Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego (cz. 2)

Mechanizm pieniądza był ukrywany przed społeczeństwami przez więcej niż kilka stuleci.

Ten utajniony mechanizm nazywany jest „babilońską magią pieniądza”, ponieważ jego „korzenie” i posługujących się nim tajnych satanistycznych organizacji, wywodzą się ze starożytnego Babilonu ( tereny obecnego Iraku).

Posługiwanie się tym pieniądzem daje nielicznym wtajemniczonym ogromną władzę nad ludźmi, którzy nie zdają sobie z tego sprawy.

Zgodnie celną myślą Marshalla McLuhana: „Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”

Polecamy obejrzenie  drugiego odcinka wszystkim, którzy mają przynajmniej trochę wątpliwości, że z tym naszym światem jest coś nie tak. Pierwszy jest do obejrzenia na linku: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/01/fikcyjne-bogactwo-czyli-97-niczego-cz-1/

Redakcja KIP

 

wpopiel1 Opublikowany 26 mar 2017

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/01/fikcyjne-bogactwo-czyli-97-niczego-cz-1/

Wybrane komentarze

Daniell 69

A najlepsze jest że ci ludzie którzy mają dobre auto i mieszkanie albo dom uważają,  że odnieśli sukces w życiu;  śmiech na sali bo wszystko na kredyt mają nawet są tacy znam osobiście co mają domek jednorodzinny własny, to jeszcze biorą po 160 tyś zł kredyty pod hipotekę ;)) a więc banki w PL rządzą twardą ręką Syjoniści ..Dlatego ludzie wartościowi wyjeżdżają na stałe do innych krajów lub co gorsza popadają w nałogi,  potem samobójstwa itd.. zostają tylko najgłupsi,  którym wystarczy że słońce z rana świeci i zapierd… po 16 godzin na dobę 7 dni w tygodniu.

Xiao Mi

Daniell 69 spokojnie ludzie zaczynają się budzić, powoli kupują mniej smartphonów, chcą jeść naturalne jedzenie, nie ekologiczne, tylko naturalne,  więc jak babcia kiedyś w domu robiła, to teraz sami kombinują jak jest możliwość tych przykładów, jest sporo, ale znam wiele młodych ludzi, którzy nie chcą kredytów, co ciekawe pozornie młodzi szastają pieniędzmi, lecz to starsi ludzie uparcie wierzą w system,  młodzi już się nie nabierają,  nikt nie chce pracować po 12 h i to nie z lenistwa, po prostu chcą wystarczająco pieniędzy za 8 h, a jak to nie idzie, to mają w dupie taki układ. Osobiście płacę gotówką,  gdzie tylko mogę, a jak jest opcja to proszę bez paragonu, pomagajmy sobie nawzajem, ktoś zarobi to może i tobie pozwoli, tak więc jeśli już używamy systemowych pieniędzy, to w gotówce i rozliczamy się między sobą, to małe kroczki, ale kropla drąży skałę 🙂 pozdrawiam wszystkich oglądających to nie przypadek że tu jesteśmy.

Ola Marca

Są tez tacy ludzie, którzy maja to wszystko za gotówkę i święty spokój, bo żyją z wynajmu mieszkań, które są wynajmowane przez tych, którzy albo zbierają kapitał, albo którzy nigdy nie będą mieli zdolności kredytowej, a ci dla sytemu są tak samo niebezpieczni jak ci, którzy mają wszystko za gotówkę.

Daniell 69

Albo synalek odziedziczył mieszkanko po mamusi i tam się przeniósł z marudzącą mu żoną i dziećmi a chatę wynajmuje by spłacić kredyt w banku ;p ja wszystko wiem

Dagne Sheiadhl

I nasz były bankster, oszust, który z dr Kękusia zrobił wariata,  bo ten znał jego szwindle, ŻYD i skurwiel, który mówi, że będziemy robić za miskę ryżu jest naszym premierem. Juda żyd, cały rząd koszerny w myckach. A my u nich na smyczach kredytów.

Daniell 69

Dokładnie, a najbardziej boli mnie to że w PL. trzeba zapierd@ po 12-16 godzin, do tego raz na jakiś czas fuchy na boku, ALPEJSKIE KOMBINACJE, bij zabij by coś osiągnąć w tym kraju , mieć to co ludzie na zach. powiedzmy dobre auto mieszkanie itp. pracując po 8 godz. o kulturze pracy nie wspominając. Znam takich ludzi co praktycznie cały tydzień pracują 4 zmianowym systemie i jeszcze biorą nadgodziny ;p i wiem też że ci ludzie z pogardą patrzą na tych co robią 8 godz. 1-2 zmiany. Wytykając im lenistwo i to że nic nie osiągną .

danuta kurk

Ciekawy i prawdziwy dokument co nas czeka bieda i nędza strach jaka przyszłość czeka nasze dzieci i wnuki Ludzie obudźcie się odseparować banksterów od koryta

Tomasz Siewierkiewicz

Dagne Sheiadhl uwierz mi on nadal dostaje kase z banku. Bo prawo które wprowadza pomaga dużym koncernom. Np. Będą produkować silniki mercedesa w Pl. Podatnik dofinansował firmę nie pamiętam ile z 80 milionów, jak to w filmie było pokazane firma dochód wywiezie za granice, polaczek dostanie żebraczą wypłatę, a na lekarza będzie czekać zamiast 2 to 4 lata, bo firma nie będzie płacić w Pl podatku.

Tomasz Siewierkiewicz

Kiedyś nasi dziadkowie mieszkali na pokoju u kogoś 15 lat i odkładali na mieszkanie i dzieci mieli 3-4 dziś każdy szlachcic polski ma mieszkanie na kredyt, samochód na kredyt, meble na kredyt, rower motor itd i jedno dziecko, bo na więcej nie zostaje. A później płaczą że Ukraińców tak dużo i nie chcą muzułmanów. A kto będzie na ich emerytury robił ? Dzisiejsze rządy mają w dupie czy ty jesteś biały czarny żółty czy nawet jak byś był fioletowy. Masz nr pesel jak w Oświęcimiu i masz zapierdalać na system albo zdychaj.

Stan

Ani razu nie usłyszałem kto zarządza tymi bankami

Ola Marca

No właśnie. Cicho sza.

pittnyc1

City + rodzina R. z niemiec

Dagne Sheiadhl

Jak to, kto? Żydzi.

Janek Kowalski

Stan@ jak sadzisz, czy góra ma iść do Mahometa czy Mahomet do góry? Czy ktoś ma Cię wyszukać i zapytać czy chcesz wiedzieć coś? Czy Ty aby nie chcesz wiedzieć kto zarządza bankami na świecie? Czy może raczej Ty, chcąc coś wiedzieć, powinieneś wklepać w google pytanie , i sobie poszukać, a nie płakać, że nie usłyszałeś, gdybyś chciał, to wiedzieć nic nie stoi na przeszkodzie, by to wiedzieć poza własną Twoją głupota, ignoranctwem i tym że mamusia podstawiała wszystko pod nos i nie musiałeś, nigdy siam ,zdobywać tego, co chciałeś mieć, także wiedzy. A może nie umiesz posługiwać się googlami i szukać na stronach banków, kto nimi zarządza. Wiec nie składaj tu pretensji do świata, z powodu własnej ułomności, braku bystrości umysłu i inteligencji, jaka pozwala innym wiedzieć, to co Ty chcesz, w 5 minut. Oczywiście tyczy się to też Twoich wyznawców. Wiedza nie jest tajemnica, to tacy jak Ty jesteście ograniczeni, a to nie dopuszcza was do tej wiedzy, identycznie jak analfabeta nie może czytać książek, choć one wszędzie leżą. Czy pomogłem zrozumieć gdzie tkwi prawdziwe źródło Twoich problemów i ludzi Tobie podobnych? Pokolenie ofiar dobrobytu?

witasb76

Bo mediom nie można o tym mówić ale kto ma trochę oleju w głowie ten wie http://deadbankstersociety.blogspot.com/2011/05/international-monetary-fraud.html

ELO STYLE

@ Stan There are only 3 countries in the world without a Rothschild-owned central bank: Cuba, North Korea and Iran. The US Federal Reserve is a privately owned company (controlled by the Rothschilds, Rockefellers and Morgans) and prints the money for the US Government.25 Dec 2017

Tomasz Pilat

Biedni nie maja co jeść, bo bogaci nie mogą się nażreć…

Czarny Indian

Na prawdę dobry film. Warto obejrzeć i zrozumieć, że życie na kredyt to bieda. Tuż po zaciągnięciu kredytu może jest fajnie ale już na drugi dzień zaczynasz biednieć i biednieć, aż oddasz bankowi trzy razy więcej niż pożyczyłeś. To nie dotyczy tylko prywatnych osób ale także, a właściwie przede wszystkim rządów państw. Problem w tym, że banki obsadziły rządy swoimi ludźmi.

Xiao Mi

W Chinach jest ponad 64 miliony pustych mieszkań wybudowano całe miasta które stoją puste po to aby założony cel czyli zwrot dochodu państwa szedł z górę, czyli napędzanie rynku bańka rośnie, ale ludzi nawet nie stać na kredyt i w tym samym czasie mieszkają w czymś, co u nas w Europie przypomina garderobę albo jakiś schowek. W Norwegii która jest dobrym krajem do życia, wywołano bum budowlany mnóstwo mieszkań powstaję, ceny są zawyżone, zaś kredyty korzystne, a w tym samym czasie wartość korony spada i podnoszone są stopy procentowe. Czyli wszystko się zgadza kręci się wszędzie tak samo.

6

adam kurinski

0:15 i już absurdalna głupota .Właśnie wprowadzanie na rynek bezwartościowego pieniądza jest przyczyną inflacji .

adam kurinski

Doczytaj co się działo 1923 w Niemczech albo w 2000 w Zimbabwe

adam kurinski

PS zgadzam się .Inflacja spowodowana przez dodruk pieniądza baz wartości to okradnie całego społeczeństwa i zamach na ekonomię

Jaksa Krausendorf

Zdaje mi się, że w filmie powiedział, że „inflacji można uniknąć regulując ilość pieniądza na rynku” (czy jakoś tak), czyli właśnie nie dodrukowując (regulując) pieniędzy można uniknąć inflacji. Czyli potwierdziłeś to, co powiedzieli w filmie.

Jaksa Krausendorf

adam kurinski, to prawda ale niedodrukowywanie pieniądza to też regulacja.

Jaksa Krausendorf

adam kurinski, no tak, masz rację. Źle się wysłowiłem. Chodziło mi raczej o to, że ilość pieniędzy na rynku zależy od państwa i tylko od dobrego lub złego działania państwa zależy poziom inflacji lub jej brak.

Camy 89

ciekawy dokument 😉 reszta obejżała jedynke i się odechciało a więc pytam jak w tym kraju ma być dobrze?:)

GeneralJack

Do tego doprowadziła lewicowa polityka. Lewica stworzyła konieczność zadłużania się by finansować własne rozdawnictwo. Dlatego lewica jest popierana przez bankierów bo pomaga im osiągnąć większą kontrolę nad krajami. Rozdawanie pieniędzy = zadłużanie państwa. Odpowiedź jest zupełnie gdzie indziej co częściowo w filmie było powiedziane. Jak dla mnie to pożyczanie pieniędzy, których się w ogóle nie ma, powinno być zakazane. Kredyty hipoteczne niszczą rynek nieruchomości i w długim okresie wymuszają branie takich kredytów bo powodują wzrost cen. Banki muszą być instytucjami państwowymi.

Henryk Kowalski

Jedyny i ostatni ratunek dla was wszystkich to projekt Pokojowa Apokalipsa Jana i Sąd Ostateczny nad 6er6o6lio. A to wszystko czyli finanse globalne rozpędzona gospodarka etc. da się jeszcze uratować. Ja dałem Elitom Ziemskim ultimatum 6er6o6lio na Sąd Reszcie zostaną grzechy odpuszczone ale muszą z mną ściśle współpracować bez pośrednictwa jezuitów czy rabinów. Tora jest fundamentalnym oszustwem! to satanizm. Inaczej nie skończy się na depopulacji 96% a na 100% . Chcę natychmiast rozmawiać z Janem Kulczykiem ! Żywym – umarli mnie nie interesują. 1

Milosz Wrzesinski

Film z 2012 roku- jeden z występujących w nim analityków/specjalistów/gości prognozował, że system zacznie się znów załamywać po 3-5 latach. Może już trwa odliczanie…

Sylwia Hochheimer

Co z tego ze ludzie mają domy, samochody jak i tak muszą za to płacić podatki, a jeszcze trochę, to ci którzy maja domy, to będą musieli kogoś przyjąć do siebie np. Uchodźców albo innych, to ze kupiłeś sobie dom, to nie znaczy, że jest twoją własnością,  tylko zawsze państwa.

Jan Kowalski

Bardzo ciekawy film!

The Doors

tomasz graczyk Prawda w oczy kole😂😂😂

Izabela Swa

+tomasz graczyk tak się składa, że albo studia za kostkę masła skończyłeś, albo celowo te brednie twierdzisz. To wina banków i tych kilku, którzy za huja nie chcą oddać władzy, a pieniądz to tylko środek. Zastanawiam się tylko kiedy się obudzisz, bo ty w tej wybranej górce nie będziesz i prędzej czy później i na ciebie przyjdzie kolej jak się ludzie nie postawią, a zaczynają już się stawiać i tym razem nie popuszczą. Sądzisz, że czemu tak im śpieszno do wylotu na Marsa? Bo wiedzą, że ludzie się postawią. Problem w tym, że ich konta, ręce wypisane są zerami, które powstały z cudzej krzywdy, śmierci, samobójstw. A w zamian z rosnącym kontem udowadniają, że są oderwani od rzeczywistości, że są tępi. Co najlepsze zamiast naprawiać wymyślają w głupocie kolejne „wspaniałe rozwiązania”, które i tak nic nie dadzą, póki pozwoli się bankom drukować pieniądze, póki będą tacy, którzy uważają się za lepszych i chcą władzy/ więcej pieniędzy od reszty. Zapominają jedno – urodzili się nadzy, a na tamten świat konta nie zabiorą, a serce wie, że stan konta wypisany krzywdą.

elRenacido

Jakim idiotą trzeba być , by mieszać się w politykę..??? IDIOTĄ takim jak ty!!!! Kiedy zakumasz prostaku ze politycy, to kurewskie marionetki w rękach bankierów!!! Zamknij lepiej mordę!!!

  1. K.

luka duszek  zapraszam na wykłady przelewania pustego w próżne

Artur Ostrowski

Fanatykom pieniądza dziękujemy – dość już „dobrego” dla ludzkości uczyniliście, półgłówki bez wyobraźni. To dzięki takim jak wy 97% wszystkiego należy obecnie do 3% populacji, bo wybraliście bezrefleksyjną chciwość zamiast pytań o istotę człowieczeństwa, czy kwestionowania złodziejstwa banksterów. Wykładaj se pan na wsiach – pośród ciemnoty, mamona jest wciąż równa bogu Abrahama i Mojżesza.

Izabela Swa

+Artur Ostrowski prawdę mówisz. Mamona nie jest bogiem, nawet przez małe „b”, bo ludzie już się budzą i wkurw będzie coraz większy. Dlatego te kurwy (patrz szczury) chcą spierdolić na Marsa albo bunkry kopią…. Wiedzą, że im tym razem numer nie przejdzie. To są nadzy królowie. Królowie bez królestw i podwładnych. Nawet gdyby wykończyli te 95% ludzkości i zostaną sami to sami się potem będą wpierdalać, bo te kurwy nie mają umiaru.

Dagne Sheiadhl

Tylko, że oni nie zostaną sami, zostawią nas na tyle dużo, abyśmy im służyli.

Izabela Swa

+Dagne Sheiadhi a ty znasz historię nie? to wiesz, że wbrew pozorom zawsze ginęli tacy jak oni….? – patrz np. potop… Zresztą przyjrzyj się obecnej sytuacji? Kto był kolonizatorem? Odpowiedź: Anglia, Francja i Niemcy. Kto teraz ma najwięcej imigrantów? Kto powoduje najwięcej wojen? Odpowiedź: USA. Wojny jak wiesz pozbawiają ludzi miejsc pracy, mieszkań, a ostatnio nawet szpitale atakują… A kto ma najwięcej bezdomnych? Odpowiedź: USA… Nie martw się oni są tępi i nie kumają, że w ten sposób tylko sobie robią kuku… Jestem pewna, że gdyby te kraje naprawiły tym, co ich okradały skończyłyby się ich problemy, ale ci, którzy rządzą tymi krajami są paranoikami i chciwcami żądnymi krwi. Tylko, że nie wiedzą, że to na nich się zemści…

Dariusz Michalczuk

Nie tylko banki są winne ! Ja mam wielu znajomych, którym ile byś nie pożyczył to wezmą z banku na konsumpcje!!!

Tomasz Siewierkiewicz

W wakacje chciałem kupić mieszkanie pani za biurka powiedziała ze góra 1,5 roku i kupie o 40% taniej i żebym zaczekał. Czyżby szykuje się nowy kryzys ?

Grazyna Janczarska

ttps://www.youtube.com/watch?v=faxh7U-LBeQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2pYIfzRsTKgYA7Pi6QantFD9TxhAH1Q0HVwaJqw7tDnZkhn4oWwaD0pdg TU JEST PRAWDA PRAWDA

Opublikowano za: https://www.youtube.com/watch?time_continue=438&v=TXICKSsPVOE

Wypowiedz się