Koronawirus zmienia świat: USA stracą instrument nacisku

Stany Zjednoczone mogą stracić główny instrument nacisku na Rosję i na inne państwa które prowadzą niezależną politykę od USA.

Koronawirus zmienia układ sił.

W kontekście pandemii koronawirusa Stany Zjednoczone mogą stracić swoje główne narzędzie nacisku na Rosję i na inne państwa na świecie.

Sankcje, blokowanie depozytów nigdy Rosję nie zmuszą i nie mogły nikogo zmusić do uległości a stosowana przez Stany Zjednoczone ta metoda jest niczym branie zakładników i jest tym samym  kryminalnym aktem.

Metoda nacisku i szantażu, która stała się znanym narzędziem politycznym Stanów Zjednoczonych, polegająca między innymi na zmuszaniu wszystkich swoich sojuszników do przyłączenia się do tego rodzaju przestępstwa już dawno zakończyła się w stosunku do Rosji niepowodzeniem.

Ale dla Stanów Zjednoczonych Ameryki stało się to wygodne dla osłabienia rywali właśnie tych którzy tak bezmyślne wspierają każdy rozkaz z Białego Domu. W każdym przypadku prowadzi tym samym to do niszczenia europejskich konkurentów na korzyść USA.

Nadszedł czas położyć temu kres.

Zbyt długo USA chciały utrzymywać swój  “porządek” świata przy pomocy terroru i sankcji, szantażu i wymuszeñ, utrzymywać iluzję że takie ogromne kraje jak Rosja czy Chiny ugną się i dadzą się zastraszyć.

Mówiąc najprościej, USA i popierające państwa wykazały całkowitą nieodpowiedzialność,  cynizm,  egoizm który od dawna stał się niebezpieczny dla światowego porządku.

A Stany Zjednoczone na krajowej scenie politycznej i gospodarczej i przy gwałtownym rozprzestrzenianiu się koronawirusa pokazują światu, że nie radzą sobie z niczym nawet na własnym terenie .

USA liderem?

Jeśli przyjmiemy że ten lider jest odurzony odgrywaniem roli żandarma i posiadaniem władzy nad światem przez zbyt długi czas, to wiadomo że będzie to lider któremu uderzyła pycha i butność do głowy,  któremu wydaje się że wszystko może i stanie się wówczas niezbyt mądry, lekceważący otaczający go świat i bezczelny, a wręcz niebezpieczny i zacznie wędrować po świecie, machając pistoletami, grożąc każdemu kto ma inną wizję świata.

Więc jest pytanie. Kto może powstrzymać takiego szaleńca i awanturnika ?

Tak naprawdę nie jest jeszcze całkiem jasne kto !.

Na horyzoncie wyłaniają się dwa państwa które mogą pozbawić Stany Zjednoczone światowego awanturnictwa.

To jest Rosja i to są Chiny.

W  Rosji jak i w Chinach rządzą liderzy którzy chcą współpracy, handlu i poprawy jakości życia swoich obywateli, a działanie USA światowego szantażysty wraz z wiernymi amerykańskimi satelitami szkodzą Rosji i Chinom i w poważnym stopniu utrudniają handel i inwestycje.

Tak więc obowiązkiem takich państw jak Rosja i Chiny jest zjednoczenie sił i wspólne działanie by odebrać możliwości hegemonii światowemu gangsterowi by nie działał na arenie międzynarodowej bez karnie jak szaleniec i nie spowodował swoim bezprawnym działaniem na świecie strat i nowych globalnych konfliktów i ekonomicznych katastrof.

Specyfika tego momentu polega na tym, że USA oraz tacy sojusznicy jak mocarstwa europejskie a także Japonia, Korea Południowa i Tajwan i wasalskie roponośne kraje arabskie wraz z Izraelem od czasu rozprzestrzeniania się koronawirusa nie pomagają sobie wzajemnie chociaż nie są odporne na obecną pandemię.

Ameryka nikomu nie udzieliła pomocy i wszystko wskazuje że nie będzie jej udzielać.

Odizolowała się na swoim kontynencie. Zadam pytanie retoryczne:

Po co więc wykonywać jej rozkazy i kaprysy, jeśli jest to niebezpieczne, niekorzystne  dla tych, którzy próbują z nią grać w tej samej drużynie ? 

Europejscy politycy jak zawsze “nie mają świadomości” tego co faktycznie dzieje się na świecie, w przeciwieństwie do tego, co mówią, zanim zostaną wybrani i jak zwykle brak im w ważnych kwestiach odpowiedzialności.

Ale może zadziała na nich połączenie strachu o własne życie i populizm ?

Sankcje, szantaże, wymuszenia muszą być zakazane. A także tych którzy je aplikują i inicjują należy pozbawić władzy. Zobaczymy teraz, w czasie trwania światowej recesji co na to odpowie UE i USA, ONZ  jeśli w ogóle zrozumieli o co chodzi w tym wszystkim.

Pandemia uruchomiła nowy proces walki o przetrwanie oparty na strachu przed niewidzialnym śmiertelnym wrogiem.

Konkluzja. 

Czyż nie warto jest po uporaniu się z koronawirusem, budować świat wspólnymi silami oparty na  pokojowej współpracy ?  Zamiast  swoją działalnością cały dorobek całych pokoleń ludzkości niszczyć i burzyć to wszystko co przez tysiące lat dzięki mądrości i wysiłkom ludzkości zostało osiągnięte w celu poprawy jakości życia i bezpieczenstwa, postępu !

Współpraca, handel, pokój taki powinien być wspólny cel wszystkich narodów świata.

Trasa London – Moskwa – New York. Drogą łączącą narody i kontynenty.

Tylko naiwni wierzą, że działania amerykańskiego światowego żandarma mają cel zbawienia świata.

Celem USA jest monopol na rządzeniem światem w sposób dyktatorski, hegemononiczny, bezwzględny.

Przymusem, sankcjami, szantażem, bronią biologiczną i bombami.

Czym są sankcje ?

To jest taki sam terror jak użycie bomb czy innych militarnych środków.

Sankcje to represje to embargo na handel, na zaopatrzenie, często są to zamrożone środki finansowe obcego państwa. Jest to niszczenie ekonomiczne danego państwa w którym z powodu sankcji cierpią zwykli ludzie a tym samym porowadzi to do nędzy, braku żywności, środków medycznych i ma wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

Sankcje przyczyniają się do śmierci ludności,  tym samym jest to taka sama zbrodnia przeciwko ludzkości jak bezpośredni militarny atak na ludność cywilną. Jest to zbrodnia jak morderstwo dzieci, kobiet i mężczyzn.

USA jest rządzone przez cyników dla których życie ludzkie nie ma żadnej wartości, liczy się tylko władza, hegemonia panowania nad światem i posiadanie pieniędzy. 

   W miejsce embarga handel i współpraca !  To jest droga do przyszłości  oparta  na  pokojowej koegzystencji   !

Wybrane komentarze

USA i cały zachód nie radzą sobie z kryzysem.

Tę bezradność można spokojnie interpolować na bezradność w warunkach klęsk żywiołowych czy nawet wojennych.
Zachód potrafi być brutalny i bezwzględny jedynie dla słabszych… sam dotknięty podobnymi klęskami staje się bezradny.
Trump rozpaczliwie negocjuje z prywatnymi koncernami by pomogły…
a koncerny mają swoje interesy i mają swoją siłę…swoje plany polityczne …mogą ale nie muszą..
Pisząc koncerny mam na myśli właścicieli a nie pracowników…

Jak widać kapitalizm jest słaby bo jest sumą interesów nielicznej grupki całkowicie bezkarnych oligarchów zapatrzonych wyłącznie we własne korzyści.

o zwykłych ludzi tam nie ma kto się martwić..

Widać jak na dłoni systemową słabość tego systemu.

Kraje nie rządzone przez oligarchów takie jak Rosja, Chiny a nawet Polska mają całkiem inne podejście do klęsk żywiołowych czy zdrowotnych.

Ważna też jest struktura gospodarcza .. a strukturze kapitalistycznej rząd nie wiele może bo kapitaliści są na swoim i sami podejmują decyzje o swoich biznesach… a los pracowników im wisi chyba że są to specjaliści na których im zależy

decyduje interes kapitalisty a nie interes ogółu czyli państwa.

Inaczej jest w firmach państwowych tam państwo czyli Naród jest właścicielem i taki koncern musi wykonywać działania zgodne z interesem państwa.. np zmienić profil produkcji, zasilić finansowo szpitale. .itp… nie zwalniać pracowników ..płacić im za siedzenie w domu …

Widać tu dużo większą odporność na kryzysy systemu “państwowego” i rządów nie oligarchicznych w stosunku do dzikiego kapitalizmu i rządów oligarchii jawnych lub ukrytych na dzisiaj w USA i na zachodzie)

PRL był takim zbliżonym do optymalnego systemu modelem który po niewielkich zmianach mógłby być naprawdę modelową demokracją.

Solidaruchy razem z wrogami Narodu Polskiego zniszczyły tę wielką dziejową szansę Polski.

Oscar 29.03.2020 09:00:52

@Oscar 09:00:52

“Jak widać kapitalizm jest słaby bo jest sumą interesów nielicznej grupki całkowicie bezkarnych oligarchów zapatrzonych wyłącznie we własne korzyści..”

Gorzej, nie jest sumą tylko co najwyżej wypadkową.

Plutokraci są gotowi pożerać jeden drugiego, bez myślenia od długoterminowych konsekwencjach.

Kapitalizm bez ludzkiej twarzy jest samodestruktywny.

Marks zauważył, że burżuazja jest najmniej solidarną klasą posiadającą, w historii.

Pedant 29.03.2020 09:15:45

@Pedant 09:15:45

Zgoda…
Oligarchowie władcy, rody inne nadzwyczajne kasty to środowiska zdegenerowane władzą i bezkarnością płynącą wprost z posiadania władzy.
To nie są wcale gorsi ludzie… a często wręcz przeciwnie są lepiej wykształceni często całkiem mądrzy..ale zdegenerowani władzą i bezkarnością.

Problem polega na tym że władza i bezkarność degeneruje każdego statystycznego człowieka (bo są wyjątki).. i wymiana elit na inne przy nie zmienionym systemie niczego nie zmienia… pojawią się inne zdegenerowane typy przy korycie władzy.

Trzeba zmienić system władzy
Władza nie może wiązać się z bezkarnością i bogactwem…
niestety bogactwo zawsze prowadzi do władzy …
to oznacza że trzeba systemowo ograniczać bogactwo do poziomu który do władzy nie prowadzi…
a władza i żadne środowisko nie może być bezkarne.
Należy systemowo zwalczać wszystkie “nadzwyczajne kasty” bo ich bezkarność to prosta droga do patologii… na skalę posiadanej przez “kastę” władzy.

PIS zwalczając “nadzwyczajną kastę” odbierając jej bezkarność idzie dobrą drogą. Szkoda że PIS nie idzie tą samą drogą w stosunku do drugiej nadzwyczajnej kasty czyli urzędników Pana żydowskiego Boga…

Jest jeszcze trzecia nadzwyczajna kasta to politycy ci też są bezkarni i bezczelnie zdegenerowani..
Jest jeszcze kasta dziennikarzy systemowo bezkarnych w swoich kłamstwach..

Te wszystkie kasty trzeba ucywilizować wprowadzając im odpowiedzialność za własne czyny w trybie szybkim, jawnym, nieuchronnym oraz dotkliwym choć nie okrutnym.

Walczymy bowiem z genetycznie wbudowanymi ludzkimi słabościami…
a to jest jakby choroba wrodzona…
Trzeba wyrabiać odruchy Pawłowa by ludzie w odpowiednich warunkach nie czynili zła. To tak jak oduczanie psa by nie gryzł ludzi..
Nie znam innej metody…
Dzieci też tak powinno się wychowywać… kary i nagrody..
a nie jak dzisiaj bezkarność absolutna… to wprost degeneracja całego pokolenia.

Oscar 29.03.2020 10:17:26

Będzie małe zdziwienie:)

Bardzo dobry txt.
Z czystym sumieniem daję *****.
“Nasz” w PiS?
Nie.
Bardzo podobny tekst można napisać o Rosji.
Mającej tysiącletnie(no, około:)doświadczenie ekspansji, podboju, skłócania sąsiadów i życia na ich rachunek(rabunek- patrz metody Piotra Pierwszego).
Molochy, łącznie z Chinami i Indiami są wobec klęski jak dzisiejsza skazane na kolaps.
Wszelkie zjednoczenia(naprawdę, pożeranie sąsiadów bez jawnej wojny) nie są raz na zawsze.
I dotyczy to Stanów i Rosji.
Nawet najlepiej wyposażone armie z dronami i nadzorem satelitarnym muszą jeść. A systemy, przynajmniej jeszcze dziś, nie zasilają się same.
Czyżby groziła wizja z filmu “Mad Max”???
Im tak.
O dziwo, państwa Europy dzięki powrotowi do koncepcji EWG mogą być oazą spokoju, dobrobytu i gwałtownego rozwoju technologii. Oraz powrotu ku tradycyjnym wartościom, na pohybel wszelkim postępakim.
Otoczone kordonem skierowanym do zewnątrz.
W kooperacji nie ze skolapsowanymi Chinami a z Japonią.
Będącą w podobnej sytuacji i stanowiącą wzór szacunku dla tradycji w połączeniu z technologią jutra. I samowystarczalnością żywieniową.
Czy w takiej sytuacji poszczególne ocalałe kraje mogą pokazać bankom środkowy fuck?
Hmm, tylko te posiadające rezerwy złota do produkcji mikroelektroniki będą miały cokolwiek do gadania.
A wszelkie papiery wartościowe znajdą zasłużone miejsce.
Na gwoździku obok muszli lub pewniej- śmierdzącej drewnianej latryny.

brian 29.03.2020 11:16:52

@ Autor

“Trasa London – Moskwa – New York. Drogą łączącą narody i kontynenty.”

Protestuję! 😉
1. Lądek się wybreksitował…
2. No a gdzie Tel Aviv? ;-DDD (Biorąc pod uwagę fakt, że chyba z 90% administracji USA to Żydzi, to spółki transportowe na tej trasie zostałyby prawdopodobnie opanowane przez “pośredników”. A zwłaszcza zyski…

Wolę tak:
– Madryt – Paryż – Warszawa – Mińsk – Moskwa – Nowy Jork.
– Skrzyżowanie bezkolizyjne do Szanghaju.
– Nigdy nie myślałem, że do Nowego Jorku będę musiał jechać na Wschód…

Jasiek 29.03.2020 11:26:35

@Oscar 09:00:52

“PRL był takim zbliżonym do optymalnego systemu modelem który po niewielkich zmianach mógłby być naprawdę modelową demokracją.”

– Myślę, że model gospodarczy typu “rolniczo – przemysłowy” a nie “przemysłowo – rolniczy” lub “przemysłowy” jest chyba najlepszy dla ludzi.
A wszystko z tego względu, że pełnowartościowa żywność może być produkowana tylko w sposób ekstensywny i ekologiczny. To wymaga małych gospodarstw i dużego zatrudnienia. Jest to model dużo bardziej przystający do wzrastającej wydajności przemysłu, który potrzebuje coraz mniej zatrudnionych oraz likwiduje nam jednocześnie problem slumsów woków wielkich miast, które nie musiałyby być takie wielkie.
Daje też wbrew pozorom pole do powstania/odrodzenia się szerokiej gamy usług.

Jasiek 29.03.2020 11:33:48

@Pedant 09:15:45

“Marks zauważył, że burżuazja jest najmniej solidarną klasą posiadającą, w historii.”

Ja myślę, że wszędzie są taborety.
No ale gdzie mi tam do Marksa 😉

Jasiek 29.03.2020 11:35:01

Co do tytułu!!Oby jak najszybciej!!Niech się stanie!Amen!!

Tzw. pandemia niech się skończy jak najszybciej, a jeszcze lepiej żeby sprawcy tego zamieszania, wykorzystywania i manipulowania epidemią i
masakrowania nie tylko zdrowia w tym psychiki… ale i okradania gospodarek ,sami ponieśli jej najgorsze konsekwencje.
Poza tym, świat nie potrzebuje zadufanego w sobie z wylewająca się pychą żandarma, reżimu wciskającego za grube miliony “z akwizycji, na siłę swoje osiągi, towary, broń, niszcząc i zniewalając innych.
Pod pozorem “wolności” promując i tolerując ruchy LGBT, gender, kościoły szatana itp.

trojanka 29.03.2020 11:42:26

@Jasiek 11:35:01

“Marks zauważył, że burżuazja jest najmniej solidarną klasą posiadającą, w historii.”
Ja myślę, że wszędzie są taborety.

Wyjaśnię to na przykładzie. Feudalna arystokracja opiera się na hierachii podobnej do wojskowej. Książe ma swoich wasali i lenników, oni mają swoich poniżej. U samej góry jest król.

Ci wyżej potrzebują tych poniżej i odwrotnie. To wytwarza klasową solidarność.

Pedant 29.03.2020 11:42:51

Jak ma byc dobrze gdy rasisci są wśród nas .

Tej kobiecie w samolocie nie podoba się człowiek który siedzi obok. Tylko dlatego że ma ciemną skorę.
Człowiek którego nie zna. Który może jest bardzo dobrym człowiekiem, pomagającym w potrzebie innym. Może jest nawet lekarzem ?

A tacy ludzie jak ta kobieta, rasistka tworzą społeczeństwa które wybierają sobie liderów i władzę.
Pogarda, buta, brak szacunku dla drugiego człowieka a tym samym dla całych narodów jest nastepnie odczuwana w polityce między narodami.

Polacy gardzą Rosją i Ukraincami, Niemcy i Ukraincy gardzą Polakami, Żydzi Palestyńczykami, Palestyńczycy Żydami, Amerykanie gardzą Meksykanami i wszystkim innymi na świecie.

Rasizm przeradza w politykę nienawiści, pogardy i wyższego mniemania o sobie. Dziś USA zrozumiałe w swej wielkości i potędze pieniądza $$ traktują innych z pogardą i uważają siebie za coś lepszego.

Świat to widzi i obawiam się że dla USA źle to się skończy bo pycha kroczy przed upadkiem.
_______________

https://m.facebook.com/RacjonalnaPL/videos/1110383029091353/?_ft_=top_level_post_id.1110383029091353%3Acontent_owner_id_new.706201352842858%3Apage_id.706201352842858%3Aphoto_id.1110383029091353%3Astory_location.5%3Astory_attachment_style.video_inline%3Apage_insights.%7B%22706201352842858%22%3A%7B%22page_id%22%3A706201352842858%2C%22actor_id%22%3A706201352842858%2C%22dm%22%3A%7B%22isShare%22%3A0%2C%22originalPostOwnerID%22%3A0%7D%2C%22psn%22%3A%22EntVideoCreationStory%22%2C%22post_context%22%3A%7B%22object_fbtype%22%3A1%2C%22publish_time%22%3A1486722727%2C%22story_name%22%3A%22EntVideoCreationStory%22%2C%22story_fbid%22%3A%5B1110383029091353%5D%7D%2C%22role%22%3A1%2C%22sl%22%3A5%2C%22targets%22%3A%5B%7B%22actor_id%22%3A706201352842858%2C%22page_id%22%3A706201352842858%2C%22post_id%22%3A1110383029091353%2C%22role%22%3A1%2C%22share_id%22%3A0%7D%5D%7D%7D&__tn__=%2As%2As

Monaco 29.03.2020 11:45:12

@Jasiek 11:33:48

Zgadzam się..
życie na wsi jest piękne przy dzisiejszym dostępie do technologii.
(prąd, maszyny… RTV)
i tak powinno być fundamentem egzystencji jest żywność i jej dostępność..
A warunkiem dostępności jest szeroka i rozproszona lokalna miejscowa produkcja.

Rolnik powinien być elitą w strukturach społecznych.. podobnie jak lekarz, konstruktor rzeczy pożytecznych.. naukowiec…czy choćby nauczyciel ..przyszłych pokoleń..
a nie urzędnik, urzędnik Pana żydowskiego Boga, gangster, sprzedajny polityk, “nadzwyczajna kasta”… czy dziennikarska dziwka..

A jak jest ?
widzimy że jest dokładnie odwrotnie niż powinno być.

Widać że trzeba ten zdegenerowany system solidaruchów (skopiowany ze zgniłego zachodu) całkowicie zmodyfikować..

Oscar 29.03.2020 12:25:17

@Monaco 11:45:12

To jest dobry przykład jak ludzie bez sensu zachowują się.
A gdyby ta kobieta nagle miała atak serca i tylko ten o ciemnej karnacji człowiek był jedynym który mógłby jej udzielić adekwatnej pomocy i uratować jej życie.

O tym wielu zadufanych rasistów nie myśli i nie zdaje sobie sprawę z konsekwencji i z bezsenu takich zachowań i poglądów.

Niestety.

Alfax 29.03.2020 12:26:25

@Monaco 11:45:12

Rasizm to wredna rzecz ale jak zwykle jest wykorzystywany do niecnych celów..
Każdy naród preferuje własne towarzystwo i nie bardzo lubi intruzów.. o innej kulturze bycia .. a wygląd to pierwsza ocena .. jak jest inny to “on nie jest nasz”…i postawa robi się “obronna” a czasem jest to wręcz obrona przez atak.. choćby słowny…
Mamy to w genach tak jak psy, koty… inne ssaki.

Próba mieszania stada na siłę wbrew stadu, to gwałt na stadzie (Narodzie) rodzący opór…a “mieszacze” okrzykują ten opór “rasizmem”.

Rasizm jest zły gdy jest skierowany przeciw innemu stadu, które jest na swoim podwórku…(agresja kolonialna).
Rasizmu nie ma gdy stado broni się przed zewnętrzną agresją intruzów … imigranci (banderowcy, islamiści na zachodzie..)

Są kraje o tak wymieszanych stadach (prawie zawsze w trybie brutalnych wojen, czystek i mordów) że tam rasizm ma inny wymiar…
wymiar bardziej osobisty… tego lubię a tamtego nie…
a kolor jest tu czasem ważny a czasem nie…

Polska to “stado” które dzięki Rosji po II wojnie światowej ma własne podwórko…powinnyśmy go bronić przed intruzami…(imigrantami)
bo nawet polityka ściągania taniej siły roboczej to polityka rabunkowa, gdzie zysk dla jednych oznacza zaśmiecenie środowiska dla całego stada… taką rabunkową politykę zachód (zachodni oligarchowie) uprawia od setek lat… skutki widzimy na całym świecie a najwyraźniej w USA.

Każde stado powinno mieć swoje pastwisko…i na nim się “gospodarować”…. co nie znaczy że jestem przeciw gościnności .. gościnność tak, jak najbardziej, ale w trybie turystycznym, a nie imigracyjnym… i tylko w takim zakresie jak życzy sobie tego gospodarz.

Mafia jak widać zmienia znaczenie pojęcia rasizmu tak, by wykorzystać je do swoich niecnych celów do niszczenia narodów, państw narodowych.

Oscar 29.03.2020 12:41:36

Nie tylko u nas są ludzie nieodpowiedzialni.

W Indiach.
Guru mógł zainfekować wiele osób. Policja informuje, że dziewiętnaście osób, które miały kontakt z Singhem, również ma wirusa. Władze wciąż czekają na wyniki testów od dwustu innych osób.

Władze dla pewności zamknęły kilka miejsc ze światem zewnętrznym. „Pierwsza z tych piętnastu wiosek została zamknięta 18 marca. Uważamy, że w zamkniętych wioskach mieszka od 15 000 do 20 000 osób ”. sądzą władze.

Sprawa wywołała szokujące reakcje w Indiach. Popularna piosenkarka Sidhu Moose Wala napisała piosenkę o guru, która została przesłuchana ponad 2,3 miliona razy na YouTube.

„Przekazałem chorobę. Spacerowałem po wiosce jak cień śmierci ”- śpiewa piosenka o tym ignorancie guru .

Szef policji w Pendżabie zachęcał ludzi do słuchania piosenki i wyciągania z niej wniosków.

Do tej pory w Indiach zdiagnozowano 873 zakażenia koronawirusem i zmarło 19 pacjentów. Zdaniem ekspertów faktyczna liczba przypadków zakażenia tym wirusem jest prawdopodobnie znacznie wyższa.

W Indiach panuje chaos i jest nie dla wszystkich jasne jak duże ten wirus stanowi zagrożenie. Spora część ludności jest ciągle analfabetami. A ten fakt sprzyja eksplozji choroby zwłaszcza wśród biedoty.

Alfax 29.03.2020 12:50:04

@Oscar 12:41:36

To prawda, że dbałość o własną rodzinę czytaj Polskę jest bardzo istotna i ważna.
Ja w tym filmiku widzę trochę inny przykład rasizmu. Osobistej pogardy dla pasażera który chcąc nie chcąc musi pokonać trasę od A do B.
A samolot nie stanowi prywatnego podwórka tej “damy” jest to wspólny środek transportu dla ludzi wszelkiej rasy czy poglądów politycznych i nie należy w nim stosować segregacji i pogardy dla współ podróżujących na zasadzie ja bronię swego terytorium czy narodu.

Ten pan i ta pani w samolocie znajdują się na eksterytorium. Są tylko turystami lecącymi przypadkowo razem, ale każdy do swojego celu.

Pozdrawiam

Alfax 29.03.2020 13:07:31

@Oscar 12:41:36

No nie sadziłem że przyjdzie mi przyjemnie przeczytać twój komentarz.
Spawa wyłożona dziwnie, ale nadto jasno i klarownie.
Nie sposób się nie zgodzić.
Wszyscy czuję jak bardzo tabu są proste wyrazy.
Jak często używane a czy je rozumiemy, a jak wiele ich jest w naszych przecież codziennych debatach.
Rasizm, nazizm, filosemityzm, demokracja, nacjonalizm, egoizm, ekologia, komunizm, antysemityzm.
Jak dziwne mamy wyobrażenia w odróżnieniu do tego co one w sumie definiują. I z kąd te nasze wyobrażenia się biorą.
Już nie mówię jak definiują to ludzie młodzi w szkole i kto ich uczy takich bzdur.
Pozdrawiam.

pepe1234 29.03.2020 14:32:06

@pepe1234 14:32:06

“Rasizm, nazizm, filosemityzm, demokracja, nacjonalizm, egoizm, ekologia, komunizm, antysemityzm.

Wszystko te określenia to “wytrychy” globalnej mafii do rozbrajania narodów w zakresie samoobrony..
a wszystko po to by skuteczniej “otwierać ” narody na agresję globalnej mafii żydowskiej i osłabiać spójność Narodów poprzez ich rozcieńczanie w obcej kulturze czy obcych kulturach..

Nadchodzi era państw narodowych…ludzie już rozumieją mechanizmy globalizacji świata przez globalną mafię żydowską.

Oscar 29.03.2020 14:49:44

Odnośnoe //Ameryka nikomu nie udzieliła pomocy i wszystko wskazuje że nie będzie jej udzielać. //

To przypominam.

Wczoraj rząd USA zawiadomił Białoruś – w której aktualnie jest chorych na koronawirus TYLKO 62 OSOBY, że na walkę z tą pandemią przekazał rzadowi Łukaszenki 1,2 mln dolarów.

W tej praktycznej sytuacji proponuję, by zakupiony (np. w Rosji, bo w USA go brakuje), za amerykańskie dolary sprzęt medyczny, Białoruś WYPOŻYCZYŁA SZPITALOM WE WŁOSZECH gdzie -podobnie jak w USA – bardzo go brakuje. I aby ciężarówki MAZ, jadące przez całą Europę do Włoch, z tym “darem z USA dla Białorusi” były przystrojone flagami zarówno białoruskimi jak i amerykańskimi.

Berkeley72 29.03.2020 18:06:12

“Celem..

“Celem USA jest monopol na rządzeniem światem w sposób dyktatorski, hegemononiczny, bezwzględny.”
———-
USA to tylko narzędzie w kosmatych łapkach. Podobnie było za czasów zimnej wojny – gdzie USA i ZSRR – to dwie szczęki kleszczy – w kosmatych łapkach służące światowemu, czarciemu pomiotowi do ubezwłasnowolniania całych narodów – aby ich potem przerobić z łatwością na szatańskie odchody.
Wniosek?
Aby przystępować do analizy bieżących wydarzeń politycznych – nie wolno zapominać ani na moment, że:
na Ziemi żyją dzieci Złego – i kompletnie ubezwłasnowolnione przez owe dzieci Złego – dzieci Boga. Dlatego wojna dzieci Złego przeciw dzieciom Boga – jest jednostronna. Jednostronna bo dzieci Boga pozbawione są świadomości – jak wyżej.

demonkracja 29.03.2020 18:45:41

@Anna-PK 18:15:04

Jak widać to w NATO są w tym eksplozywnym czasie żartownisie, 🙂

Pani Anno :))

Alfax 29.03.2020 18:46:38

@Anna-PK 18:57:32

Macedonia pow. 22 tys.kw. ludności 1.9 miliona mieszkańców, mniej niz Dolny Śląsk który ma prawie 2.9 milionów mieszkańców i obszar prawie 20 tysięcy km.kw.

Więc mocarstwo nie z tej ziemi :))
Alfax 29.03.2020 19:16:16

Szymon Hołownia.

Wybory po trupach

https://wiadomosci.wp.pl/rzad-wprowadza-nowe-obostrzenia-wirusolog-komentuje-6492406091159681a

Leonardo da Vinci 29.03.2020 20:46:00

Polska

( Cztery osoby zmarły w niedzielę w Polsce na koronawirusa. Tymczasem na Dolnym Śląsku liczba zakażonych osób wzrosła już do 234. W niedzielę okazało się, że chorzy są m.in. kolejni pracownicy szpitala przy ul. Grabiszyńskiej).

Leonardo da Vinci 29.03.2020 21:09:11

@brian 21:05:12 Amerykański wentylator, to po polsku ROSPIRATOR.

Respirator (sztuczne płuco) – urządzenie medyczne wspomagające lub zastępujące mięśnie pacjenta w wykonywaniu pracy oddechowej[1]. Maszyna umożliwia sztuczne, wymuszone oddychanie, wykorzystywane w sytuacjach ustania czynności oddechowej (w wyniku urazu, choroby lub zastosowania leków blokujących przewodnictwo nerwowo-mięśniowe), bądź celem jej ułatwienia (gdy pacjent wprawdzie oddycha samodzielnie, lecz czynność ta jest utrudniona lub ze względu na stan pacjenta nie zaspokaja zapotrzebowania organizmu na tlen).

Brian niby angielskie imię, ale widać, że po zagranicznemu nie czyta.

Anna-PK 29.03.2020 21:20:51

@Oscar 10:17:26 Bardzo elegacka wypowiedź komentatora “Oskara”

Jako filozof przypominam, że w antycznej Helladzie spisano, na stelli w świątyni Apollona w Delfach, 143 krótkich, złożonych z 2-3 słów ZASAD, jak się zachowywać na kolejnych etapach swego życia. Przez całe LAT DWA TYSIĄCE te MĄDROŚCI SIEDMIU MĘDRCÓW GRECKICH (pierwszym z nich był Tales, ten od jego twierdzenia) były podstawą WYCHOWANIA greko-języcznej młodzieży, aż do upadku Bizancjum w r. 1456.

//Co tyczy ich etycznego standardu, wszyscy możemy stwierdzić, że stoją na wyższym poziomie niż mozaistyczny dekalog bez roszczeń by być słowem jakiegokolwiek Boga, a jednocześnie uczą pełnego szacunku i posłuszeństwa Boskiej mocy.//

Warto by te ZASADY przypomnieć i dzisiaj, po ponad 550 latach ich zapomnienia, i zastąpić nimi OBŁUDNY Dekalog:

https://pantheion.pl/Siedmiu-Medrcow-Maksymy-Deflickie

No i pozwolę sobie przypomnieć, że wzorowany na tych MAKSYMACH DELFICKICH, system edukacji zaproponował Platon w swym “Państwie”, a żona W.I. Lenina Nadieżda Krupska (polskiego pochodzenia) jako nieformalny Minister Szkolnictwa ZSRR, starała się go wcielić w życie za czasów Stalina.

Berkeley72 29.03.2020 21:30:59

INFO dla zainteredowanych: Okres inkubacji / Coronavirus Incubation Period:

Okres inkubacji koronawirusa: 2 – 14 dni

Możliwe wartości odchodzące od reguły : 0–27 dni.

Podsumowanie ustaleń:
2-14 dni reprezentuje aktualny oficjalny szacowany czas dla uaktywnienia koronawirusa COVID-19.

Jednak w prowincji Hubei były przypadki z 27-dniowym okresem inkubacji.
Ponadto przypadek 19-dniowy okres inkubacji zaobserwowano.

Okres ten może się znacznie różnić u różnych pacjentów. Obserwowany okres inkubacji:
zakres od 0 do 24 dni, było na podstawie 1324 przypadków.

Okres inkubacji COVID-19

Okres inkubacji (czas od narażenia na rozwój objawów) wirusa szacuje się na od 2 do 14 dni w oparciu o następujące źródła:

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zgłosiła okres inkubacji COVID-19 od 2 do 10 dni. [1] Chińska Narodowa Komisja Zdrowia (NHC) wstępnie oszacowała okres inkubacji od 10 do 14 dni [2]. Amerykańskie CDC szacuje okres inkubacji COVID-19 na 2 do 14 dni [3] .DXY .cn, chińscy lekarze i pracownicy służby zdrowia, zgłaszli okres inkubacji „od 3 do 7 dni, do 14 dni”.

Szacowany zakres zostanie najprawdopodobniej zawężony, gdy dostępnych będzie więcej danych.

Okres inkubacji do 24 dni?

Stwierdzono, że okres inkubacji moze nawet wynosić 24 dni.

WHO powiedziała na konferencji prasowej 10 lutego, że:

bardzo długi okres inkubacji może odzwierciedlać podwójne zarażenie. 24 dni stanowiły obserwację odstającą od normy, którą należy wziąć pod uwagę w kontekście głównego ustalenia badania.

Poniżej znajduje się fragment wyników badań (wyróżnienie dodane przez Worldometer):

Wśród pierwszych 425 pacjentów z potwierdzonym NCIP średnia wieku wynosiła 59 lat, a 56% stanowili mężczyźni

Alfax 29.03.2020 23:31:11

@Alfax 23:31:11 Inkubacja inkubacją, a praca w polu przynosi ZBAWIENIE

Prezydent Łukaszenka przedwczoraj stwierdził (wyraźnie myśli on podobnie jak i ja i mój kolega Michael Jones):

//’Praca w polu uzdrowi wszystkich’, zasugerował prosto mówiący były dyrektor sowchozu, który przejął władzę na Białorusi w 1994. W sobotę 28 marca, przy okazji galowego meczu hokejowego, poszedł dalej, mówiąc że “LEPIEJ UMRZEĆ HONOROWĄ ŚMIERCIĄ NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH”

wg. https://www.france24.com/en/20200328-belarus-ploughs-lone-furrow-over-coronavirus-as-football-league-plays-on-1

Na zdjęciu, zakończenie meczu piłkarskiego w Mińsku Białoruskim, w ubiegłą sobotę. ależ oni jeszcze NIE ZDĄŻYLI UTYĆ. (W Białorusi przedwczoraj było tylko 62 wypadków aktywnych zachorowań, 32 już wyzdrowiało.)

https://s.france24.com/media/display/cd96f3ca-7125-11ea-97e3-005056bf87d6/w:980/p:16×9/d1aa57a5282d7302a5723a28b1963b99e3add0a0.webp

“There, the tractor will heal everyone. The fields heal everyone,” suggested the straight-talking former collective farm director who assumed power in 1994.

On Saturday at an ice hockey gala match he went further, saying that “it was better to die a dignified death than live on your knees”.

Berkeley72 30.03.2020 06:10:41

@Wican 13:34:16

“Proponuję wziąć do ręki jakąś porządną książkę, to dowiesz się, ile Rosja ma lat ekspansji, a nawet ile istnieje. “

Rosja i USA w XVIII wieku.

Zielone kolory po prawej:

Zielony kolor:

Pedant 30.03.2020 13:43:13

@Wican 14:50:45 No na “żydo-masońskich banknotach EURO nie ma już wizerunków ludzi

To odnośnie pytania //Wywaliłeś banknoty? Wszak tam są wizerunki ludzi?//

Jak Polska przejdzie na euro, to sławni ludzie – zgodnie z przykazaniem Dekalogu – uwidocznieni na banknotach ZNIKNĄ.

Ale za to będą (na euro już są) MOSTY i FRAGMENTY BUDOWLI, czyli to co ludzie zwani MASONAMI (murarzami, budowniczymi) zawzięcie realizują. Czyli KULT NIE CZŁOWIEKA, ale ZAMUROWYWANIA ŚWIATA PRZYRODY. Dokładnie to, co obecne rządy naszych ŻYDOMASONÓW realizują. Obowiązkowe ZAMKNIĘCIE NAS W DOMACH dzisiaj to element tego TPD (Technika-Pieniądz-Dupa) programu podporządkowania Świata GRUPOWEMu BOGU IZRAELA – i wytępienia na nim wszelkich śladów Homo sapiens, czyli CZŁOWIEKA ROZUMNEGO

Berkeley72 30.03.2020 16:57:47

Opublikowano za: https://alfax-2020.neon24.pl/post/154121,koronawirus-zmienia-swiat-usa-straca-instrument-nacisku

Wypowiedz się