Kryzys gospodarczy i coronawirus – 21.03.2020.

Już od dwóch lat można było słyszeć głosy o zbliżaniu się kryzysu finansowego i gospodarczego, jakiego nie doświadczyliśmy w nowych czasach.

W 2018 roku zadali ekonomiści Brunello Rosa i Nouriel Roubini „pytanie o to, co i kiedy wywoła kolejną recesję globalną i kryzys”. Pisali:

„Obecna ekspansja globalna prawdopodobnie utrzyma się w przyszłym roku, biorąc pod uwagę fakt, że Stany Zjednoczone notują duże deficyty fiskalne, Chiny prowadzą luźną politykę fiskalną i kredytową, a Europa pozostaje na ścieżce ożywienia gospodarczego. Ale do 2020 roku powstaną okoliczności sprzyjające wybuchowi kryzysu finansowego, a następnie recesji światowej. Istnieje 10 powodów takiego stanu rzeczy”, link:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/trendy-gospodarcze/widmo-recesji-i-kryzysu-finansowego-w-2020-roku/

Podsumowaniem analizy było stwierdzenie: „W odróżnieniu od roku 2008, kiedy rządy dysponowały narzędziami politycznymi niezbędnymi, aby zapobiec katastrofie, decydenci zmuszeni stawić czoła następnemu kryzysowi będą mieli związane ręce, gdy ogólny poziom zadłużenia będzie wyższy niż podczas poprzedniego kryzysu. Kolejny kryzys i recesja, kiedy nadejdą, mogą być jeszcze dotkliwsze i dłuższe niż poprzednie”.

Dlaczego dotkliwsze? – Ano dlatego, że polityka gospodarcza oparta na pieniądzu dłużnym musi mieć swój koniec. Nie da się nieskończenie pokrywać długów nowymi długami. W tej sytuacji przyszedł z pomocą coronawirus. Nim mogą rządy ‚wytłumaczyć’ wiele. Mogą zasiać panikę, by następnie wykazywać troskę o życie i zdrowie swych obywateli. Ci, spanikowani, będą się cieszyć, że przeżyją i pogodzą się z tym, że muszą żyć mniej wystawnie, skromniej czy biedni jeszcze w większej biedzie.

Obawiam się – niestety – w najbliższych latach bezrobocia na poziomie z przełomu wieku, to jest w granicach 20%. Dużo firm ogłosi upadłość i będą też tacy, którzy będą musieli przeprowadzić się do teściowej, gdy stracą niespłacone mieszkania.

PS. Przed rokiem widziałem w sklepach ulotki, które informowały o nieobsadzonych miejscach pracy we Wrocławiu. Tytuł ogłoszenia brzmiał: ‚PRACA  CZEKA  NA  CIEBIE’. Toż to nawet komunizm obwieszczał to skromniej. Coronawirus przywołuje nas na ziemię.

WYBRANE KOMENTARZE

@ Autor, All

„W tej sytuacji przyszedł z pomocą coronawirus. Nim mogą rządy ‚wytłumaczyć’ wiele.”

A nawet zrobić tyci kroczek w dobrą stronę. PAD zaproponował, żeby w ramach Tarczy Antyrkieto… tzn Antywirusowej zawiesić na 3 miesiące składki na ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Można? Można! 🙂

Jeszcze żeby tylko zapomnieli to odwołać ;-))))

Jasiek 22.03.2020 01:16:16

@ Autor, All

Parę chwil temu widziałem wywiad z dr Jaśkowskim – powiedział (mniej więcej od 13:30 do 14:54), że nowe przypadki zachorowań ustały następnego dnia po tym jak Chiny zniosły cła na kilkadziesiąt amerykańskich towarów:

https://www.youtube.com/watch?v=MW_QLRurueU

Oczywiście to tylko zbieg okoliczności 😉

Ja naiwnie myślałem, że u nas wirus się wystraszy samej zapowiedzi zakupu F-35, a jak nie to już na pewno sam widok jak się będziemy defenderować przeciwko „agresji Rosji” spowoduje jego zanik, ale nic z tego. Chyba za mało zapłaciliśmy…

Jasiek 22.03.2020 01:27:59

Koronawirus spuści parę z napompowanej długami gospodarki.

Gospodarka stanie wiele firm albo się zamrozi albo zbankrutuje.
Rządy tną stopy % co daje ulgę biznesowi (tańsze kredyty) ale nie leczy problemu. Kredytobiorcy hipoteczni w potrzasku.

Nie wiadomo tylko jak długo potrwa ten paraliż.
A wszystko zależy od pogody (zabije wirusa) i lub szczepionki (zabije wirusa).

Po zakończeniu epidemii gospodarka gwałtownie odreaguje w górę… ruszą całe branże…giełdy pójdą w gorę jak szalone (bo branże ruszyły).
Skoczy też niestety inflacja a z nią stopy % i hipoteczni znowu dostaną w d..pę.

Niektóre branże się nie podniosą jak np łuki w USA tam nikt nie włoży pieniędzy po poprzednich wielosetmiliardowych stratach a branża technologicznie i personalnie się rozleci (maszyny kadry …).

Chiny się odniosą i znowu zaczną zasilać świat w swoje wyroby.
Europa się podniesie i znowu zacznie sprzedawać swoje technologie..
Rosja się odbije i znowu zacznie akumulować fundusz przetrwania ..
Na Bliskim wschodzie wygaśnie wojna…zacznie się odbudowa i rozwój.

Tylko USA dostanie po d..pie na łupkach (tylko 7% PKB) ale i popękają tam różne bańki internetowe (akcje w USA były grubo przewartościowane)
zniknie kilka bilionów $ z giełdy ale długi w postaci obligacji pozostaną i będą już nie do spłacenia a nawet nie do zrolowania.
USA będzie oficjalnym bankrutem.
Jak przeprowadzić bankructwo globalnej potęgi militarnej ?
Próbowano w ZSRR metodą na żydowskiego liberała ..
Moim zdaniem w USA żydowski liberał zabrał już narodowi wszystko co naród miał…
Tam zaczną się pożerać wzajemnie różne liberalne rekiny…(oligarchowie)
w amoku chciwości i łapania okazji będą coraz brutalniejsi wobec narodu…
aż w końcu Naród ich wszystkich pożre w trybie rewolucji socjalistycznej.
a po tych doznanych krzywdach to nie wiem czy nie komunistycznej.
Rewolucja tnie zawsze głębiej niż powinna…tak było w Rosji i tak może być w USA.
Europa pozostanie socjalistyczna, a właściwie faszystowska, a liberałowie i oligarchowie wlezą do nory i będą się modlić, aby ich z tej nory nie wyciągnięto i nie osądzono za zbrodnie przeciw Narodom..

Będzie klimat do stworzenia systemu bez oligarchicznego opartego o mądrość Narodową (a nie dyktaturę zdegenerowanych oligarchów) czyli demokratycznego.
Czy świat wykorzysta tę szansą .. nie wiem…wielu będzie się pchało do koryta korzystając z upadku globalnego bandyty.

aaa.. Izrael… musi zamienić się rolami z Palestyńczykami..
oddać Palestyńczykom co Palestyńskie, a zachować swoje tradycyjne żydowskie getta…(enklawy) może je sobie otoczyć murami dla własnego bezpieczeństwa…
Nad wszystkim będzie czuwał dobry Putin…który nie da skrzywdzić żydów.

W Polsce może powstanie jakiś rząd Narodowy, bez żydów to chyba oczywiste… byle nie katolicki, najlepiej świecki na zasadzie rozdziału kościoła od państwa ..a KK tylko jako relikt historii, tak jak w PRLu..
żadnych prześladowań ale też żadnej polityki i biznesu w kościele…
Systemowa nacjonalizacja latyfundiów kościelnych ziemia należy do Narodu reprezentowanego przez państwo, a nie do Watykanu czyli innego państwa.

Starczy tego krakania… bo wzrośnie zapotrzebowanie na papier toaletowy

Oscar 22.03.2020 07:52:12

Panie Zygmuncie

Cieszę się, że Pan wraca. Wielu internautów z chęcią przeczytałoby informację spod Pana ręki o tym gdzie rząd znalazł te 212 mld zł na tarczę antykryzysową. Wczoraj Kaczyński pytanie czy czasem nie będzie musiał zaoszczędzić na emeryturze+ odparł, że nie ma takiej potrzeby, bo jeszcze są rezerwy.
Długo żyje, ale w cuda nie wierzę. Może mnie Pan przekona.

nikander 22.03.2020 08:41:10

@Jasiek 01:16:16

Dokładnie! Dzisiaj zapewniono, że system fiskalny nie jest zagrożony i zawsze był przygotowany- w sensie, że są zapasy!- na taką okoliczność. Ciekawe, nieprawdaż? 🙂
Pozdro

JimA 22.03.2020 08:43:05

@Alfax 00:12:14

Witam Pana 🙂

Uaktywniłem się na kilka notek, bo mam teraz z powodu coronawirusa więcej czasu. Tu przy okazji wspomnę, że czytam systematycznie Pańskie teksty. Wiem, że o wielu sprawach sądzimy podobnie.

Życzę Panu powodzenia w tych trudnych chwilach.

zygmuntbialas 22.03.2020 08:56:38

Reset

Epidemię koronawirusa widzę jako ogólnoświatowy reset gospodarczy, który zaaplikowali nam „możni tego świata”, aby uniknąć buntu mas, który skierowałby się przeciw nim po nieuniknionym wybuchu kryzysu gospodarczego. Musieli się „możni tego świata” dogadać po cichu – Chińczycy z Amerykanami, a wszyscy z Żydami. Zważ, że epidemia rozwiązała chińskim władzom problem trwających od miesięcy demonstracji w Hong Kongu.
Ale i tak mamy szczęście. Dotychczas takie resety przeprowadzano, wywołując wojny, wielkie wojny, po których można było zaczynać od zera. Ludzie cieszyli się, ze w ogóle przeżyli i już nie buntowali się.

PiotrZW 22.03.2020 09:00:05

@JimA 08:43:05

//Dzisiaj zapewniono, że system fiskalny nie jest zagrożony i zawsze był przygotowany- w sensie, że są zapasy!- na taką okoliczność.//

Jeśli FED może wydrukować z powietrza w TRZY dni 1,5 BILIONA zielonej makulatury, to rząd III RyPy nie może PLNów?… A docelowo drukarka tej zacnej, syjonistycznej firmy ma wg doniesień wydrukować w nadchodzącym czasie SETKI BILIONÓW.
Tym bardziej, że rząd nie drukuje PLN-ów, tylko „bezwartościowe”(*) obligacje, pod zastaw których banksterzy dopiero te PLNy wydrukują i je pożyczą rządowi?…

(*) bezwartościowe dla Polaków. Dla banksterów wartość mają wymierną. Wszak pożyczka jest NIESPŁACALNA inaczej jak polską ziemią.

Kmieć 22.03.2020 09:09:14

@Oscar 07:52:12

//W Polsce może postanie jakiś rząd Narodowy bez żydów to chyba oczywiste… byle nie katolicki najlepiej świecki na zasadzie rozdziału kościoła od państwa ..a KK tylko jako relikt historii tak jak w PRLu..
żadnych prześladowań ale też żadnej polityki i biznesu w kościele…
Systemowa nacjonalizacja latyfundiów kościelnych ziemia należy do Narodu reprezentowanego przez państwo a nie do Watykanu czyli innego państwa.//

Piękne marzenia…

Ma Pan jakieś wsparcie, żeby te marzenia się ziściły? Mnie Pan ma, i może jeszcze z tysiąc osób w III RyPy się znalazło. Ale nic ponadto.

P.S. Na nowego Józefa Stalina nie ma co liczyć, a Polacy dobrowolnie, jak niespełna rozumu rozwydrzone (bezstresowo „wychowane”) dzieci, prędzej urządzą pogrzeb Polsce i sami wyginą, niż wesprą zacytowane powyżej…

Kmieć 22.03.2020 09:25:08

@Oscar 07:52:12

Kolego, za przeproszeniem, bredzisz. To nie sprawa jakiś tam g.. łupków, nawet nie sprawa bankructwa USA. Tu chodzi o sprawy globalne. Miliony ton pieniędzy (papieru) bez pokrycia i bez wartości. Popsute giełdy, popsuta bankowość, popsuta gospodarka, życie miliardów non stop na kredyt, Nie wspomnę już o podziale majątku światowego i sposobu jego przejęcia przez 1 % ludzkości. Żadna siła na świecie nie jest w stanie postawić tego na nogi. Tylko globalna hekatomba która pośle do piachu z 70 % ludzkości może przywrócić normalność. Najgorsze że jak w każdej wojnie i każdej rewolucji ci najbardziej wartościowi zginą , a przetrwa w dużej mierze szumowina moralna.

marek500 22.03.2020 09:34:41

Obserwując przebieg walki

z ukoronowanym świrusem odnoszę takie oto wrażenie, że świrus jest tylko po to, aby położyć zupełnie resztki przemysłu w Europie i USA na rzecz Chin – na rzecz Azji w ogóle. Przecież świrus szaleje w Europie i USA, a wygasza się w Azji.
O co chodzi:
1. Likwidacja białej rasy jest priorytetem czarciego pomiotu – więc należy zabrać białej rasie przemysł.
2. Swoista piramida finansowa światowego, czarciego pomiotu w ujęciu globalnym. Otóż Chiny czy Azja w ogóle skupują amerykańskie papiery wartościowe, FED drukuje – a rolę jelenia dostarczającego świeżą forsę do w/w piramidy pełni coraz intensywniejsza ekspansja gospodarcza Chin i Azji na świat – w tym szczególnie – na świat białego człowieka.
Wniosek?
Świrus ma ułatwić Chinom i Azji w ogóle – tę ekspansję gospodarczą – tak aby owa piramida finansowa dostała świeżej krwi. Oczywiście na świrusie czarci pomiot piecze wiele pieczeni – jednak priorytetem jest likwidacja białej rasy – więc w/w piramida nie może dostać zadyszki.
Na koniec – czy Europejczyków i Jankesów stać jeszcze na to aby obronić resztki swojego przemysłu? Pożyjemy – to zobaczymy.

demonkracja 22.03.2020 10:13:57

@demonkracja 10:13:57

Kochany Chłopie Jagu.

Pan to jak Radio Erewań…

//świrus jest tylko po to aby położyć zupełnie resztki przemysłu w Europie i USA na rzecz Chin//

Jewropa i USA same pozbyły się przemysłu. Szczególnie USA. Z chciwości.
Tu Pan ma w pigułce rys historyczny:
https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/07/22/petrodolar-final/

// Likwidacja białej rasy jest priorytetem czarciego pomiotu – więc należy zabrać białej rasie przemysł.//

Jak wyżej. Rasa biała się zdegenerowała (szczególnie judeo anglosaska) i oddała tenże przemysł DOBROWOLNIE.
A „czarci pomiot” właśnie jest dobijany, co daje nadzieję, że biała rasa dzięki wsparciu żółtej przetrwa. Oczywiście ta część wartościowa białej rasy. Wątpię, żeby Polacy kwalifikowali się do załadowania na żółtą ratunkową Arkę pana Xi…

//Otóż Chiny czy Azja w ogóle skupują amerykańskie papiery wartościowe, FED drukuje//

A tu to już Radio Erewań „at its best” (jak to mówią w City).
Chiny i Azja już dawno przestały skupować śmieciowe papiery UST.
Wręcz odwrotnie: papiery zostały wyprzedane, a FED MUSIAŁ je skupić, stąd też drukuje na potęgę w szaleństwie $zekle w ilościach bilionowych dziennie.
Koniec z finansowaniem darmowej karty kredytowej USraelitów.
Stąd też mamy koronnego świrusa, który medialnie ma przykryć totalne bankructwo Atlantydów.

Lepiej niech Szanowny Pan trochę poczyta z linek, które Panu oferuję z sympatią, zamiast pisać bzdury:

Pozdrawiam.

https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/03/13/oil-bust-czyli-naftowe-nieporozumienie/
https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2019/06/04/mirra-kadzidlo-i-gold-futures/
https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/02/08/czarny-goniec-i-jednoreki-bandyta-czesc-1-debiut/
https://businessoutsiderpl.wordpress.com/2020/02/27/czarny-goniec-i-jednoreki-bandyta-czesc-2-koncowka/Kmieć 22.03.2020 10:31:45

@Kmieć 09:09:14

Panie Kmieciu, jestem przygnębiony ilością ludzi zajmujących się ekonomią zawodowo a powtarzających jak mantrę bajkę o Fedzie- że przyjdzie jakiś Fred i każe oddać pożyczone pieniądze. Chce mi Pan wmówić, że tych etykiet po mineralnej nie można drukować w Polsce? Tak, ja te wszystkie historie przedwojenne znam. Przypomnę tylko, że nie da się oddać więcej etykiet niż się pożyczyło- chyba, że się dodrukuje… Zatem zabawa kiedyś musi się skończyć- przecież to jest logiczne. Czy wtedy kiedy zabraknie papieru? albo farbki do drukowania? nie. Zabawa się skończy gdy cały naród – Naród- zdecyduje, że od dziś z powodu epidemii etykietki będą drukowane na naszym terenie i w takiej ilości ile to jest potrzebne- tylko na nasz wewnętrzny użytek. Banki ich nie przyjmą? Komornik przyjdzie? A co jeśli PAD ograniczy prawa komorników? Nie może? A ile oszczędności to spowoduje! Ta „Pandemia” może nie tylko zweryfikować niekorzystne umowy od zawsze, ale i może pomoże niektórym zmądrzeć. Banki i Fred mogą go home… póki jeszcze mogą . Siła wyższa!:)
Pan Oscar jest optymistą we wpisie powyżej, ja bym sobie życzył, żeby wszystkich cechował taki optymizm.
Pozdrawiam Pana

JimA 22.03.2020 10:33:36

Wiele osób, które zapadły na COVID-19 to osoby, które wróciły z zagranicy

przyjmowanie emigrantów i turystów do Polski, to jest bandytyzm gospodarczo-społeczny, i oznacza, że zamożni leczą się na koszt emerytów, którzy umierają.

Kto zagawarantuje, że emeryci umierają z powodu wieku, a nie z powodu chronicznego niedożywienia ?

interesariusz z PL 22.03.2020 10:45:57

@Jasiek 01:27:59

„… naiwnie myślałem, że u nas wirus się wystraszy samej zapowiedzi zakupu F-35,…”. –

— Może i wirus wystraszył się trochę, bo ilości zachowań i zgonów są niewielkie w porównaniu do niektórych innych państw.

zygmuntbialas 22.03.2020 10:50:36

@filemon123456 02:50:09

Pisze K. Zagozda: „Wspólnie i w porozumieniu z Polakami myślącymi podobnie do nas wyślijmy całemu narodowi jasny przekaz, który będzie miał szansę stać się impulsem do naprawy Rzeczypospolitej. Świat, a wraz z nim Polska, wchodzi w etap chaosu, z którego mają wyłonić się przestrzenie nowego ładu. Niech to będzie nasz porządek, poukładany według polskich zasad i imperatywów. Wydłużmy krok w naszym marszu ku Wielkiej Polsce! Przyspieszmy!
Krzysztof Zagozda”.

— No cóz, wchodzi Polska w etap chaosu. I przyznam, że niełatwo mi wyobrazić sobie ten „nasz porządek, poukładany według polskich zasad i imperatywów”.

zygmuntbialas 22.03.2020 11:01:07

@nikander 08:41:10

Witam Szanownego Pana,

nie przekonam, bo Pan dysponuje większą wiedzą ekonomiczną ode mnie, ale ja też w cuda nie wierzę: 212 mld zł można osiągnąć szybko tylko przez dodruk pieniędzy.

zygmuntbialas 22.03.2020 11:29:26

@PiotrZW 09:00:05

„Reset – Epidemię koronawirusa widzę jako ogólnoświatowy reset gospodarczy, który zaaplikowali nam „możni tego świata”, aby uniknąć buntu mas,…”.

— Tak to właśnie widzę. Dokładnie tak.

zygmuntbialas 22.03.2020 11:36:43

@Kmieć 09:25:08

„… Polacy dobrowolnie, jak niespełna rozumu rozwydrzone (bezstresowo „wychowane”) dzieci, prędzej urządzą pogrzeb Polsce i sami wyginą, niż wesprą zacytowane powyżej…” [przez @JimA]. –

— Tak z grubsza to mam podobne do Pańskich obawy.

zygmuntbialas 22.03.2020 11:42:47

@marek500 09:34:41

„Tu chodzi o sprawy globalne. Miliony ton pieniędzy (papieru) bez pokrycia i bez wartości. Popsute giełdy, popsuta bankowość, popsuta gospodarka, życie miliardów non stop na kredyt”. –

— Tak, o to chodzi. Niestety.

zygmuntbialas 22.03.2020 11:47:24

Wielkie ponadnarodowe

Korporacje mogą się cieszyć z upadku małych i średnich przedsiębiorstw, w ten sposób złowrogi koronowirus usunie korporacjom konkurencję. A do tego jeszcze ile będzie można przejąć po zaniżonych cenach, bo ,,popytu,, nie ma. To trochę podobne , jak …..pewni osobnicy przejmowali polskie majątki po Powstaniu styczniowym.

zbig71 22.03.2020 12:28:23

@Kmieć 10:31:45

„Lepiej niech Szanowny Pan trochę poczyta z linek, które Panu oferuję z sympatią, zamiast pisać bzdury:”
———–
Ja tak to widzę – oczywiście mogę się mylić – bo przewrotność pupili szatana nie zna granic. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć z dnia na dzień. Azja a reszta świata – to jest klincz – do którego doprowadził świadomie – światowy, czarci pomiot – a to znaczy, że jeden drugiemu nie zrobi psikusa – aby samemu nie oberwać.
Wniosek?
Po co zainicjowano globalną akcję ze świrusem wspartą tak gremialnie przez czarcie media w roli głównej – przekonamy się później – i tyle.
Pozdrawiam.

demonkracja 22.03.2020 13:02:55

@Kmieć 10:31:45

Szanowny Kmieciu, przeczytałem tekst po pierwszym z przesłanych linków, i wprawdzie jest tam erupcja różnych detali ( wiele z nich życzeniowo zinterpretowanych), ale wnioski całkowicie mylne. jak chociażby ten, że Rosja ( w obecnym kształcie instytucjonalnym, a co za tym idzie, i strukturze gospodarczej, może przetrwać spokojnie 10 lat przy 3krotnie obniżonych wpływach ze sprzedaży ropy). Niestety gospodarka Rosji jest zbudowana głównie na eksporcie surowców, a póki co zastępowalność towarów importowanych jest na bardzo niskim poziomie. Bez zmiany systemu społeczno-politycznego Rosji w kierunku znacjonalizowania oligarchicznej gospodarki nie uda się Rosji oprzeć anglosasko-syjonistycznej destrukcji od wewnątrz i w drodze wojen hybrydowych angażujących Rosję i ją wyczerpujących.
Nie wiem kim jest ów Business Outsider, ale plecie mnóstwo elokwentnych bzdur.

stanislav 22.03.2020 13:10:54

@zygmuntbialas 11:36:43

Stanisław Krajski – ten od masonerii – mówi, że dzięki koronawirusowi działacze PIS już mogą odkorkowywać szampana. Jego zdaniem Polska pod ich rządami (rozdawnictwem pieniędzy) szła drogą Grecji i Islandii, i to musiałoby się skończyć podobnym kryzysem jak u nich. A teraz wzruszą ramionami i powiedzą – szło dobrze, gdyby nie ten koronawirus…

PiotrZW 22.03.2020 14:01:36

@stanislav 13:10:54

Wielce Szanowny Panie Dariuszu.

Autsajder pisuje od bodajże 1,5 roku. Jak na razie absolutnie wszystkie jego prognozy sprawdzają się co do joty.

Z tego jak pisze, i jakie prezentuje dane (arkusze i wykresy z samego centrum zła) widać, że zna się na tej wielkiej ekonomii, jak chyba nikt tu z nas na neonie, nie wyłączając Szanownego Pana.

Z tego co mi wiadomo (nie mogę teraz służyć linkami, bo ich nie gromadzę), Federacja Rosyjska już znacjonalizowała „po cichu” ogromną ilość przemysłowych sektorów strategicznych.
Gdyby rzeczywiście Rosja oparta była o eksport surowców, to W.W. Putin wraz z Cesarzem Xi i nową władzą w Arabii Saudyjskiej nie próbowaliby zniszczyć do cna pirackiej „cywilizacji” św. Lichwy Atlantytów.

Autsajder pisze, że niebawem światu zostaną oznajmione narodziny Złotego Rubla i Złotego Juana (przypominam, że za pomysły ze Złotym Dinarem zdemokratyzowano Libię a Kaddafi zapłacił za to cenę najwyższą i w straszny sposób).

Do tego dochodzą plotki (wręcz niewiarygodne), że w cieniu koronnego świrusa mają miejsce masowe aresztowania i egzekucje wśród celebryckiego zachodniego świata – banksterzy, kryminalni politycy, „satanistyczni” celebryci, itp. A ich likwidację tłumaczyć się będzie śmiercią z powodu właśnie „korony”.
Kto wie, czy to prawda? Pewnie się nie dowiemy.
Ale gdyby Pan czytał takie stare książeczki political science fiction polskiego pisarza Tadeusza Markowskiego z niedokończonej trylogii, „Mutanci” i „Umrzeć by nie zginąć”, to może przyszłoby Panu do głowy, że w tej chwili trwa bardzo brutalna wojna.
Wojna, jakiej chyba jeszcze nie było, a taką właśnie opisał Tadeusz Markowski.
Krwawa wojna na samych szczytach światowej władzy, o szczegółach której nie informuje się „Ludzików”. Plebsowi robi się telewizyjną „akcję błysk” (termin z książek Markowskiego), czyli zmasowaną medialną akcję propagandową którą „tłumaczy” się sytuację np. kłamstwami o korono wirusie.

Czy Autsajder pisze „elokwente bzdury”? Cóż, przekonamy się, jak sądzę, w najbliższym czasie. Długo czekać nie trzeba będzie.

Pozdrawiam Pana serdecznie z szacunkiem.

Kmieć 22.03.2020 14:12:14

@ Autor – 5*

DK
_____________

Wirus czy NWO – https://www.youtube.com/watch?v=qgY_xz1TUN4&feature=emb_logo

Rzeczpospolita 22.03.2020 14:41:23

@Kmieć 14:12:14

Tu przykładowa linka do niejakiego Benjamina Fullforda (nota bene: żyd!) w której pisze tak:

„The controlled demolition of the Khazarian mafia financial system is now visible for all to see.

„Kontrolowane wyburzenie systemu finansowego mafii chazarskiej jest teraz widoczne dla wszystkich.”

[…]

The aim of this controlled demolition is to remove Satan-worshipping, genocidal criminals from the apex of world power, Pentagon and other sources say. This will allow the release of forbidden technology and usher in a new age of wonder, they add. For example, old age will soon be a treatable condition, the sources say.”

„Pentagon i inne źródła twierdzą, że celem tej kontrolowanej rozbiórki jest usunięcie czcicieli szatana, ludobójczych przestępców ze szczytu potęgi światowej. Dodają, że pozwoli to na wypuszczenie zakazanej technologii i zapoczątkuje nową erę cudów. Na przykład starość wkrótce stanie się uleczalnym stanem, mówią źródła.”

https://benjaminfulford.net/2020/03/09/us-presidential-election-tokyo-olympics-cancelled-as-fake-pandemic-ushers-in-world-government/

Kim jest Bejamin Fullford, który pisze o „chazarskiej mafii” i „czcicielach szatana”:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Fulford

„Osiągnął wielką popularność przeprowadziwszy wywiad z dość nieosiągalnym Davidem Rockefellerem w listopadzie roku 2007”

Kmieć 22.03.2020 15:05:13

@Rzeczpospolita 14:41:23

Światowy kryzys – geszeft wszechczasów –
https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/06/swiatowy-kryzys-geszeft-wszechczasow/

Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2014/12/01/zydowscy-bankierzy-swiata-tajny-syndykat-zbrodni/

Rzeczpospolita 22.03.2020 15:06:34

@PiotrZW 14:01:36

„A teraz wzruszą [działacze PiS] ramionami i powiedzą – szło dobrze, gdyby nie ten koronawirus…”. –

— Tak, to powiedzą zresztą nie tylko działacze PiS, lecz także innych partii, rządzących w innych krajach.

zygmuntbialas 22.03.2020 15:13:52

Opublikowano za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/153907,kryzys-gospodarczy-i-coronawirus-21-03-2020

Wypowiedz się