Aleksander Dugin: Zamach stanu w Turcji i amerykańska dezinformacja

Wydarzenia w Turcji są elementem pogłębiającego się chaosu w aktualnym porządku świata i dlatego poniższe dwie wypowiedzi Aleksandra Dugina opublikowane na youtube z dni: 18 i 25 lipca 2016 r., należy rozpatrywać w połączeniu  z wypowiedziami  Benjamina Fulforda z dni 19 i 25 lipca 2016 r. zarysowującymi szeroki globalny układ ścierających się wektorów sił na linku: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/chaos-jest-wszedzie-poniewaz-aktualny-porzadek-swiata-nadal-utrzymuje-sie-w-zapasci-kiedy-nowa-era-sie-rozpoczyna/

Aleksander Dugin upraszcza wiele spraw np. że to jest rywalizacja między państwami, natomiast Fulford pokazuje mozaikę sił oddziaływujących wewnątrz państw np. amerykański Pentagon prowadzi na bliskim Wschodzie politykę wygaszania konfliktu. Natomiast finansowi banksterzy – właściciele Banku Rezerwy Federalnej, jako Banku Centralnego USA, z całą mafią chazarską, prowadzą zupełnie inną politykę w celu doprowadzenia do III Wojny Światowej. Jej kandydatką na Prezydenta USA jest Hilary Clinton.

Nieudany zamach w Turcji przyśpieszy zmianę jej polityki w kierunku zbliżenia z Rosją, Chinami, Iranem, Egiptem i Syrią oraz najprawdopodobniej wyjście z NATO. Chociaż samemu Prezydentowi Erdoganowi trudno ufać m.in. za jego związki z Mossadem i Chazarami to jednak próba jego usunięcia przez wymienionych, mocno zmieniły jego politykę w kierunku rozluźnienia związków z Zachodem i rządzącymi nim banksterami. Prezydent Erdogan wcześniej oficjalnie listownie przeprosił Prezydenta Putina za zestrzelenie samolotu rosyjskiego przez Turków w ubiegłym roku. Planowane po tym liście spotkanie z Putinem i zapowiedź  wymiany wielu dowódców na najwyższych stanowiskach w armii tureckiej, prawdopodobnie przyśpieszyły zamach.

Próba puczu w Turcji i zabicie dziennikarza Seremeta na Ukrainie wywołały popłoch wśród rządzącej Ukrainą oligarchii neo-żydo-banderowskiej, ale także wśród rządzących Polską POPiS-wych sojuszników tego rządu u naszego wschodniego sąsiada. Mówi o tym m.in. fragment z poniższego linku: „byłego premiera Jaceniuka na Ukrainie już dawno nie ma, wyjazdy mogą mieć związek z wydarzeniami w Turcji, Ukraina liczyła na powstanie osi szaleńców Kijów-Ankara-Tbilisi-Warszawa. Ankara raczej wypadła z tej układanki”.
http://www.politnavigator.net/prezident-poroshenko-tajjno-pokinul-ukrainu.html

Polecamy  analizę obu tekstów.

Redakcja KIP

Wskazówki Dugina: zamach stanu w Turcji – z dnia 21 lipca 2016

Dugin’s guideline: coup d’ état in Turkey

https://youtu.be/R-ovPBx5BUs

Przekład z języka angielskiego:

Pozdrawiam, oglądacie ‚Wskazówki Dugina’. W końcu zeszłego tygodnia miała miejsce zdławiona próba zamachu stanu w Turcji. Tak się złożyło, że w piątek, 15 lipca, uczestniczyłem w programie Tsargrad TV w Ankarze, poświęconym zamachowi terrorystycznemu w Nicei. Kto mógł przypuszczać, że za kilka godzin zacznie się przewrót?

DuginAleksander Dugin (ur. 1962r.)

Ze względu na moją wizytę w Turcji miałem okazję spotkać się z wieloma tureckimi politykami, w tym z prezydentem Ankary Ibrahimem Melihem Gokcekiem. Dlatego mam czytelny obraz sytuacji politycznej w Turcji w przeddzień puczu. To właśnie Gokcek, osoba zbliżona do prezydenta Erdogana, powiedział mi o istnieniu w Turcji równoległej administracji państwowej, równoległym państwie, po turecku ‚devlet’, które sekta Gülena założyła w Turcji. Sekta ta ma centralę w Ameryce, w Pensylwanii, skąd zarządzana jest sieć agentów wpływu, którzy przeniknęli przez tureckie społeczeństwo. Melih Gokcek ujawnił, że odkrył to już jakiś czas temu, później okazało się, że ta struktura – zarządzana przez CIA – działa pod przykrywką programów charytatywnych.

Co więcej, Melih Gokcek powiedział mi w prywatnej rozmowie, co potwierdził publiczne po rozpoczęciu puczu, że to właśnie sekta Fethullaha Gülena stała za zestrzeleniem rosyjskiego samolotu i zamordowaniem jego pilota. Celem Ameryki było wplątanie Turcji i Rosji w konflikt, zanim obydwie strony zaczną to rozumieć. Samolot Su-24 i śmierć pilota były narzędziem geopolitycznej intrygi. W międzyczasie Amerykanie zrozumieli, że pozycja Erdogana, którego chcieli zastąpić jego protegowanym Davutoglu, stanie się chwiejna na skutek bojkotu Rosji. Dwie siły powstały w Turcji, kemaliści, patrioci dążący do odnowienia relacji z Rosją i do skłonienia Erdogana do złożenia przeprosin oraz sekta Gülena i inne czysto pro-amerykańskie struktury, które chciały zrobić wszystko dla storpedowania zbliżenia z Rosją.

Kiedy Melih Gokcek i ja żegnaliśmy się dwie godziny przed puczem, powiedział mi: Nie doceniliśmy zakresu władzy równoległego państwa, założonego przez Amerykanów i stronników Gülena w Turcji. To nasz błąd. Ale teraz to chcemy naprawić, pierwszym krokiem jest zbliżenie z Moskwą”.

Turcja 9Armia turecka

Kiedy czekałem na swój lot do Moskwy w porcie lotniczym w Ankarze, usłyszałem strzały i wybuchy. Port został zamknięty przez żołnierzy, a loty odwołane. Rozchodziły się pogłoski o zamachu stanu, mówiono, że wojsko powstało przeciwko Erdoganowi. Dla mnie było oczywistym, że amerykańscy agenci średniego szczebla, lecz dość wpływowi w armii, sieć Fethullaha Gülena, wybrała siłowe rozwiązanie. To była ostatnia szansa, aby usunąć Erdogana, który z poparciem kemalistów zamierzał zerwać sojusz z Waszyngtonem i zwrócić się w stronę Eurazji, do Moskwy. Wielu tureckich polityków powiedziało mi, że Turcja poważnie rozważała wyjście z NATO i zbliżenie z Moskwą w dziedzinie bezpieczeństwa, dlatego amerykańscy agenci mieli tylko jedno wyjście: zamach stanu. To właśnie chciały osiągnąć siły proamerykańskie.

Niepewność trwała całą noc, ale nad ranem patriotyczne siły Turcji zdławiły bunt. To, co wcześniej był plotką, zostało publicznie ujawnione nie tylko przez prezydenta Ankary czy premiera, ale i samego Erdogana: pucz rozpoczęły te same siły, które zestrzeliły rosyjski samolot. Nic osobistego, to tylko państwo w państwie.

Teraz już nic nie może przeszkodzić Turcji w opuszczeniu NATO, nawiązaniu bliższych relacji z Rosją i zerwaniu z tymi, którzy chcieli obalić konstytucyjny rząd. “W kierunku osi Moskwa-Ankara” – taki był tytuł mojej książki wydanej w Turcji dziesięć lat temu. Wtedy jednak wyszedłem zbytnio naprzód. Teraz otoczenie dojrzało do tego strategicznego rozwiązania.

Do widzenia, oglądaliście pro-tureckie ‚Wskazówki Dugina’.

Przez stulecia Rosja i Turcja były przeciwnikami i uniemożliwiały sobie nawzajem osiągnięcie swoich strategicznych celów. Stąd liczne wojny. Jeśli jednak przyjmiemy wspólną strategię, możemy rozwiązać swoje problemy wspólnie w ramach partnerstwa strategicznego. Takie rozwiązanie postulował wielki rosyjski filozof, słowianofil Konstantin Leontiew.
http://katehon.com/directives/coup-d-etat-turkey
Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

 

Aleksander Dugin: Turecki przewrót i amerykańska dezinformacja – z dnia 27.07.2016.
Dugin’s guideline – The Turkish coup and American disinformation

https://youtu.be/AmE5NMDsRsI
Przekład z języka angielskiego:

Pozdrawiam, oglądacie ‚Wskazówki Dugina’. Wydarzenia związane z nieudanym amerykańskim przewrotem w Turcji nadal znajdują się w centrum uwagi. Wydarzenie o tak wielkiej skali wymaga nowego spojrzenia.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest jasne: Amerykanie wraz ze swoimi agentami wpływu, przewidując zbliżenie Ankary z Moskwą, przeprowadzili pucz. Nie udał się. Okazało się, że Amerykanie ze swoimi tureckimi zwolennikami byli odpowiedzialni za zestrzelenie przez tureckie siły powietrzne rosyjskiego samolotu i zastrzelenie pilota przez islamistów. Po stłumieniu buntu Erdogan otwarcie ogłosił, że jeden z liderów puczu, generał Akin Ozturk, był odpowiedzialny między innymi za współpracę z Izraelem. Poza tym inni generałowie sił powietrznych zostali uznani za prowokatorów, w tym generał Huduti Adem Avni Angun, bezpośrednio podporządkowany Waszyngtonowi.

Turcja 10

Przedstawmy fakty: sieć amerykańskich agentów wpływu w tureckim wojsku istnieje na skutek uczestnictwa kraju w NATO. Siatka ta jest szczególnie aktywna w lotnictwie, które jest tradycyjnie najbardziej zintegrowane w NATO. Są powiązani z sektą, prowadzoną przez Fethullaha Gulena, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, utrzymującego bliskie stosunki z Hillary Clinton.

A więc to amerykańscy agenci w Turcji zestrzelili rosyjski bombowiec, ukryli fakt próby porozumienia przez pilota i wprowadzili w błąd Erdogana. Kiedy ich gra miała zostać ujawniona, to przeprowadzili próbę zamachu stanu na zlecenie swoich atlantyckich dysponentów. Przewrót został zdławiony, Erdogan został pozbawiony złudzeń i praktycznie jest skazany na rozwód ze Stanami Zjednoczonymi i wystąpienie z NATO. Kerry, przewidując taki nieuchronny rozwój zdarzeń, próbuje zachować twarz i deklaruje, że Turcja wystąpi z NATO, tworząc wrażenie że jest to przynajmniej częściowo inicjatywa Waszyngtonu. W takim przypadku logicznym się wydaje poszukiwanie nowych kontaktów z Rosją, Chinami i Iranem. I to właśnie robi Erdogan. Nigdy więcej UE i NATO. Świat wielobiegunowy i koniec amerykańskiej hegemonii.

NATO 3

Przed nami ciągle wojna hybrydowa. Pierwszą dezinformacją rozpuszczaną przez Amerykanów jest plotka, jakoby pucz został zorganizowany przez Erdogana. Typowo amerykańska zagrywka. Zorganizowali przewrót, ten się nie udał, więc zrzucają winę na Erdogana za to, co schrzanili. Co więcej, to żałosne kłamstwo jest ślepo powtarzane przez światowe media.

Brytyjski ‚Guardian’ 16 lipca przedstawił opinię Fethullaha Gulena, że przewrót został zorganizowany przez Erdogana. Michael Rubin 15 lipca w artykule w ‚Foreign Policy’ napisał, że „Erdogan nie może za przewrót winić nikogo poza sobą”. Pomniejsze media, jak ‚Arbeu Report’ mówią, że „wczorajszy pucz nie był skierowany przeciwko rządowi Erdogana, lecz był przewrotem Erdogana przeciwko świeckiej Europie”.

‚Fox News’ 19 lipca twierdził, że Erdogan zorganizował pseudo-pucz i obwinił o to Gulena. Gulen powiedział reporterom w niedzielę: „Istnieje możliwość, że przewrót był inscenizacją”. Tuż po przewrocie były urzędnik Pentagonu Michael Maloof powiedział, że Erdogan przeprowadził go sam, aby osłabić armię. ‚Jerusalem Post’ napisał nawet, że próba zamachu stanu w Turcji przypomina operację pod fałszywą flagą.

Masy ekspertów w mediach promują złośliwą plotkę, że to Erdogan zorganizował wszystko sam, ponieważ w innym przypadku nie mógłby przeprowadzić takiej czystki. Ale te same media jednomyślnie w trakcie pierwszych godzin puczu twierdziły, że Erdogan uciekł i szuka azylu w Rosji, że wszystkie tureckie media są już pod kontrolą wojska, a rząd został aresztowany. Zamach stanu się nie udał i amerykańska agentura, jakby nigdy nic, nadal prowadzi swoją walkę ze zdrowym rozsądkiem.

Wszystkiego najlepszego, oglądaliście ‚Wskazówki Dugina’ o amerykańskiej dezinformacji w sprawie przewrotu w Turcji.
http://katehon.com/directives/turkish-coup-and-american-disinformation

Przetłumaczył: Mariusz B.

Opublikowano za:

http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/27/co-sie-dzieje-w-turcji-27-07-2016/

http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/21/aleksander-dugin-o-wydarzeniach-w-turcji-21-07-2016/

Wypowiedz się