Morawiecki porównał polskie media prywatne do „propagandy Urbana”: „Włos mi się jeży na głowie”.

 

– Propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie czy raczej w całej swojej brzydocie – stwierdził Mateusz Morawiecki, mówiąc o mediach prywatnych w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu portalowi 300POLITYKA i WP. Mówił w nim m.in. o potrzebie wypracowania rozwiązania, które pomogłoby zapobiegać takim tragicznym sytuacjom, jak atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego śmierć. Ocenił również media prywatne na polskim rynku.

– Muszę raz jeszcze podkreślić, że szczerze i autentycznie nie oglądam telewizji. Więc żebym miał tutaj jakieś bardzo swoje własne prywatne, wyrobione zdanie, to musiałbym kilka tych programów czy kilkanaście najlepiej oglądnąć [pis. oryg.] i takie zdanie sobie wyrobić – powiedział na początku.

Dodał jednak, że w jego opinii, za którą „bierze pełną odpowiedzialność, w naszej III RP, w latach ostatnich, w 20-30 latach mieliśmy do czynienia z ogromnym, okresami gigantycznym przegięciem, stronniczością mediów w zupełnie innym kierunku politycznym niż ten, który [on] reprezentuje”.

Wyraził radość, że niezbyt często ogląda prywatne stacje telewizyjne. – (…) Jak oglądam niektóre programy lub jakieś kawałki mi ktoś kiedyś, od czasu do czasu, pokazuje, to włos się na głowie jeży – stwierdził. – Propaganda Jerzego Urbana przypomina mi się w całej swojej krasie czy raczej w całej swojej brzydocie – dodał.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24398662,morawiecki-porownal-polskie-media-prywatne-do-propagandy-urbana.html

pollion1

Morawiecki porównał polskie media państwowe takie jak TVP info TVP 3 do „propagandy Urbana”: „Włos mi się jeży na głowie”

zfd3

Popieram w całości wypowiedź Pana Premiera Morawieckiego.

Działania polskojęzycznych mediów w zakresie niszczenia ludzi, niewiele odstają od nazistowskiej – i beriowskiej propagandy.
Działania te były i są wspierane przez tzw. polski wymiar sprawiedliwości, struktury przestępcze używające szyldu organizacji pozarządowych i też helsińskich
oraz przestępczych struktur roztaczających nad nimi parasol, w strukturach aparatu rządowego III RP.

prokuraturarejonowa

Przy takich wypowiedziach Morawieckiego nawet pomysły Pana Roberta Tyszkiewicza na strategię komunikacyjną Platformy mogą być skuteczne.

goldendeliceus

A mnie kojarzy się odwrotnie.
Jesteście o niebo lepsi od red. Urbana. Zapewne skorzysta z waszych osiągnięć.

dert4

toć to najprawdziwsza prawda !

westgreg

Czepia się niepotrzebnie. Dobra propaganda to sztuka. Niech się jej uczy, bo ma spore braki. Ludzie Kurskiego też czasem mogliby spojrzeć, jak działa się skalpelem (a nie siekierą).

dido_dido

12saurom

O co chodzi lemingi, prawda po raz kolejny w oczy zabolała.

Morawiecki powiedział prawdę. Podstawowym obowiązkiem dziennikarza jest weryfikacja informacji oraz bezstronność jak lemingi wyjaśnicie, że Czuchrowski skłamał pisząc, że Stefan W oglądał TVP Info.

Dlaczego polytruk Czuchrowski nie wysłał zapytania do zakładu karnego w Malborku z pytaniem o informacje?

Czyżby bał się, że otrzymana informacja przeczyłaby z góry założonej tezie.

wqcyzx

W sumie to nic odkrywczego. Taki TVłżeN24 bije innych na głowę (i po głowie).

a1k5

Czas Świętej Inkwizycji trwa-

W spreparowanym liście oskarżono ministra Mariusza Błaszczaka o zdradę stanu. Pismo zawiera sfałszowane podpisy najważniejszych generałów polskiej armii.
Skandal na całą Polskę! Dziennikarze TVP użyli rozwiązania siłowego
Żona Adamowicza przerwała milczenie. Wskazała winnych morderstwa swojego męża
– Na korytarzu Urzędu Miejskiego niezapowiedziana ekipa TVP próbuje na siłę wejść do sekretariatu skarbnika miasta. Nie reaguje na prośby o przesłanie pytań do Biura Prasowego. Nie do końca wiemy, jaki to program i jaki dziennikarz, bo się nie przedstawili, ale może nie muszą, bo przecież są z TVP / a może to mafia z Gdańska/
Mateusz Morawiecki w szpitalu.
Nie dodano że
Odwiedził ojca przed poważnym zabiegiem
Zbigniew Ziobro otrzymał pilne zgłoszenie. Wieloletnia posłanka jest zastraszana. Julia Pitera zgłosiła się do Zbigniewa Ziobry, gdyż hejt pod jej adresem zaczyna wymykać się spod kontroli.
Ile emerytury dostaje Pawłowicz? Większość Polaków może jej tylko zazdrościć
Najbliższa przyjaciółka Kaczyńskiego zadała mu cios.
I tylko na samym końcu-Powiedziała o nim całą prawdę/ sprzed roku!/

janek1928

Gazeta Wyborcza i TVN to o wiele gorsza propaganda niż Jerzy Urban

radmaj12

Przecież Michnik to kupel i pobratymca Urbana. Morawiecki trafił w sedno sprawy.

keram01

TVN i Polsat no może są prywatna, ale Polskie Radio i rządowa TVP to na pewno nie. Ale tylko tam sama propaganda sukcesu w jednych, a w drugich wieszczenie katastrofy. Mowa nienawiści zaczęła się od przegranych wyborów przez PO w 2005 roku. A wiecie co stało się w tym roku. Weszliśmy do UE i była kasiora do podziału a PO nic nie dostało. Nastąpił wściekły atak medialny na PiS. To samo było w 2015 roku. Jeszcze PiS nic nie zrobił a lawina ruszyła. Teraz ci co szczekali siedzą w pierwszych rzędach roniąc łzy.

rikol

Niestety, muszę się z nim zgodzić. Tvp uprawia swoją propagandę, a tvn swoją.

soli5

Tzw polskie media to koszmar. Na czele z GW i Gazeta Polska.

mid1

Gazeta jest tego (gadania po urbanowemu) najlepszym przykładem.
Dla ludzi ją tworzących przed 30 laty, jak się okazało, wcale nie chodziło o Polskę, a o koryta.

radmaj12

Michnik i Urban to starzy kumple. Morawiecki prawdę powiedział.

  • dojcze_kabana

Luft, nie rżnij debila, nie trzeba.
Kto założył TVN i czyim był pupilem w radiokomitecie odpowiadając za ocieplanie wizerunku ZOMO SB czy PZPR? Czy aby przypadkem nie Mariusz Walter pupil tow. Urbana?

A przypomnieć nagrane przez JACKA KURSKIEGO spotkanie trojga przyjaciół Stokrotki, Szechtera i Urbana?

ragefox

Propaganda Urbana +++to taki maluteńki pikuś przy tefałenie i gazwybie.

wycietytoja

To prawda. Choćby pod tym względem, że właściciele to żydzi.

miruna1

Jak totalna opozycja mówi, że TVP to propagandy jak za PRL i III Rzeszy to jest ok. ale kiedy druga strona mówi podobnie o mediach prywatnych (nie mylić z polskimi) to jest lament i płacz różnych śmiesznych ludzi, że to mowa nienawiści.

f1909

Mam nadzieję że nie miał na myśli Gazety Wyborczej czy TVN-u ? — Może myślał o mediach niemieckich ?

f1909

To nieprawda Panie Premierze ! — Media prywatne zawsze były, są i będą mediami pełnymi miłości, otwartości i równego dystansu ! — W imię ” Całej Prawdy Całą Dobę ” będą zawsze wypełniać swoją misję zgodnie z chrześcijańską zasadą ” Tylko NASZA prawda może NAS wyzwolić ”

ewropejczyk

TVN, Polsat,
GW, Fakt, DGP, SE, lokalne RASP
ONET, WP, Gazeta_pl
Newsweek, Polityka, Wprost
RMF, Zet, TOK FM
F. Batorego, Krytyka Polityczna, Kultura Liberalna

kontra

TVP, Polskie Radio, sieci, wpolityce, GPC, Klub Jagieloński

przy założeniu, że wszyscy jakoś manipulują – kto ma większe możliwości manipulacji?

a1k5

Drodzy Rodacy !

Wzywam Was dla dobra Naszej Ojczyzny, wzywam Was dla Waszego Dobra, dla Dobra Waszych Dzieci i Wnuków – nie głosujcie na Partię Demokratyczną. Jej twórca – Frasyniuk to bliski współpracownik b. przewodniczącego Unii Wolności – osławionego Leszka Balcerowicza, ojca nędzy Polaków.
Ani czerwoni z SLD, ani różowi z PO, ani czerwono-różowi z PD, tj. Partii Demokratycznej – nie dadzą Wam obiecanej manny z nieba.
Oni wszyscy, to liberałowie – zwolennicy wielkiego kapitału. Dla nich zwykły uczciwy człowiek i jego rodzina – nic nie znaczą. Im szybciej ludzie znajdą się na śmietniku, tym szybciej dotychczasowe, samozwańcze „elity polityczne” będą miały tę kwestię rozwiązaną. Jeżeli będziecie głosować na Platformę Obywatelską Tuska i Rokity, albo na Partię Demokratyczną – Frasyniuka, Mazowieckiego, Belki, Hausnera – to pogłębicie swoją nędzę, a Wasze dzieci nie będą miały co jeść i w co się ubrać, nie będą mogły się uczyć, ani nie dostaną pracy. W najlepszym przypadku czeka je emigracja zarobkowa i łapanie pracy daleko od kraju – pracy jakiejkolwiek i za każde pieniądze. I gdzie tu praca zgodnie z wykształceniem, gdzie satysfakcja z pracy i życia, gdzie tu godność człowieka i poszanowanie Jego najświętszych wartości?
Gdzie tu człowieku Twój status Dziecka Bożego nadany Ci przez Samego Boga, Stwórcę Wszechdziejów?! Przecież sam Bóg nadał Ci swoją Wartość, swoją Godność, swoje Prawa w postaci Dekalogu – i wszystko, co wykracza poza te granice, jest wypaczeniem idei Życia, Wartości tego Życia i Godności Człowieka! Sprzeciwem wobec Boga!
Nie ulegajcie podstępnej, złowrogiej, zabijającej Was, Wasze dzieci i Wasze wnuki – propagandzie ateistów i postkomunistów SLD: Oleksego i Janika, Socjaldemokracji Borowskiego, Unii Pracy Jarugi Nowackiej, Unii Wolności, Partii Demokratycznej Belki, Mazowieckiego, Frasyniuka i Hausnera, Platformy Obywatelskiej Tuska, Rokity i Gilowskiej, Gronkiewicz-Waltz. Ci specjaliści od robienia wody z mózgu całemu Narodowi Polskiemu przy pomocy telewizji, radia, prasy, inspirowanych przez takich rzekomych przyjaciół jak: Adam Michnik i Jerzy Urban. To oni, jak rasowi masoni, wtłaczają do naszych polskich głów, że tylko oni są mądrzy, że tylko oni wiedzą, co dobre dla Polski i Polaków, że tylko na nich należy głosować.
Wtłaczają do głów uczciwym Polakom fałszywe przekonania, że tak naprawdę to Polacy nie mają wyboru i muszą glosować albo na czerwonych komunistów, albo na różowych postkomunistów.
Nie głosujcie na Platformę Obywatelską i Partię Demokratyczną, których programy gospodarcze zmierzają do drastycznego ograniczenia dochodów jak największej liczby Polaków żyjących z uczciwej pracy, a zarazem zmierzają do zwiększenia krociowych zysków i szybkiego bogacenia się tylko nielicznej i wybranej grupie przedsiębiorców związanych z międzynarodowym, wielkim kapitałem zagranicznym.
Nie głosujcie na te wszystkie partie, które już sprawowały rządy w Polsce w ostatnich 15 latach i oczywiście nie głosujcie na bezpośrednich spadkobierców PZPR w postaci SLD, Socjaldemokracji Borowskiego, Unii Pracy – Jarugi Nowackiej.
Głosujcie na ludzi pewnych, swoich, którym ufacie i wiecie, że swoje obowiązki przyjmą naprawdę z sercem – w imię staropolskiej idei: pro publico bono.

 targaj

Żyłem w czasach komuny i takie brednie może ten pan opowiadać swoim rówieśnikom-kombatantom. Telewizja Urbana była czystą propagandą, ale inteligentną. Alternatywą dla niej było radio WE (Wolna Europa – to dla rówieśników Premiera). Dzisiejszą telewizję od tamtej dzieli przepaść kosmiczna. Takiego chamstwa tam jednak nie było. Ale cóż – „jaki pan taki kram”. I jeszcze przyczynek – dla dzisiejszej tvp alternatywą i źródłem prawdziwych informacji jest na szczęście TVN. Inaczej trzeba by było reaktywować RWE (były jeszcze polskojęzyczne rozgłośnie Londyn i Waszyngton).

  • jw0022

Czy chodzi o Prywatną Telewizję Konusa Wielkiego Naczelnika Wolski pod kierownictwem Towarzysza Kur…skiego?

mmddeecc

Karnowscy – jak najbardziej prywatni.
jest tylko jedna różnica – Urban jest inteligentny.

nabbuko

Jeśli media prywatne to Urban TVPis to Goebbels i Ewa Braun w bunkrze, panie Matołuszu. Na zdrowie.

taciakje_g.pl

Wszystko na odwrót. Jak w Orwellu.

vomitorium1

„Muszę raz jeszcze podkreślić, że szczerze i autentycznie nie oglądam telewizji.”
bo sam pan występuje  w prywatnej telewizji
(widziałem wczoraj pana wywiad dla cnn z davos gdzie wił się pan jak żmija gdy mówili o łamaniu konstytucji prawa zawładnięciu mediami jak i o tym że polska i węgry kojarzą się z krajami antydemokratycznymi)

  • itisterriblywet

Aha….. czyli w takim razie propaganda TVPiSs to jest poziom goebbelsowski ….

obserwatorfiubziu

morawiecki NIE RŻNIJ GŁUPA, KTÓRYM JESTEŚ!

acototak

No to polecim Urbanem „Rząd się sam wyżywi” – to akurat widzimy na każdym kroku.

Drogi krzywousty kłamco (wyroki sądowe). Urban był propagandysta rządowym.

footprintpl

Wytłumaczę przygłupowi różnicę – propagandę media państwowe za komuny serwowały Polakom w warunkach totalitarnego monopolu. Do oglądania mediów prywatnych w wolnorynkowej i demokratycznej Polsce nikt nikogo nie zmusza. Stanowią zdrowy odskok od gówna serwowanego w TV „publicznej”. Jesteś ordynarnym manipulantem Morawiecki.

miecztemidy

Premierze !!!!!!!!! Pieprzysz jak pieprzniczka. Bzdury, żeby nie powiedzieć – „łżesz jak bura suka”.

zbi_k_44

premier mówi prawdę wyłącznie wtedy gdy się pomyli!

tomekbanerr

PANIE tfu PINOKIO i tak ponad połowa POLSKI ma cię za MORALNE DNO!!!!

ewa5.0

A nam się jeży włos na głowie od oglądania telewizji ,,publicznej,,!
Chłopie weź się zastanów zanim coś chlapniesz!!!

64stasiek

panie Morawiecki, żeby porównywać do czegokolwiek propagandę Urbana, to trzeba najpierw ją rozumieć. Nie ten poziom, panie Morawiecki.

edza4

Ma papiery na to aby łgać na każdym kroku. Kłamca z wyrokami, co innego miał na myśli, ale skłamał, pomylił prywatne z reżimowymi, ot cały kontekst. A tak na marginesie pewnie uszy miał zatkane w czasie homilii dominikanina ojca Ludwika Wiśniewskiego, do niego mówił o karierze budowanej na kłamstwie, pewnie w reżimowej tego nie pokazali.(nie wiem bo nie oglądam)

yaspiman

znów kłamie.
on inaczej nie potrafi.
to taka skaza na psychice.

nanabun

O które media prywatne mu chodzi? O Trwam, czy o Republikę? Fakt, że jak czasem przypadkiem kawałek obejrzę, to też mi się włos jeży na głowie.

bedzer

Dlaczego on nazywa TVP prywatna stacja telewizyjna? Aaaa, przeciez kupil ja Jaroslaw.

vitruvius

PiS „strategia” !!! Zarzucać innym to, co się samemu I TO ZA NASZE PIENIĄDZE robi. Typowa nowomowa, patrz 1984 Orwell’a.

 ltte

Najwidoczniej p. premier nie ogląda TVP. Urban w TVP mógłby tylko terminować 🙁

1utek

Wspólnym mianownikiem propagandy obecnej rządowej telewizji i za czasów Urbana była manipulacja i kłamstwo. Jednakże porównywać konferencje Urbana za czasów Jaruzelskiego z I programem TVPis, dość trudno, bowiem Urban był znacznie inteligentniejszy od Kurskiego. A co do wypowiedzi pana M. Morawieckiego, to nic nadzwyczajnego, przecież kłamstwo jest jego drugą naturą.

al48

Co siedzi w tych ludziach PiS-u którzy są u władzy , tylko kłamstwa i mowa nienawiści . To jest żenujące .

  • andrew1507

Pis nienawidzi Polki i Polakow, polskiej przyrody (puszcza Bialowieska), zwierzeta zyjace w lasach, dziki, zubry. Oni sa „biologicznie” uodpornieni na dobro. Nie wierze w porzucenie nienawisci, hejtu pisowskich trolli, klamstwa aby tylko utrzymac sie przy KORYCIE+, klamstwa aby uniknac odpowiedzialnosci za Zamach Stanu, klamstwa aby uniknac odpowiedzialnosci za zniszczenie demokracji, sadownictwa, parlamentaryzmu a tak najogolniej zwyklej przyzwoitosci.
Na to jest tylko jedna recepta.
Krótki plan wyborczy.
1.Karczujemy PiS w każdych wyborach do dna, aby zdobyć większość konstytucyjną, Dude tez….
2.Natychmiast po wyborach przeprowadzamy de-pisyzacje włącznie z delegalizacja PiS, ONR ma, rozgłośni i telewizji agenturalnych (Radio Maryja, Telewizja Trwam, PR, TVPiS)
3. Powołujemy natychmiast tymczasową konstytuantę, aby zapobiec jakimkolwiek próbom obalenia ustroju demokratycznego państwa prawa.
4. Powodujemy pilny rozdział państwa i KK z wyprowadzeniem religii ze szkol i wypowiedzeniem konkordatu z Watykanem
5. Nowa Konstytucja z referendum
6. Wprowadzenie Euro z referendum

Za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24398662,morawiecki-porownal-polskie-media-prywatne-do-propagandy-urbana.html

Wypowiedz się