Papież Franciszek a upadek Zachodu

upadek-cesarstwa-cole-thomas-klc485twa-upadku-imperium

Komentarze papieża Franciszka z zeszłego tygodnia ujawniają najważniejszą rzecz, którą trzeba wiedzieć o współczesnym świecie:

że najbardziej dynamiczną religią ostatnich stu lat jest lewicowość.
Nie chrześcijaństwo, nie islam, ale lewicowość.

Lewicowość przejęła wiodące instytucje edukacyjne, świat mediów i popularnej na świecie rozrywki, oraz wywarła wpływ na chrześcijaństwo (i judaizm) znacznie bardziej, niż chrześcijaństwo – lub judaizm – wpłynęły na cokolwiek.

W dniu 26 lipca dwaj muzułmanie poderżnęli gardło osiemdziesięciopięcioletniemu francuskiemu księdzu katolickiemu, Jacques’owi Hamelowi, podczas gdy odprawiał on mszę w swoim kościele.

Pięć dni później, w czasie lotu do Rzymu ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, Franciszek uczestniczył w konferencji prasowej. Został zapytany o francuskiego księdza i islam przez Antoine-Marie Izoarda, dziennikarza z I. Media, francuskiej katolickiej agencji prasowej. Izoard powiedział:

“Katolicy są w stanie szoku – i to nie tylko we Francji – po barbarzyńskim zabójstwie księdza Jacquesa Hamela w jego kościele, podczas  odprawiania Mszy Świętej… Przed czterema dniami, powiedziałeś nam, Ojcze Święty, po raz kolejny, że wszystkie religie chcą pokoju.. Ale ten kapłan został zabity wyraźnie w imię islamu. Więc mam dwa krótkie pytania. Gdy mówisz o tych aktach przemocy, dlaczego zawsze mówisz o terrorystach, ale nie o islamie? … I kolejne … jakie konkretne inicjatywy można uruchomić albo może sugerować, w celu zwalczania przemocy islamskiej? “

Franciszek odpowiedział:

Nie lubię mówić o przemocy islamskiej, ponieważ każdego dnia, gdy otwieram gazety, widzę akty przemocy, tutaj we Włoszech: ktoś zabija swoją dziewczynę, ktoś inny swoją teściową … i ci brutalni ludzie są ochrzczonymi katolikami! Istnieją brutalni katolicy … Gdybym mówił o przemocy islamskiej, musiałbym też mówić o przemocy katolickiej“.

Głowa Kościoła Rzymskokatolickiego, pytana o islamski terror i o podcięcie gardła katolickiego księdza przez terrorystów islamskich, odpowiada, że istnieje także terror katolicki – że człowiek ochrzczony jako katolik, który “zabija swoją dziewczynę”, jest moralnym i religijnym odpowiednikiem muzułmanów, którzy angażują się w masowe morderstwa w imię islamu.

Jak można porównać:

– osobę, której zdarzyło się być ochrzczonym katolikiem jako dziecko, a która może nie mieć katolickiej tożsamości jako osoba dorosła – z osobą dorosłą, która afirmuje swoją tożsamość religijną?

– zabójstwo dziewczyny (najprawdopodobniej zabójstwo w afekcie) z rytualnym zamordowaniem katolickiego księdza, ponieważ był księdzem?

– indywidualne morderstwa, które nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek ideologią, z masowymi morderstwami popełnionymi w imię ideologii?

Papież Franciszek następnie dodał:

Terroryzm jest wszędzie! … Terroryzm … nasila się, gdy nie ma innej opcji, gdy globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniądza, a nie osoby ludzkiej, mężczyzn i kobiet. To jest już pierwsza forma terroryzmu. Zostajecie wypędzeni z cudu stworzenia, mężczyźni i kobiety, i zastąpieni pieniądzem. Jest to podstawowy akt terroryzmu przeciwko całej ludzkości. Powinniśmy myśleć o tym.

upadek-zachodu-statue-of-liberty-cryingTerroryzm wzrasta “gdy nie ma innej opcji”?

Przekonanie, że islamski terroryzm jest desperackim działaniem wynikającym z ubóstwa, jest powszechne na lewicy. Jednak jest ono fałszywe. Większość islamskich terrorystów pochodzi z klasy średniej lub wyższej. Na przykład, w ostatnim przypadku terrorystów w Bangladeszu, prawie każdy z nich pochodził z grupy najbogatszych rodzin w tym kraju. A jak powszechnie wiadomo, większość porywaczy uczestniczących w ataku na World Trade Center (11 września 2001 roku) pochodziła z rodzin klasy średniej i wyższej klasy średniej.

Islamski terroryzm nie wywodzi się z ekonomii; wywodzi się z jego teologii.

Terroryzm nasila się “gdy globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniądza”?

Pogoń za pieniędzmi i terror nie mają nic wspólnego ze sobą. Terroryzm rozwija się tylko wtedy, gdy jakaś ideologia go głosi. To stwierdzenie dostarcza jedynie usprawiedliwienia dla islamskiego terroru, obwiniając “globalną gospodarkę” i “boga pieniądza”, zamiast terrorystów i ich boga śmierci.

A “pierwszą formą terroryzmu” jest sytuacja, gdy “globalna gospodarka koncentruje się na bogu pieniądza”?

upadek-2

Jest złem, gdy pieniądz staje się bogiem, ale nie ma porównania między “bogiem pieniądza” a okropnościami islamskiego terroru. Jazydzkie kobiety nie były zbiorowo zgwałcone i spalone żywcem z powodu “światowej gospodarki” i jej “boga pieniądza.”

Jedynym wytłumaczeniem tych wypowiedzi jest fakt, że Franciszek odziedziczył swoją teologię z katolicyzmu, ale – w odróżnieniu od swego bezpośredniego poprzednika Benedykta XVI – swoje moralne poglądy na świat odziedziczył z lewicowości.

Charakterystyczna dla Zachodu kombinacja moralności judeochrześcijańskiej i liberalizmu politycznego – z jej doktryną odpowiedzialności moralnej, moralnych absolutów, sprzeciwiania się złu, wolności politycznej oraz społecznej – stworzyła najbardziej moralne społeczeństwa w historii świata.

Papież Kościoła rzymskokatolickiego powinien być jej największym zwolennikiem. Ale ze względu na lewicowość, nie jest.

 Dennis Prager

9 sierpnia 2016

Tłum. PJ

http://www.dennisprager.com/pope-francis-and-the-decline-of-the-west/

Comments

  1. mjacek2013 says:

    Rządzi pieniądz ?! – o tak rządzi bezlitośnie !!! Trzeba to zmienić. Rozwiązaniem jest wyważony system bez mamony, w którym upraszcza się prawa i procedury do minimum – a jedynym wyznacznikiem naszych działań staje się realizacja potrzeb społecznych i indywidualnych !!! Wtedy Wszyscy i zawsze będą mieć pracę – nie w nadmiarze lecz w sam raz !!!? Powtarzam to jak mantrę – bo tak jest w pozaziemskich Cywilizacja Miłości i Mądrości, w których mamona już nie rządzi !!! Tak proponuje m.in. ruch UBUNTU Michaela Tellingera z RPA – ruch ma coraz więcej zwolenników. Pozdrawiam. Jacek – Mieczysław Jacek Skiba, PS zapraszam do zapoznania z moimi materiałami – Utwory [projekty] + inne materiały są dostępne na: http://www.przeslanie.com – moja strona, http://chomikuj.pl/mjacek2013/Dokumenty – mój chomik [trzeba się zalogować aby pobrać za darmo, tu są najbardziej aktualne projekty]. http://jacek2016.blog.pl – mój blog, https://plus.google.com/u/0/108181152670139080095 – Google+ – Mieczysław Skiba.

  2. marcin says:

    Uważam że to jest bardzo powierzchowny tekst i aż szkoda go komentować. Obniżacie poziom publikując takie gnioty. Dlatego tylko po łebkach.

    Podział lewica-prawica to udana implementacja zasady „dziel i rządź”. Podział ten jest całkowicie sztuczny, nie był potrzebny do zbudowania w Europie katedr, Luwru, Koloseum, Bazyliki Mądrości Bożej w Konstantynopolu czy piramid w Egipcie. Dzisiaj też nie jest potrzebny. Jest głupi.

    Nie ma czegoś takiego, ty głupi klakierze (zwracam się do autora) jak „moralność judeochrześcijańska”. Jezus był zbuntowanym prorokiem funkcjonującym na obrzeżach kultury judejskiej, do żydów mówił „macie diabła za ojca”. Poniósł śmierć za próbę zmodyfikowania judaizmu. Sami żydzi uważają go za syna fryzjerki-prostytutki, który obecnie odbywa karę w piekle w kotle pełnym wrzących ekstrementów. Dogmaty judaizmu i chrześcijaństwa są skrajnie odmienne, to ogień i woda. Nie da się ich pogodzić. Nie ma czegoś takiego jak „moralność judeochrześcijańska”.

Wypowiedz się