John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA

Amerykańskie inwazje na państwa, znajdujące się w różnych częściach świata, unaoczniają nam bezpośrednio amerykańskie sposoby “krzewienia demokracji i wolności w krajach zapóźnionych”.

Przestępcze działania CIA, czy też w ogóle Stanów Zjednoczonych, doprowadziły do śmierci sześciu milionów ludzi tylko do 1990 roku. Mówi o tym były wysoki oficer CIA John Stockwell w filmie – wideo, przedstawionym na YouTube (nie ma już tego filmu, ale pozostało moje tłumaczenie z języka niemieckiego – przypis ZB):

John Stockwell (ur. 1937r.)

“Mój odczyt jest o CIA, oddziałach marynarki wojennej i o trzech tajnych wojnach CIA. Otrzymałem stanowisko w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa USA w 1975 roku jako szef jednostki bojowej w Angoli. Prowadziliśmy tam tajną wojnę. To była trzecia tajna wojna, w której brałem udział.

Ustawa o bezpieczeństwie USA, która uzasadniała powstanie Narodowej Rady Bezpieczeństwa i CIA, została wydana w 1947r. CIA otrzymała status, zgodnie z którym może wykonywać zadania i spełniać funkcje, które zostaną uznane jako konieczne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. 

Statut ten zawierał niejasno sformułowane zezwolenie na zachowanie tajności użytych metod i źródeł. Chyba w połowie lat 80-tych utworzyłem pojęcie ‘trzecia wojna światowa’, gdyż na podstawie moich poszukiwań doszedłem do przekonania, że my nie atakujemy ZSRR, lecz ludzi mieszkających w Trzecim Świecie.

Z powodu braku czasu przedstawię krótko, jak trzecia wojna światowa wygląda. Biorąc pod uwagę ilość zabitych i zniszczeń, jest to trzecia z najkrwawszych wojen w całej historii ludzkości. CIA podjęła tajne operacje w każdym zakątku Ziemi.

CIA przyznała sobie prawo działania za granicą ponad amerykańskim prawem. Ta organizacja miała licencję na zabijanie, jak również na szmugiel narkotyków i na inne przestępstwa. Licencję na łamanie praw międzynarodowych i wszelkich zasad współpracy narodów. Równocześnie pracowano nad tym, by zmienić nasz system prawny tak, aby tajniacy mieli kontrolę nad naszym społeczeństwem.

Zebraliśmy liczne dokumenty, świadczące o tajnych wojnach CIA. Nie potrzebujemy więc spekulować lub czynić założeń. Zleciliśmy komisji Churcha, by zbadała dokumenty i to pozwoliło nam wniknąć w struktury służb.

Senator Frank Church powiedział, że przez 14 (badanych) lat było 900 dużych i 3 tysiące małych operacji CIA za granicą. I jeśli te ilości przeniesiemy na całą 40-letnią historię tych służb (1947 – 1989r.), wtedy możemy założyć, iż doszło do 3 tysięcy dużych i ponad 10 tysięcy mniejszych operacji CIA.
Każda z nich była nielegalna, każda skierowana przeciwko życiu i społeczeństwom innych narodów, i wiele z tych operacji było krwawych i wykraczających poza naszą wyobraźnię.

Zorganizowaliśmy obalenie konstytucyjnych demokracji w innych krajach. Stworzyliśmy tajne armie i użyliśmy je do walk, i to na każdym kontynencie. Wykorzystaliśmy etniczne mniejszości do tego, by w ich krajach buntowały się i walczyły.

Tak było z Indianami, zamieszkującymi Mosquitię w Nikaragui,

z Kurdami na Bliskim Wschodzie czy ludem Hmong w Azji Południowej.

Stworzyliśmy bojowe szwadrony śmierci w wielu krajach. Przykładowo: ‘policja wiejska’ w Salwadorze zamordowała w latach 80-tych 50 tysięcy ludzi, a wcześniej 70 tysięcy.

Organizacja różnych oddziałów CIA i propaganda prowadziły nas bezpośrednio do wojny w Korei. Zaatakowaliśmy Chińczyków z wysp Quemoy i Matdu, z Tajlandii i Tybetu. Mieliśmy przy tym do czynienia z handlem narkotykami. Byliśmy przekonani, że musimy walczyć przeciw Chinom w Korei. W tej wojnie zabito milion ludzi. To samo tyczy się wojny w Wietnamie.

Mamy liczne dowody na to, że CIA była zaangażowana w wojnę w Korei. I wszystkie szczeble kompleksu narodowego bezpieczeństwa USA były uwikłane w manipulację w celu uzyskania zgody amerykańskiego społeczeństwa na wojnę w Wietnamie.

I rozpoczęliśmy produkcję heroiny w Złotym Trójkącie (obszar przygraniczny Laosu – Tajlandia – Myanmar). Samoloty CIA latały tam z bronią dla naszych sojuszników i wracały z heroiną na pokładzie.

Prezydent Jimmy Carter rozpoczął w Afganistanie operację i była to największa znana mi operacja CIA. Zorganizowaliśmy bardzo szybko Złoty Półksiężyc w Afganistanie, który jest dzisiaj największym źródłem heroiny na świecie.

Jeśli to wszystko podsumujemy, to CIA – wraz z całym kompleksem bezpieczeństwa i armii USA – jest winne śmierci co najmniej sześciu milionów ludzi (do 1989 /90 roku – przypis ZB). Ofiarami nie byli sowieci. Nie wysyłaliśmy spadochroniarzy do ZSRR, by tam zabijać czy kaleczyć ludzi. Szczególnie od 1954 roku, gdy ZSRR osiągnął zdolność zrzucania bomb na Stany Zjednoczone.

To nie byli Brytyjczycy, Francuzi, Szwedzi, Szwajcarzy czy Belgowie. Nie przeprowadzaliśmy krwawych operacji w krajach europejskich. Ofiarami byli mieszkańcy Trzeciego Świata; ludzie z takich krajów jak Kongo, Wietnam, Kambodża, Indonezja, Nikaragua, gdzie ani narody, ani ich rządy nie miały zdolności wyrządzenia jakiejkolwiek szkody amerykańskiemu państwu.

Państwa te nie posiadały rakiet balistycznych ani silnej armii czy marynarki wojennej. Gdyby takie interkontynentalne rakiety miały, nie atakowalibyśmy ich zapewne, bojąc się ich ataków odwetowych.

 I nazwijmy rzecz po imieniu: to były tchórzliwe napady, zabijające ludzi w krajach, które nie potrafiły się obronić. I to wszystko przebiegało pod pozorem zachowania tajemnicy i narodowego bezpieczeństwa USA.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

* * * * * * *

John Stockwell przedstawił przestępczą działalność CIA do 1989r., po którym to roku wzmogły się agresywne działania USA, szczególnie w nowym stuleciu. Tak więc ilość ofiar jest dzisiaj znacznie większa od wymienionych sześciu milionów.

Mówi oficer: “Nie przeprowadzaliśmy krwawych operacji w krajach europejskich”. Po bombardowaniach na Jugosławię w latach 90-tych oraz niedawnym zainstalowaniu na Ukrainie marionetkowego rządu, który wypowiedział wojnę obywatelom swego państwa, jest to zdanie już nieaktualne.

WYBRANE KOMENTARZE

Świetny artykuł 5*

Nic dodać, nic ująć!
Ten stwór a wręcz potwór zwany CIA powinien zostać rozwiązany a główne larwy osądzone w stanach, gdzie wykonuje się karę śmierci!

lorenco 09.05.2018 00:34:24

A sterowana lalka o wyglądzie czupurka prze !

“Donald Trump uznał, że poprzedni układ nigdy nie przyniósłby pokoju; dodał, że jeśli Iran zdecyduje się na rozmowy w sprawie nowego porozumienia, to on “jest w stanie i jest chętny” do podjęcia negocjacji na ten temat. Zagroził także Teheranowi “poważnymi konsekwencjami”, jeśli Iran uzyska broń atomową.”
…………………………………………………..
Hahahahahahahahahaha… kiedy sankcje na israel, hahahahahahahaha…
provincjał 09.05.2018 08:04:49

@provincjał 08:04:49

“Hahahahahahahahahaha… kiedy sankcje na israel, hahahahahahahaha…”. –

— Właśnie czytam niedługi tekst z “Deutsche Wirtschaftsnachrichten”, zatytułowany “Izrael grozi zamordowaniem Asada”. – I nikt się tym nie zajmuje, przynajmniej w Polsce.

zygmuntbialas 09.05.2018 09:45:29

@zygmuntbialas 09:45:29

“… filmu JUŻ nie ma na YT…”

Czyli wykazał się Pan proletariackim BRAKIEM czujności i nie zachował (u siebie i u znajomych “gdzieś daleko) KOPII…

laurentp 09.05.2018 14:13:19

Opublikowano za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/143651,john-stockwell-o-zbrodniczych-dzialaniach-cia

Wypowiedz się