PROJEKT OBYWATELSKI INICJATYWY USTAWODAWCZEJ ZOBOWIĄZUJĄCEJ RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI DO PRZEPROWADZENIA EKSHUMACJI W JEDWABNEM.

Jedwabne EkshumacjaPochówek szczątków Żydów zamordowanych 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem FOT. RADA OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA

Szanowni Państwo.

15 lat temu na wniosek amerykańskiego rabina Szudricha minister sprawiedliwości RP wstrzymał ekshumację w stodole w Jedwabnem prowadzoną przez prof.Andrzeja Kolę z Uniwersytetu w Toruniu.

 Od 15 lat trwa festiwal kłamstw związanych ze stodołą w Jedwabnem.

Państwo Polskie przez lata ukrywało raport prof. Andrzeja Koli z ekshumacji.

Państwo Polskie nie zrobiło i nie zrobi nic, aby odkłamać Jedwabne.

Ponieważ odpowiedź na pytanie o to, co stało się w Jedwabnem w roku 1941 mogą dać jedynie rzetelne badania historyczne, których podstawą jest przeprowadzenie ekshumacji, w dniu 30 czerwca 2016 roku rozpoczęłam wraz z burmistrzem Jedwabnego, panem Michałem Chajewskim, obywatelską akcję zbierania podpisów pod projektem:

 PROJEKT OBYWATELSKI INICJATYWY USTAWODAWCZEJ ZOBOWIĄZUJĄCEJ RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI DO PRZEPROWADZENIA EKSHUMACJI W JEDWABNEM, KTÓRA â ZGODNA Z POLSKIM I ŻYDOWSKIM PRAWEM ORAZ ŻYDOWSKĄ RELIGIĄ  – JEST WARUNKIEM USTALENIA PRAWDY HISTORYCZNEJ O WYDARZENIACH 1941 ROKU I PODSTAWĄ DO ICH SPRAWIEDLIWEJ OCENY

 Wydarzenie związane z rozpoczęciem obywatelskiej inicjatywy znajdziecie Państwo pod linkiem:

 W załącznikach przesyłam:

  1. Arkusz do zbierania podpisów.
  2. Przeprowadzony ze mną wywiad, w którym wyjaśniam historyczne i prawne przyczyny uzasadniające projekt.
  3. Numer żydowskiego kwartalnika „Kolbojnik”, w którym na str. 14 zamieszczona została wykładnia żydowskiego prawa i żydowskiej religii uzasadniająca konieczność przeprowadzenia w Jedwabnem ekshumacji i jednocześnie demaskująca kłamstwo rabina Szudricha, Jana Tomasza Grossa i „Gazety Wyborczej”.

 Ponieważ jest to projekt obywatelski, bardzo proszę o wydrukowanie arkusza, zbieranie podpisów, przesłanie wypełnionych arkuszy na adres p. burmistrza Jedwabnego oraz włączenie do obywatelskiej akcji znajomych.

 W imieniu mieszkańców Jedwabnego, wszystkich Polaków i własnym serdecznie dziękuję

 dr Ewa Kurek

—————————————————

W uzupełnieniu od redakcji KIP:

TVN i PO o Jedwabnem  kłamią obwiniając Polaków  Zdrajcy?

Fakty TVN skrytykowały dr Jarosław Szarka za słowa „Wykonawcami zbrodni (w Jedwabnem – przyp. red.) byli Niemcy” – pytając m.in. „Czy przyszły szef Instytutu Pamięci Narodowej ma kłopoty z pamięcią?” i stwierdzając, że zbrodnię popełnili Polacy:

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kandydat-na-szefa-ipn-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy,662364.html

O winie Polaków przekonuje też PO – tuż przed wyborem nowego prezesa IPN poseł PO Michał Szczerba protestował w Sejmie przeciwko kandydaturze dr. Jarosława Szarka z powodu jego wypowiedzi o zbrodni w Jedwabnem. Zdaniem Szczerby, Szarek „przyjął skandaliczną narrację w tej sprawie”:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-przeciwna-powolaniu-jaroslawa-szarka-na-prezesa-ipn/ry7mfh?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Tymczasem wiele faktów pokazuje jednoznacznie, że zbrodni tej dokonali Niemcy – jeśli jacyś Polacy im pomagali, to pod groźbą śmierci. W dodatku jeśli brali udział w jej popełnianiu, to wiedzieli, że opór nic nie da, że Niemcy i tak tych Żydów zabiją – zatem opór skutkowałby śmiercią nadaremno.

Oto te fakty:

Przeprowadzający niedokończoną ekshumację (przy okazji – trzeba ją dokończyć, aby pokazać prawdę światu) archeolog prof. Andrzej Kola powiedział: „Pozwolono nam tylko odkryć szczątki kostne i już to wystarczyło, żeby udowodnić, że do tych ludzi strzelano. Natrafiliśmy m.in. na pocisk kalibru 9, wystrzelony prawdopodobnie z niemieckiego parabelum – krótkiej broni stanowiącej uzbrojenie oficerów niemieckich.”

http://natemat.pl/184569,ponowne-ekshumacje-w-jedwabnem-w-pewnym-sensie-to-krok-przeciwko-zmarlemu-lechowi-kaczynskiemu

Prof. Żaryn powiedział: „Pojawienie się łusek znajdujących się w stodole i inne dowody, choćby fakt, że znaleziono pieniądze, monety czy biżuterię wśród ofiar tego mordu, świadczą o tym, że w gruncie rzeczy cały ten akt oskarżenia z końca lat 40., gdzie mowa jest o motywie rabunkowym, że nie było Niemców, tylko sami Polacy mieli wykonać tę zbrodnię, są dzisiaj niewiarygodne.”

http://wpolityce.pl/historia/301490-prof-zaryn-o-ataku-gw-na-dr-szarka-to-manipulacja-i-brak-wiedzy-glownymi-wykonawcami-zbrodni-w-jedwabnem-byli-niemcy-nasz-wywiad

Są też nagrane zeznania kilku świadków jednoznacznie mówiących, że zbrodni dokonali Niemcy. Wiemy również, że w tych dniach duży oddział Niemców jeździł po tym terenie i mordował Żydów w okolicznych miejscowościach – zaiste byłby to niezwykły zbieg okoliczności, że w tej jednej jedynej miejscowości ich nie było, a akurat w tych dniach Polacy postanowili zamordować Żydów:

http://dorzeczy.pl/id,1095/Jedwabne-czyli-zaduch-klamstwa.html

http://www.fronda.pl/blogi/amdg/jedwabne-10-lipca-1941,21208.html

http://www.fronda.pl/a/w-jedwabnem-nie-mordowali-polacy-to-zydowskie-klamstwo,71123.html

Wielu Polaków, którzy zeznali komunistycznym służbom bezpieczeństwa, że mordowali Polacy ujawnili później, że zostali do tych zeznań zmuszeni ciężkim biciem (strona 24-25 postanowienia IPN):

https://myslnarodowa.files.wordpress.com/2013/10/jedwabne_postanowienie.pdf

Kolejnym dowodem na to, że zeznania o dokonaniu zbrodni przez Polaków są nieprawdziwe jest fakt opublikowany w tygodniku „Głos” (numer 27 (884) z 7 lipca 2001 roku) w artykule Wiesława Wielopolskiego pod tytułem „W Jedwabnem Laudańskiego gnali gestapowcy”. Otóż jeden z bitych świadków powiedział, że w zbrodni brał udział Marian Żyluk – tymczasem sąd go uniewinnił, ponieważ okazało się, że w czasie mordowania Żydów siedział w areszcie na posterunku żandarmerii w Jedwabnem. Jak widać gdy się wymusza fałszywe zeznania nie da się wykluczyć błędu.

Jeśli uważają Państwo, że TVN i PO szkalują nasz kraj, psując tym samym jego wizerunek co jest działaniem na szkodę Polski proszę upowszechnić te informacje w mediach oraz w internecie.

Filip Stankiewicz

Opublikowano za: http://filipstankiewicz.salon24.pl/721571,tvn-i-po-o-jedwabnem-klamia-obwiniajac-polakow-zdrajcy

Wypowiedz się