Dekodowanie ataku w Christchurch: Manifestacja syjonistycznego planu głównego do orkiestracji wojny między światem muzułmańskim a chrześcijańskim

Publikujemy ważną analizę Sabtaina Ahmeda Dara – pakistańskiego analityka politycznego i pracownika naukowego z wprowadzeniem Kevina Barretta ze strony Veterans Today, prowadzonej przez  emerytowanych oficerów wywiadu wojskowego USA.

Redakcja KIP

Wprowadzenie Kevina Barretta , redaktora „Weteranów dziś”

Atak służy apokaliptycznemu spiskowi Bibi, aby zaaranżować wojnę chrześcijańsko – muzułmańską. W moim ostatnim artykule Przepraszam Ilhan, Żydzi mają zahipnotyzowany świat wspomniałem o pięciowiecznym syjonistycznym planie nakłonienia chrześcijan i muzułmanów do zniszczenia się w apokaliptycznej wojnie, z której ruin ma powstać „fałszywy żydowski Mesjasz” alias Antychryst / Dajjal, aby rządzić światem z Jerozolimy.

Jak na zawołanie, atak Christchurch eksplodował na nagłówki światowe, oferując więcej dowodów na to, że ten heretycki mesjanistyczny spisek masońsko-syjonistyczny jest bardzo realny.  Poniższy artykuł potwierdza to wrażenie.

Kevin Barrett 21 marca 2019 r

Manifestacja syjonistycznego planu głównego do orkiestracji wojny między światem muzułmańskim a chrześcijańskim
Wprowadzenie

Atak terrorystyczny na muzułmanów przez białego supremacjonistę, terrorystę spowodował depresję i zamieszanie.  Nadszedł czas, aby wyjaśnić ten temat krytycznie, aby wyeliminować niepewność co do tego, co dzieje się na poziomie globalnym w kontekście białego terroryzmu supremacyjnego. Tajemnicze znaki i symbole biorące udział w tym ataku, jeśli zostaną rozszyfrowane i odpowiednio przeanalizowane, ujawniają zaangażowanie tych, którzy czerpią korzyści z wojny z terroryzmem i innych radykalnych ideologii, co skutkuje większym podziałem wśród ludzi. Pomimo zamieszania i niepewności wśród mas, jedno jest oczywiste i oczywiste dla zwykłego oka: ten atak terrorystyczny służy pobudzeniu przemocy między światem chrześcijańskim i muzułmańskim.

 Po pierwsze, dlaczego australijski terrorysta z białych supremacjonistów udałby się aż do Nowej Zelandii i wybrał miasto o nazwie „CHRIST-CHURCH”, aby zaatakować „MUSLIMS”?  była to starannie zaplanowana operacja, aby wysłać jasny przekaz muzułmanom.

Według pierwszego raportu śledczego władz Nowej Zelandii, nie ma żadnych międzynarodowych agencji zaangażowanych w atak.

Ale jeśli ktoś ostrożnie i logicznie podnosi pytanie „kto odniesie korzyść, jeśli będzie więcej podziału i nienawiści wśród muzułmanów i krajów chrześcijańskich?”,

Odpowiedź brzmi: syjoniści.

Mając to na uwadze, czytelnicy muszą wiedzieć, że nie wszyscy „Żydzi przestrzegają zasad i ideologii syjonizmu, a nie wszyscy „Biali” na świecie przestrzegają manifestu „białych supremacjonistów”.

Obecna anarchia wśród mas jest wynikiem globalnej kampanii opartej na „strategii dziel i rządź” realizowanej przez syjonistów dla ich Nowego Porządku Światowego, aby rządzić światem z Jerozolimy.

W tym artykule spróbujemy udowodnić ten punkt przez dekodowanie znaków i symboli.

Zgodnie z moją tezą, ten akt terrorystyczny jest nieodłączną częścią i przejawem długiego planu mistrzowskiego, aby podzielić świat chrześcijański i muzułmański na korzyść syjonistów.  Ukryty charakter sponsorowanego przez państwo terroryzmu i tajemnicy zaangażowanej na szczeblu międzynarodowym, nie może ograniczać analityków od dostarczania nowej wiedzy w dziedzinie stosunków międzynarodowych.  Próba śledcza stawiająca logiczne pytania w połączeniu z interpretacją znaków i symboli, to wszystko, co analityk potrzebuje do rozszyfrowania terroryzmu sponsorowanego przez państwo.

 Odyn: Bóg „białych suprematów” i kosmiczna wojna między dobrem a złem.

 Brenton Tarrant przed wyjazdem na atak zostawił wiadomość online na 8chan, mówiąc: „nadszedł czas, aby zrobić coś praktycznego… jeśli nie wrócę bezpiecznie… Spotkam się z tobą w Valhalla”.

P: Co to jest Valhalla?  Odp .: W mitologii Valhalla (Hall of the Slain) to majestatyczna, ogromna sala znajdująca się w Asgard, rządzona przez boga Odyna.  Ci, którzy zginą w walce, udają się do Valhalli po śmierci.

 Jeśli mówimy w kontekście kabały żydowskiej (opartej na mitologii egipskiej), Odyn jest KETHEREM KABBALAH, znanym również jako Wotan (Ojciec Bogów) i Ojciec „Chwalebnych Umarłych”. W pismach hinduskich bóstwo Śiwa jest również znane jako „Bóg Śmierci”. . W mitologii egipskiej „Bóg Anubis” znany jest również jako „Bóg umarłych”. Anubis jest synem „Bogini ISIS”.

ISIS nie reprezentuje cywilizacji islamskiej na Bliskim Wschodzie! Akronim „ISIS” sam w sobie jest znakiem dla tych, którzy widzą poza zasłonami, że trwa wojna kosmiczna między dobrem a złem.

Kto zdecydował się na akronim tak zwanego państwa islamskiego?

Według mnie ci, którzy stworzyli projekt ISIS na Bliskim Wschodzie, szydzą z jednookich ludzi, których serca zostały zepsute, a oczy zaślepione przez oszustwo i kłamstwa syjonistów.  Należy tutaj zauważyć, że nowoczesna masoneria i talmudyczny-judaizm, za którymi podążają syjoniści, opiera się na szatańskiej mitologii egipskiej i kultach tych samych egipskich bogów.

W wielu rycinach Bóg Odyn prezentowany jest z jednym okiem. Odyn nie waha się i poświęca jedno ze swoich oczu, aby móc pić ze źródła mądrości.  Odkrywa niewypowiedziane rzeczy i uzyskuje Mądrość (Mastery), ale potrzebuje więcej: zdobyć władzę nad życiem i śmiercią, próbując odrzucić pojęcie sądu i życia pozagrobowego.

W chrześcijaństwie i islamie to jednookie bóstwo znane jest jako „Antychryst” i „Al-Mesjasz Al Dajjal”.  Rola Dajjala i Antychrysta w chrześcijaństwie i islamie polega na zepsuciu serca prawdziwej religii Pana i zwodzeniu ludzi w głęboki materializm oparty na satanizmie.  Prawda jest taka, że ​​te szatańskie tajne stowarzyszenia przeniknęły i manipulowały prawdziwym sercem chrześcijaństwa, zastępując prawdę fałszem opartym na złych pismach mitologicznych, aby dopuścić się szatańskiej agendy.

<img class=”alignnone size-full wp-image-523938″ src=https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-0.jpg alt=”” width=800 height=420 srcset=”https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-0.jpg 800w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-0-320×168.jpg 320w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-0-768×403.jpg 768w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-0-640×336.jpg 640w” sizes=”(max-width: 800px) 100vw, 800px” />

Kiedy Brenton Tarrant został przywieziony przez policję podczas rozprawy sądowej, został zauważony przez wszystkich tworzących tak zwany „Okej znak”;  musi być jasne, że nie robił dobrego znaku raczej „666 – znak Szatana (Odin)”.

Jedną z tajemnic znaków i symboli używanych w satanizmie jest „tajemnica”. Według mnie „tajemnica” jest religią satanizmu.  Ponieważ szatan działa w tajemnicy:  „Największą sztuczką, jaką diabeł kiedykolwiek wyciągnął, było przekonanie świata, że ​​nie istnieje”. Ponieważ jeśli ludzie będą wierzyć, że Szatan istnieje, dojdą również do wniosku, że Bóg również istnieje, a jego orędzia ustanowione przez Boga są prawdziwe.

<img class=”alignnone size-full wp-image-523940″ src=https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-2.jpg alt=”” width=960 height=585 srcset=”https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-2.jpg 960w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-2-320×195.jpg 320w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-2-768×468.jpg 768w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-2-640×390.jpg 640w” sizes=”(max-width: 960px) 100vw, 960px” />

Tarrant został także znaleziony w czasie ataku z trzema medalionami;  te medaliony mają insygnia „Zakonu Czarnego Słońca”.  Jeśli weźmiesz dwanaście „Swastyk” i połączysz je w jeden diagram, stanie się symbolem porządku Czarnego Słońca.   Swastyki są używane przez nazistów (Trzecia Rzesza), syjonistów i Brahmanów-Hindusów (RSS-BJP) jako symbol ich faszystowskiej ideologii i dumy.

Czytelnicy nie mogą być zaskoczeni tymi, którzy są w mediach społecznościowych, którzy oklaskiwali terrorystyczną działalność Brentona Tarranta.  Jest to dowód niewidzialnej wojny kosmicznej w języku znaków i symboli.

Proste znaczenie swastyki w tak zwanej świętej geometrii brzmi: „Jako na górze, taki na dole” – co oznacza, że ​​jest to znak wierności między tymi, którzy żyją ponad powierzchnią ziemi, a tymi, którzy żyją pod ziemią ( Valhalla – Zabita sala (piekło) zmarłych, którzy zginęli walcząc o swoją sprawę).

 Ale głębsze znaczenie swastyki w kontekście studiowania Biblii i Koranu pokazuje, że jest to znak „Słońca” i wierności między ludźmi, którzy odrzucili prawdziwe przesłanie Pana najwyższego i szatana.

Swastyka przekształcona w trójkątny kształt staje się tym, co powszechnie nazywamy sześcioramienną tak zwaną Gwiazdą Dawida na fladze Izraela.Ta sześcioramienna gwiazda nie ma nic wspólnego z Prorokiem Dawidem (niech spoczywa w pokoju), jest jedynie szatańskim symbolem kpienia z proroka Pana Najwyższego.

 Krótko mówiąc, ziemia się zmieniła… można ją poczuć w wodzie… można ją poczuć w powietrzu.  Człowiek odrzucił wezwanie do poddania się słowu Najwyższego Pana.  Suwerenność już nie pochodzi od Pana. Człowiek stał się suwerenny.  Sam człowiek stał się Bogiem, a kiedy człowiek próbuje stać się Bogiem, jego słowa stają się „święte”.  Jest to główny powód obecnej anarchii w ludzkiej wiedzy na temat współczesnej cywilizacji: odrzuciliśmy „Boskie prawo” jako zasadę funkcjonowania w społeczeństwie i stworzyliśmy własne prawa oparte na naszych własnych interesach. Dlatego ludzie padli ofiarą szatana i jego planów, tak jak od początku historii.  Jest to główny powód stojący za grupami w porządku światowym, którzy albo niechcący lub celowo stanęli po stronie Zła, niszcząc w ten sposób naturalny porządek pokoju.

<img class=”alignnone size-full wp-image-523941″ src=https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3.jpg alt=”” width=944 height=709 srcset=”https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3.jpg 944w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3-320×240.jpg 320w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3-768×577.jpg 768w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3-640×481.jpg 640w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3-80×60.jpg 80w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-3-265×198.jpg 265w” sizes=”(max-width: 944px) 100vw, 944px” />

Dekodowanie  „Wielkiego Manifestu Zastępczego”

Wiarygodność tego dokumentu jest nadal wątpliwa, ale „Wielkie zastąpienie” – 78-stronicowy dokument napisany przez rzekomego zabójcę prawie 50 muzułmanów w Christchurch – zawiera poezję i ilustracje, które dostarczają katechizmu o złowrogich intencjach jego autora, jakby chcąc uprzedzić zwykłe pytania, które podążają za okrucieństwami tego rodzaju.

Udało mi się przeczytać cały dokument, zanim został usunięty przez władze z Internetu.  Pewne linie są napisane ironicznym tonem, ale łatwo je wykryć, jeśli zdajemy sobie sprawę z badań znaków i symboli w stosunkach międzynarodowych.

Nie wszystkie manifesty i dokumenty ideologiczne są tak mierne lub napisane w tak odrażająco przypadkowym tonie. P: Jesteś bigotem, rasistą, ksenofobem, islamofobem, nazistą, agentem Mosadu, faszystą!  Odpowiedź Brentona: Komplementy nigdzie nie doprowadzą. Brenton pragnie przyspieszyć wojnę cywilizacyjną.  Jego model to Anders Behring Breivik, norweski bandyta, który zamordował 77 osób, głównie liberalnych nastolatków na rekolekcjach na wyspie, w 2011 roku i Oswalda Mosleya (otwarcie przywódca brytyjskiej Unii faszystów w okresie międzywojennym i potajemnie mason, który pracował dla syjonistów w celu spowodowania drugiej wojny światowej).

Cywilizacja, która go najbardziej obraża, to islam, z powodu tak zwanej próby skolonizowania Zachodu przez imigrację. Nienawidzi pokojowych muzułmanów, nienawidzi tych, którzy nie są biali. “ „Nieuzbrojony najeźdźca jest znacznie bardziej niebezpieczny dla naszych ludzi niż uzbrojony najeźdźca” – mówi. “ „Nie mamy prawdziwego pomysłu, jak sobie z nimi poradzić, nie jesteśmy w stanie ich zaatakować ani odeprzeć w żaden znaczący sposób”.

Jest ideologiczny, ale satanistyczny jak Breivik i bliski jest zaprzeczenia, że ​​jest nawet chrześcijaninem.  Jego medalion przedstawiający insygnia „Zakonu Czarnego Słońca” (satanistycznego tajnego stowarzyszenia) jest dowodem, że nie jest chrześcijaninem.

Wielki Manifest przypomina ideologię ISIS i ich działania przeciwko muzułmanom na Bliskim Wschodzie.  Zarówno „terroryści z białych supremacjonistów”, jak i „terroryści z ISIS” są ideologicznie zmuszeni do zabijania wszystkich na swój sposób, który nie dostosowuje się do ich radykalnych ideologii.

Nawet gdybyśmy odrzucili pogląd, że są potajemnie uzbrojeni, finansowani i wspierani przez syjonistów, by prowadzić zwodniczą wojnę hybrydową przeciwko pokojowym ludziom, nadal pośrednio lub nieświadomie wdrażaliby syjonistyczną strategię dzielenia i podbijania.

<img class=”alignnone size-full wp-image-523942″ src=https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-4.jpg alt=”” width=1140 height=659 srcset=”https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-4.jpg 1140w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-4-320×185.jpg 320w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-4-768×444.jpg 768w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Christchurch-4-640×370.jpg 640w” sizes=”(max-width: 1140px) 100vw, 1140px” />

 Christchurch zamachowiec wysłał wiadomość symboliczną do Turcji i Pakistanu

 Władze w Bułgarii, Turcji i Chorwacji oraz niektórzy dziennikarze w Pakistanie potwierdzili, że 28-letni Brenton Tarrant był w ich krajach w latach 2016–2018.  Węgierskie władze antyterrorystyczne zasugerowały również, że Tarrant odwiedził, ale nie ujawnił żadnych innych informacji, a lokalne media w Bośni zgłosiły podróż w 2017 roku.  Chociaż szczegóły podróży Tarranta są pobieżne, władze w tych krajach mówiły, że badają jego ruchy i wszelkie kontakty, jakie mógł mieć z miejscową ludnością.

 Kraje, które atakowały muzułmańską Syrię, ale broniły muzułmanów w Nowej Zelandii, są czystymi hipokrytami, prawdziwymi sprawcami.

Jego ścieżka dźwiękowa, gdy jechał do meczetu w Christchurch, zawierała nacjonalistyczną pieśń serbską z wojny w Bośni w latach 1992-95, która rozerwała Jugosławię. Piosenka gloryfikuje serbskich bojowników i byłego przywódcę politycznego bośniackich Serbów Radovana Karadzicia – człowieka uwięzionego w Trybunale Zbrodni Wojennych ONZ w Hadze za ludobójstwo i inne zbrodnie wojenne przeciwko bośniackim muzułmanom.

[ Ten zarzut Autora jest nieprawdziwy w świetle ujawnionych faktów historycznych, także przed Trybunałem w Hadze i dlatego otruto Radovana Karadzicia w więzieniu w Hadze – red. kip]

Karabiny rewolwerowców zawierały nazwiska legendarnych Serbów i Czarnogórców, którzy walczyli przeciwko 500-letnim rządom muzułmańskich Turków na Bałkanach, napisanym cyrylicą używanym przez dwa prawosławne narody chrześcijańskie.

Zachodnie twierdzenie mediów o tym, że Brenton jest psychopatą, jest dalekie od prawdy i próbą powstrzymania mas przed kontynuowaniem pytań, na które wciąż nie ma odpowiedzi.  Była to starannie zaplanowana operacja i głęboko ideologiczny atak, by wysłać jasny przekaz do cywilizacji islamskiej.  Turcja jest jednym z ostatnich potężnych narodów muzułmańskich we współczesnym świecie.  Niedawno Turcja skutecznie chroniła swoje granice przed kierowanym przez syjonistów „Projektem Kurdystanu” skierowanym do bałkanizującego Iraku, Syrii i Turcji.

 Według mnie przesłanie jest jasne dla Turcji w kontekście pracy na rzecz „Imperium neotomańskiego” w następstwie zakończenia „Traktatu z Lozanny” w 2023 r. Ten projekt imperium neotomańskiego jest rzekomo sponsorowany przez CIA bałkanizuje Azję Mniejszą i Europę Wschodnią, aby odbudować dawne terytoria osmańskie.

W rzeczywistości jest to jedynie plan syjonistów, aby zaangażować Turcję w nowe wojny przeciwko ortodoksyjnym chrześcijanom i powtórzyć historię wojen XVIII i XIX wieku między Turkami, a ortodoksyjną cywilizacją chrześcijańską w Europie Wschodniej.

Czytelnicy nie powinni więc być zaskoczeni, jeśli przeczytają wiadomości o atakach muzułmanów na kościoły lub chrześcijan atakujących meczety w Azji Mniejszej lub Europie Wschodniej.  Przyszłe konflikty między Turcją, a krajami Europy Wschodniej, są częścią syjonistycznej strategii podżegania wojen między światem chrześcijańskim i muzułmańskim. Erdogan jest świadomy tej nadchodzącej anarchii i dlatego został przedstawiony jako niedoszły dyktator świata muzułmańskiego.

Erdogan zagrał inteligentną podwójną grę ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, jawnie działając przeciwko Syrii i potajemnie podtrzymując Bashara Al Assada. Nie tylko zniszczył syjonistyczny plan obalenia Assada, ale także zniszczył strategię „Krwawych granic” Ralpha Petersa.

Większość analityków, którzy badają tylko wartość nominalną wydarzeń politycznych, nie uwierzy w to;  ale pozostawiam wam dwie wskazówki: tajemnica tkwi w zaskakującej rezygnacji „Ahmeta Davutoğlu” w 2016 r., a później w sztucznie stworzonym „Kryzysie tureckiej liry” w 2018 r.

 Jeśli chodzi o Pakistan, Brenton Tarrant przed wyjazdem na atak powiedział: „Pamiętaj, że Lads subskrybują PewDiePie (kanał YouTube)”. Felix Kjellberg, alias PewDiePie nie jest nazwą, którą zwykle łączysz z atakiem terrorystycznym lub jakimkolwiek ekstremistycznym zachowaniem, więc dlaczego Brenton powiedziałby, że subskrybujesz PewDiePie?  Ci skrajnie prawicowi ekstremiści i rekruterzy przechodzą od określonych stwierdzeń do ironicznych odniesień.  Kilka dni temu podczas napięć między Pakistanem, a Indiami nad Kaszmirem, Felix przesłał film wideo wspierający Pakistan po tym, jak indyjska seria T (kanał YouTube) usunęła utwory pakistańskich piosenkarzy z ich kanału.

 Istnieją doniesienia pakistańskich starszych dziennikarzy, takich jak Sabir Shakir i Zafar Halali, że Pakistan może mieć izraelskiego pilota pod jego opieką po tym, jak zestrzelił dwa indyjskie odrzutowce w Budgam w Kaszmirze. Jeden z samolotów z pilotami spadł na terytorium Pakistanu.  Donoszono wcześniej, że dwaj piloci zostali aresztowani przez siły bezpieczeństwa Pakistanu.

Ironiczne oświadczenie Brentona o PewDiePie przed zabiciem prawie 50 muzułmanów (w tym Pakistańczyków) wyraźnie sugeruje, że Brenton wysłał symboliczny komunikat do Pakistanu.  I zdekodowany komunikat jest głośny i jasny: „przekażecie  izraelskiego pilota albo w inny sposób poniesiecie konsekwencje”.

 Jeśli mówimy o Nowej Zelandii, jest to spokojny kraj z miękkim społeczeństwem żyjącym w harmonii z naturalnym porządkiem.  Podejrzewam też, że Nowa Zelandia została celowo wrobiona w tę działalność terrorystyczną, aby ukarać Nowozelandczyków, którzy niedawno głosowali w ONZ przeciwko ruchowi Stanów Zjednoczonych uznając Jerozolimę za stolicę Izraela.

 Podsumowanie myśli: syjonistyczny plan główny i zderzenie cywilizacji

 Wojny na Bliskim Wschodzie są wojnami dla państwa Izrael. Strategia amerykańska (pod wpływem izraelskiego lobby) zmiany wojny i reżimu na Bliskim Wschodzie stopniowo zwiększa bezpieczeństwo państwa Izrael kosztem milionów muzułmanów zabijanych i wysiedlanych z ich ziem.

 Mówię to od lat: kwestia oszukańczej wojny z terroryzmem nie może być zrozumiana bez badania roli Żydów i talmudycznej ideologii wojen przeciwko gojom (nie-Żydom). Od 2001 r. Są w stanie wojny z islamem. Wojna z terrorem jest w rzeczywistości wojną z islamem.

 Migranci imigrujący z Bliskiego Wschodu do Europy i na inne kontynenty są wrabiani przez syjonistyczne media kontrolowane, jako gwałciciele i mordercy, aby podżegać do przemocy wśród muzułmanów i chrześcijan żyjących w harmonii ze sobą.  Podział lub wojna domowa między chrześcijanami i muzułmanami w Europie daje syjonistycznym Żydom (którzy kontrolują dziś strukturę władzy w Izraelu) przewagę strategiczną.

Jednocześnie służy to ich celowi, jakim jest rozpad Unii Europejskiej z powrotem do stanu nierównowagi systemu władzy. Nierównowaga systemu elektroenergetycznego w Europie jest niezbędna dla syjonistów do podsycania przyszłych wojen, nie tylko dla zysków, ale także dla ich projektu na Bliskim Wschodzie.

Nie będę zaskoczony, jeśli Unia Europejska rozpadnie się w ciągu najbliższych 10 lat. Kształtowanie muzułmańskich uchodźców jako gwałcicieli i morderców jest częścią ich strategii programowania predykcyjnego, aby podsycać przyszłe konflikty i wojny.

Badania  w najlepszych światowych uniwersytetach promujących „Zderzenie cywilizacji” zostały celowo sfinansowane i wspomagane przez nich. Ten „Zakon z Chaosu” był długo planowany przez syjonistów.  Powstaje jednak pytanie, dlaczego syjoniści mieliby chcieć zderzenia cywilizacji?

 Odp .: Obecna mapa i układ bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie nie pozwalają Izraelowi rozszerzyć swojego terytorium, aby ukończyć biblijną misję „Wielkiego Izraela” (Od Nilu do Eufratu).  Tak więc, cywilizacyjne starcie w tym regionie jest konieczne, aby przerysować mapę Bliskiego Wschodu na korzyść państwa Izrael. Co zaskakujące, cele wojenne ISIS, białych supremacyjnych terrorystów, Hindutva i syjonistów są w pełnej harmonii ze sobą w promowaniu tego „Zderzenia cywilizacji”.

 Porażka ISIS na Bliskim Wschodzie nie położy kresu większemu projektowi ISIS. Początek nowego trybu wojny hybrydowej jest tuż za rogiem, gdzie zobaczymy, jak ISIS walczy z terrorystami z białych supremacjonistów na całym świecie, co skutkuje większą anarchią i chaosem na świecie.

Rozprzestrzenianie się bojowników ISIS z Lewantu do Azji Południowej i z Azji Południowej na Daleki Wschód pozostawia wiele wskazówek dla śledczych. Agencje bezpieczeństwa, które działają na rzecz syjonistów, uczyniły ISIS globalnym zjawiskiem.  Obie struktury będą pracować jako pionki na rzecz globalnej dominacji syjonistów i ich Nowego Porządku Świata – lub jak mówią „Zakonu Chaosu”.

Autor: Sabtain Ahmed Dar

<em><img class=”wp-image-523943 alignright” src=https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Sabtain-Ahmed-Dar-VeteransToday.jpg alt=”” width=278 height=313 srcset=”https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Sabtain-Ahmed-Dar-VeteransToday.jpg 500w, https://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2019/03/Sabtain-Ahmed-Dar-VeteransToday-285×320.jpg 285w” sizes=”(max-width: 278px) 100vw, 278px” /></em> Sabtain Ahmed Dar is a Pakistan-based political analyst and a research fellow at the Department of Political Science, Punjab University.

Sabtain Ahmed Dar jest pakistańskim analitykiem politycznym i pracownikiem naukowym na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu w Pendżabie. He specializes in Pakistan affairs and geopolitics, specifically the US strategy in the Middle East and South Asia. Specjalizuje się w sprawach Pakistanu i geopolityki, w szczególności w strategii USA na Bliskim Wschodzie iw Azji Południowej. He also writes for several online journals and his analysis can also be found at the public portal of the Belgrade based Center for Syncretic Studies. Pisze także o kilku czasopismach internetowych, a jego analizę można również znaleźć na portalu publicznym w Centrum Studiów Synkretycznych w Belgradzie.

Źródło: https://www.veteranstoday.com/2019/03/21/zioplan/

 Ilhan Omar kastruje politycznie Benjamina Netanjahu
 Benjamin Netanyahu: „Wiem, czym jest Ameryka. Ameryka jest rzeczą, którą możesz poruszać bardzo łatwo, przesuwaj ją we właściwym kierunku. ”

***

Benjamin Netanyahu był wyraźnie zdenerwowany, gdy Ilhan Omar napisała na Twitterze w lutym zeszłego roku: „To wszystko dotyczy dziecka Benjamina”, co oznacza, że ​​AIPAC wywiera ogromny wpływ na politykę zagraniczną USA.

Żydowscy uczeni, tacy jak John J. Mearsheimer i Stephen M. Walt, dyskutują prawie tak samo w swoich kontrowersyjnych badaniach, The Israel Lobby i US Foreign Policy .

 Netanjahu niedawno odpowiedział na oświadczenie Omar podczas jej przemówienia w AIPAC, mówiąc: Z tego Benjamina: Nie chodzi o Benjamina! Powodem, dla którego Amerykanie kochają Izrael, nie jest to, że chcą naszych pieniędzy, to dlatego, że podzielają nasze wartości.  To dlatego, że Ameryka i Izrael podzielają miłość do wolności i demokracji ”.

Całkowite mumbo jumbo.  Ani jeden Ojciec Założyciel nie poparłby bezwarunkowego sojuszu Ameryki z Izraelem.  W rzeczywistości prawie na pewno powiedzieliby Netanjahu, aby został w Tel Awiwie, właśnie dlatego, że „zagraniczne uwikłania” nigdy nie były częścią politycznego dążenia Ameryki.  Przez ostatnie dwie dekady widzieliśmy, że Ojcowie Założyciele mieli rację.  Ilekroć Ameryka angażuje się w zagraniczne uwikłania, zawsze pojawiają się problemy.

 Jak argumentowaliśmy w innym miejscu, to izraelski reżim i neokonserwatyści przewodzili klęsce w Iraku, która wyssała sześć bilionów dolarów amerykańskiemu ludowi.  Netanjahu zawsze musi powoływać się na „demokrację” i „wolność”, aby zmobilizować swój diabelski plan na Bliskim Wschodzie i w innych miejscach.  Jak inaczej mógłby postępować i powiedzieć administracji Trumpa, by w tej chwili zamieszał w klęsce w Syrii?

 W każdym razie Omar odpowiedziała Netanjahu, mówiąc: To od człowieka stojącego przed aktami oskarżenia o przekupstwo i inne przestępstwa w trzech odrębnych sprawach korupcji publicznej.  Kolejny!”

 Droga do celu, Omar! Ten człowiek powinien być za kratkami przez resztę swojego naturalnego życia. W rzeczywistości, jeśli zaprzecza wpływowi Izraela na Amerykę, być może musimy go zacytować kontekstowo.

Netanyahu zadeklarował swój powrót w 2001 roku:

. „Wiem, czym jest Ameryka.  Ameryka jest rzeczą, którą możesz poruszać bardzo łatwo, przesuwaj ją we właściwym kierunku. ” [1]

 A jeśli tak, to dlaczego Omar jest karana za mówienie prawie tego samego, co Netaniahu powiedział w 2011 roku? 

Czy Omar nie dogania własnego oświadczenia Netanjahu? 

Jeśli się myli, to czy nie powinniśmy pójść za szalonym człowiekiem w Tel Awiwie?

https://youtu.be/EnSRCNeXNGc

<iframe width=696 height=392 src=https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&amp;hl=pl&amp;prev=search&amp;rurl=translate.google.pl&amp;sl=en&amp;sp=nmt4&amp;u=https://www.youtube.com/embed/EnSRCNeXNGc%3Fstart%3D49%26feature%3Doembed&amp;xid=17259,1500004,15700019,15700043,15700186,15700191,15700248,15700253&amp;usg=ALkJrhgX1hc1ZCOVL2Ke-487rJLzbidbQA frameborder=0 allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Autor: Jonas   E. Alexisa, 27 marca 2019 r

[1] “Netanyahu In 2001: ‘America Is A Thing You Can Move Very Easily,’” Huffington Post , May 25, 2011. [1] „Netanyahu W 2001:„ Ameryka jest rzeczą, którą można bardzo łatwo przenieść ”, Huffington Post , 25 maja 2011 r.

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2019/03/27/ilhan-omar-politically-castrates-benjamin-netanyahu/

Od Redakcji KIP:

Terrorysta Brenton Tarrant z Nowej Zelandii, tak jak zdecydowana większość innych terrorystów ze spektakularnych zamachów na całym świecie, są “obiektami” kontroli umysłu zaprogramowanymi przez lub na metodach opracowanych przez Instytut Travistok w Londynie.

Podobnie wielu przywódców, lub liderów w wielu krajach są także zaprogramowanymi i sterowanymi “obiektami” przez programistów lub ich nadzorców z tajnych stowarzyszeń, na metodach, głównie wymienionego Instytutu.

W uzupełnieniu do powyższego tekstów warto przeczytać:

NIESAMOWITEGO ZŁA CHAZARSKIEJ MAFII The Hidden History of the Incredibly Evil Khazarian Mafia

Comments

 1. nanna says:

  Gnój mi Stary przygotował do wgrabienia w grządkę, pogoda jak dzwon, to i czasu szkoda, ale gdy ludzkość błądzi – cóż, obowiązek spełnić trzeba, żeby owa miała przynajmniej co odrzucić i gdy tak chce, mogła dalej brnąć w intelektualne bagno. Strasznie będzie, beznadziejnie będzie, ale będzie się za to naukowo nazywało. Ech..!

  „Dekodowanie ataku w Christchurch: Manifestacja syjonistycznego planu głównego do orkiestracji wojny między światem muzułmańskim a chrześcijańskim”
  = = co tu dekodować?
  Opętany osobnik zabił ludzi. Nie pierwszy i nie ostatni raz w historii ludzkości. Można się ewentualnie zastanowić, dlaczego ten opętaniec mógł zabić aż tylu ludzi, ale mamy zrozumieć, że należy się biernie przyglądać, gdy inni obok nas padają pod gradem kul. Mogli go gołymi rękami rozszarpać na strzępy, ale tego nie zrobili. No to mamy to, co mamy. „Sprawiedliwie” zostanie „osądzony” w „cywilizowany” sposób.

  „Atak służy apokaliptycznemu spiskowi Bibi, aby zaaranżować wojnę chrześcijańsko – muzułmańską.”
  = = cokolwiek w biblii stoi, to jest mocno przeterminowane. Jeżeli ludzie chcą „jeść takie kotlety” to ich wolna wola. Ludzie mogą mieć dziś zupełnie nową świadomość, jako że Bóg dał ludziom wolną wolę i tym samym jest to możliwe, ta nowa świadomość. Ale również umożliwia ona poddanie się starym zapiskom, przestraszenie się ich i skazanie się dobrowolnie na zagładę. Jak ktoś tak lubi, to dlaczego mu tego zabraniać?

  Człowiek to nie materia, ale czysta forma świadomości.

  I ta świadomość dopiero kształtuje materię, jaka składa się na człowieka. Forma świadomości akceptowana przez dane ludzkie indywiduum (w ramach wolnej woli danej człowiekowi przez Boga) kształtuje nie tylko subtelny system w człowieku, tym materialnym – bądź czyniąc człowieka chorym fizycznie, bądź lecząc go z chorób, bądź czyniąc odpornym na choroby, a nawet kształtując mu wyraz twarzy napięciem tych kilkuset mięśni decydujących, czy wyglądamy jak zadowolony Księżyc w pełni, czy skrzywieni jesteśmy jak środa na piątek, ale także „decyduje o naszym losie”.
  Ta właśnie świadomość, jaką posiadamy (ta, której nie posiadamy, dla nas przecież się nie liczy!) ma wpływ na nasze decyzje, na to, jak rozumiemy na przykład tekst główny z tej strony internetowej i steruje naszymi reakcjami na to, co odbieramy jako informacje/ę.

  Przyjmując, że autor tekstu ma rację, wciskamy w naszych mózgach wirtualny „enter” i od tego momentu będziemy mieć czynne mniej lub bardziej algorytmy, które w sytuacjach sklasyfikowanych przez nasz mózg jako podobne będą się uaktywniać. I wówczas cudzego zdania – w tym przypadku autora powyższego tekstu – będziemy bronić niczym swojego.
  Oczywiście, może to być trwałe i do końca naszych ziemskich dni, a może być tylko do następnego czynnika informacyjnego, jaki uznamy za właściwy/prawdziwy/słuszny i zaakceptujemy go owym „enterem” w miejsce starych algorytmów tworząc nowe, czy też przyjmując czyjeś i traktując je jako własne/nowe.

  Cokolwiek autor wykoncypował na bazie symboli i znaków, to jako wynik mamy i tak bezwzględnie: człowiek zabił wielu ludzi.
  A ponieważ żaden normalny człowiek nie jest zdolny do zabijania /innych ludzi/ no to mamy do czynienia z kreaturą pozbawioną ludzkich cech: dobrowolnie, podstępnie czy w inny sposób.
  Kreatura ta nie nadaje się już do życia w społeczeństwie.
  A zabitym przez nią ludziom nikt życia nie wróci.
  Tak to wygląda bez ozdóbek i fidrygałków.

  Co do tego, że owa miejscowość nazywa się „christchurch” to nie ma to absolutnie żadnego znaczenia poza tym, jakie temu nadadzą sami ludzie.
  W tej miejscowości są jak widać domy, ulice, żyją jacyś ludzie i mogłaby się ona równie dobrze nazywać Pacanów, gdyby ktoś tak o tym zdecydował – w dowolnym czasie.
  Wszystkiemu można nadać specjalne znaczenie i takie coś, od momentu nadania temu specjalnego znaczenia, takiego właśnie specjalnego znaczenia nabiera.

  Czy to jest trudne? Ale kto „czai”?

  Co robił Mojżesz czy czego nie robił, dla nas nie ma znaczenia tak długo, jak temu znaczenia nie nadamy. Od nas zależy. W ramach wolnej woli danej człowiekowi przez Boga.
  Czy jakiś demon kiedyś tam zakodował plany „apokaliptycznej wojny” też nie musi nas obchodzić. Pod warunkiem, że jesteśmy człowiekiem prawego charakteru i żadnej wojny – obojętne jak przyozdobionej ideologicznie/religijnie czy co tam byłoby możliwe – po prostu nie chcemy i nie zrobimy.

  Takie cytowanie tego czy innego- ma na celu pobudzenie w kolektywnej podświadomości regionów zasiedlonych przez energie „niekompletne”, czyli energie należące do żyjących niegdyś ludzi, którzy zeszli z tego świata w sposób drastyczny i nie przeżyli „od – do” swojego ziemskiego życia tak, by móc wypracować wszystko optymalnie w trakcie ziemskiego czasu.
  Ludzie wchodząc w taką kolektywną podświadomość powodują zasilenie jej nowymi energiami, te z kolei mogą rezonować wówczas w ludzkich mózgach i już mamy ten „apokaliptyczny pasztet”.

  Tu można zahaczyć nieco o to, czym jest ludzka uwaga. Można to traktować jako wiązkę osobistej energii wysyłanej w dany punkt. Tenże punkt odbija niejako tę energię i ona wraca do osoby wysyłającej jako informacja.
  Na przykład patrząc na kwiat nagietka i znając już jego właściwości lub je przeczuwając bez konkretnej wiedzy o nim, „wiemy” co to za kwiatek, jak on pachnie, jakie ma właściwości lecznice, spożywcze, jaką strukturę liści i wiemy, że po dotknięciu ich będziemy mieć na palcach coś lekko lepkiego i pachnącego cytrynowo-gorzkawo.

  To się odbywa w ułamkach sekundy, przechodzi przez pamięć krótkotrwałą mózgu, trąca fragmenty pamięci trwałej i otwiera „puste regiony” w które można wpisywać nowe algorytmy uzupełniające naszą wiedzę o nagietku.

  Jakie ma znaczenie dla nas wiedzieć, czym jest nagietek? Jakie mamy przy tym uczucia, jakie myśli? Gdzie idzie nasza uwaga i jaką informację zwrotną nam niesie?

  No i jakie znaczenie ma dla nas wiedzieć, co tam jest w biblii antychrystowego zakodowane, co mogłoby nas zniszczyć? Czy możemy się przed tym obronić, jeżeli mamy jednocześnie wgrywane podprogowo, iż jest to dla nas nieuniknione, taka katastrofa?

  Kiedyś tam przed laty czytałam opowiastki, nie pamiętam autora, bardzo pouczające w treści. Jedną z nich był „nieśmiały diabeł” – o ile taki był ten tytuł.
  Do pewnego człowieka przyszedł diabeł. Siadł sobie wygodnie w fotelu i siedział. Człowiek po chwili zapytał diabła, czy ten przyszedł go kusić. Na co diabeł odpowiedział, że jak mu się zechce, to będzie kusić, a jak nie zechce mu się, to kusić nie będzie.

  Istotne jest w tej historyjce, że ten człowiek dobrowolnie z diabłem nawiązał kontakt, wiedząc co to takiego diabeł, pomagał mu w rozpoczęciu diabelskiego dzieła zachęcając go słownie do działania; człowiek ten przyjął, iż diabeł jest nieśmiały i dlatego nie ruszył do dzieła.

  Co chcę przez to powiedzieć?

  Otóż, to my sami nadajemy treść i znaczenie informacjom z zewnątrz. To my je w swoich głowach porządkujemy nadając im rangę taką a nie inną.
  I to od nas zależy, jaki wpływ na nasze życie ma istniejące wokół zło.

  Po co w ogóle jest to zło? A no po to, żeby mogło istnieć dobro! Zło stało się konieczne w momencie, gdy człowiek przyjął od Boga wolną wolę. Zanim się to wydarzyło, był faktycznie tylko Raj, a w nim Anioły. Wszystko było przewidywalne, piękne i łatwe. I był to stan statyczny. By rzecz nabrała dynamiki, Bóg ze Swej Istoty oddzielił część aktywną, czyli Adi Shakti – Tę, Która Tworzy dla Boga Kosmiczną Grę, i Ona w danym momencie pojawiła się jako Wąż w Raju, zachęcając Ewę do spożycia owocu z DRZEWA POZNANIA.

  (co katoliki z tym zrobiły, to już inna sprawa, ale też kto che, to wierzy i się temu podporządkowuje, a kto chce, to ma przecież wolną wolę i może wybrać co innego)

  Na poziomie świadomości człowieka konieczne stało się istnienie zarówno dobra jak i zła, by człowiek mógł wybierać. Co to jest za wolność, co za wolna wola, gdy żadnego wyboru nie ma?
  Do każdego wyboru przypisany jest jego skutek. Człowiek dostał mózg, w nim może wykształcić inteligencję, czyli zdolność kojarzenia i wyciągania wniosków i tym sposobem może człowiek uczestniczyć w Grze.

  Problemem dla ludzi nie są demony, ale to, że ludzie chcą wybierać nie ponosząc konsekwencji takiego wyboru. To jest niemożliwe. Należy zrozumieć Grę i nie robić z siebie ofiary losu bojącej się biblii czy innych głupot.

  Bóg błędów nie popełnia.

  Błędy robi człowiek i to właśnie on, człowiek, musi swoje błędy naprawiać. Dlaczego musi, a nie może tu korzystać z wolnej woli i nie naprawiać nic? Musi dlatego, ponieważ obowiązującą w Kosmosie zasadą jest ciągły/stały rozwój.
  (potęgowanie wpływów zła=wojny i samounicestwienie ludzkości;
  skierowanie się ku dobru=rozwój i życie w harmonii z Bogiem=światem)

  A więc to, co było wczoraj nie musi mieć dla nas żadnego znaczenia, jeżeli temu żadnego znaczenia nie nadamy.

  Poza tym to wszystko jest łatwe i proste: nikomu, nigdy i nigdzie nie zaszkodziło być uczciwym człowiekiem. Jest on wówczas niesiony przez energie z poziomów przeznaczonych dla uczciwych ludzi, a więc nieszczęścia go zwyczajnie „omijają”. Uczciwy człowiek „nie pasuje” do „kolektywnych poziomów nieszczęść” i one go po prostu nie dotyczą.

  Więc zamiast hołdować strachowi przed własną wyobraźnią, drażnioną wizjami z jakichś biblii, pomocne byłoby na przykład się pomodlić:

  Boże, proszę daj ludziom rozróżnienie, daj światu pokój.

 2. nanna says:

  Wracanie do pionu?

  https://bohdanpietka.wordpress.com/
  Co zawdzięczamy PRL?
  25 marca 2019 /
  „Rozwój gospodarczy w Polsce sabotowały elity postszlacheckie. Strukturę społeczną wyrównał dopiero PRL. Gdyby nie PRL, nie byłoby polskiego kapitalizmu”.
  Kto to powiedział? Wbrew temu co mogliby sądzić działacze Klubów Gazety Polskiej, nie powiedział tego żaden stary ubek, wegetujący na zredukowanej przez PiS emeryturze, ani żaden dinozaur PZPR. To powiedział Marcin Piątkowski, urodzony w 1975 roku, doktor nauk ekonomicznych, starszy ekonomista Banku Światowego w Pekinie, wcześniej adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i wizytujący ekonomista w Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda.
  Już w grudniu 2014 roku dr Piątkowski udzielił wywiadu polskiemu „Newsweekowi”, w którym stwierdził, że „przez 500 lat byliśmy na europejskich peryferiach, »niewolnictwo pańszczyźniane« nie pozwalało na rozwój. Teraz w ciągu 25 lat nadrobiliśmy dystans do Zachodu”. Jednakże zdaniem Piątkowskiego nadrobienie tego dystansu nie byłoby możliwe bez dokonań PRL. To wręcz heretycka teza w kontekście solidarnościowej propagandy, która od 1989 roku głosi, że PRL („okupacja sowiecka”) był najczarniejszym okresem w dziejach Polski i że nastąpiło wtedy rzekomo głębokie cofnięcie cywilizacyjne kraju.
  Swoją heretycką tezę dr Piątkowski wyłożył w książce „Europe’s Growth Champion. Insights from the Economic Rise of Poland” („Mistrz wzrostu w Europie. Spostrzeżenia z gospodarczego wzrostu Polski”), która została wydana w 2018 roku przez Oxford University Press (dotychczas nie przetłumaczono jej na język polski i wątpię czy prędko się to stanie). Najważniejsze poglądy sformułowane w tej książce dr Piątkowski zreferował w wywiadach, jakich udzielił 11 czerwca 2018 roku i 7 marca 2019 roku portalowi Obserwator Finansowy (Obserwtorfinansowy.pl).
  Pozwolę sobie zacytować kilka wypowiedzi Marcina Piątkowskiego z tych wywiadów.
  „Często bezwiednie zakłada się, że gdyby po 1945 r. Polska nie dostała się w sferę wpływu ZSRR, to jako kraj kapitalistyczny rozwinęłaby się jak nigdy dotąd. Sądzę jednak, że sukces takiej alternatywnej Polski wcale nie byłby pewny, z tych samych powodów dla których nasza gospodarka nie potrafiła dogonić Zachodu przez 500 lat wcześniej. Głównym hamulcem rozwoju był oligarchiczny system społeczno-gospodarczy, który służył tylko wąskim elitom i blokował rozwój większości społeczeństwa. Taka szkodliwa struktura społeczna byłaby najprawdopodobniej odtworzona po 1945 roku, tak jak ją odtworzono po 1918 roku. Dopiero PRL dokonał społecznej rewolucji, wyeliminował stare, oligarchiczne i często jeszcze feudalne elity i po raz pierwszy w historii stworzył społeczeństwo inkluzywne, dając wszystkim, szczególnie tym najsłabszym, szanse na rozwój.
  (…) II RP to wielki sukces patriotyczny, ale porażka gospodarcza, bo poziom dochodu Polaka w stosunku do Zachodu w 1938 roku był niższy niż w 1913 rokiem. Praktycznie nigdy nie mieliśmy też rodzimych przedsiębiorców, a w czasie II RP nie powstała żadna duża firma prywatna. (…) Realny socjalizm świetnie sobie radził przez pierwsze 15 lat istnienia. Do 1960 roku Polska rozwijała się równie szybko, jak na przykład Hiszpania. Dopiero później PRL wpadł w stagnację i skończył się gospodarczą katastrofą. (…) PRL miał jednak jedną wielką zaletę: otworzył na oścież polskie społeczeństwo, zlikwidował przywileje klasowe, wyedukował, uprzemysłowił i unowocześnił społeczeństwo. Dla przykładu, już w 1960 roku na uniwersytetach studiowało 7 proc. Polaków, prawie tyle samo, ile w kilkakrotnie bogatszej Francji. PRL również oderwał od archaicznego rolnictwa prawie 30 proc. społeczeństwa i przeniósł do przemysłu (…). Krótko mówiąc, PRL stworzył inkluzywne, otwarte, egalitarne społeczeństwo, które stało się fundamentem polskiego bezprecedensowego sukcesu po 1989 roku”.
  Dla mnie to wszystko zawsze było i jest oczywiste, ale jednak czytając takie wypowiedzi doznaję szoku. Takiego samego szoku, jaki doznaje człowiek zamknięty w śmierdzącej i ciemnej celi, do której ktoś nagle otworzy okno wpuszczając światło i czyste powietrze. To okno do zatęchłej i ciemnej celi propagandy uprawianej w Polsce od 30 lat otworzył nie jakiś radykalny działacz lewicowy (notabene wielu z nich też odcina się od PRL), ale neokapitalistyczny ekonomista pracujący dla chińskiej centrali Banku Światowego.
  Kolejny cytat z dr. Piątkowskiego: „(…) przejście od społeczeństwa oligarchicznego, które hamuje rozwój, do społeczeństwa inkluzywnego, które go wspiera, na przestrzeni wieków wymagało radykalnych, krwawych i siłą narzucanych zmian społecznych. To jednak nie jest wiedza powszechna”. Od razu nasuwa mi się tutaj refleksja, że przecież „żołnierze wyklęci” walczyli o zachowanie właśnie społeczeństwa oligarchicznego II RP (kontynuatorki Polski przedrozbiorowej), które hamuje rozwój. Powrotu do takiego społeczeństwa chce też ogromna większość polskiej prawicy – od Tuska i Kaczyńskiego po Korwina-Mikke i Brauna. I to trzeba sobie uświadomić. Głównie temu celowi służy polityka historyczna III RP, czyli jarmarczny i jasełkowy patriotyzm oparty na kulcie powstania warszawskiego i „powstania antykomunistycznego”, jak nazywa się powojenną partyzantkę.
  Następny cytat z dr. Piątkowskiego: „(…) w państwach biednych potrzeba raczej strategii małych kroków, np. wspierania masowej edukacji, podnoszenia podatków dla bogatych, demonopolizacji rynków, a także wiary, że kiedyś suma tych działań zadziała. Warto też uważać, żeby nie paść ofiarą propagandy części elit Zachodu, które we własnym interesie promują retorykę niskich podatków, wąskiej roli państwa, braku regulacji. To szkodliwe idee, utrwalające podziały i nierówności”.
  To też jest dla mnie oczywiste, ale też brzmi szokująco dla człowieka zamkniętego od 30 lat w głuchej celi neoliberalizmu i neokonserwatyzmu. Retoryka niskich podatków, ograniczania roli państwa i deregulacji – tak ulubiona przez Korwina-Mikke i jego wyznawców, ale też środowisko PO – jest oszustwem Zachodu, które ma na calu utrwalić podziały i nierówności w krajach peryferyjnych. Tego nie powiedział Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. To powiedział Marcin Piątkowski z Banku Światowego.
  Mam też cytat z dr. Piątkowskiego dla licznych na polskiej prawicy zwolenników Donalda Trumpa: „Trump robi ze Stanów społeczeństwo oligarchiczne. Oszukał Amerykanów. (…) Przekonując swoich wyborców, że obniżki podatków będą dla ich dobra, a nie dla dobra tylko 1 proc. czy 10 proc. najbogatszych Amerykanów. Obniżki podatków utrwalą katastrofalny model amerykańskiego rozwoju, w ramach którego od 40 lat prawie cały wzrost PKB jest przejmowany przez 10 proc. najbogatszych, a dochody biedniejszej połowy społeczeństwa się nie zmieniają”.
  Marcin Piątkowski docenia nie tylko rolę PRL dla sukcesu polskiego neokapitalizmu, ale w ogóle rolę socjalizmu dla sukcesu neokapitalizmu w byłych państwach socjalistycznych, zwłaszcza Chinach (wciąż formalnie państwie socjalistycznym, ale tylko formalnie). Twierdzi: „Oczywiście, nijak nie można usprawiedliwić ofiar »rewolucji kulturalnej« i »wielkiego skoku naprzód«, ale trzeba odnotować fakt, że to Mao zniszczył wielowiekowe instytucje oligarchiczne, które hamowały chiński rozwój i położył podwaliny pod największy w historii cud gospodarczy: w ciągu ostatnich 40 lat Chiny pomnożyły dochód na mieszkańca ponad 25 razy”.
  I jeszcze jeden cytat z autora książki „Europe’s Growth Champion. Insights from the Economic Rise of Poland”: „Mimo swoich fundamentalnych wad, PRL podłożył podwaliny pod polski sukces gospodarczy po 1989 roku, bo po 1945 roku zlikwidował stare, feudalne, ekstraktywne struktury społeczne, oparte na supremacji wąskich elit, które uniemożliwiły Polsce rozwój przez długie stulecia i skazały nas na gospodarcze zacofanie i peryferyjność aż do 1939 roku. Wąskie, oligarchiczne elity, stworzyły bowiem antyrozwojowy system, który działał tylko na korzyść tychże elit, a zamykał możliwości rozwoju dla reszty społeczeństwa. Chłopi przez stulecia nie mieli żadnych praw i de facto niewiele różnili się od niewolników. Zniesienie pańszczyzny przez zaborców, zresztą wbrew chęciom szlachty, i tak niewiele zmieniło, bo możliwości awansu społecznego były dalej zamknięte. Podobnie było z niewolnikami na południu USA, gdzie mimo przegrania Wojny Secesyjnej, elity blokowały prawa uwolnionych niewolników aż do lat 60. XX wieku. Polskie elity zablokowały również rozwój polskiego mieszczaństwa i biznesu, co było widać np. po niedorozwoju miast: w 1750 roku w Polsce były tylko dwa miasta, które miały ponad 10 tys. mieszkańców, a we Francji było ich 55. I po braku polskich elit biznesowych aż do 1939 roku. Oligarchiczne elity nie chciały się zajmować biznesem, bo uważały to za zajęcie poniżej swojego honoru. Gdy popatrzymy na nazwy działających w II RP prywatnych przedsiębiorstw, ciężko znaleźć polskobrzmiące. W ciągu całego tego okresu nie powstało też ani jedno duże prywatne przedsiębiorstwo. Stworzyliśmy wzór ekstraktywnej gospodarki, rządzonej przez nielicznych na korzyść nielicznych, a nie gospodarki inkluzywnej, rządzonej przez wielu w interesie wielu. Gospodarki ekstraktywne, co dobrze pokazuje Daron Acemoglu i James Robinson w bestselerze »Dlaczego narody przegrywają«, nie rozwijają się, a inkluzywne tak”.
  Cytat ten dedykuję wszystkim zwolennikom „dekomunizacji” i „reprywatyzacji”, czyli zwolennikom restytucji ustrojowej, gospodarczej, społecznej i majątkowej II RP. Do tego co powiedział dr. Piątkowski pragnę też dodać, że obecne państwo polskie zawdzięcza PRL nie tylko inkluzywne społeczeństwo, które mimo wszystkich przeszkód stworzonych przez neoliberałów, stało się dźwignią polskiego sukcesu po 1989 roku. Zawdzięcza mu też ogromny majątek – głównie przemysłowy – bez „prywatyzacji” którego nie byłoby możliwe utrzymanie płynności finansowej państwa po 1989 roku i wykreowanie nowej oligarchii, która chce powrotu do antyrozwojowej gospodarki ekstraktywnej.
  O tym majątku można sobie poczytać w unikalnej publikacji pt. „Zbiór danych o zakładach przemysłowych istniejących w Polsce Ludowej w świetle wartości ich produkcji i majątku oraz zatrudnienia. Stan w roku 1988” pod red. Andrzeja Karpińskiego, Stanisława Paradysza, Bartłomieja Skrzypka, Pawła Soroki i Wiesława Żółtkowskiego (Warszawa 2018). Publikacja ta omawia 6549 zakładów przemysłowych, które istniały w Polsce w 1988 roku. To był punkt startu polskiego neokapitalizmu, spadek, jaki PRL mu pozostawiła. Spadek częściowo roztrwoniony.
  Odsyłam do całości obu wywiadów dr. Marcina Piątkowskiego oraz jego książki w języku angielskim, dostępnej w księgarni internetowej PWN. Wniosek z postawionych przez niego tez jest taki, że im dalej Polak przebywa od Polski tym bardziej jest normalny i myśli logicznie. Może dr Piątkowski jest także dowodem na to, że wielu ludzi mojego pokolenia myśli logicznie, a nie ideologicznie. Niestety – biorąc pod uwagę historię Polski – wątpię czy zostaną dopuszczeni do głosu i zrozumiani.
  Bohdan Piętka
  Oświęcim, 25 marca 2019 r.
  „Myśl Polska” nr 13-14 (2233/2234), 24-31.03.2019, s. 1

  • Klub Inteligencji Polskiej says:

   Dziękujemy za zamieszczenie znakomitego artykułu Bogdana Piętki obszernie cytującego prawdziwe aż do bólu, stwierdzenia dr Piatkowskiego o dokonaniach PRL, z drobnym wyjątkiem, o “sukcesie” po 1989 r., ale czasami drobny “haracz” trzeba zapłacić, aby nie zniechęcić do czytania tchórzliwych “wyznawców” poprawnej naukawo i politycznie “religii” świeckiej.

Wypowiedz się