SPISEK PRZECIWKO IRANOWI – STAROŻYTNEJ CYWILIZACJI PERSÓW

Download images

Spisek przeciwko Iranowi.
Czyli jak USA niszczą wolne państwo

Iran, kiedyś znany jako Persja jest siedemnastym co do wielkości krajem na świecie. Zamieszkiwany jest przez starożytny naród, który posiada bogatą historię i wyjątkową kulturę. W ciągu ostatniego stulecia największym surowcem Iranu, ale i jego największym przekleństwem, stała się ropa naftowa. Spowodowała ona, że Stany Zjednoczone i inne światowe mocarstwa systematycznie próbują przejąć jej wydobycie. Po tym, jak chciwy perski monarcha sprzedał wszystkie irańskie zasoby ropy i gazu brytyjskiemu finansiście w 1901 roku, rozpoczął się nieustający wyścig o protektorat nad tym krajem.

Korzystając z niedawno odtajnionych dokumentów i notatek, uznany przez krytyków autor, Dan Kovalik, całkowicie wywraca klisze informacyjne i opinie na temat napięć na linii Iran-USA, których pełne są mainstreamowe media. Pełnej wiwisekcji poddaje rolę Stanów Zjednoczonych, które w walce o władzę gospodarczo-polityczną nad tym zakątkiem świata nie cofają się, tak przed manipulacją, jak i nie wahają się używać metod wprost zbrodniczych.

Kovalik, pozwala zachodniemu czytelnikowi spojrzeć poza matrix, by mógł on zmierzyć się z przemilczanymi faktami najnowszej historii i nieznanymi aspektami zapalnej teraźniejszości. Książka jest ostrzeżeniem, autor przewidując z dużą dozą prawdopodobieństwa co może wyniknąć z obecnych napięć, stara się nakreślić drogi wyjścia.

Dan Kovalik – publicysta i prawnik zajmujący się prawami człowieka, prawami pracowniczymi i działaniami na rzecz pokoju na świecie. Jest znanym krytykiem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Publikował m.in. na łamach dwutygodnika „CounterPunch” i portalu „Huffington Post”. Obecnie prowadzi wykłady na temat praw człowieka na wydziale prawa Uniwersytetu w Pittsburgu. „Christian Science Monitor” nazwał go „jednym z najwybitniejszych obrońców kolumbijskich robotników w Stanach Zjednoczonych”. Jako prawnik prowadził sprawy dotyczące roszczeń przeciwko kompanii Coca-Coli, korporacjom Drummond i Occidental Petroleum w związku z naruszeniami praw człowieka w Kolumbii.

Przeczytaj fragment książki:
Download images
Wektory równoległe:
Ameryka kontra świat
Download images

Seria wydawnicza: Wektory równoległe

Nic tak nie drażni inteligencji, niż wizja czarno-białej rzeczywistości. Właśnie dlatego stworzyliśmy „Wektory równoległe” – nową serię wydawniczą, w której prezentować będziemy alternatywne wobec wytyczanych arbitralnie wiodących opinii punkty widzenia na bieżącą politykę i wydarzenia. Alternatywne, i to zarówno wobec tych z lewej, jak i z prawej strony . Według najpopularniejszej narracji nasz świat dzieli się na dwa przeciwstawne sobie obozy: siły dobra, czyli postępowe, zachodnie demokracje oraz mroczny Mordor, do którego zaliczyć należy państwa uparcie nie dające się podporządkować liberalnej demokracji. Jak głosi wieść: wloką one za sobą ogon niechlubnej (marksistowskiej?) przeszłości, umiłowały krwawe dyktatury zamiast wolności, noszą na ramionach ciężkie bagaże zapóźnienia cywilizacyjnego. Czy jednak w dynamicznym, ulegającym ustawicznemu przebiegunowaniu świecie ta uproszczona manichejska wizja może być prawdą? Czy granica pomiędzy złem i dobrem przebiega ściśle według wytyczonych przez ludzkość granic państwowych i ideologicznych? Posłuchajmy głosu świata równoległego.

Najnowszy ebook wydawnictwa:
Download images
Spośród rozlicznych tematów podejmowanych przez amerykańskich akademików i intelektualistów żaden nie jest równie drażliwy, jak kwestie wpływów etnicznych, a spośród nich żadna nie jest drażliwsza w omawianiu, niż kwestia wpływów żydowskich. Eseje prof. Kevina MacDonalda (Uniwersytet Stanowy Long Beach, Kalifornia, USA), pomieszczone w niniejszym zbiorze, poruszają ten temat zarówno uczciwie, jak i gruntownie; przynoszą także dogłębne wytłumaczenie powodów, dla których tak wielu Żydów reaguje gwałtownie na wszystko, co uważa za niebezpieczne dla swego punktu widzenia i wynikającej zeń polityki, dlaczego mają oni skłonność do tego, aby widzieć zagrożenie nawet w zupełnie niewinnych uwagach i działaniach nie-Żydów. Ebook jest dostępny jako PDF, ePub i Kindle.
Download images
Download images
Download images
William Binney – Znany między innymi z rewelacji jakie ujawnił, krytyk postępowania administracji George’a W. Busha oraz Baracka Obamy w dziedzienia masowej inwigilacji obywateli. W 2018 roku, z powodu swojej analitycznej pracy demaskującej rzekomy atak hakerski Rosjan na serwery Partii Demokratycznej, spotkał się z ówczesnym dyrektorem CIA, Mike’m Pompeo, na wniosek prezydenta Donalda Trumpa, w celu przedstawiania wyników swoich badań. Był twórcą programu ThinThread, który był zdolny wychwycić każdy elektroniczny sygnał na świecie i przesyłać jego dane w czasie rzeczywistym z odpowiednim szyfrowaniem, odpornym na masową inwigilację. Przez wielu uważany za najlepszego analityka w historii NSA. Były analityk i sygnalista wywiadu Armii Stanów Zjednoczonych oraz Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) z 30 letnim stażem. W NSA pełnił funkcję dyrektora technologicznego. Dramatyczna historia jego odejścia z NSA została zekranizowana przez Friedrich Mosera w filmie „Dobry Amerykanin”
Nie chcesz otrzymywać więcej wiadomości? Wypisz się tutaj!
Message sent by: FIRMA WEKTORY JÓZEF BIAŁEK,Bielany Wrocławskie Atramentowa 7-11,55-040,Kobierzyce,Polska,PL9130003272

Comments

 1. krnabrny1 says:

  TO WŁAŚCIWY TEKST, PROSZĘ SKASOWAĆ WCZEŚNIEJSZY POST, NIE WYKASOWAŁEM REKLAM W TEKŚCIE.

  a tutaj z kolei artykuł z Jerusalem Post.
  Ukazuje jak Trump odwdzięcza się Izraelowi za pomoc w oskarżeniu Chin o pandemię:-)) „Ręka, rękę myje”

  https://www.jpost.com/israel-news/israel-wont-annex-palestinian-towns-palestinians-wont-get-citizenship-630086

  Izrael nie zajmie miast palestyńskich, Palestyńczycy nie uzyskają obywatelstwa

  Plan wydany przez administrację Trumpa pod koniec stycznia, zatytułowany „Pokój dla dobrobytu”, pozwoliłby Izraelowi zastosować prawo cywilne, w przeciwieństwie do prawa wojskowego, do 30% Zachodniego Brzegu.

  Izrael nie zastosuje swojej suwerenności wobec miast palestyńskich na obszarach, które planuje zaanektować na Zachodnim Brzegu, i dlatego Palestyńczycy – w tym mieszkający w Dolinie Jordanu – nie otrzymają obywatelstwa izraelskiego, podają we wtorek źródła amerykańskie i izraelskie.
  „Nie spodziewam się, że Palestyńczycy zostaną Izraelczykami, w oparciu o zasady określone w planie”, powiedział źródło administracji Trumpa .

  Plan wydany przez administrację Trumpa pod koniec stycznia, zatytułowany „Pokój dla dobrobytu”, pozwoliłby Izraelowi zastosować prawo cywilne, w przeciwieństwie do prawa wojskowego, do 30% Zachodniego Brzegu, obejmującego wszystkie osiedla i otaczające je ziemie, oraz cała dolina Jordanu . Amerykańsko-izraelski komitet ds. Mapowania pracował nad dokładnymi parametrami tego obszaru.
  Plan Trumpa nie mówi, że byłyby to ostateczne granice Izraela, raczej że ostateczne szczegóły musiałyby zostać uzgodnione przez Izrael i Palestyńczyków, którzy odmawiają przystąpienia do negocjacji w oparciu o plan Trumpa.
  Ale kiedy premier Benjamin Netanjahu publicznie wyznaczył datę 1 lipca, aby zacząć dążyć do suwerenności, niektórzy Palestyńczycy mogli by znaleźć się w środku suwerennego Izraela – w przeciwieństwie do spornego terytorium zarządzanego przez wojsko – tego lata.
  Netaniahu rozwiązał ten problem w wywiadzie dla Izraela Hayoma w zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na pytanie, czy Palestyńczycy w dolinie Jordanu zostaną obywatelami Izraela.
  „Pozostaną enklawą palestyńską”, powiedział Netanjahu. „Nie przyłączam Jerycha. Jest tam gromada lub dwie. Nie musisz nakładać na nich suwerenności, jeśli pozostaniesz, pozostaną oni poddanymi palestyńskimi. Ale kontrola bezpieczeństwa również dotyczy tych miejsc ”.
  Jedną z zasad, na podstawie których administracja Trumpa opracowała plan, jest to, że nikt nie musiałby wychodzić z domu. Rezultatem jest mapa, którą żartował prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas, „jak szwajcarski ser”.
  Zgodnie z planem 97% Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu będzie mieszkać na przyległych terytoriach palestyńskich. Pozostałe 3% żyłoby w „enklawach, które pozostają na przyległym terytorium Izraela”, ale które nadal są wyznaczone do bycia częścią państwa palestyńskiego, a kiedy to państwo zostanie ustanowione, mieszkańcy ci staną się obywatelami palestyńskimi. Ich miasta miałyby trasy dostępu łączące ich z przyległym państwem palestyńskim. Nie jest jasne, ilu Palestyńczyków należy do tej kategorii, a różne źródła podają różne liczby.
  Plan Trumpa daje przywódcom palestyńskim cztery lata na spełnienie standardów, które ustanawia, aby ustanowić państwo, w tym powstrzymanie podżegania i przemocy wobec Izraela oraz zapewnienie równych praw obywatelskich jego obywatelom. Nawet po utworzeniu państwa palestyńskiego Izrael miałby kontrolę nad bezpieczeństwem na całym Zachodnim Brzegu.
  Tymczasem enklawy palestyńskie pozostałyby pod jurysdykcją Autonomii Palestyńskiej w sprawach cywilnych, mimo że byłyby otoczone przez nowo suwerenną ziemię izraelską, lub, jak przewiduje plan, „status quo będzie obowiązywał, a państwo Izrael umożliwi rozwój te społeczności palestyńskie w ramach ich obecnego zasięgu. ”
  Plan nie dotyczy nielegalnego budownictwa palestyńskiego na obszarach w granicach miejskich osad izraelskich.
  Kiedy Abbas potępił mapę w lutym w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jako „szwajcarski ser”, zapytał: „Kto z was zaakceptuje podobny stan i podobne warunki?”
  Izrael miałby, ponieważ mapa koncepcyjna planu obejmuje także izraelskie enklawy w obszarze wyznaczonym dla przyszłego państwa palestyńskiego, choć w najbliższym czasie takiego państwa nie byłoby.

  Kilka krajów na świecie ma eksklawy, które są obszarem, do którego można dotrzeć tylko z kontynentu, przekraczając terytorium innego państwa. Wśród nich są Baarle-Hertog, belgijskie eksklawy w Holandii; Llivia, eksklawa Hiszpanii otoczona Francją; i Campione d’Italia, eksklawa Włoch otoczona Szwajcarią. Na Bliskim Wschodzie cztery Zjednoczone Emiraty Arabskie mają pięć ekskla

Wypowiedz się