Czy Hierarcha KK zaczęła samodzielnie wycofywać się okrakiem z polityki konfrontacji militarnej, czy z dyspozycji Watykanu ?

W czasie Światowych Dni Młodzieży w ubiegłym roku w Krakowie hierarchia Kościoła Katolickiego w Polsce załatwiła u Papieża Franciszka nagłośnioną audiencję Ministra Antoniego Macierewicza. W języku polityki oznaczało to udzielenie papieskiego „błogosławieństwa” dla jego polityki konfrontacji militarnej z Rosją.

Hierarchia Kościoła z dużym opóźnieniem zaczęła wycofywać się z tej polityki prowadzącej do sprowokowania nuklearnej III wojny światowej, w której Polska będzie terenem pierwszego uderzenia atomowego, ze względu na zaproszenie wojsk NATO z głowicami jądrowymi z terenu Niemiec, których pozbył się rząd niemiecki.

„Polscy” biskupi rezydujący w pałacach i przepychu stracili poczucie rzeczywistości i politycznej i społecznej, odrywając się zupełnie od ludu oraz  zaprzeczając zasadom i wartościom, które głoszą z ambon.

Ten kierunek konfrontacji militarnej mocno popierały także toruńskie rozgłośnie Radia Maryja i Telewizji Trwam, często goszcząc u siebie na antenach, jastrzębia wojny Antoniego Macierewicza.

Publikujemy poniżej wypowiedź biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka, która jest oznaką zmiany tej polityki poprzez zaprezentowanie wyraźnych sygnałów do usunięcia Antoniego Macierewicza z Ministra Obrony Narodowej. Biskup wykonuje tylko dyspozycje przełożonych, których reakcja jest mocno spóźniona. I tu jest pytanie, czy polecenie do takiej wypowiedzi pochodzi od hierarchii Kościoła Katolickiego w Polsce, czy jest to dyspozycja Watykanu ? Większe prawdopodobieństwo, że to ostatnie.

Redakcja KIP

biskup Guzdek i Macierewicz

„Polityka”: biskup Józef Guzdek w mocnych słowach napomina MON

Biskup Józef Guzdek, który jest generałem brygady, a od 2010 roku pełni funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego, w ostatniej swojej homilii skrytykował politykę MON. Duchowny, jak informuje „Polityka”, negatywnie wypowiedział się na temat ciągłych zmian w wojsku.

biskup Józef Guzdek 2

– Co może myśleć o polskiej armii młody, zdolny człowiek, do którego wciąż docierają sprzeczne informacje o priorytetach wojska, o jego sile i znaczeniu, o ciągłych reformach w strukturach dowodzenia w siłach zbrojnych? Czyż nie będzie stawiał pytań: jaki jest sens i czy warto być żołnierzem? – powiedział w trakcie swojego kazania bp Guzdek, które wygłosił na mszy w 99. rocznicę utworzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Jak czytamy na stronie „Polityki”, biskup zwracając się do licznie zgromadzonych generałów i pułkowników, przestrzegał przed „kreowaniem wizji, planów czy też perspektyw nieosadzonych wystarczająco mocno w rzeczywistości”.

Duchowny przywołał w swojej homilii słowa papieża. – Franciszek podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży przestrzegał przed „sprzedawcami dymu”. Przestrzegał przed tymi, którzy „sprzedają” fałszywe iluzje, czarują słowem, nie myśląc o konsekwencjach. Słowem pozbawionym czynów można budować rzeczywistość, ale tylko na krótki czas – powiedział bp Guzdek.

– Jeśli mamy oczy i uszy otwarte, pytania muszą się pojawiać. Jest ich wiele, ale w tym gronie nie ma potrzeby, aby je artykułować. Nie może jednak zabraknąć nam mądrości i odwagi, aby szukać na nie odpowiedzi i z determinacją rozwiązywać pojawiające się problemy – mówił duchowny. Jak zauważa „Polityka” jest to odniesienie do perspektyw zarysowanych w Strategicznym Przeglądzie Obronnym.

Biskup w swoim kazaniu przypomniał, że to na żołnierzach „ciąży obowiązek budowania pozytywnego wizerunku polskiej armii nie tyle słowem, co konkretnymi decyzjami, wypracowanymi w zaciszu gabinetów poszczególnych rządów Sztabu Generalnego”.

– Musicie być wolni! Nie możecie ulec postawie wyrażonej słowami: byle tylko przetrwać i nie narazić się nikomu. Zbigniew Herbert w niezwykle trafny sposób przestrzegał przed „epidemią instynktu samozachowawczego” i udziałem w „przyspieszonych kursach padania na kolana” – zaapelował biskup.

– Musicie być ludźmi o prawych sumieniach! Możecie stracić wszystko, co można kupić za pieniądze, ale nie pozwólcie na utratę tego, czego za żadne pieniądze kupić się nie da – spokoju sumienia. Prawe sumienie jest bowiem przymiotem ludzi szlachetnych i wolnych – stwierdził biskup polowy. – Musicie być mocni! Waszym zadaniem jest myśleć i mówić prawdę, zawsze w trosce o wzmocnienie siły armii. Trzeba mieć odwagę, jeśli przyjdzie taka godzina, aby powiedzieć wielkie „tak” albo wielkie „nie” – dodał.

WYBRANE KOMENTARZE

~rozwiazanie konjordatu : Tak długo, jak Polacy będą się powoływać na chrześcijańskie wartości, tak długo będzie trwała hipokryzja, utrzymując naród w duchowym infantylizmie. Droga do dojrzałości społecznej prowadzi przez samodzielność. Bez tej samodzielności nie zbudujemy silnego państwa” – mówi Krzysztof Pieczyński. Aktor … rozwiń całość zamierza założyć stowarzyszenie, którego celem będzie walka o rozwiązanie konkordatu w Polsce. W rozmowie z dziennik.pl w ostrych słowach wyjaśnił, dlaczego obwinia Kościół katolicki o okradanie państwa i pozbawianie społeczeństwa samodzielności:
To jest okradanie na kilku poziomach. Jednym z nich są pieniądze – 14,5 miliarda kosztował nas Kościół w zeszłym roku. To są oficjalne dane, a nie wiemy nic o darowiznach na rzecz Kościoła, z których państwo nic nie ma. Jesteśmy wszyscy zmuszeni do płacenia na tę instytucję z naszych podatków, na co obecnie większość Polaków już się nie godzi. Społeczeństwo przejrzało, jak chciwa i zakłamana jest ta organizacja. Nawet ci, którzy nie dopuszczają do siebie wiedzy na temat zbrodni i fałszerstw, jakich dopuszczał się Kościół, mają dosyć nieustannego płacenia na niego. Jednak dla mnie największą szkodą wyrządzaną przez Kościół jest to, w co zamienia nasz kraj.”
dziennik .pl 3.09.2017

Uzupełnienie:  Józef PILSUDSKI powiedział:
„NAJWIĘKSZYM WROGIEM POLSKI W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE KOŚCIÓŁ”

Bezwzględnie rozwiązać w trybie natychmiastowym konkordat !!!!!!!
Głosowanie za przyjęciem konkordatu jest wadliwe:
Głosowało 436 posłów , za było 273 , przeciw -161 , wstrzymało się od głosu – 2 , nie głosowało 23 .  2/3 głosujących to 290 posłów a głosowało 273 czyli zbyt mało.

Winicjusz(5)OnetZobacz profil

dzisiaj 11:39 użytkownik Winicjusz(5) napisał:

Nie siedzę w tej tematyce. Armia powinna być silna – ot wszystko.
Polska miała i ma wrogów, którym służą zdrajcy.

przejdź do komentarza »

W takim kraju jak Polska nie da się zbudować armii, która przestraszy potencjalnych wrogów ani stworzyć skutecznych warunków jego obrony – pozostają sojusze, a po tym co wyprawia rząd i Macierewicz sojuszników ubywa z dnia na dzień – zakładam się, że w obliczu realnego zagrożenia nikt nie … rozwiń całość przeleje kropli krwi za Polskę (sytuacja bardzo przypomina ’39), a rząd z Macierewiczem będą pierwszymi, którzy uciekną za granicę. Podobnie jak w ’39, tworzymy sobie dwóch wrogów, którzy podobnie jak w ’39 mogą się ze sobą dogadać i ‚rozebrać’ nas z dwóch stron – do tego prowadzi aktualna polityka.

Biskup polowy generał napomina MON. Prymas napomina Pana Prezydenta. Być może kapelan napomina służby specjalne? Ojciec doktor / z doktoratem na temat własnej ‚twórczości’ i własnych dokonań/ , znany redemptorysta napomina kogo tylko się da i kiedy się da. Rocznica koronacji znanego czę… rozwiń całośćstochowskiego wizerunku /ikony/ obchodzona była prawie jak święto państwowe? Święta służb mundurowych tylko z mszą. I tak dalej, i tym podobnie… ? No to w jakim państwie teraz żyjemy?                                                                                      P.S. Ostatnio minister sprawiedliwości polecał Panu Prezydentowi „Ducha Świętego” do pomocy.

~Podejrzane to wszystko wielce jest !!!! : Po co , na co i dlaczego Pan Jarosław trzyma przy sobie idiotę. Musi ??? Onegdaj jeden z polityków chwalił się w TV, ze ma kompromitujące materiały na Pana Jarosława….. drugi, który go również w TV namawiał do ujawnienia swojej orientacji seksualnej został kilka dni temu zatrzymany z podejrzeniem o pedofilię !! To co musi mieć na Pana Jarosława ten na siłę trzymany przy boku ??? Czy tu obowiązuje stara zasada, że największych wrogów trzyma się przy sobie żeby ich kontrolować ???

~ddt do ~rozamunda: jeśli żołnierz ma się słuchać swojego sumienia i dekalogu to nikogo nie zabije.
wg 5 przykazania ludzkie jest święte, ponieważ od samego początku domaga się „stwórczego działania Boga” i pozostaje na zawsze w specjalnym odniesieniu do Stwórcy, jedynego swego celu. Sam Bóg jest Panem życia, od jego początku aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej.
2262: W Kazaniu na Górze Pan przypomina przykazanie: Nie zabijali (Mt 5,21) i dodaje do niego zakaz gniewu, nienawiści i odwetu. Co więcej, Chrystus żąda od swojego ucznia nadstawiania drugiego policzka, miłowania nieprzyjaciół. On sam nie bronił się i kazał Piotrowi schować miecz do pochwy.

~ddt do ~żołnierz drugiego sortu: żołnierzy drugiego sortu idź i popełniej morderstwa na chwałę bożą i w imię ojczyzny a nie zajmuj się polityką to nie na głowę twoją taki ciężar

Chcecie wojny, to popierajcie politykierów proamerykańskich:
https://www.youtube.com

https://www.youtube.com zwiń

~żołnierz drugiego sortu : Księże Biskupie wielki szacunek za słowa prawdy! Większość z tych, którzy teraz rządzą uważają się za prawdziwych katolików i patriotów, a plują tylko jadem i gardzą drugi człowiekiem, a za chwilę siedzą w kościele w pierwszej ławce i przyjmują komunię… Bóg ich za to rozliczy! Życzę zdrowia i siły ducha!

~rozamunda : zarówno Kościół Powszechny jak i wojsko są w takim samym stopniu instytucjami hierarchicznymi.
jeśli żołnierz ma się słuchać swojego sumienia i czuć się wolnym, to identyczne prawa należą się poszczególnym kapłanom.
już widzę mojego proboszcza jak w niedzielnym kazaniu daje moralny odpór przemyśleniom papieża Franciszka.

~obatel : Trochę z innej beczki otóż przed chwilą ten wstrętny TVN pokazał dzieci w Syrii, które umierają z głodu. Straszny widok no ale przecież to nie jest prawda co ten TVN pokazuje bo przecież mama księdza mówiła, że pomaga „na miejscu”.

wiking(3) : Aż zadziwia,że kler rozsądnie patrzy na fantasmagorie chorego umysłowo ministra obrony?A swoją drogą dlaczego to nazywa się „ministerstwo obrony „skoro ten chory na nienawiść „człowiek”, kierujący tym ministerstwem, nawołuje do wojny!!!

~pacholy watykanu wciaz sie wpierrr do polityki : „Franciszek podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży przestrzegał przed „sprzedawcami dymu”. Przestrzegał przed tymi, którzy „sprzedają” fałszywe iluzje, czarują słowem, nie myśląc o konsekwencjach”. Bergoglio dokladnie tak robi streczac nam czarnych nachodzcow islamskich i animistycznych.

~jaro : pogonić Macierewicza z tą smoleńską bandą ,,,generale-kapelanie,,, racja,,, ale to Rydzyk kreuje i wspomaga Macierewicza,,, pogonić i Rydzyka

~Franciszek : ANTONI = SPRZEDAWCA MGŁY.

~asdfg : Panie Guzdek.
Czekam kiedy „Duch Święty” do Pana przemówi i podpowie kiedy tego psychopatę na stanowisku ministra MON-u odesłać na leczenie do Tworek.

~SD : Polacy to niecierpliwy naród. Nie możemy poczekać na efekty 5 czy 10 lat. Chcemy zmian dziś a najpóźniej za tydzień. Przegrane powstania, prawie wszystkie. Polacy ginęli za Amerykanów, Brytyjczyków, Francuzów etc. Za Polaków ginęli tylko Ruscy, którzy są teraz naszym największym wrogiem. Ja już wyjechałem i nie wracam. Nie tęsknię.

~STOP katolom i pisobolszewikom : Słyszałem że niebawem nasza armia przejdzie restrukturyzację. Zostaną zlikwidowane stare struktury, a powstaną nowe. Już powstaje pierwsza specjalna jednostka. Podobno zatrudniono już dwustu kapelanów w randze pułkownika po 15 tys/msc.
Są też pierwsze zamówienia na potrzeby jednostki. Zamówiono już 2300 różańców (w wersji bojowej), 1400 klęczników pancernych, 2200 opancerzonych ołtarzy polowych, 350 samobieżnych konfesjonałów, 200 stuł kuloodpornych, 4500 kropideł taktycznych, 640 kg kadzidła, 320 maskujących ornatów, 2000 l święconej ciężkiej wody H2O2 (duża skuteczność na polu walki) i 2000 krzyży naściennych w wersji polowej. Zamówiono też 400 klątw i 200 odczynień.
Jeszcze nie postanowiono, czy główną bronią jednostki będzie modlitwa do Jezusa, czy do Maryi.
Więcej informacji niebawem

~karol : Maciarewicz, pewnie w każdej sprawie taki sam niedołęga jak w sprawie katastrofy smoleńskiej, dużo dymu i żadnych konkretów, eksperci którzy się nie znają, rozsiewa podejrzenia pochodzące z jego chorej wyobraźni i skłóca Polaków ten rozłam tylko Moskwie dobrze służy. Teraz wykańcza kadry w wojsku

~Tubylec europejczyk : Chociaż nie jestem sympatykiem KK i mam mu wiele do zarzucenia w związku z tym czego doświadczamy w wolnej Polsce, to przywoływana wypowiedź biskupa/generała w obecnym momencie rozwoju sytuacji w RP musi być potraktowana poważnie. Wielu z internautów (a nie wykluczam, że może to być sterowany hejt, sterowany z wewnątrz RP). Dla myślących powinno bowiem być jasne, że jest to krytyka pupila znanego powszechnie ojca dyrektora. A i w aspekcie merytorycznym nie jest ona banalna, bowiem ma jednoznacznie odniesienie do morale naszej armii, w tym szczególnie generalicji. Tak więc po krytycznym wystąpieniu Prymasa na Jasnej Górze, wsparciu ze strony Biskupa Gądeckiego dla Prezydenta Dudy wysyłany jest kolejny sygnał pod adresem prawicy i stającego za nią wspomnianego ojca dyrektora. PiS już się tak rozpędził, że światlejsza część hierarchii KK, zaczyna dostrzegać w tym zagrożenie. I taki głos rozsądku jest potrzebny. Na końcu może także wspomóc proces zahamowania tego szaleństwa, które mianuje się dobrą zmianą i jedynymi prawdziwymi patriotami.

slawek41.58 : w dniu 15.10. , pisząc komentarz do kolejnej destrukcji naszego MON -u zapytałem co jeszcze musi się wydarzyć , by ktoś na te czyny zareagował . Z tym większą przyjemnością i radością czytam powyższy tekst . Wreszcie ktoś reaguje , na dodatek ktoś koniunkturalnie nie zainteresowany . W normalnym państwie za tzw. całokształt działań taki minister musiałby podać się do dymisji . U nas w ramach dobrych zmian względy polityczno – koleżeńskie biorą górę nad zwykłym zdrowym rozsądkiem .

~Możemy juz tylko liczyć na opiekę bożą : Biskup wzywa wojskowych, by mieli odwagę mówić prawdę o nieprawidlowościach w armii, ale czyżby biskup nie wiedział,że wszyscy wartościowi, doświadczeni i świetnie wyszkoleni dowódcy, którzy wypowiadali się krytycznie o posunięciach Macierewicza, bo byli świadomi konsekwencji jego nieodpowiedzialnych decyzji, przestali być dowódcami? Boże , chroń ,nas, bo w razie zagrożenia ta armia z tym ministrem nas nie obroni!

~Rozbawiony do ~rozwiazanie konjordatu: Popieram. Konkordat to błąd kardynalny, wstęp tylko dał do wejścia kościoła w szkoły i nacisku na młode pokolenie. Co się na lekcjach religii odprawia to jeden Bóg wie. Z programem nauczania nic to wspólnego nie ma absolutnie, mało tego wywraca prawdziwe wartości do góry nogami. Bo jak to żeby podstawy do brania pieniędzy od wiernych nie miały podstaw rzeczywistych kosztów tylko taksa wprost windą do nieba za pogrzeby, śluby , bierzmowania Kto wie ile ksiądz pieniędzy od wiernych wziął i gdzie je posłał nad to co sam zechce powiedzieć, ani to w porządku względem kościoła ani względem państwa. . Ogromne budynki, kościelne na utrzymaniu wiernych są i nie kościoły tu chodzi, ale zwyczajnie o lokale gdzie księża zamieszkują. Pycha i niczym nie podparta pewność księży , że wszystko wiedzą najlepiej zaczyna nie tylko męczyć , ale zagrażać ważnym państwowym decyzjom. Księża rozrywają więzi między ludźmi podkreślając inność w wielu aspektach. Niemoralność znajdują tam gdzie absolutnie jej nie ma, a za moralność mają sprzeciwianie się rzeczom naturalnym. Obłuda i zakłamanie prosto z piekła

~Albert. : Kto jest teraz szefem Glownego Zarzadu Katolicyzmu Wojska Polskiego?

~ostra krytyka biskupa- dosyć dewastacji armii : Z wypowiedzi biskupa ,generała brygady wynika, że nawołuje dowódców do tego ,by mieli odwagą przeciwstawić sie nieodpowiedzialnym i szkodliwym decyzjom ministra, byt byli odważni! Ale czy nie byłoby lepiej , gdyby biskup zaapelował do premier Szydło, by takiego ministra po prostyu zwyczajnie zdymisjonowała! By nie pozwoliła na taką dewastację armii, jakiej dokonuje Macierewicz!??

~r.jw do ~ooo: Większość wojen to zasługa Watykanu i jego jezuitów . Napoleon , Lenin , Hitler i Stalin to dzieci jezuitów .

c t p(2) : Sprzedawca iluzji o iluzjach…Co to za religia co ma generałów w wojsku, święcących broń do zabijania…

~ja : Zadaniem kościoła jest głoszenie ewangelii i dobrego słowa a nie naciąganie państwa na ciągłe wydatki gdzie tylko jest to możliwe.Tak prawdę mówiąc to wierze w Boga a nie w biskupów złodziei i pasożytów

~obłęd : Cwaniaczku Biskupie, a co na to Chrystus i Papież Franciszek? Czy też pochwalają wojny w imię patriotycznego ipn-owskiego obłędu?

~psychopata : Hellou! Księże Generale, a z kim chcesz prowadzić wojnę i zabijać kogo? Rosjan w imię interesów Yankesów i Banderowców, albo w imię psychopatycznego Ministra Wojny, zakompleksionego Naczelnika i jego Ministrów lokai oraz chorych na głowę Patriotów, Narodowców, IPN i Styropianowców?

~praz : Popieram zdanie biskupa o ile jest w stanie pogodzić się z tym, że to ,,wielkie nie” może dotyczyć niektórych działań Kościoła.A z ,,prawym sumieniem” niekoniecznie było dobrze u niektórych biskupów w ostatnich kilkudziesięciu latach, szczególnie u tych, którzy przenosili księży-pedofilów z parafii na parafię.

~katolik : Co ci panowie robią w wojsku?, po co oni tam są , a no po to żeby brać kasę. Przecież piąte przykazanie mówi ,,nie zabijaj” , a wojsko jest przecież od zabijania, ale oni maja w czterech literach przykazania , liczy się tylko mamona.

~tyle szczerości : Niech te słowa biskupa,generała po kursach /najprawdopodobniej by był dobra odprawa i emerytura/ najpierw trafią do kleru,polityków a ludziom normalnym,zwykłym niech ksiądz biskup już da spokój!
Nikt za was nie będzie nadstawiał głowy.
Mięsa armatniego szukacie?
Najlepiej na takich zagraniach wychodzi kler i rządzący!
Wy się o nas nie martwicie a tylko patrzycie by wam było dobrze!!!

~harry Angel : Co to się porobiło na naszych oczach. Taki poprzednik biskupa Józefa, Leszek Sławoj, z wojskiem żył zgodnie, kasę pobierał, nikogo nie napominał, a już broń Boże chlebodawców. Za to pouczał niejakiego Lecha Wałęsę aby „stanął w prawdzie” i prawdzie spojrzał w oczy. Do dzisiaj żyje spokojnie i tylko czasami „actimelek” łagodnym smakiem przypomina o niedawnych dobrych, wojskowych czasach.

~50+ : Takim „sprzedawcą dymu” jest niejaki A. Maciarewicz, tymczasowo ale też pomyłkowo pełniący urząd ministra jednego z resortów siłowych. Ten szaleniec na każdym kroku w każdej wypowiedzi szuka konfliktu z Rosją. Ja tylko mam nadzieję, że Rosjanie to mądry naród i jeśli śledzą wypowiedzi tego szaleńca, maja tylko duży ubaw.

~namiętnościi : Księże Biskupie Generale, po co jest Księdzu i nam potrzebna armia, wojna, zabijanie, śmierć, cierpienie, przecież to wszystko jest kompletnie nic nie warte. Niech Ksiądz Biskup Generał uda się na miesiąc do Pustelni na rekolekcje sumienia i wyleje kubeł zimnej wody na rozpaloną namiętnościami głowę.

~OCZYSZEROKOOTWARTE : Dlaczego znów się czepiają Maciarewicza i jego wizji jak ma wyglądać przyszłość Wojska Polskiego(rozbrajania).Panowie generałowie służąc po jego komendą więcej szacunku dla oręża polskiego bo już połowa polski myśli o referendum na temat zostania państwem neutralnym (wyglądacie nie jak armia ale jak partyzantka pod dowództwem tego fantasty)

~Dobre??? do ~polecam: Na miejsce jego przyszedł Kard. Nycz i zamknął na 50 lat Pamiętniki Prymasa Wyszyńskiego

Boże ratuj ! do ~,,,,: Uzbraja wojskowych w krzyże i różańce.Właśnie odbyli różańcowe manewry na granicach.

~polecam do ~utracony raj?: Zwrotnice ostatecznie przestawiono usuwając Abp Wielgusa.https://www.youtube.com

~modlmy sie o Wodza lub Krola i tyle . : Kochany biskupie , żeby mieć mocna Armie to najpierw musimy znaleźć Wodza, który stanie na jej czele i będzie podejmował samodzielne decyzje wraz z grupą Polskich dobrych patriotycznych doradców, a nie sługusów obcym mocarstwom, od których kupujemy ich badziewie i nie stawiamy na własny przemysł, który uniezależni nas od obcych wpływów i mocy . W dzisiejszych czasach najważniejsza jest obrona  powietrzna szeroko rozumiana i na zapleczy kilka bomb wodorowych zdolnych dolecieć tam gdzie się chce, by żaden potencjalny agresor  nie odważył się podnieść na nas ręki , cala reszta jest omal zbędna,  no chyba ze się planuje napadać na inne kraje, jak to robi ameryka !

~Byle sie staremu kozlowi podobal! : Biskup nie ma racji. Właśnie młodzi ludzie maja szanse w „Armii Macierewicza”. Dwutygodniowy kurs- i generał. Przykładem Misiewicz

~ciemny lud : za późno, nie trzeba było popierać pisu, a raczej go tworzyć, boć faszyzm to przecie dzieło kr-k

~i marsz na Rosję do ~Oficer: I po tym wyborze pierwszym krokiem był zaproszenie obcych wojsk. 12 maja dzień utraty niepodległości. Znamienna data .

~ONUFRY : A co na to tow. sławek G.  z GDAŃSKA ÓWCZESNY METROPOLUITA DARMOZJAD

~modlitwa : Boże miej księdza w opiece. Biskup polowy wziął się i zagalopował. Wielebny Biskupie czy Ty nie wiesz, że tego ulubieńca o. Rydzyka i twardogłowego pisowskiego suwerena nie wolno krytykować? Polska to ciągle folwark różnej maści pseudo politykierów, którzy dorwali się do władzy, a nie wiadomo skąd się wzięli.

~baca do ~apel do Prymasa: Nic nie kumasz SLD dało sukienkowym co chcieli PO dawało im co chcieli PIS robi bokami Nawet folie chcą opodatkować Wydatki na utrzymanie PISobolszewizmu rosną Sukienkowy tyż by łyknął cuś a oni dają ale za mało A sukienkowy strajkował nie będzie -wystarcz że po pyskuje i PISobolszewicy forsę dadzą

~Pomorzanin :
WASZYM ZDANIEM
Antoni Macierewicz powinien odejść z MON?
TAK 94 % NIE 6 %
Liczba głosów: 834

~emeryt-żołnierz : Swoje zdanie już kilkakrotnie wyraziłem na forum. Powtórzę; to co teraz za ministra Maciarewicza się dzieje w armii woła o pomstę.
Ten człowiek na tym stanowisku to jedno wielkie nieporozumienie. Rozwala armię na oczach generałów ! . Być może testuje jakiego są sortu ( tu mam żal do generałów i z tego powodu ich nisko cenię). Co to za generał co każe salutować urzędnikowi z ministerstwa ( Misiewicz), co to za oficer który trzyma temu miskowi parasol nad głową ? Gdzie honor, gdzie zasady, że żołnierz jest do obrony państwa Polskiego a nie usłużny dla partii politycznej ( obojętnie jakiej).
Ja będąc zawodowym ” w służbie” nie czapkowałem nikomu. Robiłem to co miałem w obowiązkach i robiłem to jak potrafiłem najlepiej.
Po awanse nie upominałem się ( tak miałem zawsze- taka uroda). Straciłem finansowo, mam bardzo małą emeryturę (1800 zł.) ale idę po ulicy z podniesioną głową a niektórzy ze spuszczoną – choć mają emerytury duże i bardzo duże.
W konkluzji: moim zdaniem trzeba mieć kręgosłup , a „zachcianki” przełożonych odkładać na bok. Zachcianka to nie obowiązek.

~A.C. do ~OP: Finlandia bohatersko i skutecznie walczyła, ale musiała stracić część terytorium. My w 1920 roku obroniliśmy się, ale nie udało się zrealizować wszystkich planów. Sojusze są nam niezbędne, a o ich skuteczności decyduje współpraca,wspólne interesy i ideały łączące sojuszników. Obecne władze Polski skutecznie zniechęcają do nas wszystkich. No chyba ,że w TVP mówią inaczej. No ale nawet ta „telewizje publiczna” nie jest w stanie wmówić Polakom, że Macierewicz cieszy się szacunkiem i poważaniem w świecie jako objawiciel „prawdy smoleńskiej”.

Oficer : ?????…. Jarosław Kaczyński okazał się nie strategiem, tylko kombinatorem, politycznym oszustem! – grzmiał prof. Bogusław Wolniewicz. Dodając, że z całą jaskrawością dostrzegł to, gdy 9 listopada Beata Szydło ogłosiła skład swojego rządu, w którym Antoni Macierewicz został ministrem obrony narodowej.
– To było niesłychane zaskoczenie. Kaczyński nieodwracalnie stracił polityczną wiarygodność – stwierdza ostro filozof.
Zobacz całe nagranie, na którym prof. Wolniewicz masakruje prezesa PiS!

~benek do ~po wietrze: eskimos szefem polskiego MON , co za kpina z Polaków , jakby tego było mało , toczy spor na temat polskiej obronności nie z kim innym, jak ze specem od losów wybranego starożytnego narodka izraelitów , nie wiem jak wy , ale poziom absurdalności tej sytuacji uważam za kosmiczny , a gdzie się podziali normalni ludzie w naszym kraju?

~wiedzmin : Dobrze że jeszcze jest jakiś normalny biskup nie tylko ci od Rydzyka

~bb : Ojoj —- niech te słowa skieruje do pracowników KK . Sumienie ich nie gryzie ?

~Gryzlak do ~Luculus: A w wyborach KK nawoływał do głosowania na pis Więc skąd nagle taka krytyka, czyżby się pomylili Bozia dała im złe wskazówki

~MOK : SPOLECZNA NAUKA KOSCIOLA……CO TO TAKLIEGO…..?CHRZESCIJANSKIE WARTOSCI……CO TO TAKIEGO….?NIKT TEGO NIE WIDZIAL…NIE CZUJE…..OT PO PROSTU HASLA BEZ POKRYCIA……HIPOKRYZJA ….MOHEROWYCH BERETOW

estemal39 do kokaz45: Pamiętam totalny chlew, po owieczkach zebranych do JP2, oraz brak jednego papierka po spotkaniach Jahwe. Kwestie religijne, mnie NIE dotyczą.

~ooo : No i mamy pomieszanie ołtarza z armatą.

~Oto slowo Na ciemną noc bezksiežycową do ~pytanie do Prymasa: W kazdym panstwie kolonialnym kk jest to samo
PEDOGILIA
ZACOFANIE
FANATYZM
NIE ZGODA
PORÓŽNIENIA
A NAJWAZNIEJSZE
IDZIE NA NICH NIESKONCZENIE OGROMNA
K A S A

~ja do ~?: A jak , z pensją dowódcy armii USA. Wszystkich biskupów polowych wyposażono w najnowszy model kropideł bojowych z funkcją bezprzewodowego różańca i multimedialnego śpiewnika szybkiego reagowania.

~Topsel : „Krótka rozprawa między wójtem, panem a plebanem” imć Mikołaja Reja z Nagłowić ciągle aktualna

~Luculus : Biskup Guzdek wie co mówi, a mówi generałom ,ze najwyższy czas powiedzieć Macierewiczowi WIELKIE NIE i w gruncie rzeczy nawołuje do buntu armii przeciwko nie tylko samemu Macierewiczowi ,ale przeciwko temu który Macierewicza na to stanowisko postawił i na nim go uporczywie utrzymuje. I to jest dla PIS olbrzymi problem bo jak gdyby traci grunt na którym opał swoją władzę. W KK co raz wyraźniej zarysowuje się przekonanie ,że PIS idzie złą drogą a to oznacza przede wszystkim utratę w przyszłości elektoratu i władzy.

~Topsel : Chcieliście papieża Polaka? No, to teraz cicho mi tu i nie narzekać, tylko korzystać z przyniesionej przez niego wolności dla światowej finansjery, z inspiracji której został wybrany na zgubę NARODU naszego; bez przemysłu, bez nauki i służby zdrowia, bez cienia szans dla młodych ludzi na jakiekolwiek życie w kraju…….
bo akurat czas dojrzał do zwrotu z ich inwestycji w Radio Wolna Europa i Głos Ameryki; Wydarzenia Radomskie i powstanie KOR-u, to był ten powód, który należało pielęgnować i dalej podsycać atmosferę w Polsce, a papież do tego nadawał sie najlepiej i księżą także (patrz podjudzanie przez Popiełuszkę na mszach).

wonder : ZABIJANIE W IMIE BOZE???, CZY CI FRAJERZY I ICH WYZNAWCY NIGDY NIE PRZESTANA BOGACIC SIE I ROBIC KRETYNOW Z POLAKOW?

~just me do ~po wietrze: POlski rząd uległ pogańskiemu katolicyzmowi, Pan Prezydent nie otrzyma ducha pomocy, ale przyjdą czasy, ze Bóg użyje właśnie rządów świeckich do zlikwidowania wszystkich religii.

~to nie jest chrzescijanstwo do ~rozwiazanie konjordatu: to co jest w Polsce to nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem Jezusa czy wartościami, Po Polsku jest to Katolicyzm-pogański czy powszechne -pogaństwo.

~Jędrek : Widzę, że chyba kościół poszedł po rozum do głowy a może tylko co poniektórzy biskupi.

~Adam : Jak można mieć zaufanie do Macierewicza, który kompletnie nie potrafi opanować swojej huci. Publicznie afiszował się z Misiewiczem faworyzował go i kazał się nisko kłaniać żołnierzom. Kaczyński trzyma go w MON, bo być może sam korzysta z takich samych usług…. Ktoś taki jak Maciarewicz natychmiast powinien dostać dymisje.

~czysty umysł : Co się takiego stało??? Biskup i krytykuje postępki Macierewicza, a przecież Macierewicz to prawa ręka ojca z Torunia. Czyżby jakiś rozłam? czy też temu klesze puściły nerwy jak widzi(a widzi lepiej niż my) obłudę obecnej władzy kierowanej przez … co? jak to nazwać właściwie? Chyba najwłaściwsze słowo to jednak sekta!

~POLAK do ~po wietrze: POLSKA ROBI SIE KRAJEM KATOLICKO ZDZICZAŁYM. NIE MA RZĄDU. JEST KLER CZARNY

~rzygi katolickie do ~Gdańszczanin: Polecam odwiedzić muzea watykańskie.

~Ament : Ksiądz-generał? Ostatni generał kościelny o którym słyszałem, to jakiś generał zakonu… Ale skoro pan bożek zażyczył sobie komisarzy politycznych w białych czapeczkach – niech się dzieje wola jego. Sam żeś tego chciał, Grzegorzu Dyndało! P.S. Działo poświęcone przez biskupa strzela dalej i szybciej…

~Hubal : W CZASIE 3 ROZBIORÓW KLER MÓWIŁ: BÓG TAK CHCIAŁ. DO NICH TRZEBA SZCZELAĆ

~ayezus : nie warto teraz być żołnierzem i teraz nie ma żołnierzy lecz wazeliniarze na usługach Macierewicza? Żołnierz służy Ojczyźnie wie co to jest honor, a takie przymioty są współczesnym obce?

~buhhhhhhh : I tu kościół się wtrąca?: Ludzie ,czas pognać to watykańskie tałatajstwo

~sw : Panie biskup, przecież to KK namaścił te kreatury aby rządzili. Już Pan biskup zapomniał jak KK prowadził kampanię wyborczą w kościołach ? na co drugiej mszy słyszałem, że Tusk ma krew na rękach a kaczory są prawie równe Bogu.

~CNNN : W naszym kosciele , a konkretnie przed kosciolem wisial plakat na ktorym byly glowne grzechy takie jak joga etc , nauka szybkiego czytania etc , kurs Silvy etc , karate etc . Nie moglismy uwierzyc wlasnym oczom . Ale o pedofilii etc nie bylo nic etc

~ANDY do ~ujadać – rola kundla (i tego aktora): KK był hamulcowym cywilizacji. Cywilizację tworzą ludzie. Wielu z nich musiało walczyć z kościołem kat. o tą cywilizację. Wielu poległo.

beduin do ~Bris: A G U Z D E K I CALA SPOLKA WATYKANSKA TO MOZE BYC POLITYCZNA CZY POWINNA BYC CHRZESCIJANSKA ?????

~Pikkolo : chcieliście zachodu i Ameryki to ją macie. Ciągła niepewność, strach, terroryzm, zatrute jedzenie, inwigilacja, kłamstwa i oszustwa oraz miano podludzi.

~Ollga do ~Observer: Ale w tym wypadku biskup ma całkowitą rację. Już dawno nikt tak trzeźwo i negatywnie nie ocenił stanu naszej Armii i tego co się tam wyprawia.

Indo : POLSKA PARANOJA – IDIOCI U WŁADZY,POWOŁUJĄ SIĘ NA JAKIŚ MITYCZNY TERMIN – SUWEREN, NIE PATRZĄC NA KWANTYFIKATORY (38% OGÓŁU GŁOSUJĄCYCH NA PADLINĘ I SCHIZOFRENIĘ). KONSTYTUCJA OGRANICZA ICH SWAWOLE FASZYZUJĄCE,ALE ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ (W TYM PREZYDENT!!!! SKANDAL), A POTEM WALĄ SIĘ PO ŁBACH (aDRIAN – MACIAR) JAK DAWNIEJ KOMUNIŚCI (PATRZ – PPR). DO TEGO IDIOCI INTELEKTUALNI CIERPIĄ NA PARANOJĘ POLITYCZNĄ (KACZOR, MACIAR, INNI),CZYLI NA CHOROBĘ PSYCHICZNĄ.DOCHODZI ICH NISKIE IQ ORAZ KOMPLEKSY KATOLICKIEGO ZAŚCIANKA. I OTO, W TEN SPOSÓB MAMY:
1. postPRL
2. idiotów u władzy
3. ciemny lud robiący za suwerena
4. poszerzające się grono wykluczanych (II-gi sort)
Wniosek: autorytaryzm się utrwala, a faszyzacja (kaczyzm) puka do drzwi. Maciar, Kaczor, Adrian i inni zaraz się i nas umundurują, niewygodnych zamkną, a Ziobro zostanie Wyszyńskim (prokurator), a paszczak Berią. JASNE? CZAS NA MYŚLENIE ZAŚCIANKU POLSKI!!!!.

ABONAMENTKA : BISKUP GUZDEK WRACA MI WIARĘ W KOŚCIÓŁ JAKIEGO BYM SOBIE ŻYCZYŁA. TYLKO JAKIE BĘDĄ TEGO KONSEKWENCJE DLA BISKUPA? PRZECIEŻ MACIEREWICZ , PREZES I CAŁY RZĄD UDAJE ŻE NIC ZŁEGO W WOJSKU SIĘ NIE DZIEJE. MACIEREWICZ POTRAFI ICH ” PRZEKONAĆ DO SWOICH WIZJI” ALE CHYBA TYLKO TECZKAMI LUB HAKAMI. PRZECIEŻ CI LUDZIE PODOBNO SĄ OSOBAMI WYKSZTAŁCONYMI, A TAK CHODZĄ ZA MACIEREWICZEM JAK NA SMYCZY.

~Heniek : Przecież szef MON-u ma swojego kapelana w Toruniu i tam pobiera nauki.

~babcia : CZY BISKUP NIE WIE < ZE POLSKĄ I WOJSKIEM KIERUJE DWÓCH PSYCHOPATÓW : RYDZYK I MACIARENKO !!!!!

~uczeń Jezusa Andrzej : Czy apostołowie byli kapelanami w wojsku i mieli stopnie wojskowe?!

~Observer : Panie biskupie? Dlaczego pan się interesujesz jakimiś tam zmianami kadrowi? One były i będą. Jako katolik, głowa okryta purpurą, chyba raczej powinna się troskać o idee pokoju, niż rozprawiać o wojnach i czystkach. Oj, daleko, bardzo daleko odeszliście od nauk waszego NAUCZYCIELA I ZBAWCY! Cholerni obłudnicy. Za kolejne trzydzieści srebrników znowu waszego NAUCZYCIELA wydajecie na mękę. Obłudne, żmijowe plemię.

~polewaczka do ~tak: Cóż widać tak było trzeba, skoro KK nie unieważnił pierwszego związku. Po za tym kościół katolicki, to tylko zbiór praw i obowiązków wymyślony przez ludzi dla ludzi. Z Biblią na której opiera się chrześcijaństwo nie wiele mających wspólnego.
Tak wiec, gdyby nie to że, w krzyż oprawiony, byłby kościół katolicki zwykłym feudalnym kultem jednostki , niby namiestnika Bożego na ziemi.

~praktyk do ~Realista 1: Czy aby na pewno „wbrew jego woli”?
Czy raczej naród, w większości, nie jest temu procederowi przychylny lub obojętny?
Nie widzę, aby ten naród się sprzeciwiał wpływowi kościoła katolickiego na ich życie. To i politycy pod ten trend się dostosowują szukając poparcia.

****… : Gdyby Chrystus żył w dzisiejszej czasach i sprzeciwił się PIS-owcom , ukrzyżowali by go na pewno po raz drugi, bez cienia wątpliwości…

~zatroskany do ~Anty klecha: Żerują na bezmyślności dużej rzeszy katolickich Polaków.
To o tą tłuszczę ludzi chodzi, nimi się zarządza z ambon i przez wymyślone sakramenty.
Gdyby Polacy samodzielnie myśleli i pokładali nadzieję w ludzkiej organizacji, a nie w Bogu biblijnym, to inny byłby klimat w Polsce.
A tak, mamy popyt to i chętnie przychodzi podaż.

~zorro : Naród dał się sprzedać za 500+ i jeszcze kilka głupot wciskanych dla ciemnego ludu. Wojsko leży, oświata leży, Trybunał leży, inwestycje leżą, oddanych przez dwa lata 17 km autostrad budowanych za PO, wycinanie puszczy, odstrzał łosi, uciekanie zagranicznych inwestorów, polityka zagraniczna leży, co jeszcze wam ciemny ludzie powiedzieć, ceny wszystkiego w górę, masło po 8zł, jabłka po 4 zł. Pasuje wam ciemny ludzie?

~pytam : Co może myśleć o polskiej armii młody, zdolny człowiek, do którego docierają informację że kler chce do Polski sprowadzić miliony islamskich uchodźców ? ???????
Pan biskup niech skorzysta z okazji żeby siedzieć cicho. Napominacz się znalazł.

~krasnal : „…sprzedawcy dymu sprzedają fałszywe iluzje, czarują słowem” … jako żywo przypomina to firmę tego Pana !! Jakby jeno jeszcze dodał ; mamią niebiańskim przepychem, to już wtedy nic dodać, nic ująć !!
Ale … właśnie, czy i Wam czytając Jego słowa, przez chwilkę nie zaświtała jedna myśl ?! Ten robak w sutannie jakby nawoływał do obalenia Macierewicza ?!! A przynajmniej na nie słuchaniu rozkazów. Zaprawdę, czarna sotnia przeciwko swym mecenasom. Albo już tak się obłowili, albo wiedzą co w trawie piszczy. Szczury też z tonącego pierwsze uciekają … !!

~walker : To przeczytał jenerał zanim wygłosił swoje kazanie:
Smutna jest epoka, kiedy w życiu publicznym uczciwe życie zwie się marnym, a szczere głupim”
K. Przerwa-Tetmajer

~takagmina : KK to jest dopiero manipulator pierwszej wody !!! Już dawno zniknąłby w mrokach historii, gdyby nie jego intryganctwo, zakłamanie, podpuszczanie, zaprzeczanie, konformizm i hipokryzja do n+1. Niestety w Polsce nie było Lutra, nie było reformacji, nie było Kalwina więc lud ciemny i durny jak mało gdzie.

~Realista 1 : Należy niezwłocznie zwolnić cały kler z obowiązku przynależności do Wojska Polskiego, a także zakazać wtrącania się tegoż kleru do spraw naszego państwa. Watykański kościół przy pomocy intryg politycznych zainstalował się w Polsce nieproszony i pasożytuje na naszym społeczeństwie wbrew jego woli

~Abc : Biskupi często zabierają głos w różnych sprawach,tylko dlaczego nie widzą problemu pt „RYDZYK” czy to już samodzielna jednostka poza Kościołem czy dzieli się kasą i wszystko wam jedno.

~Matyk : Czyżby i Kościół zrozumiał wreszcie, że wchodząc dalej w sojusze z nieodpowiedzialnymi politykami z PiS i popierając ich szkodliwą dla Polski politykę, po ich osunięciu od władzy (co niechybnie niedługo nastąpi) i przepędzeniu na margines historii, zbyt wiele straci na swoim wizerunku, i już może nigdy nie odzyskać tak nadszarpniętego zaufania? Najwyższy czas dla Kościoła przestać „firmować” politykę PiS i Rydzyka

~kloaka pisowska : Super powiedziane, ciekawe czy banda pisowska i razem z nią pseudokościół katolicki, który się niesamowicie zeszmacił i stracił wiernych, to zrozumieją ? Oni maja swój kościół mściwości, zdrady, chamstwa, kłamstwa, wulgarności, nienawiści i nietolerancji!!!!! Nie ma mowy o miłosierdziu, zrozumieniu, wybaczaniu, kulturze czy morale!!!!  Myślę, że wcześniej/oby/czy później udławią  się i pis i zeszmacony kościół własnymi kłamstwami i oszczerstwami!!!

~r do ~Polak: Jak faktycznie jesteś Polakiem, to zdejmij te czarne okulary made in Watykan, bo jesteś nieuczciwy.

~widziane z wysoka do ~misja pokojowa biskupów: Polacy to jednak słaby naród. Przesiąknięci indokrynacją judaistyczną Mickiewicza, Michnika, Rydzyka, stanowią pomoc wiekową do pogrążenia chrześcijańskiej Rosji.

~mnj do ~Gronkowiec Walec: Zauważ, że szef z Watykanu nie mówi nic o nawracaniu muzułmanów, tylko o przygarnianiu. W tej korporacji wytyczne idą z góry.

~Ryszard : Katolicki ksiądz generałem w wojsku ? Czym jest nauka Jezusa Chrystusa ? Czym są ewangelie ? Czym jest kościół ? Dlaczego mordercy zostają w tej wierze świętymi i wyniesionymi na ołtarze ? Czym jest wiara katolicka z taką funkcją biskupa ? Brak słów.

~asdf do ~erka: A może to celowa prowokacja aby zareagował. Chociaż wątpię by to nastąpiło. Odczytuję to raczej jako wytyczną dla władz polskich, aby zwolnić ministra Macierewicza. Należałoby napisać po tym co się dzieje: dla władz polskich pod butem Watykanu.
Katolicy, co wy robicie z naszą ojczyzną?
Kiedy przyjdzie w końcu czas, że to wy nie powiecie „tak”, a powiecie wreszcie „nie”? Obudźcie swoje sumienia.

~motlawa : Co by nie napisać, to wszystko to jest prawda. Trzeba zacząć jednak od książki „Macierewicz i jego tajemnice” T. Piątka. Nie ma dymu bez ognia. Jeżeli jest źle, to są przyczyny. Na dzień dzisiejszy, obronność Polski jest niemal zerowa. Przypomina okres „pospolitego ruszenia” gdzie armia praktycznie nie istniała a obronę narodu musiał wziąć w swoje ręce sam naród. Na sojusze można liczyć, jeżeli sojusznik może liczyć na naszą siłę, a tej nie ma. Nikt nie będzie przelewał krwi za szaleńców przy władzy. Niestety, za nas też nie bo nie potrafimy jako naród myśleć o swojej przyszłości, jesteśmy zakłamani, obłudni, pazerni i mściwi.

~AA : Krzyż symbol okupacji watykańskiej. Wisiała swastyka, lenin, stalin, teraz krzyż ! Czerwonego okupanta już wyrzuciliśmy teraz czas na czarnego. Polska i Polacy muszą odzyskać zrabowane przez Watykan , jego agentów biskupów , księży i agentów z PIS ziemie i nieruchomości. Po upadku PiSu nowy rząd powinien:

 1. Wypowiedzieć konkordat.
 2. Przejąć cały majątek kościoła i przekazać na Fundusz, z którego zasilany byłby specjalny program dla najzdolniejszych uczniów i studentów.
 3. Zlikwidować jakiekolwiek formy dofinansowania kościoła i opodatkować księży, wprowadzić dobrowolny odpis na utrzymanie kościoła.
 4. Połączyć święcenia kapłańskie z obowiązkową przysięgą na wierność świeckiemu państwu polskiemu składaną na ręce ministra spraw wewnętrznych.

~Ewa : Watykańska okupacja Polski. Okupacja ta wyraża się m.in tym, że sejm ani prezydent RP nie ma żadnego wpływu na obsadę stanowisk w KRK. Jak mówił Franciszek, każdy ksiądz i biskup jest obywatelem Watykanu i tylko tej władzy podlega.
Dr. prawa z UW P. Borecki od wielu lat wskazuje polakom, że KRK jako jedyna instytucja w Polsce nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg handlowych, czyli państwo polskie nie ma żadnej na mocy konkordatu możliwości zweryfikowania finansów KRK. Ostatnio nawet NIK się przestraszył i zrezygnował z kontroli finansów KRK odnośnie dofinansowania z UE i rozliczenia zgodnie z dyrektywami UE. Przez 20 lat działalności komisji majątkowej w ręce (własność okupanta watykańskiego) przeszło ziemie, nieruchomości, warte ponad 500 mld zł.
Biskup Nycz w marcu br. przekazał, że KRK w 2015 z samej tacy z mszy z niedziel z kościół w Polsce zebrał 6mld (miliardów zł) z czego prawie miliard euro zostaje przelane do banku Watykan na utrzymanie papieża i jego świty i to beż żadnego podatku w tym również VAT. Państwo Polskie wydaje z budżetu do 11 mld zł na dofinansowanie instytucji watykańskich (zwanych potocznie katolickich).
Lepiej okrada KRK nasz kraj jak kiedy komuniści

~PK1 : polski papież wprowadził świat w trzecie milenium niewoli chrześcijańskiej. Polski papież zafundował Polsce przedłużenie niewoli dłuższej, cięższej i okrutniejszej od komunizmu, wypełnionej hipokryzją i zbrodniami, perfidią o jakiej komunistom nawet się nie śniło. Innymi słowy mówiąc, to Polacy zgotowali sobie ten rząd. Ani Europa ani świat nie są odpowiedzialni za to, że jesteśmy wasalami Watykanu, że płacimy im haracz i pozwalamy się oszukiwać. Polak ugruntował obecność watykańskiego zaborcy na ziemiach polskich. Nikt nie uwolni Polaków z rąk Polaków. Musimy to zrobić sami. Powtarzam po raz setny to, że bez wolności duchowej nie ma żadnej wolności.

Jestem wstrząśnięty postawą Polaków, którzy biorą łapówkę od rządu. Jestem wstrząśnięty postawą narodu, który pozwala się tak poniżać. Jestem wstrząśnięty postawą polskich inteligentów, którzy posyłając dzieci na lekcje religii i do komunii mówią, że robią to po to, by ich dzieci w przyszłości miały wybór. Dziecko, które jest ochrzczone i chodzi na religię jest od urodzenia indoktrynowane i pozbawione wyboru. Nawet jeśli niektórzy tzw. święci katoliccy doznali ekstatycznych uniesień i wizji, kościół to i tak wykorzystał dla własnej chwały. Utrwalając kłamstwa na temat umartwiania się i pokory wzmacniał swój reżim i odciągał ludzi od prawdy. Bo a nuż znaleźli by w tych doświadczeniach wskazówki i dowiedzieli się, że ekstazy np. Jana od Krzyża i Teresy z Avila miały silne podłoże erotyczne, że energia seksualna stoi za każdym objawieniem, że Katarzyna ze Sienny była blisko stosu za krytykę Watykanu „tu cuchnie grzechem”, że św. Franciszek był pogardzony przez papieża i jeszcze za życia ujrzał śmierć wszystkiego co zbudował gdy go ubierali i rozbierali aby zgromadzić relikwie. I to samo było z ojcem Pio. Przykłady można mnożyć bez końca, bo chciwość kościoła nigdy się nie zmienia.

~PK : Jestem wstrząśnięty zakłamaniem i beztroską naszego społeczeństwa, które przyjmuje drugie tysiąclecie watykańskiego zaboru tak zwyczajnie, jakby kk nie miał za sobą pasma zbrodni, fałszerstw, złodziejstwa, pedofilii i bezkarności. Kościół ewidentnie troszczy się o własne zadośćuczynienie za śmierć Chrystusa, za którą ma mu płacić w nieskończoność cały świat. Myślę, że już najwyższy czas traktować kk tak, jak kościół traktował nas przez ostatnie tysiąc lat w Polsce.

Jeśli ktoś wątpi w to co mam na myśli niech spojrzy na jakikolwiek obraz ukrzyżowania i zrozumie kto jest kim, kto kogo krzyżuje. Bo nie mam wątpliwości, że kk krzyżuje naród codziennie. Nieumiejętność odczytania tej metafory doprowadziła do tego, że Polacy nie mają Polski.

Nie jesteśmy właścicielami swojego kraju. Polska została nam wypożyczona przez Watykan po to byśmy pracowali na jego dobrobyt. W zamian za to ofiarowują nam opłatek, który mamy przyjąć z pochyloną głową i na kolanach. To zrobił kościół a nie Bóg.
Zapewniam polskich katolików, że Bóg nie potrzebuje by ktokolwiek przed nim klęczał i zapewniam, że Bóg jest tajemnicą z którą kościół nie ma nic wspólnego. Nikt tak dobitnie i jednoznacznie nie zaprzeczył naukom Chrystusa jak Chrześcijaństwo. Nikt tak nie zbeszcześcił przykazań mistrza jak kościół katolicki.

Ci, którzy chcą iść własną drogą duchową muszą nieustannie dostarczać pożywienia swojej wyobraźni. Nie można zadowolić się tym co mamy. Trzeba być głodnym, szukać i rozszerzać wyobraźnię. To droga do siebie, do wiedzy i do wolności. Trzeba szukać, nie ustępować, szukać, szukać, szukać.

Powstań z klęczek Polaku. Nie bierz za wzór fałszywej pokory. Nie klękaj nigdy i przed nikim. Nieś swoje człowieczeństwo wysoko, prosto, godnie. Nie potrzebujesz kościoła ani religii, żeby rozmawiać o Bogu. Nie potrzebujesz nawet odwoływać się do Boga by czuć miłość w sercu, bo przecież każdy kocha lub pragnie miłości. Skończmy już straszliwą epokę religii i kościołów. Zacznijmy się troszczyć o siebie jak ludzie o ludzi i o Ziemię. Żadnych krzyży na drogę.

Opublikowano za: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polityka-biskup-jozef-guzdek-w-mocnych-slowach-napomina-mon/vc3emlw

Comments

 1. nanna says:

  Może będzie przydatne w te deszczowe dni jako przyczynek do zastanowienia się nad sensem świata?
  Nie wiemy, skąd przyszliśmy i dokąd idziemy. I choć mamy do spełnienia nasze własne przeznaczenie, to sposób wykonania naszego życiowego zadania możemy sami wybrać na podstawie wolnej woli danej nam przez Boga.
  Nauka ma nam pomagać dokonywać korekt na płaszczyźnie materialnej, byśmy mogli biologicznie istnieć, ale nasz rozwój to sprawa Ducha, to coś daleko ponad materią i dokonać mamy tego przy pomocy wiary w Stwórcę. Jakość wiary to jakość połączenia z Bogiem i gwarancja właściwego rozwoju. Ludzie pozbawieni wiary znajdują się na poziomie zwierząt, które w nikogo wierzyć nie muszą i są prowadzone przez Boga tylko w celu prawidłowego uczestnictwa w Jego Dziele Stworzenia. Sarna czy lew nie kierują się żadnym wyborem, lecz instynktem, czyli czymś, co odbywa się dla nich nieświadomie, a bazuje na algorytmie uniwersalnym, kierującym życiem zwierząt.
  Dla człowieka zostało przewidziane co innego: uczestnictwo w Grze Kosmicznej. Polega ona na tym, że człowiek może dokonywać dowolnych wyborów i ponosić ich konsekwencje. Rozpoznanie relacji „przyczyna-skutek” to jednocześnie rozwój człowieka, ale tylko w przypadku, gdy człowiek jest w stanie prawidłowo rozpoznać skutek swojego działania. By mogło to mieć miejsce, człowiek musi widzieć rzeczywistość.
  Na drodze do rozpoznania rzeczywistości stoją człowiekowi przeróżne przeszkody w postaci niewłaściwych nawyków, strachu, egoizmu i dobrowolnej rezygnacji z poszukiwania własnego przeznaczenia na rzecz bytu materialnego degradującego człowieka do stanu bycia rzeczą, czymś materialnym pozbawionym cech wyższych. Taki stan osiągnęła ludzkość właśnie dziś i jest to najgorsza z dotychczasowych form zezwierzęcenia człowieka.
  Zamiast wejść na wyżyny doznań duchowych ludzie za partnerów seksualnych biorą zwierzęta, czyli między tymi ludzkimi kreaturami a zwierzętami następuje wymiana energii degradująca ludzkie osobniki do poziomu zwierząt.
  Albo osobniki ludzkie oglądają perwersje pornograficzne i kopulując według takich wzorców nie odbywają stosunków płciowych z fizycznym patnerem/partnerką (homo to perwersje co pomijam jako oczywiste) ale z wykreowanymi w wyobraźni zboczonymi partnerami z filmów i wyuzdanych zdjęć. Czy może w tej sytuacji dziwić rozpad małżeństwa, jeżeli mężczyzna korzystając z ciała żony obrabia tak naprawdę dziwkę z filmu a ona nie oddaje się mężowi lecz fircykowi wykreowanemu przez jakieś holyłudy???
  W związku dwojga ludzi RÓŻNEJ PŁCI powinno dominować połączenie Ducha, tak by mogli stanowić oni JEDNOŚĆ, co dało by im zdrowe psychicznie i fizycznie potomstwo jako wynik ich harmonijnego połączenia.
  Efektem przypadkowych związków i stosowaniu zabiegów stymulujących w postaci pornografii jest „wyprodukowanie” potomstwa z nieukształtowaną osobowością. A wejście tegoż potomstwa w piekło dzisiejszej „cywilizacji” dopełnia reszty.

  Ale nic tu nie da żadna krytyka tego czy tamtego ubranego inaczej niż reszta obywateli.
  Bowiem pomocne może być tylko to, co dało by możliwość zrozumienia i to szerszego całego tematu.
  A zrozumienie nie jest możliwe bez znajomości podstaw.
  Przytoczę tu więc część broszurki, jaką udało mi się dostać trzydzieści lat temu i która to broszurka spowodowała, że zaniechałam myślenia: „jeżeli Bóg jest, to niech sobie będzie, mnie On jest niepotrzebny”, bo przez taką postawę nie byłam w stanie znaleźć żadnego sensu życia i szarpałam się na łańcuchu z własnej niewiedzy.
  No więc człowiek został stworzony na podstawie pewnego, uniwersalnego dla wszystkich schematu, jako podstawowej bazy. Jakość tej bazy jest wprost proporcjonalnie zależna do świadomego postępowania danego człowieka i nie ma dwóch „jednakowych baz”. Dlatego osądzanie kogokolwiek na podstawie własnych, prywatnych algorytmów jest absolutnie kłamliwe; nie mamy danych od osoby osądzanej w takim zakresie, by móc wyrobić sobie spójne i właściwe zdanie na czyjś temat. Po prostu by wiedzieć, co i dlaczego ktoś robi musielibyśmy tym kimś być, a to przecież niemożliwe. No i gdybyśmy byli na czyimś miejscu i dysponowali możliwościami, jakimi ten ktoś dysponuje, to zrobilibyśmy dokładnie tak samo jak ten ktoś, ponieważ inaczej zrobić w ogóle nie moglibyśmy.
  Czyli mamy dziś to, co mamy bo wiemy tylko to, co wiemy.
  Nikogo do niczego nie namawiam, bo każdy musi być panem siebie by nie być niewolnikiem kogokolwiek; poza tym posiadając ciało materialne związani jesteśmy zasadą „przyczyna-skutek” i nie ma od tego ucieczki.
  Kto chce, niech czyta, kto nie chce, niech tego zaniecha. Pewne instytucje przez wieki robiły wszystko, by ludzi nie dopuścić do wiedzy. Z drugiej strony ludzie nie byli wcale tej wiedzy ciekawi. No, ale może teraz jest inaczej? Kto to może wiedzieć?
  [tłumaczenie z niemieckiego]
  Wprowadzenie
  Trudny cel postawił sobie w tej broszurze mój przyjaciel Daniel Devine: wprowadzenie w niemożliwe. Nowoczesnemu człowiekowi jest bowiem rzeczywiście bardzo trudno zaakceptować to, że osiągnięcie oświecenia (samorealizacji/samourzeczywistnienia) jest możliwe tu i teraz.
  Samourzeczywistnienie jest połączeniem naszej świadomości z naszym najgłębszym wnętrzem, które jest bożym; jest wyjściem z jaskini Platona i wystąpieniem prawdzie naprzeciw. Jak to jest możliwe?
  Odpowiedzi na to pytanie nie znajdzie się poprzez przeczytanie tej broszury, lecz jedynie poprzez doznanie tego, o czym mowa: poprzez Sahaja (czyt:sahadża) Yogę.
  Dzięki niej rozbudzona zostaje posiadana w nas energia potencjalna a proces ten, konkretnie doświadczony i odczuty, prowadzi do oświecenia. Jak przebiega to zjawisko, który z psychosomatycznych procesów je umożliwia? Są to pytania, którymi zajmuje się ta broszura.
  Autora zainspirowała Shri Mataji Nirmala Devi – jako wyzwalająca siła i założycielka Sahaja Yogi. Można powiedzieć, że D.Devine napisał tę książkę na cześć jedynego w swoim rodzaju mistrza, który tę nieznaną jeszcze wiedzę mu przekazał. Tą cudowną nowiną jest to, że inicjacja – doznanie oświecenia leży dziś w zasięgu wszystkich prawdziwych poszukiwaczy rzeczywistości.
  „Na drzewo życia nastał czas kwitnienia”- mówi Shri Mataji.
  Wielu z tych, którzy przyszli na wykład w Wiedniu we wrześniu 1982 roku doświadczyło, że tak jest naprawdę.
  I zapraszają nas do siebie, abyśmy przeżyli to sami.
  Zadajmy więc sobie pytanie: „czy chcemy naszego samourzeczywistnienia”?
  [Wiedeń, 21maj1983, Gregoire de Kalbermatten]
  str.2
  Z całkiem małego nasienia wyrasta duże drzewo. Wiosną wszystko kwitnie a w lecie kwiaty przemieniają się w owoce. Nasze własne, duchowe odrodzenie jest procesem równie prostym co naturalnym. W nas wszystkich spoczywa nasienie – iskra bożej energii, zwana Kundalini. Jeżeli Bóg obudzi ją, wprowadzeni zostajemy w wymiar duchowy; odkrywamy w n a s przestrzeń życiową, a bożą siłę odczuwamy jako przenikającą wszystko wibrację (chłód). W naszym pochodzeniu od pramaterii rozwinęliśmy się do stopnia, w którym jesteśmy w stanie układać na własny użytek skomplikowane teorie o naszym rozwoju i istnieniu. Czyż jednak nie zapomnieliśmy w naszych rozważaniach, że rozwój jest trwającym w dalszym ciągu procesem, spokojnie i nieustannie pracującym w kierunku naszej najmożliwszej do osiągnięcia doskonałości?
  Czy też uważamy siebie – w naszej arogancji – za ustawionych na czele ludzkiego rozwoju, z Opatrznością jako służącym, nie widząc potrzeby by stać się lepszymi?
  W podróży zawiera się przyjazd. Jeżeli tak jest, to gdzie znajdujemy się teraz? Czy jest to nowa Jerozolima? Jak to może być? Jeżeli Planem Boga jest umieścić swoje królestwo w naszych sercach, to wygląda to tak, jakbyśmy mieli jeszcze jakąś drogę przed sobą.
  Żyjemy w świecie cierpienia i zamętu, jako niewolnicy materializmu i celowości, a nasze moralne odczucie zostało gdzieś pogrzebane. Przez stulecia staraliśmy się uzyskać odpowiedź gdzieś z zewnątrz; dostatecznie długo, by móc pojąć, że odpowiedź musi leżeć W NAS, w naszym, każdego jednego przeobrażeniu. Wielu ludzi przeżywa dziś to przeistoczenie i rozwija się w świadomości postrzegania własnej, rzeczywistej Istoty (Duch/Atma). Widzą oni w sobie tę iskrę życia łączącą ich z prawidłowym poczuciem rzeczywistości i stwierdzają, że strach i zamęt dnia codziennego odpada od nich jak kokon od świeżo wylęgniętego, wspaniałego motyla.
  W przeszłości było wielu mężczyzn i kobiet, którzy próbowali podnieść ludzką świadomość do poziomu, na którym człowiek mógłby się sam rozpoznać, lecz inni stosowali tę wiedzę do siania zamętu i zakłamania. Przejrzystość początkowej melodii była dla nich za prosta. Dziś rozpowszechnia kto inny wszechobejmującą wieść Bożej Miłości, zestawia muzykę wcześniejszych śpiewaków w nową, pełną siły harmonię. Jej słuchacze mają bardziej wrażliwe ucho. A w pieśni biorą udział jako instrumenty. Przez samourzeczywistnienie, które objawia Shri Mataji, otrzymujemy po raz pierwszy wiedzę o nas samych i rozpoznajemy tę Istotę w innych.
  Shri Mataji Nirmala Devi otworzyła nam drogę do zbiorowej świadomości. Jest to ostatnią fazą w rozwoju, dzięki której odkrywa człowiek związek samego siebie z pierwotnym źródłem.
  „Yoga” oznacza zjednoczenie, połączenie czegoś, co poza nas wykracza, z czymś istotnie boskim.
  „Sahaja” oznacza spontaniczność, bezpośredniość, a przetłumaczone dosłownie znaczy „z tobą zrodzony”.
  Tak więc poprzez Sahaja Yogę możemy wyrazić, że zdolność zjednoczenia z Bogiem zawiera się w każdym z nas. Prośba o zespolenie z Bogiem i przyzwolenie na jego spełnienie – to wszystko, co mamy zrobić.
  Nie osiągniemy tego przez wysiłek, bowiem jest ono spontaniczne i po prostu się staje. Jest ono nam dane w prezencie. Przed oświeceniem Kundalini (energia) śpi w nas, zwinięta, w trójkątnej kości na końcu kręgosłupa (kość krzyżowa). W momencie rozbudzenia unosi się ona przez delikatny kanał w kręgosłupie i uchodzi poprzez ciemię (Brahmarandhara).
  Tu, w najwyższym splocie nerwowym (Chakra, czyt. Czakra), centrum, tysiącpłatkowym kwiecie lotosu Sahastrara/y, jest siedziba Yogi, w niej jednoczy się świadomość jednostki z przenikającą wszystko siłą zbiorowej BEZświadomości (nie mylić z nieświadomością, czy bezmyślnością).
  Jednocześnie rozbudza Kundalini naszą Istotę, śpiącą w sercu (Atma, Duch) i zaczyna pulsować. Z chwilą, gdy Kundalini przekroczy na wysokości czoła Agnya Chakra/ę, myślenie (bezwiedne, namolne, maniakalne) ustaje, zostaje osiągnięta wolna od myśli świadomość (Nirvichar Samadhi).
  Istota własnego jestestwa, żyjąca w nas, odczuwana jest jako przepływające przez nas chłodne wibracje, jako chłodny podmuch przechodzący przez dłonie, ciemię i skronie. Przy pomocy palców odbieramy przeróżne sygnały: poprzez nie wskazuje nam Kundalini stan naszych różnych centrów psychosomatycznych (Chakr) w nas samych. Taki stan nazywamy świadomością wibracyjną, a Istota nas samych manifestuje się poprzez przepływające prądy.
  Ponieważ własne ja – jądro naszego jestestwa, wstępuje w świadome odczuwanie, używamy wyrażenia samourzeczywistnienie.
  Proces rozpoczyna się, gdy Shri Mataji rozbudza śpiącą w nas energię (Kundalini). Jak tylko Kundalini zetknie się z wibracjami Shi Mataji, zaczyna się automatycznie unosić. W czasie, gdy Kundalini jest unoszona ze znajomością rzeczy i pod opieką Shri Mataji – doświadczamy spełnienia, oświecenia.
  Jak to mówi Ona z charakterystycznym dla siebie humorem: „Kundalini jest moją pracą. Dlaczego ogarniają państwa wątpliwości tylko dlatego, że ja tę czynność opanowałam? Państwo są fachowcami w innych dziedzinach, ja w tej…”
  Shri Mataji naucza nas Sahaja Yogi od 1970 roku i obdziela doznaniem samourzeczywistnienia. Urodziła się Ona 21 marca 1923 roku w Chindwara, małem miejscowości w górach, w pobliżu Ngapur, w samym sercu Indii. Dziś jest małżonką dyplomaty ONZ, ma dwie córki i czworo wnucząt. I choć przyszła na świat w rodzinie chrześcijańskiej, w swojej nauce objęła prawdę wszystkich religii. Mimo niezaprzeczalnych mocy i wielkiej głębi duchowej pozostała Ona kobietą niezwykłej skromności, mądrości, zdrowego ludzkiego rozsądku i nieustającym źródłem radości i uśmiechu. Jako Osobowość o tak wielu obliczach, jak błyszczący kryształ, jest Ona w swej najgłębszej głębi jednością z duchem swej nauki, jest czystym światłem miłości płonącym w sercu kryształu.
  Piątego maja 1970 roku była Ona świadkiem, jak w Virata/Viracie otworzyła się Sahastrara Chakra (centrum ciemieniowe).
  Virata jest uniwersalnym istnieniem, uosobieniem makrokosmosu, na wzór i podobieństwo którego zostaliśmy stworzeni.
  Każde otwarcie nowej Chakra/y w Virata/Viracie wprowadza nowy stopień rozwoju, który stwarza te same możliwości w NAS.
  Ostatnia Chakra (Agnya Chakra) została otwarta zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.
  A gdy otworzyła się Sahastrara Chakra, Shri Mataji wiedziała, że w Planie Boga nastał dla ludzi czas, by wznieść się ku wspaniałościom Królestwa Bożego.
  Str.5
  Doznania
  Pierwszym wrażeniem jest, że w Sahaja Yodze „coś’ zdarza się naprawdę. Doświadczenie własnej Istoty jest rzeczywiste, potwierdzone i do sprawdzenia. Gdy Kundalini osiąga Sahastrara/ę następuje oświecenie (samourzeczywistnienie, samorealizacja) w formie wolnej od myśli świadomości (Nirvichar Samadhi). A gdy Kundalini przekracza ciemię – zaczynają przepływać wibracje. Zadziwiającym sposobem wzbudza je również fotografia Shri Mataji, a Kundalini wznosi się w kimś, kto gotów jest je przyjąć dokładnie tak, jak od samej Jej osoby.
  Jeżeli będą państwo śledzić te zjawiska bez uprzedzeń, będą mogli państwo również otrzymać samourzeczywistnienie. Umożliwi ono państwu zupełne odprężenie i wzniesie państwa w dostrzegalny stan zbiorowej świadomości. Podkreślam – to doznanie jest prawdziwe!
  Nie chodzi tu ani o odbicie przerośniętej siły wyobraźni, ani o projekcję jakiejś zewnętrznej siły, jest to PAŃSTWA oświecenie i w PAŃSTWU się ono odbywa.
  Proszę przyjąć wygodną pozycję. Najpierw niech państwo zdejmą obuwie i poluźnią opinające ubranie.
  Fotografię Shri Mataji proszę umieścić tak, żeby mogli państwo zupełnie odprężeni siedzieć naprzeciw niej. Dla zwiększenia kontaktu z Ziemią najlepiej jest usiąść na podłodze, ale mogą też państwo użyć fotela. Najważniejsze, aby się państwo czuli dobrze! Proszę spróbować siedzieć z możliwie wyprostowanym kręgosłupem i w pełnym skupieniu. Kundalini też posiada swój honor, który dokładnie jak protokół wobec Boga musi być zawsze przestrzegany.
  Proszę skierować oczy na zdjęcie a dłonie – wnętrzem ku górze – unieść również w tym kierunku. Dłonie mogą państwo wesprzeć na udach. Proszę zamknąć oczy i pozwolić uspokoić się myślom. Jeżeli drgają państwu powieki lub widzą państwo światło, kolory czy obrazy – oznacza to, że jakiś problem jest w państwa Agnya Chakra; w tym przypadku proszę otworzyć oczy i patrzeć na zdjęcie. Uwaga państwa ma być luźna, nie skierowana na coś konkretnego. Proszę spróbować uwolnić się od ewentualnych myśli obserwując je od czasu do czasu, aż zniknął. I zapytać: „co to jest to, co teraz we mnie myśli”? Proszę przebaczyć wszystkim, którzy państwu w jakikolwiek sposób sprawili ból lub zaszkodzili, w przeciwnym razie pozwalają państwo tej osobie na blokowanie państwa własnej Agnya Chakry. Jeżeli państwa dotychczasowe życie było w miarę przyzwoite, nie będą państwo mieli żadnych cielesnych odczuć, lecz jedynie stopniowe, wewnętrzne odprężenie. Możliwe jest, że odczuli państwo wstępowanie Kundalini wzdłuż kręgosłupa ku ciemieniu. Gdy osiągnie ona Agnya Chakrę – myślenie ustaje spontanicznie i bez wysiłku.
  Wolna od myśli świadomość nie oznacza, że już myśleć nie można, lecz że postrzeganie następuje bez konieczności myślenia. Proszę spróbować wszystkiemu, co się wokół zdarza, wystąpić naprzeciw jako świadek. Tylko się przyglądać, nie myśleć (nie reagować na to). Nie ma w tym żadnego niebezpieczeństwa, nie dzieje się nic, czego mogli by się państwo obawiać. W naturze Kundalini leży, że ona ochrania, macierzyńsko ochrania. Jak własna matka robi tylko to, co dla jedynego dziecka jest najlepsze. Gdy Kundalini przekracza w Sahastrara Chakrze ciemię, by połączyć się z uniwersalnym bezświadomym, zaczynają państwo odczuwać prawdopodobnie chłodne wibracje w charakterze chłodnego podmuchu, przechodzącego przez dłonie. To jest Boska Bryza, o której donosi tak wiele pism, jako np. wodzie życia i powiewie Ducha Świętego w Biblii, jak również hebrajskim „ruah” czy „chaitanya lahari” opisanego przez Adi Shankaracharya/ę. W literaturze odkrywa się wiele przykładów:
  „Mild, creative breeze
  A vital breeze which travelled gently on
  O er Things whiczh it had made”
  [Wordsworth, Prelude I 43-45]
  Lekki twórczy podmuch
  Ożywcza bryza łagodnie muskająca
  Wszystko, co stworzyła.
  Lub też Blake:
  „Still the Breath Divine does move
  And the breath Divine is Love”
  [The Everlasting Gospel 41-42]
  spokojnie rozprzestrzenia się Boskie Tchnienie
  Tym Boskim Tchnieniem jest Miłość

  I gdy podmuch równomiernie muska dłonie mogą być państwo pewni, że państwa aparat jest w dobrym stanie i że Kundalini powstaje wzdłuż całej drogi. Niech się państwo upajają realizacją w stanie medytacji, ponieważ „nie można medytować jedynie poprzez własną wolę, lecz poprzez niezależny od woli proces, pozwalający wstąpić w stan medytacji”.
  I choć brzmi to być może skomplikowanie, samourzeczywistnienie trwa tylko ułamek sekundy, u tych, którzy szli drogą uczciwości. Ale dla niektórych z nas trwa to trochę dłużej. Może się zdarzyć, że odczuwają państwo wibracje tylko w jednej dłoni. Jeżeli to prawa dłoń, to mogą państwo:
  – położyć ją na sercu
  – stronę wewnętrzną prawej dłoni skierować do zdjęcia Shri Mataji
  – skierować ją ku płomieniowi świecy
  – albo w kierunku otwartego okna.
  Podczas gdy lewa ręka pozostaje wyciągnięta w kierunku zdjęcia. To wzmacnia słabszą lewą stronę. A prawa dłoń służy jako kanał odprowadzający problemy.
  Jeżeli odczuwają państwo podmuch w lewej ręce, mogą państwo położyć ją na wątrobie, bezpośrednio pod żebrami, a prawą rękę pozostawić wyciągniętą w kierunku zdjęcia Shri Mataji. Możliwe jest też skierowanie lewej ręki dowolnie od siebie. Proszę robić to tak długo, aż obie strony znajdą się w równowadze i przepływ energii w obu dłoniach będzie jednakowy.
  Mogą państwo odczuwać w dłoniach ciepło, łaskotanie, ociężenie, odrętwienie albo w ogóle nic. Oznacza to, że w państwa psychosomatycznym instrumencie nastąpiło jakieś zakłócenie.
  Nazywamy je „catches” lub „baddha” (co oznacza zaporę).
  Jeżeli Kundalini pracuje w niezupełnie wolnym od usterek systemie Chakr, wywołuje to odpowiednią dla tego tarcia ciepłotę, którą mogą państwo odczuwać.
  Do usuwania blokad można używać różnych elementów:
  Jeżeli chcemy zastosować element ognia (Tej Mahabhuta), zapalamy przed zdjęciem Shri Mataji świeczkę. Można rozpuścić trochę soli w misce z ciepłą wodą i usiąść jak mówione uprzednio ze stopami w tej wodzie. Zakłócenia zostaną spalone w płomieniu świecy i wchłonięte przez wodę i sól. Po 15-20 minutach osuszyć stopy i sprawdzić wibracje na dłoniach.
  Obok kąpieli stóp istnieje wiele innych technik oczyszczania łącznie z odpowiednimi Mantrami (modlitwami), Bandhan/em – od metod Mahometa, przy których używa się kwiatów i cytryn, do takich, przy których użyte zostają własne buty. Wszystkie te informacje zostają przekazane po realizacji i powinny być stosowane w praktyce, jeżeli chcemy zachować nasze oświecenie. Kundalini, chociaż już raz obudzona, cofa się w wielu przypadkach do Chakry, która wymaga jej szczególnej opieki. Podczas, gdy sama realizacja przebiega w istocie bez wysiłku, utrzymanie jej wymaga pewnego rodzaju wglądu w siebie samego i samooczyszczania. Tym samym pozwolimy ukazać się sile naszego jestestwa.
  Dzięki Sahaja Yodze odkrywamy, jak możemy cieszyć się własnym i innych pięknem.
  Shri Mataji mówi: „To, jak wiele państwo medytują, jest miernikiem na ile zdolni są państwo kochać”.
  Proszę próbować medytować codziennie, z rana i wieczorem po pracy. Najpierw możliwie oczyścić się wg odpowiednich metod a potem próbować po prostu siedzieć z wolną od myśli świadomością – i tym samym medytacja rozpoczęta. Jej regularność jest początkowo ważniejsza niż jej długość; oddziaływanie stopniowo coraz silniejsze.
  Medytacja nie powinna stać się rytuałem ani sprawą formalną, lecz zawsze wychodzić z głębi serca. Najintensywnieszych medytacji doświadcza się zazwyczaj w zbiorowości, z innymi, oświeconymi duszami. Wspólnie z takimi kochającymi ludźmi wibracje są odpowiednio mocniejsze. Spotkania z Sahaja Yoginami stwarzają równocześnie możliwość pracowania nad innymi i jest to najlepsza metoda przyspieszenia własnego rozwoju w pozytywnym kierunku. Oczyszczając innych oczyszcza się samemu.
  Shri Mataji mówi: „Sahaja Yoga jest nie tylko dla kilku pojedynczych osób. Rozbudzeni powinni zostać wszyscy”.
  Str.8
  Instrument
  Instrument naszego oświecenia przechodzi trzema kanałami (Nadi), opisanymi na rysunku cyframi rzymskimi. Te cieniutkie kanały przebiegają wzdłuż kręgosłupa i znajdują swój fizyczny wyraz w autonomicznym systemie nerwowym, składającym się z prawego i lewego sympatycznego systemu nerwowego (przywspółczulny/współczulny), oraz centralnego parasympatycznego systemu nerwowego.
  Centralny system nerwowy odzwierciedla stopień świadomości, który osiągnęliśmy w naszym rozwoju, aż do poziomu człowieka.
  Sahaja Yoga oświeca centralny system nerwowy poprzez świadomy byt naszego własnego jestestwa. Dlatego też możemy poprzez ten system rzeczywiście odczuwać, jak się nasz Atma (Duch) ukazuje w formie wibracji.
  Te trzy cienkie kanały: Ida, Pingala i Sushumna, leżą obok siebie w zawierają psychosomatyczne centra energetyczne, znane jako Chakry (1-7). Chakry kierują wszystkimi aspektami naszego bytu i dostarczają energii wszystkim naszym funkcjom i potrzebom. Wszystko ma jakieś poprzedzające Bóstwo- to znaczy: jakiś określony aspekt jednego, Wszechmogącego Boga, którego jesteśmy odbiciem.
  Jesteśmy rzeczywiście – jak mówi biblia – stworzeni na wzór i podobieństwo Jego.
  I tak znajdujemy np. Shri Krishna/ę w Vishuddhi (5) a Shri Buddha/ę w ego-centrum (6), na prawo. Poprzez Sahaja Yogę możemy wzbudzić w nas te Bóstwa. Sahja Yoga poucza nas, jak powstaje poprzez Mantra/y (przepełnione wibracją, święte zdania modlitwy) kontakt z tymi aspektami Boga i jak można go umocnić.
  W ten sposób zostały zebrane pod protektoratem Sahaja Yogi – tym Maha Yogi (Wielkim Yoga) wszystkie religie i wszystkie prawdy. Kundalini leży u podstawy tego instrumentu, trzy i pół raza zwinięta (Kundalini oznacza spiralę) w Mooladhara/rze Chakra znajdującego się w trójkątnej kości na końcu kręgosłupa (kość krzyżowa). Gdy tylko zostanieona rozbudzona, można ją w obrębie tej kości – jej świątyni – ujrzeć pulsującą i wznoszącą się w kręgosłupie. Ta boska energia jest siłą napędową naszego oświecenia i skierowuje naszą uwagę na najwyższy stopień urzeczywistnienia. Kundalini przechowuje – jak archiwum – każdy szczegól naszego dotychczasowego życia i zarejestrowuje go. Kundalini posiada własną, najwyższą inteligencję i pracuje w możliwie najlepszy sposób z najwyższą, pełną pieczołowitością i miłością.
  Często bywa twierdzone, że robudzenie Kundalini jest niebezpieczne i towarzyszy mu okrutna gorąc i ból. Doświadczyli tego jedynie ci, którzy w sposób nieodpowiedzialnie beztroski lub niedozwolony, z nią eksperymentowali, szczególnie wtedy, gdy jej rozbudzenie chcieli oni przeprowadzić w połączeniu z seksem.
  W takich przypadkach wyraża swój gniew Shri Ganesha, Bóstwo ochraniające niewinność Kundalini, falami gorąca.
  Taki wprowadzony w błąd poszukiwacz przechodzi przez formy przeżyć, przy których traci kontrolę nad swoim ciałem i myślami. Może się zdarzyć, że bez widocznego powodu skacze on wokół lub płacze. Może on przeżywać halucynacje. W swojej niemocy wyjaśnienia sygnałów ostrzegających przed nadużyciem Kundalini, będzie on brał je za jej rozbudzenie i omyłkowo wierzył, jakoby doświadczył głębokiego stanu oświecenia. Twarz takiego człowieka wyraża cierpienia, które musi on przechodzić.
  Natomiast po uzyskaniu oświecenia (samorealizacji) twarz promienieje. Wygląda się o wiele młodziej, ciało staje się aktywniejsze i proporcjonalniejsze. Cała osobowość jest piękniejsza i przyciągająca. Priorytety się zmieniają i przyjmuje się bardziej szlachetny i szczęśliwszy stosunek do życia. Kundalini jest zupełnie czysta. Ona zna nas całkowicie i tylko w tym się wzniesie, kogo życzenie skierowane jest na czystość. Zdarza się, że jej pierwsze rozbudzenie bywa dramatyczne; niektórzy odczuwali swoje ciemię jak topniejący lód, chłodne wibracje przepływały falami przez ciało, a serce wypełnione było wielką radością. Tam, gdzie ten instrument jest bardzo czysty, jak np. u dzieci, odczuwane bywa rzeczywiście niewiele, czują się one wtedy bardzo szczęśliwe i czyste jak kryształ.
  Tam, gdzie występują zakłóceni, Kundalini działa bardzo ostrożnie i łagodnie. Mogą państwo odczuwać ciepło lub szczypanie, ale tylko na tyle, żeby rozpoznać problem.
  Shri Mataji mówi: „Kundalini jest waszą kochającą matką, wy jesteście jej jedynym dzieckiem. Czy mogłaby ona uczynić wam krzywdę? Ona daje tylko wskazówki”.
  Kundalini jest siłą uzdrawiającą. Jako produkt uboczny w naszej samorealizacji otrzymujemy nasze dobre samopoczucie. Jesteśmy też w stanie wywołać to u innych. Większość chorób jest wynikiem uszkodzenia którejś Chakra/y. Kundalini leczy je w sposób naturalny, od środka. Chociaż owoce jej trudu są cudowne, w Sahaja Yodze nie ma oznak cudownych uzdrowień. Może brzmi to dla wielu niecodziennie, ale Kundalini jest naturalną siłą i jej zadaniem jest doprowadzić uszkodzenia do porządku i włączyć do całości. Choroby występują tam, gdzie subtelne właściwości Chakr nie są respektowane lub też nawet celowo działa się wbrew nim.
  Odpowiednie Chakra/y zostają wtedy uszkodzone. Te delikatne właściwości w pewnych Chakrach mogą wyczerpać się poprzez skrajne sytuacje, jak np. szok, wypadek, wojnę, potknięcie moralne lub ciężkie obciążenia emocjonalne.
  W tych przypadkach sympatyczny system nerwowy stawia danej Chakrze wysokie wymagania. I gdy tego typu nadczynność wyczerpie całkowicie daną Chakrę, Boskość nie ma już swojego odbicia w tym centrum; ta część ciała która taki stan osiągnęła, nie ma już połączenia z centralną drogą, kontrolującą przepływ energii. Komórki pozostawione są same sobie. Z braku nadrzędnej kontroli, działającej organizująco siły, następuje złośliwy rozwój komórek i odnawiają się one jak popadnie, bez zachowania proporcji w stosunku do całości. Teraz możemy zrozumieć, dlaczego rak się rozwinął i dlaczego poprzez Sahaja Yogę może zostać wyleczony.
  Jedynie poprzez rozbudzenie Bóstwa rządzącego uszkodzoną Chakrą i poprzez uzdrowicielską siłę Kundalini może ta Chakra wyzdrowieć i rozplenione komórki wziąć pod kontrolę.
  Najpierw musimy znaleźć poprzez wibracje uszkodzoną Chakrę; każdą z nich możemy odczuwać na naszych palcach. Wówczas podejmujemy odpowiednie kroki, kierujemy Kundalini do odpowiednich centrów, wzbudzamy Bóstwo tego centrum, przesyłamy wibracje do objętego uszkodzeniem miejsca itd. Z pomocą Kundalini, poprzez pobudzenie, kierowanie i wyważanie energii – możemy zostać wyleczeni raz na zawsze z większości chorób.
  Kundalini jest siłą wyświadczającą wszystkie te dobrodziejstwa. A siła jej odpowiada mocy, z jaką najczyściej jej pragniemy.
  Shri Mataji mówi: „Kundalini jest życzeniem Boga. Nie jest pragnieniem Boga, jest Boskim Pragnieniem w NAS. I jedynie przez to życzenie może zostać rozbudzona. To jest wola Boga, mieszkającego w nas, a tą Boską Wolą jest Shakti (siła). I życzeniem Boga jest was kochać. Więc nie niszczcie siebie samych i innych. Utrzymajcie się w centrum (bez przesady w jakimkolwiek kierunku) i baczcie na wasz etyczny styl życia Dharma). Życzeniem Boga jest zbudowanie w was Królestwa Bożego. On będzie musiał to zrobić, jeżeli chce nadać sens swemu stworzeniu. I jest powinnością waszą nie dać się zniszczyć poprzez skrajne zachowanie”.
  Str.10
  Nadi
  System nerwowy człowieka podzielony jest na centralny i autonomiczny. Autonomiczny rozgałęzia się w parasympatyczny (niezależny od naszej woli, bezwarunkowy, spontaniczny) i sympatyczny (podporządkowany naszej woli, warunkowy).
  Parasympatyczny system nerwowy przerwany jest pustym miejscem między nerwem Vagusa a kością krzyżową. Ten odstęp określany jest w psychicznym instrumencie jako Void (IV).
  Lewo i prawostronny sympatyczny system nerwowy (w skrócie symp.sn) używany jest przez nas stale, do naszych psychicznych, duchowych i emocjonalnych aktywności. W tym delikatnym instrumencie przedstawia Ida Nadi (I) lewy, a Pingala Nadi (II) prawy sympatyczny system nerwowy.
  Produkty uboczne aktywności Ida Nadi powodują powstanie w głowie Superego, rozciągającego się od lewej strony szyi głównie na prawą i tylną stronę głowy jak jakiś balon.
  Pingala Nadi wytwarza inny balon: ego – rozdymający się w lewej, przedniej i tylnej części głowy.
  Środkowy, centralny kanał, Sushumna Nadi, odpowiada parasympatycznemu systemowi nerwowemu (w skrócie: parasymp.sn). Ten układ kontroluje się sam. Własna Istota, czyli Atma, obserwujde procesy w parasymp.sn, kontroluje nasze niezależne procesy, jak bicie serca, oddychanie czy odruchy. Do pewnego stopnia możemy wpłynąć na czynniki warunkowe, przykładowo: możemy kazać naszemu sercu szybciej bić. Ale nie możemy świadomie zwolnić pracy serca, ponieważ należy to do obszaru parasymt.sn tak jak Atma.
  Oznacza to, że naszego samourzeczywistnienia, oświecenia, nie jesteśmy w stanie osiągnąć własnym wysiłkiem, lecz jedynie na życzenie Boga.
  Nasza Istota jest spontaniczna, tak naturalna i żywa jak nasze bicie serca. Jak długo żylibyśmy, gdyby tylko nasza wola kazała naszemu sercu bić, albo gdybyśmy musieli uczyć się oddychania z książki? SamoIstota jest bezgraniczna, podczas gdy nasz rozsądek i nasze wysiłki są ograniczone. Tylko Kundalini może pokonać przepaść między złudzeniem a rzeczywistością. Ona wyzwala Boską Radość, która kieruje nasza uwagę na Atma i prowadzi dalej w szczęście.

  I. Ida Nadi –kanał Księżyca, lewy
  Osoby Boskie Shri Mahakali, Archanioł Michał=Shri Bairava
  Wyraz bezwładność, przeszłość, podświadomość
  Materialna forma zjawiska Lewy,sympatyczny układ nerwowy
  Umiejscowienie na dłoni Cała lewa dłoń

  Jeżeli koncentrujemy się na kimś innym, możemy odczuwać na dłoniach stan jego psychosomatycznego instrumentu. Zakłócenia wskazywane są jako ciepło, szczypanie, swędzenie lub łaskotanie. Mogą to być zakłócenia także nasze własne, należy o tym pamiętać i się sprawdzić. Jeżeli odczucia te zanikają w momencie, kiedy zbliżamy dłonie ku fotografii Shri Mataji, to są to zakłócenia tego, na kim się koncentrowaliśmy, jeżeli pozostają – są to nasze własne zakłócenia. Dotyczy to obu dłoni. Lekko chłodne, delikatne wibracje na dłoniach oznaczają, że ten subtelny instrument jest w porządku.

  Znaczenie Błogosławieństwo, świadomość istnienia, emocje
  radość życia
  Przyczyny zakłóceń Problemy macierzyńskie, złe dzieciństwo, silne
  Skrzywienia uczuciowe w dzieciństwie, warunki
  życia, niezaspokojone życzenia, przyzwyczajenia
  letargia, życie przeszłością, uciskana psychika
  skrajne emocje, strach, poczucie winy, zabobony
  ślepa wiara, litowanie się nad samym sobą
  marzenia na jawie, lekomania, narkotyki, LSD,
  pornografia, zboczenia seksualne, czarna magia
  Lewy kanał rozpoczyna się w Mooladara Chakra, w Agnya Chakra przechodzi na prawo i
  kończy się tzw. superego, w prawej połowie głowy. Ida Nadi wyraża bierne nastroje (Tamo
  Guna) Virata/y i siłę żądania. Żądanie jest naszą pierwszą siłą napędową, tą siłą, poprzez
  którą egzystujemy, przyczyną naszego tworzenia i poszukiwania.
  To uczucie zostaje zrodzone z jeszcze nie spełnionego życzenia. Dlatego też lewa strona jest stroną uczuciową. Przez słabość strony lewej popadamy w skrajności uczuciowe, jesteśmy rozdarci między depresjami a wzniosłymi uczuciami. Samodyscyplina zostaje zaniedbana i stajemy się niewolnikami własnych przyzwyczajeń. Robimy się letargiczni, przechodzimy w stan bierności i zajmujemy się teraz już tylko sami sobą. W konsekwencji ucisk w głowie wzrasta nie do zniesienia – dochodzi do załamania psychicznego, co może prowadzić do choroby umysłowej, padaczki czy starczego uwiądu.
  W celu skorygowania słabszej strony lewej, musimy ją doprowadzić najpierw do równowagi ze stroną prawą (Rajo Guna).
  Działając w kierunku rozwoju ego, mającego zepchnąć ze środka głowy na stronę lewą rozdęte superego.
  W tym celu naszą uwagę kierujemy bardziej na zewnątrz, na pracę i inne czynności. Jeżeli przestaniemy już nosić się z myślą o samobójstwie, przestajemy już sobie współczuć, rozwijamy przestrzeń uczuciową dopomagającą nam w dalszym rozwoju (Dharma).
  Używając zaniedbanej strony prawej, doprowadzamy do równowagi ze stroną lewą.
  I jeżeli Kundalini się teraz wzniesie, to już się nie cofnie.
  Rzeczywistą i największą właściwością strony lewej jest dać nam radość (Ananda), wykraczającą poza starcia szczęścia z kłopotami. SamoIstota jest zawsze pełna radości.
  Radość taka dojdzie wtedy do głosu w naszej całkowitej czystości, gdy Kundalini oświeci postrzeganie z SamoIstnieniem (Atma).
  Bo rzeczywiście radość zawartą we Wszechświecie odbieramy naszą lewą stroną.
  Promieniującą z każdego źródła Boskich Wibracji.
  Nasze zapatrywania zmieniają się całkowicie i automatycznie. Z dawnych przyzwyczajeń i skłonności rezygnujemy bez trudu. Powstaje poczucie bezpieczeństwa, zanika poczucie winy i urojone obawy.
  Shri Mataji: „Wszystko stworzone przez Naturę zawiera nagle nowy sens; zaczynamy cieszyć się prawdziwym znaczeniem i odbieramy je każdą jedną, odczuwalną wibracją”

  II.Pingala Nadi kanał Słońca
  Prawy
  Osoby Boskie Shri Mahasaraswati, Archanioł Gabriel=Hanumana
  Wyraz Aktywność, przyszłość, nadświadomość
  Materialna forma Prawy, sympatyczny system nerwowy
  zjawiska
  Umiejscowienie na dłoni Cała prawa dłoń (odczucia analogiczne do Ida Nadi)
  Znaczenie Poczucie świadomości, twórczość, działanie psychiczne
  i rozumowe, pozytywna samoocena, dyscyplina
  Przyczyny zakłóceń Problemy ojcowskie, upór, za dużo myślenia, życie
  skierowane w przyszłość, egoizm, hardość, napięcie
  bezwstydność, zarozumiałość, ambicje, bezwzględne
  nastawienie na zyski i karierę, nacjonalizm, asceza,
  rasizm, każdy – izm, każdy dogmat.
  Kanał prawej strony zaczyna się w Swadisthan Chakra, w Agnya Chakra przechodzi na lewą stronę i kończy się balonem ego. Uciska on aktywną część (Rajo Guna) Virata/y – siłę działania. Pingala Nadi jest stroną, która tworzy, którą myślimy i działamy, pracujemy i planujemy na przyszłość.
  Jeżeli strona ta zużywa zbyt wiele energii, zostaje zaniedbana strona lewa, życzenie rozpoznania SamoIstoty zanika. Ostatecznym wynikiem takiego rozwoju może być zawał serca, ponieważ ego rozwinęło się na niekorzyść naszej Istoty. W takich warunkach może ona swój dom w sercu opuścić. W sytuacji, gdy naturalne życzenia człowieka są tłumione, ego w samym człowieku jest coraz silniejsze. Osoby, które są bardziej „po prawej stronie” są oschłe, niespokojne, agresywne i przebiegłe. Zatracają one wszelkie uczucia i są zainteresowane jedynie postępem materialnym i władzą. Każdy rozmiar oszustwa i wyzysku może znaleźć w nich usprawiedliwienie. Oślepieni własnym ego są oni dumni w przekonaniu, że czynią świat lepszym. I utożsamiają się tylko ze swoim ego; ich serca są z kamienia. Wierzą oni we władzę własnej inteligencji, lecz ich mądrość i logika szybko znikają, a głupota i bezmyślna postawa jest typowa dla tego rodzaju osób.
  Jeżeli cierpimy na przerost ego, doprowadzimy się do równowagi skierowując energię do centrum, odpowiadającemu dążeniom rozwojowym Virata/y (Sattwa Guna). Problemy z Pingala Nadi są w większości rezultatem naszego przekonania, że to MY coś robimy w sytuacji, gdy wszelkie życiowe działanie jest w rzeczywistości dokonywane przez Boga. ON nakazuje rosnąć ziarnu, ON przemienia kwiaty w owoce. My sami możemy jedynie jedną martwą formę przekształcić w inną formę, również martwą.
  Powinniśmy poprosić Go o przebaczenie, że jesteśmy egoistycznie tak niemądrzy i powtarzać Mantrę dla Pingala Nadi: „ja nie robię nic, Bóg czyni wszystko”.
  Każdy skrajny wysiłek psychiczny i duchowy może doprowadzić do porażenia strony uczuciowej. Nawet podczas poszukiwania własnego jestestwa może się zdarzyć, że wkroczymy na teren nadświadomości (supraconscious), gdzie dopadną nas wizje, jakie wywołują środki halucynogenne. Po samorealizacji uwaga nasza jest bez wysiłku skierowana na nas samych, a obie strony wprowadzane są w stan równowagi. Jeżeli życzenia i działania są jednakowo mocne a równowaga utrzymana jest dzięki zrozumieniu uczciwości (Dharma), to Kundalini działa bezustannie, a my utrzymujemy się w Sattwa Guna (Sushumna Nadi).

  III. Sushumna Nadi (kanał Kundalini
  Środkowy, wchodzi w Sahastrara/ę)
  Osoba Boska Shri Mahalakshmi,
  Wyraz Ewolucja, prawda, równowaga, teraźniejszość, świadomość wolna od myśli
  (nie mylić z bezmyślnością)
  Materialna forma zjawiska Parasympatyczny(spontaniczny) system nerwowy
  Umiejscowienie na dłoni Obie dłonie
  Znaczenie Objawienie Istnienia Boskiego, czystość, ewolucja
  Dharma
  Przyczyny zakłóceń Postępowanie wbrew własnemu rozwojowi, skrajność

  „Całe Boskie Dzieło jest samoistne, a najwyższym poziomem rozwoju jest Sahaja Yoga, samorzutne zjednoczenie z Bogiem. Ze swojej siły stworzył Bóg ludzi i człowiek musi Go znać, a poprzez obudzenie Kundalini Go uznać. Nastał czas kwitnienia i wielu ludzi – wytrwałych poszukiwaczy prawdy otrzymało dziś samorealizację” –Shri Mataji Nirmala Devi

  Kanał środkowy rozpoczyna się w Mooladhara i idzie prosto do najwyższej Chakry – Sahastrara/y. Ten środkowy kanał jest tylko częściowo aktywny przed człowieczym poziomem rozwoju; wyraża siłę ewolucji Virata/y (Sattwa Guna), wartość moralną, uczciwe działanie (Dharma) i siłę świadomości.
  Podczas pierwszego rozbudzenia- Kundalini wznosi się wzdłuż Sushumna Nadi do Agnya Chakry. Rozprzestrzenia się w dolnej części głowy i rozchodzi jak topniejąca chmura ponad Ida Nadi i Pingala Nadi, aż do tyłu, do Void. Wypełnia ona ten obszar i wtedy unoszą się trzy zjednoczone siły: Mahakali, Mahasaraswati i Mahalakshmi, wzdłuż Sushumna, by otworzyć płatki lotosu Sahastrara/y. Istota, mieszkająca w sercu, ma siedzibę u góry, w środku głowy, w ciemieniu. Wszystkie Chakra/y mają swoje miejsce w Sahastrara/rze, tzw. Bóstwa pracują w Chakrach, lecz z postępującym rozwojem w Sahaja Yodze biorą swoją siedzibę w Sahastrarze. Jest to obszar ciemiennia przepojony Kundalini, punkt Yogi, w którym jednoczy się SamoIstnienie z postrzeganiem, Brahmarandhara, wyjście w Brahman.
  Sushumna Nadi jest centralnym kanałem naszego rozwoju dzięki któremu stajemy się świadomi zbiorowo, a różne czynniki naszej Istoty jednoczą się. Stwarza on połączenie między naszymi świadomymi myślami a „auto” (byciem niezależnym) autonomicznego systemu nerwowego; „auto” przedstawia Istotę będącą odbiciem Boga w człowieku.
  Sushumna jest drogą Dharma/y, prostą i wąską drogą, na której przekraczamy bramę Agnya Chakry i wstępujemy w Królestwo Boga w Sahastrarze.
  Polączeni z Sushumna i otwartą Sahastrara Chakrą jesteśmy otwarci dla wszystkich źródeł świadomości i wszelkiej wiedzy, i będziemy zaopatrzeni w energię z Praźródła wszystkich sił (mocy) Adi Shakti.
  Medytacje w wolnej od myśli świadomości są kluczem do rozwoju silnego Sushumna.
  Innym podstawowym wymaganiem jest nie tylko prowadzenie wysoko postawionego w moralności i uczciwości życia, lecz także czerpanie z niego radości.
  Proszę pozostawać po samorealizacji możliwie jak najdłużej w stanie świadomości wolnej od myśli; to pomoże skierować uwagę na Sushumna Nadi – kanał wiecznej teraźniejszości, gdzie jedynym czasem jest „TERAZ”.
  Po tamtej stronie Sahastrara/y, Sushumna jest drogą, Sahastrara – celem.

 2. marcin says:

  Redakcja KIP wrzuca tu czasami teksty chazarskiego żyda (podobno o „polskich” korzeniach) Beniamina Fulforda, który pisze (moim zdaniem chrzani jak potłuczony) o chazarskiej mafii na globalnym poziomie, koncentrując się na Azji Wschodniej.

  Redakcja KIP, jak pamiętam, uznaje za zasadne publikowanie twórczości Fulforda z powodu jego możliwej styczności z najwyższymi kręgami władzy na świecie. Oficjalna, udostępniana masom, polityka to zaledwie mierne i zniekształcone odzwierciedlenie meta-polityki prowadzonej na najwyższym szczeblu a Fulford zdaje się pisać właśnie o polityce na dużo wyższym poziomie.

  Przyznam że mam trochę inne zdanie na temat Fulforda, choć z pewnością miał on styczność z wysokimi szczeblami władzy na świecie. Sam Fulford opowiadał, że przed 2WŚ jego dziad był największym akcjonariuszem General Electric. Sam widziałem wywiad Fulforda z Davidem Rockefellerem. Fulford ma rodzinne powiązania z najwyższymi (a w każdym razie dość wysokimi) szczeblami chazarskiej mafii, jest (był?) jej członkiem jako naczelny „Forbesa”.

  Powyższy tekst to relacja z przemówienia agitacyjno-propagandowego biskupa-gienerała Guzdka. Gienerał, na zdjęciu w śmiesznym fioletowym kitlu i głupiej czapce powiedział co powiedział, podobno skrytykował swojego ziemskiego szefa.

  Gienerał Guzdek powiedział do żołnierzy, że powinni być wolni i kierować się (prawym) sumieniem. To bardzo kontrowersyjna propozycja, biorąc pod uwagę skład jego audytorium. Sam gienerał Guzdek pochodzi z organizacji zajmującej się łamaniem sumień swoich funkcjonariuszy, utrzymującej ich w niewolniczym posłuszeństwie za pomocą wyrafinowanych instrumentów manipulacji. W socjologii przyjmuje się że hierarchie kościołów chrześcijańskich oraz wojsko to klasyczne przykłady organizacji totalnych, narzucających swoim funkcjonariuszom wyczerpującą interpretację świata, egzekwującym niewolnicze poddanie hierarchii.

  Czy jakiś biskup diecezjalny zaoferował kiedyś swoim funkcjonariuszom wolność i zaproponował im podążanie za głosem własnego sumienia? Co by się stało z tym stadem „sprzedawców dymu”, gdyby ich biskup to zrobił?

  Dlaczego biskup-gienerał zaproponował to żołnierzom? Tego niestety nie wiemy, to jest meta-polityka wyższego poziomu. Przydałby się tu jakiś Fulford.

 3. nanna says:

  Dodaję ciąg dalszy podanej wyżej broszury, bo być może ktoś chciałby kontynuować rozważania. Na razie o dwóch pierwszych Chakrach, idąc od dołu go góry.
  Skąd może biedny człowiek wiedzieć, jak jest oszukiwany, jeżeli ów biedny człowiek nie wie, jak on sam funkcjonuje? kto chce, może się poniżej po części dowiedzieć. W każdym razie wiedza jest znana macherom i oni robią z tego użytek, a niewiedząca gawiedź miota się bezrozumnie. Polaków opracowują pod kątem Swadisthanu – poniżej o tym stoi dlaczego właśnie tak (spowodowanie bierności kolektywnej)

  Chakra
  Siły Ida i Pingala Nadi, Mahakali i Mahasaraswati, przyczyniają się do powstawania drgań w obu kanałach. Chakry są stworzone w tych punktach, gdzie drgania te nakładają się na siebie. Każda Chakra ma określoną liczbę płatków, wyrażających jej właściwości. Dokładnie jak każda Chakra ma odpowiednik – splot nerwowy (plexus) w systemie nerwowym, tak każdy płatek Chakry odpowiada jednemu subplexus. Ponieważ Swadisthan Chakra ma sześć płatków – aorta plexus ma sześć subplexus.
  Chakry leżą jedna ponad drugą i wyglądają z góry jak przecinające się kręgi; w czasie, gdy pracują kręcą się one w kierunku wskazówek zegara. Każde z tych delikatnych centrów jest magazynem energii dla plexus, które spełniają wymagania fizyczne, duchowe i emocjonalne symp.sn.
  Swadisthan Chakra troszczy się o organy brzucha i dostarcza jednocześnie energii twórczym działaniom i myślom, i głębi estetycznej wrażliwości. Przed rozbudzeniem Kundalini energia Chakry jest ograniczona i wyczerpuje się jak bateria. Po samorealilzacji są państwo poprzez Kundalini unoszącej się w Sushumna kanale – połączeni nieskończonym prądem wszechstronnej bezświadomości, z przenikającą wszystko siłą Bożej Miłości.
  Chakry są kamieniami milowymi na drodze Ewolucji, każda otwiera się i rozwija w określonym stopniu naszych dziejów.
  Vishuddhi Centrum, umiejscowione na szyi, rozwinęło się po raz pierwszy całkowicie, gdy człowiek rozpoczął unosić swoją głowę. A wtedy Bóstwo tej Chakry zdefiniowało się i tam zakotwiczyło. Wszystkie Bóstwa i boskie ucieleśnienia mają swoje siedziby w instrumencie Virata/y, tym wszechobejmującym, prapoczątkowym jestestwie. Te aspekty Boga są odbite w naszym instrumencie, każdy w odpowiedniej Chakrze z przynależną do niej siłą (mocą) Shakti. Shri Rama np. ma swoją siedzibę w prawej Chakrze serca, ze swoją Shakti Shri Sita/ą. Ten pradramat Sadashivy i Jego prasiły (Adi Shakti) jest wciąż wznawiany, przy czym Ona stwarza grę dla Niego, jako widza. Sadashiva jest Bogiem Wszechmogącym, jedynym, który widział stworzenie Adi Shakti, znanej z tradycji chrześcijańskiej jako Duch Święty.
  Po samorealizacji, jako Sahaja Yogi, jesteśmy upoważnieni do budzenia Kundalini i otwierania Chakr, ponieważ uznajemy w nas Bóstwa i ich kontakt ze Stwórcą – z Duchem Świętym. My dokonamy radości Bóstw i doznamy poprzez płynące z serca modlitwy i odmawianie odpowiednich Mantr Ich błogosławieństwa. Każda z głównych siedmiu Chakr jest powiązana z określonymi obszarami na dłoniach. Chakry mają także punkty odnośne w głowie, na stopach, stawach, kończynach itp.
  Dzięki mądrości Sahaja Yogi możemy kontrolować stan naszych Chakr, interpretując zakodowane wrażenia. I tak – zakłócenie w prawej Chakrze serca może pokazać się jako gorąco, szczypanie, bezwład lub pulsowanie w prawym, małym palcu. Problemy z Chakrami mogą uzewnętrzniać się także w innych częściach ciała. Nasze Nabhi Chakra jest wyrażane również w naszych kolanach i łokciach. Ludzie cierpiący na choroby reumatyczne mogą poprzez Sahaja Yogę otrzymać pomoc. Shri Mataji opracowała tak dalece tę naukę, że jesteśmy w stanie po samorealizacji:
  – wzbudzić Chakrę
  – wyrównać energię
  – ochraniać własny instrument
  – i wszystko co konieczne do zachowania Sahaja Yogi.
  Są różne techniki oczyszczania i pielęgnacji Chakr. Ale ważniejsze niż jakakolwiek z technik jest nasze nastawienie. Jeżeli zaprzestaniemy zajmowania się naszymi problemami i skierujemy naszą wypełnioną miłością uwagę na problemy innych, zaprzestajemy ściągać negatywności na własne Chakry. Stan innych po prostu jest zarejestrowany. Podczas, gdy przyjmujemy stanowisko świadka wydarzeń, jesteśmy rzeczywistymi instrumentami Boga. I tylko obserwujemy, jak ta gra przebiega.
  „Stajemy się odtwarzającym i ulepszającym instrumentem; jesteśmy jednocześnie lekarzem i lekiem”.

  1.(a) Mooladhara Chakra
  Osoba Boska Shri Ganesha (Syn Shri Gauri)
  Wyraz Niewinność, prostota, mądrość,czystość, zadowolenie,
  nieustająca dziecinność
  Materialna forma Pelvic plexus
  zjawiska
  Umiejscowienie na dłoni Nasada dłoni
  Znaczenie Seks, wydzielanie
  Przyczyny zakłóceń Przesadne życie płciowe, „wyzwolenie seksualne”
  seks przed- i pozamałżeński, okultystyczne zjednoczenie
  seksualne, zboczony Tantryzm, zatwardzenie
  Liczba płatków
  Lotosu 4

  Symbol Swastyka (wg wskazówek zegara)
  Żywioł Matka Ziemia

  Mooladhara Chakra leży poniżej Kundalini, w podstawie instrumentu. Moola oznacza korzenie, a „adhara” – wspomaganie, wsparcie. Podstawowym czynnikiem tej Chakry jest niewinność, tworząca grunt każdego, etycznie wysoko postawionego charakteru (dharmicznego).
  Kierującym Mooladhara Chakrą Bóstwem jest Shri Ganesha, przedstawianym symbolicznie jako dziecko z głową słonia. Jest on wcieleniem niewinności i mądrości, i strzeże on swej matki Kundalini (Gauri) z wielką czujnością i bezkompromisową żarliwością. On jest tym, który informuje Kundalini, gdy przyjdzie czas rozbudzenia, a jego gniew wytwarza gorąco w symp.sn, jeżeli ktoś niepowołany chciałby Kundalini rozbudzić.
  Jest on czczony jako źródło absolutnej mądrości i znany jako niszczący przeszkody, mogące wystąpić przy rozbudzaniu Kundalini.
  Mooladhara jest centrum kierującym aspektami seksualnymi człowieka. A jako że leży ono poniżej Kundalini (kości sacrum, kości krzyżowej) która nie podnosi się przez to centrum, a Shri Gauri jest matką Shri Ganeshy, nie jest w ogóle możliwe rozbudzenie Kundalini przez seks. I to jest największym grzechem jaki można wobec niej popełnić, wobec tej, która jest świętą i kochającą matką.
  Ci, którzy sądzą, że mogą znaleźć w ten sposób wyzwolenie, podporządkowują się panowaniu zmysłów i sami siebie oddają w ręce złego, ukrywającego się za tantryzmem, próbującego drażnić Kundalini poprzez seks.
  Seks ma swoje miejsce w życiu człowieka jako najdoskonalszy, psychiczny wyraz miłości w małżeństwie. W ten sposób zostaną zrodzone zrealizowane dusze o niesamowitej sile. Jako Sahaja Yogini musimy rozumieć względną ważność seksu; poza związkiem małżeńskim nie powinien on budzić naszego zainteresowania. Jedynie w błogosławieństwie ogółu może rozwinąć się tego typu głęboki stosunek między dwojgiem ludzi. Po samorealizacji uczymy się rozwijać w nas stosowny szacunek dla własnej czystości i dla innych.
  Tylko wówczas możliwa jest prawdziwa spontaniczność między ludźmi; nie czujemy się zaatakowani i nie atakujemy sami innych. Zmysł czystości jest istotny dla rozwoju naszego znaczenia i siły. Urzeczywistnienie niewinności jest tym fundamentem. Z pomocą Shri Ganeshy może być Mooladhara Chakra stopniowo oczyszczana i dzięki sile jego niewinności zostanie osiągnięta nasza własna niewinność.

  1.(b)
  Mooladhar
  Osoba Boska……………………Kundalini Shri Gauri (Matka Shri Ganeshy)
  Wyraz……………………………..Świętość Matki, miłość macierzyńska, czystość
  ……………………………………….siła dziewictwa, prawdziwość
  Materialna forma………………Kość krzyżowa (Sacrum), u kobiet macica, u mężczyzn
  ……………………………………….gruczoł krokowy
  Umiejscowienie na dłoni……między Mooladhara Chakra a Void
  Znaczenie…………………………Spontaniczny, niezależnie sterowany system nerwowy
  ……………………………………….(wegetatywny, parasympatyczny)
  Przyczyny zakłóceń…………..Brak równowagi w systemie kierowanym świadomie,
  ……………………………………….brak duchowego zainteresowania oświeceniem, trzymanie się
  ……………………………………….dogmatów, materializm, myślenie nie na poziomie, nieprawdziwi
  ……………………………………….i nieupoważnieni Guru, zaparcie jako następstwo złych nawyków
  ……………………………………….w siedzeniu/ prawa strona: seks, lewa strona: bezwstydność
  Liczba płatków lotosu……… nie ma
  Symbol…………………………… Trójkąt równoramienny skierowany do dołu, spirala jako śpiąca
  ………………………………………. Kundalini, ogień

  Mooladhara Chakra leży poza Mooladhar – siedzibą Kundalini. Kość trójkątna przy końcu kręgosłupa, w której mieszka Kundalini, nazywa się Sacrum (Kumbha); nazwę tę otrzymała od starożytnych Rzymian, gdy odkryli oni iż nie spala się ona razem z resztą kośćca. Matką Shri Ganeshy jest Kundalini, rządząca jako Bóstwo Shri Gauri – Mooladhar.
  Jej świątynia jest nienaruszalna. I gdy robione są niepożądane lub nieupoważnione próby zbliżeń np. przez samozwańczych Guru, Kundalini nie podniesie się, a gniew Shri Ganeshy wyrażany jest jako gorąco opanowujące symp.sn.
  Jeżeli jednak mimo wszystko próbuje ktoś doprowadzić do rozbudzenia Kundalini poprzez Mooladhara Chakrę, to Kundalini chowa się i się nie uniesie, a przy ponawianiu prób możliwe jest, że zamarznie ona całkowicie i już nigdy się nie uniesie.
  Jak moglibyśmy rozpoznać absolutną czystość i najwznioślejszą godność Kundalini, gdy nie wiemy, jak mamy ją respektować – tę, która jest najświętszą i najukochańszą matką, tak długo (podczas poprzednich naszych wcieleń, wcześniejszego naszego istnienia) czekającą na szansę dania nam naszego odrodzenia?

  2. Swadisthan Chakra
  Osoba Boska…………………………………..Shri Brahmadeva (i jego siostra Shakti Shri Saraswati)
  Wyraz …………………………………………..Twórczość, estetyka, intelekt
  Materialna forma zjawiska………………Główny splot tętniczy (aortic plexus)
  Umiejscowienie na dłoni…………………kciuk
  Przyczyny zakłóceń………………………..Zbyt intensywne myślenie i planowanie przyszłości,
  …………………………………………………….zajmowanie się tylko zarabianiem pieniędzy,
  ………………………………………………….nadużywanie własnych uzdolnień dla pracy wyłącznie dla
  ………………………………………………….pieniędzy, alkohol, leki, złe i niezdrowe przyzwyczajenia w ………………………………………………….jedzeniu, nieposkromione zachowanie, sztuczny sposób
  ………………………………………………….bycia, pijaństwo, egocentryzm, żądza panowania lub
  ………………………………………………….niewolniczość, niedojrzałość, skrajne i ślepe posłuszeństwo
  ………………………………………………….fałszywi Guru, spirytyzm, czarna magia
  Liczba płatków lotosu………………….6
  Symbol………………………………………Gwiazda Dawida
  Żywioł……………………………………….Ogień

  Swadisthan Chakra unosi się niczym satelita na nitce, nad Nabhi Chakrą i krąży wokół (tworząc Void), aby dostarczyć każdemu z dziesięciu płatków Nabhi Chakry życiowej energii.
  Tych dziesięć płatków Nabhi przedstawia dziesięć przykazań.
  Gdy Kundalini po raz pierwszy się unosi, przechodzi ona przez Nabhi Chakrę wzdłuż nitki, aby oświecić Swadisthan i wraca do Nabhi.
  Bóstwem Swadisthanu Chakry jest Shri Brahmadeva, Twórca, z jego Shakti (mocą) Shri Saraswati – Boginią muzyki i sztuki. Tu wytwarzana jest energia twórcza. Pęd do bycia niepowtarzalnym, mierzenia się i szukania uznania dla swoich talentów wywodzi się z ego.
  Ego połączone jest bezpośrednio przez Pingala Nadi z prawym Swadisthanem. Najważniejszym zadaniem tego centrum jest eksploatacja cząsteczek tłuszczu w brzuchu w celu odżywienia szarych i białych komórek mózgowych i w ten sposób wytworzenia energii dla naszego myślenia. Zbyt intensywne myślenie zużywa jednakże Pingala Nadi (po prawej stronie) i wysusza przez to kanał centralny. Ego puchnie dalej, aż wypełni mózg i ściska superego do mniejszych rozmiarów, przez co wpływa poważnie na przelotowość kanału centralnego, rządzonego przez Atma/ę (Duch) – prawdziwe źródło twórczości.
  Mózg przestaje być gąbką i staje się kamieniem. Traci całą swoją zdolność chłonności. Skrajny wysiłek w celu działania zabija każdy rodzaj spontaniczności i z tego powodu sztuka nowoczesna – teatralna, muzyczna czy malarska – jest powierzchowna i pozbawiona jakości przysparzających radość.
  Ego pozwala się chętnie pieścić i jest szczęśliwe, gdy stwarza nierozerwalne diabelskie koło. A gdy Pingala Nadi próbuje się doładować od centrum, zostaje wprowadzona nierównowaga. Problem ten przejawia się skostnieniem lewego Nabhi i może objąć całą lewą stronę. W takich przypadkach rozwijają się choroby takie jak np. cukrzyca. Jeżeli ego zaatakuje serce – siedzibę Atma/y, wytwarzają się wady serca i jeżeli ktoś w dalszym ciągu zaniedbuje swoją SamoIstotę goniąc za innymi sprawami, Atma karze go atakami serca.
  Swadisthan Chakra nadzoruje wspólnie z Nabhi Chakrą wątrobę. A ponieważ Swadisthan zajmuje się też przebiegiem myślenia, zaniedbane są w tym czasie inne organy, których on ma pilnować i cierpi z tego powodu np. wątroba. Problemy tego obszaru sygnalizowane są swędzeniem w kciuku, palcu środkowym lub wnętrzu prawej dłoni.
  Wątroba jest szczególnie ważna, ponieważ jest ona siedzibą naszej uwagi (Chitta). Nie należy mylić uwagi z myśleniem, pochodzącym od ego lub superego; uwaga jest czystą koncentracją bez zawartości myśli; myśli są aktywnością, przeprowadzaną.
  Wątroba chroni i oczyszcza naszą uwagę, filtrując każdy rodzaj zanieczyszczeń, śmieci i trucizn.
  Przed samorealizacją uwaga nasza jest skierowana na zewnątrz, niesiona przez myśli i uczucia, i rozpraszana przez nasze oczy. Nie jesteśmy w stanie skierować naszej uwagi świadomie do wewnątrz. Aby to było możliwe, musi coś się zdarzyć, coś wewnętrznie wydarzyć. Właściwe rozbudzanie Kundalini przyciąga uwagę do środka i jednoczy się z naszą SamoIstotą.
  Powinna ona (Kundalini) utrzymać się w tym stadium i radować Atma/ę – czysta i spokojna w wolnej od myśli świadomości. Radość serca, gdzie mieszka SamoIstota, (self) odżywia wątrobę i wzmacnia uwagę. W ten sposób Chitta zostaje oświecona duchową radością Ananda.
  Wszystko, co ma coś wspólnego ze spirytyzmem, czarną magią, zakłócaniem spokoju zmarłym lub uzależnianiem się od nich (Avidya) powoduje najcięższe zakłócenia w lewym Swadisthanie.
  Domeną lewego Swadisthanu jest czysta wiedza – Nirmala Vidya.
  Przesadne zajmowanie się śmiercią i zmarłymi jest nieczyste i niepożądane. Zmarli muszą być pozostawieni w spokoju. I zamiast męczyć ich dusze, powinniśmy im pozwolić na reinkarnację i postępowanie drogą ewolucji.
  Zainteresowanie tą dziedziną (zmarłymi) prowadzi na teren zbiorowej podświadomości; my skłaniamy się przez to ku wzmożonej letargii, halucynacjom, opętaniu i śmiertelnemu niebezpieczeństwu negatywizmu. Umieramy, aby z nowym ciałem tworzyć nowe siły.
  Zamiast tego ludzie z takimi skłonnościami włóczą się po obszarze zbiorowej podświadomości, skąd mogą wziąć innych w swoje posiadanie. Częściowo mogą wpaść w szpony demonów, które uczynią ich niewolnikami.
  Większość dzisiejszych fałszywych Guru hipnotyzuje swoich uczniów i zniewala ich już za życia tak, ażeby móc ich użyć po ich śmierci.
  W takim niebezpieczeństwie znajdują się wszyscy, którzy postępują ścieżką ciemności – bez względu na to, jak są ostrożni. Pozostawmy te obszary i szukajmy tylko własnego jestestwa, życia w życiu, nie chciejmy mieć już nic wspólnego z drogą zniszczenia, lecz idźmy drogą, na której kwitnie Boża Twórczość, w nas samych spoczywająca.
  Klucz do prawdziwego tworzenia leży w zasięgu wolnej od myśli świadomości (Nirvichar Samadhi).
  I jak w spokojnym morzu odbita zostanie cała wspaniałość Stworzenia.
  Bez ego staniemy się fletem, kanałem dla muzyki i symbolem kolektywnej bezświadomości. Będziemy – mówiąc literacko – sercem, które rośnie i odczuwa.
  Ponieważ Swadisthan Chakra połączona jest z ego, odciągającym całkowicie naszą uwagę, jest dla nas bardzo ważne rozwinięcie w nas prawdziwej pokory. Powinniśmy wiedzieć w naszych sercach, kim jesteśmy i uznać nasze miejsce w Dziele Stworzenia. To miejsce oznacza dla zrealizowanej duszy być instrumentem we współbrzmienu z Bożym.

  PS
  nie mogę tego sformatować by pasowało formatu strony KIP, no to daję jak możliwe, choć wychodzi to nieco chaotycznie.

 4. nanna says:

  Podaję poniżej link do krótkiego filmiku na którym CUDOWNE DZIECKO – a takie rodzą się z czystych związków !!! – śpiewa JAK ANIOŁ.
  Ludzie to rozumieją, trafia to do głębi ich serc.
  Posłuchajmy i zastanówmy się, dlaczego pozwalamy zaśmiecać nasza świadomość „muzyką pop” i innymi satanistycznymi kakofoniami?
  https://www.youtube.com/watch?v=s9PQ7qPkluM&list=RDFAK4Kkjjdsc&index=19

 5. nanna says:

  dalsza część broszury:

  3.(a) Nabhi Chakra
  (zwane także Manipur Chakra
  Osoba Boska …………………….. Shri Vishnu i jego Shakti Shri Laxshmi
  Wyraz……………………………….. Ewolucja, pojęcie moralne, odżywianie, utrzymanie życia
  …………………………………………. etyka, Dharma, 10 Przykazań, praworządność, pomyślność,
  …………………………………………dobrobyt (Laxshmi-Tattwa), postawa miła Bogu, poszukiwanie
  …………………………………………Boga
  Materialna forma zjawiska…..solar plexus
  Umiejscowienie na dłoni…….Palec środkowy
  Znaczenie………………………….Wnętrzności, żołądek, śledziona, częściowo wątroba
  Przyczyny zakłóceń……………Problemy rodzinne i domowe, przesadne zainteresowanie
  ……………………………………….. pieniędzmi, gnębienie męża lub żony, nadmierne przyjmowanie
  ……………………………………….. leków, picie alkoholu, niemoralna postawa, fanatyzm, przesada
  ……………………………………….w jedzeniu lub postach, niezdrowe odżywianie
  Liczba płatków lotosu……….10
  Żywioł…………………………….Woda

  Kundalini unosząc się przechodzi najpierw przez Nabhi Chakrę i przenika ją. Vishnu, strażnik, rządzi Nabhi (Manipur), ochrania naszą Dharmę i kieruje naszą ewolucją. Po samorealizacji otrzymujemy poprzez wibracje prawdziwe zrozumienie tego, dlaczego powinniśmy prowadzić czyste, wartościowe etycznie życie. Uznajemy konieczność Dharmy. I tak rośnie w nas mądrość. Jako kierunki postępowania i na dalszą drogę, mamy 10 Przykazań: Bożych reguł utrzymujących ludzi w centrum. Wszyscy, którzy przestrzegali tych podstawowych zasad ludzkiego postępowania, osiągnęli sprzyjającą postawę do intensywnego i utrzymującego oświecenia. A ci, którzy nie rozumieli konieczności Dharmy przed realizacją, rozumieją ją teraz. To znaczy, jeżeli po samorealizacji postępuje się wbrew Dharmie, buntuje się np.żołądek. Rzeczywiście zaskoczeni byli ci, co wystawili swoją nową świadomość na próbę. Błędy w postępowaniu wskazują zmienione wibracje, to jest w stanie przekonać każdego do nowej oceny świadomości. Tym bardziej, im bardziej ich SamoIstota pięknieje. Radość przy tym jest tak wielka, że nie ma się po prostu ochoty na żadne głupstwa. Zwłaszcza, że zakosztowało się już nektaru życia. Te normy są po to, byśmy się do nich stosowali, decyzja jest pozostawiona naszej wolnej woli.
  W Sahaja Yodze jest się sędzią samego siebie i swoim własnym sądem. Wibracje wskazują nam nasz stan. Jest od nas samych zależne, czy rozpoznamy błąd i czy wydamy wyrok. Jest to możliwe, gdy przestaniemy identyfikować się ze swoimi słabościami, a staniemy się świadkami samych siebie. Tak objawi się nasz „sąd ostateczny”. Przez łaskę Shri Laxshmi, będącej siłą (mocą) Shri Vishnu, osiągniemy duchowy i materialny dobrobyt (Kshema).
  Na lewo w Chakrze jest miejsce Gruhalaxshmi – małżonki, Bogini domowej. Małżonka musi być respektowana, ale też i respektu godna! Tę stronę Chakry obciążamy np. martwiąc się nadmiernie z powodu pieniędzy. Po realizacji uczymy się zaufania do Opatrzności, ponieważ ojciec nasz, Bóg Wszechmogący nami się opiekuje. Otrzymaliśmy siłę wyjścia odpowiedzialności naprzeciw i cieszymy się z obowiązków, które musimy przejąć. Pojmujemy, że rodzina jest najważniejszą jednostką naszej społeczności i musi być wspierana miłością, szacunkiem i uczuciem przynależności.
  Picie alkoholu, jedzenie niewłaściwych produktów, przesada w jedzeniu (Gourmet) wyrażona bądź postami bądź obżarstwem, wpływa ujemnie na Nabhi. Tego rodzaju wady znikają szybko po samorealizacji. Apetyt będzie łatwo zaspokajalny i będziemy mogli delektować się jedzeniem (w przeciwnym razie ściąga się na Nabhi napięcie).
  Zadowolenie jest rzeczywiście wyrazem kluczowym Nabhi. Z powodu kłopotów z wątrobą i wynikającej z tego nadpobudliwości, ludzie rozwijają często przyzwyczajenie wyrażania przy najmniejszej okazji swoich frustracji i niezadowolenia. Życie bez zdenerwowania jest dla nich nie do wyobrażenia. Jeżeli SamoIstota urzeczywistniła się, widzi się te sprawy z prawdziwej perspektywy, dzięki oczyszczonemu postrzeganiu, i zaprzestaje się denerwować. W pokoju wolnej od myśli Istoty można być wyłącznie zadowolonym. Wie się wtedy, że nasza Istota nie da się wyprowadzić z równowagi jakimś przejściowym humorom i stanom, przez jakiś guzik którego gdzieś tam brakuje. Mantra dla Nabhi brzmi: „w mojej Istocie jestem zadowolony”.

  3.(b)
  Void (Pustka, Ocean Złudzeń, Maya; w sanskrycie: Bhavasagara)
  Osoba Boska……………………………Adi Guru (Pramistrz)
  Wyraz……………………………………. właściwość stania się samemu mistrzem
  Umiejscowienie na dłoni…………..Sahastrara dłoni (środek)
  Znaczenie……………………………….jak Swadisthan i Nabhi
  Przyczyny zakłóceń…………………Fanatyzm, każdy –izm, złudzenia, niewłaściwy tryb życia
  ……………………………………………..;oszukańczy-bezwzględny-fałszywy Guru, materializacja
  …………………………………………….negatywnie naładowanym wibracjami
  Symbol………………………………… Woda i ogień

  W instrumencie Void jest pustka (odstęp) między Kundalini a nerwem Vagusa parasymp.sn.
  Void przedstawia Bhavasagara – ocean Wszechświata, ukryty za welonem złudzenia (Maya); Próżnia oddziela nasze odczucia od absolutnego tak długo, jak pozostajemy w stanie nieoświeconym; to obejmuje przestrzeń i czas od początku świata aż do szczytu rozwoju ludzkiej świadomości. Void stworzony został przez wewnętrzne, okrężne ruchy Swadisthanu wokół Nabhi Chakry.
  Wszyscy wielcy pramistrzowie, którzy przyszli aby wyjawić wiedzę o wyższej rzeczywistości, mają tu swoją siedzibę: Abraham, Mojżesz, Zarathustra, Raja Janaka, Konfucjusz, Lao Tse, Sokrates, Nanak, Mahomet, prawdziwy Sai Nath z Shirdi (zmarł 15. października 1918 roku). Wszyscy oni są ucieleśnieniem prawa pramistrza Adi Guru. Byli oni tymi, którzy uczyli nas rzetelności w życiu, dla zachowania równowagi naszej Dharmy (Dharma – moralne i etyczne zachowanie skierowane na rozwój duchowy).
  W Void prawo pramistrza towarzyszy prawu ucznia. Tę wielką zasadę ucznia ucieleśniał na Ziemi jako Dhruva, jako Lav i Kush (dzieci Shri Rama/y i Shri Sita/y), jako Markandeya, jako Adi Shankaracharya, jako David, jako Jan Chrzciciel, jako Budda, jako Mahavira, jako Hassan i Hussein (synowie Fatimy, córki proroka Mahometa), jako Ayyapan, jako Gyanashwara, jako Sopandev, jako Kabir, jako Michał Anioł, jako Khalil Gibran, jako William Shakespeare, William Blake i wielu innych.
  Byli oni nieustraszonymi poetami, artystami, bardzo odważnymi i dzielnymi ucieleśnieniami. Wskazywali oni poprzez swoje pełne siły dzieła na nieważność świata przemijającego, jak i na fałszywość absurdalnego i ceremonialnego fanatyzmu. Angażowali się bardzo, by ukazać duchowy świat we właściwym świetle (motywy księży, brahminów, bonzów, lama-klasy) i zwalczali instytucje nadużywające Imienia Boga.
  Istoty ludzkie, ucieleśniające te zasady, były zrodzone na całym świecie. Szczególnie w tym celu, by przeciwdziałać następcom, którzy ich fałszywie interpretowali. Budda i Mahvira nauczali życia bez przemocy, zredukowani zostali jednakże potem jedynie do wegetarianizmu, suchej ascezy, a w końcu do fanatyzmu.
  Mohamet Saheb przyszedł na świat, by nauczać barbarzyńców – którzy go torturowali – Dharmy. Pełen obrzydzenia rzekł on: „to już ostatni raz, jak przyszedł prorok”.
  Ale gdy zobaczył, jak jego litość została roztrwoniona (Rahmat), ucieleśnił się jako Guru Nanak, ażeby jednoczyć hindusów i mahometan. Ale Sikhowie, jego właśni uczniowie, nienawidzą mahometan i odwrotnie.
  Podobny problem wystąpił po ucieleśnieniu Adi Shankaracharyi, opiewającym Matkę we wszystkich aspektach w swoim dziele naukowym „Vivekachudamani”. Lecz jego początkowi zwolennicy wypaczyli rytuały i modlitwy tak, że musiał on się ucieleśnić jako Kabir i napiętnować wszystkie te praktyki, a w końcu i tantryzm.
  Gdy Kundalini wypełni Void i unosi się, postrzeganie nasze wyrywa się z zamętu Maya/i i wprowadzane jest postrzeganie wyższego rzędu. To poruszenie w naszym rozwoju zostało zasygnalizowane już przez Mojżesza, przeprowadzającego swój naród przez Morze Czerwone (Bhavasagara).
  W Sahaja Yodze oczekujemy od tych wielkich mistrzów prowadzenia i znajomości Bożych Reguł; możemy potwierdzić zawartość prawdy w ich wiedzy przy pomocy nowej świadomości wibracyjnej. Nauki prawdziwych mistrzów – a nawet same ich imiona, dają chłodne wibracje. A gdy pytamy o fałszywe nauki czy instytucje, uprawiające religie w sposób niedozwolony, nawet wówczas gdy czynią to w imię prawdziwych wcieleń – wibracje stają się gorące, a nawet znikają całkowicie.Tego typu fałszywość jest hodowlą fanatyzmu. Sahaja Yogini powinni być normalnymi ludźmi, mającymi szacunek dla prawdy, w przeciwnym razie stracą wibracje i realizację. Ponieważ wibracje są sędzią absolutnym, różnica międz prawdziwym a fałszywym jest jednoznaczna.

  4. Chakra serca (zwana Rinddhaja lub Anahat Chakra)

  lewa strona:
  Osoba Boska…………………………..Shri Shiva (Shakti – Shri Parvati), Istota,Atma
  Wyraz ………………………………….. byt, egzystencja, miłość, radość (Ananda)
  Materialna forma zjawiska……….organ serca, lewe cardiac plexus
  Umiejscowienie na dłoni…………mały palec lewej ręki
  Znaczenie………………………………bicie serca(łagodna melodia Anahat bez wstrząsów i wzruszeń)
  Przyczyny zakłóceń……………….. zachwiane relacje z matką, powierzchowne doznania
  …………………………………………….w sprawach uczuciowych, nadmierna duchowa i fizyczna
  …………………………………………….aktywność, leki nasercowe, ostra skrajna dyscyplina,
  ……………………………………………(sport, hatha yoga), ślepa wiara, brak zaufania do Boga
  ……………………………………………niewierność, niesłowność wobec Boga i innych, aktywność
  ……………………………………………przeciw Bogu, brak zainteresowania ludzkim i Boskim
  …………………………………………….oświeceniem, zapomnienie Ducha Świętego

  centrum serca:
  Osoba Boska…………………….Shri Jagadamba (święta Matka Wszechświata)
  Wyraz……………………………..matka fizyczna, samozaufanie, poczucie bezpieczeństwa,
  ……………………………………….wytwarzanie antyciał
  Materialna forma zjawiska… centrum cardiac plexus i grasica
  Umiejscowienie na dłoni….. oba małe palce
  Znaczenie………………….. oddychanie, płuca, klatka piersiowa
  Przyczyny zakłóceń……….uczucie niepewności, strach, problemy jako matka lub z matką
  ………………………………….. dzieciństwo między skłóconymi rodzicami
  Ilość płatków lotosu……..12
  Symbol……………………….”sacre’ coeur – Serce Jezusa”
  Żywioł………………………..powietrze

  Strona prawa:
  Osoba Boska……………….Shri Rama (Shakti Shri Sita)
  Wyraz………………………..szczęśliwe, świadome obowiązków życie jako męża, ojca i króla
  ………………………………..wyznaczającego granice w życiu
  Materialna forma zjawiska………… cardiac plexus (lewa strona)
  Umiejscowienie na dłoni……………mały palec prawej ręki
  Przyczyny zakłóceń…………………..agresja, popędliwość, problemy ojcowskie lub z ojcem
  ………………………………………………aroganckie lub bezwzględne zachowanie, chęć panowania nad
  ……………………………………………..innymi, ucieczka przed odpowiedzialnością ojcowską
  …………………………………………….ucisk polityczny i gospodarczy

  Serce jest siedzibą Istoty (Self), Atma/y, Duszy, Ducha Świętego – wyrażających to samo. Shri Mataji powtarza wciąż nam: „Nie jesteście niczym innym niż waszym wiecznym Duchem”.
  SamoIstota jest jedynym, czym będziemy i co musimy urzeczywistnić, ponieważ wszystko inne jest naprawdę nieważne.
  Matka (fizyczna) gra bardzo ważną rolę w naszych, odbieranych przez serce emocjach i to wpływa na jakość naszego samozaufania. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić sobie wielu pomyłek przy poszukiwaniach. Po realizacji wyzbywamy się fałszywej identyfikacji z naszym ciałem, rozumem i uczuciami, stajemy się rzeczywiście SamoIstotą. Już poprzez samo oświecenie możemy skierować naszą uwagę na nasze serce i je oczyszczać. SamoIstota może się urzeczywistnić jedynie u tego, kto ma otwarte i czyste serce. Bowiem wtedy może on przeżyć tę radość wypływającą ze spełnienia celu życiowego i zrozumienia znaczenia Wszechświata.
  Nasze serce oczyszczamy skierowując na nie naszą uwagę; odmawiając Mantrę: „Jestem moją własną Istotą” możemy otworzyć Chakrę serca. Mantry mają jedynie po realizacji duchową siłę. Przedtem wszystko jest tylko mechaniczne. Shri Mataji mówi: „Jakiż sens ma użycie telefonu nie podłączonego do sieci”? (Przenikającej wszystko Siły/Mocy).
  Siedziba Chakry serca leży w Brahmarandra, na ciemieniu. To tu jednoczy się Kundalini (Shri Gauri) z Atma/ą (Shri Shiva/ą); następuje zjednoczenie indywidualnej świadomości (Jivatma) Kundalini (Shri Gauri) z uniwersalną świadomością (Paramatma), przenikającego wszystko.
  Shri Shiva rządzi lewą Chakrą serca i kontroluje naszą egzystencje. Temu centrum musi być oddana największa cześć i zrozumienie. Należy unikać wystawiania serca na nadmierne wysiłki dnia codziennego, ascetyczną dyscyplinę, zbyt ciężką pracę fizyczną lub zbyt długą pracę umysłową, hatha yogę uprawianą na zachodnią modłę – nie biorącą pod uwagę Boskiej Miłości (Ishwara Pranidhana) i skierowanej tylko na rozwój cielesny.
  Jeżeli postąpiliśmy przeciw Bogu Wszechmogącemu (Paramatma – najwyższe Stworzenie), możemy go w sercu obudzić prosząc Go o przebaczenie.
  W środkowej Chakrze serca rezyduje Shri Jagadamba, Matka Wszechświata. W naszym zaufaniu do Niej leży poczucie bezpieczeństwa i ochrony. Problemy niepewności w tym centrum mogą spowodować szybsze bicie serca i kłucie w piersi. Rzeczywiste bezpieczeństwo oznacza więcej niż tylko dogodną sytuację życiową; wzrasta ono z czczenia Shri Jagadamba/y. Na tę Chakrę ma również wpływ nasza fizyczna matka, mająca swoje miejsce po lewej stronie, jak również ojciec – z miejscem po prawej.
  Gdy rozpoznamy, że rodzice w nas to miejsce zajmują, nie próbujmy już uciekać od tych problemów, traktujmy je jak należy z szacunkiem. Ponieważ rodzice odgrywają rolę w duchowej struktrze dzieci, powinni oni wychowywać je w czystości życiowej, odpowiedniej dla ich duchowego rozwoju.
  Rodzice powinni kochać swoje dzieci bez przywiązania ich do siebie i bez strachu; powinni wiedzieć, że to oni są zaufaniem swoich dzieci, które powinny być zrealizowane, lub też takie się już urodziły.
  Jeżeli rodzice nie są przykładem tego, co mówią, nie mogą oni pozytywnie oddziaływać na dzieci. Rodzice powinni być przyzwoici i pełni respektu, by mogli sami być respektowani.
  W prawej Chakrze serca znajduje się Shri Rama ze swoją Shakti (mocą/siłą) Shri Sita/ą. Był to człowiek idealny (Maryada Purushottama) we wszystkich aspektach: doskonały król, syn, ojciec, brat, mąż, obywatel i mężczyzna. Przez jego wzorowy przykład ofiarności i prawdziwości ustalił on granice (Maryada), w których człowiek żyje i w których powinien się poruszać. Granice te są nam potrzebne, jeżeli chcemy rozpoznać SamoIstotę w nas samych, ponieważ są to zasady ustalone przez Boga dla ludzi w celu zwyciężenia w Grze Życia. Gdy nasza uwaga nie znajduje się w obrębie Maryada, rozprzestrzenia się ona niekontrolowanie jak kałuża na podłodze. A gdy utrzymamy się w granicach, wrzyna się ona jak głęboka rzeka i się dalej pogłębia.
  Czysta miłość oświecająca wszystko jest prawdziwą wartością serca. W stanie niezrealizowanym rzadko kochamy bezinteresownie. Z powodu naszych przyzwyczajeń mylimy miłość z posiadaniem, seksem i egoizmem, a obiekt miłości jest jedynie obiektem pożądania.
  Czysta miłość jest promieniowaniem. Daje ona bez wyrachowania. Jak drzewo dające cień każdemu, nie ma żadnych uprzedzeń. Po prostu płynie jak rzeka.
  Shri Mataji mówi: „Wciąż będę to powtarzać – Sahaja Yoga nie jest niczym innym niż manifestacją miłości, miłości, miłości…”

 6. nanna says:

  5.
  Vishuddhi Chakra

  Lewe
  Osoba Boska……………………. Shri Vishnumaya siostra Shri Krishna/y
  Wyraz……………………………… relacja: brat-siostra
  Umiejscowienie na dłoni……lewy palec wskazujący
  Przyczyny zakłóceń…………..poczucie winy, niemoralność, blokada mówienia, sarkazm
  ………………………………………. brak koniecznego szacunku dla siebie samego, ograniczone
  ………………………………………..słownictwo – nieumiejętność artykułowania

  środkowe
  Osoba Boska…………………..Shri Krishna i jego Shakti(moc) Shri Radha
  Znaczenie……………………….boska dypomacja, świadek spektaklu Wszechświata, Wszechmoc
  …………………………………….. (Virata, Akbar), zbiorowa świadomość
  Materialna forma zjawiska…. Cervical plexus (gruczoł tarczycy)
  Umiejscowienie na dłoni…..oba palce wskazujące
  Znaczenie……………………….szyja, ręce, język (wymowa), usta, twarz
  Przyczyny zakłóceń………… arogancja, brak zbiorowej świadomości, niejasne stosunki,
  ………………………………………fałszywe Mantry (modlitwy)
  Liczba płatków lotosu……16
  Żywioł…………………………..powietrze
  Symbol………………………….Sudarshana Discus (Dysk Shri Krishny, likwidujący jednym
  …………………………………….uderzeniem fałsz

  prawe
  Osoba Boska………………Shri Krishna jako dziecko (Bal Krishna) lub król (Shri Yeshoda,
  …………………………………Rukmini)
  Wyraz……………………….świadek siebie samego
  Umiejscowienie na dłoni……… prawy palec wskazujący
  Przyczyny zakłóceń………………katar, przeziębienie, przesadne poczcie odpowiedzialności,
  …………………………………………..zapalenie zatok, przeklinanie, za dużo mówienia i śpiewania

  Shri Krishna, Bóstwo Vishuddhi Chakra/y, jest Bogiem w swoim aspekcie jako wieczny świadek. Z największą swobodą obserwuje on grę Leela – dramatu kosmicznego. Jego ucieleśnienie przestawia dla ludzi najwyższe wcielenie Wszechmogącego Ojca. Abyśmy byli w stanie wystąpić jako świadek musimy zacząć od tego, że ćwiczymy wyzwalanie się od (niekontrolowanych) myśli, powiązań, planów, warunków i uczuć. Po samorealizacji wrastamy w zdolność bycia świadkiem i traktujemy wszystkie te sprawy jako położone na zewnątrz nas. A jeżeli one w nas nie są, musimy zrozumieć, że to nie MY jesteśmy tymi sprawami (bywa określane jako „wolność emocjonalna”). W ten sposób zlikwidujemy te pokłady naszego utożsamiania się, aby dać dojść do głosu naszej właściwej Istocie (SamoIstocie) – zasadniczemu i nie podzielnemu jądru naszego jestestwa.
  „Widzimy swoje własne postępowanie, a cały świat jest przedstawieniem” – mówi Shri Mataji.
  Najgłębiej sięgającym powiązaniem jest poczucie winy [dla Polaków podkreślam: POCZUCIE WINY].
  Poprzez samoobwinianie się trzymamy się mocno tej winy i zakopujemy w niej coraz głębiej. A ponieważ jesteśmy w niej uwięzieni, wciąż przesuwamy termin konfrontacji z nią, by nie być zmuszonym coś przedsięwziąć. Poczucie winy atakuje lewe Vishuddhi i wiemy z doświadczenia, że jest to jedna z największych przeszkód przy wznoszeniu Kundalini.
  Główną przyczyną poczucia winy jest niemoralność, wynikająca z ogólnego zamieszania w stosunkach między kobietą i mężczyzną, pierwotnie będącymi relacjami „SIOSTRA-BRAT”. Po samorealizacji zauważamy, że SamoIstota jest czysta i nie nawarstwia poczucia winy – jest ono rzeczywistym problemem superego.
  Odpowiedź Sahaja Yogi jest prosta: zmieniamy i pokonujemy nasze poczucie winy pokonując nasze słabości i niedoskonałości.
  „Nie jestem winien/winna” to jest Mantra dla lewego Vishuddhi.
  Vishuddhi Chakra ma szesnaście płatków, każdy z innymi właściwościami i zadaniami. Po stronie fizycznej uważa na szyję, ręce, twarz, usta, zęby itp. dlatego należy traktować je troskliwie, chronić się przed przeziębieniami, nie palić papierosów, dbać o zęby itp. Jest to szczególnie ważne dla naszej świadomości wibracyjnej, jako że nerwy – odbierające wibracje w rękach przechodzą przez to centrum.
  Shri Krishna był najwyższym dyplomatą. W celu pielęgnacji prawego Vishuddhi kierującego mową, musimy zwrócić uwagę na nasz sposób mówienia: bardziej chwalić niż krytykować, troszczyć się o radosną i godną wymowę i nie wyrażać się frywolnie. Nigdy nie powinniśmy być na koszt innych sarkastyczni, „dowcipni” czy opryskliwi. To wywoła poczucie winy w lewej stronie Vishuddhi.
  Powinniśmy zawsze mówić z serca. Jest zbyteczne wskazywanie na to, że nieodpowiednie użycie głosu ma ujemne następstwa dla prawego Vishuddhi; tak działają np. przekleństwa oraz śpiewanie niewłaściwych pieśni czy mówienie niewłaściwych modlitw.
  Vishuddhi jest także miejscem Virata/y, kształtu Boskiego, pięknie opisanego w wierszu II Bhagavad Gita: i Arjuna ujrzał w tym blasku całe Uniwersum, w swojej różnorodności, w niezwykłej jedności znajdujące się w Ciele Boga Wszechmogącego”.
  Jako wszystkie komórki tego Ciała, połączeni z nim przez Kundalini, powinniśmy medytować tylko o jednym: o naszym braterstwie w Duchu ludzkości i Wszechświata. Nie powinniśmy się izolować poprzez uczucie niższości czy zarozumiałości; gdy widzi się siebie jako wyizolowane indywiduum, jest się niewolnikiem własnego wymysłu.
  Sahaja Yogini mają być osobami wszechstronnymi. Musimy szukać siebie w innych, czuć Istotę innych z nastawieniem, że odkryjemy coś cudownego.
  Zakotwiczcie swoją miłość w kim innym” – mówi Shri Mataji – „a znajdziecie wszechstronność poprzez słodycz, a słodycz poprzez kolektywność”.

  Hamsa Chakra jest cześcią Vishuddhi Chakry i leży między oczami. Dzięki niemu rozwinęła się w ludziach zdolność do rozróżniania między prawdziwym i nieprawdziwym. Ta Chakra odnosi się do zjednoczenia kobiety i mężczyzny w małżeństwie. Instytucja małżeństwa musi być szanowana i każdy partner musi podchodzić do drugiego z najwyższym szacunkiem i powagą. Nie powinno dochodzić do pomylenia osobowości: mężczyzna musi pozostać mężczyzną, a kobieta – kobietą. I nie powinno być nieporozumień co do małżeństwa Sahaja: celem jego jest wzmocnić całą wspólnotę i dać możliwość narodzenia się duszy, czekającej na rodziców.

  6.
  Agnya Chakra
  Lewa
  Osoba Boska…………………..Shri Mahavira
  Wyraz……………………………superego
  Materialna forma zjawiska………….część prawa i tylna mózgu
  Umiejscowienie na dłoni…………….lewy palec serdeczny
  Znaczenie………………………………….zdolności pamięciowe, stan wzroku, budowa
  Przyczyny zakłóceń……………………sprawianie sobie samemu bólu, obawy, obsesje, nawyki

  Centrum
  Osoba Boska…………………………….Jezus Chrystus (i jego Shakti Maria)
  Wyraz………………………………………istnienie wolne od myśli, przebaczenie, zmartwychwstanie
  ……………………………………………….miłosierdzie
  Materialna forma zjawiska…………skrzyżowanie nerwów wzrokowych, gruczoł przysadki
  ……………………………………………….mózgowej (Hypophyse), nasadka mózgowa (szyszynka,
  ……………………………………………….epiphyse)
  Umiejscowienie na dłoni…………..oba palce serdeczne
  Znaczenie………………………………..wzrok, słuch, myślenie
  Przyczyny zakłóceń………………….niekontrolowane myślenie, zbyt wiele czytania i telewizji
  ……………………………………………..fanatyzm „żydowski” lub „chrześcijański”, kłopoty, leki
  ……………………………………………..uspakajające, fantazje seksualne, flirtowanie oczami,
  ……………………………………………..pornografia
  Liczba płatków lotosu……………..2
  Symbol………………………………….krzyż
  Żywioł…………………………………..światło

  Prawe
  Osoba Boska………………………Shri Buddha
  Wyraz………………………………. ego – „ja”
  Materialna forma zjawiska……część lewa i tylna mózgu
  Umiejscowienie na dłoni……..prawy palec serdeczny
  Znaczenie…………………………..”Ja”-świadomość
  Przyczyny zakłóceń…………….fałszywe wyobrażenie o Bogu, zwątpienie, umartwianie się,
  ………………………………………..agresywne nastawienie, egoizm

  Agnya Chakra nazywana czasem trzecim okiem, leży pośrodku czoła. I gdy tylko Kundalini przechodzi przez nią, falowanie naszych myśli staje się bardziej płaskie, a przestrzeń między myślami – większa. Wraz z otwarciem płatków Agnya Chakry, zaczyna panować w jego centrum cisza, rozprzestrzeniająca się i spychająca myśli na granicę postrzegania. W wolnej od myśli świadomości czuje się rzeczywiście tę ciszę, spoczywającą w sercu Wszechświata. Dokładnie tak jak wibracje, to rozprzestrzenianie się ciszy jest nieskończoną rzeką – Absolutnym i dlatego po tamtej stronie przyczynowości; wszystkim, co możemy powiedzieć o niej to to, że JEST. Rozum ludzki nastawiony jest na ego (Ahamkara) i superego (Manas). Są to górne punkty końcowe kanałów Ida i Pingala Nadi, krzyżujących się tu, w Agnya.
  Wszystko, co przechodzi w lewą stronę, jak np. wspomnienia czy warunkowanie, jest przeszłością i gromadzi się w superego po prawej stronie mózgu.
  Tak jak ego, superego jest również ślepą uliczką, dlatego nadczynność po lewej stronie rozdyma superego jak balon. Może to być spowodowane temperamentem, naładowanym emocjami, widzącym się chętnie w cierpieniu, trzymającym się kurczowo przyzwyczajeń itp.

  Przy problemach tego typu należy przedsięwziąć to samo, co przy słabej stronie lewej (patrz: Ida Nadi). Superego znajduje się w obszarze podświadomości, gdzie gromadzone są wszystkie nasze wiadomości i doświadczenia z przeszłości.
  Podświadomość indywidualna graniczy z podświadomością zbiorową i tego trzymają się dusze zmarłych, powiązane żądzami i namiętnościami z tą Ziemią.
  Spirytystyści, media (medium), zaklinacze duchów, uzdrawiacze dusz – pracują na tym właśnie terenie. Shri Mahavira, Bóstwo lewej Agnya Chakry, jest ucieleśnieniem Superego Virata/y. Siedziba jego znajduje się w prawej części ciemienia.

  Ego leży po lewej stronie mózgu i jest balonem, w którym unosi się chmura aktywności. Podczas pracy, myślenia, planowania, przy wybuchach temperamentu, spalamy energię; powstające przy tym gorąco tworzy tę chmurę po prawej stronie, jak w kominie pieca hutniczego. Lecz zamiast rozwiać się w powietrzu, rozdyma ta chmura tylko nasze ego. Spowodowane jest to tym, że w stosunkowo wczesnym wieku zarasta obszar ciemienia wapnem, twardnieje i zaczyna rozwijać swoją własną osobowość i planowanie od „JA”.
  Aby zmniejszyć ciśnienie w balonie i doprowadzić ego do odpowiedniej w stosunku do pozostałego instrumentu wielkości, musimy ego przekłuć szpilką humoru. Gdy jako widz traktujemy nasze ego, zaczynamy widzieć jego wyrafinowane sztuczki i manipulacje, i staje się ono śmieszne. Nie możemy ego zwalczać, ponieważ byłoby to sprzecznością; możemy pokonać je tylko śmiechem. I wtedy serce oswobodzi się z jego duszącego uścisku. Nie jest to tak, że chcemy zabić nasze ego. Ma ono przecież także swoje miejsce w instrumencie; bez niego nie bylibyśmy w stanie działać. Chcemy jedynie doprowadzić je do równowagi z superego, aby powstał między nimi odstęp, potrzebny Kundalini by mogła się wznieść ku Sahastrara/rze.

  W taki sam sposób, w jaki Istota nie zbiera poczucia winy czy grzechu, nie daje ona na siebie wpłynąć charyzmatom; a gdy jesteśmy już jednością z SamoIstotą, jesteśmy poza ego i tym samym charyzmatów.

  Ego znajduje się w obszarze przyszłości – nadświadomości. Jasnowidze, żądni władzy wywoływacze duchów, przechodzą właśnie na tę stronę. Ludzie ambitni, prowadzący egocentryczny tryb życia, którzy siłą własnego ego zdominowali prawdopodobnie całe narody, mogą przejść po śmierci do zbiorowej nadświadomości, a stamtąd opanowywać ludzi o podobnych ambicjach.
  Badanie obszaru zbiorowej nadświadomości jak i podświadomości jest sprawą niezwykle niebezpieczną.
  Shri Mataji mówi: „Jest obojętne, czy chodzi o czarny dym węglowy (podświadomość) czy żółty dym z benzolu (nadświadomość), w każdym z nich można się udusić”.
  Shri Buddha – Bóstwo prawej Agnya Chakry, wyraża sobą ego-Virata/y i ma swoją siedzibę w lewej części ciemienia.
  Na drodze do Sahastrara Chakra/y, Sushumna Nadi (kanał środkowy) przechodzi przez centrum Agnya Chakry. Jest to siedziba Jezusa i Marii. Jezus mówił, że jest światłem i drogą; jest to droga do Królestwa Niebieskiego przez/w Sahastrara Chakrze/ę.
  Siłą swego przebaczenia przyniósł On ludzkości zbawienie. Wyraża On bezgraniczny Ocean Boskiego Miłosierdzia. Aby przebyć Agnya Chakrę musimy rozwinąć w sobie te właściwości: przebaczenia sobie i innym.
  Gdy rozpoznamy, że nasza złość działa samoniszcząco na nas, że z tego powodu cierpimy właściwie jedynie sami my, przebaczenie stanie się prostą sprawą.
  Jest ono i tak tylko mitem; osoba, której wybaczamy pozostaje nietknięta a korzystamy z tego tylko my sami. Nie jesteśmy powołani do tego, by sądzić (osądzać) – to jest rzeczą Boga.
  Chrystus jest Zmartwychwstaniem i On nam powiedział, że musimy zostać odrodzeni. I będziemy odrodzeni w nowym postrzeganiu Istoty, gdy nam nasza matka-Kundalini da to odrodzenie.
  Ponieważ Agnya Chakra rządzi siłą naszego wzroku, powinniśmy szanować nasze oczy jako prezent, dzięki któremu zostało odsłonięte całe piękno Boskiego Stworzenia. Nie powinniśmy tego prezentu marnować; aby powstrzymać oczy przed błądzeniem należy skierować je ku dołowi. Centrum to oczyścić można patrząc w niebo lub płomień świecy.
  Gdy Kundalini wstąpi do Sahastrara Chakry, jesteśmy w świadomości wolnej od myśli.
  Tak długo, jak nasze myśli czyste nie są, Agnya Chakra nie pozwoli na przejście Kundalini do Sahastrary, ponieważ Agnya jest bramą Sahastrary – najdoskonalej czystego obszaru.
  Powinniśmy w świetle Jezusowym oczyszczać nasz rozum i nasze postrzeganie, jako że oba są w stanie oświecania instrumentem percepcji.
  Shri Mataji mówi: „To wieczne światło zamyka w sobie cały świat i widzi się cały ten świat w sobie samym”.

 7. nanna says:

  7.
  Sahastrara Chakra
  Osoba Boska ……………………….Shri Kalki (Shri Mataji)
  Wyraz ………………………………..zespolenie (zjednoczenie), Boska Cisza
  Materialna forma zjawiska…….strefa limbiczna
  Umiejscowienie na dłoni ………środek części wewnętrznej dłoni
  Znaczenie……………………………Wibracje (chłodny,lekki podmuch, jeżeli wszystko w porzadku)
  Przyczyny zakłóceń……………..ateizm,wątpienie w Shri Mataji, postępowanie skierowane ………………………………………….przeciw Sahaja Yodze
  Liczba płatków lotosu………….1 000
  Symbol ……………………………..Bandhan

  W Sahastrara Chakrze zestawiona jest całość instrumentu. Każda Chakra ma tu swoje miejsce, a Bóstwa – swoje siedziby. Dopiero teraz wychodzimy na zewnątrz względności, ponad trzy Guna i w absolutnie urzeczywistnienie Nieba na Ziemi.
  Jest to obszar daleko poza naszymi najśmielszymi wyobrażeniami, o wiele cudowniejszy, niż można to opisać słowami: Nasze Ostateczne Przeznaczenie.
  Gdy tylko Kundalini osiągnie Sahastrarę, otwierają się płatki lotosu i następuje oświecenie (Samadhi).
  Czasami może być odczuwalne silne pulsowanie w ciemieniu, uczucie topnienia czy fala wibracji wychodząca z ciemienia jako chłodny powiew.
  Jest to Chrzest pozwalający rozpoznać, że jest się rzeczywiście odrodzonym. A wówczas rozpoczyna się postrzeganie wibracyjne. Jak tylko Kundalini połączy naszą indywidualną świadomość z Uniwersalnym (Atma z Paramatma), nagle jesteśmy nastawieni na uniwersalną długość fal wibracyjnych.
  Przenikają one Kosmos, lecz przed naszym samourzeczywistnieniem byliśmy jak pisklęta w skorupkach i nic o tym nie wiedzieliśmy. I gdy Kundalini przebija skorupkę, wstępujemy do Królestwa Bożego – w zbiorową bezświadomość.
  Współbrzmiewamy w pieśni, a wibracje grają na instrumencie którym staliśmy się, my sami.
  Gdy ludzkie postrzeganie połączone jest z Boskim, osiągamy subtelny sposób porozumiewania, płaszczyznę zbiorowej świadomości.
  Uczymy się oceniać rzeczywistą głębię i urodę drugiego człowieka w jego wibracjach. Piękno sztuki i natury odczuwamy też jako wibracje – dostarczające nam radości. One też są kryterium naszej oceny. Nie jesteśmy już kierowani wolą, jesteśmy absolutnym. Wystarczy, że zapytamy – odpowiedź: wibracje nie pozostawi wątpliwości.
  Proszę usiąść jak do medytacji i zapytać: „czy te wibracje są podmuchem Ducha Świętego”?
  Jest to rozmowa najwyższej doskonałości.
  Rządzące Sahastrara Chakrą Bóstwo Shri Kalki dopiero się objawi. Ze swoimi jedenastoma niszczycielskimi siłami (Ekadesha Rudra) jest Ono ostatnim, budzącym grozę wcieleniem Shri Vishnu. Jest On jeźdźcem Apokalipsy, którego jedynym zadaniem jest położenie kresu złu.
  On podaje wyrok sądu, a rozprawa właśnie się rozpoczęła.
  My, odpowiednio do Kundalini bądź powstaniemy, bądź upadniemy, w zależności od tego, czy dzięki Kundalini rozpoznaliśmy prawdę, czy nie.
  Shri Mataji ma jako źródło swoje miejsce w Sahastrara Chakrze. Poprzez wibracje promieniujące od Niej, rozbudzona może zostać nasza Kundalini i nasza SamoIstota; możemy te wibracje odczuwać.
  Dzięki łasce Shri Mataji możemy rozbudzać Kundalini i dawać innym samourzeczywistnienie, a przesłanie Boskiej Miłości możemy dzielić z całym światem.
  Musi być tego jakaś przyczyna i musi być tego jakieś znaczenie.

  Zapytajcie więc sami siebie: „Kim jest Shri Mataji Nirmala Devi?”

  Wszystko przemijające/jest tylko przenośnią/niedoskonałość/będzie tu wynikiem/tu się dokonało/wieczny urok kobiecy/nas przyciąga/ Goethe, Faust, czII.Chorus Mysticus

  Zestaw haseł:
  Adi Guru…………………………….Pramistrz
  Adi Shakti…………………………..Prasiła, Siła Boga Wszechmogącego
  Atma………………………………….Istota (SamoIstota)
  Postrzeganie……………………….zdolność kierowania świadomości na określony punkt
  Brahmadeva………………………. Boski aspekt tworzenia
  Brahmaradhara…………………… ciemię
  Buddha………………………………ucieleśnienie Ego Boga
  Booths (Buths)……………………stworzenia wciskające się w psychikę ludzi
  Chaitanya…………………………..boskie wibracje, siła życiodajna
  Chakra………………………………psychosomatyczne centrum energetyczne
  Bóstwo……………………………..Aspekt Boga
  Myślenie………………………….. czynność ego i superego
  Dharma……………………………..czynnik równowagi i Ewolucji
  Durga………………………………..Imię Parvati, gdy objawia się Ona bez Shri Shiva/y
  Ego…………………………………..cześć psychiki powodująca, że identyfikujemy się jako nasza własna osobowość
  Ganesha…………………………..boski aspekt niewinności i mądrości
  Gauri………………………………Boska Dziewica, siła czystości, Kundalini
  Świadomość wolna od myśli…. stan świadomości poza wpływem czynników emocjonalnych i mentalnych
  Guna………………………………stan/nastrój Virata/y
  Guru………………………………mistrz, nauczyciel
  Duch Święty………………….. Adi Shakti
  Jagadamba……………………….Durga jako Matka Wszechświata
  Jezus……………………………….Wcielenie Syna Bożego
  Ida Nadi………………………….kanał Księżyca, uczucia, przeszłość
  Świadomość Indywidualna…… stan świadomości przeciętnego człowieka
  Kalki………………………………przyszłe, dziesiąte wcielenie Vishnu
  Karma…………………………… następstwa minionego postępowania
  Świadomość zbiorowa……. stan obejmujący także świadomość innych ludzi
  Zbiorowa nadświadomość….. Ego Virata/y
  Zbiorowa bezświadomość(uniwersalna)…..stan świadomości Virata/y
  Zbiorowa podświadomość…..Superego Virata/y
  Krishna……………………………..wcielenie Boskiego aspektu Ojca
  Kundalini………………………….potencjalna świadomość Boska Ducha Świętego w człowieku
  Laxshmi……………………………Shakti (moc)Vishnu
  Mahalaxshmi……………………praenergia ewolucji
  Mahasaraswati……………….praenergia dzieła tworzenia
  Mahavira………………………wcielenie Superego Boga
  Maria……………………………Shakti Jezusa
  Maryada………………………. granice właściwego postępowania
  Mataji…………………………..Matka Święta
  Maya……………………………złudzenie, błądzenie, zamęt
  Nadi…………………………….kanał
  Parasym.sn…………………..parasympatyczny system nerwowy, część autonomicznego systemu nerwowego, wyrównującego i uzupełniającego energię
  Parvati…………………………Shakti Shiva/y
  Pingala Nadi…………………kanał Słońca, psychiczna i mentalna aktywność, przyszłość
  Radha………………………….Shakti Krishna/y
  Rajo Guna……………………nastrój i sposób postępowania Mahasaraswati
  Rama…………………………..siódme wcielenie Vishnu
  Samadhi………………………samourzeczywistnienie, oświecenie, samorealizacja
  Saraswati…………………….Shakti Brahmadeva/y
  Sattwa Guna………………..nastrój i sposób postępowania Mahalaxshmi
  Istota(SamoIstota)……….Bóg w ludziach
  Shakti…………………………moc, siła
  Shiva………………………….Boski aspekt istnienia i unicestwienia
  Sita…………………………….Shakti Rama/y
  Superego…………………….cześć psychiki, gdzie gromadzona jest przeszłość i uwarunkowania
  Sushumna Nadi……………kanał centralny rozwoju i objawienia
  Symp.sn……………………..sympatyczny system nerwowy, część autonomicznego układu nerwowego, kontrolującego funkcje spontaniczne
  Tamo Guna…………………nastrój i sposób postępowania Mahakali
  Nadświadomość………….zakres Pingala Nadi i ego
  Podświadomość………….zakres Ida Nadi i superego
  Świadomość wibracyjna……Chaitanya
  Virata…………………………dokonane przez Boga Objawienie, jednoczące wszystkie Jego aspekty
  Vishnu………………………..Boski aspekt Ewolucji
  Yoga………………………….zjednoczenie, zespolenie

  „Oświecenie jest prawem każdego, jak na przykład oddychanie i płacić za to nie można”
  Shri Mataji Nirmala Devi

  [koniec]

 8. nanna says:

  Dla chcących pogłębić wiedzę na powyższy temat dostępne są wykłady publiczne Shri Mataji, przetłumaczone także na różne języki, więc można sobie porównać:

  https://www.amruta.org/

Wypowiedz się