaski swojej proszę wskazać przepisy prawa polskiego z których wynika zobowiązanie naszego kraju do : ” Polska poprzez wieki swojego ustawodawstwa zobowiązywała się pośrednio do odzyskania przez Żydów własnego państwa Judei.” . Proszę podać konkretną ustawę, rozporządzenie , nr artykułu , paragraf. To co Pan napisał jest fałszywe. Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec Izraela.

Piotr ze Szwecji

wtorek, 21 lipca 2020, 21:33

To są przywileje stanowe w Polsce nadane dla Żydów, Ormian i Szkotów przez Prawdziwych Polaków, Słowian. Akty historyczne potwierdzają te historyczne akty prawne.

Uważasz, że gościna słowiańska to dla Słowian kara dożywocia, która do końca świata nie ma się zakończyć?

Gościna się zawsze kończy.

W przywilejach stanowych są warunki. Póki Żydzi i Ormianie nadal mieszkają w Polsce, to Polskę nadal wiążą stare zobowiązania wobec państw Izrael i Armenia.

To co Polska konkretnie ma dziś konstytucją, ustawą. rozporządzeniem, nr artykułu i paragrafem to porażka multikulti. Ona skończy się, kiedy Polska odrodzi się, a według legendy ma to być po 3 fałszywych państwach “Polska”. Co do kierunków realizowanej polityki międzynarodowej, to obowiązki Staropolaków nie są twoją urzędową ustawą regulowane ani Myślą Nowopolaków Romana Dmowskiego. To są nadal jak najprawdziwsze obowiązki Polski i Polaków, tak jak były setki lat temu, bo cały Naród Polski je powziął na siebie. Możesz złożyć teraz zażalenie do całego Narodu Polskiego, reklamą jakąś ogólnopolską, że brał setki lat temu zobowiązania na siebie, kiedy twoja mniejszość nie paradowała z polskim obywatelstwem jeszcze. Dorzuć jakąś ustawę i paragraf także, jeśli ci potrzeba by się lepiej czuć.

 Kogo zresztą obchodzicie w Polsce i poza Polską? Nie mnie.

22 wtorek, 21 lipca 2020, 22:27

Pan zdaje się nie jest z wykształcenia prawnikiem. Z Pana wypowiedzi jednoznacznie wynika, że nie zna Pan nawet podstaw prawa polskiego nie wspominając już nawet o prawie międzynarodowym. Bo idąc Pana tokiem rozumowania Polska obecnie swym zasięgiem obejmuje tereny zajmowane niegdyś za dynastii Jagiellonów. Czyli znaczną część europy. To prawniczy absurd. A przywileje stanowe już od dawna nie obowiązują w polskim systemie prawa. Tak ze 200 lat. Państwo polskie uznało istnienie Izraela. I tyle. Nie jest zobowiązane w żadem sposób do jego obrony, ani do gwarantowania jego powstania i istnienia. Pana zadziwiająca interpretacja nieobowiązujących już od dawna przywilejów stanowych jest kuriozalna.

Edek wtorek, 21 lipca 2020, 16:06

Tym komentarzem przypisujesz mnie i innym forumowiczom niemieckie pochodzenie, a ja tobie przypisuje pochodzenie z nad Jordanu, bo to idzie zauważyć jak bronisz naród wybrany.

Piotr ze Szwecji wtorek, 21 lipca 2020, 17:39

Twój problem z prawdą. 123 lata germanizacji podczas Zaborów. Od 1945 roku całe 500 tys żołnierzy niemieckiego Wermachtu jest Polakami. W odróżnieniu ani 1 roku zesłowiańszczania administracyjnego w Polsce. Żadnej semityzacji też nie było od 1795 roku. Ot polonizacja jeno, aby po polsku wszyscy w Polsce mówili i pisali.

 O potrzebie wysiedlenia 10 mln Polaków nad Ren dla Odrodzenia Polski, tej naszej szlacheckiej ze Wschodu, to ja pisałem już na moim blogu bodajże w 2014. To temat w którym siedziałem od roku 2000 i wałkowałem te różnice nie do pogodzenia pomiędzy nami Polakami. Pomyśl na chwilę. Słowianie i Germanie to wrogowie etniczni. Logicznie więc z wrogiem nie buduje się przyszłości. To multi-kulti przecież i nie funkcjonuje w praktyce. Cieszy mnie, że istnieje ten temat Izraela i jego ludności, który działa jak listek lakmusowy na natychmiastowe odróżnienie największej mniejszości narodowej Polski od naszej największej etnicznej grupy w Europie. Po czym innym Słowianie od Germanów niby mają się różnić, jak właśnie swoimi obyczajami?

Jozef z Wrzosow wtorek, 21 lipca 2020, 14:11

Polska nie powinna współpracować z krajami, które są wrogo nastawione do Polski i narodu polskiego.

Zbyszek wtorek, 21 lipca 2020, 16:06

Oczywiście, masz rację Józef. Izrael m.in. jest wrogo nastawiony do Polski i Polaków. Nasz rząd nie powinien z nimi prowadzić działalności handlowej na żadnej płaszczyźnie tym bardziej wojskowej. Żydzi z mlekiem matek swoich wypili nienawiść do Polaków. 80% składu osobowego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (UB) powojennego, to ludzie pochodzenia żydowskiego… sami oprawcy i zbrodniarze komunistyczni.

Genealog wtorek, 21 lipca 2020, 17:33

Spyszek- a komuniści to nie byli i są POLACY??!!! Jaki wy Naród dwuplemienny ???? Żydzi maja 12 plemion ale stanowią jeden NARÓD !!!

Marek wtorek, 21 lipca 2020, 14:09

Izrael to wróg nie sojusznik .

Bormann wtorek, 21 lipca 2020, 14:01

Rada dla Polski: nie pchać się w rozróby, stać z boku i zachować neutralność. Niestety obawiam się że nas przycisną kolanem i znów będziemy musieli wysłać swoje wojska na cudzą wojnę imperialną….

Wert wtorek, 21 lipca 2020, 13:39

Izraelowi potrzebna jest tylko Polska nazistowska, inna podważa ich monopol holokaustowy. Porażająca obłuda kiedy ustawa knesetu zwalnia z odpowiedzialności żyda, który wydał niemcom ziomka, a jednocześnie wymaga od Polaków heroizmu. Wróg nasz i przyjaciel naszego wroga jest wrogiem podwójnym. Tresura młodzieży izraelskiej przez przewodników i agentów ochrony ( w Polsce tylko czekają żeby was zabić) w gettach wycieczkowych do Auschwitza przynosi obfite plony. To celowa i świadoma skutków polityka. Nie możemy się na nią godzić

Alab wtorek, 21 lipca 2020, 13:37

wspólne ćwiczenia mogłyby dotyczyć np. przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, i być bardzo owocne dla obu stron.

Kot wtorek, 21 lipca 2020, 13:08

Kraj który od momentu powstania wywołuje wokół siebie same wojny, będzie nam wmawiał kto jest terrorystami? Niech spadają.

Lech Czech i Rus- bracia hahaha wtorek, 21 lipca 2020, 17:37

Kocie ten kraj nazywa się Polska!!! Wojowaliscie ze wszystkimi sąsiadami w koło aż was sąsiedzi zlikwidowali…

Kot wtorek, 21 lipca 2020, 22:24

Wy czyli Polakiem nie jesteś, to ciekawe kim? Rosjaninem? Niemcem?

Kot wtorek, 21 lipca 2020, 22:23

Wy Polakami się nazywacie? Polska święta nie jest, ale to naszą Polskę zawsze sąsiady najeżdżały.

Kot wtorek, 21 lipca 2020, 15:36

To oni chcą dostępu do naszych danych, technologii (taa wiem że nic nie posiadamy) i surowców.

Genau wtorek, 21 lipca 2020, 13:04

Żydowski gaz, ich niedoczekanie, po to Polska jest Hubem LNG na dużą część Europy Środkowej i ma jeszcze puścić ich gazociąg, takiego wala.

Genau wtorek, 21 lipca 2020, 12:52

Z NIMI nic już nie róbmy, nachapia się naszej kasy i nic z tego pożytecznego nie otrzymamy.

Asd wtorek, 21 lipca 2020, 12:41

Niedoczekanie wasze! Współpraca może być tylko między przyjaźnie nastawionymi krajami. A Wy jesteście nastawieni do nas wrogo, zresztą jesteście też wrogo nastawieni do państw z którymi utrzymujemy dobre stosunki. No i nie ma zgody w Polsce na wspieranie terroryzmu państwowego i usankcjonowanego prawnie rasizmu jak to u was się dzieje.

Przyjazne Zaolzie wtorek, 21 lipca 2020, 17:54

Asad- jakie przyjazne są Niemcy do was:

”Kociwódz :Ślązacy to piąta kolumna niemiecka!!”

 2 Ukraińcy to bracia z Wołynia 3. Ruski was przytulają Iskanderami no no- dużo kosztują

Rex wtorek, 21 lipca 2020, 12:40

dlaczego nie padło pytanie o stanowisko Izraela w sprawie roszczeń żydowskich wobec Polski? To bardzo ważny element dobrych lub niedobrych relacji Polsko Izraelskich. Co z wypowiedziami Izraelskich polityków szkalujących nasz Kraj? Brakło odwagi czy poprawność polityczna? Zresztą po co to piszę, ten komentarz i tak zaginie w odmętach internetu 🙂

rex wtorek, 21 lipca 2020, 22:51

7 – nie kradnij !!! Chrzescianinie – my Polacy nie rozróżniamy w naszym prawodawstwie Żyd czy nie Żyd, nie różnicujemy obywateli wg religii, nie czynimy różnic wg zamożności – obywatel to obywatel ze wszystkimi prawami i obowiązkami. jeśli ja jestem potomkiem szmalcowników to ty jesteś potomkiem komunistycznych morderców. O ile znajdziesz dziesiątki tysięcy Polaków aktywnie ratujących Żydów to nie znajdziesz przykładu ani jednego Żyda ratującego Polaków od represji komunistycznych. Natomiast wielu z Was było wśród katów .

Nie czyń drugiemu wtorek, 21 lipca 2020, 19:24

@7 – nie kradnij !!! Chrzescianinie To prawda- siódme . Ale powiedz jak Żydzi zabiją całą palestyńską rodzinę bezpotomnie w Izraelu ( nie na terenie autonomii) , to co w takim wypadku przewiduje prawo majątkowe/spadkowe Izraela? Co się dzieje z majątkiem zamordowanych Palestyńczyków ? Jak Wy to rozwiązujecie?

Kiks wtorek, 21 lipca 2020, 15:12

Z tymi roszczeniami to taka sama sytuacja jak z naszymi wobec Niemiec, a nawet gorsza dla samego Izraela. Sprawa jest definitywnie zamknięta.

Jancenty wtorek, 21 lipca 2020, 12:36

 1. NIE . 2. NIE . 3 ZDECYDOWANIE NIE !

Gekon wtorek, 21 lipca 2020, 19:47

Panie ambasadorze a ta współpraca to przed, w trakcie czy po 447?

Wert wtorek, 21 lipca 2020, 18:59

Dla Izraela jesteśmy tylko narzędziem budowania ich państwowości. Budowanie poczucia zagrożenia i wyjątkowości Izraela sprzyja mobilizacji wobec muzułmańskiego zagrożenia. “Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust” taki w skrócie przekaz suflują młodym izraelczykom a Ci łykają jak pelikany. Polski goj to dla nich przedmiot, morderca, rabuś, wróg najgorszy. Nie możemy nadstawiać drugiego POliczka bo to robiliśmy od 1989 roku ze skutkiem wiadomym: oddajcie “zagrabione” mienie. Dochodzi do tego napływ sowieckich i mamy społeczeństwo organicznie wrogie Polsce. Trzeba to im mówić głośno i wyraźnie, prosto w twarz

447 zgłoś się wtorek, 21 lipca 2020, 18:59

dobrze napisane. A skoro Niemcy zapłacili za swoje winy to czas znaleźć innego winowajcę.

Kola wtorek, 21 lipca 2020, 18:59

“Patrzcie w Polsce żydzi się nie bronili dlatego zostali wymordowani, musicie chcieć walczyć inaczej muzułmanie zrobią nam powtórny holokaust” A nie jest tak?

Ansuz wtorek, 21 lipca 2020, 18:39

“Trzy obszary współpracy wojskowej między Polską i Izraelem” – HOLOCAUST CORPORATION – POLIN – 447

Biały wtorek, 21 lipca 2020, 18:22

główna współpraca Izraela z Polską polega na przekazywaniu pieniędzy , mediów i nieruchomości Polskich w ręce Izraela

fifi wtorek, 21 lipca 2020, 17:48

Zdaje się że mieli wspólne ćwiczenia z Gruzją. Tuż przed…Mnie bardziej interesuje rozdawanie polskich paszportów na masową skalę.

Opublikowano za: https://www.defence24.pl/trzy-obszary-wspolpracy-wojskowej-miedzy-polska-i-izraelem

Od redakcji KIP:

Na podsumowanie tego artykułu, a zwłaszcza komentarzy na temat naszej „przyjaźni” z żydami i Izraelem, prezentujemy myśl strategiczną komentatora Oskara z portalu Neon24.pl, o nadchodzącej  szybko sytuacji upadku globalnej mafii żydowskiej i jak odzyskać przez Polaków władzę we własnym kraju:

Wojna nikomu nie jest potrzebna..
Na wojnie giną nasi najbliżsi…a szanse życiowe milionów są zaprzepaszczane.
Już pisałem wielokrotnie…
Globalna mafia żydowska jest coraz słabsza… a jej polska odnoga jest silną siłą globalnej mafii… bez tego wsparcia z zagranicy (UE, Izrael, USA) ta mafia nic nie znaczy…
Tę mafie po upadku globalnej mafii żydowskiej … można zneutralizować politycznie w trybie Gomułkowskim, czyli ustawowym.
Wystarczy zrobić czystkę na wszystkich rządowych stołkach, znacjonalizować zagrabione przez mafię kluczowe menie (ujęcia wody, energetyka, ziemia… zasoby naturalne.. bankowość, ubezpieczenia…)
następnie ustawowo zagwarantować władzę Polaków w Polsce (tak jak jest to w Izraelu) … i po krzyku..
Żadnej wojny, tylko prawo…i Polska Narodowa dominacja w Polsce… a mniejszości ze swoimi prawami … ale bez prawa rządzenia Polakami na wszystkich szczeblach władzy..
Tylko Polak w Polsce może być szefem na stanowisku reprezentującym Państwo Polskie…
Mniejszości mogą robić za obsługę techniczną na stanowiskach pomocniczych, ale nigdy nie na decyzyjnych (dokładnie tak jak w Izraelu).

I to wystarczy…

Trzeba jednak poczekać aż globalna mafia żydowska w USA w UE straci władzę… a Izrael będzie musiał zająć się ważniejszymi sprawami na Bliskim wschodzie (kwestią przetrwania).

Oscar 22.07.2020 10:00:11

@Oscar 07:44:47
“Problem mają kraje wielonarodowe.
Tam bym zalecał parytet czyli proporcje we władzach odpowiadające proporcjom w populacji danego narodu.”
Podobne (określone stanowiska są przyznawane według klucza religijnego i etnicznego) rozwiązanie zastosowano w Libanie. Działa.

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Polacy wreszcie zaczynają rozumieć, to już pewne. Na dodatek zaczynają wiedzieć jak nie dopuszczać do pewnych zdarzeń. Kolega Oskar tak dobrze to napisał że sam bym tego lepiej nie ujął.

  Po zimie, kiedy zaświecie pierwsze wiosenne słońce śniegi zaczynają puszczać, ale to nie dzieje się z dnia na dzień. Ogrzewa je słońce, i ziemia od spodu, ale to proces.

  Trzeba poczekać nim zakwitną pierwsze kwiaty.

  Nad światem słońce grzeje już od jakiegoś czasu, lody puszczają a śniegi schodzą.

 2. krnabrny1 says:

  Tutaj przykład jak puszczają śniegi na całym świecie:

  https://www.jpost.com/israel-news/anti-netanyahu-protest-movement-to-go-global-over-weekend-636990

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  Ruch protestacyjny przeciwko Netanjahu ma się rozprzestrzenić w weekend
  Demonstracje planowane w Nowym Jorku, Londynie, San Francisco; Likud nagra Trumpa
  Przez GIL HOFFMAN 31 LIPCA 2020

  Izraelczycy protestują przeciwko izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu przed oficjalną rezydencją premiera w Jerozolimie 30 lipca 2020 r.
  (Zdjęcie: YONATAN SINDEL / FLASH90)

  Ruch protestacyjny przeciwko premierowi Benjaminowi Netanjahu rozszerzy się w piątek, kiedy to demonstracja odbędzie się na moście Golden Gate w San Francisco.
  Demonstranci w San Francisco będą nosić czarne i izraelskie flagi i ostrzegać przed zagrożeniem dla izraelskiej demokracji.

  „Podstawy izraelskiej demokracji kwestionuje premier oskarżony o przekupstwo, a my amerykańscy Izraelczycy i izraelscy emigranci nie będziemy stać bezczynni” – napisał lider protestów Offir Gutelzon.
  W niedzielę planowany jest również protest na Washington Square w Nowym Jorku, Londynie i Berlinie. Aktywiści Bay Area są również w kontakcie z ludźmi, którzy chcą protestować w Bostonie i Seattle oraz aktywistami, którzy demonstrowali przeciwko Netanjahu w Sydney.
  „Najłatwiejszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego protestujemy przeciwko 14-godzinnemu lotowi, jest to, że nie możemy latać, aby zademonstrować podczas koronawirusa” – powiedział Gutelzon w wywiadzie dla The Post . „Gdybyśmy mogli przyjechać, zrobilibyśmy to. Chcemy okazać solidarność z protestującymi na rzecz demokracji. Wielkie zagrożenie dla naszej demokracji wynika z podziałów Bibi. Chcemy podnieść świadomość zagrożenia dla państwa żydowskiego i demokratycznego, jakie stwarza Bibi ”.

  Likud planuje również dodać element globalny do protestów. Grupa członków komitetu centralnego Likud planuje nagranie wideo, na którym prezydent USA Donald Trump wspiera Netanjahu , co zakłóci protest przeciwko Netanjahu przed jego siedzibą w Jerozolimie w sobotę wieczorem.

 3. krnabrny1 says:

  Z tego jasno wynika że nie musimy już czekać aż się zacznie, musimy poczekać aż się skończy:-)

Wypowiedz się