„Wskazałem kto w polskim Kościele tuszował pedofilię. I to wywołało histerię” [WYWIAD]

Publikujemy kolejną, raczej ostrożną, wypowiedź ks. Isakowicza – Zalewskiego, tym razem o pedofilii i „mafii lawendowej” w kościele katolickim. Jednocześnie polecamy szczególnie bogaty zestaw wybranych, bardzo rzeczowych w treści, komentarzy pod wywiadem odnośnie tej Instytucji.

Redakcja KIP

***

„- Z tego, co słyszałem, były naciski na redakcję „Niedzieli”, aby wywiad ze mną zdjąć. Myślę, że kluczowa była jedna rzecz: na podstawie faktów wymieniłem z nazwiska osoby odpowiedzialne za tuszowanie pedofilii. To były nuncjusz apostolski Józef Kowalczyk oraz kard. Stanisław Dziwisz” – mówi w rozmowie z WP ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-ZaleskiKsiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski (Forum)

Marcin Makowski: Czy Kościół przegrywa walkę z pedofilią we własnych szeregach?

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Kościół w Polsce popełnia bardzo wiele błędów, od lat mogąc działać inaczej. Stąd panuje wśród ludzi oczekiwanie, że wreszcie trudne sprawy będą rozwiązywane. Przeżyłem to 14 lat temu, gdy rozpoczął się problem lustracji, czyli ujawniania akt IPN. Wówczas był w Kościele krok do przodu, do tyłu, zmiany decyzji – chaos decyzyjny. W konsekwencji moja książka „Księża wobec bezpieki” się ukazała, ale została zablokowana przez kard. Stanisława Dziwisza, który nie chciał rozwiązania tego problemu. Książka jednak się ukazała. Zatem trudne sprawy zawsze się będą w Kościele pojawiały, natomiast musi być czytelny i precyzyjny mechanizm jak te problemy rozwiązywać. Zamiatanie pod dywan nic nie daje i myślę, że po raz kolejny wpadamy w te same koleiny – tym razem w sprawie pedofilii.

Można powiedzieć, że jest ksiądz weteranem bycia cenzurowanym w Kościele.

Tak, dostałem nawet w 2006 r. upomnienie kanoniczne, czyli swego rodzaju „żółtą kartkę”, a trzy miesiące temu upomnienie przysłał mi abp Marek Jędraszewski. Wprawdzie nie zakazał wypowiadania się w mediach – z czego teraz korzystam – ale wezwał do „kanonicznej poprawy” twierdząc, że moje wypowiedzi budzą zgorszenie wśród duchownych i świeckich. Nie uzasadnił jednak o jakie wypowiedzi chodzi i kogo dokładnie gorszę. Uważam, że o wiele większym zgorszeniem jest ukrywanie prawdy. Natomiast mówienie o trudnych sprawach i apelowanie o oczyszczenie jest potrzebne. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to tak, jakby się obrażał na służbę zdrowia za to, że diagnozuje choroby i zaleca leczenie.

Jednak często w temacie pedofilii w Kościele pojawia się argument, że akcentując ją w szeregach duchownych zbyt mocno – de facto szkodzi się całej instytucji. Ksiądz się z tym poglądem nigdy nie zgadzał, ale dlaczego jest on tak powszechny?

To niestety w Polsce zaszłość komunizmu. Przed dziesiątki lat Kościół był obiektem ataku – do jego rozbijania wykorzystywano również słabości poszczególnych duchowych. Panował syndrom oblężonej twierdzi i metoda rozwiązywania konfliktów w czterech ścianach, z wykorzystaniem struktur kościelnych. Ale od trzech dekad mamy wolność słowa, Kościół nie jest już tak atakowany a nawet odwrotnie – poszczególne ekipy rządowe starają się mu dać pewne przywileje aby mieć go po swojej stronie. W takich warunkach nie można się komunikacyjnie barykadować – to zasadniczy błąd.

Jak go naprawić?

Korzystać z ludzi świeckich. Przy pomocy psychologów, prawników, terapeutów chcieć wyjaśnić pewne sprawy i naprawić błędy. Wtedy mogłoby się okazać, że łatwo znaleźć drogę do oczyszczenia. Zamiast tego, wybiera się metodę tuszowania skandali – fatalną dla samej instytucji, ale zwłaszcza dla ofiar. W wielu przekazach Kościoła ofiary jako takie nawet nie istnieją, a przecież pomoc im to nasze główne zadanie.

Rozmawiamy o cenzurze nieprzypadkowo. Wywiad, który udzielił ksiądz portalowi tygodnika „Niedziela” został najpierw opublikowany, a następnie ze strony zdjęty. Bez podania powodu. Po protestach części środowisk dziennikarzy katolickich wrócił, ale z adnotacją redaktora naczelnego tygodnika, że on się z księdza poglądami „nie utożsamia”. Jak doszło do tej sytuacji?

To wydarzenia kuriozalne. Do tej pory niektórzy moi przełożeni zwracali mi uwagę, że jeżeli chcę się wypowiadać na trudne tematy, to powinienem to robić w mediach katolickich. Kiedy sama „Niedziela” zwróciła się z prośbą o wywiad, byłem pozytywnie zaskoczony. Przecież to tygodnik znany ze swojej bardzo zachowawczej postawy. Nawet w pierwszych słowach zaznaczyłem, że to może być problem.

„Może mnie pani pytać o wszystko, zobaczymy co się uda pani z tej rozmowy opublikować” – mówił ksiądz do redaktor Agnieszki Bugały. Już wtedy spodziewał się ksiądz interwencji „z góry”?

Mam już tyle doświadczeń z mediami katolickimi – czyli wydawanymi przez kurie biskupie – że wiem, że pewne rzeczy nie przechodzą. Co ciekawe, wywiad był autoryzowany, była również zgoda na publikację w edycji wrocławskiej „Niedzieli”, pojawił się w sieci i nagle na drugi dzień… zniknął. Do dzisiaj redakcja nie poinformowała mnie o całym wydarzeniu, nie podano żadnych powodów.

A jakiś powodów się ksiądz domyśla?

Z tego, co słyszałem, były naciski na redakcję główną w Częstochowie ze strony osób, którym ten wywiad się nie podobał. A przecież nie było w nim nic takiego, czego wcześniej nie mówiłbym w innych mediach i w filmie braci Sekielskich. Myślę, że kluczowa była jedna rzecz – na podstawie faktów wymieniłem z nazwiska osoby odpowiedzialne za tuszowanie pedofilii. To były nuncjusz apostolski Józef Kowalczyk oraz kard. Stanisław Dziwisz. Przypuszczam, że powiedzenie wprost kto, moim zdaniem, dopuszczał się tuszowania, wywołało histerię. Dla mnie już nie jest ważne, kto dzwonił i mówił, że „to trzeba zdjąć”, ale że redakcja tak łatwo ustąpiła. Dwa dni później wezwano redaktor Bugałę z Wrocławia do Częstochowy, gdzie prawie ją przesłuchano, jakby była czemuś winna.

Wiktor Świetlik: „Walką z pedofilią to nie polityka” [OPINIA]

W ramach protestu dziennikarka złożyła wypowiedzenie.

To jest dla mnie samobójstwo tej redakcji. Przywrócenie wywiadu niczego nie zmienia, bo odbyło się to pod presją innych mediów i pozytywnej oceny rozmowy ze strony archidiecezji wrocławskiej. W ogóle co to znaczy, że „Niedziela” dopisuje do rozmowy, że się z nią nie zgadza, a poglądy które wygłaszam są moją opinią. A czyją mają być?

W takim razie ja przy każdym wywiadzie musiałbym tak pisać.

No właśnie. Z tego wynikałoby, że media katolickie drukują tylko te rozmowy, z którymi się zgadzają. Zaprasza się tylko tych, którzy powiedzą to, co myśli redakcja. Ja zrobiłem inaczej i biorę pełną odpowiedzialność, za słowo. Na przestrzeni kilkunastu lat nikt mnie nie pozwał, nikt w żadnym sądzie nie wytoczył mi procesu, bo mówię zawsze w oparciu o fakty. Zamiast cenzury, liczyłbym na polemikę. Redakcja ma inne zdanie – niech pod rozmową je opisze. Co za problem? Wspomniany nuncjusz papieski, który przez pewien czas był nawet prymasem Polski, też nigdy nie odpowiedział na liczne pytania, bo nie chce się ustosunkować do trudnych spraw, takich jak czyny abpa Juliusza Paetza, którego sam typował na nominacje biskupie.

Chciałbym dopytać o filmy braci Sekielskich, w końcu w „Zabawie w chowanego” zabrał ksiądz głos w temacie pedofilii. Czy te dokumenty coś realnie w tej materii zmieniły na lepsze?

Pierwszy film, wydawało się, będzie przełomem. Nie mam pretensji do braci Sekielskich, że się tym zajmują, wręcz przeciwnie. Uważam, że problemem pedofilii w Kościele powinny się zająć redakcje katolickie, a jeśli nie chcą, to zostawiają otwarte pole do działania innym dziennikarzom – to normalne, że z niego korzystają. Do „Tylko nie mów nikomu” miałem jedno zastrzeżenie: że twórcy nie dodali, że czterech z oskarżonych księży było równocześnie tajnymi współpracownikami SB. Informacje o nich znajdowały się w archiwach IPN i gdyby Kościół przeprowadził lustrację, wiedziałby, że oni nie tylko współpracowali z bezpieką, ale równocześnie zostali zwerbowali ze względu „na sprawy moralne”. Można ich było ujawnioną pedofilią szantażować. To pokazuje jak ważna była lustracja. W drugim filmie wystąpiłem na zaproszenie reżysera, ponieważ uznałem, że po pierwszym było wiele zapowiedzi konkretnych działań w Kościele, ale niewiele zrobiono. Dlatego trzeba mówić i apelować dalej.

Makowski: „A jednak ‚coś się stało’. W Polsce nie można dłużej milczeć o pedofilii” [OPINIA]

Prymas Wojciech Polak działa jednak na polu walki z pedofilią. Ks. Piotr Studnicki prowadzi przecież powołane przez niego Centrum Ochrony Dziecka, jest telefon zaufania, poradnie dla ofiar.

Ten krok jest bardzo dobry. Osobiście znam ks. Studnickiego i to świetna nominacja na to stanowisko, ale widać już, że są u nas ogromne tarcia na polu sposobu walki z pedofilią. Choćby o plakat akcji „Zranieni w Kościele” i informacyjne propagowanie akcji pomocy ofiarom, spotykają się z kontratakiem Radia Maryja i innych środowisk. To pokazuje, że nawet jeśli Kościół podejmuje pierwsze kroki, są wpływowe osoby i instytucje, które mogę je storpedować. W tym kontekście mówię, że nie było przełomu.

Często mówi ksiądz i demaskuje również tzw. „lawendową mafię” wewnątrz Kościoła. Jak najlepiej zdefiniować to pojęcie i na ile takie grono jest w polskim Kościele wpływowe?

Sprawa jest już dawno opisana w mediach amerykańskich i włoskich. Na przestrzeni ostatnich dekad pojawiła się grupa księży o skłonnościach homoseksualnych, którzy tworzą nieformalne związki i starają się ten stan rzeczy konserwować. Stąd określenie ich mianem „mafii lawendowej”. Dlaczego ona jest niebezpieczna? Bo tuszuje wiele grzechów albo przestępstw – nie tylko wykorzystywania, molestowania i homoseksualizmu wśród księży, ale również nadużyć finansowych. Osiem lat temu wspólnie z Tomaszem Terlikowskim napisaliśmy książkę „Chodzi nam tylko o prawdę”, gdzie zaledwie na dwóch stronach była informacja o homolobby w Watykanie. Wywołało to ogromną histerię, kard. Dziwisz wezwał mnie na radę kapłańską – to grupa doradcza przy każdym metropolicie – gdzie musiałem się tłumaczyć z tego, że to atak na Kościół. Ciekawe było jednak to, że wielu młodszych księży stanęło w mojej obronie i udało mi się uniknąć konsekwencji. Rok później został wybrany papież Franciszek, który powiedział dokładnie to samo – że w Watykanie jest homolobby. Próbował z tym walczyć Benedykt XVI, ale nie dał rady. Chcę jednak podkreślić, że to nie jest historia w stylu stawiania znaku równości między homoseksualizmem a pedofilią, ale pokazuje ona pewną strukturę wewnątrz Kościoła, która jest dla niego szalenie destrukcyjna. Tu nie ma się co obrażać na fakty, ale trzeba pokazać, gdzie jest przyczyna zła.

Takie lobby jak nowotwór atakuje całą wspólnotę.

Jak Kościół zmieni się po pandemii koronawirusa? Czy wierni wrócą do świątyń, a może po kryzysie związanym z pedofilią, przyjdą kolejne – odpływ wiernych oraz brak funduszy?

Kościół przechodził nie takie kryzysy, z II wojną światową na czele. Wychodził z nich zwycięsko, ciesząc się dużym zaufaniem społecznym. Było tak dlatego, że zyskiwał na wiarygodności poprzez swoją nieustępliwość i heroizm. To nasza największa siła. Dzisiaj koronawirus jest dla nas testem wychodzenia z lęku, ale bardziej niż on zaszkodzić Kościołowi może brak zaufania poprzez podkopywanie własnych fundamentów. Cenzurowanie niewygodnych wypowiedzi, krycie przestępców, hipokryzja. Tym bardziej dzisiaj potrzebujemy radykalnego oczyszczenia – otrzymuję wiele listów od księży, którzy mówią, że nie trawią tego ukrywania. Tyle czasu żyjemy w wolnej Polsce, nie można bez przerwy mówić, że nic się nie stało. U nas mówi się, że jeden zły ksiądz, którego dodatkowo kryje biskup, niszczy pracę stu dobrych księży. A przecież tych porządnych jest znacznie więcej – i oni rozumieją, że tak dalej jak obecnie postępować nie można. Jeśli uporamy się z przestępstwem pedofilii w naszych szeregach, później przyjdą nowe problemy – dlatego zawsze Kościół musi być otwarty na radykalną walkę ze złem we własnych szeregach. Być przeźroczysty. Innej drogi nie ma.

Rozmawiał Marcin Makowski dla Wiadomości WP

Wybrane komentarze

Czyżby

I Stasio przewijał się po tych pokojach Watykańskich o których mówił Ks. Isakowicz-Zaleski które jednak nie były zamykane? i tuszował kolegów w ramach Mafii Lawendowej czując z nimi braterską więź a może i zobowiązanie, aby milczeli!

Jagoda

najgorsza rzecz jaka mogła spotkać Polskę…to nasz Papież, może przez krótkich parę lat było ok, ale później klerowi się we łbie przewróciło i zaczął wykorzystywać sytuację do swoich wygód i mamy co mamy…rozpasany i zdemoralizowany kler do granic możliwości i do tego bezkarny

Jocker

Mam takie przekonanie, że wśród duchownych jest niewielu prawdziwie wierzących w Boga, ze zawód kapłaństwa traktują, jako sposób wygodnego życia, chronionego przez sprzyjające instytucje państwowe.

Alfreda

Jeśli chodzi o polskim kościół rzymsko-katolicki, to jest on ponad prawem. I tak będzie dopóki rządzić w Polsce będzie pseudo-prawica czyli PiS. I tyle w temacie.

I Ty jesteś bogiem…

Jak można wierzyć w bóstwo, które każe ludziom zginać karki przed sobą i klękać?…

K.O.

‚…i poznacie prawdę i prawda Was wyzwoli’ Jan 8:32.
Kościół (jego hierarchia) pierwszy powinien myśleć i działać kategoriami Ewangelii.
Dziękuję księdzu za mówienie niewygodnej prawdy.

Andrzej

Nasi kapłani już dawno zapomnieli, że służba Bogu to służba ludziom. Często podkreślają, że służą Kościołowi i tu znowu zapomnieli, że Kościół to lud boży, a nie hierarchowie, rezydencje. Przecież nie będę im tego przypominał i tak jak wielu innych odsuwam się od zadufanego kościoła hierarchicznego.

myślący

Ten Dziwisz zostanie na zawsze ,,czarną eminencją „. Wbrew autorytetom wybitnych Polaków pochował Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Tylko dlatego, że zginął w katastrofie którą sam sobie zaprogramował, poza umowami dwóch państw.

Alek

Wspaniały artykuł. Zgadzam się z wszystkim, co tu powiedział ksiądz Zaleski. I wszystkie osoby, które znam myślą tak samo. Karanie tych złych duchownych uzdrowiło by Kościół. Ci biskupi i źli księża zaczynają Kościół. Oni myślą, że ludzie są głupi i nic nie wiedzą. Sam zastanawiam się, czy znowu chodzić do Kościoła po pandemii.

Krzyżak

Arcybiskup Józef Kowalczyk Honorowy Obywatel Miasta Kwidzyn. Ale w Kwidzynie cicho sza, radni i burmistrz milczą. Dlaczego ??? Arcybiskup Jędraszewski dlaczego nie był czy nie jest tak konsekwentny i upominający wobec ks. Sowy, kapelana TVN. W ramach kary został skierowany do parafii św. Floriana 100 m od dworca PKP, chyba aby miał blisko do pociągu do warszawy na nagranie w studio TVN????

ak

Beczkę miodu można zepsuć dodając tylko 1 łyżkę dziegciu. Czy nie lepiej wyłuskać tych księży zawczasu – aby właśnie nie zaszkodziło to całej instytucji KK? To jest przecież oczywiste, że nie można zatajać informacji, które mogą zaszkodzić. To Kościół powinien dbać o czystość swojego „zawodu”. I wtedy nie straci owieczek. Inaczej ludzie się odsuną – choćby z obawy o własne dzieci.

wojtek

Stasio tuszował? a taki święty się wydawał i ze świętym przebywał

ministrant

Dziwisz tak, przez niego Papież Benedykt XVI abdykuje z powodu mataczenia przez Polaka prawdy na temat pedofili w Rzymie !! A Benedykt XVI do obecnej chwili spokojnie sobie korzysta z dobrobytu życia, Brawa dla niego. Prawda wychodzi na temat polskich elit katolickich w Rzymie ale i w Polsce jest widoczna !

Były ministrant

Brawo!!! Ale nie wygra ksiądz z tą mafią, która działa od ponad 2000 lat!!! Ja będąc ministrantem widziałem pijanego księdza, który odprawiał wieczorną mszę podczas rekolekcji!!!

ŻADNYCH UKŁADÓW Z k.rk.

Zgadzam się z Panem Isakiewiczem-Zaleskim , ale tylko częściowo, kościołowi nie wolno dawać ciągle szansy na poprawę i oczyszczenie, bo on ciągle będzie to wykorzystywał i oszukiwał społeczeństwo dalej, rozwiązania muszą być systemowe, radykalne i głębokie, kościół musi ciągle czuć na swoim karku oddech państwa, społeczeństwa, i prawa, niestety, w obecnej polskiej rzeczywistości, kiedy kościół ma tak gigantyczną władzę i pieniądze, to nierealne.

kurdek

od paru lat chodzę do kościoła protestanckiego, tutaj nikt nikogo nie wyklucza, każdy – rozwiedziony, samotny, bez ślubu, obojętnie, każdy może przyjąć komunię, a spowiada się każdy w swoim sumieniu, a nie u księdza, który tak samo grzeszy jak inni (i liczy na Boskie miłosierdzie)

Lubieżny

Dlaczego jest cisza o seksualnej orientacji księdza Krzysztofa Janiaka, brata biskupa Edwarda Janiaka ?

Wierny

Nie można zapominać, że są też wpływowe grupy, które chcą zniszczyć Kościół od środka. Wysyłają swoich „wojowników”, którzy robią to co robią, a wina spada na wszystkich księży. Problem polega na tym, że zamiast lustrować wszystkich diakonów przed święceniami, to tak naprawdę niewiele o nich wiedzą władze kościelne. Później zamiast piętnować takich graczy, to dla dobra wspólnoty, starają się to wyciszyć.

Ccc

Isakowicz też lubi karierę i pieniądze. Skoro kościół jest taki zły to dlaczego z niego nie wystąpi zawsze może się przyjąć na kopalnie do przodka .Pisze książki używając nazwisk księży tzn. musi mieć niezbite dowody. To dlaczego nie zgłosił tego w prokuraturze Bardzo łatwo jest skrzywdzić ale trudno naprawić Przez takie zachowania wiele księży z powołaniem uważanych jest za „złych”

babcia Jadzia

NIe pamiętam w którym roku został napisany „”Memoriał”Tadeusza Kościuszki/1746-1817/,ale pisał on tak ‚Zostawmy więc wszystkim sektom i religiom wolność uprawiania kultu pod warunkiem , że będą one posłuszne prawom ustanowionym przez NARÓD”’ I tego powinniśmy się trzymać.

grzegorz

Nic dziwnego, że Dziwisz się wściekł. Ma brudne łapy i nieczyste sumienie. To z jego winy wiele spraw nie docierało do JPII. Powinien już odejść w niebyt.

Dajcie spokój z tym kosciołem

Księża są tak zakłamani i dlaczego Bóg nie ukaże niech odprawiają msze do pustych ławek

Tak toczy się hostoria :

Za trzy lata Polski kościół zejdzie do podziemia, czeka go los kościoła Irlandzkiego .

Proboszcz

Od wieków pedofilia jest wśród duchownych i co możecie nam zrobić ? Konkordat nas broni.

oczywistość

Ludzie nie rozumieją prostej prawdy- dopóki zanosicie im dzieci do chrztu- dostarczacie im niewolników do wyzyskania.

nie chrzcij dziecka

kk uniemożliwił apostazję, nie wykreślają danych ze swoich ksiąg.

Wie-szcz

Tere-fere-kuku. Wskazałem i dalej tam siedziałem. Zawsze dobrze to wiedziałem, ale dobrze płacą więc zostałem. Potem niewiniątko zgrabnie udawałem.

Krakowianin.

Do oczyszczenie Kościoła z patologii, która niszczy Kościół i oddala wierzących od wiary, należy wypowiedzieć Konkordat, nie możne być tak, że księża robią co chcą i są bezkarni. To szemrane towarzystwo jest zepsute do kości i bezkarne. Muszą być pod Polski prawem nie mogą być bezkarni. W Kościele jest cały katalog przestępstw i króluje przestępstwo każdej kategorii.

Nina

po co komu ARMIA KSIĘŻY ? PO CO?

karku1

wysyłając dziecko na siłę do kościoła, skazujecie swoje własne dzieci, to jest wasz obowiązek żeby dbać o dobro dziecka i jego wychowanie, zastanówcie sie co robicie

feldkurat Katz

Dziwisz tuszował, czyli robił dokładnie to samo czego go nauczył i sam przez 27 lat robił jego były szef.

nie mierzi go towarzystwo?

Dlaczego Isakowicz jeszcze od nich nie wystapił?

FAKT-

Wszyscy płacimy na utrzymanie kleru 19 mld co rok. Na szkoły , szpitale, czy domy dziecka brakuje pieniędzy . A księża pławią się w luksusie za nasze. Pora zerwać złodziejski konkordat, opodatkować tacę.

ZYTA

Jak można narzekać na złe i niegodziwe postępowanie większości księży, skoro im się świadomie na to pozwala?

Cała prawda-

JP-2 został wybrany politycznie, by obalić komunę w środkowej Europie.

nic co ukryte

Pierwszą ofiarą zawsze jest prawda, ale potem ona powstaje i nie da się zakrzyczeć.

FGS

TAK JEST KSIADZ JEDYNY ODWAZNY DZIEKUJEMY ZYCZYMY DUZO ZDROWIA I ZEBY KSIADZ POPROWADZIL DO ZWYCIESTWA NAD ZLEM.

Czytelniczka

Drodzy Państwo. Jest taka książka “Sodoma – hipokryzja i władza w Watykanie” , autor Frederic Martel. Myśle, że po lekturze tej pozycji, wielu z Państwa szeroko otworzy oczy I przestanie oczerniać Jana Pawla II. A pan Dziwisz niech zacznie się oglądać, jeśli jeszcze wychodzi na ulice. Polecam lekture.

Jeszcze katolik

Po prostu trzeba zrobić weryfikację duchownych tak jak było zrobione ze służbami bezpieczeństwa.

Koniec bliski :

Proszę zauważyć, że wszystko się rozgrywa i dzieje wśród przedstawicieli kościoła , ktoś z nich kłamie i czy tak powinno być ?
Należy skończyć z normami i procedurami kościelnymi, a powrócić do przestrzegania 10-ściu Przykazań które otrzymał Mojżesz

mimit

Wszyscy płacimy na utrzymanie kleru 19 mld co rok. Na szkoły , szpitale, czy domy dziecka brakuje pieniędzy . A księża pławią się w luksusie za nasze. Pora zerwać złodziejski konkordat, opodatkować tacę.

ja

Kremówka dobrze wiedział, ale wygodniej było udawać głuchego.

34rt

Jestem katolikiem i przykro, ze coś takiego muszę napisać. Trafiłem w dziesiątkę – ja już arcybiskupa Dziwisza dawno podejrzewałem o zamiatanie tego, co najgorsze w kościele pod dywan i się nie myliłem, a nie tędy droga do zbawienia. Może u biskupów należałoby zrobić porządek tak jak w wymiarze sprawiedliwości. Kto to wie?

Z sieci

W Polsce operacja Hiacynt w latach 80. Na Zachodzie już w latach 20-tych. Książka komunistki Belli Dodd „Szkoła ciemności”, autobiograficzna, relacjonuje jej działalność w USA na zlecenie radzieckiej komunistycznej partii, podczas której osobiście zwerbowała kilkuset bezdomnych chłopaków, następnie starannie przeszkolonych i umieszczanych w seminariach, później prowadzonych przez lata przez agentów. Donosi ona, że kapłani ci stali się później elitą i w latach 60-tych zasiadali w Watykanie w ławach Soboru Watykańskiego II i wprowadzili do Kościoła modernistów.
Na tej samej zasadzie w latach 70-tych w ramach operacji Hiacynt w Polsce, a na Zachodzie w bardzo podobnych akcjach (proszę poczytać o historii ruchów homoseksualnych na Zachodzie – tuż przed ich zalegalizowaniem wszędzie występowały masowe aresztowania i inwigilacja tego środowiska), wprowadzono do Kościoła masowo homoseksualistów i pedofili (składając im propozycję „nie do odrzucenia”).
To z tamtego pokolenia wywodzą się wszyscy Wesołowscy, Jankowscy, Michaliki, Paetze itp. Młodsi to ich wychowankowie. To stąd wzięła się „lawendowa mafia” w Kościele, która od lat trzęsie Watykanem. To o tej mafii Paweł VI powiedział, że „szatan dostał się do Watykanu i odtąd jego swąd snuje się po korytarzach”.
To z tą mafią próbują walczyć uczciwi księża, jak np. Isakowicz-Zaleski i odbijają się o mur starych, zepsutych hierarchów. Żeby Kościół mógł się oczyścić, niestety całą strukturę trzeba rozwalić, innej drogi nie ma.

Krzych

Podobno Dziwisz ma ciekawą opinię wśród duchowieństwa w Irlandii

piłkarzyk

Z całym szacunkiem dla księdza J-Z i jego niespotykaną w szeregach kościoła szczerość ale nawet tak radykalne kroki które proponuje NIE UZDROWIĄ KOŚCIOŁA! To nie jest tak że KK jest chory na nowotwór. On jest chory na całym organizmie i OD URODZENIA! Małym krokiem w kierunku poprawy tego stanu byłoby zniesienie celibatu.

nie wierzę w cuda

On robi za taki biały PR kk niby jest przeciw a za . Inaczej by go nie popierali.

Dziwny Dziwisz

Dziwisz kiedyś powiedział w odpowiedzi na atak na niego, że kryje zło, że informował o wszystkim polskiego papieża, ale ten kazał mu te materiały zarchiwizować, ponieważ to nie czas na te sprawy.

ateista

Przypominają mi się prorocze wręcz słowa, które podobno wypowiedział biskup Pafnucy na I soborze w Nicei dotyczące celibatu: „Kto chce stworzyć anioła, może stworzyć zwierzę”…gdyż „spętana natura potrafi potajemnie znaleźć sobie zadośćuczynienie”. Tyle w temacie.

I ty się jeszcze Dziwisz

Bardzo nam zależy na autorytetach. Wizerunek JP II jako „ojca opatrznościowego” i przez to świętego wydaje się nam potrzebny. Ale nie wytrzyma on prawdy. Jedyne co mi zostało z tych uniesień…to przekonanie, że Karol Wojtyła w roli Jana Pawła II to wspaniała kreacja, wielkie, mistrzowskie, aktorstwo. Nie on był producentem , ani reżyserem , nie on pisał scenariusz ale grał wspaniale, a my Polacy byliśmy dla niego świetnym tłem a Dziwisz…świetnym inspicjentem. Dla mnie cały pontyfikat to czas iluzji. Objazdowy teatr błogosławieństw. Ale iluzja dopóki trwa jest przecież wiarą. Jest jej na szczęście coraz mniej

Jkl

Wiecie co ludzie. No to my musimy też coś zrobić jako ludzie, musimy zamieść kościół pod dywan i znieść go ze stron życia publicznego. Bo po co nam fałsz, obłuda i udawanie, że wierzą w Boga. Oni nie wierzą w Boga na litość Boska. Oni grają na ludzkich uczuciach i wierzę w nich, jaką wybudowali sobie przez 100 lecie fałszem. My też mamy swoją siłę wiary w prawdę, więc fałsz trzeba wykurzyć z kościoła lub wykurzyć od Biskupów zaczynając segregacji fałszu od prawdomówności. Bez tego postępu nie będzie. Chyba że Biskupi sami oczyszcza kościół nie z fałszu, ale z owieczek.

Tam gdzie zaczyna

się wiara i religia tam kończy się rozum.

tworoger

I cóż z tego, ze kościół popełnia błędy ?`Kościół przez większość Polaków traktowany jest jakby przedstawicielstwo Boga i nieba. I ciemny naród to kupuje.

sceptyk

kk wiecznie prześladowany tylko skąd tyle majątków i nowo wybudowanych ZA KOMUNY!!!! kościołów?

henryk

Dziękuje księdzu za odwagę – jest pan mądrym człowiekiem. Co do Dziwisza, Leśmiana i Głódzia i jeszcze długa lista cwaniaków, tych papież powinien ich zamknąć w klasztorze i tam pokutować za swoje grzechy, z najniższą emeryturą, a ich skarby przeznaczyć dla ludzi pokrzywdzonych przez pseudo księży…

gerard

Ale Dziwisza trzeba jak najszybciej przepytać w śledztwie prokuratorskim co wie o pedofilii, także o Wojtyle w czasie jego pontyfikatu, zanim zacznie się „zasłaniać” podeszłym wiekiem lub tym co w obecnych czasach jest najczęstszą wymówką, a mianowicie, że jest schorowany i stary.

Czlowiek

Ile kościół sprzedał dzieci, do dziś się tak dzieje, nikt nie mówi, ani nie robi dokumentu na ten temat

psycholog

Religia powstała, gdy cwany spotkał naiwnego.

md

W 21 wieku w Polsce uprawia się niewolnictwo no, ale gwiazdy uwielbiają wydawać pieniądze. Może nowy kapelusz, a może nowa torebka na poprawę humoru, jaka to jestem wspaniała?

Babcia

Mnie już nic nie przekona do kościoła katolickiego. To zakłamana instytucja, pazerna i bez skrupułów.
Zapowiedziałam moim dzieciom, że po śmierci mam być skremowana, a pogrzeb ma być świecki.

md

Za to, że codziennie wprowadzacie w błąd, że to Polska to jaka kara? wypłacalni będziecie z tymi niewolniczymi majątkami

Polak

To nie przypadek, że zmarły Papież tak niewiele uczynił, aby zwalczyć te plagę. Dbał o wizerunek świętego KK walczącego z komuną. Dziwisz jako jego sekretarz albo nie dostarczał Mu poczty, albo nim manipulował. Trzeba było pewne sprawy załatwiać po cichu, bez kamer, ale za to skutecznie. Watykan zaczął coś robić po wyrokach w Bostonie, gdy zabolała kieszeń.

sceptyczny

Kłamie jak każdy ksiądz, taki zawód. Niby prześladowany, a w mediach bryluje. Za komuny też kk był prześladowany, tylko skąd tyle kościołów.

oskardyna

I jest w tym prawda arcybiskup szczeciński, na moje korespondencje, co się dzieje w jego diecezji, a dotyczy CNE w Witkowie, nie raczył po 3 krotnej prośbie z mojej strony mi odpowiedzieć, zamiata problem pod dywan, ukrywa rozpustę, ewangelizację prowadzą osoby niegodne, pod przykrywką Pana Boga wybierają sobie rozpustników, kłamców, eliminując jak to oni nazywają ze „Wspólnoty” osoby stające w prawdzie. Za pozwoleniem tam rządzącego księdza, przebywający tam szafarz buntował małżonka, doprowadził do zerwania sakramentalnego związku małżeńskiego. Dużo by się tu rozpisywać, jak postąpili z ofiarą a wywyższył męża babiarza i jego ladacznicę, a żonę zdeptał za to, że mówiła prawdę o tym, jak sprzyjają ich kontaktom. Jeszcze ksiądz ich opłaca, a oni tam sobie mieszkają za darmo, mają darmowy wikt i opierunek – istny przytułek dla łajdactwa. Tak kościół pomaga i wybiera sobie owieczki godne swego charakteru. Nic dziwnego, że kościół zaczyna podupadać, jeśli otacza się takimi ludźmi niby wiary.

Angelo

Kościół w Polsce zaczął robić ze strachu pod siebie, bo koronawirus i obostrzenia pokazały, że ludziom instytucja kościoła nie jest do niczego potrzebna.

katolik

Brawo ks. Isakowicz-Zaleski Nic dziwnego ze papież Jan Paweł II był nie informowany w wielu sprawach przez cały swój pontyfikat skoro miał takiego sekretarza jak kard. DZIWISZ. Np w sprawie biskupa Paetza Dziwisz jako sekretarz nawet nie wykonał testamentu papieża. Nic dziwnego, że w Polskim Kościele Ryby śmierdzą od głowy. Kiedy Polacy jako w większości ponoć naród katolicki, zrozumieją wreszcie, że jako katolicy i parafianie traktowani są przez kler nie jak siostry i bracia w wierze, jak im to wmawiają księża, tylko jako źródło dostarczające im mamony, która do tego stopnia ich zaślepiła, że w swych poczynaniach nie odróżniają już dobra od zła.

Sadeczanin

Czy biskupi są wierzący

ksiądz T I-Z

robi za sumienie Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce ? a karawana jedzie dalej…i nic się nie dzieje

stanko

W czasach socjalizmu jak członek PZPR złamał prawo i mógł zostać skazany, najpierw usuwano go z partii i przed sądem stawał jako bezpartyjny. Obecnie stworzono „państwo w państwie” nadając jego liczne immunitety: poselskie, radnym, aby ich chronić przed jakąkolwiek odpowiedzialnością – pijany poseł jako kierowca nie może dmuchać w balonik i być skontrolowany przez policję…

zez

Za ukrywanie prawdy można zostać świętym.

ROMA

Tak, tak. Z tym pantoflarzem Watykańskim od samego początku były problemy. Ale cóż „dobra szkoła” z Włoch wkroczyła na nasze podwórko.

Życzliwy sukienkowym

Przesłuchać kapciowego przy pomocy wariografu, zobaczymy ile powie prawdy ? ale trzeba się spieszyć, żeby nie uciekł do domu niebieskiego papy w chmurach.

Misio

Nie wolno zapomnieć o ich szefie, niejakim Wojtyle.

Ola

W Polsce będzie jak w Irlandii.

Waszke

„W latach od roku 1914 aż do początku XXI wieku przez pozostające pod kościelną kuratelą irlandzkie instytucje edukacyjne przewinęło się 25 tysięcy dzieci. Rekompensatę za krzywdy od rządu w Dublinie otrzymało już ponad 14 tysięcy ofiar. A około 1500 osób odważyło się mówić o koszmarze.
O tym, jak siostry zakonne rozebrały do naga i zbiły batem dzieci, które poskarżyły się, że były molestowane przez kierowcę karetki. Po co bat? Żeby „wypędzić z nich diabła”.
O tym, jak przywiązane do krzyża dziecko było gwałcone, a przyglądający się temu dorośli w tym czasie się masturbowali.
O tym, jak dzieci były głodzone, bite, jak zapowiadano im wieczorem poranne bicie, by czekały na nie całą noc. O karnym tygodniu zamknięcia w chlewie ze świniami. O biciu do krwi i zakazie pójścia na pogrzeb ojca, bo jeszcze by ktoś blizny zobaczył.”

Taka Prawda

Czytam prawie wszystkie te komentarze i dochodzę do wniosku, że co niektórzy ze swoimi poglądami żyją jeszcze w głębokim Średniowieczu i właśnie tacy ludzie są wykorzystywani przez mafię kościelną. Tak naprawdę, to te osoby są bardzo biedne, ponieważ ciągle ktoś za nich myśli, ktoś za nich decyduje, za PRL decydowali i myśleli członkowie PZPR, a teraz dla nich autorytetem i decydentem jest skompromitowany kościół katolicki i mały deweloper ksywa Brylant z Żoliborza.

Byla zkonnica z Krakowa

Kler to kpina człowieczeństwa, dopiero jak zrobią porządek z pedofilią, nie pod dywan, jak nasz święty to zrobił, może uwierzę, na razie wiem, że kościół katolicki to sekta złodzieji, jak pis i po w polityce, czyli bezprawnie i niesprawiedliwie, nie chodźcie do kleru, bóg jest jeden i nie jest nim ksiądz, a pewnie 5% księży to ludzie dobrzy, reszta to rydzki i pedofile lub zboki wyżywające sie na zakonnicach. Watykan to sekta gorsza od isis, Bóg z wami…._..

Mala

Ksiadz powinien byc ksiedzem a nie celebrytą

WIERZE bo CHCE WIERZYĆ !!

DZIEKUJE Ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu ZA SLOWA PRAWDY o KOŚCIELE – BO WIARA W BOGA JEST WAZNYM ELEMENTEM ZYCIA DUCHOWEGO !!! NIESTETY JEST WIELU tzw
°° PRACOWNIKÓW °° KK którzy swoim zachowaniem odpychają nas !! DLATEGO PRZESTAŁEM CHODZIĆ NA MSZE, aby nie słuchać ich propagandowych kazań i wypowiedzi !! IDE DO KOŚCIOŁA MIEDZY MSZAMI – siadam i modląc sie rozmawiam z Panem Bogiem. W CZTERY OCZY – Bez °°pośredników°°w czarnych sukniach !!

Anna

8 godzin temu

Jedynym batem na tych przestępców jest kara finansowa. W USA w latach 80-tych poszło na odszkodowania dla ofiar 18 mld dol.. Musieli sprzedać wiele nieruchomości i budynki kościołów. Teraz kler w USA siedzi cicho, a sądy jest gotowe natychmiast zająć się pedofilem w sukni.

Śfienty

niech mi ktoś powie na jakich dogmatach prawdy opiera się wiara katolicka, skorą wciąż mamy dowody na kłamliwość i mataczenie najwyższych władz kościoła? Tak działa mafia a nie prawdziwe chrześcijaństwo

Depp

Kościół nie ma się jak już dalej bronić. Bo ludzie już nie są tak ciemni jak kiedyś. Do momentu, kiedy ciemni byli, można było ich kontrolować, wyciągać pieniądze, oraz popełniać legalnie szereg przestępstw, bez jakichkolwiek konsekwencji. Ludzie mieli słuchać i dawać pieniądze, o zwróceniu jakiejkolwiek uwagi nie ma co nawet mówić. Nic więcej. Prosta machina. Jakże skuteczna. Dlatego proszę was, jak w 21 wieku ktoś się dalej bawi w kościół, mimo wszelkich informacji, to jest to nie na miejscu.

po prostu chrześcijanin

A ja takich dylematów jako chrześcijanin nie mam, nie jestem katolikiem, a klękanie przed obrazkami jakiegoś tam św. wojtyły nie powoduje u mnie dylematu wiary. To są praktyki bałwochwalcze, niezgodne z biblijnym nauczaniem Jezusa. Owoc tych praktyk bardzo dobrze pokazuje, czym ten cały katolicyzm jest. Wielkim skrzywieniem nauk Chrystusa. W dodatku instytucja ta jest tak przeżarta złem, co widać i słychać, że trudno uznać ją za kościół chrześcijański. Współczuję tylko chrześcijanom, którzy mimo tego próbują się jakoś w tej matni odnaleźć, oraz ofiarom tej instytucji. A dla rożnych jędraszewskich, głódziów i innych nuncjuszów w szatach złotych i drogich, polecam słowa Jezusa- jeśli ktoś z was zgorszyłby chociaż jednego z tych maluczkich, lepiej byłoby, aby się nie urodził.

KOLA

Kiedy Polacy, jako w większości ponoć naród katolicki, zrozumieją wreszcie, że jako katolicy i parafianie traktowani są przez kler, nie jak siostry i bracia w wierze, jak im to wmawiają księża, tylko jako źródło dostarczające im mamony, która do tego stopnia ich zaślepiła, że w swych poczynaniach nie odróżniają już dobra od zła.

Pszek

oczyszczanie kościoła, przerzucanie tzw winy na „lawendowych” – „bo tuszuje wiele grzechów albo przestępstw – nie tylko wykorzystywania, molestowania i homoseksualizmu wśród księży, ale również nadużyć finansowych” — to gdzie są ci czyści, albo ich jest niewielu bądź nie chcą nic ujawniać. TAK LAWENDOWI SĄ, ALE TO W NICZYM NIE USPRAWIEDLIWIA WINY KOŚCIOŁA.

STOLARZ

Dziennikarz zapytał przechodnia –
Czy jest pan katolikiem?
Tak – odparł zapytany
A co pana zdaniem jest największym mankamentem księży ?
Ten bez chwili zastanowienia rzekł :
Brak prawdomówności, chciwość oraz brak odpowiedzialności moralnej i prawnej za to co mówią i czynią.

ze wsi

Jedyne rozwiązanie to legalne małżeństwa, jeśli który chce oczywiście. Żony do pracy, dzieci do nauki i żadnego dziedziczenia dóbr kościelnych. Coś za coś – chce mieć żonę niech ja utrzymuje. Koniec kropka.

Kika

Chyba w każdym kraju, ludzie pracujący w kościołach i katedrach na przełomie tyciąca lat mają krew na rękach to wszyscy wiemy. W samym centrum władzy kościelnej mafia lawendowa, mafia bostońska w USA, ludzie obudźcie się , KSIĄZ TO DOBRY ZAWÓD. A RĄCZKI CZYSTE.

monia

„…jeden zły ksiądz, którego dodatkowo kryje biskup, niszczy pracę stu dobrych księży.” Dlatego tych stu dobrych, powinno dążyć do publicznej WIELKIEJ POKUTY STANU KAPŁAŃSKIEGO za grzechy tych upadłych. To byłby przełom i początek odnowy.

+++

\\\i sukienkowi Boga się nie boją > Ależ to obłuda ?

admirał

Księże Tadeuszu! Tak trzymać. Martwi mnie to upomnienie ze strony abpa Jędraszewskiego.

Ręce opadają

Nawet gdyby któryś z wymienionych stanął i powiedział wprost : Tak, ukrywałem, przenosiłem itd. To ‚góra’ by go i tak broniła wmawiając całej reszcie, że mówiący się przejęzyczył i nie to miał na myśli.

adrian

Czyżby „prawda w oczy kole” ???

Mike

Piekło będzie purpurą wybrukowane

mądrość

i tak właśnie nastał upadek kościoła, który stoczył się już dawno – a teraz tylko fakty ukazane wszystkim, już się nie podniosą.

Tomek

Który z kandydatów na Prezydenta zajmie się wreszcie pedofilią w kościele wygra wybory, młodzi nie chodzą do kościoła, pełna mobilizacja, damy radę

rocznik

„Wielu duchownych zatrudnia się jako katecheci. Tacy przeciętnie do tysięcy złotych z tacy otrzymują w miesiącu jeszcze ok. 3,7 tys. złotych brutto, podczas gdy w 2019 roku średnia pensja wszystkich nauczycieli, zarówno stażystów jak i dyplomowanych, bez dodatków wynosi niecałe 2,9 tys. złotych brutto. Pensja statystycznego księdza katechety wynosi więc, razem z tacą, nie licząc kosztów, niemal 29 tys. złotych. „

Tricki

TAKICH MACIE KSIĘŻY JAKICH MŁODYCH LUDZI WYCHOWALIŚCIE W SWOICH DOMACH..

monkey99

9 godzin temu

KK to jedyna „instytucja” o charakterze mafijnym, która za swoje zbrodnie i dziesiątki milionów zamordowanych przez nią lub na jej zlecenie, nie poniosła nigdy żadnej kary. A co do prześladowania księży w poprzednim systemie, to bez przesady. 95% kleru podpisało lojalki, a z tych 95% to 90% zrobiło to bez najmniejszego wahania. Dlaczego IPN nie prześwietlił biskupów? Zapewne dlatego, że swoich się nie krzywdzi.

Pn

Nasz Jan dziwnie dobierał współpracowników i ważne osobistości i tyle krzywd się wydarzyło

sadeczanin

Dlatego nie chodzę do kościoła.

Alice

„240 milionów złotych – na tyle władze dzielnicy Białołęka wyceniły 47-hektarową działkę, która jako rekompensata za utracone grunty w czasach PRL, trafiła w ręce elżbietanek. Zakonnice nie próżnowały i już dwa miesiące po przekazania ziemi sprzedały ją za… 30 milionów.”

FSM

Szukanie prawości, uczciwości i kultury wśród większości tak zwanych sług Bożych, to tak jak szukanie dziewic w miejscu, w którym wszem i wobec wiadomo że ich się nie znajdzie.

Listopad

„Zakonnicy Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy w 2005 roku, dzięki sprzedaży działki, zarobili 10 milionów złotych. W ciągu 9 lat pieniądze te jednak rozeszły się.”

Depp

Jeżeli przedstawiacie tą instytucje w mediach. To samo z siebie jest to porażką. Ktokolwiek dalej mimo wszystko promuje tą instytucje, miejsce gdzie dzieje się krzywda, gdzie były krzywdzone czy mogą dalej zostać skrzywdzone dzieci. Gdzie jest to pralnia pieniędzy. Najzwyklejsza mafia. To co tam się dzieje było tematem na niejeden film czy książkę. Dlatego śmieszne to jest. Ale poszedł popis właśnie. Jak działa polski rząd, jak działa polskie prawo. Jak działają ludzie. Jak kryminalistów się zasłania, staje jeden za drugim. Szkoda że tych dobrych ludzi tak nie zasłaniacie, tylko samych kryminałów.

TooD

Dni kościoła są policzone, wystarczy popatrzeć na rozwinięte kraje , one już dawno pokazały gdzie jest jego miejsce. W ciemnogrodzie potrzeba jeszcze jednego pokolenia, młodzież na szczęście zrobi z nimi porządek.

MARCO POLO

Ja nie bronię kleru, ale też nie rozumiem katolików. Jak można narzekać na złe i niegodziwe postępowanie księży, skoro im się świadomie na to pozwalało i nadal pozwala? Popieranie zła, oraz wyrażanie na niego zgody, czyni nas za nie współodpowiedzialnymi – głosi Pismo Święte. Do puki katolicy będą bierni wobec zła, które krytykują, takie dyskusje nie mają sensu.

Edwin

Najbardziej katolicki kraj w Europie to Polska. Jeden z najbiedniejszych krajów w Europie to Polska. Przypadek?

Tran

Tylko jeszcze jaskiniowcy, siedzą z kościołem

Jan

W katolickich krajach wypracowane pieniądze są przeżerane przez kler.

ostry cień mgły

Takie standardy moralne w tej instytucji. Czego tu nie rozumita?

Wodnik🙏

Dziwisz był głównym hamulcowym w informowaniu JPII o tym, co naprawdę dzieje się w polskim kościele.. Wrócił do kraju i dalej zamiata pod dywan. Dziwię się kościołowi, że trzyma w swych strukturach tych wiekowych już i bardzo konserwatywnych hierarchów, którzy trzymając się władzy i przywilejów ciągną KK w Polsce w dół, tym bardziej że w ostatnich latach stracili już mnóstwo wiernych, a i powołania zmniejszyły się o 80 %.

święty

Żeby jeszcze korporacja religijna z centralą w Watykanie była Kościołem. A to jest fałszywy kościół postępujący wbrew Bożemu Słowu. Bałwochwalstwo, symonia, spirytyzm, fałszywy chrzest nieświadomych niemowlaków, aby nieświadomych wciągnąć na listę członków korporacji, fałszywa komunia święta udająca Wieczerzą Pańską, fałszywe kapłaństwo czerpiących korzyści funkcjonariuszy, fałszywe niebiblijne sakramenty… Po prostu pogańska korporacja udająca kościół. A różne grzechy i zboczenia funkcjonariuszy Watykanu to tylko skutki odejścia tej organizacji od Boga.

smakosz

prawda boli?

Realista

Należy zająć się pedofilią tam, gdzie statystycznie zdarza się zdecydowanie najczęściej, czyli wśród homo. Poprawność polityczna nie może być ważniejsza od dobra dzieci. Kk też przy okazji się oczyści

AK

Żaden Bóg bez względu w jakim wyznaniu jest czczony, nie wtrąca się do ludzkich spraw. Wszystko zło, które działo się i dzieje na Ziemi, jest tylko i wyłącznie dziełem człowieka. To my sami stworzyliśmy sobie patologiczny świat, a teraz szukamy winowajcy nieudolnie wykluczając nasz udział, w tym haniebnym dla nas procederze

prawnik

Przeciętny Polak nie zdaje sobie sprawy z bogactwa kleru.

Luk

Jestem od lat osoba praktykującą, ale od pewnego czasu przeszkadza mi w kościele ukrywanie homoseksualistów, udawanie że ich nie ma i dopuszczanie nieprawości.
W takim kościele trudno się skupić na kazaniu. A nawet modlitwie

Zygmunt

Wyczekujmy upadku religii na całym świecie

Hehe

No dobrze, a JP II nic o tym nie wiedział, co się wokół niego dzieje? Taki był niedowidzący i niedosłyszący? Naprawdę?

Lin

Większość z tych przestępstw w kościele jest w kontekście homoseksualnym, tak wiec są to zakamuflowani homoseksualiści, którzy wstąpili w szeregi kościoła, żeby mieć możliwości w ich mniemaniu bezkarnego wykorzystywania swoich ofiar. Homoseksualizm to poważny problem i jako społeczeństwo powinniśmy to uważnie obserwować, zwłaszcza rozwój lobby homoseksualnego, które prowadzi do takich wynaturzeń, jakie ukazują ostatnie filmy dokumentalne. Kościół powinien bezwzględnie oczyścić się z tego elementu homoseksualnego, gdyż jak mówi Biblia „mężczyźni współżyjący ze sobą nie wejdą do królestwa Bożego”

czepialski

co z tego, że coś tam zrozumiał, skoro nie rozumie podstawowej kwestii: każda religia rodzi się na fałszywych przesłankach i przemienia się w kłamliwą ideologię, aż w końcu staje się zbrodniczą organizacją, w której prawda nie ma racji bytu…

PaPa

Ks. Isakowicz-Zalewski odkąd pamiętam, mówił jak jest, nic nie ukrywał. Niestety KK w Polsce woli represjonować słowa, opinie i ludzi, niż działać na rzecz oczyszczenia swoich szeregów z patologicznych osób.

Bożka

„Na przestrzeni ostatnich dekad pojawiła się grupa księży o skłonnościach homoseksualnych, którzy tworzą nieformalne związki i starają się ten stan rzeczy konserwować” – a nie „KONSEKROWAĆ”.

racy nger.

To, że ukrywają lgbt i pedofilie, to mały pikuś. Gorsze dla Polski jest zaprzedawanie się wyznaniu syjonistów. Ale o tym ksiądz już nie wspomina.

Tytu

A jak tam postępował Wojtyła? Jakoś głucho, o tym podobno ,,papieżu tysiąclecia,,

Piter

Dziwisz tuszował pedofilię!? Przecież to prawa ręka JPII. Hmmmm coś tu brzydko pachnie. Pewnie mnie zaraz hejt zaleje, bo o takich rzeczach w naszym kochanym kraju mówić i pisać nie wolno. Czy JPII mógł o wszystkim wiedzieć? Jeśli tak to żądam zwinięcia wszystkich pomników w Polsce,

Kto czyta nie błądzi

„Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami 7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach”. ( ew Św Mateusza rozdział 7 )

markiz

Nie rozumiem jednego. Jak mogą to znosić księża, którzy są dobrym przykładem kościoła; sa księżmi z powołania. Dlaczego właśnie oni nie mówią tego, co wiedzą o pedofilii w kościele-to przecież rzuca też na nich złe światło; nie przeszkadza to wam? Dopóki kościół się nie oczyści, to bardzo dużo straci, w postaci wiernych też. Ludzi bardzo mocno związanych z kościołem jest coraz mniej. Młodzi ludzie wykształceni potrafią wyciągać wnioski. Czy kościół uważa, że idąc na mszę ludzie, nie zastanawiają się czy słowo Boże nie będzie głoszone przez pedofila? -a komunia święta może też będzie udzielana przez pedofila? Już te dwa przypadki, że zwykły człowiek idąc do kościoła będzie się nad tym zastanawiał, może to spowodować, że zawróci do domu. Odnowa duszy, która mamy, jak mamy sie czuć po takiej komunii podanej przez „być może pedofila” Gdzie tu sens? Kościół ma się oczyścić sam, wtedy przetrwa. Ale najpierw pokuta za grzechy.!!!!

profesor

Kościół powinien znaleźć koncepcje działania na czas, gdy w końcu będzie wszystkim jasno, że nie ma żadnego boga….Skończy się wtedy ogłupianie gawiedzi i jej kasowanie. Pozostaną przecież struktury i majątek Kościoła, który winien być oddany społeczeństwu, gdyż nie należy do państwa.

Sadeczanin

Przez nich nie chodzę do kościoła

DRAMAT

Kościół nie popełnia błędów od lat tylko poważne przestępstwa

Wpp

Kościół to jest pomyłka.

mar

nie powinno nas to interesować, co się dzieje wewnątrz kościoła – to obca organizacja, która sobie może robić co chce wewnątrz, natomiast – wszyscy nasi obywatele skrzywdzeni przez tą organizacje powinni być objęci całkowitą ochroną państwa polskiego – a organizacja powinna umożliwić ekstradycje do naszego państwa tych, którzy tych przestępstw się dopuścili i powinni być sadzeni wg polskiego prawa, bo skrzywdzony został polski obywatel – prosty temat do wykonania, ktoś się odważy?

filemon

Nie zupełnie zgadzam się z księdzem Isakowiczem, nie można zwalać wszystkiego na komunę, to był dobry czas dla kościoła. Przez 45 lat w Polsce wybudowano więcej kościołów niż przez pozostałe 1000 lat istnienia chrześcijaństwa w Polsce. Tylko trzeba pamiętać o bardzo ważnej sprawie, ludzie kościoła to bardzo elastyczna materia, są w stanie przystosować się do każdych warunków, by czerpać korzyści. Tak było i za komuny, owszem pozwalamy budować, ale nie ma nic za darmo, musicie zapłacić donosami, i kościół na to poszedł. Dziś mamy taką sytuację,  dla kościoła są wielkie dotacje, obszary ziemskie, ale nie ma nic za darmo, należy popierać obecną władzę, nawet z ambony, i co, kościół znowu sprzedał obywatela, bo to tylko ręka, która kładzie pieniądze na tacę, człowieka tam nie ma. Jak popatrzycie na polską historię i historię kościoła w niej, zobaczycie zupełnie inny kościół, nie liczący się z niczym, czerpiący korzyści ze wszystkiego, człowiek dla nich jest niczym .

Karolina Paryż

Biskup w Paryżu mieszka w bloku.

doopanysal

Zakonnice też umierających w domu oplatają swoimi mackami. Jak słyszysz , że kiedyś nie odwiedzały tego domu, a teraz są nagminnie obecne, to 100% chodzi o majątek dziada w łóżku.

hfswe

Z ksiąg w powiatach na karteczkach spisują, kto ze starców, gdzie ma majątek i atakują dyskretnie po krewnych, aby przejąć za darmo, tak za darmo. Wielokrotnie udaje się, bo rodziny są skłócone lub rozproszone lub ich brak przy starcach.
Wszystkie chwyty dozwolone.

Ewa

Władza i pieniądze zdeprawowały polski kler.

ZBogiem

– Szukałeś kiedy igły w stogu siana?
– Szukałeś kiedy Boga w kupie łajna?
De Profundis clamavi… Boże, oddziel Kościół od nieprawości jego…

Kama

Ludzie, przecież Watykan to Zatoka Sztuki, tam ślą worki pieniędzy wszystkie kościoły katolickie z całego świata, a każdy papież, KAZDY wie doskonale co robią jego poddani

wyborca

Zadośćuczynienie, żal za grzechy, poprawa, pokuta – tego nauczają a sami nie wiedzą co czynić! A sami buta, krętactwo, kłamstwo i zamiatanie pod dywan!!!

Kościelną kiełbasą będziemy wymiotować,

Wywalić z Polski konkordat- na zbity pysk, na bruk. Mafia kościelna opanowała w Polsce wszystkie struktury. Zaczęto księży zatrudniać na kierowników w działach geodezyjnych, skąd na karteczkach wynoszą wiedzę, kto ze świeckich gdzie ma majątek i w jakich obszarach. Pozyskują wiedzę niebywałą, bo majątkową i potem dyskretnie atakują, aby pozyskać rodzinę , krewnych i odebrać za darmo.

Karol

„Stąd panuje wśród ludzi oczekiwanie, że wreszcie trudne sprawy będą rozwiązywane” Ja myślę, że ludzie już niczego po tej organizacji nie oczekują. Polski kler prowadzi kościół w stronę Irlandii. I bardzo dobrze.

Nie Jest Mozliwe

Aby JP II nie wiedział o patologiach w Polskim KK i na Świecie. Przecież w Polsce doszedł do rangi Kardynała, świetnie o wszystkim wiedział. Dziwisz teraz to tylko zasłona dymna, która jednak też o wszystkim wiedziała!!!

Przyjdzie czas

że zburzymy jeszcze pomniki JPII. Wyjdą na jaw zarządzenia wydawane biskupom jak ukrywać zbrodniarzy w sutannach. Otumaniany przez kler katolicki Naród wreszcie otworzy oczy.

xxl

panie MODERATOR boisz się purpuratów i nie publikujesz wypowiedzi

pap

Kościół przez taką postawę się rozpadnie jak na Zachodzie.

gregor filozof

Dziwne że nie wspomina Pan Isakowicz – Zalewski o JP2, bo sam Dziwisz tego nie robił. To pokazuje tylko jak wszyscy tam wybiórczo działają. Jeden pomawia drugiego lub wszyscy milczą. I jeszcze mówią, że to takie „święte”. Mam nadzieję, że się kiedyś ludzie w Polsce obudzą jak w Irlandii i zobaczą, iż nie ma tam nic dobrego, co by nie czarowali.

Fzr

Dziwisz… To ten, którego decyzja o pochowaniu przeciętnego prezydenta na Wawelu tak skłóciła społeczeństwo?

xiąc

Dobrze że znalazł się chociaż jeden ksiądz z prawdziwego zdarzenia. Brawo Tadek

jkajsk

a w TVP po filmach Sekielskich „nic się nie stało”

Tracąca wiarę

Jak żyć? Na kim się wzorować?

znak

O tzw. grubą kreskę dot. TW w KK zawsze miałem pretensję do kard. Dziwisza! Jego rola u boku JPII była dla mnie zastanawiająca i niepokojąca! Jakie grzechy kardynał ma na sumieniu……?

Katolik

Niestety ksiądz ma rację, pisze to jako katolik, ale bez kościoła, bo to co wyprawiają to poniża wszystkich wierzących, brud i smród i jeszcze dołożyli politykę i kościoły to biura KC pis, walka o fortuny zyski itd. itp., to jest oblicze kościoła, ale są i normalni księża, ale ci są niedopuszczani na światło dzienne, ale wierzę że wrócą

Saam

Jestem synem księdza. Dowiedziałem się, jak byłem starszy, ojciec normalnie w tygodniu mieszkał, tylko na weekend wyjeżdżał. Kasa sypał zawsze, kieszenie miał pełne moniakow. Kiedy się dowiedziałem żyłem w strachu…  zwichrowany psychicznie. Matka w moich oczach straciła wiele a on…. Najgorsze jest to, że kuria o tym wie i nic z tym nie robi. Takich dzieci jak ja, jest wiele. Gratulacje dla syna szydło, że mimo nacisku poszedł w dobra stronę.

roky

ciekaw jestem jaka opłacają teraz na emerytury epikskopat, bo przed tem nie płacili i co mają dostać więcej jak ja, co płaciłem na ZUS 43 lata i mam mniej dostać ?

krzysztof

I w końcu wybrzmiało to o czym wiadomo od czasu nominacji Wojtyły. Teraz zrozumiałe staje się żądanie santo subito tuż po jego śmierci. To była zaplanowana przez dygnitarzy kościelnych ucieczka do przodu. Przecież nikt nie będzie świętego pomawiał o krycie pedofilii. Wykorzystali w ten sposób śmierć Wojtyły do ukrycia własnych nadużyć i przestępstw. Apel do wszystkich nawiedzonych w tym kraju kato-patriotów: przejrzyjcie w końcu na oczy, to nie przedpokój nieba, to tylko biznes, który trzeba chronić. I nie ma on nic wspólnego z Bogiem.

Rangarok

Ma gość JAJA!

Tea

A kto tuszował pedofilię wśród celebrytów?!

WiN

większość sukienkowych pochodzi ze wsi lub małych miasteczek z zubożałych rodzin, co jest motorem do robienia kariery w tym ,,wyimaginowanym świecie” kościoła/jak mawia klasyk PAD/. Być może decyzje pójścia do seminarium podyktowane jest innością potrzeb seksualnych, które w tym środowisku jest akceptowane. Gromadzenie kasy to rekompensata za braki w domu rodzinnym……

Klamcy

Chodzę do kościoła dla Boga, nie księdza, ale jak mi taki kokes prawi kazanie o moralności, a potem jedzie pukać kolejne panienki -na szczęście dorosłe- to się jednak trochę cofa. Bóg zwycięży, ale ludzi szkoda.

Pelagia

A najgorsze to te, co siedzą w 1-szej ławce w kościele.

Brawo dla tego Pana i czapki z głów.

Być może ostatni człowiek z honorem, empatią i godnością w polskim kościele.
Szacuneczek !!!

krytyk

Bo Polska to obłudny kraik z folwarczno-pańszczyźnianą hołotą, jakiej prawda wydaje się obelgą.

Dziadek.

Takie środowisko stawia wątpliwości wiary katolickiej, jako prawdziwej wiary, a szczególnie katolickiej. Nie może zbrodnia być ukrywana, a równocześnie przedstawiana jako dobro powszechne? Taki kler odpycha wiernych, a szczególnie wątpiących w prawdziwość, tej wiary. Byłem ministrantem przez 14 lat. Dzisiaj jestem wątpiącym w prawdziwość wiary katolickiej.

oni

dziwisz szkodzi naszemu kościołowi ..ale jeszcze inni jędraszewski itd. na emeryturę i do pana

sobie winni

Jak gej może wypowiadać się na temat rodzin, jak ma wyglądać małżeństwo, wychowanie dzieci, gdy jest daleki od tego. Jak może mieć wpływ na stanowione prawo. Od patrzenia nikt niczego się nie nauczył dobrze- niektórzy zaraz piszą, że wychowywał się w rodzinie i widział. A i pogląd na kobiety- małe rozumy, nierządnice, czarownice, pogarda. Przyszedł wikary na kolędę do znajomych, porządni ciężko pracujący ludzie, ją zwyzywał od nierządnic- bo nie mają ślubu kościelnego, a mąż, który jest w tym samym związku nie otrzymał żadnych takich słów. Jak ludzie mają nie odchodzić, gdy widzą co jest dookoła .

kolo

Wszyscy płacimy na utrzymanie kleru 19 mld co rok. Na szkoły , szpitale, czy domy dziecka brakuje pieniędzy . A księża pławią się w luksusie za nasze. Pora zerwać złodziejski konkordat, opodatkować tacę.

Prałat

Dziwisz dostawał koperty z datkami na „kościół w Polsce” za ukrywanie pedofilii. Wspaniałomyślnie zaproponował pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu w zamian za nietykalność ze strony PIS

Anna

Kościół ma kłopot z wartościowymi ludźmi takimi jak Isakowicz-Zalewski, Lemański czy Boniecki. Wygrywają różne rydzyki, dziwisze.

Ala

I taki Dziwisz suspendowal Natanka. Ze względu na Jana Pawła został kardynałem, ale to był błąd. Bliskość świętego wcale nie musi uświęcać.

fred

Powinno się zdelegalizować ta niebezpieczną instytucję.

Kiedy Polacy

Bynajmniej cześć, dotrze do Was Że Jesteście Zwyczajnie Wykorzystywani Przez Funkcjonariuszy Ideologii Watykańskiej tylko i wyłącznie na ich potrzeby, a W Polsce w sposób Wyjątkowo Perfidny Bo jeszcze Zalegalizowany … Czytaj całość

darek

Jestem za tym, żeby mieli rodziny, a nie pier dole nie że kocha tylko boga, ale powinni być kastrowani po wstąpieniu do koloratek z urzędu, Ksiądz to nie jest zwykły człowiek, to zwyrodnialec, ale ten ciemny Polski naród dalej tego nie rozumie, a no i wybory bez kościoła eh żenada

wierzący w prawdę

„Kasa , Misiu, kasa ” ! To jej utraty hierarchia KK boi się najbardziej ! Nie boi się Pana Boga – bo to nastąpi dopiero po śmierci. Nie boi się swoich wyznawców – bo co oni mogą zrobić biskupowi ?
Ale jeśli Sądy nakażą wypłacać porządne odszkodowania – jak w USA – to zadrżą posady „władzy” lawendowej mafii

Obłuda

Czy Wojtyła był, aż tak ślepy, że nie widział co się dzieje ? Czy było mu to obojętne, bo chciał obalenia komuny ? Dlaczego tak pośpiesznie został świętym, ktoś kto rządził Kościołem, w którym ukrywano pedofilów. O co tu chodzi ? Obudźmy się zanim więcej faktów wyjdzie na jaw.

ZBogiem

Dziwne… Ile razy słyszałem o „wielkiej nierządnicy” z Apokalipsy Św. Jana, zawsze miałem przed oczami zepsucie w kościele… Czy to możliwe, że w roku 150 ne. już było wiadomo jak ta historia się skończy? Księże Zaleski – DZIĘKUJĘ! Tylko prawda nas wyzwoli! Wypalić to raczysko żelazem!

Nikodem

Opinia Zaleskiego wcale nie dziwi, zwłaszcza jak pamięta się pokrętne i kłamliwe opowieści Dziwisza w kwestii, jego zgody na pochówek na Wawelu. Kłamał jak najęty, a złapany za ja… przez dziennikarzy opowiadał ze strachu przed kompromitacją jakieś idiotyzmy. Zatem kłamca i krętacz nie może być autorytetem moralnym, a bez tego autorytetu, nie da się być wiarygodnym przewodnikiem i nauczycielem. Tym sposobem hierarchowie wepchnęli KK w matnię,, z której nie ma dobrego wyjścia, bo teraz nawet fanatyk zastanowi się nad tym, dokąd jedzie ten wózek, a jedzie w przepaść czyli marginalizacje i niebyt. Wstyd i zgorszenie.

Gocha

10 godzin temu

Od lat słucham ks. Zaleskiego, i oberwuję jego wypowiedzi na TT, bardzo go szanuję, nie zawsze się zgadzam, ale w tej sprawie jest bardzo zawzięty, co popieram! Mam gdzieś na dnie jeszcze nadzieje na oczyszczenie się KK, dałby tym przykład do oczyszczenia się sądów, polityków. Sama chodzę do Kościoła, więcej jest dobrych księży. Szkoda, ze ludzie zawsze skrajnie muszą interpretować takie wywiady, nawet jeśli jest wyłożone kawa na ławę, gdzie problem. Jest coś złego – zamknąć, zniszczyć i zapominając szybko, jak wiele też dobrego niesie. Jestem całym sercem i duszą za ks. ZALESKIM!

trw

Mądry i prawy ksiądz. Szkoda, że ich tak niewielu się ujawnia. Drodzy księżą wesprzyjcie księdza Isakowicza. Niestety ja już dawno straciłem jakiekolwiek zaufanie do kleru, jako grupy społecznej. Skądinąd to bardzo symptomatyczne, że władza tak zaciekle za pomocą najpodlejszych SBeckich metod propagandzistycznych zwalczająca środowiska LGBT, wchodzi do łóżka z największą organizacją homoseksualną na świecie. Obu środowiskom pasuje obłuda i hipokryzja. No cóż taki elektorat. Przez wieki KK dbał by elektorat był niedouczony, zastraszony. Wierny ma się bać i nie pytać, klasycznie: mierny, bierny ale wierny. Robić co ksiądz mówi, broń Boże myśleć… toż to czysta indoktrynacja. Efekty widoczne gołym okiem. Całkowity brak zdolności do samodzielnego myślenia, przedkładanie tego w co się uwierzyło (bez cienia dowodu, bo ktoś tak powiedział) nad to co zostało naukowo udowodnione. Agresja i zaciekłość z jaką te środowiska bronią tych „wartości” są wynikiem strachu przed refleksją nad faktami… Przykład z życia. Leśniczy z żoną prowadzą pensjonat będący własnością lasów. Katolicy. Ona zaszczepia „kościelne wartości” swoim synom. To co, że naciąga gości, naciąga nadleśnictwo, syn jeździ jak szalony bez uprawnień motorem krosowym po lesie i miejscowości. Przecież mąż jest leśniczym, kto im coś powie. Co niedzielę się zapewne wyspowiada. Tak można przeżyć całe życie i wierzyć, że się było prawym człowiekiem. Czy aby na pewno?

Franek

Nie tak dawno w dużym kościele w Warszawie ksiądz zauważył, że na mszy są prawie sami ludzie po sześćdziesiątce i zapytał, gdzie są wasze dzieci, a o wnukach nie mówię, bo oni śmieją się z kościoła. Czy nie uważacie, że tak kończy się kościół w Polsce, za 20-30 lat to będzie mała grupka 2-5% społeczeństwa!!!!!

Adam

Hierarchowie w kościele to jedno wielkie zło. Jak żartował śp. bp. Pieronek, że w niebie biskupów nie ma.

MARO

Już chyba tylko godziny dzielą nas od nałożenia na księdza Isakowicza – Zalewskiego zakazu publicznych wypowiedzi ! Tylko że prawdy nie da się zakrzyczeć, już nie teraz !

Tiki2

Dziwisz i Kowalczyk czyli środowisko Wojtyły

Lola

Wypowiedź tego księdza ewidentnie świadczy o tym, że z pracy należy odchodzić osiagnowszy 65 rok życia. Ze szkoły, szpitala, polityki i kościoła. 100 letnie betonu nie rozumieją konieczności wprowadzania zmian tylko żyją w czasach szczytu swoich możliwości jakieś 30 lub więcej lat temu.

człowiek

Każdy kto jest w środku tej instytucji jest człowiekiem wykształconym i myślącym. Każdy wie i widzi co tam się dzieje. Nic nie robienie, czy milczenie, każdego stawia po stronie zła. Milczenie to ukrywanie. Dlatego JPII nie zasługuje na świętość. Był w środku jako młody ksiądz, jako wykładowca, jako biskup itd. i nic nie widział, nic nie słyszał, nic nie zrobił, bo nie chciał. Tak było łatwiej i wygodniej. Za to Pan go rozliczy. Ja przed jego obrazem nie klękam, to grzech.

ELSA

PODZIWIAM ODWAGĘ KSIĘDZA BO NARAZIŁ SIĘ BARDZO MÓWIĄC TĄ TRUDNĄ PRAWDĘ , O KTÓREJ CHYBA WSZYSCY WIEDZIELI ALE NIKT NIE MIAŁ ŚMIAŁOŚCI POWIEDZIEĆ………….TAK BYŁO WYGODNIE I BEZPIECZNIE

Emeryt 71+

Obecny papież robił to samo w Argentynie ?

ateista

jak ukrywał Dziwisz to i Jan Paweł II

KK

Ten gruby kardynał ma dużo na sumieniu i dlatego zabiegał, by na jego miejsce przyszedł wychowanek Paetza, by nic nie wyszło na zewnątrz.

MARO

11 godzin temu

Kowalczyk i Dziwisz tuszowali pedofilię w skali mikro, czyli tylko w Polsce, jednak ten drugi również bardzo pomagał robić to samo w skali makro, czyli ogólnoświatowej pewnemu dziś już świętemu !

Grzegorz

Boję się, żeby ten ksiądz nie podzielił losu biskupa Pieronka

Qwert

Rozsądna ocena, podoba mi się ten człowiek

Szczery

To jest nie istotne czy pedofilem jest ksiądz, nauczyciel, polityk czy celebryta. Każdy z nich powinien ponieść surową karę. Księża, kapłani poprzez postawy tych sprawiedliwych zaczęli dostrzegać ten problem i przyznawać się do niego piętnując oprawców wśród swoich. Ale by sprawiedliwości było zadość nie tylko reporterzy, dziennikarze powinni tak ochoczo zajmować się środowiskiem kościelnym. Pamiętajmy iż wśród tzw celebrytów, polityków dzieją się podobne sytuacje, co nie tak dawno ukazywał pewien film, czekam też na jakiegoś odważnego dziennikarza, który poruszy ten problem w środowiskach lgbt. Atakowanie samych kapłanów stało się nagonką, a reszta środowisk jest kryta, politycznie nie wygodna i to mi się nie podoba

Projektant

A co na to pierwszy szeryf w Polsce pan Ziobro i pan Kaczyński wszystko wiedzący?

ma rację

Przypomina mi to dawny system krycia tego i tamtego. Szkoda że zwykłych ludzi potrafią potępiać, oskarżać, a sami swoich nie widzą. Uwielbiam podziwiać autko … a duży procent dzieci zniknęło z edukacji w czasie pandemii, bo nie mają komputerów. Chyba ofiary są na te cele dla tak potrzebujących, a nie zdrożne luksusy. Chcesz być biznesmenem, mieć luksusy, to nie za czyjeś tylko za swoje. Ale jak ludzie uwielbiają słuchać słów, aby mówić, mówić, mówić.

Totus Tus

Myślałem, że Dziwisz jest czysty, nawet raz pocałowałem go w rękę.

llllllll

A główny wódz z Watykanu.

 

Pójdziesz pod kapelusz.

Carna mafia takich rzeczy nie daruje i nie zapomina.

efgrg

dziwisz też? oni wszyscy to patologia. a kościół w Polsce już nie wstanie. Kiedyś byliśmy biedni i nie mieliśmy internetu

Bidon

Dla wiernych owieczek szok. Mnie jakoś nie to specjalnie nie Dziwi…..

MARO

Tych dwóch tuszowało pedofilię w skali mikro w naszym kraju, ale pewien dziś święty robił to w skali makro czyli skali ogólnoświatowej !

Gregory

Fajny ten ksiądz, ale myślę że nie długo go załatwią jakoś. Przykre

he he

DZIWISZ?

Opublikowano za: https://wiadomosci.wp.pl/ks-isakowicz-zaleski-wskazalem-kto-w-polskim-kosciele-tuszowal-pedofilie-i-to-wywolalo-histerie-wywiad-6517905335572609a

Wypowiedz się