„Złote Myśli” Transformacji Duchowej na Nowy 2018 Rok

nowy_rok_2194

To nie ciało posiada duszę, jak się powszechnie sądzi, lecz dusza posiada ciało, które jest swoistym kombinezonem kosmicznym (lub samochodem) do życia w warunkach planety Ziemia.

Mądroś duchowa

Żyjemy w czasach, kiedy rozwój duchowości ludzi jest najważniejszym warunkiem łagodnej transformacji całej ziemskiej cywilizacji w czasach współczesnych.

Mądrość patriarchatTen rozwój jest znacznie ważniejszy niż postępy w rozwoju: materialnym, w tym zwłaszcza ekonomicznym, intelektualnym, a nawet moralno-etycznym. Religie na ogół mają niewiele wspólnego z rozwojem duchowości, a zdogmatyzowana znaczna cześć z nich, wręcz stworzyła mocne blokady dla tego rozwoju.

Polecamy więc na przełomie Starego i Nowego Roku uważne przestudiowanie i przemyślenie poniższych treści zawartych w „złotych myślach” o rozwoju duchowości i naszej charakterystyki obecnych niezwykłych przemian na Ziemi, w wielu sferach, także duchowej i fizykalnej, zwłaszcza w ostatnich 30 latach.

Redakcja KIP

Nowy czas 

„Złote myśli” o rozwoju duchowym.

Kiedy jesteś krytyczny wobec sposobu, w jaki ktoś przyciąga lub korzysta z pieniędzy, wtedy odpychasz pieniądze od siebie. Ale kiedy zdasz sobie sprawę, że to, co inni robią z pieniędzmi nie ma nic wspólnego z tobą, a twoim głównym zadaniem jest myślenie i mówienie i robienie tego, co daje ci dobre samopoczucie, to będziesz w dostosowywaniu nie tylko do przedmiotu pieniędzy, ale do każdej ważnej sprawy w twoim fizycznym doświadczeniu.

Abraham-Hicks

Użyj każdej wymówki, jaką masz, aby wibrować w harmonii z tymi rzeczami, które mówisz, że chcesz. A gdy to robisz, te rzeczy, które są wibracyjnie równoważne, wpływają do twojego doświadczenia w obfitości. Nie dlatego, że na nie zasłużyłeś, nie dlatego, że na nie zarobiłeś, ale dlatego, że są naturalną konsekwencją Prawa Przyciągania. To, co jest podobne, jest do siebie przyciągane.

Abraham-Hicks

Jest bardzo trudno zrozumieć, co ktoś inny doświadcza. Nie ma wystarczającej ilości słów, aby naprawdę wyrazić, co ktoś inny przeżywa. Istoty fizyczne chcą, aby sprawy wyglądały tak samo. Chcą, żeby ludzie myśleli tak samo. Pracujecie raczej ciężko nad tym, aby wszystko było do siebie podobne, ale nigdy nie wygracie tej walki, ponieważ w Niefizyczności, różnorodność jest uważana za najkorzystniejszą część tej gry. 

Abraham-Hicks

Mądrość osła

Jeśli wierzysz, że musisz ciężko pracować, aby zasłużyć na pieniądze, które do ciebie przychodzą, to pieniądze nie mogą przyjść do ciebie, chyba że ciężko pracujesz.  Sukces finansowy, lub inny rodzaj sukcesu, nie wymaga ciężkiej pracy. Wymaga tylko dostosowania myśli. Po prostu nie możesz oferować negatywnych myśli o rzeczach, które pragniesz i następnie dopełniać to działaniem lub ciężką pracą. Kiedy nauczysz się kierować własnymi myślami, odkryjesz prawdziwy wpływ dostosowania Energii.

Abraham-Hicks

Nowy Rok

Twoją pracą jest wchodzenie do fizycznego środowiska szukając rzeczy, które pasują do wibracji radości, łączenie się ze Źródłem Energii, a następnie działanie z inspiracją.

Abraham-Hicks

Mądrość oxygeno2.deviantart1

Martwienie się jest używaniem swojej wyobraźni, aby tworzyć coś, czego nie chcesz.

Abraham-Hicks

Powiedz każdemu, kogo znasz: „Moje szczęście zależy tylko ode mnie, więc nie jesteś za nie odpowiedzialny”. A następnie wykaż to.  Bądź szczęśliwa/y, bez względu na to, co oni robią. Praktykuj dobre samopoczucie, bez względu na wszystko. I zanim się zorientujesz, nie będziesz pociągać  nikogo innego do odpowiedzialności za to, jak się czujesz – a następnie, pokochasz ich wszystkich. Ponieważ jedynym powodem, że ich nie kochasz jest to, że używasz ich jako pretekstu, aby nie czuć się dobrze.

Abraham-Hicks

„Szczęście jest twoją naturą. Nie ma nic w tym złego, aby go pragnąć.  Co jest niewłaściwym, to poszukiwanie go na zewnątrz, gdy jest ono wewnątrz was.”

 Ramana Maharishi

Będą cię winić za to, że milczysz. Będą cię winić, kiedy mówisz za dużo, za mało lub umiarkowanie. Cokolwiek zrobisz, będą cię winić.  Ani pochwała, ani obwinianie, nie porusza mędrca.

Budda

Mądrość a prawa-duchowe

Jeśli prowadzisz innych poprzez cokolwiek innego niż własny przykład, przechodzi to do kategorii kontroli. Jeśli powiesz  „To jest to, co odkryłem, że działa dla mnie.  Spróbuj, jeśli chcesz.”  To jest przewodnictwo.  Jeśli powiesz: „To jest to co dla mnie działa i jeśli nie spróbujesz tego, będziesz w tarapatach”, to jest kontrolowanie.

Abraham-Hicks

Wszechświat jest obfity we wszystko, co chcesz. On cię nie testuje, tylko dobrotliwie dostarcza ci.  Ale ty jesteś instrumentem.  Ty definiujesz i robisz to, poprzez swoje radosne oczekiwanie.  Jeśli masz też emocję, którą chcesz wspierać, to ci posłuży bardzo, bardzo dobrze.  Jest to pozytywne oczekiwanie. Jest to podekscytowana antycypacja.

Abraham-Hicks

Mądrość 140118-cytaty-motywacja-inspiracja-Anthony-RobbinsDamy ci bardzo potężne stwierdzenie: Wszystko to, co będziesz któregoś dnia przeżywać, pod względem doświadczenia życiowego – i przez któryś dzień, mamy na myśli, tak szybko jak teraz, jutro, następnego dnia, lub pewnego dnia – wszystko to co będziesz któregoś dnia przeżywać, wcześniej sobie wyobraziłaś, ponieważ nic nie zamanifestuje się w twoim doświadczeniu, bez procesu wyobraźni w pierwszej kolejności.

 Abraham-Hicks

Mądrość o zaniechaniu

Wasz rząd jest produktem ubocznym wibracji mas.  Wojna jest produktem ubocznym wibracji mas.  Innymi słowy, to nie jest wojna, którą rząd prowadzi wbrew waszej woli. To jest wojna, która rozwinęła się wibracyjnie z wibracji mas.

Abraham-Hicks

Wielobarwne żarówki mych zmysłów odmawiają jaśnienia Twoim światłem. Kable nerwów są wstrząśnięte i poszarpane przez wiatry ruchliwego życia. O Ty, który jesteś budowniczym nerwów i twórcą świecących prądów życia, wskrześ martwe kable moich zniszczonych nerwów i tchnij w nie uwolniony strumień Twej mocy, aby wszystkie niezapalone żarówki mych zmysłów mogły nagle zajaśnieć Twą chwałą.  

„Szepty Wieczności”,  Paramahansa Jogananda.

Ciesz się, że nie masz natychmiastowej manifestacji.  Bufor czasu jest tak naprawdę twoim przyjacielem. To twoja szansa, aby obserwować i medytować i wizualizować i pamiętać. To twoja możliwość do podjęcia Emocjonalnej Podróży, która może być inna od tego, co w rzeczywistości obecnie obserwujesz.

 Abraham-Hicks

Mądrość o zdrowiu

To nie ma znaczenia jaką drogę wybierasz, ale jest ważne, czy ścieżka, którą idziesz jest czymś, co uważasz za właściwe.  Nic nie jest dla ciebie bardziej szkodliwe, niż robienie czegoś, co uważasz, że jest złe.

 Abraham-Hicks

Twój wniosek, że nie ma wystarczająco czegoś – czy to ziemi, czy pieniędzy, czy klarowności – wynika z twojego nieświadomego uczenia się i jest wibracją, która utrzymuje cię z daleka od tego, czego chcesz.  Nie ma ograniczeń.  Jeśli zidentyfikujesz pragnienie czegoś, Źródło rozpoznaje to twoje pragnienie i natychmiast zaczyna ci je dostarczać.  I zamanifestuje się to w różnorodności, w pełni i w sposób w jaki ty i tylko ty uczysz się zezwalać.

Abraham Hicks

Mądrość ideologie-i-religie

– Anno, ofiara to także kat…
– Macie ten paradygmat tak mocno zakorzeniony w sobie, że reagujecie w chwilach niepewności bądź zaskoczenia pretensją, że ktoś (to znaczy – my) wami manipuluje. Tymczasem manipulowani jesteście od tysięcy lat i to tak dokładnie i tak skutecznie, że odpychacie rękę, którą się do was wyciąga, by w odpowiednim momencie pomóc wam, abyście mogli się wydobyć z tej żałosnej i tragicznej iluzji, która pożera wasze serca i umysły.

Lord Asztar przez Annę Bogusz-Dobrowolską, 10.7.12 (urywek z jej blogu)

Ważne jest, aby mocno ustanowić swoją mentalną intencję na początku każdego dnia, by być w stanie radości i wdzięczności, gdyż pomoże to  wam wejść w nowe częstotliwości, które obecnie zalewają waszą planetę z Kosmosu. 

Hilarion 15.7.12

Utrzymując kogoś jako obiekt swojej uwagi, podczas gdy jesteś połączony ze Źródłem Energii, jest największym darem, jaki możesz komuś dać. Jeśli nie jesteś szczęśliwy, nie masz nic do zaofiarowania. I tak, co to dosłownie oznacza, to bądź szczęśliwy, ponieważ nie możesz dać komuś tego, czego nie czujesz .

 Abraham Hicks

Mądrość Tołstoja

Umysł jest substancją materii. Zapytajcie siebie, czym zajmujecie wasze umysły. Dlatego mówimy, żeby być ostrożnym z waszymi słowami i myślami, ponieważ niosą one energię twórczą.

Arkturianie, 14.7.12

Mądrość 2

Oto zasada, która ci pomoże:  Jeśli uważasz, że coś jest dobre, i to robisz, jest to dla ciebie korzystne.  Jeśli uważasz, że coś jest złe, i to robisz, jest to bardzo szkodliwym doświadczeniem.

Abraham Hicks

Zwierzę tak, jak wy wszyscy, wybiera najpierw wolność. A jeśli kiedykolwiek kondycja fizyczna staje się mniej niż radosna, zwierzę – jeśli pozostawione same sobie – ponownie przechodzi do niefizycznego. 

Abraham Hicks

Jeśli po prostu wyobrazisz sobie swoje życie takie, jakie chcesz go mieć, wszystkie współpracujące elementy zostaną wezwane.  A jeszcze ważniejsze, wszystkie te komponenty, które są wezwane będą ze sobą współpracować. Takie jest Prawo. Doświadczenie jakie masz z innymi jest takie, jakie wywołujesz od nich.

Abraham Hicks

mądrość swiadomosc-i-duchowosc-2

Zacznij przygotowywać się teraz do wielkiej tranzycji i w przypadku, gdy wystąpią zakłócenia w twoim codziennym życiu, nie trzymaj się tego co funkcjonowało do tej pory.  Nie staraj się odtworzyć starego. Pozwolić mu odejść.  Bądź kreatywny i włóż całą swoją energię i serce w nowe sposoby życia, pracy i współpracy z innymi.

Arkturianie przez Ute, 29.5.12

Pozwól, aby twoim dominującym zamiarem było dobre samopoczucie.  Oznacza to, bądź figlarna/y, baw się dobrze, śmiej się często, szukaj powodów, aby doceniać i praktykuj sztukę doceniania. I jak je praktykujesz, Wszechświat, który obserwuje tę praktykę da ci ciągłe możliwości jej wyrażania. I wtedy twoje życie po prostu jest coraz lepsze i lepsze.

Abraham-Hicks

Mądrość i własne zdanie

Gdyby człowiek zrozumiał, że to, co on tworzy nie ma nic wspólnego z tym, co ktoś inny tworzy” wtedy nie byłby tak wylękniony, co robią inni.

Abraham-Hicks

Gdy szybko zbliżacie się do Wzniesienia, w tym samym czasie te dusze, które nie mogą zaabsorbować takich wibracji muszą opuścić Ziemię. Ich droga jest przeznaczona na linii czasowej, która pozwoli na kontynuację ich obecnych doświadczeń.  Nie ma innego wyboru, gdyż nie możesz się wznieść, chyba że jesteś już o wyższej wibracji. Jak już wspomnieliśmy, wszystkie dusze już zdecydowały o swojej przyszłości.

SaLuSa 2.5.12

Niech to z czym żyjesz tu i teraz w tym środowisku będzie procesem, który obudzi w tobie pragnienie, które przywoła siłę życiową, a ta zapewni stworzenie czegokolwiek. To co możesz sobie wyobrazić, to Wszechświat jest w stanie zapewnić. Wszystko, bez wyjątku. Więc twoja praca polega na wyczarowaniu idei, kropka. Wszechświat ma możliwość dostarczenia rzeczy i dostarczy.

Abraham-Hicks

Obawy mają swoją podstawę w ludzkim doświadczeniu i ty jesteś tym, który utrwala je w wyobrażonej rzeczywistości. Uwikłanie się w „co by było gdyby” tworzy nieskończoną pętlę stagnacji, która utrudnia twój wzrost. Jeśli pozwolisz sobie na uwolnienie tego, na wyjście z własnej strefy komfortu i dotarcie do nowej rzeczywistości, odkryjesz, że większość twoich lęków nie jest w ogóle uzasadniona.

~ Stwórca przez Jennifer Farley

Zdecydowałaś, aby istnieć w tym szczególnym czasie ze względu na swoje umiejętności i zdolności do zmiany twojego środowiska i poziomu świadomości.  Świat potrzebował cię, wysłał ci wezwanie, a ty odpowiedziałaś poprzez decyzję, aby narodzić się teraz. Wszechświat dziękuje ci w każdej chwili z wielkim potokiem miłości i światła.

~ Stwórca przez Jennifer Farley (22.4.12)

Jeśli chcesz przyciągnąć miłość – kochaj siebie. Jeśli chcesz być otoczony prawdą – bądź prawdziwy ze sobą tak, jak tylko możesz. Jeśli chcesz być szanowany przez tych wokół ciebie – najpierw uszanuj siebie. Czy doskonałość jest tym, czego poszukujesz? Zdaj sobie sprawę w twoim całym jestestwie, że wszystko jest doskonałe, chociaż tak może nie wydawać się na powierzchni.

 ~ Stwórca przez Jennifer Farley

Nie można martwić się o kogoś i kochać go w tym samym czasie.  Większość ludzi myli emocje zmartwienia z emocjami miłości.  Uważają, że martwienie się o kogoś, oznacza, że ich kochają.

Abraham Hicks

Zauważ, że ci, którzy najwięcej mówią o dobrobycie, mają go.  Ci, którzy mówią najwięcej o zdrowiu, mają go.  Ci, którzy mówią najczęściej o chorobach, mają je. Ci, którzy mówią najczęściej o ubóstwie, mają je.  Takie jest prawo.  Nie może być inaczej … Tak jak się czujesz, jest punktem przyciągania, i tak Prawo Przyciągania jest najbardziej zrozumiałe, gdy widzisz siebie jako magnes, otrzymując coraz więcej na sposób w jaki czujesz.  Kiedy czujesz się samotny, przyciągasz więcej samotności.  Kiedy czujesz, że biedny, przyciągasz więcej ubóstwa.  Gdy czujesz się chory, przyciągasz więcej chorób.  Kiedy czujesz się nieszczęśliwy, przyciągasz więcej nieszczęścia. Kiedy czujesz, że zdrowy i żywotny i energiczny i dobrze prosperujący – przyciągasz więcej tych wszystkich rzeczy.

 Abraham – Hicks

Mądrość 49

Prosimy, nie bójcie się, nie nienawidźcie, a nawet nie kochajcie śmierci. Nie ma śmierci; co nazywacie śmiercią jest po prostu zmianą lokalizacji, powrót do domu, ponieważ jesteście istotami duchowymi, a nie fizycznymi.  Ci, którzy nadmiernie opłakują zmarłych, budują ołtarze i wołają dzień po dniu, powodują, że ich bliscy pozostają przywiązani do Ziemi i utrudniają ich podróż ewolucyjnego zrozumienia. 

Arkturianie 22.1.2012

Nic nie jest bardziej wycieńczające niż troszczenie się o coś, z czym nic nie możesz zrobić.  I Nic nie możesz zrobić z dorosłymi dziećmi.  Możesz chcieć dla nich lepiej i  możesz nawet ich w coś zaopatrywać.  Ale na dłuższą metę, nie możesz nic zrobić z ich wibracjami, ale tylko utrzymywać ich mentalnie w jak najlepszym świetle, a następnie im je przekazać .  I czasami odległość sprawia, że jest to o wiele bardziej możliwe niż bycie blisko ich.  Abraham-Hicks

Jesteśmy naprawdę zwolennikami tego, aby być tak szczęśliwym, jak tylko jest to możliwe i to załatwia wszystko.  Nawet jeśli nie masz powodu do radości – wymyśl coś.  Wyfantazjuj coś.  Podejmij decyzję, że masz zamiar być szczęśliwy tak czy inaczej, bez względu na wszystko.  „Nieważne co, mam zamiar być szczęśliwy.  Jeśli nawet będę musiał zignorować wszystkich, nawet gdybym miał już nie oglądać telewizji, nawet gdybym nie miał nigdy już wziąć do ręki gazety, będę szczęśliwy.  Nawet gdy już nigdy miałbym nie ujrzeć twarzy tej osoby, będę szczęśliwy.  Nawet jeśli muszę oglądać twarz tej osoby, znajdę coś w niej, co sprawi, że będę szczęśliwy. Zamierzam być szczęśliwy i będę szczęśliwy „.  

Ab

Ponieważ inni nie mogą wibrować w twoim doświadczeniu, nie mogą oni też mieć wpływu na wynik twojego doświadczenia.  Mogą utrzymywać swoje opinie, ale chyba, że ich opinia ma wpływ na twoją opinię, ich opinia w ogóle jest bez znaczenia.  Miliony ludzi może robić na ciebie nacisk i nie wpłynie to na ciebie negatywnie, chyba że zareagujesz.  Oni mają wpływ na to, co się dzieje w ich doświadczeniu. Oni wpływają na swój punkt przyciągania, ale to nie ma na ciebie wpływu, chyba że robisz na nich nacisk. Ta ewolucja świadomości, którą wielu przewiduje na datę 2012 r. już się dzieje i będzie się dalej rozwijać.  Nie będzie to według kalendarza. Impet nabudowuje się i stara gwardia będzie się opierać, ale nie wytrzyma tsunami miłości, która zmiecie siły nienawiści i separacji. 

Nauczyciel Ophelius  27.11.11

Zamiast myśleć w kategoriach czasu, myśl w kategoriach ekspansji i wtedy zrozumiesz czas w sposób, w jaki my go rozumiemy.  Nigdy nie myślimy o tym, jak długo coś zajmuje.  Po prostu cieszymy się ekspansją. I tak, nasze ‚teraz’ jest zawsze potężne w naszym oczekiwaniu tego, co się rozwija.

Abraham Hicks

Zawsze żyjesz w odbiciu tego, co z siebie dajesz.  I tak, jeśli znajdziesz się w małym gniazdku, gdzie wiele osób jest nieuprzejmymi, to prawdopodobnie dlatego, że ty jesteś nieuprzejmy – lub dlatego, że jesteś świadomy nieuprzejmych ludzi. Nic się ci nie wydarza, co nie jest częścią twoich wibracji!

Twoje emocje są twoimi wskaźnikami twojego przywoływania i zezwalania.  Silne emocje na obu końcach oznaczają, że przywołujesz wiele energii. Łagodne emocje pośrodku oznaczają, że przywołujesz mniej energii.  Strona uniesienia/zadowolenia oznacza, że pozwalasz na przepływ.  Strona frustracji/złości oznacza, że nie  pozwalasz na przepływ.  Silne wezwanie emocji po stronie frustracji/złości oznacza, że tworzysz wiele tego, czego nie chcesz.  Silne emocje po stronie uniesienia oznaczają, że aktywnie tworzysz to, co chcesz.

Każdy z was może sięgnąć nieco dalej w swoją rzeczywistość i stworzyć sobie to, co tylko jego serce zapragnie, bo to jest prawdziwy powód dla którego tu przyszedłeś. Nie przyszedłeś tu, aby ciężko pracować, nie przyszedłeś tu, aby realizować swoje cele. Przyszedłeś tu, aby być światłem.  Jest trudno, jeśli mierzysz się z innymi i bez przerwy zmierzasz w kierunku, gdzie uważasz, że każdy chce, abyś szedł.

(„Grupa” 17.10.11)

Musisz nauczyć się być uważną/ym obserwatorką/em życia i musisz być skłonna/y do wstrzymywania osądów.  Mistrz nie musi ciągle mieć opinii, czy zawsze starać się wpływać na ludzi wokół siebie. Duchowo rozwinięty człowiek oferuje prawdę taką, jaką została mu objawiona i zachęca innych do poszukiwania ich własnej prawdy, jaka się im objawia.

(AA Michał 27.9.11)

Tak wielu ludzi ma potrzebę, abyś zachowywał się w określony sposób tak, aby oni czuli się dobrze. Potępiają oni cię za twój egoizm. „Jak śmiesz być tak samolubny, podążając za tym co sprawia, że czujesz się dobrze? Powinieneś robić to co sprawia nam przyjemność.” W młodym wieku byłeś przekonany, że nie jesteś wystarczająco mądry, aby wiedzieć lepiej i że ktoś inny powinien podejmować za ciebie decyzje … Nie mógłbyś żyć w tej kulturze w czasach swojego życia, bez otrzymywania ogromnej ilości informacji na temat, w jaki sposób ludzie reagują na to, co ty robisz i mówisz.

Wiemy, że niektórzy z was, życzliwe, przyzwoite dusze, obawiają się, że z jakiegoś powodu nie są przygotowani do Wzniesienia.  Nasza odpowiedź dla ciebie jest taka, że jeżeli prowadzisz takie życie, w którym unikasz osądzania i możesz znaleźć w swoim sercu miłość dla wszystkich dusz, nie masz powodu się niepokoić. Tu nie chodzi o religijność, branie kursów lub wkupywanie się do nieba.  Liczy się to, kim jesteś w środku, a jeśli żyjesz w prawdzie w miarę możliwości, jesteś na dobrej ścieżce do Wzniesienia.  Pamiętaj, że Przewodnicy znają cię dobrze i jeśli jest to twoją aspiracją, aby się wznieść, będą ci pomagać.  Niebo się raduje za każdym razem, gdy dusza zwraca się do Światła i nie ma już odwrotu po podjęciu tej decyzji.

Zrelaksuj się, oddychaj i oglądaj ten 3-W film, który jest twoim codziennym życiem.  Bądź spokojnym aktorem w centrum tego wszystkiego, podczas gdy świat wiruje wokół ciebie i powstaje szaleństwo. Odpuść wszystko. Poczuj swoje własne pole energii otaczające cię miłością i protekcją – miłością i protekcją, która wytworzona jest  u podstaw twego bytu.  Blask tej praktyki będzie miał wpływ na najbliższe otoczenie i cały wszechświat.

Przekaz 29.9.11

Obiecujemy, że twoje doświadczenie bycia zawieszonym, bycia w poczekalni już niedługo się skończy.  W międzyczasie, doceń to doświadczenie za to, czego cię ono uczy w tym momencie TERAZ.  Podziękuj za to, gdyż na różne sposoby jesteś przygotowywany do życia bez niedostatku, życia bez cierpienia, życia bez separacji.

(Wyższa Jaźń Karen, LaRue Moye, 27.9.11)

Osoba, która obawia się czegoś najbardziej to ta, która najbardziej to aktywuje w swojej wibracji.  I wiec logicznym jest, że będzie to doświadczać.
Człowieka z charakterem pociąga to, co jest trudne, ponieważ dopiero w zmaganiach z trudnościami potrafi sobie uświadomić własny potencjał.

Mam pełną kontrolę nad swoimi własnymi myślami … Możesz znaleźć się w nieskończonej pętli, gdzie wyjaśniasz, że czujesz się negatywnie ze względu na negatywne zachowanie kogoś innego.  Ale jeśli zamiast tego, przejmiesz kontrolę nad własnymi emocjami i będziesz miał lepsze myśli, ponieważ z tym lepiej się poczujesz, odkryjesz, że bez względu na to, jak zaczął się ten negatywny trend, możesz go zmienić.  Nie masz prawdziwej kontroli nad tym, co ktoś inny robi ze swoimi wibracjami (i przez to ze swoimi działaniami), ale masz pełną kontrolę nad własnymi myślami, wibracjami, emocjami i punktem przyciągania.

„Dlaczego mam pracować, gdzie pracuję?  Nie ma nikogo o podobnym myśleniu i to ciemne miejsce.  Nie lubię tego, ale muszę tam iść.”  I znowu możemy powiedzieć wam jak już mówimy od dziesięcioleci, że jeśli jesteś Latarnią, będziesz tam, gdzie nie ma innej Latarni.  Możesz mieć te jedyne światło wokół.  Nie masz pojęcia, ile statków kierujesz w stronę bezpieczeństwa.  To dlatego jesteś w tym miejscu – aby poruszać się w miejscach, gdzie być może nigdy nie byłeś, lub przebywać może w miejscach, które są ciemne.

Jest obietnica od Ducha, że w tej nowej energii, ciemność nie może cię dotknąć.  Jeśli utrzymujesz tylko światło, ciemność nie może jego dotknąć!  Brak światła nie może zastąpić światła.  Nie martw się, ze coś się do ciebie dostanie, ponieważ jest ciemność. To nie jest możliwe.

(16.7.2011 Kryon)

Prawo Przyciągania mówi: „To, co jest podobne, to samo do siebie przyciąga.”  Wibracje są zawsze dopasowane.  Więc, gdy doświadczasz kontrastu, który inspiruje nowe pragnienie, to nowe pragnienie, czy silne, czy słabe, przyciąga do siebie proporcjonalnie.  I gdy przyciąga, to zawsze otrzymuje.  Jest to podstawa naszego Wszechświata: Gdy prosisz, to zawsze otrzymujesz.  Ludzie myślą, że proszą swoimi słowami, a nawet swoim działaniem – i czasem tak jest – ale Wszechświat nie odpowiada na twoje słowa lub działania.  Wszechświat odpowiada na twoje wibracyjne wołanie.

Każdy moment twojego doświadczenia jest szczytem życiowego doświadczenia. To jest, gdzie potężne TERAZ egzystuje.  To jest, gdzie pragnienie promieniuje od ciebie i jest dozwolone przez ciebie.

Próba kontrolowania innych przyciąga więcej do kontrolowania … Łatwo jest zrozumieć, jak można dojść do wniosku, że droga do dobrego samopoczucia jest poprzez wpływanie lub kontrolowanie zachowań innych.  Ale jak próbujesz ich kontrolować (poprzez wpływ lub przymus), okazuje się, że nie tylko nie możesz ich sobie podporządkować – ale twoja uwaga na nich przynosi więcej podobnych osób do twoich doświadczeń.  Po prostu nie możesz dotrzeć tam, gdzie chcesz być przez kontrolowanie lub eliminowanie niepożądanego.

Czy kiedykolwiek kochałeś kogoś tak mocno, że nie mogłeś przestać myśleć o tej osobie i wszystko, co ona robiła uszczęśliwiało cię?  Kiedy świecisz swoim prawdziwym światłem, poczujesz taki rodzaj miłości wlewającą się w twoje istnienie w każdym momencie, każdego dnia. Tylko to będzie dla ciebie.  Czy to nie cudowne?

Adama 27.8.11

Otocz się teraz promiennym złotym i różowym światłem i sprowadź go do twojego splotu słonecznego i czuj tę miłość emanującą z tego centrum twojej mocy.  Czuj tę miłość emanującą we wszystkim co robisz.

Chcielibyśmy, abyś dotarł/a do miejsca, gdzie nie chcesz słuchać ludzi krytykujących się nawzajem … gdzie nie masz satysfakcji, gdy ktoś nie ma racji … gdzie liczy się dla ciebie tak bardzo, aby czuć się dobrze, że tylko chcesz myśleć pozytywnie o ludziach … jesteś tylko skłonna/y do szukania pozytywnych aspektów, chcesz tylko szukać rozwiązań i nie chcesz popierać wszystkich problemów świata.

Abraham Hicks

Mądrość 36

Myśli jakie mam, decydują o relacjach jakie przyciągam …  Jesteś myśleniem, wibracyjnym atraktorem swojego doświadczenia i myśli jakie myślisz określają wszystko w twoim życiu.  Gdy zwrócisz swoją uwagę w kierunku pozytywnych aspektów osobowości i zachowań innych osób, z którymi dzielisz tę planetę, będziesz szkolić swój punkt przyciągania w kierunku tylko tego, czego pragniesz.  Nie tylko moc twoich myśli określenia jacy ludzie wchodzą w twoje życie, ale moc twoich myśli decyduje jak oni się zachowują, gdy już w nim są.  Ab

Wielu z was czuje silny impuls, aby przenieść się do innego rzekomo bezpieczniejszego miejsca.  Wiedzcie, drogie serca, że zabieracie swoje bezpieczeństwo lub kataklizmy ze sobą.  Nigdy nie zapominajcie, że ci z was, którzy jesteście w harmonii z nieustannie zmieniającymi się wzorcami wibracyjnymi Wzniesienia zawsze będziecie bezpieczni i we właściwym miejscu we właściwym czasie, jeśli będziecie scentrowani w sobie…

(12.2008)

Oczekiwanie czasami wydaje się nie do zniesienia … lecz kiedy żyjesz w swojej Prawdzie … nie ma czekania … masz już to na co czekasz.

Najcenniejsza umiejętność lub talent, który mogłabyś kiedykolwiek rozwinąć, to kierowanie twoich myśli w stronę tego, czego chcesz –  być ekspertem w szybkiej ocenie każdej sytuacji, a następnie szybko dojść do wniosku, czego najbardziej chcesz – dając temu swoją niepodzielną uwagę.  Celowe kierowanie swoimi własnymi myślami jest ogromną umiejętnością , co przynosi rezultaty, które nie mogą być porównywane z wynikami, których sama akcja może dostarczyć.

Abraham Hicks

Wykorzystuj swój czas poświęcając go trochę więcej każdego dnia na wyobrażanie sobie i dużo mniej każdego dnia na robienie. Wyobrażaj sobie trochę więcej i trochę mniej działaj. Aż w końcu większość tego, co się będzie działo, będzie w zrównoważonym, spokojnym, przewidującym stanie. Po prostu wyobrażaj siebie osiągającego sukces i obserwuj co się dzieje. Wyobrażaj sobie trochę więcej i działaj trochę mniej.

 Abraham Hicks

Nie możesz otrzymać wibracyjne czegoś, z czym nie jesteś wibracyjnie dopasowany.  Wiec, błogosław tych, którzy znajdują obfitość. I w swoim błogosławieństwie ich i ich obfitości, staniesz się także bogaty.  Ale przeklinając ich obfitość, trzymasz siebie od tego z dala.  Takie jest prawo – i jest to potężne prawo.

Abraham Hicks

Zawsze, gdy czujesz negatywną emocję, zatrzymaj się i powiedz:  Coś jest tu ważnego, inaczej nie czułbym tej negatywnej emocji.  Co ja chcę?  I następnie po prostu odwróć swoją uwagę na to, co chcesz. . . . W momencie, gdy zwrócisz uwagę na to, co chcesz, negatywne przyciąganie zatrzyma się, i w chwili, gdy negatywne przyciąganie zatrzyma się, pozytywne przyciąganie się zacznie.  I w tym momencie twoje uczucie zmieni się ze złego samopoczucia na dobre samopoczucie.
Gdy zwrócisz swoją uwagę w kierunku pozytywnych aspektów osobowości i zachowań innych osób, z którymi dzielisz swoją planetę, będziesz trenować punkt przyciągania w kierunku tylko tego, czego pragniesz.  Nie tylko moc twojej myśli decyduje, jakie osoby wchodzą w twoje życie, ale także moc twojej myśli decyduje, jak oni się będą zachowywać.

Czasem pozostajemy w jakiejś sytuacji zbyt długo, sądząc ze nie zasługujemy na nic lepszego…

Jesteś wibracyjnym pisarzem scenariusza swojego życia i wszyscy we Wszechświecie odgrywają role, które zostały im przez ciebie przypisane.

 Abraham Hicks

Ta podróż jest o TOBIE i TWOJEJ rzeczywistości, gdy inny człowiek ma zupełnie inną rzeczywistość, to niech tak będzie.  Taka jest droga w tym momencie w ich życiu.

(Wysoka Rada Orionu)

Za: https://krystal28.wordpress.com/zm/

 NWO - rozpad

Agonia Nowego Porządku Świta

Od Redakcji KIP:

Nasz obecny świat: ten mentalny wewnętrzny i ten postrzegany zewnętrznie ( postrzeganie świata zewnętrznego jest zależne od tego, jaki zbudowaliśmy sobie „świat wewnętrzny” – mentalny, ponieważ rzeczywistość nie tak się ma, jak się ma, lecz tak, jak ją każdy indywidualnie postrzega) jest jak dom, czy mieszkanie, które bardzo gwałtownie potrzebuje kapitalnego remontu. Wszystko się „sypie”. Tapety na ścianach odpadają, tynki odpadają, podłoga się zapada, sufity sypią się na głowy, instalacje nie działają: woda cieknie z kranów, prądu nie ma, kanalizacja przecieka itd.

Ten stan objawia się przez znacznie przyśpieszenie czasu. Oznacza to gwałtowny wzrost wibracji materii na Ziemi. Do roku 1986/87 przeciętna wibracja materii Ziemi, nazywana polem Schumana wynosiła 7,83 cykla na sekundę ( oznacza to, przeciętny czas obrotu elektronów wokół jądra atomowego), co najmniej od setek lata. Ta wibracja od tamtego czasu zaczęła gwałtownie rosnąć. W 2015 r. ta wibracja podwoiła się i przekroczyła 16 cykli obrotów na sekundę i… podobno dalej rośnie.

Stąd wynika potrzeba „kapitalnego remontu” naszego świata wewnętrznego, a tym samym i postrzegania świata zewnętrznego. I są trzy grupy ludzi wśród ludzkości żyjącej na Ziemi, z których każda odmiennie podchodzi do tej potrzeby „kapitalnego remontu” swoich dwóch światów: wewnętrznego i zewnętrznego.

Mądrość 25 ezoteryka

Pierwsza grupa nie chce robić „kapitalnego remontu” tych dwóch „światów”. Przywiązana jest do „betonowej kapliczki” swoich dotychczasowych poglądów i nawyków: materializmu, chciwości, egoizmu, bezwzględnej konkurencji, dominacji, złości, zawiści, gniewu, postaw cierpiętniczej ofiary, dwulicowości, obłudy, hipokryzji, podporządkowania myśleniu stadnemu i braku odwagi własnego samodzielnego myślenia. Ta grupa ludzi jest najliczniejsza. Mimo, że oba „światy” dla tej grupy się rozpadają, nie chce ona podjąć wysiłku dokonania ogromnej pracy, by wymagający gwałtownie „kapitalnego remontu” dom, czyli ich światy: wewnętrzny mentalny i zewnętrzy – odrestauryzować, czyli zmienić  swoją świadomość, podnosząc ją, a tym samym swoją wibrację na wyższy poziom, aby nadążyć za zmianą wibracji Ziemi. Ludzie ci trzymając się wielu wymienionych starych nawyków, starej świadomości, nie wytrzymują rosnącej wibracji Ziemi i odsetek zachorowalności i umieralności w tej grupie jest największy.

Mądrość 140206-cytaty-motywacja-inspiracja-sukces-Ralph-Waldo-Emerson

Druga grupa uświadomiwszy sobie potrzebę „kapitalnego remontu” swoich dwóch światów, jak przysłowiowego domu, postępuje  inaczej, idąc trochę na „łatwiznę”. Zrobienie „kapitalnego remontu” domu jest ogromnie pracochłonne, łatwiej jest zbudować dom od nowa. Ale w sytuacji tych dwóch „światów” jako domów już istniejących, tego zrobić się nie da i trzeba ten remont zrobić. Więc idą oni na „łatwiznę”, na stare tapety, tynki, podłogi, sufity kładą nowe, i stare instalacje tylko naprawiają,  aby ten remont był mniej pracochłonny. Ale zmieszanie starego z nowym powoduje, że „stare programy” często mieszają się z „nowymi programami” w naszym świecie mentalnym- wewnętrznym i postrzeganiu świata zewnętrznego. Podobnie jak w komputerze jak uzupełniamy istniejące programy kolejnymi „nakładkami” i „nakładkami na nakładki” ( czyli na łaty na dziury, kładąc kolejne łaty),  to one powodują często zawieszanie się komputera. Aby tego uniknąć, należy usunąć wszystkie stare programy, sformatować dysk twardy i zainstalować  nowe. Wśród tej grupy ludzi ( znacznie mniejszej liczebnej niż poprzednia) zachorowalność i śmiertelność jest znacznie mniejsza, niż w poprzedniej, ponieważ w pewnym stopniu zmienili oni swoją świadomość, podnieśli swoją wibrację, aby nadążać za rosnącą wibracją całej Planety Ziemia.

Nowy Rok 4Trzecia grupa ma świadomość konieczności wykonania ogromnej pracy,  czyli że w przysłowiowym „domu” należy zerwać tapety, i tynki do muru, zerwać i wyrzucić podłogi, sufity i wszelkie instalacje, a także stare meble i rupiecie oraz  zainstalować wszystko nowe. Ta grupa jest co prawda najmniej liczebna z pośród trzech, ale jej liczebność szybko rośnie w obecnych czasach. Ludzie z tej grupy co najmniej nadążają za rosnącą wibracją Ziemi. Ich zachorowalność i umieralność jest znacznie mniejsza od poprzednich grup, a jednocześnie otrzymują liczne „dary”, dzięki wykonaniu „remontów” obu swoich „światów”. Tymi „darami” są: zwielokrotniona intuicja ( jest 9 poziomów intuicji), jasnowidzenie, telepatia, prekognicja, synchroniczność, i wiele innych…

Mądrość 40

„Synchroniczność – Pierwsza reguła Niebiańskiej przepowiedni… Jungowskie “niekazualne powiązanie zdarzeń” jest pierwszym krokiem na drodze przebudzenia, momentem, w którym dusza odzyskuje kontrolę nad życiem, jak i również chwilą zdziwienia i zadumy, nad tym, jak Bóg urządził świat.

(…) Pomimo, że zjawisko synchroniczności nie jest logiczne, to jednak ma sens. Przynajmniej tak podpowiada nam intuicja. Pytanie zatem jest takie, jaki ma ono sens i co go uzasadnia? Przecież “podobno” sens to domena racjonalności… to rozum zawsze pytał “po co?” a tu nagle wyskakuje serce z piersi, radosne, że znalazło to czego szukało…

Duszy materia się nie ima, wszystkie te rozumowe, obliczeniowe i konkretne zabiegi, służą tylko po to, aby zrealizować odwieczne zamiary Ducha. Są jego narzędziami. “Nie ciało posiada duszę, a dusza wcielona jest w ciało” jak i również “nie istniejemy dla świata, to raczej świat istnieje dla nas” obydwa te stwierdzenia, uzasadniają wyższość ducha nad materią i odwołują się do sensu, wykraczającego poza doświadczenie.

(…)

Tymczasem, wiemy, że synchroniczość to zjawisko duchowe, postrzegane przez intuicję, które mimo swojej nieuchwytności ma sens… tylko jaki? Te zdarzenia (powstałe w ten nieprzyczynowy sposób) pozwalają nam na doświadczenie czegoś nowego, upewniając nas w przekonaniu, że nasze życie jest na swój sposób kierowane i dokądś prowadzi, zapewniając, że możemy otrzymać pomoc lub radę, w najbardziej zaskakującym momencie.

W tym systemie funkcjonuje każdy z nas, wszystkie mniejsze i większe synchroniczności w naszych życiach, tworzą synchronię, swoisty system, kontrolowany przez Stwórcę, umożliwiający nam realizowanie naszych ziemskich planów. Synchronia to przejaw Jedności.

Co nam daje ta wiedza? Świadomość sensu. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że świat nie jest jedynie domeną umysłu, a prawda domeną logiki, nasze życie nie jest tylko następstwem zdarzeń, to otwieramy się na to, co zawsze jest najważniejsze. Unikalność. “Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, co sprawia, że każde danie ma inny smak, każdy człowiek inną twarz, a każdy sen, to odrębna historia o tym, co by było gdyby…”

Więcej na: http://instytutarete.pl/poczytaj/umysl/samoswiadomosc/420-synchronia.html

W życiu nie ma przypadków i losowości, wszystko co nas spotyka jest informacją, którą sami przyciągamy ( tą świadomość ma od kilkunastu lat – piszący te słowa). W materialistycznej ”religii” czyli nauce operuje się powszechnie pojęciem losowości i przypadkowości np. w zarządzaniu ryzykiem, w ubezpieczeniach i w wielu innych dziedzinach.

Takie podejście w świeckiej „nauce” ukształtowało znaczną cześć powszechnej świadomości, począwszy od Newtona i Kartezjusza, że nic lub niewiele od nas zależy, a wszystko co nas spotyka to jest to zewnętrzny los i/lub przypadek.

Mądrość - mózg i religia

Pod wpływem wielu  religii wierzący interpretują to, że wszystko zależy od Boga, albo szatana, a nic od człowieka, więc jedynie modlitwa i/lub cierpienie może spowodować pomyślne dla nas rozwiązania i drogi życia.

Nie rozwijamy tego tematu, ponieważ „złote myśli” duchowe zamieszczone wyżej, wiele poruszonych zagadnień wyjaśniają, więc polecamy uważne przeanalizowanie jeszcze raz tych treści.

Curie Skłodowska

Red. KIP

(wytłuszczenia, kursywa, podkreślenia i ilustracje pochodzą od redakcji kip.)

Wypowiedz się