Sedno wystąpienia Putina w Klubie Wałdajskim i Forum w Petersburgu

putin-o-prawie-szariatu-dla-imigrantow

Prezentujemy sedno dwóch wystąpień, w których otwartym tekstem nazywa kluczowe dla świata sprawy, nie „owijając w bawełnę” kłamstw, jak robią to nasi i politycy Zachodu z wyjątkiem nowo wybranego Prezydenta Elekta USA – Donalda Trumpa.

Redakcja KIP

Wystąpienie W.Putina w Klubie Wałdajskim, Soczi, 27 października 2016 r.

putin-17

Główne wnioski z analizy współczesności dokonanej przez W. Putina: 

Suwerenność państw i narodów musi być główną kategorią globalnego ładu politycznego i gospodarczego.

„THE GAME IS OVER” – W. Putin na Konferencji Klubu Valdai / październik 2016 r.

Prawdopodobnie najważniejsze polityczne przemówienie – stwierdzają zgodnie obserwatorzy polityczni wszystkich szerokości – od czasu mowy wygłoszonej przez W. Churchilla w Zurychu 5 marca 1946 r.

Zasadnicze deklaracje W. Putina w wygłoszonym przemówieniu:

1. Rosja przestanie brać udział w spotkaniach światowych za zamkniętymi drzwiami. Rosja nie ma zamiaru złowić niczego dla siebie na brudnych wodach negocjacji i paktów elit, w chaosie stworzonym przez USA.

2. Rosja jest gotowa uczestniczyć w rozmowach i umowach poważnych, jeżeli mają one doprowadzić do scenariusza kolektywnego bezpieczeństwa, bazować na równowadze i mieć na względzie interesy wszystkich stron.

3. Budowniczowie „nowego międzynarodowego ładu” podnieśli porażkę. Ład międzynarodowy został wyburzony a sprawca nazywa się Stany Zjednoczone.

4. Rosja nie ma zamiaru czynnie stać na drodze tych, którzy z zapałem lepszej sprawy usiłują budować swój ład międzynarodowy, chyba że w tych staraniach będą przeszkodzić żywotnym interesom Rosji.

5. Rosja nie ma monopolu na budowę ładu międzynarodowego, lecz nie będzie można konstruktywnie go zbudować bez Rosji. Jednakże Rosja woli patrzeć jak Ci budowniczowie nabijają sobie tyle guzów, ile swoje biedne głowy będą wytrzymać. Ci, którzy natomiast będą chcieli zaciągnąć Rosję do tej gry szukając szkodzić Rosji doświadczą prawdziwe znaczenie słowa „ból”.

6. Rosja nie ma żadnego interesu w kreowaniu własnego imperium. Nasze wyzwania tkwią w rozwoju naszego ogromnego kraju.

7. Rosja nie jest zainteresowana w formatowaniu świata wedle swoich interesów, jak kiedyś to starała się uczynić, ale nie pozwoli na to, by inni sformatowali świat wedle swoich partykularnych interesów.

8. Rosja nie zamknie się w sobie, ale ktokolwiek, który będzie spróbować zepchnąć Rosję z drogi rozwoju z pewnością napotka na bardzo poważne konsekwencje.

9. Rosja nie ma interesu w tym, by chaos rozprzestrzenił się. Nie chce wojny i nie ma żadnej intencji zainicjować wojnę. Rosja natomiast widzi, że wybuch wojny światowej jest jakby nieuchronny. Przygotowujemy się więc na taką okoliczność. Rosja nie zacznie wojny, ale jej też się nie boi.

10. Angażowanie Rosji w sprawach międzynarodowych odzwierciedla politykę budowania naszego wewnętrznego ładu. Siła Rosji nie polega na elitach i ich paktach za zamkniętymi drzwiami, lecz na woli ludu.

11. Jesteśmy jeszcze na czasie, aby zbudować Nowy Międzynarodowy Ład. W takim Ładzie jest potrzebny udział Stanów Zjednoczonych, ale będą One pozytywnie w nim uczestniczyć tylko jeżeli akceptują wziąć udział na równych warunkach, co reszta krajów: trzymając się prawa międzynarodowego, trzymając się międzynarodowych traktatów, powstrzymując się od unilateralnych czynów oraz w pełni szanując suwerenność innych narodów.

https://www.facebook.com/roberto.alberto.908/posts/10154140196207825

Oryginał pełna wersja ( w języku rosyjskim )

Выступление В.В.Путина на Валдайском форуме. (Полная версия) 27 октября 2016

https://youtu.be/_gx5emf-KSE

 

 20 Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu 2016.

Wypowiedź Władimira Putina.
(Napisy PL)
Tego nie zobaczysz w telewizji

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/23/wystapienie-w-putina-w-klubie-waldajskim-soczi-27-pazdziernika-2016-r/

Wypowiedz się