Wybory prezydenckie 2020. Biskupi apelują. Chcą rozwiązań “bez wątpliwości prawnych”

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zaapelowała do polityków o wypracowanie wspólnego stanowiska ws. wyborów prezydenckich. W dokumencie przestrzegli przed “naruszeniem obowiązującego ładu konstytucyjnego”. Na te słowa zareagował Jarosław Gowin.

Wybory 2020. Biskupi chcą, by rząd i opozycja porozumieli się w tej sprawie (PAP)

“Na sytuację pandemicznego zagrożenia zdrowia i życia ludzi nakłada się u nas przewidywany termin wyborów prezydenckich. Ze względu na ‘słuszną autonomię porządku demokratycznego’ (Centesimus Annus, 47) Kościół nie ma mandatu, by uczestniczyć w czysto politycznych sporach na temat formy czy terminu wyborów, a tym bardziej, by opowiadać się za tym lub innym rozwiązaniem” – czytamy w stanowisku Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Biskupi są zdania, że ich rolą jest “przypominanie o szczególnej, moralnej i politycznej odpowiedzialności, jaka spoczywa na uczestnikach życia politycznego”. “Zachęcamy, aby w dialogu między stronami poszukiwać takich rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów” – podkreślono.

Wybory 2020. Jarosław Gowin bierze apel Episkopatu za dobrą monetę

Przedstawiciele KEP chcą, by w tej nadzwyczajnej sytuacji rządzący i opozycja wypracowali wspólne stanowisko dotyczące wyborów prezydenckich. “Prosimy, aby kierując się najlepszą wolą, w swoich działaniach szukali dobra wspólnego, którego wyrazem jest dziś zarówno życie, zdrowie oraz społeczny byt Polaków, jak i szerokie społeczne zaufanie do wspólnie wypracowanych przez lata procedur wyborczych demokratycznego państwa” – zaznaczono w dokumencie.

Za: https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-biskupi-apeluja-chca-rozwiazan-bez-watpliwosci-prawnych-6504725337593473a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPWiadomosci-push

Wybrane komentarze

wstręt

Znowu e-pis-kopat kalkuluje na kogo postawić i kto da więcej kasy i przywilejów.
Ależ mają rozterki. I te ich modły jakoś nieskuteczne – i o deszcz i o wirusa.
Ani Boga, ani Honoru i ani Ojczyzny. Ale cała prawica i pokemony rączki z pierścieniami całują i prześcigają się w darach dla wielebnych. I te publiczne popisówy w kościołach i modłach, żeby się podlizać wielebnym – na czele kandydat na prezydenta i pozostałe osobniki.
Tak trzeba, bo patrzą i zapisują, szczególnie ten biedny mnich z miasta Kopernika.

eugeniusz

“Kościół nie ma mandatu, by uczestniczyć w czysto politycznych sporach …”, ale wcina się w politykę, ile tylko się da. A samo stanowisko jest typu “wilk syty i owca cała”, czy bardziej religijnie, to świeca i ogarek. Jak wyjdzie na to, co chce PiS, to wtedy powiedzą, ze chodziło o poparcie PiS-u, a jeśli zwycięży zdrowy rozsadek, to będą się chwalić, że dzięki nim. Tylko też “przypadkowo” poparli Dudę na prezydenta. No i przecież warto zaczynać mizdrzyć się do opozycji, bo to tylko kwestia czasu, ze PiS odejdzie w niesławie.

akas

Oto tajna dewiza kościoła i polityków. Czasami można brzydko postępować, ale ładnie mówić należy zawsze. Co właśnie jest czynione teraz i zawsze.

Honoru i wstydu nie macie

Szanowni biskupi , najpierw zalecam pielgrzymkę do Częstochowy na kolanach za kolaborację z piSSem w demolowaniu państwa, praWa i demokracji przez ostatnie 5 lat.

krak

Siedzieliście cicho w czasie Wielkanocy, bo rząd rzucił wam na tacę trzydzieści srebrników, wtedy nie opłacało się wam święcić pokarmów, a teraz kwik.

Franek

Biskupy! Modlić się w kościołach coby Bóg się obudził

Nie dokuczać kościołowi

Proście Boga o rozum bo nic nie rozumiecie wirus zjada wam rozeznanie

wicek

“….Biskupi są zdania, że ich rolą jest “przypominanie o szczególnej, moralnej i politycznej odpowiedzialności, jaka spoczywa na uczestnikach życia politycznego”. ….” ….BISKUPI, to niech wypowiadają się w kwestii WIARY, a sprawy GOSPODARCZE, EKONOMICZNE i POLITYCZNE niech pozostawią dla ŚWIECKIEJ części społeczeństwa !!!!!!!!!!!

emil

Sęk w tym że nie mam do nich zaufania od czasu pochówku na Wawelu i dalszych hucp związanych z tym tematem o preferowaniu jednej opcji politycznej i podzielenie rodaków nie wspomnę, a to grzech ciężki

Emeryt..

Zajmijcie się wypiekaniem wafelków a politykę zostawcie świeckim. Nadaktywność skierujcie na walkę z pedofilią wśród sukienkowych. Kiedy wprowadzicie kasy fiskalne i kiedy wreszcie zaczniecie płacić podatki.

Może

PIS przebił hipokryzję kleru?

Jacek

Hehe;)) Kościółek nie chce się mieszać?? A to jakaś nowość. Dlaczego tym obłudnikom nie wierzę za grosz.

rp

Czy kiedykolwiek słyszeliście, żeby kościół, księża mówili coś o ochronie przyrody? O tym żeby dbać o naszą planetę, ptactwo, czystą wodę, zwierzynę w lesie? Żeby uwrażliwiali ludzi na piękno tego świata, który jest nam wszystkim dany jako dom? Nie nigdy. Zwierzęta są tylko po to by je jeść i polować na nie (razem z myśliwymi, a potem pijaństwo)! Węgiel, węgiel, trucie, wycinka, byleby tylko kasa była. Nie krytykuje się ręki, która karmi, nie podcina się gałęzi na której się siedzi, to praktykują od wieków. Z władzą trzeba trzymać. I to jest cała ich nauka. Dziwię się,, że ludzie znajdują w tym ich bełkocie słowa “otuchy i wsparcia duchowego”. Przecież oni nie mają nic, ale to nic do zaoferowania w kwestii duchowości. Najważniejsze, żeby od małego wyuczyć pewnych praktyk i podlać to sosem strachu – i już! Z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie taki płacił – ze strachu, że go pokaże i nie dostąpi nieba.

gdzie caritas

różowa zaraza vel kolaboranci !

Blue

ePiSkopat zdradził Boga i prostych ludzi dla kaczej kasy. Milczy, kłamie , oszukuje , popełnia przestępstwa, gromadzi olbrzymie bogactwa, popiera faszystów i dyktatorów. Przestaliście być dla setek tysięcy ludzi autorytetem moralnym, bo toczy was pycha i chciwość.

Jacek

ePiSkopat, czyli korporacja wspierająca Kaczyńskiego

lech

Kiedy Jarosław bedzie wyświęcony na Biskupa ? Może to być wyświęcenie bez żadnego trybu.

Adx

Żart… Latami rozgrzeszali Pisowców z wszystkiego, a teraz apelują…..

Wiśnia

WY W TYCH SUKIENKACH MOŻECIE RZĄDZIĆ U SIEBIE ZAJMIJCIE SIĘ SWOJĄ PEDOFILIĄ

OBUDZIĆ SIĘ CZAS!!!!!

NIKT JUŻ NARODU NIE BRONI , TYLKO KŁAMIĄ , KRADNĄ I BALUJĄ – NIE NA DARMO prezes WYZYWA TYCH CO NIE GŁOSUJĄ NA NICH OD KOMUNISTÓW I ZŁODZIEII , PODZIELIŁ NARÓD NA SORTY I PANÓW – ZNIEWOLIŁ NARÓD!!!!

kler

jak zwykle, po trupach do celu

miro

co za hipokryzja, przy wyborach do sejmu agitowali, to chyba najlepszy czas zerwać konkordat i pokazać sukienkowym gdzie ich miejsce w XXI w

Apel do wiernych

Przydałby się apel biskupów do wiernych, aby nie hejtowano i nie prześladowano pracowników służby zdrowia narażających swoje życie i zdrowie podczas walki z pandemią. Porażające przykłady niszczenia drzwi mieszkań, samochodów i żądania wyniesienia się z bloku są bulwersujące. Władza nie reaguje, bo jest zajęta wyborami, to może biakupi wesprą prześladowane pielęgniarki, że lekarzy i ratowników. Z Bogiem.

jar

Razem z PiS i Kaczyńskim miesza się do naszego życia. Zajmijcie się pedofilią wśród kleru. Dość średniowiecza, mamienia starszych ludzi i żebrania o pieniądze

otco

No i teraz wyborcy wiedzą na kogo mają głosować. Taką szeroką mamy wolność/

Polak

Kościół zniszczył wiarę i mój dom Polske, razem z pisobolszewikami

kler do paki

to zdjęcie powinno mieć tytuł ” Jak zostałem gangsterem ”

Chyba się nudzą.

Ale mają problem prosty jak szpadel. Za mało dalej mają świętej powierzchni do zarażania innych.

m-m

Pedo.file niech zamilkną i teraz niech odkupią winy pomagając jak wolontariusze w służbie zdrowia

A.B.

Powinni zajmować się pedofilami, których chronili, a nie mieszać do polityki.

Leszek

Nie dość że kłamią i okradają ludzi to jeszcze apelują do narodu i mówią co mają robić…

Nie ksiądz

No zawsze tak było, Kościół nie wtrąca do polityki do wyborów, a księża zawsze twierdzą ze nic nie mówią, na kogo głosować, ale mają jedno na kazaniu powiedzą ze ja ( ksiądz) głosowałem na tego czy na tamtego … Czytaj całość

gdalte

PKK niech zapyta swoje owieczki czy chcą KaczoPiSlandii i wyborów listonoszowego prezydenta.

pawel

ja tez chcę rozwiązań bez wątpliwości prawnych +++ 2 list do Tesaloniczan 3 rozdział wersety 7-12

wiadomo

purpurowi, czarni wypad do watykanu

Alex

Kaczyński jest ostatnią osobą w Polsce, do której apelowałbym o uczciwość.

df

oni mają moralne prawo? do czego pytam, gwałciciele dzieci, pazerni chciwi złodzieje ,którzy okradli społeczeństwo tzw komisja kościelna i nadal okradają dogadując się z politykami. bezczelni hipokryci

porta

PRZEGRANI próbują zaistnieć, sami przestrzegajcie prawa – jest rozdział kościoła od państwa

-prawda

Jest rozdzielenie kościoła od rządów w Polsce, zgodnie z Konstytucją. Niech Kościół polski w końcu jedyny na świecie rozliczy się w końcu z PEDOFILSTWEM księży w kk! Czekamy już 2go rok i jest cisza!!!! Cały świat z kk to zrobił tylko nasz kościół tego nie robi do dziś !!Guru sekty PIS na to sie zgadza???Dlaczego?????

danuta

skandal, złodzieje i bandyci mieszają się do polityki

chrześcijanin

Jestem praktykującym chrześcijaninem i uważam że najwyższy już czas, aby kościół (czytaj biskupi i niektórzy księża również) przestali wtrącać się do polityki.

marek

a czy to nie oni uważali, że ziemia jest płaska i mówiąc delikatnie przypalali boczki??!!!
czy to nie oni uwikłali nas w wyprawy krzyżowe, niewolnictwo i kolonializm??!!!!!
czy to nie oni uważają, że wszelka władza od Boga pochodzi i poprzez ich ręce powinna przechodzić??!!!
to o jakim ładzie mówią bezwstydnie?!!!!

Zdziwiony

“Szacunek dla zasad demokracji…” Czyli biskupi są przeciw Dudzie?

patriota

Biskupi – od lat wspieracie partię rządzoną przez człowieka pozbawionego sumienia i moralności. Miło że w końcu się obudziliście, ale czemu po prostu nie zadzwonicie do niego i nie powiecie mu żeby się opamiętał? Gdy chodzi o pieniądze albo o ziemię, zawsze potrafiliście wymusić co tylko chcieliście. Jest wam winny przysługę po tym jak 2-krotnie unieważnialiście ślub kościelny jego bratanicy, może powołacie się na to? A może już zdążył się odpłacić za to naszymi pieniędzmi i ten argument już nie przejdzie?

dużyMa

w walorach kandydata zapomnieli wspomnieć o szczodrej ręce dla KK

Pandemia i Susza

Gdzie ta sekta znowu się pcha?!

proste, ale nie dla biskupów

a wystarczy powiedzieć krótko, NIE jesteśmy za wyborami.

Ala

Może panowie w purpurowych sukienkach powinni zająć się chorymi na wirusa w szpitalach zamiast interesować się polityką o której nie mają zielonego pojęcia.

Krisikan

Kościół przed pisem miał luksusową sytuację, stabilną. Postanowił jednak sięgnąć po parę srebrników więcej pod pretekstem (co dziś widać) wartości moralnych. To że biskupi nie są święci to ogólnie wiadomo, ale że są nieroztropni, żeby nie powiedzieć głupi, to jest dla mnie nowość. PIS tonie, a wraz z nim utonie kościół, który jawnie go popiera(ł).

Podobno

W naszej wsi jest zapowiedziane….listy nie wypełnione zanieść na plebanię……dalej wszystkim jeden się zajmie….

były i obecny

Dla czego przedstawiciele obcego państwa jakim jest Watykan wtrącają się w nasze wewnętrzne sprawy? Co na to MSZ?

Wes

Sekta wyszła na łowy ściskajcie pośladki

StopTrolom

STOP TROLOM NIENAWIŚCI DO BOGA I POLSKI !!!
STOP ELICIE EGOISTÓW !!!

LUSIA

Obudzili przed wyborami, a gdy wszyscy walczą z pandemia oni pochwali się jak szczury w swoich pałacach biskupich zamiast nieść posługę dla chorych. Czy ktoś słyszał żeby poszli dp któregoś domu s spokojnej … Czytaj całość

Ryszard

I jak tu nadążyć za biskupami. Tydzień temu modlili się o ustąpienie korono wirusa. ustąpił? Nie. W niedziele modlono się o opady deszczu. Popadało? Na razie nie, ale kiedyś popada. A teraz skoro nikt ich nie … Czytaj całość

Katolik

Papież Franciszek uderzył z dużą siłą w hipokryzję księży. Ostrzegł wiernych przed duszpasterską schizofrenią. Określił tym mianem postawę księży, którzy co innego mówią a co innego robią. Franciszek dodał, ... Czytaj całość

Gałaman

Kościół wie, że Kaczyński to heretyk.

On

He he i znowu nasz wszechwiedzący autorytet zabiera głos tam gdzie nosa nie powinien wsadzać. Dla pisu jednak najwazniejszy podpowiadacz.

Kamilson

A gdzie ochrona życia milionów Polaków, o którą tak zawzięcie walczycie. Jesteście śmieszni.

oland

Biskupi apelują nawet nie wiedząc o co tak naprawdę chodzi Martwi ich tylko aby oni nie stracili kasy na tym.

I sam wrzuci do skrzynki

Przecież po wsiach chodzą i mówią…oddawajcie listy a już ksiądz proboszcz wypełni…bo przecież zna wasze poglądy….tak dba o zdrowie wiernych….

MYŚLCIE

KOSCIOŁ NIECH NIE WYPOWIADA SIĘ NA TEMAT POLITYKI KRAJU – MAJA WATYKAN I TAM SOBIE NIECH DYSKUTUJA

seka

Niby nie biorą udziału w polityce ale jednak coś dopowiedzą i wychodzi, że biorą udział w tej karuzeli głupoty.

baca

Co Ci, co doprowadzili do rozbiorów Polski maja jeszcze do powiedzenia w sprawach politycznych ? Mało okradli i wykorzystali ten biedny kraj przez 1000 lat ? niech spadają do Watykanu tego siedliska zła ... Czytaj całość

aj jaj jaj

Chyba jedyny kraj na świecie, gdzie batmany sie tak wtrącają w sprawy, które ich nie dotyczą i jeszcze bardziej łupią swoje ciemne owieczki…

max

Strasznie długo im szło to wypracowywanie stanowiska. Niech obejrzą dzisiaj dziennik Telewizji Trwam to zobaczą po której stronie stoi kościół. Panowie biskupi już przegraliście młode pokolenie. Wy dożyjecie

Czlowiek

VON Z MOJEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY PO STO KROĆ VON – NIEROBY FARYZEUSZE etc etc etc

Mika

Dlaczego kler ciągle się miesza do polityki??? Zajmijcie się głoszeniem Słowa Bożego a nie pchacie się do polityki

Ssss

Tacy sami, a ściana między nami; KEP chce by w tej nadzwyczajnej sytuacji rządzący i opozycja wypracowali wspólne stanowisko. Chcieć to oni mogą, ale ze względu na ścianę wspólnego stanowiska nie będzie.

Pm

BEZRADNA – Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, MA TYLE DO GADANIA W SPRAWIE WYBORÓW , co wierni w sprawie wyboru papierza !

ktoturzadzi

Czytając Apel Rady Stałej Episkopatu Polski zastanawiam się czy nie byłoby dobrze gdyby wybrać kogoś z biskupów na prezydenta. Oczywiście wiem, że prawo kanoniczne tego zabrania ale zawsze ekscelencja może zrezygnować z kapłaństwa i wygodnego życia na rzecz pełnego poświęcenia dla dobra swojego narodu. Taki kandydat byłby idealny i zachowane zostałyby wszystkie biskupie wytyczne na które należy zwrócić uwagę, a mianowicie na: „prawość moralną, miłość ojczyzny i traktowanie władzy jako służby, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, wyrazistą tożsamość, postawę dialogu i umiejętność współpracy, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, merytoryczne przygotowanie i wiedzę, a także szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety, promocję polityki rodzinnej oraz gwarancje dla rodziców w zakresie prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami”. Episkopat nie wyobraża sobie na stanowisku prezydenta kogoś, kto nie będzie bezwględnie posłuszny Kościołowi. Episkopat Polski swoje pouczenia powinien również przekazać innym krajom, w końcu tylko polscy biskupi mają prawo wszystkich pouczać bo oni wiedzą wszystko najlepiej. Tylko oni mają faktyczną władzę w tym kraju.

Maria

Panu bogu świeczkę i diabłu ogarek

AREK

CZERWONE KMERY w AKCI

jurek

jak widzę tych facetów w sukienkach to sobie myślę ze ładnie by wyglądali z różowymi torebeczkami i powinni trzymać się za raczki, buziaczki ode mnie

Eh

Wow. Teraz przestrzegli przed łamaniem Konstytucji? A to do tej pory to co to było???

🙂

1 godzinę temu

Nawet kościół zobaczył już dno??? Ale super!!!

XXYYZZ

Jaki oni mają mandat, kto ich wybrał, w czyim imieniu się wypowiadają. Gądecki, Jędraszewski, Głódż i im podobni to skompromitowani frustraci, nie mający żadnego autorytetu. Im się zdaje, że oni coś znaczą,. Wydają dokument którym mogą sobie ….. itd. Na tej słynnej konferencji prasowej na temat pedofilii pokazali się jako zwykli faryzeusze zadufani w sobie, pewni siebie hipokryci.

Felek

A co się stało? Za kilka miesięcy pis zacznie tonąć w kryzysie gospodarczymi i teraz kościół potrzebuje szybko “odkleić” się od nich, bo na tacę za mało wpłynie?

Się nie mieszają, ale…

kandydat powinien… Hej tam! Różowe berety! Dajcie u siebie PRAWDZIWY przykład takich postaci. Wtedy może z czasem pojawią się też przyzwoici cywile.

elmi

Kościół nie chce być przy Pis, kiedy dojdzie do rozliczenia tej partii za zrujnowanie kraju i demokracji. dlatego zmieniają front. Poświęca PiS, bo tak im nakazuje logika. Kasa państwa jest pusta, wiec ze strony Dudy, Morawieckiego i Kaczyńskiego nic nie wyciągną, bo nic już nie zostało. Kościół boi się rozliczenia i być może nowej reformacji.

elmi

Czarni zmieniają front, to najlepsza oznaka, że PiS traci władze. Oni wiedza, że z tym rządem nic już nie ugrają, kasa państwa jest pusta. Oni planują już czas po koronawirusie. Należy pamiętać, że Gowin to członek Opus Dei, czyli wtyka kościelna w rządzie. Myślę, ze jego wolta w stronę KO, też była zaplanowana z episkopatem. Nie wierze w przypadki.

gdzie oni wtedy byli,

szkoda że ci sami biskupi nie upominali plastusia notariusza i całą tę sekte gdy wielokrotnie naruszali postanowienia obowiązującej Konstytutcji RP….

wybraliście Pis

Brak ładu konstytucyjnego nie przeszkadzał im przez ostatnie cztery lata. Nie apelowali do Adiego, żeby nie podPISywał jak leci wszystkiego i w nad ranem, wbrew Konstytucji.
A tu taki apel. Oj, skąd taki strach? Czyżby z powodu obstawiania jednej strony sceny politycznej?

Emeryt

Przy ewentualnej zmianie konstytucji NALEŻY JASNO I WYRAŹNIE ODDZIELIĆ KK OD PAŃSTWA!!!!!!!!!!

spectator_educator

Rozumiem, że episkopat ma na myśli wybory w państwie Watykan… Tam jest ich państwo. Tutaj tylko ta korporacja działa (nie pracuje), a podatków i tak nie płaci. Po co więc zabiera jakikolwiek głos? Oni … Czytaj całość

sprostowanie

“przyznaję że prezydentem tego kraju jest Ktoś Inny, przyznaję że premierem tego kraju jest Ktoś Inny, przyznaję że Zbawicielem tego kraju jest Ktoś Inny”.
Podpisz:

JPII

Brawo!!! W końcu głoś rozsądku i mocno nadwyrężonego już sumienia zabrzmiał!!

Dana

Wiernym trzeba wprost powiedzieć że 10 maja to nie są wybory to jest głosowanie na Dudę zorganizowane przez Sasina razem z pocztą.tow. Jarosław – niech żyje! niech żyje!

Polak drugiego sortu

W POLSCE MAMY TRZY ZARAZY;
KORONAWIRUS ( NAJMNIEJ SZKODLIWY)
CZARNĄZARAZĘ … Czytaj całość

Bes

A to apel o wybory biskupa czy prezydenta?
W jakim do cholery kraju my żyjemy? Episkopat nie ma żadnego prawa do wypowiadania się w tej kwestii! Dobrze że powoli zaczyna się zaczynamy to rozumieć i liczba tzw. wiernych spada drastycznie… Co rozumiem musi boleć episkopat skrupulatnie liczący każdą złotówkę ciemnego wiernego…

Polak drugiego sortu

2 godziny temu

PISOBOLSZEWIO, CZARNA ZARAZA JEST TAK SKUTECZNA W WALCE Z KORONAWIRUSEM JAK WASZ ZŁOM ZAKUPIONY OD JANKESÓW, ZA KTÓRY WYDALIŚCIE NASZE OGROMNE MILIARDY.
KOSZTY I SKUTKI PODOBNE

Nick(t) Konkretny

POLSKA RACJA STANU – jak najdalej od kleru i Watykanu !

Ciekawski

Odezwała się purpura w kolorowych czapeczkach. A gdzie byliście do tego czasu od pierwszych destrukcyjnych poczynań tzw. dobrej zmiany? Czy już dawno nie należało zdecydowanie tego potępić?

nick

oni tak naprawdę nic nie mają wspólnego z nauczaniem Chrystusa.

zmęczony

Kościół ma służyć a nie rządzić. Jakim prawem włącza się w kampanię wyborczą? Na wstępie odmawia prawa bycia Prezydentem kandydatom nie reprezentującym ich sposobu myślenia.

Pedro

“Poszanowanie dla życia” – tylko zapominają, że wybory w tej chwili to jest jawne narażanie życia listonoszy i wyborców.
Mam nadzieję, że to też wzięli pod uwagę.

Panie arcybiskup

mam już dość bełkotu arcybiskupa z mojej archidiecezji. Toż to jakiś Guru nawołujący do łączenia się w jakiejś wspólnocie bez konkretnych wartości, i oprócz pieniężnych.

rada

Skończcie z obłudną troską o poczętych, a zajmijcie się wolontariatem w ośrodkach dla upośledzonych/ już żyjących/.

W końcu coś mądrego

W końcu biskupi coś mądrego powiedzieli, wybory trzeba przeprowadzać uczciwie, a nie pozamykać wszystkich kandydatów i wyborców w domu i robimy wybory starą sowiecką metodą: nie ważne kto głosuje, ważne … Czytaj całość

katoliczka

Czerwoni niech pilnują swoich praw, polityką kraju niech zajmuje się Rząd, purpurowi jak chcą zarządzać polską to niech płacą podatki, rozliczą się z tych haraczy jakie pobierają od narodu polskiego za … Czytaj całość

jan

to jest towarzystwo oderwane od rzeczywistości. Limuzyny, pałace, służba. Grzechów mają więcej jak zwykły Kowalski. Co by na to powiedział ich nauczyciel ?

amen

Wreszcie się budzą, może przejrzą na oczy. PiS w ciągu kilku tygodni zepchnął Kościół do KATAKUMB!!

Romus

Hołownia miał rację, wybuchła pandemia KK cichutko, ani o pomocy (oprócz tego że im brakuje), ani wspieraniu, ale pokazała się polityka już się odezwali.

złoto i dolary

Biskupi ! już od dawna nie jesteście autorytetami Polaków, nie mówcie nam jak i co mamy robić a czego nie , która zaraza” wg. Jędraszewskiego jest śmiertelnie niebezpieczna, a która nie jest “zarazą”.

furia

Czy te boskie spaślaki, utuczone na wielowiekowej krwawicy zwłaszcza Polek, kiedyś doznają palca bożego.? Raczej wątpię. Bo jedną religię można zastąpić tylko inną religią. Tak jak chrześcijaństwo bezpardonowo zniszczyło kultury i narody świata, w imię mamony, tak przyjdzie bóg który wymierzy karę chrześcijaństwu.

PZPR wraca

Podsumowując biskupi kazali głosować na Dudę. Jak zwykle nie napisali tego wprost, ale o to chodzi. Jest to narracja rządu ułożona w słówka o miłości bliźniego i szacunku do “demokracji”.
Kościół jest już 100% przybudówką pisu.

bost

Jacyś pedofile i nieroby chcą pouczać mnie ojca rodziny pracującego od 30 lat.co jest moralne i jak mam żyć

aaaa

Czy ksiądz dający komunię podczas mszy powinien mieć rękawiczki? Bo nie ma.

sdfgh786325

Widać jak zawsze musi brać w tym udział kler!!!! Czy bez purpuratów nie może istnieć nasz kraj? Czy my jako obywatele nie mamy prawa decydować o naszym kraju!!!? Zobaczycie że będzie tak jak przed wojną i latach 50 gdzie to studenci ruszyli na ulice! Teraz to już jest blisko jak się nie dogadają!!!

elmi

Kościół to przybudówka Pis. I niech tak zostanie. Niech nie próbują teraz sie wybielać i zmieniać frontu. W ostatnich latach pokazali wielokrotnie jak skubać państwo i mieszać w polityce.

klip

pycha! i butność!…. maszeruje …….ależ troskliwość???…hhahaha

Polak drugiego sortu

KORONAWIRUS MA JEDNAK BARDZO POZYTYWNY ASPEKT, A MIANOWICIE DAJE JASNO DI ZROZUMIENIA, ŻE WIARA W GUSŁA I SUKIENKOWYCH ZWYRODNIALCÓW JEST ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNA

ŚWIECKIEGO PREZYDENTA ŚWIECKIEGO PAŃSTWA

Rzecz w tym , że rozwiązania jakie wymyślił PiS budzą poważne wątpliwości prawne i są mocno podejrzane !!!Kościół boi się tego głośno powiedzieć ???
Ale za to charakterystyka “kandydata” na ZAWIERA WSZELKIE CECHY osoby uległej wobec “nauki ” Kościoła !!
A przecież to nie jest wybór przewodniczącego Episkopatu tylko ….

elmi

Słuchając kościoła należy zawsze mieć na uwadze, że ich stanowisko jest wyłącznie nakierowane na zysk polityczny i finansowy. Oni Maja bardzo dobre rozeznanie i wiedzą, że PiS u władzy, to kwestia co najwyżej kilku miesięcy, być może tygodni. Potem przyjdą rozliczenia i kary. Oni nie chcą być wtedy przy Pisie, dlatego będą teraz łagodzić poparcie dla Kaczyńskiego i PiS. Jak zawsze, będą teraz mówić o “głosie społecznym”, demokracji i zrozumieniu. Nie dajcie się nabrać na to. Kościół jest wrogiem demokracji, choćby z powodu swojej hierarhicznej struktury. Oni po prostu chcą zmienić front i przyłączyć się do zwycięzców. Kasa państwa jest pusta wiec od PiS-u już nic nie dostana. Oni planują już co będzie po koronawirusie. Opierając się na takiej polityce przetrwali już 2000 lat. To najskuteczniej działający koncern o zasięgu globalnym. Tylko kasa, mordy, intrygi i ogłupianie ludzi. I tak od zarania do teraz. Konieczna jest reformacja i rozliczenie kościoła z przestępstw i pieniędzy.

Rrr

A ja bym wolała żeby biskupi zabrali głos, jak tylko 5 osób mogło uczestniczyć we mszy świętej

ala

jakie zagrożenie pandemiczne, nie ośmieszajcie się, jaka pandemia, to nie żadna choroba, nie ma nic z wirusem nie polskie słowo, a Polacy nawet ci niby wykształcenie bębnią PANDEMIA. POCZYTAĆ CO TO JEST TO SŁOWO SŁOWNIK DOBRY TO SŁOWO POCHODZI Z GRECKIEGO

ateistka

może by tak zaapelowali do rządu o zniesienie Konkordatu, o to że będą teraz uczciwie płacili podatki i sami się będą utrzymywali ze sponsoringu lub 1% z podatku, tego kto chce, że nie będą się wtrącać w politykę, a już na bank w nasze życie łóżkowe, żeby religia wróciła do kościoła, żeby pozdejmować wszystkie krzyże w instytucjach państwowych, w tym szkoły i żeby się rozliczyli ze złodziejstwa od samego początku istnienia tej zbrodniczej instytucji AMEN

morales

episkopat polski buhahah 90% eskimosi . nawet po nie jest tak zakłamane i fałszywe jak biskupi . biskupi mosbacher daniels fogelman powinniśmy się tego pozbyć z POLSKI

Fryna

Panowie Biskupi !!! czy w ślubowaniu kapłańskim jest coś o polityce ??

Kim z Kimkiem

Idea Dżucze – niech żyje!, niech żyje!, niech żyje!
Nasze plakaty wyborcze już wiszą w całej Polsce!

elmi

Kiedy kościół pisze Taki list to wietrze podstęp.

Lou Cypher

Obudzili się. A gdzie byliście jak dojna zmiana przeprowadzała gwałt zbiorowy na konstytucji w temacie TK czy reformy wymiaru sprawiedliwości. Gdzie?!! Pytam się!!!
Teraz to już można popić wodą i spokojnie się przyglądać.

From US

Ta purpurowa kasta nie powinna zabierać głosu, gdyż żyje na barkach innych ludzi nie płaci podatków, a swoje biznesy ma zwolnione z podatków O darmowej służbie zdrowia i ubezpieczeniach już nie wspomnę

Hańba

Takiej zadymy jak przy tych pseudo “wyborach” to nawet w stanie wojennym nie widziano. Takiego naginania, a właściwie łamania prawa. Już nawet organizatorzy tej farsy nie wiedzą, jak ona ma wyglądać. Jak można skontrolować procedury przy takim “głosowaniu”? Polsce grozi wykluczenie z OBWE. Zawieszenie członkostwa w NATO.

elmi

Epidiaskop zaczyna mówić cos o demokracji, czyli o tym co tępią od zarania. Stworzyli strukturę hierarhiczną oparta na kulcie jednostki, a teraz dostrzegli, ze jest cos takiego, jak demokracja. Koniec świata Halinka, jak mówi Kiepski.

nike32

Jak to czarni. Z jednej strony “Kościół nie ma mandatu, by uczestniczyć w czysto politycznych sporach na temat formy czy terminu wyborów, a tym bardziej, by opowiadać się za tym lub innym rozwiązaniem” a z drugiej w zawoalowany sposób wskazuje na Dudę
Biskupi przypomnieli również, jakie cechy kandydata na prezydenta należy wziąć pod uwagę podczas głosowania. Chodzi m.in. o “traktowanie władzy jako służby” i “szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiet. Zawsze się mieszali do polityki i stają za tym kto da więcej.

lukullus

pan Gowin taki z pozoru mędrzec , a czytać ze zrozumieniem prostego komunikatu Episkopatu Polski nie potrafi. Panie mędrzec Gowin , biskupi ani jednym słowem nie wspomnieli o terminie wyborów. Czytać … czytać ze zrozumieniem , panie Gowin.

dfjhgdfh

Cechy kandydata na prezydenta wg biskupów spełnia jedyny Andrzej D. Śmiech i czarna rozpacz.

elmi

Kieckowi czują, ze władza PiS się trzęsie w posadach i skończy się niebawem. Mają najlepszy wywiad w Polsce wiec wiedza to. Ten ich list to nic innego jak proba wybadania reakcji spolecznych. Mysle ze badaja teren do zmiany frontu. Oni juz wiedza, ze z PiSem nic juz nie ugraja. Kasa panstwa jest pusta. Mysla wiec juz o tym co bedzie po koronawirusie, oni przeanalizowali dane i wiedza, ze nastroje spoleczne skieruja sie w najblizszych miesiacach przeciwko rzadowi. Nie chca byc wiec u boku PiS gdy dojdzie z zalamania. Oni chca byc przy zwyciezcach bo boja sie byc rozliczonymi ze swoich przestepstw. Bywaly w historii Polski czasy, kiedy wieszano za zdrade rowniez biskupow. A jak wiadomo historia lubi sie powtarzac.

Edd

A kiedy będzie apel by osoby poszkodowane przez kapłanów otrzymały stosowne odszkodowania za wyrządzone krzywdy przez nich. A duchowni odpowiedzialni za to wylądują w wierzeniach.

kasandra

A kto biskupom wierzy ,że mówią prawdę a na końcu i tak są za p.Dudą.

panB

Niedawno jeden z tych cudaków mówił że konstytucja się nie liczy, liczy się tylko biblia. Czyli ogłupiania ciąg dalszy.

Jozef

Masońscy bezwstydni biskupi, którzy chcieli doprowadzić Kościół Katolicki do upadku.
Pamiętajcie wierni o tym. To synowie szatana.

Epidiaskop przeciwko PiS ???

czyli Kaczyński zaczyna jazdę na równi pochyłej……

wierzacy

Nareszcie Episkopat zajął właściwe stanowisko -póżno ale teraz zobaczymy Pana Prezesa i członków PiS tak bardzo wierzących jak posłuchają głosu kościoła to społeczeństwo oceni .

Perun z Nami

Watykańska obskurna mafia !!!. Oddajcie mienie pokoleń Polaków !!!

Wers

I co tam ciekawego powiedzieli pedofile w sukienkach

Epidiaskop czuje w moczu, że PiS tonie i

3 godziny temu

dlatego już wie odczepiają pod nowe , ewentualne opcje.
Stare lisy.
W KAŻDYM USTROJU MIELI JAK PĄCZKI W MAŚLE.

KrotexGT

Robi się gorąco , kościół robi w majty,

Robcio

Moralny polityk. Jeśli jest choć jeden to należy go zabezpieczyć w formalinie i pokazywać wyborca

Lizać koperty

Zwycięży PZPPiS. Takie wypowiedzi będą w niesmak elektoratowi jedynie słusznej partii. Chyba purpurowym kasa jeszcze gra.

furia

Kiedy biskupi, wpuszczą biedne głodne owieczki, na swoje niwy. Pan jest ich pasterzem bo nie moim. Utrzymuję biskupów , płacę haracz. Dlaczego? Bo nie ma boga. Są tylko wyzyskiwacze śmiertelni, którzy stworzyli kościół pięścią.

przypominam

Szanownym biskupom przypominam, że obecnym papieżem Kościoła polskokatolickiego jest prezes Jarosław Kaczyński, a on już zdecydował, więc jakiekolwiek apele są nie na miejscu.

Nick nick

Płaćcie podatki, wydajcie policji pedofilów, wtedy się wypowiadajcie na tematy państwa.

pisbolszewia

ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa! ePISkopat na Marsa!

Camel

Jak Trwoga to do Boga. Teraz Episkopat zaczyna skręcać , widzi że z PIS-em może być źle i teraz chce się przypodobać prawicy.

Ars

nemezis. Czczą Saturna, Atenę, Wenus?

Camel

Sev

Ci, którzy od ponad 1000 lat dzielą Polaków mają czelność mówić o poszanowaniu praw, o cechach przywódców? Ich zakrwawione ręce, kiedy zabijali ludzi w imię wiary dziś nękają naród polski. Naród, którego pozbawili historii i tożsamości. Nie mają prawa udzielać rad narodowi polskiemu!!!

śpieszę donieść, że….

377 sióstr posługuje we wszystkich województwach w związku z brakami personalnymi spowodowanymi epidemią. Dodatkowo 483 siostry pracują na co dzień w placówkach medycznych, pomocy społecznej i opiekuńczo-wychowawczych; 32 jest lekarkami, a 1020 pielęgniarkami – poinformowały żeńskie zgromadzenia zakonne. Siostry zakonne pomagają potrzebującym w czasie epidemii koronawirusa

Polak

A do tej pory gdy ŁAMANO KONSTYTUCJĘ to gdzie był KLER ????? Cały czas wspierają tych co ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ i to trzeba mówić OTWARCIE

bezpartyjna

szanowni księża wy nie mieszajcie do polityki tylko ratujcie polski kościół. Bo politycy wam go niszczą i ludzie się jeszcze bardziej odwrócą

Podatnik

Mało dostają za rządów PIS. Okradają w białych rękawiczkach Polaków. Dla nich to tylko kasa, kasa, kasa itd. Ale paragonów za usługi nie ma. Niech najpierw przestrzegają sami 10 przykazań bożych, bo to im ciężko wychodzi.

mała

To oni służą Watykanowi czy Polsce? Są Polakami czy Funkcjonariuszami Watykanu, Komu przekazują pieniądze z działalności? Bo czytam opinie i nie rozumiem?

Bratek

Biskupi, nie jesteście i nie chcecie załatwić sprawy bpa Paetza, księdza Jankowskiego, nie potrafiliście zapobiec odwołaniu szanownego kłamliwego zakonu od przyznanego odszkodowania dla pokrzywdzonej, bo nie widzieli i oczy mieli zamknięte na zło kolegi po fachu. Dobrze wiecie, że wielu księży ma dzieci i kobiety, które utrzymuje albo i nie. Aborcja? Gdzie państwo i biskupi z pomocą kobietom, które nie mogą utrzymać dziecka i nie stać na leczenie chorego? Zbiórka w społeczeństwie. Wasz rząd nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, na niepełnosprawnych, na pomoc po urodzeniu dzieci wymagających leczenia. Ma się urodzić. I to jest rząd godny poparcia. Wstyd i hańba, że taki rząd popieracie. Bo mówi tak biskupi, a robi co innego. Bo do wypełniania przykazań są wierni ale nie obowiązuje to rządzących z Wami i biskupów.

J23,5

Zakłamani obłudnicy !!!

ERYK ANTYKLERYK

PURPURACIE NIBY TO UCZENI w PIŚMIE, ALE CHYBA NIE CZYTALI PISMA KONSTYTUCJI RP, że RZECZPOSPOLITA JEST PAŃSTWEM ŚWIECKIM !

Irek

Biskupi to klamcy, złodzieje i obłudnicy. Kompletnie poprzekręcali Słowo Boże, pookradali całe narody i poobiecywali im zbawienie ale tylko za pieniądze, dolary bądz złoto.

patriota

W uczciwych wyborach Duda przegra-dlatego w PiS jest takie parcie na loterię pocztową

piSSlamisci IDA

Purpurowa MAFIA!!!

wrr

Cytując klasyka: “Był las, nie było was. Będzie las, nie będzie was.”

Janio

Jesteście bardziej skorzy uwierzyć w bajki o Covid niż w Boga. Będa wami sterować, bo w miejsce Boga w waszym życiu i tak wejdzie kto inny.

akas

Kościół i politycy wiedzą, że należy mówić ładnie, ponieważ większość bardziej lubi słuchać niż myśleć. Utrzymanie władzy w warunkach demokracji, wymaga dobrej nawijki. I oczywiście chleba koniecznie z kiełbasą.

Marian

Zaimujecie sie tylko wiarą oddajcie ziemie która została niezgodnie z prawem przejęta i na tym tylko bogacili sie wybrani jak Mateuszek kłamczuszek zyskując natransakcji miliony złotych szybko przepisał na zonę. Popsuto prawo wyborcze mamy standardy jak na Białorusi i niech prezydenta namaści naczelnik z sukienkowym z Torunia ubędzie po wyborach oszczędzimy na tym miliony zlotych i na jesień Polacy to wszystko wyczyszczą jak w 1989 roku będzie pospolite ruszenie i rozliczenie PiS-u za kradzieże i malwersacje psucie państwa i bezzasadne zadłużanie na ogromną skalę.

kmac

Stary panicz z Żoliborza nie liczy się z żadną opinią. Ogarnięty żądzą władzy i zemsty ma w nosie zdrowie narodu.

Vae victis!

Wystarczył jeden, średnio groźny wirus (w porównaniu np. z SARS 1), żeby licząca “tysiące lat” konstrukcja kościoła wywaliła się jak pijak na lodowisku. Całkowicie pogubieni, wystraszeni, pozbawieni prawdziwej wiary. Otłuszczeni, nieprzygotowani na wyzwania, na bycie z ludźmi krętacze, skomlą tylko – bo kasa im ucieka. Co za spektakularny upadek!

as

Powiedzieli nie mniej nie więcej – jestem za a nawet przeciw !
Nie mieszają się ?

Niepoważne

Tak samo „czytelnie” się wypowiedzieli jak w sprawie pedofilii wśród księży i biskupów. My się nie będziemy wypowiadać ale się wypowiadamy i nic w rezultacie nie powiadamy

Ptyś

To jest kościelna kampania wyborcza ze wskazaniem na kandydata deklarującego podpis pod zakazem aborcji, spasione wieprze udają neutralność.

darek-dirk

Przecież od lat polski kler bardzo aktywnie miesza się w życie polityczne , a tu naraz piszą , że nie mają mandatu do uczestniczenia w życiu politycznym ! To są przecież Himalaje obłudy !!!

Dość dojnej zmiany!

Budzi przerażenie to, że tylu ludzi jeszcze w naszym kraju daje się ogłupiać, oszukiwać, wykorzystywać przez księży. Opakować tą instytucje i wypowiedzieć konkordat.

Gerlu

Autorytet KK sięgnął dna! Ciężko na to pracowali hierarchowie tej instytucji.

ela

NIE macie żadnego mandatu do wydawania opinii ws wyborów, pora robić porządek u siebie, niszczycie swoją postawą dorobek Świętego Kościoła Katolickiego, niszczycie Świętych Kapłanów i Świątynie przerabiacie na jaskinie zbójców, prawdziwie wierzący nie będą was słuchać, DOŚĆ !!! zdrajcy Jezusa Chrystusa

MARO

Jak można było w ogóle dopuścić aby 40 tys umundurowanych funkcjonariuszy obcego wrogiego nam państwa / kochają tylko nasze pieniądze/ jakim jest Watykan mówiło niemal 40 mln Narodowi co jak i kiedy mamy … Czytaj całość

Anna

Kościół dopiero się zorientował że to co robi PiS budzi wątpliwości prawne, łamie kostytucję i jest sprzeczne z normami społecznymi i etycznymi? 80% społeczeństwa to widzi. I co mamy głosować na kandydata który jest filarem podpierającymi partię, która niszczy demokrację, wprowadza bezprawie, komunistyczną zasadę bezkarności rządzących, nepotyzm, kumoterstwo i niszczy Polskę i dorobek naszych ojców.

pisowiec

I tak w konfesjonale powiedzą jak głosować… Za pokutę oczywiście… A ciemny lud to mkupi…

Poczowiec

4 godziny temu

pokręcili, zakręcili, przemycili, ze Kościół nie widzi interesu wyborczego w maju 2020 r. Jeśli radyjko maryja podkręci wypowiedź biskupów to Kaczyński zielenieje wraz z panem Dudą

cynik

Może panowie biskupi i kler zajęli by się tym co do nich należy czyli krzewieniem wiary i przestrzegania 10 przykazań przez wiernych bo jakoś ich nie interesują zbrodnie, pijaństwo czy znęcanie się bad rodziną. Natomiast wpadają w drżenie i kiecki im falują jak zabierają się za politykę

Sekciarze…

4 godziny temu

Kościół “nie ma mandatu, by uczestniczyć w czysto politycznych sporach”, ale ma mandat wedle którego mówi jaki powinien być Prezydent i dlaczego ma to być ten Duda. Oj kataniarze, kataniarze! Szef wam rachunek wystawi, kiedy już będziecie w “domu Ojca”, gdzie jest “mieszkań wiele”……

emeryt

Zajmijcie się swoją pedofilią i przestańcie się wpieprzać do spraw tekturowego państwa mamy dosyć kościoła w życiu politycznym wara od wyborów.

Opublikowano za: https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-biskupi-apeluja-chca-rozwiazan-bez-watpliwosci-prawnych-6504725337593473a?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=WPWiadomosci-push

Comments

  1. makepeace1961 says:

    Biskupi cały kler nie mają nic wspólnego ani z Bogiem ani z wiarą. Nierządne i sprzedajne, a mało tego dużo pedofilów. Pamiętam byłam w VII klasie jak ksiądz na religii ( małym miasteczku na płn. wsch) upodobał sobie z biednej rodziny dziewczynkę Renatkę i spotykał się z nią i było riki-tiki na łące nad jeziorem.

Wypowiedz się