Brytyjska nerwowa operacja gazowania ukrywa potężną broń chemiczną koalicji amerykańskiej we Wschodniej Ghoucie

40 ton broni chemicznej pozostawionej przez bojowników znaleziono w Syrii – jak za rosyjskim Ministerstwem Obrony donosi Russia Today, Moskawa, 

Scena domniemanej zbrodni w Khan Shaykhun na (tej) fotografii, częściowo poddanej  mistyfikacji, ponieważ nie przedstawia ona uderzenia bombą powietrzną

 [Uwaga wydawcy]: brytyjski wywiad (ang. Intel) wykazał się brakiem wyobraźni, by dać się wciągnąć w to fiasko. Nawet umarli będą wiedzieli, że Brytyjczycy są teraz podejrzanymi numer jeden, nawet jeśli zlecili wykonanie operacji osobie trzeciej, aby potencjalnie wyeliminować jakikolwiek udział Brytyjczyków.

Odmowa Brytyjczyków, by odesłać próbkę do Rosji, była wczesnym zabiegiem mającym na celu ochronę podłości.

I działało, ponieważ światowe media podjęły tę grę i nie opublikowały praktycznie nic o ogromnych przechowalniach broni chemicznej znalezionych w East Ghouta, które wykraczają daleko poza potrzeby popełnienia kilku fałszywych incydentów.

I pamiętajcie, że te 40 ton wymienione poniżej nie obejmuje tego, co można by znaleźć w pozostałych bastionach terrorystycznych Ghouta.

Niestety uważamy, że Syryjczycy nie uwiarygodnili się publicznie, przedstawiając szczegóły zaangażowanego amerykańskiego wyposażenia. VT (ang. Veterans Today) zaoferował śledzenie drogi produkcji amerykańskiej do ostatniej zapisanej pozycji, zanim została nielegalnie zabrana do Syrii. Obszar Al-Tanf jest najbardziej podejrzany.

Fałszywy incydent z gazowaniem w Khan Shaykhun wyznaczył standard dla obwiniania się bez żadnego niezależnego śledztwa. Zamiast tego mieliśmy tylko raporty świadka dżihadu i żadnego łańcucha kontroli dowodów by wesprzeć Turków szybko potwierdzając, że był używany sarin. Żadnego wysiłku, aby ustalić, czy to była prawda lub czyj to był sarin.

Wszystkie procedury niezbędne do zatwierdzenia prawdziwego śledztwa zostały przeprowadzone w tajemniczy sposób tak, abyśmy mogli zobaczyć szybką reakcję, i gdzie Trump musiał odegrać rolę przywódcy wojennego. Ta akcja „fałszywej flagi” była zbrodnią przeciwko ludzkości – ów brytyjski incydent po prostu cuchnie tym samym.

Problem, z którym mierzy się obecnie świat, tkwi w tym, co należy zrobić, gdy zachodnie państwo robi coś takiego i odmawia współpracy w śledztwie, bo tak zachowuje się teraz Wielka Brytania.

Nie ma procedury podejmowania sankcji; i taka szarada zdominowała wiadomości bez choćby jednej wzmianki o motywach rosyjskiego udziału – kolejne główne rozdanie operacji „fałszywej flagi” spadło na resztę z nas, z udziałem Amerykanów … [Jim W. Dean]

[Notatki redaktora Jima są dostępne na stronie internetowej (podanej na końcu artykułu) wyłącznie poprzez crowdfunding (wsparcie finansowe internautów – PayPal); prace Jima obejmują badania, wycieczki terenowe, archiwizację Heritage TV (dziedzictwo) i inne.]

Tekst z wyciętego zdjęcia:

Tekst na zdjęciu: @DalanyMokus

Odkryte przez SAA laboratorium chemiczne położone jest na południowy zachód od miasta Al-Shifuniyah. Prawdopodobnie należało do „Jaysh al-Islam”, grupy bojowników, ponieaż oni kontrolowali ten teren zanim został odebrany przez SAA.

Pierwsza publikacja … 21 marca 2018 r. –

Zakłady do produkcji broni chemicznej zostały odkryte na terenach wyzwolonych od bojowników w Syrii, mówi rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Ponad 40 ton broni chemicznej zostało porzuconych przez wycofujących się bojowników w zniszczonym przez wojnę kraju, podało Ministerstwo w środę (21.03.2018). “Syryjskie MSZ wskazało, że ponad 40 ton trujących substancji znaleziono na terytoriach uwolnionych od terrorystów”, powiedział w środę Igor Kirillov, dowódca rosyjskich sił nuklearnych, ochrony biologicznej i chemicznej.

Na konferencji prasowej w Moskwie urzędnik mówił o sprawie zatrucia byłego rosyjskiego podwójnego agenta Siergieja Skripala. Londyn i niektórzy jego zachodni sojusznicy obwiniają o ten incydent Moskwę twierdząc, że użyła czynnika rosyjskiego, działającego na nerwy.

Kirillov powiedział, że Zachód się nie wycofa i jest przygotowany na użycie wszelkich środków niezbędnych do zdyskredytowania Rosji. Urzędnik przypomniał przykład syryjskiego Khan Shaykhun.

Dowódca skrytykował także organizacje międzynarodowe za odmowę współpracy z Damaszkiem w śledztwie w sprawie rzekomych ataków chemicznych w tym kraju.

Pod koniec lutego Rosyjskie Centrum Pojednania w Syrii poinformowało, że uzyskało informacje, że bojownicy na przedmieściach Damaszku we Wschodniej Ghaucie przygotowali „prowokację przy pomocy trujących substancji, aby obwiniać siły rządowe za używanie broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. “

Publikacja tych danych “unicestwiła plany koalicji kierowanej przez USA, by uderzyć w kluczowe syryjskie cele wojskowe, aby zmienić równowagę sił na korzyść tak zwanej” umiarkowanej opozycji “ – powiedział.

“Zmiana stanowiska 87. sesji Rady Wykonawczej OPCW (Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznych) z syryjskiego dossier chemicznego na bezpodstawne oskarżenia przeciwko Rosji w związku z atakami chemicznymi w Salisbury i naruszenie Konwencji o broni chemicznej potwierdza tylko wniosek, że cele koalicji zostały udaremnione “ zauważył Kirillov.

Rzekomy atak chemiczny w Khan Shaykhun w gubernatorstwie Idlib odbył się 4 kwietnia 2017 r. na obszarze kontrolowanym przez grupę terrorystyczną Al-Nusra Front. Podawano, że do 100 cywilów zostało zabitych gazem sarin, uwolnionym w wyniku nalotu przez syryjskie siły rządowe.

Waszyngton natychmiast rzucił się do obwiniania Damaszku za atak i wystrzelił 59 pocisków Tomahawk Cruise w bazę lotniczą Shayrat, twierdząc, że był to ten sam obiekt, z którego wystartowały odrzutowce rzekomo uzbrojone w substancję chemiczną.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: bojownicy wschodniej Ghouty w Syrii przygotowują prowokację do ataku chemicznego, ostrzegło rosyjskie Ministerstwo Obrony

Syria, której zniszczenie zapasów sarinu potwierdzono w ramach transakcji pośredniczonej między Rosją a USA w 2013 r., zaprzeczyła amerykańskim oskarżeniom.

Rosja wskazała również, że dokładne bezstronne dochodzenie w sprawie tego incydentu nigdy nie miało miejsca, a eksperci OPCW odmawiają wizyty w Khan Shaykhun. Argumentowano, że atak mógł zostać zainscenizowany.

Autor: Jim W.Dean, redaktor naczelny; 21 marca 2018 r.

Źródło: https://www.veteranstoday.com/2018/03/21/uk-nerve-gas-op-done-to-hide-huge-us-coalition-chemical-weapons-operation-in-east-ghouta/

Wypowiedz się