NAGRODA NOBLA ZA ANTYPOLONIZM I KŁAMSTWA HISTORYCZNE

Kolejna nagroda Nobla na zamówienie z Polski, za antypolonizm i kłamstwa historyczne wobec Polski i Polaków, czyli gospodarzy na tych ziemiach, przez osobę będąca gościem.

Tak  samo na zamówienie, za antypolonizm i kłamstwa wobec Polaków, otrzymali nagrody Nobla: Czesław Miłosz i Wisława Szymborska, oboje pochodzenia żydowskiego.

Lech Wałęsa otrzymał pokojową nagrodę Nobla za przywrócenie do władzy dziedzicznej potomków żydokomuny.

Nagroda Nobla jest nagrodą żydowską, którą żydzi przyznają:

  • przede wszystkim żydom, pod fałszywą tożsamością różnych narodów,
  • także przedstawicielom innych nacji, jeśli służą ich interesom jak np. Lech Wałęsa,
  • lub osobom w nauce, które nie podważają dogmatów współczesnej nauki jako świeckiej religii.
  • Od tej reguły jest niewiele wyjątków.

Polski pisarz Henryk Sienkiewicz dostał nagrodę Nobla z dziedziny literatury za całokształt twórczości, w tym za książkę Quo vadis, tylko dlatego, że dał się przekupić i usunął z oryginalnej wersji prawdę historyczną o podpaleniu przez żydów Rzymu za cesarza Nerona.

Osiągnięcia Marii Curie – Skłodowskiej z dziedziny fizyki i chemii były na tyle wybitne, że nie sposób było jej nie przyznać dwóch nagród: pierwszą wspólnie z mężem,  a drugą samodzielnie . Jest jedną z czterech osób które dostały nagrodę Nobla więcej niż raz.

Władysław Rejmont za swoją twórczość i książkę „Chłopi”, otrzymał nagrodę Nobla tylko dlatego, że nie chciano jej dać Stefanowi Żeromskiemu, o wiele bardziej znanemu ze swojej znakomitej twórczości, w tym książki „Szklane Domy”. Jego książki promowały nowe idee i rozwiązania społeczne takie jak np. spółdzielczość, o charakterze antykapitalistycznym i antylichwiarskim, co żydzi nie chcieli nagrodzić, jako najważniejsi  zwolennicy kapitalizmu i lichwy.

Genialny polski uczony, ksiądz prof. KUL Włodzimierz Sedlak, był 8 krotnie nominowany do nagrody Nobla przez… ZSRR.  Nie otrzymał jej dlatego, ponieważ: po pierwsze był Polakiem, a po drugie był księdzem katolickim.

Polecamy obejrzenie poniżej wypowiedzi dr Ewy Kurek na temat twórczości noblistki Olgi Tokarczuk i przeczytanie wybranych komentarzy czytelników pod nagraniem. Dr Ewa Kurek w sposób wyważony, ale jednoznaczny, podważa kłamstwa historyczne zawarte w literaturze noblistyki.

Także polecamy zapoznanie się w tym temacie z artykułem poprzednim pt. Trzeba nam prawdy, nie politycznych nobli – list otwarty Iwony L. Koniecznej do pani Olgi Tokarczuk

Nagroda ta jest przygotowaniem do realizacji bezprawnych uroszczeń żydowskich wobec Polski i Polaków, na podstawie precedensu prawnego w skali świata, a mianowicie amerykańskiej ustawy 447.

Redakcja KIP

 

Dr Ewa Kurek o Noblu dla Olgi Tokarczuk i jej wypowiedziach

Opublikowano za: Niezależny Lublin

WYBRANE KOMENTARZE

luna dejmek

Nagroda polityczna za szkalowanie i oczernianie Polski, to nagroda polityczna.

Łukasz Kowalczyk

to jest kurwa propaganda XXI wieku!

luna dejmek

@Łukasz Kowalczyk Są szmaty które za kasę zdradza własny kraj, szkodzą nam wszystkim całemu Narodowi, typki bez zasad i sumienia, służą bogatym mocodawcom

wungo bn

@luna dejmek Jej pochodzenie jest nie polskie, więc o co chodzi nie kala swojego kraju, pobratymcy zwolnili ją z płacenia podatku od tej nagrody 350 000 tyś zapłacą Polacy .

luna dejmek

@wungo bn jakiego jest pochodzenia etnicznego ? ukrainką ? szkodzi krajowi którego jest obywatelką i robi to z pobudek antypolskich, to tez źle o niej świadczy.

J K

Nagroda Nobla jest śmiechu warta od czasu jak pokojowa nagroda nobla została przyznana Obamie w 2008 roku w którym to roku został wybrany prezydentem, praktycznie tylko za to ze został prezydentem USA.

Krzysztof Winiarz

nagroda warta bolka! czyli g… ówno warta.

wungo bn

Jako pierwszy czarny został wybrany na prezydenta wielkiego kraju , prowadził kilka wojen na świecie .Zginęły tysiące ludzi i za to dostał nagrodę POKOJOWĄ NOBLA o ironio!. Bardziej chodziło o to, że czarny, w kraju gdzie było niewolnictwo zostaje prezydentem.

Piotr G

Nie ma się z czego tłumaczyć , te lewackie świnie z tego żyją a Soros płaci.

janusz chol 3 dni temu

Nagrody Nobla, pokojowy i literacki to totalny upadek. Są używane jako narzędzia polityczne. Kiedyś literacki Nobel dostawali rzeczywiście geniusze pióra, a teraz miernoty, ale za to politycznie poprawne.

Maria Lada

To oczywiste ze dostała za poglądy tj. plucie na Polskę, a nie talent literacki. Nie ona pierwsza i nie ostatnia. Nagroda Nobla stała się narzędziem politycznym, aż dziwne ze Gross jeszcze nie dostał tej nagrody. Chyba jakieś przeoczenie.

Barbara Matuszewska

Taka nagroda jak czasy i ludzie decydujący o tych nagrodach. Czasy pełne hipokryzji i kombinacji

bby

@Maria Lada I każdy prezydent i premier polski.

bby

@Maciek B Ludzie są przez wieki oszukiwani i zmanipulowani. Poprostu kłamstwo stało się normą. Ba nawet pożywką dla manipulowanych umysłów.

Amanda

@Aliisa Tobie Aliisio i p. Tokarczuk polecam troszkę się wysilić i nie patrzeć na wszystko przez pryzmat poglądów i polityki, wtedy literatura będzie prawdziwą perłą. PS. Czytałam panią Tokarczuk. Poza talentem erystycznym nie reprezentuje wartościowych idei ani ludzkich, ani narodowych, ani historycznych, ani moralnych. Ot kontrowersyjność jest jej drogą do sukcesu. A, że wie kto nagrody rozdaje, kto trzyma łapę na propagandzie sprytnie kobita wypłynęła. Dla mnie ktoś taki nie jest artystą tylko spekulantem.

Amanda

@kuba lubo Zdecydowanie jesteś w błędzie. Większość czyta ze zwykłej ciekawości. PS. Moja koleżanka pracuje w bibliotece publicznej w półmilionowym mieście. Po przeczytaniu Twojego kometarza postanowiłam ją zapytać i powiedziała, że absolutnie piszesz głupoty. Tak właśnie zakłamuje się rzeczywistość.

Amanda

@kuba lubo I właśnie wielu tych składających obietnicę książkę kupi i przeczyta z ciekawości. A to, że ktoś pisze antypolska ma rację, bo jest antypolska, ponieważ tragicznie zakłamuje historię II W Ś. I tu jest sedno sprawy. Kłamstwo. Mój wujek to czytał co wojnę przeżył i płakał.

Amanda

@kuba lubo Dodam jeszcze, że Tokarczuk podpada nie tylko pod antypolskość lecz pod przestępstwo wręcz morderstwa. Niszczenie czyjegoś dobrego imienia poprzez kłamstwo, w dodatku pośmiertnie, to niczym mordowanie go i sprowadzanie do roli niczego.

Amanda

@kuba lubo Współczuję Ci wąskotorowego myślenia. U mnie w malutkiej wsi, 38 numerów, był jeden kolaborant. Było też sześciu partyzantów i kolejnych czterech czynnie walczyło na różnych frontach Europy oraz wielu szmuglowało żywność dla partyzantów. Mój dziadek był tzw zakładnikiem i wielokrotnie musiał uciekać, tzn tylko czasami spał w domu. Dziadkowi się udało, ale inni zakładnicy w obronie siebie i rodziny czasami musieli zeznawać. Torturowani również. Osądź pajacu takiego!!! W dwóch sąsiednich wsiach przetrzymywano 3 rodziny żydowskie. Czy jeden kolaborant przekreśla wszystkie bohaterskie czyny????? W całej Polsce tak było. Należy historii oddać sprawiedliwość. Natomiast pierdolenie o stawaniu się lepszym jest niedorzeczne. Akurat dobrze się składa mądralo. Zobacz wrealu24, temat Karoń ostro o Tokarczuk, 43 minuta, wykres przestępczości w Europie. Patrz w ten wykres dotąd dopóki nie zmądrzejesz. Nie pasuje Ci co? To wg Ciebie co mamy? Oddać wszystko Żydom? Paść na kolana i ponieść zbiorową odpowiedziałność za jednego bandytę? Przyjąć Żydowskie kłamstwa co do holokaustu??? !!! A kto nam zadośćuczyni?! Kto wyrówna krzywdy popełniane przez stulecia przez nieuczciwą lichwę żydowską, która nota bene dla katolikow była zakazana?! Jak oni weszli w posiadanie ziem polskich poza nadaniem czy zakupem?! Nie wiesz przypadkiem?! Przejmowali! Moj dziadek, urodzony jeszcze w IXX w, dokładnie opowiadał jak było. Dobrzy Żydzi byli rzadkością. Talmud wyprał im mózgi totalnie. Oni i goje. Ja piedolę. Co nie odpowiada Ci taka historia????? Jak taka mądra ta Tokarczuk niech o Żydach pisze. Dredy by je się wyprostowały!!!!

Amanda

@Jolanta Murawska Zrozumieć noblistów. Mhm. Pies i pelikan prędzej się dogadają niż wykształcony kretyn zrozumie sofizmaty. Tak, tak ona jest geniuszem.

Wojtek Rerych

Od kilku lat ten sam przepis na tzw. sukces : pluć na Polskę i Polaków.

Maria Kulpa

Wałęsa tez dostał Nobla i co robi teraz? Wzywa Polaków do wojny domowej. Była to może nagroda antypokojowa? A to przepraszam.

ber mes

A pan Obama dostał POKOJOWA nagrode nobla )

Scisca

To od lat nagroda polityczna, jakość literatury nie ma znaczenia, liczy się promowanie lewackiej ideologii

R J

Oskary, Palmy, Niedźwiedzie, I inne Greenpeacy, wszelkie światowe organizacje pociągające za sznurki I świetnie ze sobą współpracujące ,mimo pozornego konfliktu interesów.

Helga von den Schnitzelbergen

@R J Jakie to śmieszne i żałosne za razem zakładać stowarzyszenia i samemu sobie nawzajem wręczać nagrody, bo nikt inny nie pogłaszcze po głowie 😆

Zofia Kołodziejska 3 dni temu

Tokarczuk jest ignorantem i nieukiem historii polskiej i wiedzy ogólnej. O co jej chodzi w wywiadach nikt nie rozumie!!! Jeżeli ktoś mówi, że czyta jej książki to SNOB i wariat w jednej osobie. Tokarczuk to osoba , która w jej mniemaniu zna się na wszystkim i wszystko wie. O zgrozo.!!!!!!!

Barbara Matuszewska 2 dni temu

@Flip Flop Ta nagroda na psy zjechała , nie jest wyrazem uznania tylko służalczości, więc nie ma się czym zachwycać.

Zofia Barbara 2 dni temu (edytowany)

Nie rozumiem polskich żydów, całe życie mieszkają w Polsce, jedzą polski chleb i tak bardzo Polski nienawidzą, że aż oczerniają Ją na całym świecie !!

Peter Janosik 1 dzień temu

@Piotr Strychalski A Ty Piotrze poczytaj sobie Traktat Kaliski – jak by mnie Żyd okradł korzystając z tego traktatu, to tez bym mu zrobił jatkę… Jakoś Żydom było na tyle dobrze w Polsce, ze ich słowami nazywano nasz kraj “Cudny Raj…” A w ogóle to czemu mieli być traktowani lepiej niż chłopi w Polsce?

Kasper Ko

@Piotr Strychalski Skoro tak ich strasznie w Polsce traktowano, to aż dziwne że przed wojną było ich tutaj 3,5 miliona. Fakty są takie, że żydzi od XVII w. wspomagali prawie wszystkich agresorów i okupantów (np. bardzo ochoczo współpracowali ze Szwedami w czasie “potopu”) napadających na Polskę. W zaborze pruskim od razu przedzierzgnęli się w prawdziwych Niemców, a w rosyjskim byli “istnyje Ruskije” (byli to tzw. Litwacy). W 1918 i 1919 popierali w Galicji Ukraińców mimo że Ukraińska Halicka Armia dopuszczała się pogromów na żydach (tak samo jak “petlurowcy” na Ukrainie naddnieprzańskiej). W 1920 popierali sowietów i dezerterowali z polskiej armii. W 1939 też popierali sowietów i nader chętnie zatrudniali się a sowieckim aparacie represji. Generalnie, są to notoryczni zdrajcy. Jeżeli zdarzyło się, że nie współpracowali z okupantem, to tylko wtedy gdy sami wrogowie Polski tego sobie nie życzyli(np. Niemcy w czasie II wojny światowej)

Darius Maximus 1 dzień temu

Zofia Barbara… nie o to chodzi ze żydzi nienawidzą Polski.. chodzi o to, że oni chcą przejąć całkowitą władze( jeżeli już tego nie zrobili), zrobić z Polski Polin i będziemy mieć Palestynę w środku Europy

Jane Maria 1 dzień temu

@Jan Kulak jest ci źle w Polsce ? Wyjedź nie jesteś jednym z nas a że ktoś bez powodu dał ci obywatelstwo powinien ponieść karę! Jakie wypracowali człowieku idź ty lepiej do swoich bo aż nie miejscu się w głowie!. Nie obrażaj Polaków bo nie dorastasz do pięt kłamco! Nie obrażaj Polaków! Nie nazywaj kogoś antysemita bo żydzi semitami nie są ani izraelitami i izrael wam się nie należy ani polska nie jesteś Słowianie ani arabem czy jednym z naszych nie podszywają się takis dumny z pochodzenia wróć do swojego prawdziwego nazwiska itd!

Chorąży Brzęczyszykiewicz

Nie ma czegoś takiego jak polscy żydzi ! Bo czy są żydowscy Polacy ?

Chorąży Brzęczyszykiewicz

lub żydowscy żydzi ?

Amanda

@Piotr Strychalski Ech logika. Wszędzie na świecie pracodawcy zatrudniają dla zysku, a zwalniają z powodu strat. To religia biznesu. Korzystanie z literatury opisowej, to jak korzystanie z opisu podziemnego świata Alicji w krainie czarów. O podpisanie Traktatu Kaliskiego usilnie zabiegali sami Żydzi i sami byli jego autorami. Warto zapoznać się jakiego traktowania się domagali. Koniecznym też będzie zapoznać się z losem polskich chłopów w tym czasie. Oni byli na samym dnie. Biedni, głodni – i spracowani. Czapkę śliwek za dniówkę płacił Żyd prababci mojego męża za dzień pracy w karczmie. Mężczyźnie płacił 2 bochenki chleba. Żyd miał piekarnię, manufakry. Chłop ukradł chleb – chłopa do pierdla. Żyd nie zwrócił spłaconego zastawu, wyparł się i był wiarygodny na podstawie przysięgi. Taki traktat ułożyli. Historia światowa jak jasna cholera donosi, że Żyd niczym kameleon przeobrażał się w agresywnego ekonomicznie tubylca. Przez nadgojstwo i lichwę byli przepędzani. Przez spekulacje. Nie ma ziemi i stanu posiadania, którego by się napaśli. Ab ovum we krwi mają biadolenie. We krwi niedosyt chwały dla “bożych” istot. To jest chore. Owszem II WŚ to ich tragedia. Ale czy Polacy równie strasznych ofiar nie ponieśli? Czy ktoś im za to zapłacił? Zajmij się swoim narodem. Znajdź literaturę o polskim chłopie. Chłop zdychał. Polak tuła się po świecie od rozbiorów. I do dziś nie ma kraju wolnego. Za chlebem emigruje do najdalszych zakątkach świata i dostosowuje się. Nie wymyśla traktatów kaliskich przeciw narodom, u których gości. Oczywiście nie na wszystkich Żydach można psy wieszać. Pogromów nie można bagatelizować. Zdrowy chłopski rozum jest o wiele pożyteczniejszy niż literaty descriptio. Temu wpisowi nadaję tytuł “Pseudoaltruista”

Jane Maria

@Jan Kulak  Jan Kulak  coś reagujesz na Polaków jak na wodę święconą diabeł. 😆 Jesteś niezwykle nie kulturalnym człowiekiem i nie przedstawiającym żadnego poziomu!. Coś ci mówi dysleksja? Ja jej nie mam ale mam głupi słownik włączony który przekręca słowa abo też i pisze z pośpiechu i przyznam że mam gdzieś gramatykę oraz ortografię od tak😁. Może jeżeli chodzi o ortografię oraz gramatykę jestem trochę ,,ignorantką” ale za to mogę cię nauczyć pewnych życzy żebyś głupot nie wypisywał!. jeśli masz kołtuna to rozczesz a nie chwal się, i nie kieruj się głupimi i złośliwymi stereotypami bo są głupie i nie prawdziwe co najwyżej że Polak mądry po szkodzie 😆 a jak nie to i głupi przed i po szkodzie na to wskazuje że mamy takich polityków w kraju oraz gości ości w naszym gardle narodu ( szczególnie pewien naród na nas pluje jadem i czekamy zanim sam się nachapie swoim jadem i na wieki wieków da nam spokój). Jeżeli nie jesteś polakiem i nie poczuwasz się do polskości to co cię to tak boli w końcu jesteś dumny z własnego pochodzenia i narodu więc co cię boli nazywanie nie Polakiem? Jeśli byłbyś Polakiem to mimo wszystko o polskim społeczeństwie i o sobie mówił byś i pisał byś my Polacy, ja Polak, mój kraj! Dla mnie jako Polki dumnej z swojego pochodzenia i swojego kraju i narodu oraz biorącej na barki zwycięstwa i porażki swojego rodu, Polska to mój kraj, mój naród, moja duma i moja godność oraz honor, a Polacy jako naród to nie oni tylko my bo ja jestem jego częścią! To samo z słowianami którymi są Polacy czyli ja jestem częścią tego rodu czyli My Słowianie i ja Słowianka!. Jako Polak masz polskie obowiązki! Polską godność i polskie zasady do przestrzegania a plamiąc honor polski plamisz honor swój, swoich rodaków, swojego kraju, Słowian i przodków! Opowiadając kłamstwa o swoich rodakach i swoim kraju czy Słowianach stajesz się nie godnym! Kłamiąc, oszukując, oskarżając nie słusznie i atakując swoich i innych itd stajesz sie zdrajcą i nie godnym! A co do żydów to nie są oni semitami! Więc oskarżanie kogokolwiek o antysemityzm względem żydów jest bezczelnością i kłamstwem! Żydzi to nie Izraelici! Oskarżając Polaków o nie dobre traktowanie żydów jesteś kłamcą, bo Polski naród nigdy nie był i nie jest rasistowski ( co do koloru skóry mimo że żydzi nie są czarnoskórzy), nie jest dyskryminujący, wręcz aż za nadto pozwoliliśmy sobie wejść na głowę ( jesteśmy Polakami i to my mamy prawo decydować o swoim kraju, prawie i mamy prawo do bycia u siebie, a nie pozwalać innym się rządzić !). Co do żydów, żyd to słowotwórstwo i tłumaczenie biblijne jako Izraelitów nazywanie żydami to kłamstwo, bo słowo żyd nie istniało za czasów Jezusa, ani parę wieków po nim, więc to wierutne kłamstwo i bezczelność oraz znieważenie Izraelitów oraz obrażanie ich podszywając się pod nich!. Co do Izraela proszę sobie sprawdzić gdzie poszli apostołowie Jezusa, bo on ich wysłał do Izraelitów! Później przeczytać sobie wedy ( przynieśli je bramini do Indii ( bramini spokrewnieni z Polakami Słowianie oraz inne ludy w Indiach też są z nami spokrewnione) awesty ( Iran też przez naszych przyniesione) i sobie sprawdzić haplogrupy krwi bo nasi to Rosja, Indie, Iran, Kurdowie, Armenia i wiele innych to kraje zamieszkiwane przez naszych lub należące do naszych bo, np. bramini nie są hindusami tylko Słowianami ( mieszkańcami w pewnym stopniu bo były związki mieszane też) i tu należy rozeznać! A awesty i wedy to 5/10 biblia jak ulał z różnymi zmianami i wypatrzeniami, tak jakby ktoś wziął rozproszyć ich, a oni zapomnieli i nie do końca wiedzieli kim są. Proszę się najpierw nauczyć prawdziwej historii i nabyć wiedzę a później bzdury wypisywać, a co do żydów to byłabym ostrożna na Pańskim miejscu, bo tutaj to jest przekręt, niech powiedzą lepiej prawdę kim są i o co im chodzi! Oraz co wyznają, które, czy talmud bo to różnica! To samo niech powiedzą ładnie że nie są izraelitami, że żydzi byli w ub, nkwd, frankistami, za na przestrzeni wieków kolaborowali z okupantem i czy agresorami i za co ich te wszystkie kraje wywalały bo nie za niewinność! Niech mówią prawdę i niech powiedzą o co chodzi, a nie kryją bo wszystko zaczyna wychodzić na jaw i wszystko wyjdzie. Bo nie ma nic ukrytego, co by miało nie wyjść na jaw, i nie ma nic tajemnego, co by nie zostało wyjawione! Koniec z kłamstwami i oszczerstwami, bo niestety dla tych, co nie mówią prawdy Słowianie w końcu przejrzą na oczy i klapki opadną, koniec z niesłusznymi oskarżeniami i wyzwiskami, czas już dobiega końca i skończy się bawienie się w przedszkole i niańczeniem innych!

Urszula Koterba

@Jan Kulak Żydzi są mistrzami w niepłaceniu podatków, i ty dobrze o tym wiesz. Przestań kołtunić i kłamać. Co siejesz to i zbierać będziesz!

Peter Janosik

@Piotr Strychalski No cóż chcesz zakończyć… a ja miałem Ci nadzieje napisać jeszcze o długach kachalnych udokumentowanych przez ostatniego króla Polski S. Poniatowskiego, które to urosły do dzisiaj do prawie 20 bln dolarów (bilionów), o tym że te 5000 majątków szlacheckich, które dostali za bezcen od Cara za zdradę w Postaniu Styczniowym, to nie jest ich mienie. O tym że Izrael powinien nam oddać 100mld marek, które otrzymał od Niemiec za zamordowanie milionów Zydów – polskich obywateli (przecież Izrael nie istniał).

Jane Maria

@kuba lubo wiesz to skomplikowane ja nie uważam siebie za zydowke i nie jest dla mnie istotne czy miałbym pochodzenie żydowskie ( jestem pewna że go nie mam na 100% i nie mam w rodzinie żydów) tu chodzi o geny, pochodzenie i to za kogo się uważasz oraz czy jesteś lojalny!. Nie uważam nabywania obywatelstwa z tytułu zamieszkania i za używanie więc dla mnie rozdawnictwo obywatelstwa jest świństwem! Dobrze znamy historię i mam podstawy do tego aby nie czuć się bezpiecznie kiedy żydzi są w naszym kraju i roszczą sobie prawa do czegoś, co jest im nie należne, a jadąc do nie słowiańskiego kraju, z którym nie jestem spokrewniona ani spowinowacona, nie roszczę sobie jego obywatelstwa, nie oszukuje, nie podaje się za kogoś, kim nie jestem! Mam żal ogromny żal do żydów i nie mam zamiaru im przytakiwać bez powodu, zgadzać się z nimi kiedy nie mają racji, a ich kłamstwa są bolesne dla mnie i mojego narodu na co nie wyrażam zgody!. Żydzi twierdzą, że są Izraelitami, a żyd to słowotwórstwo nie istniało takie pojęcie za czasów Jezusa, ani Izraelitów w izraelu! Nie mają nic na swoje potwierdzenie słów, przypisują sobie coś, co nie jest ich własności ( Izrael oraz bycie izraelitami) to my jesteśmy prędzej izraelitami, proszę sobie sprawdzić haplogrupy krwi i gdzie Jezus wysłał apostołów do Izraelitów oraz to, ze wszystko się zgadza z biblia, co więcej bramini w Indiach spokrewnieni z nami i inne ludy zanieśli Wedy do Indii, a do Iranu Awesty nasi zanieśli i dalej tam mieszkają, a Wedy i Awesty to 5/10 biblia, jakby ktoś nie pamiętał, biblia jasno mówi że Izraelici nie są świadomi. l i wiele innych rzeczy są prawda oraz się zgadzają!. Żydzi byli wyganiani z innych krajów za lichwę, oszustwa, psucie społeczeństwa, wykorzystywanie naiwności i słabości innych narodów oraz przede wszystkim zdrady których i u nas dokonywali tylko nie wielki procent z wszystkich żydów byli nam lojalni i chwała tym lojalnym za to, dzięki lojalności pokazali że mimo braku pokrewieństwa są nasi i zasługują na obywatelstwo, a reszta nic tylko zdrady i oszustwa! Czemu nie mówią o frankistach żydowskich, o tym że byli w nkwd, ub, zomo, czemu nie wrócą do swoich prawdziwych nazwisk tylko kłamią, że są Polakami, kiedy za nich się nie uważają i czemu nie mówią o swojej kolaboracji, o swoich długach przedwojennych, o ich podobno nie wpłaconych długach, czemu nie mówią jak uzyskiwali te majątki? Czemu nie mówią od kogo to wszystko uzyskiwali, przecież jak zostali przyjęci zamieszkiwali na naszych terenach nie swoich! Czemu kłamią że ich źle traktowaliśmy, że byliśmy kolaborantami, czy mordercami, czemu nie mówią prawdy? No właśnie! Skoro są tak dumni z siebie, niech chwalą się swoimi czynami, a nie czekają,  nie mogą, bo wszystko co tworzyli pryśnie! Czemu nie mówią jak było naprawdę z holokaustem i wojnami czy rewolucjami! Czemu nie chwalą się tym! A czemu Polacy żydzi twierdzili z tego co słyszałam że są przeciwni just act 447, dlatego, że nic nie dostaną z tej kasy! A jakim prawem mielibyśmy cokolwiek dawać komukolwiek, jakim prawem mieli dostać od nas żydzi, tak zwani z nazwy polscy, albo jacykolwiek ?! Kiedy dostaniemy my odszkodowania za te zniewagi, kolaboracji żydów, za zbrodnie na narodzie Polskim?! No właśnie, ja i reszta z nas Polaków i Słowian oburzonych, którzy wiedzą prawdę, oczekujemy prawdy od innych oraz poniesienia konsekwencji!. Jakim prawem żydzi dostają nasze obywatelstwa? Albo jeśli to prawda, jakim prawem żydom niby których rodziny były w Polsce, bądź sami byli w Polsce do II wojny światowej i po niej, bodajże do zakończenia komuny, miały by być wypłacane jakiekolwiek pieniądze z Polski czy od Słowian, jeśli to prawda to jest to skandal i kary godne! Nie nie jestem rasistą, oni nawet nie mają innego odcienia skóry, nie są czarnoskórzy, ani tak zwani żółci, abym mogła być nazwana rasistka, co więcej nie przeszkadza mi żaden inny kolor odcień skóry mam przyjaciół różnych nacji i narodowości i jestem dumna z tego i nie ma dla mnie to żadnego znaczenia, jaki kto ma kolor skóry! Nie jestem antysemitka, bo oni nie są semitami, ani żadnym innym wymyślonym słowotwórstwem nie można mnie określić! Jestem Polką która obawia się o swój kraj i swoich krewnych oraz inne narody ( np Palestyna) i mam do tego powody więc proszę mi nie przypisywać żadnych dyskryminacji, ja oceniam po owocach i wprost pisze są dobrzy żydzi, jeden nawet który był w holokauście jako ofiara powiedział wprost, że za szkalowanie Polski powinniśmy zakończyć stosunki i relacje z Izraelem oraz jasno powiedzieć stop! Ale oni nie mogą też twierdzić, że są Izraelem, skoro nim nie są ok jeśli nie wiedzą należy ich informować i nauczać, ale jeśli wiedzą a większość pewnie wie to jest to skandal i oszustwo!

Amanda

@Jan Kulak Odsetki 300%- 400 % to własny chleb ??????????????????????? Miarkuj się człowiecze !!!

Renata Sobieraj

@Gozer Traveler Tokarczuk powinna stracić polskie obywatelstwo za szczucie na Polskę.

Maria Xyz

POWIEDZ MI CO CZYTASZ A POWIEM CI KIM JESTEŚ. TE BREDNIE TEJ PSEUDO PISARCZYNKI. NA PODPAŁKĘ PRZYDATNE PORZĄDNA KSIĘGARNIA NIECH NIE WYSTAWIA TEGO GÓWNA NA WIDOKU BO MOŻE SPLONĄĆ SKLEP .

margotka 72

nasuwa się pochodzenie… tacy zazwyczaj plują na Polskę / są wyjątki/

Lutek N. 3 dni temu

@Bożena Drążkiewicz “Niewątpliwie przodkowie TOkarczuk to ukraińscy chłopi.” Nie myli się Pani. Wprawdzie polska wersja wikipedii nie mówi tego wprost, ale ukraińska już tak. Zresztą jej imię i nazwisko nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Tokarczuk jest pomiotem wysiedlonych w zbawiennej akcji “Wisła” na Ziemie Odzyskane ukrów.

wie wa

Nagroda Nobla już dawno się skundliła. Obama, Wałęsa, Tokarczuk., Ilu Żydów jest w komisji Noblowskiej ?

Ha Sp PL

A dlaczego gratulować tej antypolce Nobla???? Dostała Nobla bo taki był rozkaz. Robi robotę szkalowania Polski i Polaków. Koleżanka Holland a to dużo mówi!

Tomasz Romaniec

Ta nagroda została przyznana celowo, aby na świecie było głośno o tym, iż Polska jest taka i owaka. Dając taka nagrodę, uzyskują większe możliwości nagłaśniania negatywnego obrazu Polski w świecie.

Imię Nazwisko

Właśnie przez takie “nagrody”, tworzy się autorytety w państwach opornych, takich jak Polska… Przybył nam właśnie nowy autorytet z wiadomej opcji, który teraz będzie mógł głosić szeroko na świecie kłamstwa o Polsce i Polakach… Czyli kolejny etap urabiania opinii światowej w sprawie reparacji dla wiadomej nacji (nawet mi się zrymowało… Nobla poproszę). Kurcze jak teraz łatwo jest zrobić międzynarodową karierę… Wystarczy pójść po odpowiedniej linii (już to kiedyś w podobny sposób było w Polsce za PRL-u przerabiane)… Teraz dla odmiany wystarczy głośno krzyczeć o: ekologii, ociepleniu klimatu itp. o polskim antysemityzmie, polskiej nietolerancji, zabijaniu demokracji, prawach LGBT itp. i heja świat i nagrody stoją przed Tobą otworem… Komuna wróciła, znowu mamy bierny, mierny, ale wierny… Matnia, my się od tego chyba nigdy nie uwolnimy, albo ze wschodu tłoczono tu na siłę nienormalność, albo teraz z zachodu… Jeszcze trochę, a okaże się, że najlepszym wyjściem będzie dla Polski porzucenie tych naszych układów z UE i USA, a podpięcie się pod Chiny, bo teraz to już chyba jedyny normalny potentat w tym popierniczonym świecie.

Maria Xyz

NA POLCE U MOJEJ CORKI ZNALAZLAM TOKARCZUK “DZIELO” OCZYWISCIE ZABRALAM BEDŻIE CZYM PODPALIC SZCZAPY NA DZIALCE. BY SPLONAL TEN GNIOT ANTYPOLSKIEJ DZIUNI.

R J

Oczywiście, wszystko na świecie, w tym tez tzw. niezależne kulturowe czy charytatywne organizacje są niczym innym niż polityczna gra , manipulacja i próba ustawiania świata dla korzyści pewnych grup rządzących i światowych korporacji.

stern

Ustawa 447 i wszystko jasne.

Andrzej Wityński

Nagroda Nobla jest przyznawana przez żydów dla żydów, niezwykle rzadko bywało inaczej. Jeżeli dostał ją Bolek, to jakie ona ma znaczenie.

Christine Beugat

BINGO! Bowiem rzeczywiście 99% nagród Nobla otrzymują pochodzenia żydowskiego lub ci, którzy zasłużyli się idei lub interesom żydowskim.

Jane Maria

@Łukasz Kowalczyk  Łukasz Kowalczyk  co to za słownictwo ,,szmato” ,,nacjonalistyczna” co to za poziom? Ja oceniam po owocach więc sam siebie przeczytaj i wstydź się za siebie i swoje postępowanie. Skoro nie czujesz się Polakiem i uważasz nasz kraj za nie dobry i nie czujesz się Polakiem i nie jesteś gotowy do obrony kraju a rodaków obrażasz oraz prawdziwych patriotów kochających swój kraj to czego oczekujesz? A od wiary się odczep nikt się twojego braku wiary nie czepiaj czy wyznania może talmudycznego skoro tak cię polskość irytuje! Meczysz się wśród nas to jedz do Usa np tam nie będziesz mieć narodowości jak chcesz tam możesz uważać się za kobietę, geja co tam nawet kosmite co za problem?

logo 2

Ona jest żydówką.

Grażyna K

@Ania . Mam pojęcie, bo uważnie wysłuchałam wypowiedzi p. dr Kurek na temat historii narodu żydowskiego na ziemiach Polskich. Pani dr Kurek powołuje się na źródła historyczne , które są dowodem na to , że noblistka Tokarczuk w swoich powieściach uprawia propagandę na zlecenie polityczne. Tyle…, proponuję posłuchać wykładów dr Kurek i skonfrontować choćby z powieścią ” Bieguni” , w której p. O. Tokarczuk nie ma pojęcia kim byli ludzie biegnący przed żydowskim handlarzem sprzedającym swój towar na dowolny kredyt . Podobnie ” Księgi Jakubowe ” , to emocjonalna manipulacja treścią ksiąg biblijnych.

Paul Szymanski

A ja się nie cieszę. jest to kolejny element w polityce tworzenia Polin, państwa Ukraińsko-Żydowskiego z mniejszością polska.

Jo-anna

Nie da się stworzyć państwa Ukraińsko-Żydowskiego. Zajrzyjcie do historii… Nie byłoby tam Żydów…. Ukraińcy swoich Żydów nie wydawali Niemcom – oni załatwiali ich sami, no a potem nas, Polaków

Maria Xyz

UPRZEJMIE ZAWIADAMIAM ZE JAK ZOBACZE. TE KSIAZKE W KSIEGARNI POLEJE BENZYNA I PODPALE ZA MEGO OJCA. KTORY ZGINAL ZA ZYDOW ZA MOJE SIEROCTWO I ZA BLUZGANIE. MNIE ZATO I OCZYWISCIE NA MOJ KRAJ ORZEZ PRZEZ BYLE. JAKA. MARIONETKE PRODUKTU. WROGOW MOJEJ OJCZYZNY!

E Makowiecka

Dożywocie dla Olgi za szkalowanie dobrego imienia Polaka. Czas na wpisywanie narodowości w dowodach tożsamości by osiedleńcy nie mówili za nas.

E Makowiecka

@Verone W Polsce żyje 2 rodzaje kobiet: rdzenne Polki i te osiadłe, które plują na te, do których należy ta polska ziemia. Jeżeli jest się gościem to nie powinno się podkładać nogi gospodarzowi i na niego pluć. Wystarczy popatrzeć na gębę tej noblistki i przeczytać jak nas oskarża o czyny niepopełnione.

Justyna Mariola Nowakowska

To niema czego gratulować sprzedała się za tą nagrodę i wiemy kto tymi nagrody przyznaje jak za kłamstwa judaszowe dają nagrody dziadostwo i tyle

Katharina Buchwald

Dodam jeszcze, że wcześniej bardzo naiwnie sądziłam, że talent, wrażliwość – przypisane MUSZĄ być ludziom prawym (;-)), szlachetnym – o pięknym charakterze. Zostałam brutalnie odarta z tych naiwnych przekonań – co “zawdzięczam” takim osobnikom, jak (m.in.) Szymborska, Miłosz, Janda, Turnau, Stuhrowie. … I….którymi gardzę.

iwonka k

Pani Dr Kurek, proszę nie zachęcać do czytania książek Tokarczuk tylko dlatego ze “dostała Nobla , to pewnie dobra”. Al Gore dostał ta nagrodę za kłamstwa o ocieplaniu się klimatu, Obama zaraz po wybraniu , jak jeszcze nic nie zrobił dostał pokojową nagrodę Nobla, teraz ta Ukrainka ( ma pochodzenie ukraińskie, i pewnie chazarskie) szkaluje Polaków i krytykuje nacjonalizm dlatego jej dali. Nagroda Nobla zarządzają globaliści/syjoniści /komuniści i przyznawanie jej stało się farsa, bo dostają ludzie którzy nie zasługują.

Magdalena Sulek

Jak można mieszkać w Polsce czuć że to twoja ojczyzna i tak nią gardzić jak Pani Tokarczuk. To przykre, bardzo przykre. Dlaczego ona nie zmieni obywatelstwa. Kupiła sobie gospodarstwo na Śląsku, dom poniemiecki i już prawie czuje się Niemka.

jawer Wer

Pani dr. filmów uhonorowanych ,, Oscarem” nie da się oglądać , Miłosz był nie do czytania dla zwykłego nawet bardzo wykształconego, więc niech pani dr. nie reklamuje czytania wypocin tej ,, pani”. Na zachodzie palą synagogi, w średniowieczu też palili. Historia się powtarza.

Sławomir Puchalski

Teraz mnie już nie zdziwi nobel z Dziedziny ,, Nauka”, dla wybitnego historyka Jana Tomasza Grossa…Zamieszkałego w USA, w obawie przed Nazistami i Faszystami z Polski.

Karo Ga

Brawo dla dr. Kurek za wiedzę i mądrość! To Pani Kurek należy się Nobel za pracę nad dochodzeniem do prawdy. Zacny, szlachetny człowiek!

Opublikowano za: https://www.youtube.com/watch?v=kkvdRr3Z31s&feature=youtu.be

Wypowiedz się