Ławrow w ONZ: Rosja dyskutuje z Amerykanami o zakończeniu ich obecności wojskowej w Syrii

Rosyjski minister spraw zagranicznych przypomniał o stworzeniu przez Stany Zjednoczone strefy wokół miasta Tanf, gdzie „terroryści znajdują schronienie”.

© Alexander Shcherbak / TASS

ONZ, 28 września / TASS /. Moskwa rozmawia z Amerykanami o zakończeniu ich obecności wojskowej w Syrii. Stwierdził to w piątek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na konferencji prasowej na temat wyników uczestnictwa w tygodniowej, 73. sesji wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Rozmawiamy teraz z Amerykanami o tym, by ta nielegalna obecność została zakończona” – powiedział.

Ławrow przypomniał, że Stany Zjednoczone jednostronnie stworzyły strefę w południowej Syrii wokół miasta Tanf. „W tej strefie znajduje się obóz dla uchodźców Er-Rukban, który ma okropne warunki, terroryści znajdują schronienie w tym kręgu, który Amerykanie roztoczyli wokół Al-Tanf, co jest dobrze znane” – podkreślił.

Stany Zjednoczone obecnie kontrolują część terytorium na północy Syrii, na wschodnim brzegu Eufratu, gdzie wspierają „Siły Demokratycznej Syrii”, składające się głównie z Kurdów. Wojsko USA utrzymuje również obecność w południowo-wschodniej części kraju, gdzie założyło bazę w rejonie osady Tanf.

Główne tezy przemówienia ministra spraw zagranicznych RF – w materiale TASS

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zabrał głos na 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W swoim przemówieniu dotknął kryzysu na Ukrainie, walki z heroizacją nazizmu, pomocy dla Syrii i innych.

 1. Wezwanie do wdrożenia umów z Mińska

Ławrow wezwał do pełnej i konsekwentnej realizacji porozumień z Mińska. Nazwał wzrost radykalnego nacjonalizmu i neofaszyzmu na Ukrainie jednym z głównych czynników przewlekłego konfliktu wewnątrz ukraińskiego, gdzie przestępcy, którzy walczyli pod sztandarem SS, zostali uznani za bohaterów.

Wyraził także poparcie dla działań Misji OBWE na Ukrainie i gotowości Moskwy do udzielenia obserwatorom ochrony ONZ.

 1. Walka z heroizmem nazizmu

Ławrow wezwał do poparcia projektu rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie niedopuszczalności heroizacji nazistów.

„Niestety, dziś w wielu krajach szczepionka przeciwko nazistowskiemu zakażeniu nie tylko osłabła, ale także rozszerza się kampania o przerabianie historii, wybielanie zbrodniarzy wojennych i ich wspólników” – powiedział.

Rosyjski minister spraw zagranicznych nazwał także bluźnierczą „walkę z pomnikami wyzwolicieli Europy” w niektórych krajach.

 1. Problem Kosowa

Rosja poprze rozwiązanie problemu Kosowa, które będzie do przyjęcia dla Serbii, i wzywa Belgrad i Prisztinę do dialogu zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244.

Ławrow zwrócił uwagę na fakt, że „porozumienia osiągnięte dzięki mediacji UE między Belgradem a Prisztiną nie są realizowane”. W szczególności, według niego, w Kosowie „międzynarodowa obecność wojskowa zatwierdzona przez Radę Bezpieczeństwa ONZ jest przekształcana w amerykańską bazę, powstają siły zbrojne Kosowa. “

 1. Zachęcanie do pozytywnej dynamiki na półwyspie Koreańskim

Ławrow powiedział, że należy zachęcać Radę Bezpieczeństwa ONZ do wdrażania porozumień w ramach procesu zbliżenia Phenianu i Seulu.

Potwierdził także gotowość Rosji do kontynuowania prac „w celu jak najszybszego rozpoczęcia wielostronnego procesu mającego na celu stworzenie trwałego mechanizmu pokoju i bezpieczeństwa w Azji Północno-Wschodniej”.

 1. Pomoc dla Syrii

Ławrow powiedział, że przywrócenie infrastruktury i powrót uchodźców powinny stać się priorytetem Organizacji Narodów Zjednoczonych w Syrii. Priorytetem międzynarodowych wysiłków i działań organizacji systemu ONZ powinno być pomaganie w rozwiązywaniu tych problemów „bez podwójnych standardów”.

Rosyjski minister spraw zagranicznych ostrzegał „o niedopuszczalności nowych prowokacji terrorystów i ich mecenasów przy użyciu broni chemicznej”.

 1. Dążenie do utrzymania porozumienia nuklearnego z Iranem

Rosja dołoży wszelkich starań, aby utrzymać wspólny kompleksowy plan działania (VCPD) dotyczący irańskiego programu jądrowego.

Ławrow zauważył jednocześnie, że poważne przeszkody nadal narastają na drodze do nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia. Wśród nich, wymienił brak postępów w ratyfikacji Traktatu o całkowitym zakazie prób jądrowych i ustanowieniu strefy wolnej od broni masowego rażenia na Bliskim Wschodzie, a także jednostronnego wycofania USA z SVPD z naruszeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2231, pomimo wywiązania się przez Iran z jego zobowiązań.

 1. Negatywne trendy w działaniach OPCW

Ławrow uważa, że Zachód stara się przekształcić Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w narzedzie karania niemiłych rządów.

„Negatywne tendencje są napędzane przez działania OPCW, których sekretariat techniczny próbuje przekształcić Zachód w narzędzie kary dla niepożądanych rządów, co może podważać niezależny status zawodowy tej struktury i uniwersalny charakter Konwencji o broni chemicznej ( CWC), a także wyłączne prerogatywy Rady Bezpieczeństwa ONZ “– powiedział. Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

 1. Zwalczanie cyberprzestępczości

Moskwa jest przekonana o potrzebie opracowania konwencji w celu zwalczania cyberprzestępczości. Ławrow zauważył, że „w ciągu ostatnich kilku lat polemika na temat nadużyć w cyberprzestrzeni gwałtownie się nasiliła”.

Przypomniał, że Moskwa 20 lat temu rozpoczęła dyskusję w ONZ na temat zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa informacji. „W kontekście najnowszych wydarzeń, rozwój globalnych zasad odpowiedzialnego zachowania państw w przestrzeni informacyjnej, w tym zasad nieużywania siły, nieingerencji w sprawy wewnętrzne, poszanowania suwerenności państwa, staje się coraz bardziej naglące. „Zamierzamy sporządzić rezolucję w Pierwszej Komisji Zgromadzenia Ogólnego”, panie ministrze.

 1. Kwestia palestyńsko-izraelska

Ławrow ostrzegł kraje uczestniczące w rozwiązaniu problemu palestyńsko-izraelskiego przed próbami zmonopolizowania procesu rozwiązania tego konfliktu.

„Pomimo złożoności sytuacji w Syrii, Iraku, Jemenie, Libii, niedopuszczalne jest ignorowanie długotrwałego problemu palestyńskiego, a jego uczciwe rozwiązanie jest niezwykle ważne dla poprawy sytuacji w całym regionie Bliskiego Wschodu” – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych.

Ławrow podkreślił potrzebę zjednoczenia wysiłków społeczności światowej „w interesie wznowienia negocjacji na podstawie rezolucji ONZ i arabskiej inicjatywy pokojowej”.

 1. Ekonomiczne interakcje z Eurazją

Rosja promuje „filozofię niepodzielności rozwoju gospodarczego”, która jest zakorzeniona w inicjatywie wielkiego partnerstwa eurazjatyckiego wysuniętego przez prezydenta Władimira Putina. Według Ławrowa „ten projekt na dużą skalę jest otwarty dla wszystkich państw Azji i Europy”.

Konsekwentna realizacja tego projektu może przyczynić się do utworzenia szerokiej przestrzeni współpracy gospodarczej w Eurazji, uważa rosyjski minister spraw zagranicznych.

 1. Wezwanie do porzucenia zasady dyktatu

Ławrow powiedział, że wspólnota światowa powinna porzucić metody rozwiązywania problemów charakterystycznych dla epoki kolonialnej, a liczne problemy naszych czasów można rozwiązać na zasadzie równości i wzajemnego szacunku.

„Dyktatura i przymus, charakterystyczne dla epoki kolonialnej, powinny być na zawsze wysłane do archiwum, a lepiej – do śmietnika historii” – powiedział.

Ławrow wezwał wspólnotę światową, aby pozostała na poziomie „wzniosłych celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych oraz obowiązków ojców założycieli” dla dobra przyszłych pokoleń.

Autor: Gordon Duff, starszy redaktor VT, 28 września 2018 r.

http://www.VeteransToday.com

 

Źródło:

https://www.veteranstoday.com/2018/09/28/lavrov-at-un-russia-is-discussing-with-the-americans-the-cessation-of-their-military-presence-in-syria/

Putin to arcymistrz politycznych szachów heksagonalnych.

W szachach jedna z kardynalnych zasad jest zmylenie przeciwnika.
Wygrywa ten który nie zauważy przygotowanego “szacha” w kilku ruchach.
nawet ponosząc po drodze “ofiary” czyli tracąc pionki a nawet figury..

W polityce jest tak samo. Te polityczne szachy są dużo bardziej złożone.
Zwycięstwo daje przeniknięcie planów przeciwnika i zachowanie własnych strategii w tajemnicy.

Putin gra w grę globalną. Dla zachowania tajemnicy swoich strategii nie może jej oczywiście rozgłaszać np armii, czy innym współpracującym organom państwa a tym bardziej społeczeństwu. Te plany zna tylko wąskie grono strategów Putina i każdy z nich jest pewnie pod odpowiednią ochroną.

Na tym tle nie dziwi zniecierpliwienie w Armii i w innych środowiskach które nie wiedzą w co gra Putin.

Z drugiej strony Putin za sprawą lojalnych wobec Rosji Żydów ma pewnie dobry wgląd w to co planuje globalna mafia żydowska… i może z wyprzedzeniem reagować jak trzeba…

Moim zdanie to walka silnego ślepca (Goliata) ograniczonego intelektualnie własnymi emocjami z (Dawidem) który jest jeszcze słabszy ale “widzi” co knuje przeciwnik… i skutecznie przeciwdziała , albo unikiem albo wyprzedzającym paraliżującym uderzeniem politycznym..
(dobry przykład to prowokacja chemiczna w Idlib)

Jakie plany ma Putin i jego ekipa tego nie wiemy możemy zgadywać.
Wiemy że to bardzo dobry polityczny ‘szachista”

Wiemy też że przeciwnik jest globalnym bandytą bez jakichkolwiek (poza strachem) zahamowań.
Ten przeciwnik miota się krzyczy, toczy pianę w mediach , zadaje ciosy na ślepo (niektóre dochodzą), kąsa po kostkach…obrzuca Rosję “gryzącymi insektami”… ale to wszystko nie zmienia sytuacji globalnej a “karawana” Putina jedzie dalej.

Syria się wyzwala od terroryzmu, Ukraina sama się zdelegalizowała zrywają układ o przyjaźni z Rosją która była gwarantem granic Ukrainy…
Irak zaczyna współpracować wojskowo z Rosją, Iran obchodzi embargo wspólnie z EU, Rosją i Chinami, Izrael jest przykrywany “parasolem” z S300 i innej elektroniki…globalne procesy odchodzenia od dolara toczą się nieustanni….gospodarka USA tonie… UE trzeszczy, NS2 się materializuje,
Turecki potok się buduje.. rura do Chin prawie gotowa..
NATO się wali na tle podziałów w UE …. i pewnie jest jeszcze wiele procesów zmieniających nasz glob..(Chiny w Afryce, Arktyka, Jedwabny szlak..wysokie ceny ropy wspierające Rosję..kosztem np Chin…
Rosja pokazała nowe rodzaje broni które już wdraża…Rosja nie pewnie pokazała swoich wszystkich militarnych Asów w rękawie…

To co widzimy to przeszłość mało wiemy o planach czyli o przyszłości…
Putin wie znacznie więcej… Putin “widzi” przyszłość wyraźniej za sprawą swojego wywiadu (żydowskiego)..

Trzeba zaufać Putinowi..i to jest trudne
bo Putin jak każdy “nieprzenikniony” może okazać się pusty w środku, może okazać się zdolnym “Dyzmą”..

Ja myślę że Putin (i jego ścisła ekipa) to jednak wielki szachista.

Oscar 29.09.2018 19:07:03

@demonkracja 13:40:53

Nie do końca.
Zmiana ochroniarza tak (z USA na Rosję) ale to nie koniec.
Putin i Xi chcą zmienić świat a nie ma innej drogi niż nacjonalizacja Oligarchów… bo nie istnieje demokracja z oligarchami silniejszymi niż państwa.
Zmiana “ochroniarza” rozładowuje agresję Izraela i daje pokój na bliskim wschodzie (po likwidacji Arabii Saudyjskiej).

PO zmianie ochroniarza i neutralizacji Izraela walka z globalnymi oligarchami będzie się nadal toczyć.
Walka skończy się jakąś formą neutralizacji oligarchów albo w postaci nacjonalizacji ich majątków i systemowym ograniczeniu poziomu bogactwa.. albo jakieś zmiany prawne w zakresie własności prywatnej…
zasad dziedziczenia wielkich majątków (oligarchia dziedziczna)…
Bez rozwiązania tego problemu świat nie będzie lepszy.bo wielkie bogactwo zawsze sięga po władzę a to degeneruje demokrację w kierunku demokracji fasadowej. (milionerzy tak jeżeli z własnej pracy a nie z wyzysku, miliarderzy nie.. zarządzający wielkimi korporacjami pod nadzorem właścicielskim rządów).

Ja nie widzę innej drogi.

Oscar 29.09.2018 19:24:17

@Oscar 19:07:03

.. warto dodać że zmienia się globalny “sentyment” narodów na rzecz świata wielobiegunowego.
Nadchodzi seria wyborów … coraz trudniej globalnej mafii żydowskiej “reżyserować” te wybory… a gdy padną Niemcy ..Włochy, Francja, Hiszpania, Japonia, może nawet W,Brytania….a może i USA .. to globalna mafią żydowska z władzy absolutnej stanie się “klientem” proszącym o wybaczenie o niekaranie…o zapomnienie win i zbrodni…
Mafia zostanie pozbawiona NATO a bez globalnej pały mafia nic nie znaczy bo można przy pomocy prawa ją zniszczyć delegalizują zjawisko Oligarchii (nacjonalizacje).

Putin czeka na wybory ?
Tak było by najbezpieczniej.

Oscar 29.09.2018 19:38:14

@Krystyna Trzcińska 20:59:13

Trochę nie tak. USA to państwo ale tam wszystko jest sprywatyzowane czyli to raczej zlepek prywatnych geszeftów.
Państwo USA to w istocie karma, koryto dla żydowskich geszeftów.

Chiny otworzyły dla tych prywatnych geszefciarzy znacznie zasobniejsze koryto dające większe zyski… i geszefciarze gremialnie poprzenosili swoje geszefty do Chin… i kto by tam zwracała uwagę na interes państwa USA .. dla geszefciarzy liczy się wyłącznie ICH zysk ich korzyści.

USA jako państwo państwo nie położyło temu kresu bo geszefciarze jako deep state w istocie rządzą w USA.

To geszefciarze z USA a nie USA wzmocniły Chiny inwestycyjnie i technologicznie.

Dopiero za Obamy i teraz za Trampa USA jako państwo kombinuje jak powstrzymać rozwój Chin (przepychanki o kurs jena , wojna handlowa)
Za późno Chiny już “posiadły” zaawansowane technologie i się usamodzielniły technologicznie…oraz kadrowo. Terach wyspecjalizowane kadry są w Chinach a w USA ich nie ma (specjalista sprzed 20 lat to już tylko emeryt).

To chciwość globalnej mafii żydowskiej która dla zysków zdradziła swoją “kolebkę” bo kolebką siły tej mafii jest USA i jego FED, jego armia.
To sami żydzi doprowadzili do upadku USA swoją pogonią za zyskami oraz cynicznym, kolonialnych stosunkiem do USA.

Wycofanie geszeftów z Chin nic nie da …technologie i kadry zostaną w Chinach. A w USA jest dzisiaj pustynia kadrowa i ogromne koszty pracownicze. .. a wiec brak perspektyw na zyski.. zwłaszcza w konfrontacji z rozkręconą gospodarką Chin.

Oscar 30.09.2018 08:39:34

@Oscar

Jezeli w ogule mozliwe sa jakiekolwiek pozytywne zmiany systemowe majace miec wplyw na reorientacje innych narodow i panstw wkierunku pociagniecia w tym pozytywniejszym kierunku innych narodow to jedynym panstwem ktore tego moze dokonac na naszej planecie jest obecnie Rosja Bowiem tylko Rosja jest w stanie obronic swoim potencjalem wojskowym i dac im ochrone na czas przemian kazde inne panstwo tego nie dokona ze wzgledu na brak potencjalu surwcowego ,terytorialnego,. Chiny tez sie nie licza na razie bo sa na smyczy zaleznosci energetycznej oraz zalezne od rynku zbytu . Wszystkim brakuje czasu ,Rosja tez go potrzebuje by uniezaleznic sie w wielu obszarach gospodarki od systemu zachodu bo zaleznosc ta daje mozliwosc ,,pana swiata,,[np FED] wplywac na sytuacje gospodarcza i spoleczna podkopujac stabilnosc [art,, Rozkwit Rosji I koniec Swiata ,,] Swobodne dysponowanie srodkami przez oligarchow ktore spowodowalo umieszczenie srodkow finansowych w bankach zachodu bylo konieczne na etapie budowania suwerennosci bo nie mozna tak z marszu odciac pepowiny i skazac Rosyjska gospodarke na zapasc technologiczna przed osiagnieciem poziomu mozliwosci samorozwoju. Po tym momencie po osiagnieciu tego etapu tez uwazam ze nalezy srodki finansowe oddac do dyspozycji panstwa bo oligarchia zawsze bedzie sklonna do ich dysponowania zgodnie z partykularnymi interesem ulegajac agenturalnym wplywa iwlasnemu nieokielznanemu egoizmowi [ materializmowi]. Miejmy nadzieje ze albo Putin prtzygotuje ludzi do takiej reorientacji wlasciwych ludzi lub tez wylonia sie oni sami ale niestety wszystko musi odbywac sie w oparciu o sile inaczej w sposob nieodwolalny bedzie to zniszczone prze ,,demokratyczne sily zachody,,dzialajace na wielu plaszczyznach, od srodka i od zewnatrz. Juz kilka lat temu pisalem o koniecznosci przejscia rosyjskiej gospodarki na poziom gospodarki wojennej jako jedynej mozliwosci utrzymania suwerennosci jest to jednak nieslychanie trudny proces wycofywania sie z zaleznosci ,glownie z powodu uzaleznienia od dolara ,bo zbudowanie o jakims poziomie suwerennosci wymaga czasu Rosja nad tym pracuje [ zwiekszanie rezerw zlota]. Miejmy nadzieje ze Rosjanie wytrzymaja ten trudny okres budowania suwerennosci pod obstrzalem zachodnich agresorow.

jan 30.09.2018 09:37:46

@Oscar -cd..

Miejmy nadzieje ze Rosja bedzie tym flagowym okretem ktory w tym okienku czasowym tego wieku zmieni sposob w jaki zyja i spostrzegaja narody rzeczywistosc,jej historyczne doswiadczenia daja taki potencjal ktorego niema juz w zachodnich spoleczenstwach oddanych pod wladze Antychrysta [ Dugin] Kto wie moze te doswiadczenia beda realizacja tego co wypowiedzial Edgar Cayce,jednak najwazniejsza zecza jest dzis utrzymanie suwerennosci Rosji za wszelka cene .Wspolpraca ze srodowiskami pozytywnie zorientowanych srodowisk zydowskich jest tez koniecznym elementem takich przemian, niezaleznie czy sie z tym zgadzamy czy nie poniewarz obecny globalny uklad sil jest nierozewalnie zwiazany z,,Izraelem,, i wszystkimi pozytywnymi silami ktore mozemy podciagnac pod to pojecie w pozytywbnym jego znaczeniu……………………………………………………………………………….

Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

Nieco potem Cayce powiedział tak:

Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.

jan 30.09.2018 09:51:14

 • @ Oscar

Przypomnienie o polityce prywatności Google
Wyniki wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania w sieci
Edgar Cayce (Śpiący Prorok) – przepowiednia jasnowidza dotycząca …
https://facet.onet.pl › Strefa tajemnic › Przepowiednie
16 kwi 2018 – Edgar E. Cayce, najsłynniejszy amerykański jasnowidz, pozostawił … Kilka z nich odnosi się do Rosji, mającej w przyszłości stać się “nadzieją świata” po tym, jak USA i Europa Zachodnia dotkliwie ucierpią wskutek kataklizmu.
Przepowiednie Edgara Cayce odnośnie Rosji i Stanów Zjednoczonych
www.archiwum-tajemnic.pl/…/412-przepowiednie-edgara-cayce-odnośnie-rosji-i-stan…
26 gru 2016 – Przepowiednie Edgara Cayce odnośnie Rosji i USA. Edgar Cayce był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie (1877-1945).
UFO I LUDZIE WSZECHOCEANU: Edgar Cayce o przyszłej Rosji i USA
wszechocean.blogspot.com/2014/11/edgar-cayce-o-przyszej-rosji-i-usa.html
12 lis 2014 – Amerykański jasnowidz Edgar Cayce (1877-1945) był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie. Swoje prognozy tworzył on w …

jan 30.09.2018 09:52:36

BEZ OCENY …

“Jak pokazuje praktyka, każde spolegliwe działanie Putina prowadzi do następnej, jeszcze bardziej bezczelnej prowokacji.”

W GEOPOLITYCE NIE MA MIEJSCE NA EMOCJE…
ZNA SIĘ PAN NA SZACHACH ?
Niech Pan sobie zada proste pytanie :

Co by się stało gdyby, dajmy na to, w ramach symetrycznej odpowiedzi
Rosja zestrzeliła izraelski F16 ?!?

Wielu powie : Rosja pokazałaby jaja ! Otóż to jest prymitywne krótkofalowe myślenie. Rozgorzałaby wrzawa międzynarodowa, a konsekwencje mogłyby być nieobliczalne! Czy takli ruch przywróci życie poległych żołnierzy?!? Jaki jest sens krwawego odwetu? co uzyska Rosja na arenie miedzynarodowej?
Rosja woli odpowiedzieć stanowczo , w zgodzie z wlasnym interesem,ale bez bandyckich awantur.
Działanie siłowe to ostateczność TYLKO GDY ZAGROŻONE BĘDZIE BEZPIECZEŃSTWO ROSJI !
Putin wykonał w związku z tym zestrzeleniem samolotu bardzo sensowny ruch czyli natychmiast ogłosił dostarczenie S300 dla Syrii.
W ten sposób ciągle przypomina – stale budując narracje skierowaną do JEJ SOJUSZNIKÓW I CAŁEGO ŚWIATA, że Rosja ma zamiar przede wszystkim walczyć JEDYNIE W OPARCIU O MIĘDZYNARODOWE NORMY PRAWNE A NIE BANDYCKIE RUCHY ODWETOWE , które i tak są nieskuteczne bo są jedynie pożywką- pretekstem DO DALSZEJ ESKALACJI , która jest – warto pamiętać- SPRZECZNA Z INTERESEM ROSJI !
Rosja potrzebuje stabilizacji – USSRAEL WRĘCZ PRZECIWNIE !

DLATEGO WŁAŚNIE NIE MA I NIE BĘDZIE ODWETU – JAKIEGO SPODZIEWALIBY SIĘ LUDZIE O…
SŁABYCH NERWACH…

W GEOPOLITYCE NIE MA MIEJSCA NA EMOCJE 😉

Paulus Aquarius 30.09.2018 15:21:22

Za: http://spiritolibero.neon24.pl/post/145718,putin-poczatek-upadku

Wypowiedz się