Według MSZ: syjonistyczny PiS wygrał z Rosją spór o II wojnę

Polacy nie identyfikują się i nie biorą odpowiedzialności za działania żydowskich, syjonistycznych władz IIIRP.

Szef dyplomacji IIIŻydo-RP/Polin, J.Czaputowicz, oświadczył, że Warszawa „zdecydowania wygrała” spór ze stroną rosyjską odnośnie wydarzeń II wojny światowej.

Senator Aleksiej Puszkow skomentował wypowiedź polskiego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o zwycięstwie w „historycznym sporze z Rosją”.

Jak napisał parlamentarzysta w Twitterze, Warszawa „nic nie wygrała”Puszkow nazwał wypowiedź Czaputowicza mitem, który „jest tylko w umysłach polskich polityków”.

Z punktu widzenia prawa międzynarodowego Rosja jest zwycięskim krajem w II wojnie światowej. Polska nic w tym względzie nie zmieniła – podkreślił Puszkow.

Senator dodał, że twarda retoryka i domaganie się „odszkodowania” nie staną się podstawą normalizacji dialogu między krajami.

Wcześniej szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz oświadczył, że Warszawa „zdecydowania wygrała” spór ze stroną rosyjską odnośnie wydarzeń II wojny światowej. Jak podkreślił, Moskwie nie udało się „narzucić swojej narracji historii”. Czaputowicz dodał, że strony muszą „wyciszyć emocje” i nawiązać sąsiedzkie relacje.

W rozmowie na antenie Radia Zet wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że Polska ma bezwarunkowe prawo do rosyjskich reparacji za szkody wyrządzone podczas II wojny światowej.

Rosyjscy posłowie uznali tę wypowiedź za absurdalną, a rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zwróciła się do polskiego dyplomaty, aby przestał „szaromyżniczać”. Słowo to oznacza oszusta, który żyje na cudzy koszt.

za: https://pl.sputniknews.com/polityka/2020020311869906-rosyjski-senator-wie-co-odpowiedziec-czaputowiczowi-sputnik/

_______________________

Wypadałoby powołać jakiś społeczny komitet i wystosować do rosyjskich władz i parlamentarzystów list z przeprosinami za POPiS-y rządzącej IIIRP syjonistycznej bandy oraz zakomunikować Rosjanom, że Polacy nie identyfikują się i nie mogą brać odpowiedzialności za działania żydowskich, syjonistycznych władz IIIRP.
_______________________

O tym, że J.Czaputowicz był informatorem CIA skaperowanym przez wywiad hiszpański wiadomo już niemal powszechnie. https://www.wprost.pl/galeria/11266/dokumenty-hiszpanskiego-wywiadu-dotyczace-jacka-czaputowicza.html

Przyjrzyjmy się tym razem wiceministrowi MSZ IIIRP, Pawłowi Jabłońskiemu.

Informacje z Internetu
P.Jabłoński był m.in. analitykiem w Instytucie na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – polska organizacja pozarządowa utworzona w 2013r. przez Fundację Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi – Instytut zalicza się do grup interesu artykułujących postulaty Kościoła katolickiego. Do grona działaczy i współpracowników Instytutu należy m.in. Tomasz Terlikowski (Terlikowski: „My chrześcijanie jesteśmy i musimy być duchowymi Żydami. Jesteśmy wszczepieni w Izrael.” – 2013).
Gościem organizowanego corocznie przez Instytut Kongresu jest Paweł Toboła-Pertkiewicz (nie jest członkiem Instytutu), wiceprezes PAFERE – organizacja finansowana przez USA, propagująca brutalny liberalizm ekonomiczny – zamiast socjalu chrześcijańska jałmużna (honorowym jej prezesem PAFERE był także red. S.Michalkiewicz).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_Jabłoński

https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_na_rzecz_Kultury_Prawnej_Ordo_Iuris

https://www.piotrskarga.pl/o-nas.html

(Również byłem gościem kilku kongresów tegoż Instytutu wzorowanego na lożach masońskich i reprezentującego wyłącznie interesy żydo-katolickiego Kościoła oraz żydowsko-anglosaskie, a nie interes Państwa i Narodu Polskiego. Natomiast samo nazwisko patrona Instytutu wskazuje także na zdecydowaną antyrosyjskość – ks. P.Skarga zgodnie z doktryną Kościoła był wrogiem prawosławia.)

O patronie Instytutu, wielkim patriocie – patriocie Kościoła – jezuicie, ks. P.Skardze

W 1606 r. stanął na sejmie projekt „konstytucji przeciw tumultom”. Chodziło o ukrócenie inicjowanych przez jezuitów pogromów religijnych poprzez karanie ich sprawców. Dotychczas zbrodniarze, osłaniani przez kler, byli bezkarni.
Uzgodniony już projekt król poddał ocenie jezuitom – P.Skardze i F.Bartschowi. Uznali oni, że projekt jest szkodliwy dla wiary katolickiej. Biskupi, z urzędu senatorowie! – warto to zapamiętać: z urzędu senatorowie RP, reprezentanci państwa Kościelnego! -, mimo uprzedniej zgody, w ciągu jednej nocy zorganizowali opozycję i zablokowali ustawę w senacie. Przepadły także uchwały o podatkach na wojsko – posłowie rozjechali się do domów.

str.45-48

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiVwOW2_rfnAhXknVwKHSYLAd4QFjABegQIBBAB&url=http%3A%2F%2Fcejsh.icm.edu.pl%2Fcejsh%2Felement%2Fbwmeta1.element.pan-n-yid-2012-iid-4-art-000000000004%2Fc%2FN412-04-Mrowcewicz.pdf&usg=AOvVaw1zsqVmbEUVZXAt5YjlXjUm

WYBRANE KOMENTARZE

Nienawiść nie jest cnotą …

„Natomiast samo nazwisko patrona Instytutu wskazuje także na zdecydowaną antyrosyjskość -ks. P. Skarga zgodnie z doktryną Kościoła był wrogiem prawosławia.)”

… to chyba podchodzi pod jakąś polonofobię albo skrajną rusofilię (albo jedno i drugie)

zgodnie z takim rozumowaniem jakikolwiek katolicki patron „wskazywałby na zdecydowaną antyrosyjskość” z uwagi na jego (zgodną z doktryną) opozycję „wobec prawosławia” (obawiam się, że również niekatolicki polski patron także)

Zanim jednak zacznie się miotać inwektywy tylko pod adresem katolików (skrajnie wybielając jednocześnie stronę protestancką) warto najpierw zapoznać się bardziej rzetelnie z historią:

o toruńskim tumulcie
https://rcin.org.pl/Content/36369/WA303_39275_A512-28-1983-OiR_Salmonowicz.pdf

Piotrx 04.02.2020 18:45:45

@Piotrx 18:45:45

Po co mieszać w to protestantów. Czym oni różnią się od katolików? Chyba tylko tym, że są w Polsce mniejszością

goat 04.02.2020 19:27:05

@Rocky 16:41:23

Myli się pan@Rocky, ale nie dziwne to, bo Rocky to ten amerykańsko- syjonistyczny wytwòr dziecięcej fantazji z obitą głową.

Syjonistą jest ten kto dążył do i utworzył państwo Izrael w Palestynie. Nie był to na pewno W. Putin, ale zapewne część anglosaskich elit politycznych i przeważająca część żydowskiej oligarchii finansowej.

stanislav 04.02.2020 19:55:31

@Rocky 16:41:23

Coś to chyba nie tak.
Bandytyzmem nie jest posiadanie państwa, ani prawo do jego posiadania – a Żydzi, jak każdy naród, takie prawo posiadają.
Bandytyzmem może być natomiast sposób realizacji tego prawa oraz polityka prowadzona przez państwo.
Syjonizm jest zdegenerowaną formą nacjonalizmu – jest zbrodniczym szowinizmem.

Nie wiem, czy pan wie, że to nie władze Rosji, tylko przedstawiciel żydo-reżimu IIIRP, szef MSZ, K.Skubiszewski, w 1991r. na 46 sesji ONZ wyszedł z inicjatywą uchylenia rezolucji ONZ z 1975r. potępiającej syjonizm.

K. Skubiszewski [syna Ludwika i Ireny (de domo) Leitgeber)] powiedział:

„Dlatego Polska uważa, iż Zgromadzenie Ogólne winno uchylić rezolucję 3379(XXX) z 10 listopada 1975 r., w sprawie syjonizmu. Chciałbym zaznaczyć, że „Solidarność” oraz nowy rząd w Polsce zawsze występowały przeciwko tej rezolucji. W ONZ zbyt długo zwlekano z jej uchyleniem. Dlatego też Polska będzie współautorem projektu rezolucji zmierzającej do tego celu.”

Rzeczpospolita 04.02.2020 20:08:51

@Piotrx 18:45:45

„zgodnie z takim rozumowaniem jakikolwiek katolicki patron „wskazywałby na zdecydowaną antyrosyjskość” z uwagi na jego (zgodną z doktryną) opozycję „wobec prawosławia””

Nie zgodnie z takim rozumowaniem, a zgodnie z polityką żydo-katolickiego Kościoła, który zawsze dążył i dąży nadal do ewangelizacji Rosji – i to jest właśnie nienawiść oraz przykład specyficznej polonofobii Kościoła wykorzystującego Polaków do walki z każdą formą rosyjskiego państwa.

„Zanim jednak zacznie się miotać inwektywy” – więc proszę wypisać te inwektywy.

Rzeczpospolita 04.02.2020 20:17:33

@Piotrx 18:45:45

„o toruńskim tumulcie”
https://rcin.org.pl/Content/36369/WA303_39275_A512-28-1983-OiR_Salmonowicz.pdf

Wypada przeczytać treści w polecanym przez siebie linku, a wątpię, czy Komentator to zrobił (?). Gdy Komentator już go doczyta i zrozumie, znajdzie tam potwierdzenie dla treści z mojego tekstu: „W 1606 r. stanął na sejmie projekt „konstytucji przeciw tumultom”. Chodziło o ukrócenie inicjowanych przez jezuitów pogromów religijnych (…)”

Rzeczpospolita 04.02.2020 20:35:21

Opublikowano za: http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/152987,wedlug-msz-syjonistyczny-pis-wygral-z-rosja-spor-o-ii-wojne

Od Redakcji KIP:

Dobre samopoczucie „polskojęzycznej” władzy, że wygrała wojną z Rosja o historie, przypomina  stwierdzenie matki do córki:

MAMO, CHWALĄ NAS  – WY MNIE, A JA WAS

Wypowiedz się