Przed kim i przed czym, chronią Donalda Trumpa okręty wojenne Chin i Rosji na Bałtyku ?

Okręty Chin i Rosji na Bałtyku. Zostaną tam przez całą wizytę Trumpa.

Chiński niszczyciel Luyang III

© domena publiczna Wielozadaniowy niszczyciel Luyang III

Wizyta prezydenta USA w naszej części świata nie mogła pozostać niezauważona. Mocarstwa konkurujące ze Stanami Zjednoczonymi o międzynarodową dominację zdecydowały się na przeprowadzenie swoistego pokazu siły.

Kiedy Donald Trump będzie lądował w Polsce, okręty Chin i Rosji będą już znajdowały się na Bałtyku.

W pobliżu Obwodu Kaliningradzkiego floty obu państw wezmą udział w morskich manewrach oznaczonych kryptonimem Joint Sea 2017.

Pekin do naszej części Europy wysłał niszczyciela rakietowego CNS Changsha (173) typu 052D Kunming (według oznaczeń NATO: Luyang III), w asyście najnowocześniejszych statków bojowych. Przez ekspertów od wojskowości obecność tak silnych jednostek jest jednoznaczną demonstracją siły wobec Trumpa, który 5 i 6 lipca pojawi się w Polsce i Niemczech na szczycie G20.

Chiński niszczyciel to prawdziwy morski potwór.
Luyang III posiada 64 pionowe wyrzutnie rakiet dla 256 pocisków przeciw-okrętowych dalekiego zasięgu lub manewrujących o zasięgu ponad 1.500 km.
Uzbrojony jest także w dwa zdalne działka kal. 30 mm, działko Gatlinga,
wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych bliskiego zasięgu oraz potrójne wyrzutnie torpedowe.
Statek należy do niewykrywalnej przez radary klasy stealth, a na jego pokładzie stacjonuje zawsze jeden śmigłowiec wielozadaniowy. Cały okręt ma 156 metrów długości i 7500 ton wyporności.

Źródło : Fakt

Za: https://www.wprost.pl/swiat/10063452/Okrety-Chin-i-Rosji-na-Baltyku-Zostana-tam-przez-cala-wizyte-Trumpa.html

O zagrożeniu, jak w tytule, świadczy samochód Prezydenta USA Donalda Trumpa, nazywany potworem, przetransportowany do Polski i następnie na Szczyt G20 w Hamburgu. Zdjęcie poniżej:

Trump - samochód -potwór

Nowe auto stylistycznie nawiązuje ma do nowego CT6. Waży około 8 ton, a do setki rozpędzać się w mało imponujące 15 sekund. Kosztuje – około 1,5 miliona dolarów.

Nazywany „czołgiem na kołach” czy „jeżdżącym bunkrem” pancerny samochód, jest najprawdopodobniej najbezpieczniejszym autem na świecie. Szczegóły dotyczące Bestii są kwestią bezpieczeństwa narodowego, więc Secret Service takich danych nie udostępnia.

Mówi się jednak, że auto może przetrwać atak chemiczny i ostrzał z niemal każdej broni między innymi dzięki pancernym szybom o grubości nawet 13 centymetrów, stalowa płyta chroni przed wybuchem miny pułapki. Znajdują się w nim najnowocześniejsze systemy gaśnicze oraz zapas krwi prezydenta.

Fox News

Za: http://www.tvp.info/27675264/nowy-prezydent-nowa-bestia-samochod-trumpa-prawie-gotowy

Wypowiedz się