Duma Państwowa rozpatrzy projekt rezolucji ws. uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo

Deputowani Dumy Państwowej z KPFR, na czele z Siergiejem Obuchowem, przedłożyli w niższej izbie rosyjskiego parlamentu projekt rezolucji ws. uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo, jak poinformowała RIA Novosti.

Banderowców marsz© Sputnik. Piotr Zadorożnyj

Lubelski oddział IPN przedstawił nieznane wcześniej dokumenty należące do UPA

W dokumencie deputowani przypomnieli, że wcześniej Sejm RP ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

— Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej składa wyrazy szczerego współczucia narodowi polskiemu w związku z tragedią narodową i solidarności z Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej w kwestii uznania zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu za ludobójstwo. Obecne oświadczenie Dumy Państwowej ma na celu bronienie prawdy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (II wojnie światowej), jej bohaterach i ofiarach —  czytamy w dokumencie.

Rosyjscy deputowani uważają, że bronienie pamięci o wydarzeniach historycznych z tego okresu przed politycznie motywowanym przewartościowaniem i wypaczeniami zapobiegnie nie tylko niedopuszczalnej i niemożliwej rehabilitacji nazizmu i jego zwolenników, ale i przyczyni się do polepszenia polsko-rosyjskich stosunków.

Opublikowano za: http://pl.sputniknews.com/polska/20160729/3590625/duma-panstwowa-rosja-rzez-wolynska-ludobojstwo.html

Red. KIP: Uzupełnienia do powyższej rezolucji rosyjskiego parlamentu:

1. Wystąpienie ambasadora Rosji Witalija Czurkina na temat Bandery w ONZ (2 minucie 45 sek):


4. Zacharowa odniosła się do słów Macierewicza nt. Rzezi Wołyńskiej

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa odniosła się do słów Ministra Obrony Narodowej Polski Antoniego Macierewicza na temat Rzezi Wołyńskiej.

Wczoraj Macierewicz, znany ze swoich antyrosyjskich wypowiedzi, oświadczył, że to Rosja „popchnęła” Ukraińców do ludobójstwa Polaków, „wykorzystując” ukraińskich nacjonalistów.

Ludobójstwo w Krzemieńcu© Sputnik. Alexey Vitvitsky

„Zaplanowane ludobójstwo” – Jarosław Kaczyński w 73. rocznicę rzezi na Wołyniu

Na swoim profilu na Facebooku Zacharowa prosi Warszawę, by wyjaśniła, „czy minister przedstawił oficjalną pozycję Polski, czy swoją własną, a także czy istnieją jakieś wydarzenia historyczne bądź katastrofy naturalne, o których wywołanie Rosja nie jest posądzana”.

„Czy nie ma niebezpieczeństwa, że dając milczące przyzwolenie na tego typu szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze staczają się niepostrzeżenie od codziennej rusofobii do rozpalania nienawiści narodowościowej?” — pisze rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Za: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160713/3435815/Zacharowa-Rzez-Wolynska.html

 3. Tureckie media rządowe zupełnie niespodziewanie oskarżyły Ukrainę o wspieranie „terrorystycznej organizacji” Fetullaha Gulena – przebywającego na emigracji w USA tureckiego kaznodziei, któremu władze w Ankarze przypisują przygotowanie niedawnej próby zamachu stanu w Turcji. Jak twierdzi turecka agencja prasowa Anatolia, „terrorystyczna organizacja Gulena FETO kontynuuje swoją działalność na Ukrainie w dziedzinie edukacji, kultury i środków masowego przekazu” już od czasu rozpadu ZSRR i stworzyła tam całą swoją sieć.

Za:  http://reporters.pl/1537/od-przyjazni-do-wrogosci-ue-wyrzuca-turcje-a-turcja-w-amoku-oskarza-ukraine/

4.  Tymczasem przeciek z oficjalnej strony Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki pokazuje, że głównymi sprawcami tego co się dzieje aktualnie na Ukrainie są sfery finansowe. Na stronie Prezydenta pojawiła się zgłoszona do niego oficjalna petycja z apelem o uznanie Międzynarodowego Funduszu Walutowego za Organizację terrorystyczną i każdego kto z tą organizacją współpracuje za terrorystę.

Z tekstu apelu wynika, że jej autor oskarża MFW o bezpośredni wpływ na sytuację w kraju. Jego zdaniem, zaciągnięte kredyty będą spłacane kosztem „podniesienia wieku emerytalnego i oddania dochodowych  ukraińskich przedsiębiorstw pod jurysdykcje MFW”.

Chociaż władze Ukrainy wypuszczają różne „balony próbne” testowania nastrojów i reakcji politycznej, które są często szokujące brakiem realizmu politycznego, to ta informacja dopuszczona celowo z portalu Prezydenta odnośnie  MFW jako agendy żydo-banksterów jest jak raz prawdziwa.

Źródło: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160731/3605587/ukraina-mfw-organizacja-terrorystyczna.html

5. PODSUMOWUJĄC: Po przełomowej Uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej uznającej dzień 11 lipca – „Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej”, która otwiera postępowanie prawne w tej sprawie – odpowiedź oficjalnych przedstawicieli rządu ukraińskiego była następująca:

  • Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca publicznie oskarżył Polaków o dokonanie ludobójstwa na Ukraińcach.
  • ukraiński doradca rządowy Ołeksij Kurinnyj związany z nacjonalistyczną Partią Swoboda zapowiedział rozpoczęcie w Radzie Najwyższej prac nad ustawą o roszczeniach terytorialnych wobec Polski.
  • W Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji upamiętniającej – jak to określono – „ofiary ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951″. Jej autorem jest niezrzeszony deputowany Ołeh Musij.

Więcej na ten temat na linku: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polakow-o-ludobojstwo/

Rezolucja Rosyjskiej Dumy o uznaniu  Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo bardzo wspiera uchwałę Polskiego Sejmu. Ale na tym nie koniec.

Prawdopodobnie wiele innych krajów w Europie uzna tę zbrodnię na Polakach za ludobójstwo. W pierwszej kolejności mogą uczynić to Słowacja i Czechy, do których obecny rząd Ukrainy ma także roszczenia terytorialne, w drugiej kolejności Węgry, którzy mają  roszczenia  do Rusi Zakarpackiej. Wszystkie te kraje są też zagrożone exodusem uchodźców z rozpadającej się Ukrainy pod rządami neo-żydo-banderowskiej oligarchii.

Ale mogą to zrobić też inne kraje europejskie, ponieważ obecna Ukraina jest przysłowiowym „ropiejącym wrzodem na ciele” Europy. Inny tekst na naszej stronie to omawia: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/per-rudling-tarik-amar-jared-mcbride-zmagania-ukrainy-z-przeszloscia-sa-rowniez-naszymi/

Jeśli tak się stanie, będzie to bezpośrednim oskarżeniem obecnego oligarchicznego neo-żydo-banderowskiego rządu Ukrainy i pośrednim oskarżeniem żydo-globalistów, którzy tym sterują. 

I stąd rodzi się pytanie jak będą się zachowywać polskie władze rządzącego Prawa i Sprawiedliwości ? O ironio chodzi tu o SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Czy będą się zachowały tak samo jak przez 27 lat, a w skrajnym wydaniu jak Minister MON Macierewicz (powyżej), czy Minister MSZ Schetyna kilka lat temu na uroczystościach w Oświęcimiu, gdzie oświadczył, że to Ukraińcy wyzwalali ten obóz zagłady w 1945 r. ?

Czy może wspomniana Uchwała Sejmu RP jest symptomem „pójście po rozum do głowy” i nastąpi zmiana polityki wobec Ukrainy i całego Wschodu z Rosją na czele ?

Redakcja KIP

Wypowiedz się