Czy USA porzucają syjonistyczny tonący statek w Izraelu?

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości wydał w styczniu orzeczenie, w którym stwierdził, że jest “prawdopodobne”, że siły izraelskie dopuściły się aktów ludobójstwa w Strefie Gazy.

Autor: Jonas E. Alexis, starszy redaktor -24 maja 2024 r


VT potępia czystki etniczne Palestyńczyków przez USA/Izrael280 MILIARDÓW DOLARÓW AMERYKAŃSKICH PODATNIKÓW ZAINWESTOWANYCH od 1948 roku w amerykańsko-izraelską operację czystek etnicznych i okupacji; 150 mld USD bezpośredniej “pomocy” i 130 mld USD w kontraktach “ofensywnych”

Źródło: Ambasada Izraela w Waszyngtonie i Departament Stanu USA.


Przez RT

USA oskarżają jednostki armii izraelskiej o łamanie praw człowieka

Rząd USA ustalił, że co najmniej pięć izraelskich jednostek bezpieczeństwa dopuściło się rażących naruszeń praw człowieka przed ostatnią wojną z Hamasem, ale Waszyngton nie planuje nałożenia sankcji ani ograniczenia pomocy wojskowej dla Zachodniej Jerozolimy.

Poniedziałkowe oświadczenie jest pierwszym przypadkiem, kiedy Waszyngton wysunął takie oskarżenia przeciwko izraelskim żołnierzom. Wszystkie zarzuty wynikają z incydentów, które miały miejsce na długo przed rozpoczęciem wojny między Izraelem a Hamasem w październiku ubiegłego roku. Większość incydentów miała miejsce na Zachodnim Brzegu Jordanu i żaden nie dotyczył Strefy Gazy.

Wszystkie jednostki izraelskie nadal kwalifikują się do amerykańskiej pomocy, pomimo prawa zabraniającego USA dostarczania broni lub innej pomocy grupom, które dopuściły się naruszeń praw człowieka. Administracja Bidena pozostaje w zgodzie z tzw. prawem Leahy’ego, ponieważ Izrael podjął działania przeciwko większości jednostek oskarżonych o wykroczenia, powiedział dziennikarzom w Waszyngtonie zastępca rzecznika Departamentu Stanu Vedant Patel, nie podając ich nazwy.

“Cztery z tych jednostek skutecznie usunęły te naruszenia, czego oczekujemy od partnerów” – powiedział. Jeśli chodzi o piątą jednostkę, rzecznik powiedział, że amerykańscy urzędnicy konsultują się ze swoimi izraelskimi odpowiednikami w sprawie rozwiązania problemu nadużyć. “Angażujemy się z nimi w proces i podejmiemy ostateczną decyzję, jeśli chodzi o tę jednostkę, gdy proces ten zostanie zakończony”.

Potencjalne sankcje USA wobec IDF "absurdalne" – Netanjahu

Czytaj więcej

Potencjalne sankcje USA wobec IDF “absurdalne” – Netanjahu

Departament Stanu nie podał żadnych informacji na temat działań podjętych przez izraelski rząd.

Zapytany, dlaczego departament czekał 10 dni z ujawnieniem swoich ustaleń przeciwko Izraelowi, Patel powołał się na “trwający proces”. Dodał: “Jeśli w którymkolwiek momencie okaże się, że działania naprawcze lub podobne rzeczy są niezgodne ze standardami, które znajdziemy, oczywiście nastąpi ograniczenie stosownej pomocy USA. Zamierzamy być administracją, która będzie przestrzegać przepisanych praw”.

Media donoszą, że nadużycia obejmowały “pozasądowe zabójstwa” izraelskiej policji granicznej, a także tortury i gwałty. Inny przypadek dotyczył starszego Amerykanina palestyńskiego pochodzenia, który zmarł po tym, jak został związany i zakneblowany w punkcie kontrolnym na Zachodnim Brzegu. Batalion biorący udział w tym incydencie, Netzah Yehuda, został sformowany w 1999 roku, aby pomieścić ultraortodoksyjnych Żydów i innych religijnych nacjonalistów w armii izraelskiej. W 2022 roku został przeniesiony na Wzgórza Golan z Zachodniego Brzegu.

Siły izraelskie znalazły się pod wzmożoną międzynarodową kontrolą w związku z obecnym konfliktem w Strefie Gazy, w którym według władz Gazy zginęło ponad 34 000 Palestyńczyków. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości wydał w styczniu orzeczenie, w którym stwierdził, że jest “prawdopodobne”, że siły izraelskie dopuściły się aktów ludobójstwa w Strefie Gazy.

Po doniesieniach, że sekretarz stanu USA Antony Blinken przygotowuje się do ogłoszenia sankcji w związku z naruszeniami praw popełnionymi przez Netzah Yehuda, premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że ukaranie sił Zachodniej Jerozolimy w czasie, gdy “walczą z terrorystycznymi potworami”, byłoby “szczytem absurdu”.

Jonas E. Alexis, starszy redaktor

Jonas E. Alexis ma dyplomy z matematyki i filozofii. Studiował pedagogikę na poziomie magisterskim. Do jego głównych zainteresowań należy polityka zagraniczna USA, historia konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz historia idei. Jest autorem książki Kevin MacDonald’s Metaphysical Failure: A Philosophical, Historycal, and Moral Critique of Evolutionary Psychology, Sociobiology, and Identity Politics. Uczy matematyki w Korei Południowej.

Najnowsze posty >>>
Archiwum Jonasa (2016-2022) >>>
Archiwum Jonasa (2004-2015) >>>

Opublikowano za: https://www.vtforeignpolicy.com/2024/05/is-the-us-abandoning-the-zionist-sinking-ship-in-israel/

Comments

 1. czystesale says:

  Mord jako forma żydowskiej kultury

  “Potencjalne sankcje USA wobec IDF “absurdalne” – Netanjahu”, Netanjahu wywodzący się z żydowskiego warszawskiego gangu Milejkowskich.

  Istotnie zarzucanie zbrodni żydom nie ma zbyt wiele sensu, gdyż to jest ich właściwa forma egzystencji od tysiącleci i główny element żydowskicje “cywilizacji”.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Jak widać od tysiącleci jest mord, szczególnie masowy, nieodłącznym elementem żydowskiej “kultury” duchowej, wpajany zresztą od dzieciństwa.

  Obóz wypędzonych Palestyńczyków Nuseirat:

  Aby uwolnić czterech żydowskich zakładników zamordowali żydowscy wojskowi 8. czerwca 2024 co najmniej 274 Palestyńczyków i zranili ok. 700 dokonując masowej rzezi na wysiedlonych przez żydów, którzy schronili się w obozie, wśród ofiar jest znaczna liczba dzieci. Są doniesienia, że zapełniony ludźmi rynek w obozie został masowo zbombardowany z powietrza i armat w fazie przygotowawczej operacji uwolnienia żydowskich zakładników. Powyższy link przypomina obraz żydowskich działań w obozie Nuseirat.

  Także ONZ potwierdza tę rzeź, tę zbrodnię wojenną:

  https://news.un.org/en/story/2024/06/1150856

  dokonaną na dzieciach zgromadzonych w szkole ONZ w obozie.

 2. pepe says:

  The Jeruzalem Post: ,,IDF posiadało dokładne informacje na temat zamiarów Hamasu… wiedziało o planie Hamasu porwania 250 osób przed atakiem z 7 października – raport”
  https://www.jpost.com/israel-hamas-war/article-806634

Wypowiedz się