List Otwarty do Premiera w sprawie dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego odpowiedzialnego za wdrożenie fałszywej pandemii i totalitarnego prawa.

Udzielamy pełnego poparcia sygnatariuszom poniższego Listu Otwartego z wnioskiem o dymisję ministra zdrowia  i wnioskujemy o postawienie w stan oskarżenia wszystkich głównych mediów i eksponowanych w nich “ekspertów”, za nakręcenie monstrualnej psychozy strachu, opartej na ewidentnie fałszywych przesłankach.

Apelujemy także do środowisk prawniczych i obywatelskich o kierowanie  do prokuratur oskarżeń z tytułu oszustw fałszywej pandemii, fałszywej psychozy strachu, ograniczeń gospodarczych oraz społecznych i drakońskich zachowań organów porządkowych !!!

Wykreowanie fałszywej pandemii jak i fałszywej psychozy strachu, nie uzasadniało  wprowadzenia tak restrykcyjnych przepisów gospodarczych oraz uprawnień dla organów porządkowych  i stosowanych przez nie praktyk, które są powtórzeniem zasad prawnych i praktyk stosowanych w latach 1939-1956 przez III Rzeszę Niemiecką i Żydokomunę.

Redakcja KIP

***

Pan                                                                                     2 maja 2020 r.

Mateusz Morawiecki

Premier Rządu RP

My, niżej podpisani obywatele polscy zwracamy się do Pana o natychmiastowe odwołanie ze stanowiska ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także o natychmiastowe odwołanie wszystkich – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń naruszających nasze konstytucyjne prawa obywatelskie, w tym wolność prowadzenia działalności gospodarczej.

Uzasadnienie

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jest głównym autorem – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń niszczących polskie życie gospodarcze i społeczne, odbierających obywatelom konstytucyjne prawa.

Wszystkie te ograniczenia zostały wydane bez stosownej podstawy prawnej oraz bez podstawy faktycznej w realnie istniejącym zagrożeniu.  Zgodnie bowiem z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP ograniczenia w zakresie korzystania  z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy gdy są konieczne.

Tymczasem rozporządzenia ministra Szumowskiego nie zostały wprowadzone na podstawie ustawy o stanie nadzwyczajnym, nie mają też uzasadnienia w realnie istniejącym zagrożeniu.

W Polsce nie występuje epidemia, której nasilenie odbiega od innych tego typu sezonowych zachorowań, statystyki zgonów i zachorowań są tutaj jednoznaczne – w analogicznych miesiącach poprzednich lat zmarła podobna lub nawet większa liczba Polaków.
Działania Ministra Szumowskiego mają natomiast cechy zastraszania, manipulacji i nieszczerości. Co więcej, w niektórych wypadkach są szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego obywateli, odbiegając w tym zdecydowanie od postawy władz w tych krajach, które najlepiej radzą sobie z zachorowaniami na koronawirusa. Trzeba w tym miejscu dodać, że istnienie i cechy koronawirusów są opisane w podręcznikach medycyny od kilkudziesięciu lat. Minister Szumowski zachowuje się tak, jakby ten fakt i sama wiedza o koronawirusie były mu obce, co stawia pod znakiem zapytania nie tylko jego kompetencje jako polityka, ale także kompetencje i uczciwość jako lekarza. Niepokoi także pomijanie milczeniem głosów sceptycznych wobec polityki drastycznych restrykcji jakie nadchodzą z całego świata, w Niemczech toczą się na ten temat debaty w najważniejszych programach telewizji publicznej, w Polsce minister Szumowski zabrania lekarzom wypowiadać się w mediach.

Kilka razy dziennie  Polacy epatowani są – podawanymi w dramatycznym tonie – komunikatami Ministerstwa Zdrowia, o  śmierci już to sześciu, już to czterech osób podczas kiedy każdego dnia umiera ponad 1100 Polaków.

Ludzie umierają na różne choroby, w tym również zakaźne, tak więc liczba zgonów na covid-19 jest śladową przyczyną zgonów w Polsce. Tymczasem w propagandzie Ministerstwa Zdrowia jawi się ona jako śmiertelne zagrożenie dla życia obywateli.

Prymitywna manipulacja polegająca na podniesieniu śladowej, stanowiącej ułamek promille przyczyny zgonów do rangi realnego zagrożenia  jest zwykłym nadużyciem propagandowym. Jednak dla wytworzenia atmosfery strachu uzasadniającej wprowadzenie niebywałych restrykcji wobec obywateli i gospodarki, ta manipulacja była niezbędna. Rzetelny przekaz wykazałby, że zgony na poziomie 0,5% zgonów dziennych nie mogą być nazwane epidemią, podobnie jak wykrycie koronawirusa u 0,05% populacji.

Ponadto z komunikatów ministerstwa wynika, że wszyscy zmarli na koronawirusa mieli poważne schorzenia główne, ich średni wiek oscyluje ok. 76 lat (tak jak mediana wieku zgonów w Polsce)  i w gruncie rzeczy nie sposób stwierdzić, że przyczyną zgonu był akurat ten wirus, który występując u znacznie większego odsetka ludzi nie wywołuje żadnych objawów.

W jednym z powiatów na południu Polski przez 2 miesiące histerii wirusowej wykryto wirusa u 17 osób, w dniu 1 maja 1 osoba wymagała hospitalizacji, 5 już się wyleczyło z objawów, a u 11 nie wystąpiły żadne objawy. Tymczasem powiat ten, podobnie jak regiony w którym przypadki wykrycia wirusa są zupełnie jednostkowe – został sparaliżowany zarządzeniami ministra.

Gdzie więc jest ta epidemia, w imię której minister zdrowia zdewastował życie gospodarcze i społeczne Polski?

Panie Premierze! Nie możemy milczeć wobec tak jawnego naruszania naszych praw, uprawiania propagandy i manipulacji danymi, nie możemy także zgadzać się na zupełnie niepotrzebne restrykcje wobec społeczeństwa, odbierające nam konstytucyjne prawa i niszczące ekonomiczne podstawy naszej egzystencji jako społeczeństwa.

Domagamy się natychmiastowego odwołania wszystkich restrykcji jako zupełnie niepotrzebnych. A także odwołania ze stanowiska ministra zdrowia pana Łukasza Szumowskiego jako głównego odpowiedzialnego za naruszenia szeregu praw obywatelskich i rozpętania histerii niewspółmiernej do rzeczywistego zagrożenia.

Janusz Sanocki – poseł VIII kadencji, Nysa, (kontakt: januszsanocki@nowinynyskie.com.pl);

Jerzy Jachnik – poseł VIII kadencji, Bielsko;

Paweł Skutecki – poseł VIII kadencji, redaktor naczelny magazynu NaszaPolska.pl, Bydgoszcz;

Katarzyna Sokołowska  – Prezes fundacji “Wołyń Pamiętamy”, Opole;

Daniel Góra  – Ruch Narodowy, Słupsk;

Katarzyna Rudnicka – fotograf, Nysa;

Julita Nowakowska – emerytowana nauczycielka j. angielskiego, Białystok;

Cezary Stąpor – elektroenergetyk, Radom;

Tomasz Dudziak   –  politolog, redaktor naczelny tygodnika “Info-Racje” Kętrzyn,      tomasz_dudziak@op.pl

Wioletta Jachowicz-Wróblewska – ekonomista, prezes Stowarzyszenia n/rz Dzieci z autyzmem, Józefów

Sławomir Sygidus – przedsiębiorca, Leśnica:

Marzena Gozdowska – lekarz,   Komitet Przywrócić Prawo Warszawa,  Konstancin-Jeziorna;

Paweł Kulpa – ekonomista, bankowiec, Warszawa

Zygmunt Korus – emeryt, Chorzów

Jarosław Szatan – przedsiębiorca, Olkusz

Marek Włodarczyk, inżynier elektryk, inspektor nadzoru, Bełchatów;

Łukasz Pamuła – technik budowlany, Nysa (obecnie na emigracji);

Magdalena Drewniak Pamuła – opiekunka osób starszych, Nysa (obecnie na emigracji);

Eugenia Siebiatyńska – przedsiębiorca; przewodnicząca Polskiego Związku Przewoźników Drogowych, Polski Ruch Oddolny Białystok;

Przemysław Furca – uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych im.Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, tegoroczny maturzysta;

Wiesław Robert Rok – publicysta, Kędzierzyn-Koźle;

Grzegorz Galiński – przedsiębiorca, Łódź;

Maria Ciołka – przedsiębiorca Paczków

Aleksander Matwiejszyn – Mining Msc. – Katowice

Roman Kurdziel – MVDr, Przew. KKR ZZRR „Solidarni”, Głubczyce;

Andrzej Rygielski – Minster, (Anglia), Członek Niezależnej Grupy Doradczej Policji (IPAG);

Wojciech Górski – historyk, przedsiębiorca, właściciel biura podróży, Lublin;

Olaf Swolkień – aktywista ekologiczny, publicysta.

Marek Kubala – przedsiębiorca zniszczony przez wymiar sprawiedliwości, Wałbrzych;

dr Michał Lange – wydawca niezależnych mediów, publicysta, Gdańsk;

dr Michał Siudak – adiunkt WSMiP UJ, tłumacz, Kraków;

mgr inż. Sebastian Pitoń – architekt, publicysta, Kościelisko;

Jerzy Rachowski – inż. elektronik, Suwerenność Narodu Polskiego, Warszawa; Krzysztof Łopatowski – adwokat, członek Rady Krajowej Partii KORWIN, Gorzów Wlkp;  Mariusz Bodys – pracownik transportu, Szczecin;

Dariusz Łaska – członek zarządu krajowego Stowarzyszenia Wspólnota Łódź;

Jolanta Kryska – emeryt, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Łódź;

Zbigniew Grefkowicz – rolnik,  Kozłów Biskupi;

Remigiusz Gorski – Lębork, woj. pomorskie.

Sandra Wierzgoń – pracownik biurowy, instruktorka fitness, Świętochłowice;

Tomasz Panasiuk – kierowca autobusu w Komunikacji Miejskiej, Biała Podlaska;

Maria Krysiak – Protestantka , Krawcowa i Patriotka z Warszawy;

Anna Kalbarczyk (Dzienio) – przedsiębiorca, Warszawa;

Justyna Pranczk – nauczyciel wychowania przedszkolnego, Karłowo;

Marcin Pranczk – stolarz, Karłowo

Bożenna Wasilewska – emerytka, Karłowo

Antoni Wasilewski –  emeryt, Karłowo

Izabela Wasilewska – sprzedawca, Karłowo

mgr Dorota Masiewicz – psycholog, Warszawa;dr inż. Jarosław Wójcik – informatyk, Lublin/Manchester;

Adam Drania – adwokat Gdynia;

Grzegorz Piszczek – Ślusarz,  Wolbrom;

Ewa Kousa – Opiekunka – Stargard;

Magdalena Ślipczeniuk  – Wrocław;

Krzysztof Prottung – handlowiec, Goleszów;

Dorota Sawicka– architekt wnętrz, Przemyśl;

mgr Adam Sawicki – tłumacz, Przemyśl

Stanisław Kotula – kierowca transportu międzynarodowego , Skawina

Katarzyna Rybska – pracownica działu sprzedaży, Mielec;

Katarzyna Hawryszczak – przedsiębiorca Łódź;

Krystian Żelazny – prawnik, publicysta, wieloletni redaktor naczelny The Poland Times (Denver, USA);

Brat Jerzy Gerałtowski – Zgromadzenie Karmelitów, Poznań;

Agata Kędzior – pedagog, Wisła;

Agnieszka Wilczak – kierownik sklepu Ostrów Mazowiecka,

Janusz Wilczak – kierowca Ostrów Mazowiecka,

Zofia Piórkowska – emerytowany krawcowa Ostrów Mazowiecka

Comments

 1. darek says:

  Wołanie na puszczy. Szlachetne ale to bezcelowe. Kukiełki typu szumowski to frontman, twarz, żeby nie powiedzieć ryj za którym kryją się prawdziwi sprawcy.
  Inny ryj wszak powiedział, że Polska to kraj który należy do kogoś z zagranicy. Wszystkim im ch w d.

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Zgadzamy się, że do nich to nie trafia, ale my piszemy do czytelników, aby czytali i składali pozwy do prokuratur i sadów. To, że przy tej władzy będą często odrzucać, to trzeba ciągnąć odwołania. A jak zmieni się władza, a jest to kwestia roku lub dwóch, to następna pod presją ludzi, bo do tego dojdzie, będzie musiała to robić. To jest droga legalna i nie należy dać się sprowokować na siłowe rozwiązania, bo nie zawahają się użyć broni technotronicznej.

 2. krnabrny1 says:

  Ważne oświadczenie Pana Donalda Trumpa

  https://www.fort-russ.com/2020/05/major-trump-says-coronavirus-will-go-away-without-a-vaccine-outrages-big-pharma-vaccine-producers-implies-covid-tests-unnecessary/

  TŁUMACZNIE WŁASNE:

  WASHINGTON DC – zaledwie kilka godzin temu, piątek 8 maja 2020 r., Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny wystąpił przeciwko Billowi Gatesowi, finansując społeczność ekspertów ds. Pandemii i producentów szczepionek typu big-pharma, i ogłosił, że nowy koronawirus, który powoduje covid-19, „ odejdzie ” bez szczepionki ”.

  Odpowiadając na pytanie zadane przez dziennikarza, Trump odpowiedział: „Dobrze czuję się bez szczepionek, tak jak jak bez testów, to zniknie bez szczepionki” – wnioskować moża, że uważa, że testy cowid-19 również były niepotrzebne.

  W zdumiewającym oświadczeniu Trump powiedział, że przewiduje, że koronawirus „odejdzie bez szczepionki”, i obiecał, że Ameryka „przejdzie do wielkości”, stwierdzając, że gospodarka zacznie wracać do normy, a blokady zostaną zniesione.

  To oświadczenie pojawia się prawie miesiąc po oświadczeniu chirurga Stanów Zjednoczonych, Jeroma Adamsia który ogłosił, że USA nie będą już podążać za „przewidywanym modelem” WHO / CDC , który, jak się okazało, rażąco zawyżył potencjalną liczbę zgonów – nawet biorąc pod uwagę izolację i kwarantannę . W tym czasie dr Adams wyjaśnił, że wkrótce Stany Zjednoczone zaczną się otwierać – decyzja polityczna, którą teraz widzimy, została zrealizowana.

  Uczestnicy spotkania zostali poddani testowi koronawirusa przed jego rozpoczęciem i rozlokowani w State Jadalni w Białym Domu
  Nie wiadomo, czy ogłoszenie Trumpa miało zdziałać w stosunku do wartości akcji spółki Moderna Inc., na podstawie oświadczenia Moderny z 8 maja, że ​​firma wspierana przez Billa Gatesa i zatwierdzona przez Dr. Fauciego wkrótce wejdzie w fazę testów na żywym człowieku. Powszechnie wiadomo, że szczepionka przeciw retrowirusowi może pozostawić zaszczepioną osobę bardziej podatną na śmierć lub poważną chorobę, gdyby później zachorowała na zmutowany szczep tego samego wirusa.

  7 maja wartość akcji Moderny skoczyła z około 48 USD do 55 USD w nocy z dnia na dzień, co sugeruje handel poufnymi danymi dzień przed ogłoszeniem. W ciągu dwóch dni wzrosła do 59 USD, ale po ogłoszeniu przez prezydenta zaczęła wykazywać oznaki załamania.

  Jeśli prezydent ostatecznie sprzeciwi się obowiązkowym szczepieniom, wówczas wartość akcji Moderny może spaść do wyceny sprzed 7 maja. Bill Gates spędził tygodnie w telewizji, nalegając, aby taka szczepionka była obowiązkowa, pomimo braku formalnego wykształcenia w dziedzinie medycyny, epidemiologii lub wirusologii. Bill Gates zainwestował znaczne kwoty w Moderna Inc., a także w inne wiodące firmy produkujące szczepionki, pod hasłem „filantropia”.

  Inspirujące słowa prezydenta nadeszły, gdy Stany Zjednoczone odnotowały najwyższy wskaźnik bezrobocia od czasów Wielkiego Kryzysu. W tym samym czasie drugi pracownik administracji uzyskał wynik pozytywny, a oficjalna liczba zgonów koronawirusów w Stanach Zjednoczonych jest deklarowana przez urzędników CDC na ponad 76 000.

  Jednak wielu lekarzy i pracowników szpitala szczerze zgłosiło się, aby ujawnić, że liczne administracje szpitalne naciskały na personel i lekarzy liczących zgony jako covid-19, nawet jeśli występowała współistniejąca choroba, a właściwie główna przyczyna. W dość chorobliwych wersjach tych relacji co najmniej jedna pielęgniarka powiedziała, że szpitale były zaangażowane w przestępstwa związane z niewłaściwym zarządzaniem zdrowiem, które powodowało śmiertelność ponad to, co w innym przypadku nastąpiłoby w wyniku infekcji kowalen-19.

  Gorsze niż rzekome 76 000 zabitych są liczby bezrobotnych. W środowisku ekspertów rozumie się, że każdy procent wzrostu bezrobocia w USA pośrednio powoduje około 37 000 zgonów . Wynika to z całego szeregu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, a także odżywiania i bezdomności. Wzrost stopy bezrobocia wynikający z prognozowanego modelu zarażenia covid-19 wzrósł do około 30%. Oznaczało to prawie 900% wzrost bezrobocia, a na podstawie modelu bezrobocia-ofiar pośrednio spowodowałoby ponad 1,1 miliona zgonów .

  W związku z tym Trump naciskał na osoby w lokalnych samorządach i społeczności ekspertów ds. Zdrowia, aby spojrzeć na problem przez tę soczewkę: rozpoczęcie gospodarki i wznowienie pracy przez Amerykanów wykaże tendencję do około 1,1 miliona zgonów, które w przeciwnym razie mogły by być spowodowane bezrobociem.

  „Odejdzie bez szczepionki. Odejdzie i nie zobaczymy go więcej – powiedział Trump, jak przyznał – możesz mieć jakieś wybuchy.

Wypowiedz się