NEO: Czy Izrael będzie „na stole” podczas szczytu Trump-Putin?

Publikujemy interesujący artykuł Gordona Duffa ze strony prowadzonej przez emerytowanych oficerów, analityków amerykańskiego wywiadu: www.veteranstoday.com       Strona ta jest uważana za „tubę propagandową” amerykańskiej armii i Pentagonu, a jej założycielem i prezesem zarządu jest właśnie płk. Gordon Duff.

(red. kip)

Gordona Duffa z New Eastern Outlook, Moskwa

[Od redakcji : Trump spotka się z Putinem na solidniejszej pozycji, w przeciwieństwie do odchodzącego sędziego Sądu Najwyższego, Kennedy’ego. Kennedy, liberalny szafarz w konserwatywnym przebraniu, został uznany za niegodnego zaufania przez urzędników Trumpa i zmuszony do rezygnacji w oparciu o swoją seksualną kronikę.

Kennedy zapisał się dziwną sławą w sądzie, popierając małżeństwa homoseksualne i prawa do aborcji, ale poprowadził Amerykę do bankructwa bankowego w ramach Citizens United (konserwatywna organizacja non-profit zał. w 1988 r.) przeciwko USA. To było „jego dziecko” i katastrofa dla Ameryki.

Black Cube (prywatna agencja wywiadowcza z siedzibą w Londynie, Paryżu i Tel Awiwie)) rzucił bombę na Kennedy’ego, zmuszając go do rezygnacji lub aresztowania / oskarżenia, aby dać Trumpowi potrzebne głosy w sądzie, by odizolować się samemu od impeachmentu. Jednak, pojedziemy do Syrii i na Bliski Wschód po dzisiejszą historię, opublikowaną w Rosji Gordon Duff.

– Pierwsza publikacja … 03 lipca 2018 r. –

Moskwa : Izraelskie samoloty bombardują Syrię i, mniej publicznie, regiony Houthi w Jemenie, wykorzystując „okrężne” drogi do uniknięcia obrony powietrznej. To, samo w sobie, nie jest kontrowersyjne. Jednak kontrowersyjne są doniesienia o tym, że Izrael działał z baz zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak w Jordanii.

Źródła nie tylko potwierdzają te raporty, ale także militarną analizę misji Izraela, ponieważ ogłaszają je publicznie, dowodzą, że użycie szczególnie saudyjskich baz jest obowiązkowe.

Pojawiają się zatem pytania dotyczące stopnia współpracy między tymi narodami a państwami Zatoki Perskiej przeciwko Syrii, przeciwko Jemenowi, i oczywiście przeciwko Iranowi, a także w mniejszym stopniu, w zakresie wspierania operacji ISIS w całym regionie.

Oczywiście, nic z tego nie byłoby możliwe bez wsparcia logistycznego, planowania misji i usług AWAC (system wczesnego ostrzegania i kontroli powietrznej) dostarczanych przez Stany Zjednoczone. W związku z tym stoimy przed głównym pytaniem; w jaki sposób rosyjska polityka w regionie będzie uwzględniała to zagrożenie dla ich własnych interesów?

Geopolityczne konsekwencje szczytu Trump / Putin

Czy Władimir Putin wyjedzie ze szczytu w Helsinkach, mając pojęcie, kim naprawdę jest Trump, a ponadto, kto tak realnie prowadzi Stany Zjednoczone? Czy to bogaci, kompleks militarno-przemysłowy czy tajemnicza kabała ciemnych postaci, kultów, zborów i tajnych stowarzyszeń, o których ostrzegał John Kennedy w 1963 roku?

Czy w ogóle ktoś naprawdę rządzi w Ameryce? Czy Ameryka istnieje jako naród posiadający politykę i interesy, czy też przechodzi obecnie rozgardiasz zmian kierunków, gdzie chaos sygnalizuje naród w stanie upadku?

Ameryka gra podwójną grę w Syrii. Podczas gdy siły Assada odbijają Południe, Ameryka stoi na uboczu, pozorując zgodę na powstrzymanie irańskich bojowników z dala od tej części szerszego konfliktu i, pomimo zaprzeczeń, jest nieodmiennie w grze.

Amerykańska polityka najwyraźniej nie jest jej własną polityką, co czyni Amerykę pomniejszym graczem, z rządem kupionym i opłaconym saudyjską gotówką oraz wysiłkami lobbystów izraelskich lub coś w tym rodzaju – wielu analityków zaczyna sobie teraz uświadamiać.

Sonda Muellera i polityka ISIS

Nawet dochodzenie Muellera ponownie koncentruje się na państwach saudyjskich i nadbrzeżnych, a ich związki z amerykańskimi nazwiskami takimi, jak Erik Prince i Dick Devos, które od dawna były „frontami” dla potęgi Izraela w Ameryce.

Jednak Ameryka otwarcie, delikatnie propaguje wojnę z ISIS, niemal nic nie robiąc, a siły ISIS na wschód od rzeki Eufrat są zgodne z amerykańską bezczynnością. Syria i Rosja twierdzą, że Ameryka pomaga ISIS, uzbrajając ich i szkoląc, chroniąc ich dowódców, a nawet udzielając im wsparcia wywiadowczego i dowodzenia.

Ta druga, „przeciw-polityka” Ameryki w Syrii, w bezpośrednim naruszeniu porozumień z Rosją, służy interesom Izraela i Arabii Saudyjskiej. To, że interesy Izraela i Arabii Saudyjskiej są tym samym, odzwierciedlają się w tym, co widać po atakach w Syrii i Izraelu. Poświęcimy chwilę na ich zbadanie.

Jemen

Wojna w Jemenie trwa od lat. Oprócz państw Zatoki Perskiej, a nawet najemników z tak odległej Ameryki Łacińskiej, także USA i Izrael były bezpośrednio zaangażowane. Ataki są planowane i wspierane przez USA, ataki powietrzne, blokada morska, wykorzystanie amerykańskich zasobów w regionie i zapasów amerykańskiej broni i paliwa.

Izrael latami jeździł na misje przeciwko Jemenowi. 11 maja 2015 roku dwa amerykańskie bojowe myśliwce F16, „pomalowane” w saudyjskie barwy, zostały zestrzelone nad Jemenem, co stwierdzono po zbadaniu wrakowiska i uznano za odmianę i typ sprzedawany tylko Izraelowi, niebędący na stanie saudyjskiego inwentarza.

Niektórzy od Jeffa Smitha w Veterans Today, byłego inspektora IAEA (Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej) i urzędnika kontroli broni ONZ twierdzili, że Izrael testuje zaawansowaną broń na Jemenie:

“Analiza zdjęć zestrzelonych F-16 w Jemenie pokazuje, że są one wczesnym modelem; blok A / B F-16, wersja konfiguracji ataku naziemnego (ma mały lub zwany krótkim ogonem), z nowo oznakowanymi symbolami Royal Saudi Air Force na ramie lotniczej. Wszystkie tak zwane arabskie samoloty koalicyjne są blokami C / D nie A / B”.
Jest to prawdopodobnie jeden z 50 nadwyżkowych modeli amerykańskich F-16 A przekazanych Izraelowi podczas administracji Clintona, albo nawet jest to odzysk byłego samolotu NATO z Włoch lub Portugalii. Jedyną inną opcją jest to, że zostały one bezpośrednio dostarczone z USA w ukryciu.
Przenosił on śrubę dalekiego zasięgu o średnicy 300 galonów, znajdującą się w linii środkowej, na konwencjonalnym zbiorniku zrzutowym bez możliwości uzupełniania paliwa w powietrzu lub sprzętu ECM. Dlatego został zestrzelony. Zbyt wolny i bez środków zaradczych. Używał takż starszy radar APG-66. Rijad lub ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie) do Jemenu to tylko 600 mil.
Jednak Izrael do Jemenu to 1200 mil. F-16 z trzema zbiornikami zrzutowymi, 4 bombami x 1000 funtów i 2 rakietami z bocznym pokrętłem do samoobrony jest w stanie zrobić to z Izraela. Taka sama odległość i konfiguracja misji, jaka jest potrzebna, by uderzyć w Iran”.

Potwierdza to, i dowiodło w Jemenie w 2015 r. oraz dowodzi również dla Syrii, że były to izraelskie ataki lotnicze. Izraelskie ataki na Syrię, które pokazują trasy nad saudyjską, a nawet turecką przestrzenią powietrzną, ataki, które nadciągają ze Wschodu nad Irakiem, wymagają tankowania w powietrzu, które tylko Ameryka może zrobić, lub coś jeszcze bardziej złowieszczego.

Izrael od lat operuje samolotami i dronami z baz w Jordanii i Arabii Saudyjskiej
Tam, gdzie na samolotach malowano znaki saudyjskie, Izrael zawsze coś majstrował. Oni otwarcie używają własne oznaczenia, samoloty i załogi mieszkające w Arabii Saudyjskiej, bazując tam, by atakować Syrię i prawdopodobnie również Iran.
Szczyt

Spotkanie na szczycie Władimira Putina i Donalda Trumpa zaplanowane jest na 16 lipca 2018 r. Trump przyjedzie na pewno po golfie w Szkocji, ale może też zatopić NATO, zanim usiądzie z rosyjskim premierem.

Wojna gospodarcza Trumpa z Chinami rozprzestrzeniła się teraz na UE, a zakazy na dziesiątki, jeśli nie setki amerykańskich produktów, dowody europejskiego protekcjonizmu i machinacji Światową Organizacją Handlu, stały się przedmiotem niekończącego się gniewu Trumpa.

Nadzieja dla wielu, koniec amerykańskich sankcji wobec Rosji, może być na „otwartym morzu”, ponieważ Stany Zjednoczone odsuwają się dalej od swoich partnerów NATO. Trzeba pamiętać, że stosunki handlowe są sercem NATO.

W ciemniejszych tonach, militaryści z Pentagonu zastąpiliby Niemcy Polską, jako głównym amerykańskim partnerem NATO, przenosząc ważne bazy bliżej Rosji, pozorując długo planowane rozwiązanie rosyjskiego państwa, Władimir Putin być może uchronił je od pełnej amputacji i uczynienia go pionkiem w grze.

Pytania, które wielu zadaje to:

  • Kto naprawdę kontroluje USA? Jaki jest zasięg wpływu Izraela, czy są one „opasłymi psami podwórkowymi” w Ameryce, czy też Ameryka stała się marionetką międzynarodowych karteli?
  • Jeśli Trump jest „człowiekiem Rosji”, jak wielu twierdzi, dlaczego Ameryka dokonała inwazji na Syrię i dlaczego USA uczestniczyły w nieodpowiedzialnym kupczeniu strachem poprzez niepotwierdzone zarzuty o rosyjskim użyciu broni chemicznej?
  • Jeśli Ameryka jest przygotowana do storpedowania NATO, to w jaki sposób Trump przygotowuje się do przeciwdziałania potencjalnym równoważącym sojuszom między Rosją a Chinami lub Turcją i Iranem, albo jakąkolwiek mieszanką tych czterech?
Wniosek

Przesunięcie paradygmatu, jak obecnie postrzegane są wzajemne relacje na Bliskim Wschodzie, z Arabią Saudyjską i Izraelem, otwarcie współpracującymi na wielu poziomach,  również powinno mieć wpływ na wszystkie narody. Problemów jest kilka, z pewnością terroryzm i bezpieczeństwo, ale także dostęp do potrzebnych i niedrogich dostaw ropy i gazu.

Oczywiście, do pewnego stopnia, wytworzona niestabilność, która doprowadziła ropę do rekordowych poziomów, spowodowała, że amerykańskie naleganie na blokowanie irańskiej sprzedaży ropy naftowej, a także projektu gazowego Nordstreamu, było czymś więcej niż kontrowersyjne.

Coraz częściej rzekome korzenie terroryzmu, islamskiego ekstremizmu i saudyjskiego wahhabizmu są odrzucane w kierunku bardziej realistycznych modeli, manipulacje rynkiem gazu i ropy naftowej, wspierają globalny rynek broni i stanowią tło dla mniej znanych publicznie aspektów, narkotyków i handlu ludźmi.

Kluczem do tego wszystkiego, równie dobrze, może być kilka izraelskich ataków powietrznych na odległe rejony Syrii, wymagających nieistniejących zdolności, ataków, którymi Izrael kocha chwalić się nawet wtedy, gdy ich mroczne sojusze mogą zostać ujawnione.

Autor: Gordon Duff, redaktor naczelny VT

Gordon Duff jest weteranem piechoty morskiej w wojnie w Wietnamie, który od dziesięcioleci pracował nad weteranami i jeńcami wojennymi, a także konsultował się z rządami kwestionującymi sprawy bezpieczeństwa. Jest starszym redaktorem i prezesem zarządu Veterans Today, zwłaszcza w internetowym magazynie „New Eastern Outlook„.

Gordon Duff, starszy redaktor

http://www.youtube.com/user/gpduf

Gordon Duff jest weteranem wojennym w wojnie w Wietnamie. Jest niepełnosprawnym inwalidą i od dziesięcioleci pracuje nad weteranami i jeńcami wojennymi.

Gordon jest akredytowanym dyplomatą i powszechnie uznawanym za jednego z najlepszych specjalistów od globalnego wywiadu. Zarządza największą na świecie prywatną organizacją wywiadowczą i regularnie konsultuje się z rządami, które podważają kwestie bezpieczeństwa.

Duff dużo podróżował, jest wydawany na całym świecie i jest stałym gościem w telewizji i radiu w wielu krajach. Jest również wykształconym szefem kuchni, entuzjastą win, zapalonym motocyklistą i rusznikarzem specjalizującym się w broni historycznej i jej restaurowaniu. Posiada doświadczenie biznesowe i zainteresowania dotyczące technologii energetycznych i obronnych.

Archiwa Gordona – 2008-2013

Kanał Gordona na YouTube

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU

Jaffer Jamil 2 lipca 2018 o 23:42

Jeśli NATO zostanie storpedowane, może to równie dobrze doprowadzić do powstania europejskich sił wojskowych. Pomysł ten został wprowadzony przez Belgię po upadku muru berlińskiego, ale został storpedowany naleganiami USA. Dużo wcześniej, przewodniczący Mao również oświadczył, że silna Europa będzie skutecznym klinem między USA i ZSRR (obecnie Rosja minus radzieckie republiki).

Jeśli chodzi o dezintegrację Federacji Rosyjskiej, Putin ubezpieczał się od tego, okładając Turcję umowami handlowymi i elektrownią jądrową. Wszystkie autonomiczne republiki muzułmańskie w RFR są sunnicko-islamskie. Jedynym słabym ogniwem jest Mandżuria, podzielona między Rosję i Chiny, po rozwiązaniu stanu Manchuoko. Może to być wykorzystane do żądania niepodległości, gdy Zjednoczona Korea zostanie osiągnięta. Mieszanka Koreańczyków i Mandżurów tworzy znaczącą rdzenną ludność Mandżurii. Mają silniejsze historyczne powiązania ze sobą niż z Chinami, Rosją czy Japonią.

Jaffer Jamil 3 lipca 2018 o 6:42

Dzięki, Gordon. Po prostu podsumowuję to, czego nauczyłem się podczas moich lat studiowania filozofii politycznej.

Khalid Talaat 3 lipca 2018 o 6:55

JJ … dziękuję za miłą wiadomość. Mandżuria jest europejską kolonią o położeniu geograficznym przyjętym z cesarskiej Japonii, nawiązującym do ludu mandżurskiego we wschodnich Chinach. Słowo Mandżuria nie istnieje w języku mandżurskim ani chińskim. „Wschodnia Mandżuria” jest określana jako trzy prowincje wschodnie. Mandżuria odnosi się także do Eurazji, bogatej w minerały, między Rosją a Chinami, a więc i Jedwabnego Szlaku. Masz rację, odnosząc się do silnej historii między Mandżurami a Półwyspem Koreańskim, jednak Chińczycy mają także bardzo długą historyczną więź z Półwyspem Koreańskim i ich współpracę w atakach na Japonię. Z dobrobytem Chin i bogactwem 21 wieku w zachodnich Chinach, zastanawiam się, czy wschodnie prowincje zrezygnowałyby z obecnego dostatku z powodu kosztów, jakie niesie niezależność. Jednak, mówi się, że Zachód spróbuje wszystkiego, aby podzielić i podbić.

Gordon Duff, starszy redaktor 2 lipca 2018 o 23:14

dzięki za świetne komentarze

prawda boli 2 lipca 2018 o 23:00

Amerykańsko-izraelski człowiek skazany za groźby bombowe JCC (Jewish Community Center)- Zio-Watch, 2 lipca 2018 r
https://davidduke.com/american-israeli-man-convicted-for-jcc-bomb-threats-zio-watch-july-2-2018/

prawda boli 2 lipca 2018 o 23:02

(JTA) – 19-letni Amerykanin-Izraelczyk został skazany za spowodowanie setek zagrożeń bombowych dla żydowskich domów kultury i żydowskich szkół w Stanach Zjednoczonych, a także linii lotniczych.

Michael Kadar, który ma podwójne obywatelstwo amerykańskie i izraelskie, a którego nazwisko nie ma w Izraelu prawa do publikacji, został skazany w czwartek w sądzie okręgowym w Tel Awiwie za kilka zarzutów, w tym wymuszenie, spisek w celu popełnienia przestępstwa, prania pieniędzy i napaści na funkcjonariusza policji. Reuters poinformował, że wyrok skazujący został częściowo oparty na spowiedzi Kadara.

prawda boli 2 lipca 2018 o 23:05

(JTA) – Amerykańsko-izraelski człowiek oskarżony o spowodowanie setek gróźb bombowych w centrach żydowskich społeczności w Stanach Zjednoczonych jest podejrzany o podłożenie kolejnych 100 fałszywych bomb w Izraelu, z więzienia.

Zagrożenia bombowe otrzymane przez policję izraelską przeciwko szkołom w Tel Awiwie i Kfar Sabie w niedzielę zostały wyśledzone przez Michaela Kadara, donosiły izraelskie kanały informacyjne. 19-letni Kadar z Aszkelonu przebywa w więzieniu Nitzan w Ramle w oczekiwaniu na proces. Jego nazwisko jest utajnione przed publikacją w Izraelu.

Dziewięć 2 lipca 2018 o 21:54

Zespoły Zielonych Beretów są rozmieszczone w Jemenie, jak donosi się, by zapobiec użyciu pocisków przez rebeliantów, cokolwiek to oznacza, jak Pan Duff smutno relacjonuje, ponieważ osobiście wierzę, że nikt nie rządzi i tylko walczące frakcje rywalizują o władzę i myślę, że żyjemy w interesujących czasach.

wjabbe 2 lipca 2018 o 18:48

Putin powinien się uśmiechać i nie zawracać sobie głowy patologicznym kłamcą i oszustem, który naprasza się o III wojnę światową. Rosja jest w Syrii za pozwoleniem. Stany Zjednoczone są tam całkowicie nielegalnie, ze złymi intencjami. Z tego spotkania nic dobrego nie wyniknie. To jest ustawka. Masz nadzieję na najlepsze, przygotuj się na najgorsze. Jeśli NATO rozpadnie się, Putin może wejść na szczyt na różne sposoby. Ostatnią rzeczą, którą powinien zrobić Putin, jest teraz opuszczenie Syrii.

Detlef Reimers 2 lipca 2018 o 18:17

Wysoki najemny dowódca najemników Blackwater, zaangażowany w bieżące walki wokół Hudaidy, został schwytany przez siły Jemeńskie.

Operacja wojskowa została przerwana zaraz po tym wydarzeniu.

http://parstoday.com/de/news/world-i42109-ansarollah_im_jemen_nimmt_us_befehlshaber_gefangen

Przykro nam, zgłosiła to tylko niemiecka część parstoday.

US-First 2 lipca 2018 o 20:37

Oto tłumaczenie artykułu Pars Today:

Sanaa (IRINN / IRNA) – Jemeńskie jednostki wojskowe i siły ludowe złapały dowódcę Blackwater, który walczył o Zjednoczone Emiraty Arabskie w Jemenie i jest blisko księcia Emiratów.

Wynikało to z doniesień medialnych w Jemenie. Doniesiono również, że zdobycie najemnika Blackwatera, który jest także dowódcą polowym i obywatelem amerykańskim, może przyczynić się do strategicznej zmiany, która przyniesie korzyści Jemeńczykom.

Witryna zwiadowcza na Twitterze, której konta właścicielem może być tajny pracownik służby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, napisał, że siły zbrojne i ruch jemeński Ansarollah złapał dowódcę, Blackwatera, na mocy umowy z „nami”. Wkrótce będzie film o tym.

Blackwater to prywatna firma ochroniarska i militarna oferująca pomoc wojskową za wysokie zarobki.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Anwar Garghasz ogłosił wczoraj, że tymczasowo wstrzymał operacje podboju Huddy w Jemenie. Jako wymówkę, dał okazję do negocjacji.

Miało to ułatwić misję specjalnego wysłannika ONZ, Martina Griffithsa, do osiągnięcia porozumienia w sprawie bezwarunkowego wycofania sił Hudaida Ansarollaha.

Pomimo ostrzeżeń ze strony organizacji międzynarodowych o zagrożeniu dla ludności cywilnej, Przymierze Saudyjskich Agresorów rozpoczęło 13 czerwca ataki na port w Huddzie, przy wsparciu ze strony Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. Operacja jednak nie powiodła się, a Sojusz poniósł duże straty i szkody.

Máiréad 3 lipca 2018 o 10:23

Możliwe, że elementy podtrzymujące „ciemną stronę” zostały dezaktywowane, a niektóre kliki (ang. cabals) zaczynają się rozwijać. Nie mogą tego powstrzymać, ponieważ ich „centrum” nie może utrzymać. Szkoda, smutno.

Jeśli istnieje ciemna strona, zwykle istnieje również jej przeciwieństwo, to jedynie fizyka.

Adrian2MiL18 2 lipca 2018 o 15:12

Gordon, spójrz na Amerykanów zaproszonych do udziału w niedawnym spotkaniu organizacji People’s Mojahedin Organization of Iran w Paryżu we Francji z Maryam Radjavi jako gospodarzem, inną organizacją terrorystyczną wspieraną przez CIA, „mówcami” byli … Rudy Giuliani, Newt Gingrich, Michael Mukasey, Louis Freeh i generał George Casey, były szef US Joint Chiefs of Staff (Jointorganizacja żydowska), między innymi … ..
Mili ludzie, wszyscy za jednego i jeden za wszystkich …

US-First 2 lipca 2018 o godzinie 21:48

Kiedy Hilary Clinton usunęła MEK (Narodowa Rada Ruchu Oporu Iranu) z listy terrorystów w 2012 roku, Narodowa Rada Iranu, potępiła decyzję o usunięciu z listy, mówiąc, że „otwiera drzwi do Kongresowego finansowania MEK w celu przeprowadzania ataków terrorystycznych w Iranie”. Trochę pieniędzy na opłaty za gadanie, bo Clinton wie aż nazbyt dobrze, idzie długą, długą drogą. 30-50 000 $ na pysk jest miłym, weekendowym nabytkiem z terrorystycznej beczki pani Radżawi dla tych wszystkich uczciwych przedstawicieli amerykańskiego establishmentu. Opłaty postrzegane jako inwestycja, która ma zostać spłacona w naturze z „nieznanego-i-dużo” od Kongresu „na otwartym morzu”. Miejmy nadzieję, że Teheran okaże się zbyt trudny dla hien cmentarnych zarabiających pieniądze, wymienionych powyżej przez Adrian2MiL18, z których nie najmniejsi są „nie-hienami” (ang. not-Goolanigra słów od „Ghouliani”) Ghouliani z powodu 11-letniej niesławy za zdradę i terroryzm, długo przewlekanej w sądzie. Wyobraźcie sobie całe opary smrodu, i jeszcze silniejszego odoru cuchnących podejrzeń otaczających naszego domowego chowu terrorystę, w łóżku z garnkiem marychy MEK – jak niskie życie na „haju”, w podskokach na wysoki dźwięk syczącej wodnej, wspólnie dzielonej fajki marihuany.

Opublikowano za: https://www.veteranstoday.com/2018/07/02/neo-will-israel-be-on-the-table-at-the-trump-putin-summit/

Wypowiedz się