Polskie władze przygotowują ustawę koronawirusową, która przypomina dekret o stanie wojennym

Każdy kryzys jest zwykle dla rządzących okazją do wprowadzenia zamordyzmu. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie politycy PiS postanowili walkę z koronawirusem rozpocząć od ustawy przypominającej dekret o stanie wojennym. Jej projekt pojawił się na witrynach rządowych wczoraj w nocy. Umożliwia ona zrobienie z chorymi i zdrowymi, wszystkiego co tylko zdechce władza, a chce bardzo wiele. 

Po kilku godzinach od publikacji, projekt specustawy ds. walki z koronawirusem można już chyba nazywać kontrowersyjnym.

Znajduje się w nim na przykład możliwość wprowadzenia obowiązkowej hospitalizacji oraz możliwość wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny do 21 dni.

Jeśli ktoś odmówi, może się to odbywać z użyciem siły, a nawet wojska. 

Z ustawy nie wynika jednak jak ma zostać rozwiązany problem wynagrodzenia dla osoby skierowanej na przymusową kwarantannę. Czy zapłaci za to pracodawca?

Projekt umożliwia również swobodne przenoszenie wydatków między poszczególnymi częściami budżetu państwa. Przy okazji zapowiedziano już wyasygnowanie 40 mln zł na walkę w koronawirusem.

Jak podczas wojny premier oraz podlegający mu wojewodowie, mogą wydawać polecenia samorządom, osobom prawnym, a nawet przedsiębiorcom i będą one wymagały natychmiastowego wykonania, bez potrzeby uzasadnienia. 

Na dodatek rząd nie będzie ponosił odpowiedzialności za szkody związane z działaniami antywirusowymi. 

Minister zdrowia na drodze decyzji administracyjnej może zarządzić przejęcie na rzecz skarbu państwa dowolnych produktów do walki z wirusem.

Rząd może też ograniczyć działalność firm prywatnych na obszarach dotkniętych epidemią i wprowadzić reglamentację określonych towarów. W nowej ustawie zapisano również drakońskie kary dla hurtowni farmaceutycznych, które spróbują sprzedawać produkty zaklasyfikowane jako strategiczne, wyroby medyczne. Winni takiego procederu mogą się liczyć z grzywną do 5 mln zł!

Oprócz tego w ustawie zapisano możliwość zamknięcia uczelni i szkół wbrew woli podmiotów nimi zarządzających. Do tego dzięki ustawie będzie można zakazać zgromadzeń, co oznaczać będzie koniec trwającej obecnie w Polsce kampanii wyborczej do wyborów prezydenckich. Stworzy to niewątpliwie pokusę obozu władzy, aby odwołać wybory zaplanowane na 10 maja 2020.

Nowe przepisy ujęte w ustawie koronawirusowej przypominają dekret wprowadzający stan wojenny. Wygląda na to, że o ile ustawa ta zostanie przeforsowana w takiej treści, to rządzący dostają do ręki narzędzie do uruchomienia trybu funkcjonowania państwa, który przypomina wojnę, albo przynajmniej stan wyjątkowy.

 

Wybrane komentarze
PiS w swoich poczynaniach

autor: Uther Lightbringer (anonim) (2020-03-02 19:52)

PiS w swoich poczynaniach posunął się już zbyt daleko. Ta ustawa to przyczynek do stosowania terroru wobec Polaków i ograniczania im swobód. PiS będzie zasłaniać się walką z koronawirusem, podczas gdy po cichu będzie walczyć z przeciwnikami politycznymi i tłumić bunty. Wydaje w ten sposób wojnę obywatelom, a ich „wyznawcy” nie zdają sobie z tego sprawy. Przerażająca wizja z książek Orwella i Huxleya zaczyna się realizować na naszych oczach.

Czy nie jest to „odpowiednie

autor: anja (anonim) (2020-03-02 19:17)

Czy nie jest to „odpowiednie przygotowanie” do walki z tym wirusem? Że strachu przed władzą wszystkie „goje” będą zdrowe!

Dzisiaj, wracając z pracy, niestety widziałam (w autobusie) do czego prowadzi panika:

Otóż, niska, szczupła, i na pozór miła staruszka nagle zwymyślała jakąś młodą kobietę za to, że ta kichała i smarkała, że opalona to z Włoch wróciła, i że powinni ją zamknąć w izolatce!
Aż mi szczęka opadła, to było wstrętne, szacunek dla tamtej, że zachowała spokój! (a może kręciło ją w nosie,  od zapachu naftaliny?)
Widać, że właśnie tacy nakręceni i przerażeni ludzie zażądają od władz natychmiastowej „walki z wiatrakami”!

Ta scenka jest dowodem, że w sytuacji „zagrożenia” ludziom potrafią puścić hamulce, nagle zamieniają się w dzikie bestie, stają się gorsi od zwierząt!

„Moi bracia, jaki z tego pożytek, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, ale nie dowodzi jej uczynkami? Czy taka wiara może go wybawić?” (Jakuba 2:14)

A tutaj filmik na odstresowanie:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-jwbcov_201905_11_VIDEO

Skoro ta ustawa daje

autor: Prawda boli (2020-03-02 18:26)

Skoro ta ustawa daje uprawnienia jak w stanie wyjątkowym to po co jest potrzebna skoro można wprowadzić stan wyjątkowy?

Odpowiedź jest strasznie prosta. Warunki jakie muszą być spełnione i czas trwania stanu wyjątkowego lub wojennego są ściśle określone. Ustawa raz wprowadzono będzie obowiązywać „zawsze”.

Oczywiście Prezedytent USA

autor: żenada (anonim) (2020-03-03 06:43)

Oczywiście Prezedytent USA Trampek również bagatelizuje i prawi bzdury występując publicznie (2dni temu) nazywając koronawirusa fake’m i hoaxem, zwykłą grypą. Na tego wirusa zmarło dotychczas mniej osób niż podczas jednego weekendu strzelanin w Chichago. To bzdura i ludzie to wiedzą. Ta ustawa to tylko i wyłącznie depopulacja polaków i rozbiór Polski. Zobaczymy czy każdy polak wpuści policje i pielęgniarki z NFZ do swojego domu żeby przymusowo zaszczepili jego i całą rodzinę, a każdego kaszlącego wraz z rodziną i znajomymi wywiązą do obozów depopulacji polaków, a nie kwarantan. Bo mi się wydaję, że nie. Zalecam zapoznać się z treścią 57 stron ustawy, która odnośi się do ostatecznego ciosu w państwo Polskie i wybicie polaków w stylu nazistowskim policją sanitarną, obozami i szczpionkami, które według renomowanych źródeł miały zająć min. rok czasu do wytworzenia, a po miesiącu już będą w łapach NFZ? W obozach, w których już zadbają żeby nikt nie wrócił zdrowy czy żywy przy jednoczesnym krachu giełdy finansowej i dziesiątkach tysięcy obcych wojsk na terenie Polski z powodu „ćwiczeń”.  Ciekawe ile osób w tym kraju dowie się czegokolwiek dopiero jak będą pętać ich i ich dzieci na przymusowe szczepienia i wywozić do obozów. Bo w mediach piszą tylko, że nierząd wprowadza ustawe koronawirusa i za nie przystosowanie się 5 mln kary?

Skopiowałam wypowiedzi

autor: keri (2020-03-02 17:44)

Skopiowałam wypowiedzi przedmówcy z wcześniejszego arta, aby nie zostały przeoczone:

Wybuch koronawirusa

autor: Jack Rainbow (anonim) (2020-03-01 21:32)

Wybuch koronawirusa zbiegający się z wprowadzeniem 5G w Wuhan jest zbyt dużym zbiegiem okoliczności. Ludzie idący ulicą nie padają natychmiast od wirusa. Znaczny sens ma poważny wpływ częstotliwości 5G na pobieranie tlenu. Statek wycieczkowy miał zaawansowaną łączność. Włochy wdrażały również 5G. Wygląda na to, że plan jest następujący: wypuść 5G na całym świecie, jednocześnie obwiniając wszystkie wywoływane przez nią choroby o „rozprzestrzeniającego się koronawirusa”, a następnie zabij jeszcze więcej osób za pomocą obowiązkowych szczepionek finansowanych przez Billa Gatesa. – James Perloff

Jesteśmy przygotowani na obowiązkowe szczepienia zawierające nanocząsteczki metalu, które mogą być i są aktywowane za pomocą platform broni z ukierunkowaną energią, powodując, że każde łagodne przeziębienie,wyraża się w naszych ciałach jako szybko działające zapalenie płuc.

Bardzo ciekawe bo do diagnozy

autor: Jack Rainbow (anonim) (2020-03-01 21:30)

Bardzo ciekawe bo do diagnozy używa się testu CRP, czyli hodowla Wirusa na odpowiednim podłożu. Na wyniki czeka się od tygodnia do 14 dni a tu już wszystko wiedzą. Musicie wiedzieć że ta tzw. epidemia jest tylko i wyłącznie medialną i ma przejść w status pandemii globalnej. Po co? By was zmusić terrorem sanitarnym do kwarantanny, której celem będzie zaszczepienie substancją zawierającą zdigitalizowane samoreplikujące się RNA. Kiedy już wam to wszczepią, użyją bezprzewodowej technologii mikrofalowej fal milimetrowych telefonii komórkowej 5G o częstotliwości 60Ghz, która odpowiada wibracjom molekuł wody w waszych organizmach. Objawem ataku na organizmy ludzi i zwierząt wiązkami liniowymi tego promieniowania może być właśnie zdalne „wyłączenie” funkcji organów, jak np. płuca czy serce. Organizm ludzki to maszyna biochemiczna działająca na zasadzie przepływu impulsów elektrycznych w nano skali. Chodzi o zakłócenie tej aury i spowodowanie śmiertelnych chorób. Globalny kartel farmaceutyczny traci wpływy z przymusu szczepień, bo ludzie się zorientowali że wakcynacja to trucie ludzi. Nie ma żadnych państw czy rządów. Prezydenci, premierzy, sejm czy senat, to tylko grupy zatrudnionych przez globalistów i korporacje aktorów, od symulowania wam demokracji. Zacznijcie myśleć samodzielnie ludzie…

https://zmianynaziemi.pl/comment/512665#comment-512665

5g napewno jest jakimś

autor: Trup (2020-03-03 00:51)

5g napewno jest jakimś podstępem w 100% – nikomu to nie jest potrzebne do niczego a mimo tego przepychają to jak tylko mogą i są kompletnie głusi na konkretne argumenty – mają całkowicie w dupie że coś może szkodzić ludziom. Siekiery przygotowane – jak będzie trzeba opierdolimy kable nadajników ewentualnie podpalimy zasilanie tych nadajników (budki które stoją przy nadajnikach – to własne zasilanie awaryjne zwłaszcza te odosobnione nie na budynkach).

Zastanawiam się po co oni

autor: euklides (anonim) (2020-03-02 15:42)

Zastanawiam się po co oni piszą te wszystkie ustawy. Nie prościej napisać jednej o treści „wszystko nam wolno”. Prawda jest jednak dla rządu nieubłagana – to rząd kłamie (propaganda), kradnie (podatki), niszczy (chore prawo), niewoli (przymus) oraz morduje (wojny, praktyki niszczące zdrowie). Strach przed rozliczeniem własnych zbrodni potęguje chęć utrzymania się przy władzy za wszelką cenę, więc po PiSie można spodziewać się jeszcze więcej nieprawości.

Potwierdzają się tylko moje

autor: Szkarłatny Leon (2020-03-02 14:00)

Potwierdzają się tylko moje poprzednie wpisy, tak jak przypuszczałem i jak mój przedmówca Groot stwierdził, korona świrus to pretekst do wprowadzenia zamordyzmu jakiego świat nie widział. Ustawa jest tylko szybką odpowiedzią na budzącą się świadomość normalnych ludzi, że to wszystko śmierdzi spuskiem. Elity już dawno się na to szykowały choćby budując obozy FEMA. Apeluję do piesków systemowych by pamiętały że mają rodziny i że „Karma” wraca jak nie do nich samych to do ich najbliższych.

https://www.youtube.com/user/XanaDude60

A kto zwalczy epidemię władzy

autor: euklides (anonim) (2020-03-02 15:58)

A kto zwalczy epidemię władzy, która kradnie i morduje bardziej niż wirus? Wirus przejdzie, a taki ZUS, który doprowadza do śmierci setki tysiący Polaków zostanie. Wszystko po to żeby władzy, czyli wirusowi żyło się lepiej.

Gdzie chcesz uciekac kolego ,

autor: Dzoz (anonim) (2020-03-03 00:14)

Gdzie chcesz uciekac kolego , na zachodzie bedzie jeszcze gorzej, chyba ze na jakas bezludna wyspe. Oni to robia po to zeby zydki mogly miec cala Polske dla siebie, pewna zydowka x lat temu w radiu mowila ze mamy swoje gotowe plany ze nas Polakow zostanie garstka, i dodala ze nie moga pozwolic zeby Polacy mieli tak bogaty kraj jak Polska, zapewne chodzilo jej o zloza naturalne.

Oni wszystko pięknie nazywają

autor: Mojeimię44 (2020-03-02 12:30)

Oni wszystko pięknie nazywają. Ten program nazywają programem bezpieczeństwa i obrony narodowej. Jakże pięknie brzmi ten program tylko, że pięknymi nazwami to całe piekło jest wymalowane. Jeszcze raz tylko chciałbym wam napisać. Polskie władze doskonale wiedziały co się święci tak jak wiedziałem to ja i inni którzy mają odrobinę chęci zrozumienia mechanizmów działania globalnego świata. Ważniejsza jednak była kradzież majątku państwowego i uwłaszczanie się na majątku publicznym gdyż rząd za pomocą przepisów sam budowal przepisy pozwalające grabić majątek narodowy. Można napisać tak. Po upadku socjalizmu demoniczna natura człowieka przejęła kontrolę nad racjonalnym rozdysponowaniem dóbr społecznych w wyniku czego w Polsce doszło do zachwiania prawidłowego rozwoju społeczeństwa. Państwo przestało być autorytetem a obywatel przestał być wartościowy dla państwa stąd się wzięła imigracja gdzie pare milionów Polaków uciekło za chlebem. Dziś państwo chce przywrócić swój autorytet jednak wiedzą, że nie zrobią tego zwykłą drogą gdyż społeczeństwo straciloo zaufanie więc zrobią to siłą. Stąd przejęcie sądownictwa, jednostki obrony terytorialnej i przywiezienie złota do Polski. To wszystko jest powiązane.  Polski rząd jest świadomy tego co czyni i niech was nie zmylą ich piękne słowa. Kazde grabie grabią w swoją stronę więc oni wszystkie struktury państwa wykorzystają by bronić siebie a nie obywatela.

Książkowy przykład na to, jak

autor: maracash (2020-03-02 11:34)

Książkowy przykład na to, jak zasłaniając się bezpieczeństwem, można obywatelowi odebrać resztki wolności.

Tak to jest stan wyjątkowy bo

autor: Mojeimię44 (2020-03-02 11:40)

Tak to jest stan wyjątkowy bo jak nazwać inaczej moment kiedy wszystko zaczyna siadać? Niestety te przepisy wynikają z tego, że złodziejstwo i zdrada narodowa poszła za daleko. Niektóre rozwiązania są dobre ale większość z nich to dalszy etap wprowadzania dyktatury. Też odnoszę wrażenie, że jeśli sondaże Dudy zaczną spadać to poprostu odwołają wybory. Pokolenie naszego rządu jest poprostu bardzo zachłanne. Ostatnio czytałem, ze chcą sprywatyzować ochotniczą straż pożarną i budynki po szkołach państwowych, które zostały zamknięte. Jaka prywatyzacja o czym my mówimy? To grabież nic więcej. Takie budynki po szkołach chcą sprywatyzować. Tworzą nową oligarchię spoleczną. Nowa rasa Panów. Skrajna prawica.

Opublikowano za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-wladze-przygotowuja-ustawe-koronawirusowa-ktora-przypomina-dekret-o-stanie

Wypowiedz się