Machinacje Wall Street – film dokumentalny

Bankierzy - obraz działaniaDziałalność rynków finansowych na przykładzie Wall Street, jest narzędziem do okradania zwykłych ludzi przez bogaty 1 promil społeczeństwa pod przywództwem kilkudziesięciu rodzin banksterskich i królewskich ( chociaż o ostatnich się nie mówi – są w głębokim cieniu). Mafia znana powszechnie, to są małe dopiero raczkujące dzieci, wobec tych złodziei i zbrodniarzy.

Anegdota:  Blisko wiek temu wybitny pisarz amerykański Scott Fitzgerald zapytał  także znanego pisarza Ernesta Hemingwaya: czy wiesz czym się różnią zwykli ludzie od oligarchów ? Na to  Ernest Hemingway odpowiedział, że oligarchowie są niewyobrażalnie, bajecznie bogaci. Na to Scott Fitzgerald: to nie jest najistotniejsza różnica, najważniejszą różnicą jest system wartości, który u oligarchów jest odwrotnością – przeciwstawną do systemu wartości zwykłych ludzi.

Ten film dokumentuje jak oligarchowie rządzący rynkami finansowymi, kreacją pieniądza, w tym kredytowego, okradają ludzi na całym świecie, powodują wojny, finansując obie strony konfliktu. Taki system władzy, będący połączeniem kapitalizmu z demonokracją, może istnieć, gdyż ci nieliczni oligarchowie mają do pomocy w zniewalaniu społeczeństw – usłużnych janczarów, którzy stanowią  2-3 procent społeczeństw, w tym wielu z: polityków krajowych i międzynarodowych, policji, sędziów, prokuratorów, oficerów armii, służb skarbowych, utytułowanych nauczycieli akademickich itd.

Redakcja KIP

Wypowiedz się