Polityka Trumpa wobec Iranu jest bezmyślna

Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”, To rezultat nadmiaru militarnej siły.

Krótkowzroczna polityka po raz kolejny doprowadziła administrację Donalda Trumpa do kryzysu w stosunkach z Iranem: zabójstwo generała Kassema Suleimaniego może spowodować konflikt zbrojny i poważne straty wśród niewinnych ludzi, a nawet doprowadzić do globalnego konfliktu militarnego. Błąd jest konsekwencją że,

– Trump i jego współpracownicy absolutnie nie mają strategicznej wizji polityki zagranicznej.

Przed końcem pierwszego tygodnia 2020 roku prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi udało się pogrążyć w kolejnym bezsensownym i niebezpiecznym kryzysie w relacjach z Iranem, nakazując eliminację generała Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji, generała Kassem Suleimaniego.

Trumpa decyzja to fiasko które było nieuniknionym rezultatem jego krótkowzrocznego podejścia do Bliskiego Wschodu jako całości, a także kolejnym dowodem na to, że Waszyngton w zasadzie nie jest w stanie stworzyć spójnych i skutecznych strategii” w palących kwestiach międzynarodowych.

Ten problem pojawił się w amerykańskim rządzie jeszcze przed Trumpem, ale jego niekompetencja, impulsywność, niechęć do słuchania rad i niesamowita umiejętność wyboru asystentów trzeciego stopnia tylko całą sytuacje pogorszyły. Ostatecznie sytuacja może skutkować dodatkowymi ofiarami wśród niewinnych ludzi i dalszym spadkiem autorytetu USA na arenie światowej – a nawet prawdziwą wojną.

Morderstwo Sulejmana jest pomyłką, za którą w całości odpowiada Trump. Amerykański prezydent porzucił umowę nuklearną z Iranem, a następnie zaczął stosować strategię „maksymalnego nacisku” na Teheran, nie tylko nie udało się zakończyć irańskiego programu nuklearnego, ale w rzeczywistości wpadł, wpędził Amerykę w kozi róg – kiedy stało się oczywiste, że gospodarcze USA sankcje, z których powodu zwykli Irańczycy bardzo cierpią, nie zmuszą władz tego kraju do poddania się Waszyngtonowi i nie doprowadzą do upadku władzy. Trump poczuł, że nie miał innego wyjścia, jak podnieść swój ” prestiż” i popełnił zbrodnie, zabawił się w sędziego i kata.

  Uznał, że z powodu zabicia 1 obywatela amerykańskiego podczas ostrzału jednej z amerykańskich baz wojskowych w Iraku należy dokonać nalotów na kilka irańskich celów i zamordował ponad 20 Irakijczyków. Natomiast gdy protestujący przeciwko amerykańskiemu terroryzmowi zaatakowali ambasadę USA. Trump bez zastanowienia wydał wyrok i nakazał zamordowanie generała Suleimani.

 Aby zrozumieć, emocjonalną reakcję Teheranu, wystarczy wyobrazić sobie, jak Waszyngton by zareagował na zabicie przez irańskie siły, amerykańskiego przeciwnika członka Szefa Sztabu Stanów Zjednoczonych lub szefa CIA. I tu pojawiają się „pytania strategiczne”: czy zabójstwo wysokiego rangą urzędnika innego kraju było zgodne z interesami narodowymi USA i czy zapewniło Amerykanom spokojniejsze lub bezpieczniejsze życie? Tymczasem odpowiedź na oba te pytania brzmi, NIE !

 Po pierwsze, Iran niemal nieuchronnie zareaguje na taki krok, tak jak Ameryka zareagowałaby na jego miejscu, a reakcja ta zostanie zaplanowana w taki sposób, aby spowodować maksymalne szkody gospodarcze i polityczne dla Waszyngtonu. Po drugie, morderstwo będzie sprzyjać nastrojom nacjonalistycznym w Iranie i wzmocni pozycję zwolenników twardej linii, co dodatkowo zmniejszy prawdopodobieństwo zmiany władzy . Po trzecie, zabicie Sulejmana na ziemi irackiej jest pogwałceniem irackiej suwerenności, co tylko pogorszy i tak już niepewną sytuację samych władz irackich współpracujących z USA. Po czwarte, Trump dał Iranowi jeszcze silniejszą zachętę do próby zdobycia broni nuklearnej, a Waszyngton ostatecznie będzie musiał albo rozpocząć wojnę na pełną skalę z Iranem albo pogodzić się z faktem, że Teheran ma bombę atomową.

  A wszystko to zaczęło się od kraju, Iranu, który choć ma poważne konflikty z wieloma amerykańskimi partnerami w regionie, nadal nie stanowi żadnego namacalnego zagrożenia dla bezpieczeństwa i dobrobytu Ameryki.

 To Stany Zjednoczone i nieobliczalne zachowanie Traumpa w tym przypadku stanowią niebezpieczny precedens – jeśli dawniej zorganizowane przez oficjalne władze, rząd – zabójstwa przywódców innego państwa były postrzegane jako tabu, to w ostatnich dziesięcioleciach norma ta zaczęła zanikać, a zbrodnicze czyny Waszyngtonu mogą w końcu ją całkowicie zakończyć. Chociaż amerykańscy wojskowi jastrzębie, politycy powiedzieliby, że wyeliminowanie Suleimani było całkowicie akceptowalnym krokiem, to za pewne sami nie są chętni do pojawienia się na czyjejś „czarnej liście” – nie wspominając już o tym, że USA będzie teraz trudniej sprzeciwić się podobnym operacjom zainicjowanym przez inne kraje. Ponadto eliminacja „złych facetów” rzadko pomaga rozwiązać problem polityczny, który jest podstawową przyczyną kryzysu: w ciągu ostatnich dziesięcioleci było wiele przypadków w których pewni przywódcy ucieleśniali zło i opuścili ten świat. To z jakichś powodów żadni prezydenci czy inni szefowie państw nie spieszyli się ogłaszać, że byli twórcami likwidacji swoich wrogów, na przykład lider KRLD Kim Jong-il lub prezydent Iraku Saddam Hussein.

Jednym słowem, reakcja administracji Trumpa w stosunku do Iranu – oraz ten ostatni incydent , mord. Wydaje się nie mieć ani wewnętrznej logiki strategicznej, ani jasnych celów.

Sam Trump, a także jego sekretarz stanu Mike Pompeo i sekretarz obrony Mark Esper, wyglądają teraz jak beznadziejni szachści, którzy myśleli tylko o jednym ruchu na raz i dlatego zapomnieli, że ich przeciwnik ma prawo zadać także w rewanżu cios w USA,  bo zobaczył że USA nie uważa polityki zagranicznej za schludny, jasny i realistyczny program działania, którym powinna kierować się każda szanująca się wielka władza, ale zobaczyli  jako stosowaną przez USA brutalną skrytobójczą walkę z użyciem przestępczych metod jak atakami dronów, szyderstw, sankcji i zastraszania.

Jednak ta naprawdę zła wiadomość  jest inna: to brak strategicznej wizji w Waszyngtonie,

A to nie ogranicza się w żaden sposób do stosunków tylko z Iranem, a ponad to obecny brak strategii nie jest unikalny tylko dla administracji Trumpa. Można być przekonanym z obserwacji ostatnich dekad , że zdolność Stanów Zjednoczonych do formułowania jasnych i skutecznych strategii osłabła a wręcz znikła i już od dłuższego czasu nie istnieje.

  Pycha kroczy przed upadkiem. .. ❗❗❗

WYBRANE KOMENTARZE

Przerost władzy to droga do dyktatury

Trumpm i jego pachołki, europejskie pacynki.

nadużycie link skomentuj

Alfax 07.01.2020 18:09:54

@Alfax 18:09:54 5*

Mimo to te pchełki w NATO błagają swojego BIG brother’a i pokornie proszą o wybaczenie że swoje okupacyjne wojska wycofają z Iraku.

Monaco 07.01.2020 18:44:31

Jak inaczej nazwać bydlaka z kraju o 230 letniej historii ?

Zabytek z Iranu:

“zabytki” z ussa:
http://www.obiezysmak.pl/historyczna-route-66-roadtrip-po-stanach/

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/zabytki-i-dziedzictwo-iranu-co-moze-zostac-utracone/hn3mmzz,ddf42670

Co pod tą czupryną ma ten debil ?

provincjał 07.01.2020 19:23:40

Taki amerykański artykuł, katolicki zresztą.

“Co będzie jak Rosja zacznie polować na Amerykanów jak my na Sulmaniego? https://www.patheos.com/blogs/publiccatholic/2020/01/what-if-russia-starts-assassinating-americans-the-way-we-assassinated-soleimani/
Rozważania idą dalej; jest przypuszczenie, że Chiny też mogą to robić, albo każde inne państwo; urządzą takie rzucanie bombami w dowolne miejsce.
Jest też podsumowanie, że polityka amerykańska stała się widowiskowa; bomby, impeachment, to wszystko pokazuje Amerykę jako niepoważne i nieodpowiedzialne państwo z groteskowym prezydentem.
Polowanie na ludzi gdzieś w świecie, nie robi Ameryki bezpieczniejszej.
A dalej tak:
“To nasze wojsko, opłacone naszymi pieniędzmi i wykorzystane w wojnie ze stratą naszej krwi, ma ono zapewnić nam bezpieczeństwo, a nie zapewnić leżącemu starcowi szansę udowodnienia, że ​​jego męskie narządy płciowe są większe niż narządy płciowe innych światowych liderów.”

Anna-PK 07.01.2020 19:43:59

I jeszcze to, choć bez ussmańskiej polityki nie mogło się obejść, ssyny !

Znacie historię Irańskiego kierowcy tira, historia ma się ku końcowi, serce się raduje za troskę i bezinteresowną pomoc Polaków !
https://dziennikzachodni.pl/fardin-kazemi-iranski-kierowca-ktorego-ciezarowka-popsula-sie-w-kozieglowach-wyladowal-w-polsce-trwaja-poszukiwania-nowej/ar/c1-14700335

provincjał 07.01.2020 20:04:59

@provincjał 20:04:59

hm..córka Irańczyka dziękuje Polakom/ to ładnie i z klasa zachowanie/ i ……trochę się rozpędziła, oh ta ich uprzejmość.

https://wrealu24.pl/corka-iranskiego-kierowcy-fardina-dziekuje-narodowi-polskiemu-i-prezydentowi-dudzie/

trojanka 07.01.2020 20:19:51

@Autor 5*

Kilka razy czytałem. I uważam. Ze coś się złego dzieje w amerykańskiej mentalności i w cale nie tylko wśród elit. Ale w amerykańskim narodzie, o ile taki w ogóle istnieje.

Przecież te tak częste strzelanki do przypadkowych osób, w których mordercy bez zastanowienia mordują kilkadziesiąt bezbronnych ludzi. To trudno jest w jakiś ludzki sposób wytłumaczyć.

Czy przyczyn należy szukać w wychowaniu pokoleń na podstawie Hollywoodzkich durnych opartych na skrajnej przemocy filmach i programach komputerowych lansowanych w ostatnich dekadach?

A co jest uderzające, to to, że Amerykanie sami siebie przedstawiają jako obrońców przed złymi Rosjanami, a nawet przed kosmitami.

Leonardo da Vinci 07.01.2020 20:20:21

pomylka z wielkimi konsekwencjami

Pomyłka z której bardzo ciężko będzie się USA wyplątać. Nawet “najlepszy przyjaciel” Ameryki czyli Netanyaho oficjalnie oddzielił się od zabójstwa mówiąc iż nic z tym nie ma i nie miał wspólnego. Słowa idą w świąt mimo iż wypowiedziała to śmiejąca się z zadowolenia żmija.

Stara Baba 07.01.2020 21:00:04

@Stara Baba 21:00:04

Dokładnie, czy taka toksyczna żmija jak ta w Izraelu, która wydała juz setki wyroków śmierci na bezbronnych Pelestynczyków przyzna się i powie kiedykolwiek prawdę ?

Nie nic z tego. Chociaż i tak już wszyscy wiedzą, że Trump wykonuje rozkazy z Izraela i tych w usraelu.

Monaco 07.01.2020 21:09:06

@zbig71 20:44:43

Czyli ! ? Zbrodnie i ropo-złodziejstwo oraz maszynowo drukowane $$ dolary i dług = 23.164. $$$. $$$. $$$.- 23 bilionów 164 miliardów a tą resztę to nie warto publikować bo licznik bije jak szalony i dług rośnie z każdą sekundą drastycznie.

Monaco 07.01.2020 21:17:15

Na co oczekuje i na co liczy Ameryka?

“„Wierzę, że prezydent Putin spróbuje wkroczyć tutaj i być twórcą pokoju” – powiedział Cohen, republikański były senator, który był sekretarzem obrony za czasów byłego prezydenta Billa Clintona, dodając, że Putin zasugeruje: „Pozwól mi pomóc w rozwiązaniu tego problem dla ciebie, [prezydent] Donald „Trump.”

“Cohen zwrócił uwagę, że Putin rozmawiał już w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i planuje w sobotę spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach swoich starań, aby odegrać istotną rolę w mediacji w kryzysie i wypracowaniu rozwiązania, które byłoby korzystne dla jego kraju .”
https://www.newsmax.com/politics/william-cohen-putin-iran-trump/2020/01/07/id/948757/

Anna-PK 07.01.2020 21:34:26

Autor

Pięć lat temu, w roku 2015 czasie trzynastej, dorocznej konferencji, określanej jako “Priamaja Linija” Putin porównał amerykańską politykę do tej prowadzonej przez Związek Radziecki. Jak podkreślał ZSRR pod drugiej wojnie światowej starał się instalować ustrój komunistyczny w innych państwach. W dobie obecnej, według Putina, tak samo zideologizowana jest polityka USA tyle, że przybiera ona postać narzucania swoiście interpretowanych standardów liberalno-demokratycznych. Rosyjski prezydent podsumował, że podobnie jak Związek Radziecki, tak i Stany Zjednoczone czeka porażka.

Co w tym jest wszystkim groźne ? Ano jest to czysta groźba wobec przywódców całego świata.
Nie kupicie naszych F-35 po horrendalnej cenie ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
Nie dacie dostępu do bez podatkowego wydobycia miedzi ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
Nie chcecie naszego wspaniałego gazu LNG ? Zobaczcie co stało się z Sulejmanim.
Być może wcześniej podobne sugestie handlowe były udzielane w sposób bardziej dyskretny, teraz mleko się wylało. Wszyscy widzą jakie są zasady demokracji.

I jeszcze jedno – jak można określić na przykład takiego Pompeo, tego samego który Polakom jako wzór przedstawiał żydowskiego zbrodniarza z UB Bleichera, a obecnie twierdzi że USA zawsze przestrzegają prawa międzynarodowego po tym jak inny geniusz z tej samej stajni grozi zniszczeniem zabytków Iranu ? Jest takie słowo, ale go nie użyję bo się boję, że mnie co najmniej zamkną.
Ale tą pustkę pod mopem też cały świat widzi.
Tylko co sądzić o tych co nami rządzą, a dla których są oni najwyższym autorytetem.

Drab61 07.01.2020 21:43:24

@Anna-PK 21:34:26

Dziękuje Pani za ważny link.

Przetłumaczyłem , może nie zbyt poprawnie, ale warto by inni to przeczytali.

” Prezydent Rosji Władimir Putin zamierza zaoferować swoje usługi jako pośrednik w celu rozładowania napięć między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, powiedział we wtorek CNBC były sekretarz obrony William Cohen.

„Wierzę, że prezydent Putin spróbuje zaangażować się w proces i być twórcą pokoju” – powiedział Cohen, republikański były senator, który był sekretarzem obrony za czasów byłego prezydenta Billa Clintona, dodając, że Putin sugeruje: „Pozwól mi pomóc w rozwiązaniu tego problem dla was, prezydencie Donald Trump .
Rosja jest zainteresowana zapobieganiem większemu chaosowi w tym regionie i spróbuje wykorzystać kryzys jako sposób na wydostanie wojsk amerykańskich z Iraku, „coś, czego chcą Irańczycy i coś, z czego Rosjanie byliby zadowoleni, tak jak byli gdy Amerykanie opuszczali Syrię – powiedział Cohen.
Dodał, że wycofanie się USA z Iraku pomoże Rosji wzmocnić swoją obecność w strategicznym kraju.
Były sekretarz obrony powiedział, że po odwrocie (Amerykanów) Trumpa z Syrii Rosja jest obecnie „ważnym graczem w Syrii i w całym regionie”, zwłaszcza po masowej interwencji Moskwy. Według niego Rosjanie:
„Przybędą też na ratunek w Iranie”.

Cohen zwrócił uwagę, że Putin rozmawiał już w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i planuje w sobotę spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach swoich starań, aby odegrać ważną rolę w mediacji w kryzysie i wypracować rozwiązanie, które byłoby korzystne dla jego kraju”.

Dzięki :)))

Alfax 07.01.2020 21:49:56

@Drab61 21:43:24

To bardzo ważna informacja, o której mało kto widział, a słowa brzmią proroczo.

Z obserwacji działań Stanów Zjednoczonych na przestrzeni ostatnich lat, wszystko wskazuje że niesiona przez bombowce amerykańska demokracja jest odbierana przez świat jak diabelska pomoc i ma niszczycielski skutek.

Alfax 07.01.2020 21:58:29

Kiedyś ZSRR osłabiono poważnie, kiedy to światowe dziecko Złego uwikłało Rosjan w wojnę z Afganistanem. Kto wie czy, nie chodzi o wydatne osłabienie teraz USA w uwikłanie ich w jakąś wojnę np. na BW. Oczywiście teraz to Rosja będzie zbroić w nowoczesną broń Arabów – podobnie jak w minionych czasach USA zbroiły afgańskich bojowników.
Wniosek?
Tutaj nie chodzi o dobro Amerykanów – tylko o dobro dzieci Złego na Ziemi. Z kolei dobro dla dzieci Złego – to automatycznie piekło dla ludzi stworzonych przez Boga.

demonkracja 07.01.2020 22:04:01

@Alfax 21:49:56 A mnie się to już w głowie nie mieści!

Ameryka liczy na Rosję w światowej dyplomacji. Jeszcze tego nie było.

Anna-PK 07.01.2020 22:04:50

@demonkracja 22:04:01

Powiedz Irańczykowi , że jest arabem, to skopie Ci tyłek…

zadziwiony 07.01.2020 22:21:34

@Anna-PK 22:04:50

W zaistniałej sytuacji Ameryce o ile nie chce być sprawcą katastrofy, totalnej wojny to powinna przyjąć podaną rękę przez Rosje. W końcu to nie Rosja 24h na dobę szkaluje USA a jest dokładnie odwrotnie. Rosja na pewno nie pozostawi Iranu bez pomocy jak Amerykanie wybiorą opcje, wojny.

Poza tym flota USA nie ma dostępu do morza Kaspijskiego gdzie są rosyjskie i irańskie okręty wojenne i łodzie podwodne mogące kierowanymi rakietami sięgnąć wszystkie amerykańskie bazy na BW.

Alfax 07.01.2020 22:29:13

@Repsol 22:14:20

Właśnie ten chiński spokój jest dla obserwatorów ciągle zagadką.

Sa opinie ekspertów którzy uważają że Chiny nie będę obojętnie i wspomogą Iran militarnie gdyż ten rejon to dla Chin jest nie mniej strategiczny niz dla Rosji.

Oby jednak Trump i jego betonowe jastrzębie pukneli się w głowie i wybrali pośrednictwo Rosji.

Szoda Iranu, a zwłaszcza ludności, dzieci kobiet , po prostu ludzi.

Juz czas by amerykanie opuścili 6 a 7 tysięcy od swoich granic obce kraje które bez prawnie okupują

Alfax 07.01.2020 22:36:20

@stanislav 23:34:11

Piękny ze strony nas Polaków gest i znak w środę Irańskiego Narodu.

I ja im życzę z całego ♡ serca by nie ulegli amerykańskiej agresji i terroryzmowi.

Amerykanie nie mają 6 tysięcy kilometrów od swoich granic nic do szukania ani w Iranie ani w Iraku ani w Afganistanie ani na Ukrainie ani w POLSCE.

Za link dziękuję i pozdrawiam.

@Leonardo da Vinci 20:20:21

Filmy i programy komputerowe indoktrynują i kształcą następne pokolenia.

Jest to zgodne z zamysłem, dostosowanie do rzeczywistości, która nadejdzie.

interesariusz z PL08.01.2020 00:24:58

To jest niestety prawda.

Dawniej byli zawodowi propagandyści. A obecnie zastępuje ich technologia. Pranie mózgów już od malutkiego. Tylko to ma chyba cel zrobić z człowieka maszynę do nienawiści i zabija. Bezrefleksyjną.

Leonardo da Vinci 08.01.2020 00:34:02

@Leonardo da Vinci 00:34:02

“Pranie mózgów już od malutkiego.”

Dawniej bywało gorzej. W późnym średniowieczu aż do XVII wieku, za drobne odchylenie od oficjalnej doktryny można było skończyć na stosie, i nie tylko.

Pedant 08.01.2020 00:39:24

@interesariusz z PL 00:37:51

Dałem wówczas 5*

Ale nie komentowałem bo byłem zgodny co do przekazu..

” Czy możecie sobie wyobrazić, że gdy jeszcze nie ś.p. Lech Kaczyński leciał do Gruzji, aby namieszać, Putin obważyłby się wysłać myśliwiec specjalnie w tym celu, aby go zestrzelić z resztą towarzyszącej mu prezydenckiej bandy. A potem by oświadczył, że to było w samoobronie!

Trump to zrobił, W państwie trzecim polecił zamordować jednego z przywódców nielubianego kraju. I jeszcze bezczelnie stwierdził, że był zmuszony, że to w samoobronie, i dla dobra …. Irańczyków.”.

To wszystko prawda.

Monaco 08.01.2020 00:47:53

@Pedant 00:39:24

Niby istnieje międzynarodowe prawo i karta ONZ. A yankees dokonują gwałt na narodach bez żadnych skrupułów.

To tylko dlatego że czują się bezkarni.

Leonardo da Vinci 08.01.2020 01:05:50

@lorenco 01:31:34

Irańska państwowa agencja informacyjna Fars News ujawniła materiał filmowy o masowym uderzeniu rakiet balistycznych w amerykańskie obiekty wojskowe w Iraku.

Teheran oficjalnie potwierdził, że to jego siły zaatakowały kilka amerykańskich baz w prowincji Anbar i irackim Kurdystanie.

Ciekawe, że rakiety zostały wystrzelone o 01:20 w tym samym czasie, kiedy generał IRGC Kassem Suleimani został zabity 3 stycznia 2019 r.

Washington media donosi, że zostały użyte rakiety balistyczne krótkiego zasięgu.

Pentagon wydał oświadczenie:

„Iran wystrzelił kilkanaście pocisków balistycznych, co najmniej w dwa amerykańskie cele w Iraku. Pracujemy nad oceną skutków uderzenia. W ostatnich dniach, w odpowiedzi na pogróżki irańskie, podjęto wszelkie niezbędne środki w celu ochrony naszych pracowników i partnerów. Te bazy zostały postawione w stan wysokiej gotowości. W miarę dostępności informacji wydawane będą odpowiednie oświadczenia. ”

Według wstępnych informacji jest teraz druga fala ostrzału.

Dokładne dane dotyczące ofiar nie są jeszcze dostępne.

Oświadczenie IRGC:

„Czas spełnić obietnice i, za zgodą Wszechmogącego Boga, odpowiedzieć na zbrodnicze i terrorystyczne akty amerykańskich najeźdźców oraz morderstwo bohatera i dowódcy sił Korpusu Quds Strażników Rewolucji Islamskiej. W ramach operacji o nazwie „Męczennik Suleymani” z wykorzystaniem rakiet ziemia- ziemia i powietrze-powietrze atakowano obiekty amerykańskich okupantów.

Tak mi udało sie to przetłumaczyć.

Monaco 08.01.2020 01:50:25

@lorenco 01:47:42

No to nie jest dobrze, oby to nie przerodziło się w globalny konflikt.

A to wszystko przez narwanego Trumpa. Zachowuje się jak mały chłopiec z zapałkami w składzie paliwa.
I podpala świat z dala od swojego domu. Typowe USA prowokowanie do wojny na cudzym terenie.

Rosja i Chiny muszą ten obłęd zatrzymać.

Alfax 08.01.2020 02:00:33

@lorenco 02:03:20

Zastanawiam się czy Iran ma aktywny system obronny w oparciu S400 ?

Alfax 08.01.2020 02:09:20

@Alfax 02:04:43

Nie wiem jak oni się zabezpieczyli. Od wielu, wielu lat nie mieli takiej sytuacji. Chyba, że w pampersy.
Nikt nie życzy nikomu śmierci i tym amerykańskim żołnierzom przecież też nie życzy, jednak sytuacja musi się rozwiązać i Yanki go home!

lorenco 08.01.2020 02:10:51

@lorenco 02:10:51

Ja słucham live tv CGTN, to jest angielsko-języczna telewizja.

Ale obecnie mówią o spotkaniu Putina w Syrii z Asadem.i pokazują Putina w rosyjskiej bazie w Syrii wśród żołnierzy.

Monaco 08.01.2020 02:22:06

@lorenco 02:18:29

PILNE: druga fala ataków na amerykańskie bazy, Trump przygotowuje apel do narodu

Irańska agencja prasowa Tasnim opublikowała wiadomości o rozpoczęciu drugiej fali ataków rakietowych na amerykańskie instalacje wojskowe w Iraku w ramach Męczennika Suleimani.

Irańskie media podają także, że samoloty myśliwskie irańskich sił powietrznych uniosły się w powietrze, a także informacje o starcie amerykańskich samolotów wojskowych z baz w krajach Zatoki Perskiej.

CNN twierdzi, Teheran rozpoczął masowy atak rakietowy na bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku.

Monaco 08.01.2020 02:32:21

@Monaco 02:32:21

Ten
Donald Trump: “USA rozważą sankcje wobec Iraku, jeśli nie będzie ich traktował z szacunkiem”.

Z szacunkiem ??? !!! Zbira które samowolnie robi z siebie sędziego, kata i mordercę!

Jak można być aż takimi bufonem ?

Monaco 08.01.2020 02:39:28

@Monaco 02:32:21

Wszystko to, co dzieje się teraz na żywo, warto zapisywać, potem będą tuszować.
Ja śledziłem doniesienia na żywo pewnego hiszpańskiego kontrolera lotów zatrudnionego w Kijowie jak śledził lot MH17. Mam swój pogląd i na propagandę jestem nieczuły.

lorenco 08.01.2020 02:40:30

Polityka Trumpa wobec Iranu jest „bezmyślna”??? To rezultat nad miaru militarnej siły ???

Tytuł artykułu demaskuje niewiedze autora powyższego artykułu w takich dziedzinach jak historia i polityka.

Wojny zostały zaplanowane przez żydów, a D. Trump to kolejna marionetka sterowana przez żydow tak jak jego poprzednicy i tak dzieje sie w USA przez ostatnie około 100 lat.

Na potwierdzenie tego co napisałem przedstawiam fakty podane przez nastepujace osoby:

– gen. armii amerykańskiej W. Clark
https://www.youtube.com/watch?v=FNt7s_Wed_4

– były agent CIA i wywiadu wojskowego P. Giraldi
https://www.unz.com/pgiraldi/americas-jews-are-driving-americas-wars/

– byly biznesman B. Freedman z otoczenia prezydenta USA F.D.Roosevelta
https://www.youtube.com/watch?v=HhFRGDyX48c

– ksiądz irlandzki i wykładowca uniwersytecki prof. D.Fahey
https://archive.org/details/TheRulersOfRussia-AmericanEdition-ByRevDenisFahey

– historyk prof. A.Sutton
WALL STREET AND THE BOLSHEVIK REVOLUTION
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YlRnI8aD8m4J:https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_the_bolshevik_revolution-5.pdf+&cd=2&hl=en&ct=clnk&gl=us
WALL STREET AND THE RISE OF HITLER
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pttPrT6RzZYJ:https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_Hitler.pdf+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=us

– historyk dr D.Duke
JEWISH SUPREMASIZM
https://www.euvolution.com/library/jewishsupremacism.pdf

– ksiądz prof. S.Trzeciak
PROGRAM SWIATOWEJ POLITYKI ZYDOWSKIEJ

Przyjemnej lektury.

fiesta 08.01.2020 02:47:11

@fiesta 02:47:11

Nie chcę być niegrzeczny, i napisać że szanowny @fiesta nie zna się na historii i polityce.
Więc moją odpowiedzią jest, nie osądzaj szanowny człowieku, nieznanego ci człowieka gdy nie poznasz go bliżej.

Szanowny @fiesta uważa że mnie o świecił i odkrył dla mnie na nowo
już dawno temu odkrytą przeze mnie Amerykę i świat.

Niestety nic z tych rzeczy, ja znam aż za doskonale całą genezę dziejów związanych z chazarami, Żydami czy lożą mularską-masońską.

Wiem też doskonale o twórcach masonerii i kto rządził i rządzi Stanami Zjednoczonymi i w Europie itd.
Nawet nie chcę tego tematu ciągnąć bo jest mi szkoda mojego nocnego czasu.
A te adresy które szanowny @fiesta tu umieścił są dla mnie znane i wiele jeszcze takich podobnych adresów jest w sieci.

Zadam tylko konkretne pytanie.

Co ma jedno do drugiego ?

Mój artykuł ma za cel ukazanie działania impulsywnego i narwanego człowieka, bez zgłębiania się w aspekty historyczne i polityczne ( bo tu to nie jest sednem sprawy), ukazanie człowieka który zwany jest prezydentem Stanów Zjednoczonych a nazywa się D. Trump.

Oraz to że z pozycji jaką on obecnie piastuje, – podejmuje na zasadzie impulsu, złości i złych doradców, jego rozdentego ego, bufonady fatalne dla USA i świata decyzje, są one nieprzemyślane, bez strategii a oparte na przekonaniu, że on (USA) wszystko może bo ma setki baz zainstalowanych na ziemskim globie, budżet 700 miliardów $$ i armię uzbrojonych po zęby żołądaków, którzy bez krytycznie wykonują jego wszelkie rozkazy łącznie ze skrytobójczym morderstwem na przeciwnikach.

O ile szanowny @fiesta tego nie poją i bawi się w ślepą i chybioną ocenę mnie jako autora tylko po to by swoje przekonania o jedynie jego słusznej i doskonałej wiedzy polityczno-historycznej nam tu wcisnąć to świadczy niestety o tym, że nie posiada @fiesta nic a nic wiedzy na tematy które są tu poruszane i nie rozumie jaki jest przekaz mojego artykuł dla wszystkich czytelników.

Naturalnie te wszystkie linki może @fiesta śmiało oferować tym którzy nie mają wiedzy o chazarach, Żydach i innych działających przeciwko ludzkości religijnych czy politycznych klikach, sektach, niszczycielach świata.

Dla mnie to znana i stara wiedza, bez tajemnic.

P.s. Radzę nie ufać byłym ani obecnym amerykańskim generałom, agentom CIA i politykom, bo to są najbardziej zakłamani ludzie i wcale nie dotyczy to tylko tych z USA.
Po dzień dzisiejszy żyją w świecie fantazji, że Amerykanie byli na Księżycu.
Myląc studio w Hollywood ze srebrnym globem… ..

Pozdrawiam.

I przekierowuję szanownegom@fieste na inny tor..

Alfax 08.01.2020 04:39:30

@Alfax 22:45:12

———-
“A zna Pan inne wyjscie z tego chaosu ?”
———-
Niestety – nasza cywilizacja nie jest pierwszą, którą wykańcza właśnie – czarci pomiot – a robi to głównie naszymi rękami – i tu jest pies pogrzebany.
Wniosek?
Bóg dał nam rozum i wolną wolę i dopóki tej potencjalnej, potężnej mocy ludzie w sobie nie uruchomią – nie będą tak do końca ludźmi – jakich w nas chce widzieć Bóg. Przecież tak naprawdę to jest niepojęte – aby garstka dzieci Złego uosabiająca wszelki gnój, smród, szambo, rynsztok, niegodziwości tego świata i przeciwieństwo człowieczeństwa – wywijała bez przeszkód – całą ludzkością – więc taplała ją w tym szatańskim g*wnie.

demonkracja 08.01.2020 08:49:21

Ciekawa i najprawdopodobniejsza ocena tego. co dzieje się na BW: https://www.youtube.com/watch?v=sfKCkrjX8Qs&t=19s
Warto obejrzeć, bo znajdujemy się pod podobnym wpływem złodziejskich poczynań na rympał.

wercia 08.01.2020 09:49:52

Iran zaatakował

usrahellskie bazy w Iraku – a reakcja USrahella taka jakaś nijaka jakby bez jajec.
Wniosek?
Można śmiało przyjąć, że USrahell wiedział – kiedy nastąpi atak odwetowy już – odpowiednio wcześniej. Teraz strony uznają, że rachunki wyrównane z obu stron – więc przerabianie ludzkości na szatańskie odchody – znów ruszy swoim ustalonym tempem.

demonkracja 08.01.2020 09:54:37

Nikt nie zauważył…
… że praktycznie nie było obrony antyrakietowej ze strony USA.
z drugiej strony Amerykanie zostali poinformowani o planowanym ataku.
z trzeciej strony atakowano tak by zniszczyć tylko sprzęt nie ludzi.
z czwartej strony katastrofa samolotu Ukraińskiego, który w oczywisty sposób wywoził z Iraku Amerykańskie “aktywa”.
Widać że wszystko jest pod kontrolą.
Amerykanie zgodzili się na Irańskie uderzenie oraz na likwidację ich “aktywów” w Syrii.
Mamy wyrównanie rachunków (Generał z “aktywa” Amerykańskie w Iranie).

ale są konsekwencje…
Irak nadal będzie się domagał wyzwolenia Iraku spod okupacji USA.

Pytanie jak zachowa się teraz Tramp.
Powinien powiedzieć parę patriotycznych słów ..i na tym koniec.
Groźniejszy jest Izrael który nie zadowoli się taką wymianą “policzków”.
.. będzie dalej prowokował.

Oscar 08.01.2020 15:30:42

@Oscar 15:30:42

Też tak uważam, że Izrael będzie judził, chociaż kto wie ? Może trochę ostudzić swoje zapędy by ponownie atakować irańskie bazy w Syrii.

Bo odpowiedź może być tym razem ze strony Iranu podobna to tej na us-okuoantów.

Monaco 08.01.2020 17:31:28

@Monaco 17:31:28

Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie byli o ataku uprzedzeni pewnie wojsko opuściło bazę i mieli szczęście.

Iran zrobił to co musiał, ale bez ofiar w ludziach. Tylko starty materialne.

Leonardo da Vinci 08.01.2020 17:45:11

@Oscar 15:30:42

Według mnie, to nie koniec wymiany ciosów.
Iran poraz pierwsz pokazał że bezkarność amerykańskich ataków i zbrodni nie pozostanie bez odpowiedzi.

Do tej pory, likwidowanie przy pomocy dronów i rakiet np. w Pakistanie uchodziło bandytom z USA bez karnie.

A to jest sygnał dla tych którzy z ukrycia mordują.

Alfax 08.01.2020 18:04:30

Polityka Trumpa??? wobec Iranu jest „bezmyślna”

Trump to tylko muppet Deep State, robi to, co chcą lichwiarze i korporacje.
Mieli napaść na 7 państw i to realizują. Jeśli zrobiłby inaczej, skończyłby jak jego poprzednicy. Ostatnim, który postawił się lichwiarzom był JFK.

“Gen. Wesley Clark; plany podboju 7 państw przez USA [2007]”
https://www.youtube.com/watch?v=_PQDdPi-rp4

“EKONOMICZNI ZABÓJCY. Dlaczego zginął gen.Ghasema Sulejmani? Komu będą służyć polskie siły zbrojne?”
https://www.youtube.com/watch?v=sfKCkrjX8Qs

rysio 08.01.2020 18:19:17

@rysio 18:19:17

To fakt, że amerykańscy prezydenci to figuranci.
Reprezentują określone interesy i sami mało mają wpływ na bieg wydarzeń.

W USA to banksterzy, przemysłowcy i lobby militarne decyduje.
To oni posiadają więcej na swoich kontach bankowych niż te pozostałe 300 milionów Amerykanów razem wziętych.

Alfax 08.01.2020 18:27:25

Opublikowano za:  https://alfax-2020.neon24.pl/post/152475,polityka-trumpa-wobec-iranu-jest-bezmyslna

Wypowiedz się