Sojusz agresji i fałszu – ocena szczytu NATO 2018

Amerykański publicysta Stephen Lendman tak ocenia najnowszą deklarację NATO na portalu Global Research:

NATO jest wspólnotą  podsycania wrogości wobec Rosji, zaczepek pod jej adresem i budowania globalnego konfliktu. Dowodzi tego także obecny (11-12 lipca)  szczyt w Brukseli – pisze amerykański publicysta z Chicago Stephen Lendman  na łamach portalu Global Research.

Już po pierwszym dniu swego szczytu w Brukseli NATO  wydało deklarację podpisaną przez wszystkich przywódców państw członkowskich, w tym Trumpa i Erdogana, która jest „неприемлемо враждебная России” (niedopuszczalnie wroga wobec Rosji) jak stwierdza rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Oна обвиняет нас в провокационных действиях и … скрежет наших зубов.” (Oskarża nas o prowokacyjne działania i … o zgrzytanie zębami).

Jest to długa deklaracja, przygotowana jeszcze przed szczytem,​​ która oskarża Rosję o okupację Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Stawia fakty na głowie, twierdząc, że Moskwa „nielegalnie zajęła Krym”, i wytaczając kolejną litanię wielkich kłamstw na temat​​Rosji.

Przede wszystkim deklaracja natowskiego szczytu krytykuje obronną działalność militarną Moskwy, która jest prowadzona na jej własnym terytorium, nie grożąc nikomu – w przeciwieństwie do zdominowanego przez USA NATO, które prowadzi działania poza swymi granicami i toczy niekończące się agresywne wojny przeciw suwerennym narodom, co zagraża pokojowi i stabilności na świecie.

Deklaracja przewrotnie oskarża jednak właśnie Rosję o „agresywne działania, w tym grożenie i używanie siły dla osiągnięcia celów politycznych, co stanowi wyzwanie dla Sojuszu i … osłabienie bezpieczeństwa euroatlantyckiego i międzynarodowego porządku opartego na moralnych zasadach”.

Jest to bezczelne kłamstwo  (a bald faced lie) – pisze Lendman, i dodaje, że NATO tylko udaje sprzeciw wobec „terroryzmu we wszystkich jego formach i przejawach”, podczas gdy jego państwa członkowskie silnie uzbrajają Daesz i podobnych im dżihadystów, używając ich jako pośredników do narzucania swej imperialnej władzy w Syrii, Iraku i innych krajach.

Deklaracja stawia też prawdę na głowie, twierdząc, że „NATO … dąży do pokoju, bezpieczeństwa i stabilności w całym obszarze euroatlantyckim i jest zjednoczone w zaangażowaniu dla realizacji celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych”.

Jest bowiem dokładnie odwrotnie: zdominowana przez USA agresja NATO pokazuje, na czym polega ten sojusz – wrogi wobec wszystkiego tego, co twierdzi, że popiera.
W rzeczywistości NATO jest agresywnym sojuszem imperialnym, a nie żadnym „obronnym”, jak fałszywie o sobie twierdzi – pisze Lendman. Nie ma zewnętrznych zagrożeń wobec swoich członków i nic nie usprawiedliwia jego istnienia.

Twierdzenie, że sojusz ma dookoła „niebezpieczne, nieprzewidywalne i płynne środowisko z trwałymi wyzwaniami i zagrożeniami ze wszystkich strategicznych kierunków; od podmiotów państwowych i niepaństwowych; od sił wojskowych; od ataków terrorystycznych, cybernetycznych i hybrydowych” to kolejne wielkie i jawne kłamstwo. Dlatego właśnie NATO oskarża Rosję o „agresywne działania, w tym zagrożenie i użycie siły w celu osiągnięcia celów politycznych”.

Zimna, twarda rzeczywistość zadaje kłam tej agresywnej narracji i agendzie NATO. Fałszywe zagrożenie ze strony Rosji, fałszywe zagrożenie terrorystyczne itd. są tylko wygodnymi pretekstami, które mają usprawiedliwiać  kontynuowanie zdominowanego przez USA sojuszu, w oczywisty sposób wykorzystywanego jako narzędzie agresywnego planu imperialnego.

Przed szczytowymi rozmowami, znana neokonserwatywna podżegaczka, b. senator i  wysłanniczka  USA do NATO, pani Kay Bailey Hutchison, oświadczyła, że Moskwa próbuje „wyłuskać” Turcję i innych członków z sojuszu, dodając, że w ten sposób Kreml „chce zdestabilizować najsilniejszy obrony sojusz w dziejach świata”.  Nie wyjaśniła, że chodzi o maszynę do zabijania.

 „Dopóki bowiem istnieje NATO, niekończące się agresywne wojny prowadzone przez USA będą kontynuowane, a światowy pokój i stabilność pozostaną nieosiągalne” (As long as NATO exists, endless US-led wars of aggression will continue. World peace and stability will remain unattainable.) – konkluduje Stephen Lendman

WYBRANE KOMENTARZE

Okazuje się, że w tym masońsko-chazarskim bagnie (USA) są jeszcze normalni i myślący.
Może by tak podesłać do cytowanego autora Tomusia Sakiewkę Sakiewicza i bliźniaków Karnowskich?

Zauważyłem ciekawą rzecz – w/w jakoś nagle przysiedli i czekają chyba na rezultat rozmów Prezydenta Putina z tym rudym idiotą z USA. A nuż znowu wajchę przełożą?
Trolle chazarskie też czekają na dyrektywy 🙂

Jarek Ruszkiewicz SL 12.07.2018 23:17:23

@Jarek Ruszkiewicz SL 23:17:23

/…z tym rudym idiotą z USA/
Dlaczego kazdy Donald musi być rudy?
Pozdrawiam serdecznie. BJ

Bogusław Jeznach 13.07.2018 00:15:08

racja

pani Kay Bailey Hutchison, oświadczyła, że Moskwa próbuje „wyłuskać” Turcję i innych członków z sojuszu, dodając, że w ten sposób Kreml „chce zdestabilizować najsilniejszy obrony sojusz w dziejach świata”.

Nie bierze pod uwagę że rozumne kraje obce uzbrojenie kupują najlepsze dostępne, a nie moralny złom jak np. w Polsce

gnago 13.07.2018 05:47:35

 

@Bogusław Jeznach 00:15:08

Halkidiki, a dokładniej Kassandra, jest niewątpliwie wolna od rusofobii. W moim hotelu słychać oprócz rosyjskiego głównie język serbski.
Jednego języka nie potrafiłem zidentyfikować, musiałem zapytać wprost, okazało się, że to dialekt wschodniosłowacki z okolic Koszyc.
Pozdrawiam Autora
PS
Hotel ma 4☆ a nie spotkałem tu żadnego natowca (Słowacy się nie liczą, bo to porządni ludzie)

roux 13.07.2018 08:21:26

Co by było, gdyby na tej mapce zamiast ussmańskich baz wokół rosji były bazy rooskie wokół ussa ?

provincjał 13.07.2018 09:07:44

Prezydent żydów i ukraińców Andrzej Duda zwariował ? czy co ?
Co pokaże się ten obcy nam prezydent, to ględzi coś o zakupie broni !
Pytam się ! ile jeszcze chcecie tej broni ? przecież w świecie jest tyle broni ze można kilkanaście razy UNICESTWIĆ ZIEMIE !!!!!!!!!
Pytam się Andrzeja Dudy po jaką cholerę wam jeszcze więcej broni ? kogo chcecie zabijać ?!!!!
Polacy Słowianie ! Polsce i Polakom potrzeba na dziś spokoju ! przyjaźni miedzy narodami, handlu ! a nie agresji Duda !!!!!
Apel ! Polacy wołajmy głośno precz z bandziorami wojennymi !!!! precz z wichrzycielami co to nie budują a chcą tylko burzyć i mordować !

Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

 

Koniec USA bliski.
Jak już w USA głośno mówi się to co głośno o NATO mówiono w PRL-u
to USA i jego wasalne NATO musi się rozsypać.

Jakie głupie miny muszą mieć solidaruchy, dla których znana dziś prawda o NATO głoszona w PRL-u była „obrzydliwymi kłamstwami”.

Życie pokazuje, że propaganda PRL-u nt. tzw. Zachodu była jak najbardziej słuszna. I nie tylko ta „propaganda”. (również gospodarcze prawdy, idea socjalizmu…rozwijanie własnej gospodarki, a nie wpuszczanie grabieżców do Polskiego kurnika… system edukacji narodowej, system opieki zdrowotnej…)

Dzisiaj widać na jakich pożytecznych idiotów wystrugali solidaruchów ich zagraniczni „przyjaciele”,  czyli globalna mafia żydowska tzw. Zachód,  a także Watykan, czyli KK z JPII na czele.

Wszystko, co wciskali solidaruchom, okazuje się być dzisiaj bredniami, kłamstwami, ustawianiem pożytecznych idiotów do pracy na rzecz globalnej mafii żydowskiej, ułatwianiem grabieży Polski (w tym pożytecznych idiotów).Nie wiem dlaczego, ale ja tę prawdę widzę od początków „ruchu solidarności”. (ta obłudna propaganda solidaruchów od razu wywołała we we mnie odruchy wymiotne… i tak mam do dzisiaj)

A o tym, że tzw. Zachód to bandyci, wiedziałem już od czasów szkoły średniej z własnych obserwacji.
Nie wiedziałem tylko, że rdzeniem tzw. Zachodu stała się globalna mafia żydowska.
Dzisiaj to wiem …  wszyscy wiedzą…  nawet w USA.

 

Opublikowano za:  http://jeznach.neon24.pl/post/144562,sojusz-agresji-i-falszu

Zacharova nazywa oskarżenia NATO przeciw Rosji cynicznymi

Oficjalny rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharova, komentując wyniki briefingu szczytu NATO w Brukseli, nazywa oskarżenia sojuszu przeciwko Rosji za bezpodstawne i cyniczne.

Powiedziała, że ​​wszystkie decyzje podjęte na szczycie „zostaną dokładnie przeanalizowane przez skutki rogu dla bezpieczeństwa europejskiego”.

Według niej na podstawie publikowanych sprawozdań można dojść do wniosku, że „NATO nie jest jeszcze zainteresowane obiektywną ocena rzeczywistych przyczyn degradacji stanu bezpieczeństwa na obszarze euroatlantyckim i wolą patrzeć na świat przez pryzmat stereotypów z czasów zimnej wojny.”

„Oskarżanie Rosja, niesprawdzone, cynicznie w zwiększaniu siły w euroatlantyckiej bloku wojskowego pod tym pretekstem, zwiększa swoją własną działalność wojskową nawet w niegdyś spokojnych obszarów Bałtyku i Europy Północnej” powiedziała.

Wypowiedz się