Wraca sprawa restytucji mienia ofiar Holocaustu. Mocny list senatorów USA ws. Polski

Wraca sprawa restytucji mienia ofiar Holocaustu. Niemal cały Senat USA podpisał się pod listem do Mike’a Pompeo. Senatorowie domagają się, by Sekretarz Stanu wywarł nacisk na Polskę ws. JUST Act 447.

USA. Sekretarz Stanu Mike Pompeo (PAP/EPA)

Wraca sprawa ustawy JUST Act 447, podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Dotyczy ona zwrotu mienia ofiarom Holocaustu, które w wyniku wojny utraciły swoją własność. Chodzi przede wszystkim o odzyskane dzieła sztuki, a także prywatne i komunalne mienie przejęte siłą, skradzione, lub oddane pod presją w czasie Zagłady Żydów.

Wirtualna Polska podawała, że grupa senatorów domaga się interwencji ws. restytucji mienia pożydowskiego w Polsce.

Teraz portal Onet.pl informuje, że 88 spośród stu senatorów USA podpisało się pod listem adresowanym do sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo. Politycy domagają się, by wywarł nacisk na Polskę w sprawie restytucji mienia ofiar Holocaustu.

„Polska nie wypełniła jeszcze obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu i innym osobom, których majątek został skonfiskowany” – cytuje fragmenty listu Onet.pl.

„Jako zagorzali zwolennicy sojuszu polsko-amerykańskiego, zwracamy się do pana z apelem o śmiałe i szybkie działanie, by pomóc Polsce w kompleksowym rozwiązaniu tego problemu, w kontekście wzmocnienie stosunków dwustronnych między naszymi krajami” – można przeczytać dalej.

„Teraz nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, by poprzeć nasze słowa sensownym działaniem. Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce w rozwiązaniu tego problemu tak szybko, jak to możliwe” – podkreślają senatorowie z US

https://wiadomosci.wp.pl/wraca-sprawa-restytucji-mienia-ofiar-holocaustu-mocny-list-senatorow-usa-ws-polski-6410379168822913a

Od Redakcji:

Powyższy list obnaża upowszechniane kłamstwa POPIS-u odnośnie ustawy amerykańskiego Kongresu Akt. 447, że jest ona bez znaczenia dla Polski i potwierdza w pełni naszą analizę i wnioski zawarte w artykule:

Czy POPiS po wygranych wyborach wdroży podatek katastralny, który docelowo pozbawi kilka milionów Polaków mieszkań, wyrzucając ich na bruk ? [po aktualizacji]

Czy POPiS po wygranych wyborach wdroży podatek katastralny, który docelowo pozbawi kilka milionów Polaków mieszkań, wyrzucając ich na bruk ? [po aktualizacji]

 

Comments

 1. krnabrny1 says:

  Ależ ten list dużo mówi:-)
  Panowie są bardzo łagodni,zachęcają, mają nadzieję, podpierają się sojuszem sam miód i spokojne perswazje.
  Znaczy to że srają w gacie i próbują za mocno nie naciskać, zobaczcie jak zmienił się ich ton wypowiedzi!!:-)

  Oczywiście nie srają w gacie przez Polskę, oni mają większe problemy teraz niż Polska, im teraz po prostu przydała by się nasza forsa aby PRZETRWAĆ.

  Ten list przypomina mi delikatne upomnienia Polski aby Iran oddał w końcu ten nieszczęsny tankowiec bo wyspiarze nie mają czym wozić heroiny od kiedy JP Morgan stracił swój transport!:-)

  Kończy się pewna epoka, Panie i Panowie, są w kropce, nie mogą już żądać, nie dadzą już rady wymusić, więc jeśli coś się stanie to tylko z powodu „Polskiego” rządu, ale wówczas NIESTETY będzie już wiadomo kto skończy jak Pan Lepper!:-))))
  NIE DA SIĘ ZROBIĆ TEGO W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!

  Ostatnio czytałem że Izrael został zaatakowany przez meduzy, których namnożyło się tak wiele że zatkały chłodzenie w reaktorze elektrowni jądrowej……ZNAK?;-))))

 2. krnabrny1 says:

  Wiecie jak z tym walczyć? Trzeba mówić że te roszczenia to FAŁSZYWA FLAGA!
  Mistyfikacja rozsiewana przez Izrael i jak radził Pan R.E.D. należy wspomnieć że Jahwe już ma dość tak gównianie niekompetentnego przedstawiciela na Ziemi jakim są Żydzi! A jak Jahwe się wkurza to WIECIE Z HISTORII CO SIĘ DZIEJE:-)

 3. krnabrny1 says:

  Swoją drogą nie chciał bym być w skórze Żydów jak już wrócą przed jego oblicze!
  TAK SPARTOLIĆ ROBOTĘ? To trzeba mieć „TALENT”:-)

  Jak oni się wytłumaczą? W tym wyścigu nie przyznają medali za drugie miejsce:-)

 4. krnabrny1 says:

  Jahwe powie, no jak cholera! Dałem Wam forsę, dałem Wam królestwa, dałem Wam Chemtraile, dałem Wam G2, G3, G4, G5, dałem Wam wolność od sumienia, dałem Wam psychopatów do pomocy, dałem Wam Izrael, dałem Wam uzbrojenie, dałem Wam Mendel Schneersona….a on co mi powiedział jak tu wrócił??? ŻE SIĘ NIE DA!

  Bredził tylko cały czas że Ruskie i Poljaki oraz reszta hołoty to goje, że gorsi. że głupi.
  Ale jak się pytam CZEMU ZATEM CHODZĄ JESZCZE PO ZIEMI?

  To on gada że ONI JUŻ TAK MAJĄ!

  Co za nieodpowiedzialny kretyn, jakem Jahwe, no wkurzyłem się, posłałem do diabła bo z takim obsesyjnym typem to nawet ja nie rozmawiałem, a cholerne plemie żmijowe i ten cały „naród wybrany” to ja chromolę, daj to , daj tamto, ale jak czegoś od nich oczekujesz to zapadają w modlitwę!!!!

 5. krnabrny1 says:

  Ja Jahwe Wam oświadczam, w dupie mam tą Planetę Ziemię pełno niekompetentnej hołoty, wynoszę się stąd do miejsc gdzie znają się fachowcy na swoim rzemiośle!

 6. krnabrny1 says:

  Zanim pójdę, jeszcze powiem, ZAPOMNIJCIE ZIEMSKA HOŁOTO O JAKICHKOLWIEK ODSZKODOWANIACH ZA JAKIKOLWIEK HOLOKAUST NA TEJ PLANECIE…. samiście się dali kupić, własnymi rączkami się pomordowaliście więc teraz macie hektary cmentarzy!

 7. krnabrny1 says:

  WYSYŁAJCIE TEGO LINKA, RÓBCIE PRINTSCREENY ….Należy je odesłać tym SENATOROM OD TEGO LISTU oraz do WŁADZ POLSKICH!!!!! ….i KONIEC SPRAWY:-)

 8. krnabrny1 says:

  W zasadzie to nie koniec, teraz Amerykańscy senatorowie, też powinni zostać postawieni w STAN OSKARŻENIA! …A jeszcze wczoraj pisałem Wam że Jahwe ma już dość tych AMATORÓW NIEUDACZNIKÓW co srają się z prostą sprawą okradzenia i wymordowania ludzi od 3000 LAT!!! Co by to było jak by Żydzi prowadzili firmę kurierską a Jahwe nadał u nich paczkę!!!!???? Ło Jezusiczku:-)))

 9. krnabrny1 says:

  Albo może zróbcie swój artykuł z tłumaczeniem tego co zamieściłem, mogę je dopieścić. Temat artykułu „Czy Amerykańscy Senatorowie….nazwiska….. współpracują z oszustami, złodziejami i kryminalistami?”

  Co Wy na to? Dacie wznieść się w powietrze jak szpaki?;-)))))

 10. krnabrny1 says:

  Musicie wiedziec że to co ja tutaj cytuje to rodzynki, bo Jerusalem Post działa jak nasza Gazeta Wyborcza, wszystko, zawsze jest JAK TRZEBA, trochę walki wyborczej trochę o pierdołach, jak są kłopoty w rządzie to przejściowe i ZAWSZE jest potem pisane że znów je rozwiązano!
  W związku z tym, pokazanie TAKICH AFER W RZĄDZIE to była RZADKOŚĆ, ale od jakiegoś czasu to się zmieniło.

Wypowiedz się