Wszyscy 100 senatorów Stanów Zjednoczonych do ONZ. Koniec „niedopuszczalnego” antyislamskiego nastawienia

Pismo do António Guterresa, przy jednomyślnym poparciu Senatu, wymaga szeroko zakrojonych reform międzynarodowego organu.

Izrael TimesAmbasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley przemawia do konferencji politycznej Komisji Polityki Publicznej w Izraelu (AIPAC) w Waszyngtonie, 27 marca 2017 r. (AFP / Nicholas Kamm)

Wszyscy 100 senatorów USA podpisali list do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterresa, który domagał się zakończenia “nieakceptowalnego” antyislamskiego nastawienia w międzynarodowym organie.

Get The Times of Israel’s Daily Edition by email
and never miss our top stories
  Free Sign up!

Mocno sformułowany list autorstwa Marco Rubio (R-Fla.) I Christophera Coonsa (D-Del.) I wydany w piątek został podpisany przez każdego członka Senatu USA.

Poprzez słowa i działania zachęcamy do zapewnienia, aby Izrael nie był ani lepszy, ani gorszy, niż jakikolwiek inny członek ONZ w dobrej kondycji”, powiedział pismo, opisujące “ciągłe ukierunkowanie Izraela” na światowe ciało jako “niedopuszczalne”.

List wzywał do podjęcia konkretnych kroków w celu poprawy traktowania przez Izrael przez organizację, wyróżniając się krytyką UNRWA, która dotyczy palestyńskich uchodźców; Radę Praw Człowieka ONZ, ze względu na szczególny nacisk na państwo żydowskie; I UNESCO, za pozbawienie żydowskich więzi do świętych miejsc w Jerozolimie.

Senatorzy wezwali ONZ do wyeliminowania lub zreformowania “szeregu stałych komisji, które zbyt często nie służą celom innym, niż atakowanie Izraela i inspirowanie do bojkotu, sankcji i zbycia zbrojnego antysidera” (BDS).

Izrael Times 2Ambasador Danii  z Izraela zwraca się do Rady Bezpieczeństwa 19 października 2016 r. (Zdjęcie ONZ)

Uznając UNESCO za ważną pracę nad edukacją Holocaustu, senatorzy skrytykowali organizm, pozwalając swoim państwom członkowskim “kontynuować działania zmierzające do Izraela i zaprzeczyć żydowskim i chrześcijańskim związkom z Jerozolimą”.

W dalszej części listu stwierdzono, że agencja ONZ ds. Pomocy i Uchodźcom Palestyny ​​na Bliskim Wschodzie (UNRWA) musi “kontynuować reformy lub ryzykować znaczące konsekwencje”.

Jerozolima uważa, że ​​UNRWA jest jednym z najbardziej problematycznych organów ONZ. Izraelscy urzędnicy oskarżają organizację zmowy z organizacją terrorystyczną Hamasu w Strefie Gazy i ułatwiają antyżydowskie podżeganie, a nawet terroryzm przeciwko izraelskim cywilom w podręcznikach szkolnych. Ponad jedna trzecia budżetu UNRWA pochodzi z USA.

Zdaniem senatorów utrzymuje się, że “najbardziej niepokojem” jest Rada Praw Człowieka ONZ (UNHRC), która jest “oskarżona o to, że błyszczy o naruszeniach praw człowieka”.

W liście tym stwierdzono, że “UNHRC – którego członkostwo obejmuje obecnie jednych z najgorszych na świecie osób naruszających prawa człowieka – zamiast poświęcić czas na nieuzasadnione ataki na Izrael”.

Senatorzy odwoływali się w szczególności do stałego punktu porządku dziennego VII, który poświęcony jest wyłącznie lambastingowi Izraelowi “nawet w wielu innych krajach, w tym niektórych reprezentowanych w Radzie, codziennie popełnia się nadużycia w zakresie przestrzegania praw człowieka wobec swoich obywateli”.

Chociaż nie ma bezpośredniego zagrożenia zakończeniem finansowania Stanów Zjednoczonych, w liście zauważa się, że Stany Zjednoczone są głównymi składnikami międzynarodowego organu.

Izrael Times - RubioSen Marco Rubio, R-Fla. Jest widać na wzgórzu Capitol w Waszyngtonie, 12 stycznia 2017 r. (AP / Zach Gibson)

“Jako główny założyciel ONZ i jego największy wkład, Stany Zjednoczone powinny nalegać na reformę” – powiedział pismo. “Jesteśmy głęboko przywiązani do międzynarodowego przywództwa i do poszanowania praw człowieka. Ale nieustanne dążenie do Izraela przez Radę Praw Człowieka ONZ i inne podmioty ONZ jest nie do przyjęcia “.

List zakończył się stwierdzeniem, że “obecna sytuacja musi się zmienić. Zachęcamy do angażowania państw członkowskich w kompleksowy wysiłek, aby bezpośrednio wyłonić się z tego nastawienia “.

Ruch Senatu Stanów Zjednoczonych został przyjęty przez ambasadora Izraela w Danii Danny Danon.

“Dziękujemy naszym przyjaciołom w Senacie Stanów Zjednoczonych za jednomyślne i obustronne poparcie dla Izraela. Po raz kolejny Ameryka stała mocno przez Izrael, i stanęła dla prawdy i sprawiedliwości. Nadszedł czas, aby wreszcie położyć kres uniwersalnemu podejściu ONZ do Izraela “, powiedział Danon w oświadczeniu.

Na początku bieżącego tygodnia Guterres powiedział, że ONZ musi naprawić swoje nastawienie wobec Izraela w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Izrael Times - Sekretarz ONZSekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wysłuchuje szwajcarskiego ministra spraw zagranicznych Didiera Burkhaltera podczas otwarcia konferencji wysokiego szczebla w Biurze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie 25 kwietnia 2017 r. (AFP / Fabrice Coffrini)

Przemawiając do delegatów na zebraniu plenarnym Światowego Kongresu Żydów w Nowym Jorku, Guterres w niedzielę oświadczył, że powinien stawić czoła antyzasadom Izraela w organizacji światowej i powiedział, że państwo żydowskie musi być traktowane jak każdy inny kraj członkowski. Szef Organizacji Narodów Zjednoczonych powiedział, że jako sekretarz generalny będzie “na linii frontu w walce z antysemityzmem”, który ostrzegał przed rokiem w Europie i Ameryce i nazwał “absolutnie nie do przyjęcia”.

Obiecał “upewnić się, że Organizacja Narodów Zjednoczonych jest w stanie potępić wszelkie możliwe działania antysemityzmu, a jeśli to możliwe zlikwidować z powierzchni ziemi”.

Prezydent USA Donald Trump bronił państwa żydowskiego podstawowej zasady jego polityki zagranicznej. “Odrzucam nieuczciwe i jednostronne działania wobec Izraela w Organizacji Narodów Zjednoczonych”, powiedział podczas konferencji prasowej 15 lutego z premierem Benjaminem Netanyahu w Waszyngtonie.

Ambasador USA w Nikki Haley w marcu oświadczył, że “w mieście jest nowy szeryf”, informując, że “dni upadku Izraela się skończyły”. Jeśli państwa członkowskie organizacji nadal niepokoją i demonizują państwo żydowskie, “my “Zamierza ich kopać za każdym razem – przyrzekała na dorocznej konferencji AIPAC.

Podczas spotkania w Departamencie Stanu w marcu minister obrony Avigdor Liberman wezwał sekretarza stanu USA Rex Tillersona do rozważenia rezygnacji z UNHRC z siedzibą w Genewie i zaprzestania finansowania UNRWA.

Wcześniej tego miesiąca, wysłannik USA do Rady Praw Człowieka Erin Barclay, krytykował Radę za nadmierne skupienie się na Izraelu.

“Niestety, zbyt wiele działań tej rady nie popiera tych uniwersalnych zasad. Zaprzeczają im” – powiedziała.

“Żaden inny naród nie jest przedmiotem całej sprawy … Obsesja wobec Izraela … jest największym zagrożeniem dla wiarygodności tej rady”, dodał Barclay, dyplomata kariery. “To ogranicza dobrobyt, jaki możemy osiągnąć poprzez wyśmiewanie tej rady. Stany Zjednoczone będą sprzeciwiać się wszelkiemu wysiłkowi na delegalizowanie lub izolowanie Izraela “.

Raphael Ahren przyczynił się do tego sprawozdania.

Według pracowników czasowych Izraela 28 kwietnia 2017 r., Godz. 11:40

newsletter@timesofisrael.com

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.timesofisrael.com%2F%3Futm_source%3DThe%2BTimes%2Bof%2BIsrael%2BDaily%2BEdition%26utm_campaign%3Dabf1e6e370-EMAIL_CAMPAIGN_2017_04_28%26utm_medium%3Demail%26utm_term%3D0_adb46cec92-abf1e6e370-54606189

Wypowiedz się