Ekskluzywny: USS Dwight Eisenhower trafiony pociskami hipersonicznymi – rosyjski odwet za trafienie radarem strategicznym

Rzecznik jemeńskiej armii powiedział, że siły zbrojne tego kraju zaatakowały amerykański lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower na Morzu Czerwonym w odpowiedzi na śmiertelne nocne ataki Ameryki na ten arabski kraj.

Autor: Jonas E. Alexis, starszy redaktor -2 czerwca 2024 r


VT potępia czystki etniczne Palestyńczyków przez USA/Izrael280 MILIARDÓW DOLARÓW AMERYKAŃSKICH PODATNIKÓW ZAINWESTOWANYCH od 1948 roku w amerykańsko-izraelską operację czystek etnicznych i okupacji; 150 mld USD bezpośredniej “pomocy” i 130 mld USD w kontraktach
“ofensywnych” Źródło: Ambasada Izraela w Waszyngtonie i Departament Stanu USA.


Obejrzyj cały film, zobacz samoloty eksplodujące na pokładzie (Bomba Prawdy)

Rzecznik jemeńskiej armii powiedział, że siły zbrojne tego kraju zaatakowały amerykański lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower na Morzu Czerwonym w odpowiedzi na śmiertelne nocne ataki Ameryki na ten arabski kraj.

https://i0.wp.com/www.theinteldrop.org/wp-content/uploads/2024/06/Pixieland-59033-1.jpg?resize=1024%2C647&ssl=1

“Siły rakietowe i morskie jemeńskich sił zbrojnych przeprowadziły wspólną operację wojskową wymierzoną w amerykański lotniskowiec “Eisenhower” na Morzu Czerwonym” – powiedział Yahya Saree w oświadczeniu telewizyjnym.

“Operacja została przeprowadzona przy użyciu wielu skrzydlatych i balistycznych pocisków, trafienie było celne i bezpośrednie, dzięki Allahowi” – dodał.

Saree powiedział, że była to odpowiedź na ataki powietrzne USA i Wielkiej Brytanii na kilka celów w całym kraju arabskim, które, jak powiedział, były wymierzone w ludność cywilną w “rażącym pogwałceniu wszystkich praw międzynarodowych i pełnoprawnej zbrodni wojennej”.

Amerykańskie i brytyjskie samoloty bojowe zaatakowały stolicę Jemenu, Sanę, a także gubernatorstwa Hudajda i Taiz.

Jemeńscy urzędnicy twierdzą, że ataki na Hudajdę były wymierzone w budynek radia i placówkę straży przybrzeżnej oraz kilka statków handlowych, zabijając co najmniej 16 osób i raniąc 41 innych.

Jemeński rzecznik obiecał, że kraj nie zawaha się odpowiedzieć bezpośrednio na każdą nową agresję na terytoria jemeńskie i że będzie atakował wszystkie wrogie amerykańskie i brytyjskie cele na Morzu Czerwonym i Arabskim.

Jemeńskie Siły Zbrojne przeprowadziły liczne propalestyńskie ataki od 7 października, kiedy izraelski reżim rozpoczął wojnę w Strefie Gazy.

Amerykańskie i brytyjskie okręty wojenne przeprowadzają ataki na kraj Półwyspu Arabskiego, aby zmusić Jemen do zaprzestania operacji przeciwko statkom izraelskim lub zmierzającym w kierunku portów leżących na okupowanych terytoriach palestyńskich.

Jemen odpowiedział na te ataki, przeprowadzając ataki na amerykańskie i brytyjskie aktywa na Morzu Czerwonym i innych wodach w pobliżu Jemenu.

W czwartek jemeński przywódca Abdul-Malik al-Huti obiecał, że siły jemeńskie będą kontynuować operacje wojskowe i eskalować je “jakościowo i ilościowo” w celu wsparcia Palestyńczyków.

Wściekłość Jemeńczyków

Również w piątek ulice Sany, stolicy Jemenu, wypełniły się morzem ludzi wyrażających solidarność ze sprawą palestyńską i opowiadających się za trwałym wsparciem dla Strefy Gazy.

Uczestnicy wyrazili uznanie dla ostatnich działań jemeńskiego wojska przeciwko okrętom związanym z Izraelem, USA i Wielką Brytanią, zwłaszcza ataku sił jemeńskich na lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower.

Pośród pokazu flag jemeńskich i palestyńskich, demonstranci nieśli transparenty potępiające systematyczną eliminację narodu palestyńskiego przez siły amerykańskie i izraelskie.

Podobne wiece odbyły się w całym kraju arabskim, w tym w prowincjach Sa’ada, Ma’rib i Rayma.https://www.youtube.com/embed/06DOanwjHQI?start=25&feature=oembed

Trwające już 33 tygodnie z rzędu propalestyńskie demonstracje stały się regularnym wydarzeniem w Jemenie, rozpoczynając się wkrótce po rozpoczęciu przez Izrael wojny ze Strefą Gazy.

Jonas E. Alexis, starszy redaktor

Jonas E. Alexis ma dyplomy z matematyki i filozofii. Studiował pedagogikę na poziomie magisterskim. Do jego głównych zainteresowań należy polityka zagraniczna USA, historia konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz historia idei. Jest autorem książki Kevin MacDonald’s Metaphysical Failure: A Philosophical, Historycal, and Moral Critique of Evolutionary Psychology, Sociobiology, and Identity Politics. Uczy matematyki w Korei Południowej.

Opublikowano za: https://www.vtforeignpolicy.com/2024/06/exclusive-uss-dwight-eisenhower-hit-with-hypersonic-missiles-russian-retaliation-for-strategic-radar-hit/

Wypowiedz się