DOWODY I KONSEKWENCJE WIELKIEGO KŁAMSTWA O ATAKACH TERRORYSTYCZNYCH 11 września 2001 r. w Nowym Jorku

Prawda o “9/11”: ujawnianie kłamstw, upamiętnienie tragedii 9/11 Michel Chossudovsky (redaktor) sierpień 2012 r. Dział I – Księga nr 7. Ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r.

Rozdział “9/11” jest częścią globalnych, interaktywnych prac badawczych online (ang. Global Research online) zatytułowany „Dział I” który łączy, w formie rozdziałów, zbiór artykułów ze studiów globalnych prac badawczych, w tym debatę i analizę, o szerokim zakresie tematycznym oraz przedmiotowym

WPROWADZENIE

Tragiczne wydarzenia z 11 września 2001 r. stanowią fundamentalny kamień milowy w historii Ameryki, decydujący przełom, punkt zwrotny. Miliony ludzi zostały zbałamucone w związku z przyczynami i konsekwencjami 11 września.

11 września 2001 r. otwiera epokę kryzysu, wstrząsu i militaryzacji społeczeństwa amerykańskiego.

Dalekosiężna reforma amerykańskiej doktryny wojskowej rozpoczęła się po 11 września.

Rozpoczęły się niekończące się agresywne wojny pod humanitarnym płaszczem przeciw terroryzmowi.

9/11 był także krokiem w kierunku bezwzględnego uchylenia wolności obywatelskich, militaryzacji egzekwowania prawa i inauguracji policyjnego państwa w USA.

11 września 2001 r. oznacza atak globalnej wojny z terroryzmem (GWOT – global war on terrorism), wykorzystywany jako pretekst i uzasadnienie przez USA i jego sojuszników z NATO do przeprowadzenia wojny bez granic, globalnej wojny o podbój.

O jedenastej, rankiem 11 września, administracja Busha ogłosiła już, że Al-Kaida jest odpowiedzialna za ataki na World Trade Center (WTC) i Pentagon. Oświadczenie to zostało złożone przed przeprowadzeniem dokładnego dochodzenia policyjnego.

Dyrektor CIA, George Tenet, oświadczył tego samego ranka, że Osama bin Laden był w stanie zaplanować wielokrotne ataki niemal bez żadnego ostrzeżenia.

Sekretarz stanu Colin Powell nazwał ataki „aktem wojny”, a prezydent Bush potwierdził w wieczornym telewizyjnym przemówieniu do Narodu, że nie będzie rozróżniał terrorystów, którzy dopuścili się tych czynów, i tych, którzy je ukrywają

Były dyrektor CIA James Woolsey, nie wspominając o Afganistanie, wskazał palcem na państwowy sponsoring, sugerując współudział jednego lub więcej zagranicznych rządów. Według słów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, Lawrence’a Eagleburgera: „Po takim ataku na nas, myślę, że pokażemy, że jesteśmy straszni naszą siłą i żądzą odwetu”.

Tego samego wieczoru o godz. 21.30 powstał „gabinet wojenny” zintegrowany przez wybraną liczbę najlepszych wywiadowczych i wojskowych doradców. A o 23.00, pod koniec tego historycznego spotkania w Białym Domu, oficjalnie rozpoczęła się Wojna z Terroryzmem.

Tragiczne wydarzenia z 11 września dostarczyły wymaganego uzasadnienia do prowadzenia wojny z Afganistanem z przyczyn humanitarnych, przy pełnym poparciu światowej opinii publicznej i poparciu społeczności międzynarodowej. Kilku wybitnych postępowców intelektualistów wysunęło argumenty za odwetem przeciwko terroryzmowi, z powodów moralnych i etycznych. Słuszna doktryna wojskowa (jus ad bellum- prawo do wojny) została przyjęta i utrzymana jako wartość nominalna i uzasadnioną odpowiedź na 11 września.

Po 11 września ruch antywojenny był całkowicie odizolowany. Związki zawodowe i organizacje społeczeństwa obywatelskiego połknęły kłamstwa medialne i propagandę rządową. Przyjęli wojnę o zemstę przeciw Afganistanowi, zubożałemu krajowi w Azji Centralnej, zamieszkanego przez 30 milionów ludzi.

Mit o zewnętrznym wrogu i zagrożeniu ze strony islamskich terrorystów był kamieniem węgielnym doktryny wojskowej administracji Busha, wykorzystywanej jako pretekst do inwazji na Afganistan i Irak, nie wspominając już o uchyleniu swobód obywatelskich i konstytucyjnego rządu w Ameryce

Obficie dokumentowana, ale rzadko wspominana przez główne media, Al-Kaida jest dziełem CIA sięgającym wojny sowiecko-afgańskiej. Był to znany fakt, potwierdzony przez liczne źródła, w tym oficjalne dokumenty Kongresu USA, które główne media zdecydowały się albo odrzucić, albo zignorować. Społeczność wywiadu wielokrotnie przyznawała, że rzeczywiście wspierała Osamę bin Ladena, ale że „w następstwie zimnej wojny: zwrócił się przeciwko nam”.

Sprawozdanie Komisji z 11 września w dużej mierze podtrzymało zewnętrzną mitologię wroga, zwiastując Al-Kaidę jako organizację „mózg” kryjącą się za atakami z 11 września 2001 r.

Oficjalna narracja „9/11” nie tylko wypaczyła przyczyny leżące u podstaw upadku budynków World Trade Center, ale także zatarła historyczne zapisy amerykańskiego ukrytego wsparcia dla międzynarodowego terroryzmu, jednocześnie stwarzając iluzję, że zagrożona jest Ameryka i cywilizacja zachodnia.

Bez zewnętrznego wroga nie byłoby wojny z terroryzmem. Cały program bezpieczeństwa narodowego upadłby jak talia kart. Przestępcy wojenni na wysokich stanowiskach nie mieliby żadnej nogi, na której mogliby się oprzeć.

Po 11 września kampania dezinformacji medialnej służyła nie tylko zatopieniu prawdy, ale także usunięciu wielu historycznych dowodów na to, jak ten iluzoryczny, zewnętrzny wróg – Al-Kaida, został sfabrykowany i przekształcony we Wroga Numer Jeden

Kliknij w link do video:

VIDEO: AFTER 9/11: TEN YEARS OF WAR

Specjalna narracyjna produkcja GRTV – autor: James Corbett, 08.09.2011 r.

Rozdział „9/11” składa się ze starannie wyselekcjonowanego zbioru kluczowych artykułów opublikowanych przez Global Research w ciągu ostatnich jedenastu lat.

9/11 był ważnym punktem dla Global Research. Nasza strona internetowa została uruchomiona 9 września 2001 roku, dwa dni przed 11 września. Nasza transmisja z dnia 9 września została upubliczniona 12 września 2001 roku.

W tym zbiorze liczącym ponad 60 rozdziałów zamieściliśmy kilka ważnych raportów z naszych archiwów, opublikowanych przez Global Research w bezpośrednim następstwie ataków. Artykuły te koncentrują się na kwestiach dotyczących osi czasu 9/11, wcześniejszej wiedzy o atakach z 11 września, ataku na Pentagon, kwestii handlu przez poufnych na Wall Street w dniach poprzedzających 9/11, wskazując na uprzednią wiedzę o atakach.

Przeważa złożona sieć kłamstw i fabrykacji, odnoszących się do różnych wymiarów tragedii z 11 września. Kłamstwa zawarte w oficjalnej narracji 9/11 są różnorodne, rozciągając się od stwierdzenia, że Osama bin Laden był mózgiem, do stwierdzenia Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST), że budynki WTC zawaliły się w wyniku wybuchu pożaru. (patrz Część III)

Gdzie był Osama bin Laden 11 września 2001 roku?

Czy istnieje dowód na to, że Osama bin Laden, postrach, koordynował ataki z 11 września, jak twierdzono w oficjalnej narracji 9/11?

Według wiadomości CBS (Dan Rather, 28 stycznia 2002 r.), Wróg Numer Jeden został przyjęty na oddział urologii pakistańskiego szpitala wojskowego w Rawalpindi 10 września 2001 r., dzięki uprzejmości sojusznika Ameryki, niezawodnego sojusznika, Pakistanu. Mógł zostać aresztowany w krótkim czasie, co zaoszczędziłoby nam wielu kłopotów, ale wtedy jeszcze nie znaliśmy Legendy Osamy, która w ciągu ostatnich jedenastu lat zasilała łańcuchy informacyjne, a także przemówienia prezydenckie.

DAN RATHER. Gdy Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w wojnie z terroryzmem naciskają na polowanie na Osamę bin Ladena, CBS News w dniu dzisiejszym ma ekskluzywne informacje o tym, gdzie był bin Laden i co robił w ostatnich godzinach, zanim jego zwolennicy uderzyli w Stanach Zjednoczonych 11 września.

Jest to wynik ciężko pracujących reporterów śledczych prowadzonych przez zespół dziennikarzy prasowych CBS oraz jednego z najlepszych zagranicznych korespondentów w branży, Barry’ego Petersena z CBS. Oto jego raport.

(BEGIN VIDEO TAPE) BARRY PETERSEN, CBS KORESPONDENT (z lektorem): Wszyscy pamiętają, co się stało 11 września. Oto historia tego, co mogło się wydarzyć poprzedniej nocy. Jest to opowieść tak pokrętna jak polowanie na Osamę bin Ladena.

CBS News zostały poinformowane, że w noc przed atakiem terrorystycznym z 11 września Osama bin Laden przebywał w Pakistanie. Udzielano mu leczenia medycznego przy wsparciu wojska, które kilka dni później zadeklarowało poparcie dla amerykańskiej wojny z terroryzmem w Afganistanie. Transkrypcja raportu CBS, zobacz :

http://www.globalresearch.ca/articles/CBS203A.html , oraz:

http://www.cbsnews.com/stories/2002/01/28/eveningnews/main325887.shtml

Nagranie CBS News z Rawalpindi w Pakistanie, w szpitalu, gdzie bin Laden był rzekomo leczony w dzień przed 11 września. [Źródło: CBS News]

Powyższy raport CBS, mający ogromne znaczenie, wskazuje na dwa oczywiste fakty:

  1. Osama bin Laden nie mógł rozsądnie skoordynować ataków z 11 września na szpitalnym łóżku;
  2. Szpital był pod jurysdykcją pakistańskich sił zbrojnych, które mają bliskie powiązania z Pentagonem. Miejsce pobytu Osama bin Ladena było znane zarówno armii pakistańskiej, jak i amerykańskiej.

Amerykańscy doradcy wojskowi i wywiadowczy z siedzibą w Rawalpindi. ściśle współpracowali ze swoimi pakistańskimi odpowiednikami. Nie podjęto ponownie żadnej próby aresztowania najbardziej znanego amerykańskiego zbiega. Sekretarz obrony Donald Rumsfeld twierdził wówczas, że miejsce pobytu Osamy bin Ladena było nieznane. Według Rumsfelda: “To jak szukanie igły w stogu siana” ..

7 listopada 2001 r.: prowadzenie amerykańskiej wojny przeciwko Afganistanowi z zemsty o “9/11”

Bezpośrednią reakcją USA i jej sojuszników na ataki z 11 września było ogłoszenie wojny przeciwko Afganistanowi, popartej uzasadnieniem, że rząd talibski chronił „mózg terroru”, Osamę bin Ladena. Poprzez rzekome ukrywanie bin Ladena, talibowie byli współwinni, zarówno według administracji amerykańskiej, jak i NATO, za to, że prowadzili wojnę przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Papugując oficjalne oświadczenia, mantra zachodnich mediów z 12 września 2001 r. już zatwierdziła rozpoczęcie „działań karnych” skierowanych przeciwko cywilnym celom w Afganistanie. Jak pisze William Saffire w New York Times: „Kiedy rozsądnie określimy bazy i obozy naszych napastników, musimy je sproszkować – minimalizując, ale akceptując ryzyko strat ubocznych – i działać jawnie lub skrycie, aby zdestabilizować narodowych gospodarzy terroru”.

Decyzja ta została podjęta przez wojenny gabinet Bush-Cheney wieczorem 11 września 2001 r. Opierała się ona na założeniu „potwierdzonym” przez szefa CIA, że Al-Kaida stoi za atakami.

Następnego ranka, 12 września 2001 r., posiedzenie Rady Atlantyckiej NATO w Brukseli, zatwierdziło deklarację wojny administracyjnej Busha przeciwko Afganistanowi, powołując się na Artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego.

Akt wojny obcego narodu (Afganistanu) przeciwko członkowi Sojuszu Atlantyckiego (USA) jest aktem wojny przeciwko wszystkim członkom w ramach doktryny NATO o zbiorowym bezpieczeństwie. Ataku na World Trade Center i Pentagon nie można, pod żadnym pozorem, zakwalifikować jako aktu wojny wypowiedzianego przez obcy kraj. Ale nikt chyba nie podniósł tej kwestii.

Tymczasem dwa razy w ciągu września 2001 r. rząd Afganistanu – poprzez kanały dyplomatyczne – zaproponował przekazanie Osamy Bin Ladena amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Te propozycje zostały odrzucone przez prezydenta Busha, ponieważ Ameryka „nie negocjuje z terrorystami”.

Wojna w Afganistanie rozpoczęła się 26 dni później, w dniu 7 października 2001 r. Moment rozpoczęcia tej wojny rodzi pytanie: jak długo trwa planowanie i realizacja wielkiej wojny teatralnej w odległości kilku tysięcy mil. Analitycy wojskowi potwierdzą, że wielka wojna teatralna trwa miesiące i miesiące, a nawet rok lub więcej zaawansowanych przygotowań. Wojna w Afganistanie była już na zaawansowanym etapie planowania przed 11 września 2001 r., co rodzi pytanie o uprzednią wiedzę o zamachach z 11 września.

Uchylenie swobód obywatelskich w Ameryce rozpoczęło się równolegle z bombardowaniem i inwazją w Afganistanie, niemal natychmiast po 11 września, wraz z przyjęciem ustawodawstwa PATRIOT i ustanowieniem aparatu bezpieczeństwa wewnętrznego, pod pretekstem ochrony Amerykanów. Te prawne i instytucjonalne ramy po „9/11” 2001 roku zostały starannie dopracowane przed atakami z 11 września.

Al-Kaida jest amerykańskim zasobem wywiadowczym

Dla zrozumienia ataku z 11 września 2001 r. ważne jest uświadomienie sobie, że amerykański wywiad jest niepisanym architektem islamskiego terroryzmu, który – dzięki temu – powrócił do czasów rozkwitu wojny sowiecko-afgańskiej.

Bin Laden miał 22 lata i był szkolony w sponsorowanym przez CIA obozie szkoleniowym dla partyzantów. Edukacja w Afganistanie w latach poprzedzających wojnę sowiecko-afgańską była w dużej mierze świecka. Dzięki podręcznikom religijnym wyprodukowanym w Nebrasce liczba sponsorowanych przez CIA szkół religijnych (madras) wzrosła z 2.500 w 1980 r. do ponad 39.000.

Reklamy opłacane z funduszy CIA były umieszczane w gazetach i biuletynach na całym świecie, oferując zachęty i motywacje do przyłączenia się do dżihadu [islamskiego] (Pervez Hoodbhoy, Peace Research, 1 maja 2005 r.). Stany Zjednoczone wydały miliony dolarów na dostarczenie afgańskim uczniom podręczników wypełnionych brutalnymi obrazami i wojowniczymi islamskimi naukami. Elementarze były wypełnione rozmową o dżihadzie i rysunkami broni, pocisków, żołnierzy i min, służyły odtąd jako podstawowy program nauczania w szkolnictwie afgańskim. Nawet talibowie korzystali z książek wyprodukowanych w Ameryce (Washington Post, 23 marca 2002 r.).

Pod rządami Reagana polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych ewoluowała w kierunku bezwarunkowego wsparcia i poparcia islamskich bojowników o wolność. Ta aprobata nie została w żaden sposób zmieniona.

W pokrętnej ironii, przez całą erę po „9/11”, wywiad amerykański we współpracy z brytyjskim MI6, izraelskim Mossadem, nadal zapewnia skryte wsparcie radykalnej organizacji islamistycznej rzekomo odpowiedzialnej za ataki z 11 września. Al-Kaida i jej różne stowarzyszone grupy, w tym Libijska Islamska Grupa Walcząca (LIFG – Lybya Islamic Fihgting Group) i frakcje w ramach Wolnej Armii Syrii (FSA – Free Syrian Army) są bezpośrednio wspierane przez USA i NATO.

Z gorzką ironią, USA i ich sojusznicy twierdzą, że toczą wojnę z terroryzmem przeciwko domniemanym architektom z 11 września, a jednocześnie używają agentów Al-Kaidy jako swoich żołnierzy.

Pierwszy rząd od lewej: major Gen. Hamid Gul, dyrektor generalny w Pakistańskiej Dyrekcji Współpracy Międzywywiadowczej (ISI); dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Willian Webster; zastępca dyrektora ds. operacyjnych Clair George; pułkownik ISI; i starszy urzędnik CIA, Milt Bearden, w obozie szkoleniowym Mujahidinów w północno-zachodniej prowincji Pakistanu w 1987 r. (źródło: RAWA)

Spotkanie Ronalda Reagana z dowódcami Mudżahedinów z Afganistanu w Białym Domu w 1985 roku (Archiwa Reagana)

Upadek budynków World Trade Center

Na podstawie ustaleń Richarda Gage’a z „Architektów i Inżynierów dla prawdy 9/11” (ang. Architects and Engineers for 9/11 Truth), upadek budynków World Trade Center nie był spowodowany pożarem wywołanym uderzeniem samolotów:

Spośród wieżowców osadzonych na ponad 100 stalowych konstrukcjach, o wysokich właściwościach p. pożarowych (których ogromna większość, mimo wysokiej temperatury, jest długotrwale wytrzymała), ani jeden nigdy się nie zawalił. Tak więc wszystkim nam zależy, jak to powiedział wasz były szef Działu Nauk Pożarniczych NIST, dr James Quintiere: „aby spojrzeć na inne, rzeczywiste możliwości, które mogły być przyczyną tych upadków”.

Zacznijmy od temperatur – 1.340 F, rejestrowanych w termicznych obrazach powierzchni stosu gruzów World Trade Center tydzień po 11 września przez sprzęt AVIRIS NASA na przelotach USGS. Takich temperatur nie można osiągnąć przez pożary węglowodorowe zagłodzone tlenem. Takie pożary palą się tylko od 600 do 800 F. Pamiętacie, że na szczycie stosu nie było ognia. Źródło tego niewiarygodnego ciepła znajdowało się zatem poniżej powierzchni gruzu, gdzie musiało być znacznie więcej niż 1.340 stopni.

Mark Loizeaux, prezes Controlled Demolition, Inc.(kontrolowane wyburzenie), który został wynajęty do sprzątania budynku 7, powiedział, że „stopioną stal znaleziono w 7 WTC”. Leslie Robertson, inżynier budowlany World Trade Center, oświadczył, że 5 października, 21 dni po atakach, ogniska nadal płonęły, a roztopiona stal wciąż płynęła. Personel straży pożarnej, nagrany na wideo, doniósł, że widział „stopioną stal spływającą w dół po szynach kanałowych … jakbyś był w odlewni – jak lawa z wulkanu”. Joe O’Toole, strażak Bronx, zobaczył dźwig podnoszący stalową belkę pionowo z głębokiego stosu. Powiedział, że „kapie z roztopionej stali”. Bart Voorsanger, architekt wynajęty do ratowania „reliktów z gruzu”, powiedział o wielotonowym „meteorycie”, że jest „przetopionym elementem ze stopionej stali i betonu.”

Stal topi się w temperaturze około 2.850 stopni Celsjusza, około dwa razy tyle, ile temperatura w budynkach World Trade Center Tower 1 i 2, według szacunków NIST. Co, zatem, stopiło stal?

Dodatek C do raportu FEMA BPAT (ang. FEMA – Federal Emergency Menagment Agency – amerykański sztab zarządzania kryzysowego, największy „rząd” na świecie; BPAT – Building Performance Assessment Team – zespół oceny wytrzymałości budynków) dokumentuje próbki stali wykazujące szybkie utlenianie, siarczkowanie i topienie międzykrystaliczne. Płynna mieszanina eutektyczna, w tym siarka z nieznanego źródła, spowodowała intensywną korozję stali, powiększając otwory w szerokich belkach kołnierzowych i roztapianie grubych na pół cala kołnierzy do prawie ostrej jak brzytwa stali w World Trade Center 7. The New York Times nazwał to najgłębszą zagadką odkrytą w śledztwie.

NIST odrzucił wszystkie ważne dowody kryminalistyczne ze swojego raportu. Dlaczego? Ponieważ nie pasowało to do oficjalnej teorii spisku.

W zeszłym roku, fizyk Steven Jones, dwóch innych fizyków i geolog analizowali żużel na końcach belek i w próbkach wcześniej roztopionego metalu. Znaleźli żelazo, aluminium, siarkę, mangan i fluor – chemiczne dowody termitu, zaawansowanego technologicznie zapalającego ładunku, używanego przez wojsko do przecinania stali, jak gorący nóż przez masło. Produktem ubocznym reakcji termicznej jest roztopione żelazo! Nie ma żadnego innego możliwego źródła dla całego znalezionego stopionego żelaza. Jednym z kluczowych składników procesu „thermate” jest siarka, która może tworzyć ciekły eutektyk, który FEMA znalazł i obniżył temperaturę topnienia stali.

Dodatkowo, katastroficzna awaria strukturalna World Trade Center 7 wykazała wszystkie cechy wybuchowego, kontrolowanego wyburzania.

Zniszczenie rozpoczęło się nagle u podstawy budynku. Kilku pierwszych respondentów zgłosiło wybuchy, które nastąpiły około sekundy przed upadkiem. Był to symetryczny, prawie jednostajny co do prędkości upadek, przez ścieżkę o największej wytrzymałości o masie 40 000 ton stali zaprojektowanych, aby stawić opór takiemu obciążeniu – prosto w swoją własną podstawę.

Wymaga to, aby wszystkie kolumny obwodowe, a także kolumny rdzenia, zawiodły w ciągu ułamka sekundy od siebie. Pojawiło się również na sieciowych nagraniach wideo, szereg źle obliczonych w czasie wybuchów (zakłócenia?) na walących się siedmiu najwyższych piętrach. I mamy zeznania fachowca, Danny Jowenko, z ośrodka europejskich ekspertów od wyburzeń, który powiedział: „To jest kontrolowane wyburzenie … zrobił to zespół ekspertów  … To jest profesjonalna robota, bez żadnych wątpliwości”.

Ogień nie może wywołać takich skutków. Ogień powoduje duże, stopniowe odkształcenia i asymetryczne zapadnięcia. „Thermate” może spowodować wszystkie te efekty w połączeniu  z użyciem liniowych ładunków. Jeśli “thermate” powstaje w ultradrobnych cząstkach, jak to zostało wykonane w Los Alamos National Laboratory, nazywa się to „super-thermate” i jest bardzo wybuchowe (Richard Gage, styczeń 2008).

Poniższe Video „AE 9/11 Truth” dostarcza niezbitych dowodów na to, że wieże centralne WTC zostały zniszczono przez kontrolowane wyburzenie. https://www.youtube.com/watch?v=n4xtcn6-5yw

Według Davida Raya Griffina:

„Oficjalna teoria upadku jest więc w istocie teorią ognia, zatem nie można zbytnio podkreślać, że pożar nigdy nie spowodował zawalenia dużych budynków o konstrukcji stalowej – nigdy, czy przed 11 września, czy po 11 września, lub gdziekolwiek na świecie w dniu 11 września, z wyjątkiem rzekomo Nowego Jorku – nigdy”.

(Patrz: David Ray Griffin).

Według „Architektów i Inżynierów na temat Prawdy 9/11” (AE11Truth), w oparciu o solidne analizy naukowe i dowody, upadek wież WTC został zaprojektowany przez kontrolowane wyburzenia. Podczas, gdy AE11Truth nie spekuluje, kto może być odpowiedzialny za spisek mający na celu obalenie budynków WTC, niemniej jednak sugerują oni, że przeprowadzenie takiej operacji wymagałoby starannie zaplanowanego działania z uprzednim dostępem do budynków, jak również zaawansowanego poziomu doświadczenia w używaniu materiałów wybuchowych itp.

Upadek budynku WTC 7

Najbardziej groteskowe kłamstwo dotyczy ogłoszenia BBC i CNN po południu 11 września, kiedy to WTC, Budynek 7 (Budynek Salomona) zawalił się. Raport BBC został opublikowany o godzinie 17:00, 21 minut przed faktycznym pojawieniem się zawalenia, nieuchronnie wskazując na wcześniejsze informacje o upadku WTC 7. Kotwica CNN, Aaron Brown, ogłosiła, że budynek „zawalił się lub wali się” około godziny przed wydarzeniem.

(Zobacz WTC7.net ukrytą historię Budynku 7: Wiedza na temat upadku WTC 7 pod linkiem:

WTC7.net the hidden story of Building 7: Foreknowledge of WTC 7’s Collapse

 

Kotwica CNN; Aaron Brown, wydaje się     walczyć o zrozumienie tego, co widzi w minutę po tym, jak ogłosił, że Budynek 7, którego prosta fasada jest wyraźnie widoczna w jego perspektywie w kierunku WTC, zawaliła się lub wali się.

Zatuszowanie i współdziałanie

Rozdział „9/11” przedstawia faktyczne informacje i analizy, które wskazują na zatuszowanie i współudział na najwyższym szczeblu rządu USA.

Ten zbiór artykułów autorstwa wybitnych mistrzów pióra, naukowców, architektów, inżynierów w dużej mierze obala oficjalną wersję Raportu Komisji z 11 września, który jest omawiany w części IV. Odrzuca pogląd, że Ameryka została zaatakowana 11 września 2001 r. na rozkaz Osamy bin Ladena.

Jest to kwestia zasadnicza, ponieważ amerykańska doktryna wojskowa od 11 września opiera się na „obronie amerykańskiej ojczyzny” przed islamskimi terrorystami, a także na wyprzedzających wojnach przeciwko Al-Kaidzie i jej różnym „państwowym sponsorom”. Afganistan został zbombardowany i najechany w ramach „wojny z terroryzmem”. W marcu 2003 r. Irak został również zaatakowany.

Wojenna propaganda

Fikcja przeważa nad rzeczywistością. Aby propaganda była skuteczna, opinia publiczna musi stanowczo poprzeć oficjalną relację z 11 września, że za atakami stoi Al Kaida. Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest dobrze zorganizowana struktura dezinformacji medialnej (część XI). Utrwalenie legendy z 11 września wymaga również przeciwstawienia się i zatarcia „Ruchu na dla prawdy z 11 września” (ang. 9/11 Truth Movement).

Przez cały okres po 11 września, wydarzenia i okoliczności związane z Al-Kaidą prezentowane są opinii publicznej codziennie. Należą do nich groźby terrorystyczne, ostrzeżenia i ataki, dochodzenia policyjne, rebelie i kontr-rebelie, zmiana reżimu na poziomie kraju, konflikt społeczny, przemoc na tle religijnym, rasizm, podziały religijne, myślenie islamskie, wartości zachodnie itp.

Z kolei 11 września, Al-Kaida – retoryka wojny z terroryzmem przenika dyskurs polityczny na wszystkich szczeblach władzy, w tym debatę dwupartyjną na Kapitolu, w komisjach Izby i Senatu, w brytyjskiej Izbie Gmin, i – abyśmy nie zapomnieli – na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

11 września i koncepcje Al-Kaidy, powtarzane ad nudity mają potencjalnie traumatyczny wpływ na ludzki umysł i zdolność normalnych ludzi do analizowania i pojmowania „prawdziwego zewnętrznego świata” wojny, polityki i kryzysu gospodarczego.

Stawką jest ludzka świadomość i zrozumienie oparte na pojęciach i faktach.

11 września nie ma sprawdzalnych „faktów” i „pojęć”, ponieważ 11 września i Al-Kaida przekształciły się w mitologię medialną, legendę, wymyślony konstrukt ideologiczny, używany jako tępe narzędzie dezinformacji medialnej i propagandy wojennej .

Al Kaida stanowi stylizowaną, fałszywą i niemal folklorystyczną abstrakcję terroryzmu, która przenika wewnętrzną świadomość milionów ludzi na całym świecie.

Odniesienie do Al-Kaidy stało się dogmatem, przekonaniem, które większość ludzi uznaje bezwarunkowo.

Czy to jest indoktrynacja polityczna? Czy to pranie mózgu? Jeśli tak, to jaki jest podstawowy cel?

Zdolność ludzi do niezależnej analizy wydarzeń na świecie, jak również do rozwiązywania związków przyczynowych dotyczących polityki i społeczeństwa, jest znacznie ograniczona. To jest cel!

Rutynowe wykorzystywanie 9/11 i Al-Kaidy do generowania ogólnych wyjaśnień złożonych wydarzeń politycznych ma na celu wywołanie zamieszania. Zapobiega myśleniu ludzi.

Wszystkie te złożone wydarzenia związane z Al-Kaidą są wyjaśniane przez polityków, korporacyjne media, hollywoodzkie i waszyngtońskie think tanki pod jedynym nagłówkiem „złych facetów”, w którym Al-Kaida jest przypadkowo i wielokrotnie określana jako „przyczyna” licznych wydarzeń terrorystycznych na całym świecie.

Rzekoma rola Iraku w atakach z 11 września

Mitologia 9/11 była ostoją propagandy wojennej. W 2002 r., poprzedzając inwazję Iraku w marcu 2003 r., twierdzenia o Osamie bin Ladenie i broni masowego rażenia były szeroko rozpowszechniane w całym łańcuchu wiadomości. Oficjalnym stanowiskiem Waszyngtonu było to, że Saddam Hussein nie był odpowiedzialny za ataki z 11 września 2001 roku, ale insynuacje mnożyły się zarówno w wypowiedziach prezydenckich, jak i w zachodnich mediach. Według Busha, podczas konferencji prasowej w październiku 2002 roku:

Zagrożenie pochodzi z Iraku. Wynika to bezpośrednio z własnych działań irackiego reżimu – historii agresji i jej dążenia do arsenału terroru. ., .. Nie możemy też zapomnieć o najbardziej żywych wydarzeniach z najnowszej historii. 11 września 2001 roku Ameryka poczuła swoją bezbronność – nawet wobec zagrożeń, które gromadzą się po drugiej stronie Ziemi. Postanowiliśmy to rozwiązać i dzisiaj jesteśmy zdecydowani na konfrontację z każdym zagrożeniem, z dowolnego źródła [Iraku], które może przynieść nagły terror i cierpienie Ameryce. Prezydent Bush nakreśla zagrożenie Irakiem, 7 października 2002 r.)

Zaledwie dwa tygodnie przed inwazją na Irak, atak z 11 września 2001 r. wielokrotnie został wymieniony przez prezydenta Busha. W tygodniach poprzedzających inwazję marcową 45 procent Amerykanów uważało Saddama Husseina za osobiście zaangażowanego w atakach z 11 września 2001 roku. Wpływ Busha łączącego 9/11 i Irak / The Christian Science Monitor – CSMonitor.com, 14 marca 2003 r.)

Tymczasem pojawił się nowy terrorysta: Abu Musab Al-Zarkawi.

W historycznym przemówieniu Colina Powella do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, w lutym 2003 r. przedstawiono szczegółową „dokumentację” o złowieszczym związku między Saddamem Husseinem a Abu Musabem Al-Zarkawim, koncentrując się na jego umiejętności wytwarzania śmiercionośnej broni chemicznej, biologicznej i radiologicznej, przy pełnym poparciu i aprobacie dla świeckiego reżimu Baas. Implikacją twierdzeń Colina Powella, które były całkowicie sfabrykowane, było to, że Saddam Hussein i organizacja stowarzyszona z Al-Kaidą wzięli udział w produkcji broni masowego rażenia w północnym Iraku, a rząd Husajna był „państwowym sponsorem” terroryzmu.

Główny ciąg kampanii dezinformacyjnej był kontynuowany po inwazji na Irak w marcu 2003 roku. Polegało to na przedstawieniu irackiego ruchu oporu jako terrorystów. Wizerunek terrorystów przeciwnych demokracji walczącej z siłami pokojowymi Stanów Zjednoczonych pojawił się na ekranach telewizyjnych i w tabloidach z wiadomościami na całym świecie.

Iran: domniemany sponsor państwowy 9/11

W następstwie inwazji w Iraku pojawiły się te same oskarżenia w stosunku do Iranu o domniemane państwowe sponsorowanie terroryzmu.

W grudniu 2011 r. Islamska Republika Iranu została potępiona przez sąd na Manhattanie za rzekomą rolę we wspieraniu Al-Kaidy w atakach z 11 września.

Dochodzenie w sprawie rzekomej roli Teheranu zostało wszczęte w 2004 r., zgodnie z zaleceniem Komisji 9/11 „dotyczącej widocznego związku między Iranem, Hezbollahem i porywaczami z 11 września”. Zalecenie Komisji 9/11 brzmiało, że ten „pozorny związek” wymagał „dalszego dochodzenia rządu USA” (9/11 Raport Komisji, s. 241). (Patrz sprawa Iran 911 Case).

W wyroku wydanym w grudniu 2011 r. (Havlish przeciwko Iranowi) „Sędzia okręgowy U.S., George B. Daniels orzekł, że Iran i Hezbollah materialnie i bezpośrednio poparli al-Kaidę w ataku z 11 września 2001 r. i są prawnie odpowiedzialni za szkody wyrządzone setkom członków rodzin ofiar z 11 września, którzy są powodami w sprawie”.

Według prawników skarżących „Iran, Hezbollah i al-Kaida stworzyli sojusz terrorystyczny na początku lat dziewięćdziesiątych. Powołując się na ekspertów bezpieczeństwa narodowego i wywiadu, prawnicy wyjaśnili, jak pragmatyczni przywódcy terroru przezwyciężyli podział sunnicko-szyicki, aby skonfrontować się ze Stanami Zjednoczonymi („Wielki Szatan”) i Izraelem („Mniejszym Szatanem”). Iran i Hezbollah rzekomo dostarczyli szkolenia dla członków al-Kaidy w zakresie, między innymi, użycia materiałów wybuchowych do niszczenia dużych budynków” (patrz sprawa Iran 911 Case).

Ta procedura sądowa jest niczym innym, jak inną brutalną bronią w sfabrykowanej „Wojnie z terrorem”, która ma być używana przeciwko innemu muzułmańskiemu krajowi w celu destabilizacji Iranu, a także usprawiedliwienia trwających militarnych zagrożeń. Mówi też o wiele więcej o ludziach stojących za procesem, niż o oskarżonym. Ekspertcy świadkowie, którzy zeznawali przeciwko Iranowi, są bardzo aktywni w podżeganiu do neokonserwatyzmu. Należą oni do sieci architektów XX-wiecznych wojen na Bliskim Wschodzie, od wysokiej klasy propagandystów po oficerów wywiadu i oficerów wojskowych, w tym byłych urzędników USA.

Tym, co tworzy ten absurd, jest to, że we wrześniu 2011 r., kilka miesięcy przed wydaniem wyroku, irański prezydent Mahmud Ahmadineżad, który zakwestionował oficjalną narrację 9/11, został oskarżony przez przywódców Al-Kaidy o „szerzenie teorii spiskowych o atakach 9/11″. Półoficjalne centrum medialne Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim podkreślało, że Al-Kaida „stała za atakami i skrytykowała irańskiego prezydenta za zdyskredytowanie grupy terrorystycznej”. (Zob. Julie Levesque,  Iran Accused of being behind 9/11 Attacks. U.S. Court Judgment, December 2011 (Havlish v. Iran), wyrok Trybunału w USA, grudzień 2011 r. (Havlish przeciwko Iranowi), Global Research, 11 maja 2012 r.)

Al-Kaida: żołnierze piechoty US-NATO

Jak na ironię, podczas gdy Waszyngton oskarża Iran i Afganistan o wspieranie terroryzmu, historyczne dane i dowody niezaprzeczalnie wskazują na „sponsoring państwowy” Al-Kaidy przez CIA, MI6 i ich odpowiedniki w Pakistanie, Katarze i Arabii Saudyjskiej.

Zespoły śmierci Al-Kaidy zostały zwerbowane do prowadzenia wojen humanitarnych w Ameryce, na całym Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

W Syrii jednostki Al-Kaidy zostały zrekrutowane przez NATO i najwyższe tureckie dowództwo: „dyskutowano także w Brukseli i Ankarze, jak podają nasze źródła, trwa kampania mająca na celu pozyskanie tysięcy muzułmańskich wolontariuszy z krajów Bliskiego Wschodu i świata muzułmańskiego do walki wraz z syryjskimi rebeliantami” (http://www.debka.com/article/21255/ ; Debkafile, 31 sierpnia 2011 r.).

W Libii dżihadyści z Afganistanu szkoleni przez CIA zostali wysłani do walki z „prodemokratycznymi” rebeliantami pod dowództwem „byłego” przywódcy Islamskiej Grupy Bojowej Libii (LIFG) Abdela Hakima Belhadja:

Zachodni twórcy polityki przyznają, że operacje NATO w Libii odegrały główną rolę w ośmieszaniu frakcji Al-Kaidy, AQIM (Al-Kaida w Islamskim Maghrebie). W swoim artykule pt. „Nowe zagrożenie Al Kaidą” (ang. The New Al.-Qaeda Menace) zamieszczonym w „Fortune 500”, finansowanym przez Brookings Institution, Bruce Riedel (ekspert od zwalczania terroryzmu) przyznaje, że AQIM jest teraz silnie uzbrojony dzięki interwencji NATO w Libii oraz że sztab AQIM w Mali w Afryce Północnej służy jako baza dla działań terrorystycznych w całym regionie:

http://www.globalresearch.ca/al-qaeda-and-natos-pan-arab-terrorist-blitzkrieg/

Spis treści Rozdziału 9/11

Części I Rozdziału 9/11 podaje przegląd tego, co stało się rano 11 września, w Białym Domu, na Kapitolu, w Pentagonie, w Kwaterze Głównej Dowództwa Strategicznego (USSTRATCOM), jaka była odpowiedź Sił Powietrznych USA w bezpośrednim ataku.

Część II koncentruje się na tym „co się stało w samolotach”, jak opisano w raporcie Komisji 9/11.

Część III rzuca światło na to, co spowodowało upadek budynków World Trade Center. Podważa również oficjalną narrację dotyczącą ataku na Pentagon.

Część IV zawiera opinie i odrzuca wnioski z raportu Komisji z 11 września.

Część V koncentruje się na kwestii uprzedniej wiedzy zachodnich agencji wywiadowczych.

Część VI analizuje kwestię, w jaki sposób wcześniejsza wiedza o atakach została użyta jako narzędzie handlu wykorzystującego informacje poufne na temat zapasów linii lotniczych w dniach poprzedzających 11 września 2001 r. Zbadano również zyski finansowe wynikające z roszczeń ubezpieczeniowych na rzecz dzierżawców budynków WTC.

Część VII koncentruje się na historii i centralnej roli Al-Kaidy jako zasobu wywiadu USA. Od czasu wojny sowiecko-afgańskiej wywiad amerykański wspierał formację różnych organizacji dżihadystycznych. Zrozumienie tej historii jest kluczowe dla obalenia oficjalnej narracji z 11 września, która twierdzi, że Al-Kaida stała za atakami.

Część VIII skupia się na życiu i śmierci „mózgu terroru” z 11 września, Osamie bin Ladenie, który został zwerbowany przez CIA w okresie rozkwitu sowieckiej wojny afgańskiej. Ta sekcja zawiera również analizę tajemniczej śmierci Osamy bin Ladena, rzekomo dokonanej przez US Navy Seals na przedmieściach Islamabadu w maju 2011 roku.

Część IX koncentruje się na „Fałszywych flagach” i „Drugim 9/11” w Pentagonie.

Część X analizuje kwestię „szczegółowych wydarzeń” z udziałem uznanych naukowców Petera Dale Scotta i Daniele Ganser.

Część XI bada strukturę propagandy z 11 września, która polega na „tworzeniu” i „utrwalaniu legendy” o 9/11. Jak to osiągnąć? Nieustannie, na co dzień, Al-Kaida, rzekomy mózg 9/11 jest określany przez zachodnie media, urzędników państwowych, członków Kongresu USA, analityków z Wall Street itp. jako przyczyna licznych wydarzeń na świecie.

Część XII koncentruje się na praktyce sprawiedliwości skierowanej przeciwko domniemanym sprawcom zamachów z 11 września.

Legalność propagandy 9/11 wymaga sfabrykowania „przekonujących dowodów” i „dowodu”, że oskarżeni faktycznie przeprowadzili ataki. Skazanie muzułmanów przetrzymywanych w Guantanamo jest częścią propagandy wojennej. Przedstawia niewinnych mężczyzn, którzy są oskarżeni o ataki z 11 września, w oparciu o zeznania zdobyte przez systematyczne tortury podczas ich przetrzymywania.

Część XIII koncentruje się na prawdzie 9/11. Celem prawdy 9/11 jest ostatecznie rozmontowanie aparatu propagandowego, który manipuluje ludzkim sposobem myślenia. Rozdział 9/11 kończy się retrospektywnym poglądem wydarzeń 9/11 dziesięć lat później.

CZĘŚĆ I

Oś czasu: co się stało w dniu 11 września 2001 roku

Nothing Urgent: The Curious Lack of Military Action on the Morning of September. 11, 2001

Nic pilnego: dziwny brak akcji militarnej rankiem 11września 2001 – autor: George Szamuely, 12.08.2012 r.

Political Deception: The Missing Link behind 9-11

Polityczne oszustwo: brakujące ogniwo za 9/11 – autor: Michel Chossudovsky, 20.06.2002 r.

Rankiem 11 września, główny szpieg Pakistanu, generał Mahmud Ahmad, „człowiek-pieniądze” (ang. money-man), rzekomo stojący za porywaczami 9/11, był na śniadaniu na Kapitolu, którego gospodarzem byli Bob Graham i przewodniczący Kongresu Porter Goss, przewodniczący Senatu i Komitetów Wywiadu Domowego (ang. House Ineligence Committees).

9/11 Contradictions: Bush in the Classroom

Sprzeczności 9/11: Bush w klasie – autor David Ray Griffin, 04.04.2008 r

9/11 Contradictions: When Did Cheney Enter the Underground Bunker?

Sprzeczności 9/11: kiedy Cheney wszedł do podziemnego bunkra? – autor: David Ray Griffin, 24.04.2008 r.

VIDEO: Pilots For 9/11 Truth: Intercepted

Nie przegap tego ważnego dokumentu, teraz na GRTV, 16.05.2012 r.

CZĘŚĆ II

Co się stało w samolotach

“United 93”: What Happened on the Planes?

“United 93” Co stało się w samolotach – autor: Michel Chossudovsky, 01.05.2006 r.

Phone Calls from the 9/11 Airliners

Połączenia telefoniczne z samolotów 9/11

Odpowiedzi na pytania wywołane moim wywiadem – autor: prof. David Ray Griffin, 12.01.2010 r.

Biorąc pod uwagę technologię telefonii komórkowej dostępną w 2001 roku, połączenia komórkowe z samolotów na wysokości ponad kilku tysięcy stóp były praktycznie niemożliwe.

Ted Olson’s Report of Phone Calls from Barbara Olson on 9/11: Three Official Denials

Raport telefoniczny Teda Olsona od Barbary Olson z 11 września: trzy oficjalne odmowy Autor: David Ray Griffin, 01.04. 2008 r.

Raport Teda Olsona był bardzo ważny. Dostarczył oczywistych „dowodów”, że ‘amerykański 77’ uderzył w Pentagon.

CZĘŚĆ III

Co spowodowało upadek budynków WTC i Pentagonu?

The Destruction of the World Trade Center: Why the Official Account Cannot Be True

Zniszczenie World Trade Center: dlaczego oficjalne sprawozdanie nie może być prawdziwe – autor: dr David Ray Griffin. 29+.01.2006 r.

Oficjalna teoria na temat Twin Towers (bliźniacze wieże) mówi, że upadły z powodu połączonego wpływu uderzenia samolotów i powstałych pożarów.

Evidence Refutes the Official 9/11 Investigation: The Scientific Forensic Facts

Dowody obalają oficjalne śledztwo z 11 września: naukowe fakty kryminalistyczne – autorzy: Richard Gage, Gregg Roberts. 13.10.2010 r.

VIDEO: Controlled Demolitions Caused the Collapse of the World Trade Center (WTC) buildings on September 11, 2001

WIDEO: Kontrolowane wyburzenia spowodowały zawalenie budynków World Trade Center (WTC) 11 września 2001 roku – autor: Richard Gage, 20.09.2009 r.

VIDEO: 9/11: The Myth and The Reality  teraz na GRTV

Video: Mit 9/11 I rzeczywistość – autor: prof. David Ray Griffin, 30.08.2011 r.

Undisputed Facts Point to the Controlled Demolition of WTC 7

Bezsporne fakty wskazują na kontrolowane wyburzenie WTC 7 – autor Richard Gage, 28.03. 2008 r.

VIDEO: 9/11 Explosive Evidence: Experts Speak Out

WIDEO: 9/11 wybuchowe dowody: Eksperci mówią – zobacz zwiastun tego przełomowego filmu w telewizji GRTV, 03.08.2011 r.

9/11: “Honest Mistake” or BBC Foreknowledge of Collapse of WTC 7? Jane Standley Breaks Her Silence

9/11: „Uczciwy błąd” lub BBC uprzednia wiedza o upadku WTC 7? Jane Standley przerywa jej milczenie – autor: James Higham, 18.08.2011 r.

The Collapse of WTC Building Seven.

Upadek budynku 7 WTC – wywiad komentowany przez Elizabeth Woodworth – autor: David Ray Griffin, 17.10.2009 r.

Building What? How SCADs Can Be Hidden in Plain Sight: The 9/11 “Official Story” and the Collapse of WTC Building Seven

Budynek, co? Jak wiele może ukryć zwykły widok: oficjalna historia 9/11 i upadek budynku WTC siódemka – autor: prof. David Ray Griffin, 30.05.2010 r.

Poza pominięciem i fałszowaniem dowodów, NIST popełniło również rodzaj oszustwa naukowego zwanego sfabrykowaniem, co oznacza po prostu „wymyślanie wyników”.

VIDEO; Firefighters’ Analysis of the 9/11 Attacks Refutes the Official Report

WIDEO; Analiza strażaków ataków z 11 września 2001 r. odrzuca  oficjalny raport – autor: Erik Lawyer, 27.08.2012 r.

VIDEO: Pentagon Admits More 9/11 Remains Dumped in Landfill

WIDEO: Pentagon przyznaje więcej szczątków 9/11 wyrzucono na składowisko – autor: James Corbett, 01.03.2012 r.

Pentagon ujawnił, że niektóre z niezidentyfikowanych szczątków ofiar z Pentagonu i terenu Shanksville 11 września 2001 r. zostały wyrzucone na składowisko

9/11: The Attack on the Pentagon on September 11, 2001

9/11: atak na Pentagon 11 września 2001 r. – oficjalna wersja zawiera ogromne kłamstwo – autor: Thierry Meyssan, 16.08.2012 r.

CZĘŚĆ IV

Kłamstwa i fabrykacje: sprawozdanie Komisji z 11 września

A National Disgrace: A Review of the 9/11 Commission Report

Hańba narodowa: przegląd sprawozdania Komisji z 11 września – – autor: David Ray Griffin 24.03.2005 r.

The 9/11 Commission Report: A 571 Page Lie

Raport Komisji 9/11: 571 –stronicowe kłamstwo – autor: dr David Ray Griffin, 08.09.2005 r.

September 11, 2001: 21 Reasons to Question the Official Story about 9/11

11 września 2001: 21 powodów, by zakwestionować oficjalną historię o 9/11 – autor: David Ray Griffin, 11.09.2008 r.

911 “Conspiracy Theorists” Vindicated: Pentagon deliberately misled Public Opinion

9/11 „Teoretyzmy spiskowe” Dochodzenie: Pentagon celowo wprowadzał w błąd opinię publiczną.

Urzędnicy wojskowi złożyli fałszywe oświadczenia do Kongresu i Komisji 9/11- autor: Michel Chossudovsky, 02.08.2006 r.

The 9/11 Commission’s Incredible Tales

Niesamowite opowieści Komisji 9/11

Loty 11, 175, 77 i 93 – autor: prof. David Ray Griffin, 13.12.2008 r.

9/11 and the War on Terror: Polls Show What People Think 10 Years Later

9/11 i wojna z terroryzmem: sondaże pokazują, co ludzie myślą 10 lat później – autor: Washington’s Blog, 10.09.2008 r.

CZĘŚĆ V

Fabrykowanie 9/11

VIDEO: The SECRET SERVICE ON 9/11: What did the Government Know?

WIDEO: SECRET SERVICE w dniu 9/11: Co wiedział rząd?

Dowiedz się więcej o fabularnym wywiadzie na GRTV w tym tygodniu – autorzy: Kevin Ryan, James Corbett, 04.10.2012 r.

9/11 Foreknowledge and “Intelligence Failures”: “Revealing the Lies” on 9/11 Perpetuates the “Big Lie”

9/11 Fabrykowanie i „niepowodzenia wywiadu”: „Ujawnienie kłamstw” z 11 września 2001 r. Utrwalenie „Wielkiego Kłamstwa” – autor: prof. Michel Chossudovsky, 14.09.2011 r.

„Fabrykowanie” i „akt bezczynności” podtrzymują pogląd, że ataki terrorystyczne (akt wojenny) „prowadzone przez muzułmanów przeciwko Ameryce” są prawdziwe, podczas gdy wszystkie fakty i odkrycia wskazują, że to „przykrywka” i współudział na najwyższych szczeblach rządu Stanów Zjednoczonych.

Foreknowledge of 9/11 by Western Intelligence Agencies

Fabrykowanie z 9/11 przez zachodnie agencje wywiadowcze – autor: Michael C. Ruppert, 21.08.2012 r.

CZĘŚĆ VI

Poufny handel i finansowa Bonanza “9/11”

9/11 Attacks: Criminal Foreknowledge and Insider Trading lead directly to the CIAĄŻs Highest Ranks

Ataki 9/11: Wiedza kryminalna i handel wykorzystujący informacje poufne prowadzą bezpośrednio do najwyższych rang CIA.

Dyrektor wykonawczy CIA „Buzzy” Krongard zarządzał firmą, która zajmowała się opcjami „Put” (postaw) na UAL (University of Arts London) – autor: Michael C. Ruppert, 13.08.2012 r.

The 9/11 Attacks on the World Trade Center (WTC): Unspoken Financial Bonanza

Ataki 9/11 na World Trade Center (WTC): nieopisana finansowa Bonanza – autor: prof. Michel Chossudovsky, 27.04.2012 r.

SEPTEMBER 11, 2001: Insider Trading 9/11 … the Facts Laid Bare

11 września 2001: poufny handel 9/11 … nagie fakty – – autor: Lars Schall, 20.03.2012 r.

Osama Bin Laden and The 911 Illusion: The 9/11 Short-Selling Financial Scam

Osama bin Laden i iluzja 9/11: krótkoterminowe oszustwa finansowe 9/11 – autor: Dean Henderson, 09.05.2011 r.

CZĘŚĆ VII

9/11 i „Globalna wojna z terroryzmem” (GWOT)

Political Deception: The Missing Link behind 9-11

Polityczne oszustwo: brakujące ogniwo za 9/11 – autor: Michel Chossudovsky,20.06.2002 r.

Rankiem 11 września, główny szpieg Pakistanu, generał Mahmud Ahmad, „człowiek-pieniądze” rzekomo stał za porywaczami 9/11, był na śniadaniu na Kapitolu, którego gospodarzem byli Bob Graham i republikanin Porter Goss, przewodniczący Senatu i komitetów House Intelligence.

9/11 ANALYSIS: From Ronald Reagan and the Soviet-Afghan War to George W Bush and September 11, 2001

Analiza 9/11: od Ronalda Reagana i wojny sowiecko-afgańskiej do Georga W.Busha i 11 września 2001 r. – autor Michel Chossudovsky, 09.09.2010 r.

Osama bin Laden został zwerbowany przez CIA w 1979 roku. USA wydały miliony dolarów na dostarczenie afgańskim uczniom podręczników wypełnionych brutalnymi obrazami i wojowniczymi islamskimi naukami.

The Central Role of Al Qaeda in BushĄŻs National Security Doctrine

“Ujawnienie kłamstw” z 9/11 uwiecznia „Wielkie kłamstwo” – autor: Michel Chossudovsky, 12.07.2007 r.

September 11, 2001: America and NATO Decla re War on Afghanistan

11 września 2001r.: Ameryka i NATO ogłaszają Wojnę z Afganistanem

Doktryna NATO o zbiorowym bezpieczeństwie – autor: Michel Chossudovsky, 21.12.2009 r.

America’s Holy Crusade against the Muslim World.

Amerykańska święta krucjata przeciwko muzułmańskiemu światu – by Michel Chossudovsky 30.08.2010 r.

To, co się teraz rozwija, jest uogólnionym procesem demonizacji całej populacji ludności.

Osamagate

Osamagate – autor Michel Chossudovsky, 09.10.2001 r.

Główne uzasadnienie prowadzenia tej wojny zostało całkowicie sfabrykowane. Naród amerykański został celowo i świadomie wprowadzony w błąd przez rząd, by wesprzeć wielką wojskową przygodę, która wpływa na naszą wspólną przyszłość.

The “Demonization” of Muslims and the Battle for Oil

Demonizacja muzułmanów i bitwa o ropę – autor: Michel Chossudovsky, 04.01.2007 r.

Kraje muzułmańskie posiadają trzy czwarte światowych zasobów ropy naftowej. Natomiast Stany Zjednoczone Ameryki mają zaledwie 2 procent wszystkich rezerw ropy naftowej.

Was America Attacked by Muslims on 9/11?

Czy Amerykę zaatakowali muzułmanie 9/11? – autor: David Ray Griffin, 10.09.2008 r.

Duża część amerykańskiej polityki zagranicznej od 11 września opiera się na założeniu, że Stany Zjednoczone zostały zaatakowane przez muzułmanów w dniu 11 września.

New Documents Detail America’s Strategic Response to 9/11

Nowe dokumenty opisują strategiczną odpowiedź Ameryki na 9/11

Cel wojenny Rumsfelda: „Znacząco zmienić światową mapę polityczną” – Archiwum Bezpieczeństwa Narodowego, 12.09.2011 r.

CZĘŚĆ VIII

Rzekomy mózg 9/11. Życie i śmierć Osama bin Ladena.

Who Is Osama Bin Laden?

Kim jest Osama bin Laden? – autor: Michel Chossudovsky, 12.09.2001 r.

VIDEO: The Last Word on Osama Bin Laden

Video: Ostatnie słowo o Osamie Bin Ladenie – autor: James Corbett, 24.05.2011 r.

Osama bin Laden: A Creation of the CIA

Osama bin Laden wykreowany przez CIA – aotor: Michel Chossudovsky, 03.05.2011 r.

Interview with Osama bin Laden. Denies his Involvement in 9/11

Wywiad z Osamą bin Ladenem. Zaprzecza zaangażowania w 9/11

Pełny tekst „ekskluzywnego” wywiadu z Pakistanu, 09.05.2011 r.

Where was Osama on September 11, 2001?

Gdzie był Osama bin Laden 11 września 2001 r.? – autor: Michel Chossudovsky, 11.08.2008 r.

10 września 2001 r. Osama był w pakistańskim wojskowym szpitalu w Rawalpindi, dzięki uprzejmości sojusznika Ameryki, Pakistanowi.

Osama bin Laden, among the FBI’s “Ten Most Wanted Fugitives”: Why was he never indicted for his alleged role in 9/11?

Osama bin Laden, w gronie „dziesięciu najbardziej poszukiwanych uciekinierów” przez FBI: dlaczego nigdy nie został oskarżony o swoją rzekomą rolę w 11 września? – autor: Michel Chossudovsky, 17.09.2006 r.

Osama bin Laden: Already Dead­ Evidence that Bin Laden has been Dead for Several Years

Osama bin Laden: już nie żył … dowód, że Bin Laden nie żył od kilku lat – autor: prof. David Ray Griffin, 02.05.2011 r.

The Mysterious Death of Osama bin Laden: Creating Evidence Where There Is None

Tajemnicza śmierć Osama bin Ladena: tworzenie dowodów tam, gdzie ich nie ma – by Dr. Paul Craig Roberts, 04.08.2011 r.

The Assassination of Osama bin Laden: Glaring Anomalies in the Official Narrative

Zabójstwo Osamy bin Ladena: rażące nieprawidłowości w oficjalnej narracji

Osama był leworęczny – autor: Felicity Arbuthnot, 11.05.2011 r.

The Assassination of Osama Bin Laden

Zabójstwo Osamy bin Ladena – autor: Fidel Castro Ruz, 07.05.2011 r.

Dancing on the Grave of 9/11. Osama and „The Big Lie”

Tańczący na grobie 9/11. Osama i wielkie kłamstwo:- autor Larry Chin, 05.05.2011 r.

CZĘŚĆ IX

 “Fałszywa flaga”: drugie 9/11 Pentagonu

The Pentagon’s “Second 911”

Drugie 9/11 Pentagonu

Kolejny atak [9/11] może stworzyć zarówno uzasadnienie, jak i okazję do odwetu w przypadku niektórych znanych celówm- autor: Michel Chossudovsky, 10.08.2006 r.

Założeniem tego wojskowego dokumentu jest to, że drugi atak  9/11, „którego dziś brakuje”, z pożytkiem wytworzyłby zarówno „uzasadnienie, jak i okazję” do prowadzenia wojny z „niektórymi znanymi celami”.

Crying Wolf: Terror Alerts based on Fabricated Intelligence

Płaczący wilk: alerty terrorystyczne na podstawie sfabrykowanych informacji wywiadowczych – by Michel Chossudovsky, 20.08.2006 r.

To nie jest pierwszy raz, kiedy przedstawiono zuchwały i nieuzasadniony komunikat dotyczący zbliżającego się ataku terrorystycznego, który okazał się oparty na „błędnym wywiadzie”.

CZĘŚĆ X

„Tajne wydarzenia” i przemoc państwowa

The Doomsday Project and Deep Events: JFK, Watergate, Iran-Contra, and 9/11

Projekt sądnego dnia i tajne wydarzenia (ang. Doomsday Project and Deep Events): JFK, Watergate, Iran-Contra i 11 września – autor: prof. Peter Dale Scott, 22.11.2011 r.

Projekt Doomsday to nazwa Pentagonu na potrzeby awaryjnego planowania „utrzymania Białego Domu i Pentagonu w czasie wojny nuklearnej lub innego poważnego kryzysu”.

JFK and 9/11   JFK i 9/11

Spostrzeżenia uzyskane ze obu stron (ang.”Insights Gained from Studying Both”) – autor: dr Peter Dale Scott, 20.12.2006 r.

Zarówno w 11 września, jak i po zamachu JFK, rząd Stanów Zjednoczonych i media natychmiast ustanowiły stronę winną. Ostatecznie, w obu przypadkach utworzono komisję, aby potwierdzić oficjalną narrację.

Able Danger adds twist to 9/11

Możliwe zagrożenie „podkręca” 9/11

Prowodyr 9/11 łączy się z tajną operacją Pentagonu – autor: dr Daniele Ganser, 27.08.2005 r.

Atta został podłączony do tajnej operacji Dowództwa Operacji Specjalnych Pentagonu (SOCOM) w USA. Tajny projekt Pentagonu o kodzie Able Danger zidentyfikował Attę i trzech innych porywaczy 9/11 jako członków komórki Al-Kaidy ponad rok przed atakami.

9/11, Deep State Violence and the Hope of Internet Politics

Przemoc tajnego państwa 9/11 i nadzieja w polityce internetowej – autor: prof. Peter Dale Scott, 11.06,2008 r.

Nie do pomyślenia – że elementy wewnątrz państwa spiskowałyby z przestępcami, by zabijać niewinnych cywilów – stało się możliwe …

Al Qaeda: The Database.

Baza danych Al-Kaidy – autor: Pierre-Henri Bunel, 12.05.2011 r.

CZĘŚĆ XI

Propaganda: Tworzenie i utrwalanie legendy 9/11

September 11, 2001: The Propaganda Preparation for 9/11: Creating the Osama bin Laden “Legend”

11 września 2001: przygotowanie propagandy 9/11: tworzenie legendy Osamy bin Ladena – autor: Chaim Kupferberg,11.09.2011 r.

THE 9/11 MYTH: State Propaganda, Historical Revisionism, and the Perpetuation of the 9/11 Myth

Mit 9/11: propaganda państwowa, rewizjonizm historyczny i utrwalanie mitu 9/11 – autor: prof. James F. Tracy, 06.05.2012 r.

Al Qaeda and Human Consciousness: Al Qaeda, Al Qaeda…. An Incessant and Repetitive Public Discourse

Al-Kaida i ludzka świadomość: Al-Kaida, Al-Kaida …. nieustający i powtarzający się dyskurs publiczny – autor: prof. Michel Chossudovsky, 24.03.2012 r.

9/11 Truth, Inner Consciousness and the “Public Mind”

Prawda o 9/11, wewnętrzna świadomość i zbiorowy umysł – autor: James F. Tracy, 08.03.2012 r.

CZEŚĆ XII

„Sprawiedliwość” po 9/11

IRAN ACCUSED OF BEING BEHIND 9/11 ATTACKS.

Iran oskarżony o stanie za atakami 9/11

Wyrok Sądu w USA, grudzień 2011 r. (Havlish przeciwko Iranowi) – autor: Julie Lévesque, 11.05.2012 r.

American Justice”: The Targeted Assassination of Osama Bin Laden

„Amerykańska sprawiedliwość”: celowe zabójstwo Osamy Bin Ladena

Pozasądowe egzekucje są niezgodne z prawem – autor: prof. Marjorie Cohn, 10.05.2011 r.

ALLEGED “MASTERMIND” OF 9/11 ON TRIAL IN GUANTANAMO: Military Tribunals proceed Despite Evidence of Torture
Rzekomy mózg z 9/11 w sprawie sądowej w Guantanamo: trybunały wojskowe przebiegają pomimo dowodów tortur – autor: Tom Carter, 30.05.2012 r.

U.S. Military Drugged Detainees to Obtain FALSE Confessions

Amerykańscy wojskowi narkomani zatrzymani, aby uzyskać fałszywe zeznania.

Samozwańczy „mózg” 9/11 fałszywie przyznał się do zbrodni, których nie popełnił – autor: Washington’s Blog, 15.07.2012 r.

911 MILITARY TRIAL: Pentagon Clears Way for Military Trial of Five charged in 9/11 Attacks

Sąd wojskowy 9/11: Pentagon oczyszcza drogę w procesie wojskowym pięciu oskarżonych o ataki z 9/11– autor: Bill Van Auken, 06.04.2012 r.

Khalid Sheikh Mohammed’s trial will convict us all

Proces Khalida Szejka Mohammeda przekonuje nas wszystkich – autor: Paul Craig Roberts, 25.11.2009 r.

CZĘŚĆ XIII

Prawda 9/11
Ujawnianie kłamstw, upamiętnienie tragedii z /911

VIDEO: Commemorating the 10th Anniversary of 9/11

Video: upamiętnienie 10 rocznicy 9/11 – autor: prof. Michel Chossudovsky, 01.09.2011 r.

VIDEO: AFTER 9/11: TEN YEARS OF WAR

Video: po 9/11: 10 lat wojny; Specjalna narracyjna produkcja GRTV  – autor: James Corbett, 08.09.2011 r.

*   *  *

Poczytaj o 11 września w międzynarodowym best-sellerze Michela Chossudovskiego: Ameryka – „Wojna z terroryzmem”

Według Chossudovskiego „wojna z terroryzmem” jest kompletną fabrykacją opartą na złudzeniu, że jeden człowiek, Osama bin Laden, przechytrzył amerykański aparat wywiadu o wartości 40 miliardów rocznie. „Wojna z terroryzmem” to wojna o podbój. Globalizacja jest ostatnim marszem do „New World Order” (nowy porządek świata), zdominowanym przez Wall Street i amerykański kompleks militarno-przemysłowy

Zamów bezpośrednio z “Global Research”

America’s “War on Terrorism” – autor: Michel Chossudovsky

September 11, 2001: The War Crimes Committed “In the Name of 9/11”

Oryginalnym źródłem tego artykułu jest Global Research

Copyright © Prof Michel Chossudovsky, Global Research, 2017

Artykuły autora: prof. Michel Chossudovsky

O autorze:

Michel Chossudovsky jest wielokrotnie nagradzanym autorem, emerytowanym profesorem ekonomii University of Ottawa, założycielem i dyrektorem Centrum Badań nad Globalizacją (CRG) w Montrealu, redaktorem Global Research. Nauczał jako profesor wizytujący w Europie Zachodniej, Azji Południowo-Wschodniej, Pacyfiku i Ameryce Łacińskiej. Był doradcą ekonomicznym rządów krajów rozwijających się i działał jako konsultant dla kilku organizacji międzynarodowych. Jest autorem jedenastu książek, w tym „Globalizacja ubóstwa i nowego porządku światowego (2003), amerykańska „Wojna z terroryzmem” (2005), Globalny kryzys gospodarczy, wielkie załamanie dwudziestego pierwszego wieku (2009) (redaktor), Ku scenariuszowi z okresu III wojny światowej: Niebezpieczeństwo wojny nuklearnej (2011), Globalizacja wojny, długa wojna amerykańska przeciwko ludzkości (2015). Jest współtwórcą Encyclopaedii Britannica. Jego pisma zostały opublikowane w ponad dwudziestu językach. W 2014 r. został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi Republiki Serbii za swoje pisma na temat wojny agresji NATO przeciwko Jugosławii. Można z nim korespondować pod adresem: crgeditor@yahoo.com

Adres URL tego artykułu: http://www.globalresearch.ca/the-911-reader-the-september-11-2001-terror-attacks/

Administrator: Mirosław J. Wiechowski <mjw@bahnhof.se>
Strona grupy: http://groups.google.com/group/ciemnogrod?hl=pl
Ustawienia opcji użytkownika: http://groups.google.com/group/ciemnogrod/subscribe
Aby się wypisać, wyślij pusty mail na adres: <ciemnogrod-unsubscribe@googlegroups.com>

Wypowiedz się