Wielkie osiągnięcia Rosji rodzą się w ciszy

Naszła mnie ostatnio refleksja, że nadużywam Państwa życzliwości, zamieszczając na temat Rosji, wpisy jednostronnie krytyczne, bądź wręcz nieprzychylne.

… Postaram się to naprawić przez publikowanie tekstów zarówno pro-systemowych jak  i opozycyjnych.Może w ten spoób wyłoni się bardziej zrównoważony obraz rosyjskiej rzeczywistości, choć narażający być może, na poznawczą schizofrenię lub biegunkę myślową. – Więc żeby nie było, że nie ostrzegałem! ;-)) 

Jeśli zamyśleć się nad tym, jakie sprawy absorbują Rosję w naszych czasach...

– Na północy ponownie otwiera Arktykę, przebija Północny Szlak, buduje osady i porty LNG, otwiera pływającą elektrownię atomową na Czukotce. 

– Daleko na Południu rozgramia terrorystyczny kalifat, przekształcając na nowo Bliski Wschód. Żaden kraj arabski, ani Izrael, nie mogą obejść się bez Rosjan. 

– Na Dalekim Wschodzie angażuje wieczystego wroga – Japonię we współpracę i buduje system rakietowego ostrzegania dla Chin. 

– Jednocześnie buduje ogromne rurociągi gazowe na Wschód, do Chin, na Południe, do Turcji i Północny-Zachód, do Niemiec — jak liną wiążąc Eurazję, do siebie. W tym samym czasie przejmuje zarządzanie rynkiem naftowym. 

– Buduje elektrownie jądrowe na całym świecie — od Chin, Indii, Bangladeszu, do Iranu, Turcji, Finlandii i Węgier. 

– Z powodzeniem realizuje dostawy – na światowym rynku – skutecznego systemu przeciwrakietowego S-400 — nie tylko jako broń, a szansę na samodzielność kraju.

– Rzuca wyzwanie avia-gigantom i stara się, choć z problemami, postawić na skrzydła własne liniowce. Pod gwizdy i pohukiwania przepłaconych trolli i malkontentów.

– Rozsadza i skutecznie dzieli liberalny konsensus waszyngtoński. Choć nie zawsze akuratnie, ale w ogóle, z powodzeniem tworzy pole informacyjne , niezależne od ustawień Zachodu.

– Przynosi stabilność tam, gdzie mieszkańcy poddani są manipulacjom Zachodu – w Republice Centralnej Afryki, Wenezueli, a w kolejności w  Libii, Iraku, Afganistanie.

– Rosja jest teraz prawie wszędzie obecna, na wszystkich kontynentach, i przy minimalnych środkach i nawet małych wysiłkach, jeśli chodzi o zaangażowanie narodu w proces współuczestnictwa w wielkich osiągnięciach.

Te osiągnięcia, realizowane są jakby pod przykryciem, gdzieś w tle,  na drugim planie, kiedy na pierwszym, zachwyca parada jakichś dziwolągów, Małachowych (Малаховых) i Alibasowych ( Алибасовых )*1.. A na “topach” Yandex’a , głupie inicjatywy posłów i chamstwa głupków.

Stąd ogólna atmosfera przygnębienia — a ona wynika z niewiedzy, co właściwie robi Rosja. Po prostu większości to nie wiadome. Prowadzi to do jakiegoś schizofrenicznego stanu, gdy bohaterowie w cieniu, a łobuzy na głównej scenie.

Czasami wydaje się, że jest to najważniejszy chytry plan Pilota, a ludzie nie zdają sobie sprawy, że to najprawdopodobniej po prostu cecha jego charakteru — działać w ciszy. 

—————————————

*1.Małachow (Малахов) i Alibasow (Алибасов): popularni aktorzy z rosyjskich telewizyjnych programów rozrywkowych

1abezmetki

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  nieprofesjonalnym  tłumaczem !

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji  z którymi nie należy utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

ŹRÓDŁO:

https://narod-novosti.com/mneniya-i-analitika/?p=velikie-sversheniya-rossii-v-tishine&page=1

Tytuł: Великие свершения России. В тишине”

Autor: nie określony

17.10.2019

 ————————————

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego  i   pseudonimu autora tłumaczenia.

WYBRANE KOMENTARZE

Co słyszymy codziennie na temat Rosji w TVP ?

Telewizja Kurskiego podaje nam codziennie że Rosja to cuchnące onuce

i że Polska pod rządami miłościwie nam panującego prezydenta Dudy wraz z żydo-syjonistycznym PIS-em ma zaszczyt być wschodnią flanką i z całych sił mamy bronić Ukrainy wraz z Krymem przed onucami !

Bracia Słowianie ! można by się zeszczać ze śmiechu z tej syjonistycznej partii ale ta żydo-syjonistyczna zgraja doprowadzi nas do wojny w której Polska prawdopodobnie przestanie istnieć bo wyparuje !!

Słowianie żydo-lewacka hołota nie jest lepsza ! ta sprowadzi miliony afrykańskiej dziczy ! a flanką też będziemy bo to jest jedna i ta sama hołota żydowska , jeden interes syjonistów i lewaków !!

POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od mafii żydowskiej !!!!

Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

ele 24.10.2019 12:27:55

Thanks i 5*

Bardzo dobrze opisany czas istnienia obecnej Rosji .
Rosja to Kraj przeogromny z przeogromnym ludzkim potencjałem, naukowym i kulturalnym.
Prawda zawsze zwycięży klamstwo w mainstream’owych mediów.
Alfax 24.10.2019 12:38:33

http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/151262,wielkie-osiagniecia-rosji-rodza-sie-w-ciszy

Polacy dla tzw. zachodu to tacy „kurdowie” ze Wschodniej Europy.

Polacy to dla zachodu tylko narzędzia do realizacji zachodnich interesów.
Ostatnio te interesy zachodu się trochę zdywersyfikowały (rozjechały)… inne interesy ma Europa a inne Ameryka.
Polska zostanie zdradzona tak jak Kurdowie w Syrii, gdy tylko zachód będzie miał taki interes… a będzie miał w globalnej rozgrywce z Rosją.

Polska to ciągle niestabilny twór powstały na ziemiach Rosji, Niemiec i Austrii. Po II WŚ Polska zyskała nowe granice za aprobatą mocarstw światowych. Te granice nie są stabilne.. z jednej strony Niemcy ryją przy pomocy PO warunki do Polskiego Majdanu na ziemiach zachodnich (ewidentne przygotowania długofalowe metodą drobnych kroczków), z drugiej strony Ukraina ma roszczenia terytorialne… i warto wspomnieć o również podstępnych ryciu w zakresie stworzenie Pollin w Polsce.

Te dwa główne nurty (IV Rzesza i Pollin) są niezwykle niebezpieczne dla Polski i mogą zostać wymuszone na Polsce przez mocarstwa.
Polska polityka zagraniczna solidaruchów z PO i PIS to wprost polityka zdrady narodowej.
Polska od 89r nie jest suwerennym krajem i o jej losach zdecyduje zagranica…
Rosja nie ma do Polski żadnych roszczeń terytorialnych ale być może chętnie pozbędzie się wrogiego sąsiada na rzecz sąsiadów przyjaznych (np Niemiec) tak się może skończyć polityka zagraniczna solidaruchów.
Przypomnę że po I wojnie światowej wyczerpane wojną strony ustaliły granice wpływów…tę granicą pokazywała linia Kurzona (obecna wschodnia granica Polski).
Tę linie złamał Piłsudski idąc na Kijów i odtworzyła Rosja 17 września 1939r… tę linię złamał Hitler idąc na Moskwę … i odtworzyła Rosja w 1944r… (Polski nie zamieniono na kolejną republikę a zostawiono jako niezależne państwo sojusznika Rosji a mogli zrobić wszystko.. nie chcieli.)…
tę linię złamało NATO wchodząc na Pribaltyki i do Ukrainy…
Tej linii będzie bronić Rosja i ją odtwarzać w dogodnych momentach.
Rosja ciągle jest wierna ustaleniom po I wojnie światowej.
Tzw zachód zdradził te ustalenia już wielokrotnie.
Polityka zagraniczna solidaruchów nie jest suwerenna…to wprost realizacja interesów Zachodu (za PIS są to interesy USA, za PO interesy Niemiec). Te interesy Zachodu są coraz bardziej kosztowne dla Narodu Polskiego…(złodziejskie prywatyzacje, odcięcie od taniej ruskiej ropy i gazu, wymuszane zakupy amerykańskiego złomu, udział w zbrodniach zachodu na wielu krajach Europy i bliskiego wschodu…)
Mimo tych wszystkich kosztów Polska dla zachodu nadal to tylko tereny podbite bez własnej „tożsamości” do zagospodarowania przez zachód wg zachodnich interesów..

Oscar 24.10.2019 08:22:30

Za: http://romualdkalwa.neon24.pl/post/151254,jedwabny-szlak-albo-wojna-polski-rzad-juz-wybral

Comments

 1. krnabrny1 says:

  CHWAŁA WAM ZA TO, ŻE O TYM PISZECIE!

  Podzielę się z Wami kilkoma obserwacjami i ciekawostkami na ten temat.
  Przede wszystkim , nie może być tak że to działa jedna osoba, Pan Putin, to naprawdę świetnie skoordynowane działania których intencją jest wprowadzenie stabilności bez działań aneksyjnych.

  To musi być zespół, doskonale skoordynowany i działający wsólnie, nie mający oparcia w korzyściach typu metarialnego.

  Jeśli chodzi o treść artykułu to dobrze zauważono że te doskonałe działania robione są pod przykrywką „śmierdzących onucy, rozpitego i zdegenerowanego społeczeństwa, które „cywilizację” zna jedynie z Amerykańskich filmów typu „RAMBO”.

  Dobrze zauważono również doskonałość działań wynikającą z użycia MINIMALNYCH środków!

  My mamy doświadczenia w takich działaniach, jako żywo przypomina mi to na przykład Polski Rock!
  Pewnie Was to zdziwi ale Polski Rock lat 80 miał IDENTYCZNĄ STRATEGIĘ!
  Czyli pod płaszczykiem skoczno-biesiadnej muzyczki otrzymywaliśmy NIEZWYKLE GłĘBOKIE TREŚCI!!!

  Najlepszym przykładem jest u nas wokalny majstersztyk i merytoryczne mistrzostwo Pani Urszuli!

  Nie wierzycie?
  Oto przykład, posłuchajcie tej prostej melodii….ale
  DOKŁADNIE SŁUCHAJCIE SŁÓW!!
  https://www.youtube.com/watch?v=XM07l_DgwY0

  TO NIE JEST WYJĄTEK….Praktycznie każda jej piosenka z tamtych lat to NIEPRAWDOPODOBNA ILOŚĆ TREŚCI….pod przykrywką prostej muzyki dla tłumu.

  A wracając do Pana Putina i Rosji.
  Z moich obserwacji, całkiem prywatnych, ponieważ nie posiadam jeszcze zainstalowanego satelity szpiegowskiego nad Rosją, co piszę z ubolewaniem…wynika że to zmieniło się zaraz po tym jak Pan Putin zaczął kombinować coś z twarzą…botoks czy co tam jeszcze. Zaraz potem pojawiły się w necie dziwne informację o jakichś obiektach latających nad Kremlem, są nawet filmiki z tego zdarzenia.

  Ja NICZEGO NIE SUGERUJĘ. Ja jedynie zwracam uwagę na zdarzenia bez względu na to czy one są prawdziwe czy fałszywe, bo wiecie ze zdarzeniami to jest tak….. nawet jeśli ktoś postawi tak zwaną „fałszywą flagę” to mamy PEWNOŚĆ że jest to po coś …… tutaj liczy się zdarzenie, nie ma znaczenia czy film jest prawdziwy czy też fałszywy.

  Nigdy nie posługujcie się zwodniczym pytaniem DLACZEGO? ….zawsze używajcie szczerego PO CO?

 2. krnabrny1 says:

  A to inny przykład z Polskiego Rocka lat 80!
  https://www.youtube.com/watch?v=6Vvj_JQoMgA

  SŁUCHAJCIE GO, DZIWNE ALE DZIŚ STAŁ SIĘ ZNÓW AKTUALNY!

 3. krnabrny1 says:

  A TO JUŻ MISTRZOSTWO…. PRAWDA DNIA DZISIEJSZEGO

  https://www.youtube.com/watch?v=lGZ1mdkF3Bo

Wypowiedz się