O Rosji, wojnie, Polsce – inaczej niż „rosyjscy patrioci i eksperci”

Stowarzyszenie WPS. Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Z prof. Aleksandrem Duginem rozmawia Mateusz Piskorski„Korzenie nowego rosyjskiego faszyzmu” – pod takim właśnie tytułem powyższa ilustracja zamieszczona została w żydowskiej „Krytyce Politycznej” – https://krytykapolityczna.pl/swiat/faszyzm-rosja-adam-pomorski/

———

O całym szeregu kwestii, w tym tych o Polsce, która to (Polska) według polskojęzycznych mediów dla dzisiejszego gościa „nie ma prawa istnieć” – z prof. Aleksandrem Duginem rozmawia Mateusz Piskorski.

https://www.youtube.com/embed/WyEXKnlCW5I

Co prawda nie było to tematem wywiadu M.Piskorskiego z prof. A.Duginem, ale warto zatrzymać się przez chwilę na rzeczywistych przyczynach polsko-rosyjskiej wrogości. Otóż jest ona rezultatem podboju Słowian Zachodnich przez Rzymską Kurię i narzucenia nam rzymskiego żydo-chrześcijaństwa, schizmatyckiego względem żydo-chrześcijaństwa wschodnio-bizantyjskiego (prawosławnego) – ilustracje poniżej.

I właśnie to rozbicie Słowian na Wschodnich i Zachodnich, uzależnienie władców I RP od żydo-chrześcijańskiego, potem żydo-katolickiego, Rzymu i uczynienie z I RP zbrojnego ramienia rzymskich pontyfików – sławetne przedmurze chrześcijaństwa” – w dziele ewangelizacji Rosji, czyli wymuszenia przejścia z prawosławia na katolicyzm, co zwiększyłoby finansowe dochody Rzymu, legło u pierwotnych przyczyn upadku polskiej państwowości i wzrostu wrogości, a z czasem nienawiści, Polaków wobec Rosji. I do dnia dzisiejszego nic w tej kwestii nie uległo zmianie, ponieważ polityka ewangelizacyjna Rzymu, dzisiaj Watykanu, ma stały wschodni kierunek podboju.

I tak jak słusznie twierdzi prof. A.Dugin, że zachodni liberał może tolerować Rosjanina tylko, jeśli ten przyjmie te same zachodnie wartości, a jeśli nie to należy go zabić, tak identyczną, bezalternatywną politykę wyznaje Rzymska Kuria – w końcu to także polityczny podmiot całej zachodniej polityki i ideologii.

Wydaje się, że jedynym wyjściem dla Słowian Zachodnich i Wschodnich byłoby odrzucenie obydwu żydowskich, schizmatyckich względem judaizmu religii, katolicyzmu i prawosławia.

Jednak dla Słowian Wschodnich byłby to poważny, polityczny błąd, ponieważ ich religia stanowi dla nich czynnik integrujący przed imperialnym, tzw. liberalnym – w rzeczywistości totalitarnym, faszystowskim i dogmatycznym -, Zachodem, w przeciwieństwie do katolicyzmu, który nie stanowi dla Słowian Zachodnich jakiegokolwiek czynnika integrującego w obronie przed zachodnią degeneracją słowiańskich społeczeństw i ich kultur, a wręcz tę obronę świadomie osłabia.

Dariusz Kosiur

Wybrane komentarze

ikulalibal31czwartek, 30 maja 2024, 20:53:07

A o słynnej rubryce 5 w radzieckim paszporcie

intelektualny inwalida słyszał?
Musiał słyszeć bo był to powód oskarżeń o rasizm.
Że niby wpisywanie narodowości do dokumentów stygmatyzuje czy coś.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%8F%D1%82%D0%B0%D1%8F_%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B0

rumpelsiltskin00piątek, 31 maja 2024, 14:21:47

Mam małe pytanko

Wszyscy są “skądś”, tylko ci Słowianie zdaje się, że spadli z nieba, bo jak już podobno skądś pochodzą, to z tak daleka, że w żadnym razie nie powinni być białymi ludźmi…

Skąd w takim razie pochodzą Słowianie, w tym Polacy, skoro wszyscy zamieszkują “cudze” tereny? Wie może ktoś, skąd wzięli się Ugrofinowie tam gdzie się znaleźli (od północnego Bałtyku do Uralu), bo może to oni wyparli kiedyś Słowian, po czym nastąpił zwrot akcji w drugą stronę? Czy może już takimi szczegółami nikt się nie zajmuje?

rumpelsiltskin00piątek, 31 maja 2024, 16:16:06

Z tego można odczytywać,

że Słowianie to autochtoni, a inne ludy nieco ich tylko “ubogaciły”. Na zdrowy rozum to jest już bliższe prawdy niż inne teorie.

Kiedyś czytałem informację, dość dawno, więc trudno będzie ją odnaleźć w sieci, ale była podana na portalu typu Wirtualna Polska, a nie na jakichś portalach śledzących spiski dziejowe. Wynikało z niej, że polscy genetycy przebadali Polaków pod kątem genetycznym, a wnioski, które przedstawili były dość rewolucyjne. Otóż twierdzili oni, że Słowianie Zachodni i Wschodni to nie są dwie grupy etniczne, a jedna, Drugą informacja była taka, że Polacy zamieszkują obecne tereny Polski od co najmniej 4 tys. lat, a możliwe że znacznie dłużej (10 tys. lat), tylko żeby tego dowieść trzeba by pogłębić badania w tym kierunku. Od tamtej pory nie słyszałem, żeby ktoś tego rodzaju badania prowadził, czy kontynuował.

Maur00piątek, 31 maja 2024, 10:23:52

Dugina sekują za jego cień zrozumienia i sympatię do Polski.

Wcale mnie to nie dziwi.
Obejrzałem cały wywiad. O ile rozumiem całe przesłanie Dugina, o tyle nie bardzo widzę możliwości w duchu przez niego propagowanym.
===
Obecne elity Rosji za nic nie zrezygnują ze swoich liberalnych skłonności. W końcu dzięki takiemu podejściu wycisnęli z Rosjan swoje miliardy $. Ulokowali je tu i tam, często na zachodzie, tam też poinwestowali w swoje potomstwo i zwielokrotnili rzesze nierobów ze swojego pomiotu. Teraz cały swój wysiłek skierują na obronę swojego statusu i zrobią wszystko, by jakaś rewolucja społeczna nie odebrała im ich łupów. W tym celu sprzymierzą się z każdym. Bazę wyjściową już mają u siebie. Bazę łączników. W bankach, gospodarce i polityce.

Przecież oni nie robią niczego sensownego dla poprawy bytu swojego społeczeństwa. Robią dokładnie to samo co na zachodzie. Bardziej patrzą jak społeczeństwo trzymać skutecznie za pysk, niż jak wprowadzić skuteczne mechanizmy pozwalające na poprawę bytu tegoż społeczeństwa. Stosują te same mechanizmy socjotechniki. Więcej w tym działań PR -owych niż faktycznych . Wystarczy spojrzeć na plany społeczne z ostatnich kilku lat. Żaden nie zrealizowany, wszystkie rolowane na późniejsze terminy.

Oczywiście dostrzegam jaskółki postępu. To jednak nie rokuje sensownie dla Rosjan. To tylko wyjątki od reguły.
===
N.b. dostrzegam postępującą prymitywizację języka żołnierzy SZ FR na froncie w grupach szturmowych. Już nie widać żołnierzy z clipów MSM przekazujących informację dość bezstronnym językiem i zachowaniem form grzecznościowych. Jeżeli tu upada kultura, to przeniesie się i na resztę społeczeństwa.

Rzeczpospolita10piątek, 31 maja 2024, 19:42:15

“Dugina sekują za jego (…) sympatię do Polski”

Myślę, że nie za to. Mają zdecydowanie ważniejszy powód: Dugin dość otwarcie mówi o raku pasożytującym na organizmie Rosji, jakim są “liberalne” (czyli żydowskie) elity gospodarcze Rosji, które siłą rzeczy mają przełożenie na władze Rosji.

Natomiast smutkiem napawa fakt polskiej rusofobii (ale tę przynajmniej na Neon24.pl możemy objaśniać i analizować jej przyczyny) oraz rosnącej wśród Rosjan niechęci do Polski, na którą nie mamy żadnego wpływu, a i jej przyczyn nie jesteśmy w stanie objaśniać Rosjanom.
A przecież za obydwa zjawiska odpowiadają wżarte w słowiańskie mózgi żydowskie religie chrześcijańskie, katolicyzm i prawosławie oraz istniejące w Polsce i w Rosji żydowskie V kolumny. I w naszych obydwu krajach występują związane z systemami władzy siły pieczołowicie dbające o to, żeby Polak i Rosjanin nie mieli ze sobą kontaktu, żeby nie pojawiła się jakakolwiek polityczna platforma bazująca na słowiańskiej tożsamości i wspólnocie. Dlatego nie zdziwiłem się kiedyś i nie dziwię się dzisiaj, że 2016r. w Moskwie, w agencji TASS, mojemu koledze, Pawłowi Ziemińskiemu wyłączono telewizyjny przekaz po słowach zaczynających jego wystąpienie: “Rosjanom w Rosji może się wydawać, że w Polsce rządzą Polacy …”.

Maur00sobota, 1 czerwca 2024, 08:04:44

Oczywiście to nie jest główny powód.

Tego sekowania Dugina. On jest eksponowany niejako przy okazji. Na zasadzie: …”patrzcie! Polska na czele zachodu nas postponuje każdego dnia, a ten tu mówi, że ich rozumie! No jak to tak?!”…
===
Polacy nie odrobili lekcji z historii współczesnej. Niestety. I nie zanosi się na to, że kiedykolwiek odrobią te zaległe lekcje. A jest wielce pouczająca lekcja walki Natolina z Puławską, czyli chamów z żydami, o władzę nad Polską. Ostatnią fazą tej walki była rzekomo wymuszona emigracja żydostwa z Polski w 1968 roku. Nie całego, na nasze nieszczęście, bo pozostali chwilowo przyczajeni, by zacząć dywersję od środka. Wówczas Gomułka zawzięcie chronił ich przed szubienicą. Dzisiaj i szubienice zdemontowane i prawo do szubienic zdemontowane.
Teraz mści się ta nieodrobiona lekcja historii. Mści się na każdym, każdego dnia i będzie tylko gorzej. Mści się w rachunkach za życie. Mści się w przepisach “Polskiego Ładu” i Zielonego Ładu. Mści się 60% podatkiem w cenie EE na rzecz CWK, znaczy żydostwa EU. Mści się zniewoleniem gorszym niż za PRL. Mści się dezintegracją społeczną i zatratą ducha wspólnoty narodowej.
Nie tylko u nas.

rumpelsiltskin20piątek, 31 maja 2024, 12:43:04

Bardzo dobry wywiad

Teraz przynajmniej wiem, o co Duginowi chodzi i jaka jest jego koncepcja cywilizacji. Powiem szczerze, że podoba mi się i chciałbym doczekać świata, w którym ta koncepcja stanie się rzeczywistością.

Jeżeli Rosja ma się rozwijać zgodnie z ideą Dugina, to tylko przyklasnąć. Świat wielobiegunowy jest lepszy niż jednobiegunowy, tak jak wolna konkurencja jest lepsza od monopolu.

Opublikowano za: https://wps-neon24-pl.neon24.net/post/176402,o-rosji-wojnie-polsce-inaczej-niz-rosyjscy-patrioci-i-eksperci

Comments

 1. jedensam says:

  KONTROWERSYJNE?
  “Wiem, że mi nie wierzycie w fakt, że tzw. Syjoniści z grup A-Bra/h/m i Rusa
  to wygnani przez swoich braci, za niegodne uczynki Słowianie “……
  https://ligaswiata.blogspot.com/2016/03/wygnani-sowianie-grupa-brahm-i-grupa.html

  • adamd says:

   “Tłumaczę wam od wielu, wielu lat, że wolny człowiek to indywidualista i wolnomyśliciel, który nie podpiera się ideą religii, partii, kłamstwa i zabobonu.
   Tora, jest w 80% przekładem pism mistycznych Słowian, o czym doskonale wie Watykan, który przez ponad 1300 lat niszczył, konfiskował wszystkie kluczowe dla kultury Słowian przekazy piśmienne. Nie mówię tu o czasach upadku Słowian, ale o ich zakamuflowanym złotym okresie – okresie tworzenia nowego świata. ”

   Dydymus, (niestety RIP) jedyny człowiek którego czytałem bez zastrzeżeń w to co przedstawiał na swojej stronie.
   Trudne przemyślenia, ogromna wiedza z wszystkich dziedzin nauki i strona internetowa.. nie dla ubogich duchem.

   https://wojciechdydymusdydymski.wordpress.com

Wypowiedz się