Babilon upadł wraz z ustaniem spłaty wynajmu i długów, podczas gdy niewolnicy długów są wyzwalani

Upadek Babilońskiego niewolnictwa opartego na długu w Stanach Zjednoczonych trwa w pełni. Masa krytyczna około 30% Amerykanów nie płaci kredytów samochodowych, kredytów studenckich, czynszu, kredytów hipotecznych, kredytów korporacyjnych, itp. Daje to matematyczną pewność, że Babiloński system niewolnictwa opartego na długu jest niewypłacalny i upada.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-20/subprime-car-buyers-skip-loan-payments-in-sign-of-trouble-ahead?srnd=markets-vp&sref=Fbhig0fX

https://edition.cnn.com/2020/04/09/business/americans-rent-payment-trnd/index.html

Fakt, że amerykański Skarb Państwa zaczął rozdawać pieniądze – a nie certyfikaty dłużne – bezpośrednio ludziom, to kolejny znak, że kończy się reżim niewolnictwa opartego na długu.

Doszło też do masowych aresztowań pedofilów. Źródła Pentagonu mówią:

“Wydaje się, że ostatnia partia adrenochromu mogła być wzbogacona silnym koronawirusem, aby zabić żądnego krwi kabała, który pije ten towar, podczas gdy źródło, mianowicie dzieci przemycane, torturowane lub hodowane w tym złym celu, zostały uwolnione z tuneli.”

Dla tych z Was, którzy nadal nie mogą tego ogarnąć, Stany Zjednoczone zostały przejęte przez grupę satanistów, którzy między innymi, torturowali dzieci aby wydobyć rodzaj wysoce indukującej adrenaliny znanej jako adrenochrom.

Oto co Mark Zuckerberg (Rockefeller) miał do powiedzenia na ten temat:

“Chociaż wielu ludzi uważa udział w i obserwowanie seksualnego spotkania za zarówno przyjemne jak i satysfakcjonujące, czasami trudno jest obserwować późniejsze usunięcie adrenochromu z mniejszych uczestników, jak to zostało zilustrowane na poniższym zdjęciu. Jednak połknięcie adrenochromu jest tak samo przyjemną ludzką aktywnością jak każda inna, w którą jak dotąd angażowałem się.”

Zauważcie, że używa zwrotów takich jak wielu ludzi uważa i działalność ludzka, jakby sam nie był człowiekiem.

Wszystkie te potwory są ścigane i zabijane, a jeśli zwrócić uwagę, ogromna masa celebrytów, miliarderów, polityków, itp. zniknęły z widoku publicznego i już nigdy nie będą widziani. Jeśli Zuckerberg i jego podobni ludzie nadal żyją, to już niedługo.

Źródła Pentagonu podają, że statek szpitalny USNS Comfort opuszcza Nowy Jork podczas gdy kończą się aresztowania tamtejszych satanistów. Jednak jego siostrzany statek USNS Mercy może abawić dłużej w Los Angeles ze względu na dużą liczbę ‘dzieciożerców‘ w Hollywood.”

Zaczynamy otrzymywać zdjęcia maltretowanych dzieci ze źródeł Białych Kapeluszy w Los Angeles i Nowym Jorku. Nie możemy zweryfikować kiedy te zdjęcia zostały zrobione, ale wiele wiarygodnych źródeł potwierdza, że tysiące dzieci zostało uratowanych z klatek w podziemnych bazach.

Pierwsze zatrważające zdjęcie przedstawia małego chłopca uratowanego w Nowym Jorku. Czarne oczy są wynikiem traumy gwałtu, a celebryci czasem wyśmiewają się z tego zjawiska robiąc sobie makijaż „Oczy Pandy”.

https://web.archive.org/web/20200421132919/https://timothycharlesholmseth.com/update-tortured-babies-rescued-from-under-central-park-brought-up-under-medical-tents-update/#comment-3742

Oto dwie fotografie o nieznanej dacie i pochodzeniu dzieci w klatkach, które według naszych źródeł zostały uratowane.

Miejmy nadzieję, że owieczki będą zmuszone do oglądania tego tak jak Niemcy zostali zmuszeni po II wojnie światowej aby oglądać co zrobili ich nazistowscy władcy. Interesujące jest to, że rządy USA i Rosji wydały w zeszłym tygodniu rzadkie wspólne oświadczenie aby upamiętnić spotkanie sojuszników USA i ZSRR nad Łabą pod koniec II wojny światowej:

“Spotkanie nad Łabą stanowiło kulminację ogromnych wysiłków wielu krajów i narodów, które połączyły siły … wspólna walka wymagała ogromnego poświęcenia milionów żołnierzy, marynarzy i obywateli na wielu scenach wojny…robotnicy i producenci odegrali kluczową rolę w zaopatrzeniu sił sprzymierzonych w narzędzia niezbędne do zwycięstwa…odkładając na bok różnice, budując zaufanie i współpracując w dążeniu do większego celu…Podczas gdy dziś pracujemy by stawić czoła najważniejszym wyzwaniom XXI wieku., składamy hołd męstwu i odwadze wszystkich, którzy walczyli razem by pokonać faszyzm.”

Likwidacja oligarchów, którzy przewodzili temu systemowi, trwa “podczas gdy syjonistycznym sępom w spółkach publicznych, funduszach hedgingowych i prywatnych funduszach kapitałowych odmawiane są pieniądze na stymulowanie gospodarki przez [prezydenta USA Donalda] Trumpa, w tym elitarnym szkołom Ivy League – podają źródła Pentagonu.

Amerykanie jednak będą musieli zmierzyć się z chwilowymi trudnościami, tak jak Rosjanie po tym jak Związek Radziecki zbankrutował. Kiedy Republika Rosyjska zastąpiła ZSRR nastąpiła ogromna restrukturyzacja gospodarki, która była prowadzona przez 50 lat na zasadach zimnej wojny. Oznaczało to zamknięcie gigantycznych fabryk na przykład w odległych, nieekonomicznych rejonach Dalekiego Wschodu. Skutkiem tego było czasowe wysiedlenie i bezrobocie wielu osób.

W USA obecne zamykanie działalności nieistotnej jest dobrym wskaźnikiem dla tych części gospodarki, które nie są potrzebne do życia człowieka. Najbardziej pasożytniczymi i bezużytecznymi częściami gospodarki USA są branże finansowe i zdrowotne. Każda z nich musi zostać zmniejszona o co najmniej 50%. Kompleks wojskowo-przemysłowy będzie również wymagał bolesnej przebudowy mieczy na lemiesze. Ujemna cena ropy wyklucza papierowych handlarzy ropą, a także paraliżuje produkcję łupków w USA, na Morzu Północnym i inne kosztowne wydobycie ropy.

https://www.zerohedge.com/s3/files/inline-images/2020-04-20%20%281%29_0.png?itok=kKi6RiA5

https://finance.yahoo.com/news/oil-under-renewed-pressure-glut-222933789.html

https://finance.yahoo.com/news/next-chapter-oil-crisis-industry-040000373.html

Dlatego około 40% Amerykanów ma problemy z wyżywieniem rodziny. Jednym z powodów, dla których Trump wysłał milion Gwardzistów Narodowych, było zapewnienie wszystkim Amerykanom podstawowych potrzeb w tym okresie przejściowym. Poniższy artykuł pokazuje jak Gwardia Narodowa została wysłana do banków żywności.

https://www.zerohedge.com/health/national-guard-deployed-nations-food-banks-ensure-stability-during-unprecedented-times

Jednak gdy odpady zostaną usunięte z systemu, z pewnością nastąpi boom, którego nigdy wcześniej nie widziano.

Oto co wyższe rangą źródło Mi6 powiedziało o sytuacji:

“Nowy system finansowy został oddzielony od jakiejkolwiek tajnej kontroli… Oznacza to, że próba zhakowania systemu bronią biologiczną została powstrzymana…Covid-19 (certyfikat szczepienia ID-19) był częścią większego globalnego planu, który jest zasadniczo dobry ale niektóre zainteresowane strony poszły za daleko; w szczególności pan Gates. Trzymanie świata jako zakładnika na końcu brudnej igły nie zadziała.”

Sataniści ze swej strony nie poddali się jeszcze w pełni i grożą kolejną falą ataków elektromagnetycznych. Poniżej niektóre z ich gróźb zgłoszone przez źródło, które jest teraz przesłuchiwane przez policję:

“Z pewnością żyjemy w czasach ostatecznych. Już wam powiedziałem, że między 3 a 13 maja nastąpi wydarzenie, które będzie znane na całym świecie. To trzecia fala elektromagnetyczna, która napotka matkę Gaję. Kilka tygodni temu powiedziałem, że będzie w sumie 7 fal elektromagnetycznych i że nastąpi to do 18 miesięcy. Kiedy to się skończy będziemy w Nowym Świecie 5W.”

Zobaczcie jak media już to upubliczniają:

https://www.breitbart.com/europe/2020/04/18/uk-could-face-up-to-six-waves-of-chinese-coronavirus-in-the-next-year/

To jest jeszcze bliżej prawdy:

https://www.zerohedge.com/geopolitical/forget-pandemic-could-kill-90-us-population?utm_campaign=&utm_content=ZeroHedge%3A+The+Durden+Dispatch&utm_medium=email&utm_source=zh_newsletter

“Widzieliśmy ten film wcześniej i żyjemy nim teraz“, powiedział Peter Pry, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie impulsów elektromagnetycznych; zabójca sieci energetycznych, który naturalnie zagraża przez słońce i broń posiadaną przez Chiny.

Innymi słowy, wciąż mają nadzieję na upozorowanie ataków elektromagnetycznych i innych, próbując zmusić Chiny i USA do obwiniania się nawzajem i rozpoczęcia długo oczekiwanego Armagedonu.

Obecnie mamy wiele dowodów na to, że pandemia koronawirusa jest połączeniem nieudanego ataku broni biologicznej i bardziej śmiercionośnego ataku elektromagnetycznego 5G.

Poniższy link do artykułu naukowego pokazuje jak bliski jest związek pomiędzy zgonami pandemii a stosowaniem 5G.

Study Shows Direct Correlation between 5G Networks and “Coronavirus” Outbreaks

Źródła z NSA i MI6 podają, że otrzymują również informacje wywiadowcze  o swego rodzaju ataku masowego morderstwa 11 maja na Nowy Jork lub Waszyngton, który sataniści chcą zrzucić na Chiny.

Aby zapobiec dalszym atakom, osoby zaangażowane w promowanie 5G są stale usuwane.

Największym podejrzanym w zeszłym tygodniu był Randall Stephenson, prezes AT&T. Ponieważ AT&T jest również właścicielem CNN, jest możliwe, że ta stacja będzie w końcu zmuszona do publikowania prawdy.

Jeśli chodzi o prawdę, nowo mianowany rzecznik Departamentu Zdrowia i Służby Zdrowia USA (HHS), Michael Caputo, oskarżył George’a Sorosa i rodzinę Rothschildów o próbę wykorzystania pandemii koronawirusa do promowania własnej agendy.

https://sputniknews.com/us/202004241079082126-new-us-health-spokesman-says-rothschild-family-craves-control-blames-soros-over-virus-report/

Satanistom przypisuje się również zabójstwo północnokoreańskiego władcy Kim Dzong Una:

“Skierowali na niego zaawansowaną broń z energią wirusową i napromieniowali go. Mieli doskonały ‘strzał’ i zaczęła się choroba Morgellonów. Zagrożenie biologiczne choroby Morgellonów dosłownie wywołało w nim zwarcie przejmując jego ciało i dosłownie paraliżując jego system elektryczny. Z medycznego punktu widzenia, jego wzmacniacz sodu oszalał. Zgadnijcie kto to zrobił. Korea Południowa, kiedy Un przybył do granicy na spotkanie z Trumpem 30 czerwca 2019. Trump wiedział. To była wielka pułapka. Trump celowo pozostał nieruchomy. Un został przerobiony  w brutalnego psychopatę. Ojciec kazał mu obserwować morderstwa w młodym wieku by nie drgnął.”

Oczywiście prawdziwym powodem, dla którego chcieli zaatakować Kima, jest oczywiście to, że odmówił przekazania im ogromnych zasobów mineralnych Korei Północnej aby zapobiec bankructwu amerykańskiej korporacji. Była to również kolejna próba sprowokowania wojny między USA a Chinami przez upozorowanie, że to Amerykanie są odpowiedzialni za jego śmierć.

Koreańczycy z północy twierdzą, że Kim żyje. Prawdopodobnie oznacza to, że zdecydowali się używać kogoś o podobnym wyglądzie w celu utrzymania stabilności. “Użycie sobowtórów jest zazwyczaj po to aby zapewnić zasłonę i ciągłość w przypadku gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego“.

Tym samym kontynuowana jest wojna o wyzwolenie planety.

27 kwietnia 2020

Autor: Benjamin Fulford, Towarzystwo Białego Smoka

Źródło: https://benjaminfulford.net/2020/04/27/babylon-has-fallen-as-rent-and-debt-payments-stop-while-debt-slaves-are-freed/

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Tak, znam ten artykuł Pana Fulforda sprzed tygodnia. Jest optymistyczny, ja jednak pokaże ten sam widok z innej perspektywy.

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  JESTEŚMY ŚWIADKAMI EKONOMICZNEJ RZEZI, JAKIEJ NIGDY WCZEŚNIEJ NIE WIDZIELIŚMY, A GOSPODARKA ZAMIERZA KU KONTYNUACJI ZWOLNIEŃ.

  Autorzy: Michael Snyder – The Economic Collapse Blog

  Teraz straciliśmy do 33,5 miliona miejsc pracy. W ciągu zaledwie 7 tygodni amerykańska gospodarka została całkowicie wywrócona do góry nogami, a liczby są niepodobne do niczego, co kiedykolwiek widzieliśmy wcześniej. W czwartek Departament Pracy ogłosił, że 3,17 miliona Amerykanów złożyło wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu. To daje całkowitą sumę tego kryzysu do 33,5 miliona, a liczba ta absolutnie przewyższa to, czego byliśmy świadkami podczas ostatniej recesji. I jak mówiłem wczoraj , nawet media głównego nurtu przyznają, że miliony takich miejsc pracy nigdy nie wracają.

  Tak, niektórzy Amerykanie wrócą do pracy po zakończeniu blokowania, ale na razie przewiduje się, że utrata miejsc pracy będzie nadal przewyższać wszelkie zyski osiągane przez pracowników, którzy wracają do starych miejsc pracy.

  W rzeczywistości jeden wybitny ekonomista powiedział CNBC , że prawdopodobnie minie do połowy czerwca, zanim liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych co tydzień spadnie poniżej miliona…

  Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon Macroeconomics, w obecnym tempie liczba tygodni w tygodniu powinna spaść poniżej 1 miliona do połowy czerwca . „Mamy nadzieję, że w czerwcu zaczną się odbicia, gdy stan zacznie się ponownie otwierać” – powiedział Shepherdson.

  Patrząc z perspektywy czasu, przed tym rokiem rekordowy rekord jednego tygodnia wyniósł zaledwie 695 000.

  Nawet więc, gdy co tydzień dochodzimy do miliona nowych roszczeń, wciąż będzie to poziom katastrofalny.

  A prawda jest taka, że ​​liczby te nawet nie opowiadają całej historii. Ponieważ strony internetowe dla bezrobotnych są tak przytłoczone, istnieje ogromna liczba bezrobotnych Amerykanów, którzy wciąż nie byli w stanie skutecznie zgłaszać roszczeń.

  Jednym z bezrobotnych Amerykanów jest mieszkaniec Florydy Roselande Guerrier

  Roselande Guerrier co noc leży w łóżku, czekając, aż telefon wyświetli 7:30 rano – kiedy otworzy się biuro dla bezrobotnych na Florydzie – i dzwoni, szukając odpowiedzi, szukając pomocy.

  „Przez całą noc mam otwarte oczy” – powiedziała. „Piąta, moje oczy są otwarte. Dzwonię o szóstej i biuro jest zamknięte. Dzwonię o 7:30 i bum: „Wszystkie linie są zajęte”. Próbuję podać każdy numer, ale zawsze są zajęci. „

  Próbowała dzień po dniu i nadal nie odnosiła sukcesu.

  Więc na razie nie ma ani jednego grosza, a ona ma troje głodnych dzieci do jedzenia …

  36-letni Guerrier spędził 13 lat na zmianie pościeli, zbieraniu brudnych ręczników i szorowaniu łazienki jako gospodyni w hotelu Fontainebleau, kultowym kurorcie Miami Beach. W nocy robiłaby to samo w Cadillac Hotel & Beach Club, kilka kroków od kurortu w stylu art deco.

  Obie prace zniknęły 23 marca, kiedy hotele zostały zmuszone do zamknięcia z powodu pandemii COVID-19. Mając troje dzieci do opieki, nie widziała ani grosza zasiłków dla bezrobotnych, ani federalnej pomocy finansowej.

  Czy możesz sobie wyobrazić bycie w jej sytuacji?

  Kiedy masz małe dzieci zależne od ciebie, absolutnie miażdżąca dusza może nie mieć nic do zaoferowania.

  Niestety, utrata miejsc pracy wciąż trwa. W tym tygodniu kilka innych dużych firm publicznie ogłosiło zwolnienia.

  Ogłoszenia o zwolnieniach przez większe firmy są kontynuowane codziennie. Wczoraj Uber ogłosił, że zwolni 3700 osób ; Haliburton ogłosił, że zwolni 1000 osób w swojej siedzibie głównej, po tym, jak już umieścił tysiące ludzi w innym miejscu; Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku ogłosiło, że zwolni 450 osób ; itp. itd. To głośne i okropne bębnienie. Tysiące mniejszych firm zwalniają ludzi bez uwagi mediów.

  Jeśli zakładałeś, że amerykańska gospodarka po prostu wróci do poprzedniego stanu, możesz teraz o tym zapomnieć.

  W rzeczywistości Bob Michele powiedział Bloombergowi , że może upłynąć ponad dekada, zanim zatrudnienie w USA powróci do poziomów, które widzieliśmy przed tą pandemią.

  Dyrektor generalny JP Morgan, Bob Michele, przewidział, że minie 10-12 lat po pandemii amerykańskiego zatrudnienia, aby powrócić do poziomu sprzed koronawirusa, twierdząc, że nie będzie to tak proste, jak przywrócenie gospodarki.

  „Nie, to nie jest takie proste… powrót do miejsca, w którym jesteśmy lub gdzie byliśmy, zajmie lata lub dłużej”, powiedział Michele na Bloomberg, zapytany, czy ponowne otwarcie byłoby tak proste, jak „włączenie świateł”.

  Panie i panowie! Tak wygląda kryzys gospodarczy i będzie on z nami w najbliższej przyszłości.

  Oczywiście Kongres z pewnością nie pomógł, gdy stworzyli dużą, tłustą i soczystą zachętę do pozostawania bez pracy. Jak przypomina nam Zero Hedge , miliony bezrobotnych pracowników przynoszą teraz do domu znacznie więcej pieniędzy niż wtedy, gdy faktycznie pracują…

  Co gorsza, ostateczne liczby najprawdopodobniej ucierpią jeszcze bardziej z powodu samego ratowania: w ramach przypomnienia ustawa o pomocy koronawirusowej, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym (CARES), uchwalona 27 marca, może przyczynić się do osiągnięcia nowych danych tygodni, ponieważ zwiększa kwalifikowalność do roszczeń dla bezrobotnych do samozatrudnionych i gigantów, wydłuża maksymalną liczbę tygodni, w których można otrzymywać świadczenia, i zapewnia dodatkowe 600 USD tygodniowo do 31 lipca. W ostatnim artykule WSJ zauważono, że stworzyło to zachęty do niektóre firmy tymczasowo tracą pracowników, wiedząc, że zostaną oni objęci ochroną finansową w związku z zamknięciem gospodarki. Tymczasem ci, którzy zarabiają mniej niż 50 tys. USD, generalnie zostaną zrekompensowani i być może skorzystają na zasiłkach dla bezrobotnych.

  Z pewnością nie rozumiem, dlaczego Kongres zrobiłby coś takiego.

  Gdybyśmy tylko wybrali co najmniej kilka osób, które mogłyby przynieść zdrowy rozsądek tej instytucji…

  Wracając do gospodarki, wciąż zdobywamy coraz więcej dowodów na to, że jesteśmy w trakcie pełnej i całkowitej ekonomicznej implozji z każdym dniem.

  Na przykład właśnie dowiedzieliśmy się, że zamówienia na ciężarówki klasy 8 w kwietniu spadły aż o 73 procent w porównaniu z rokiem temu…

  Nędza w zamówieniach ciężkich samochodów ciężarowych klasy 8 trwa nadal. Wciąż borykając się z resztkami portfela zamówień, który rozpoczął się prawie dwa lata temu rekordowymi zamówieniami w sierpniu 2018 r., Przemysł nie był w stanie znaleźć równowagi przed pandemią koronawirusa. Zamówienia były powolne i zauważyliśmy wiele firm transportowych, które całkowicie zamknęły sklep w 2019 roku.

  Po pandemii rzeczy wyglądają na jeszcze bardziej bezradne. W kwietniu branża odnotowała najgorszy zarejestrowany numer zamówienia, ponieważ gospodarka zatrzymała się w wyniku ogólnokrajowej blokady. W ubiegłym miesiącu złożono tylko 4000 zamówień klasy 8, co oznacza spadek o 73% rok do roku io 44% od marca.

  Praktycznie każdy zakątek gospodarki gwałtownie zwalnia, co wymusi więcej zwolnień w nadchodzących miesiącach.

  Jak wspomniałem wczoraj , jedna ankieta wykazała, że ​​52 procent wszystkich właścicieli małych firm spodziewa się, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie nieczynna. Tradycyjnie małe firmy są głównym motorem wzrostu liczby miejsc pracy w tym kraju, ale teraz upadają w niespotykanym dotąd tempie.

  Jedna z tych małych firm, które upadają, należy do projektantki zaproszeń na ślub Emily Rose Asher …

  Krajowe plany ślubne zostały zastrzelone w piekle w dobie dystansu społecznego. Ale pochodząca z Chicago projektantka kaligrafów i zaproszeń na ślub Emily Rose Asher wciąż ma trochę pracy nad stworzeniem kart „zapisz NOWĄ datę”, które pary wysyłają teraz do gości, kiedy decydują się na zmianę terminu swojego wielkiego wydarzenia.

  Mimo to, Asher powiedziała, podczas gdy zarabiała tysiące dolarów podczas sezonu ślubnego, teraz zarabia setki. A fakt, że nadal ma jakikolwiek dochód, zdyskwalifikuje ją z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. Ale pod koniec kwietnia złożyła wniosek o pożyczkę PPP po tym, jak próbowała uporządkować sprzeczne wytyczne dwóch księgowych dotyczące jej uprawnień.

  Mam szacunek dla ludzi, którzy tworzą biznes z niczego i powoli rozwijają go do sukcesu.

  Ale teraz strach przed COVID-19 grozi zabiciem milionów takich firm .

  Innymi słowy, miliony ciężko pracujących Amerykanów wkrótce zobaczą, jak ich marzenia wznoszą się w dym na ich oczach.

  To tragedia o niemal niewyobrażalnych rozmiarach i szkoda, że ​​tak się nie stało.

  Ale tak się dzieje i naprawdę smutne jest to, że można by tego wszystkiego uniknąć, gdybyśmy dokonali bardzo różnych wyborów.
  LINK:
  https://www.fort-russ.com/2020/05/we-are-witnessing-economic-carnage-like-we-have-never-seen-before-and-the-economy-is-going-to-continue-to-bleed-jobs/

 2. krnabrny1 says:

  Wogóle zbliżamy się do małego podsumowania “pandemii”
  Tutaj z kolei dane z Unii, moim zdaniem niezwykle optymistyczne i niedoszacowane.
  Twierdzę tak ponieważ ludzie dowiedzieli się jednego GOSPODARKA I WŁADZA SĄ NIESTABILNE…. to wystarczy aby popyt na cokolwiek spadł przynajmniej o połowę

  https://www.fort-russ.com/2020/05/eu-economy-set-to-contract-at-least-7-5-due-to-lockdown-in-worst-crisis-since-great-depression/

  TŁUMACZENIE WŁASNE:

  BRUKSELA – Blokada pogrąży większość Europy w najgorszej recesji od lat 30. XX wieku, zgodnie z ponurą prognozą opublikowaną przez Komisję Europejską. Bruksela musiała porzucić wszelkie nadzieje na wzrost zarówno dla UE, jak i strefy euro w 2020 r., Ponieważ gospodarki mają skurczyć się odpowiednio o co najmniej 7,5 i 7,75 procent, zgodnie z tegoroczną wiosenną prognozą gospodarczą opublikowaną w środę, zgodnie z RT.

  Spadek ma być najgorszym jak dotąd dla strefy euro. W porównaniu z poprzednimi szacunkami prognozy wzrostu zostały obniżone o około dziewięć punktów procentowych.

  „Europa przeżywa szok gospodarczy bez precedensu od czasu Wielkiego Kryzysu”, stwierdził europejski komisarz ds. Gospodarki Paolo Gentiloni.

  Chociaż UE oczekuje, że po głębokiej recesji nastąpi wzrost o ponad sześć procent, straty spowodowane przez wirusa prawdopodobnie nie zostaną wyrównane do końca 2021 r. Raport sygnalizuje, że ożywienie będzie „nierówne”, ponieważ blokada środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19 nie zostaną zniesione jednocześnie przez wszystkich członków bloku.

  „Chociaż natychmiastowy opad będzie poważniejszy dla gospodarki światowej niż kryzys finansowy, głębokość tego wpływu będzie zależeć od rozwoju pandemii, naszej zdolności do bezpiecznego wznowienia działalności gospodarczej i późniejszego odbicia”, wiceprzewodniczący UE ds. Sprawy gospodarcze Valdis Dombrovskis powiedział w oświadczeniu.

  Komisja Europejska zauważyła, że ​​liczby mogą się zmienić na gorsze, jeśli pandemia trwa dłużej, uniemożliwiając ponowne otwarcie firm i podróży. Kryzys gospodarczy może być „znacznie większy” niż zakładano w scenariuszu bazowym najnowszej prognozy. Niektórzy członkowie UE, w tym ekonomiczni ciężcy, poczynili już własne ponure prognozy po wybuchu COVID-19.

  Największa gospodarka UE, Niemcy, ogłosiła, że ​​może odnotować najgorsze nurkowanie gospodarcze w okresie powojennym, ponieważ jej produkt krajowy brutto (PKB) może spaść o ponad sześć procent. Francja spodziewa się prawie takiego samego pogorszenia koniunktury jak Niemcy, podczas gdy Hiszpania oczekuje, że jej gospodarka skurczy się w tym roku o 9,2 procent.

Wypowiedz się