Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzyły ich słowa Kukiza

Żydzi

Przedstawiciele Żydów w Polsce mają zadziwiającą skłonność do ciągłego wtrącania się w nie swoje sprawy. Tym razem Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP nie spodobała się wypowiedź Pawła Kukiza.

George Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego – powiedział Kukiz w niedzielnym programie Moniki Olejnik w Radiu Zet.

Ta wypowiedź zbulwersowała Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. Na portalu Jewish.org.pl opublikowano nawet specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Po raz pierwszy po demokratycznych wyborach ’89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki. Ostatnia wypowiedź Pawła Kukiza wstrząsnęła środowiskiem polskich Żydów. Po drugiej wojnie światowej i wydarzeniach z marca ’68 roku nasza społeczność w Polsce jest bardzo mała, ale z całą stanowczością będziemy protestować przeciwko takim jawnie antysemickim wypowiedziom. Są one nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale i poczuciem przyzwoitości – czytamy w dokumencie.

Żydzi chcą, by stanowczą reakcję w tej sprawie podjęła premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Oczekujemy, że polskie władze nie będą milczeć i stanowczo potępią ekstremistyczne, antysemickie wypowiedzi – apelują autorzy apelu.

Ten materiał można by rozwinąć o poniższe wątki. Tematu rozprawy z Żydami nie unikniemy, ale trzeba to zrobić mądrze i być przygotowanym na dłuższą wojenkę.

Co o tym sądzisz? Marek

Tu można by załączyć listę Żydów zasiadających w Sejmie, Senacie, Rządzie RP, mediach i innych eksponowanych stanowiskach. Jeśli Żydzi to taka mała społeczność to skąd tak liczna reprezentacja we władzach państwa gdzie są tylko nieliczną mniejszością?

Warto by też pokazać jakie to zasługi wnieśli w nasze, polskie życie.

Swoją drogą wyjaśnienia wymaga też termin „antysemityzm”, tak często przywoływany ale w znaczeniu, które nijak się ma do faktów. To ewidentne stawianie się ponad prawem do uzasadnionej krytyki.

Opublikowano za: http://parezja.pl/zydzi-znow-wtracaja-sie-polskie-sprawy-oburzyly-ich-slowa-kukiza/

„Belfast Telegraph”: Polacy nie mogą zaprzeczać, że odegrali swoją rolę w Auschwitz

OświęcimPo raz kolejny światowe media oskarżyły Polaków o antysemityzm. Tym razem zrobił to brytyjski „Belfast Telegraph” insynuując Polakom „odegranie swojej roli w Auschwitz”.

Dr Kevin McCarthy pisze na łamach „BT”, że:

Polska, ze swoim głęboko zakorzenionym antysemityzmem była jedynym krajem pod kontrolą Niemiec, który zaakceptowałby zaistnienie takiego centrum eksterminacji.

Zdaniem autora „Polacy nie mogą zaprzeczyć, że odegrali swoją rolę w tragedii Auschwitz”. To nie wszystko. W dalszej części artykułu możemy przeczytać:

W rzeczy samej, antysemityzm był historycznie tak mocno wrośnięty w Polsce, że 4 lipca 1946 roku, zaledwie 16 miesięcy po wyzwoleniu obozu Auschwitz, rozwścieczona polska społeczność w Kielcach rozpoczęła serię brutalnych pogromów. W mieście zamordowanych zostało 50 osób ocalałych z Holocaustu.

Zdaniem McCarthy’ego Niemcy wybrali na budowę obozów właśnie Polskę, ze względu na nasze „wrodzone antysemickie poglądy na świat”. „Choć może to być przykre dla współczesnych Polaków, nie można temu zaprzeczyć” – dodaje autor.

Jak podaje serwis polishexpress.co.uk, protest przeciwko autorowi oraz wydawcy tekstu w “Belfast Telegraph” koordynuje Jan Niechwiadowicz – Polak wyróżniony przez polskie MSZ za walkę o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej.

Opublikowano za: http://parezja.pl/belfast-telegraph-polacy-nie-moga-zaprzeczac-ze-odegrali-swoja-role-auschwitz/

Wypowiedz się