⚠ NATO vs ROSJA. ⚠ USA/NATO DALSZY KROK ESKALACJI W KIERUNKU III WOJNY ŚWIATOWEJ ⚠

Fakty-Kontra-news – Alternatywa

Moskwa ma prawo prowadzić globalną wojnę zastępczą przeciwko NATO, ponieważ NATO aprobuje ataki bloku NATO w głąb Rosji.


Rosja ma prawo prowadzić globalną wojnę zastępczą przeciwko NATO, ponieważ NATO aprobuje ataki bloku w głąb Rosji.

Reżim Bidena w czwartek dołączył do przywódców Niemiec, krajów skandynawskich i krajów bałtyckich w zniesieniu formalnych ograniczeń dotyczących użycia natowskich systemów uderzeniowych dalekiego zasięgu wysyłanych na Ukrainę w celu atakowania obszarów w głębi Rosji.

Sputnik zapytał czołowego europejskiego komentatora ds. obronności o polityczne i strategiczne implikacje tego posunięcia.

Rosyjscy politycy ostro skrytykowali w piątek Waszyngton i jego sojuszników w związku z eskalacją wojny zastępczej NATO na Ukrainie w związku z decyzją państw NATO o zezwoleniu na ataki dalekiego zasięgu na Rosję, przy czym zarówno Kreml jak i Departament Stanu zwrócili uwagę, że NATO nigdy nie wahało się by  Kijów mógł dokonać ataków na zaplecze rosyjskie.

„Jesteśmy świadomi, że podejmowane są już próby ataku na terytorium Rosji bronią wyprodukowaną w Ameryce. To nam wystarczy i wyraźnie pokazuje skalę zaangażowania Stanów Zjednoczonych w ten konflikt” – powiedział w piątek reporterom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Niezależnie od tego sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził w piątek, że sojusznicy zatwierdzili rozmieszczenie broni dalekiego zasięgu, mówiąc, że blok oczekuje, że Kijów użyje tej broni „w sposób odpowiedzialny” zgodnie z prawem międzynarodowym. 

/Te słowa to są słowa bezczelnego cynika, który zatraca świadomość, że Rosja w swojej obronie w końcu zaatakuje państwa NATO i nastąpi globalny konflikt, który pochłonie setki milionów niewinnych ludzi przeznaczonych na zagładę w skali nie mającej granic.  /

Głusi na Zachodzie ??? !!!

Były prezydent Rosji i zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew wyraźnie powiedział w piątek, że Rosja „założy, że” wszelka broń dalekiego zasięgu używana przez Ukrainę „jest kontrolowana bezpośrednio przez personel wojskowy państwa NATO” i podkreślił, że „ to nie jest „pomoc militarna”, ale udział w wojnie przeciwko nam”, co stanowi możliwy „casus belli”.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli w czwartek w „New York Times”, że Biały Dom zmienił swoje stanowisko w sprawie wykorzystania przez Kijów zachodnich systemów uderzeniowych do ataków na zaplecze Rosji w związku z niepowodzeniami na froncie charkowskim i wskazali, że pierwsze ataki z użyciem broni amerykańskiej produkcji mogłyby rozpocząć się „w ciągu godzin lub dni”.

Ukraina zgromadziła szereg sprzętu NATO, który pozwala jej na przeprowadzanie uderzeń dalekiego zasięgu, w tym brytyjsko-francuski system rakiet manewrujących Storm Shadow/SCALP o zasięgu od 250 do 560 km oraz taktyczny system rakietowy armii amerykańskiej (ATACMS ), który ma zasięg od 160 do 300 km i jest wystrzeliwany z precyzyjnych dział rakietowych HIMARS i MLRS.

„Rosyjska ofensywa pod Charkowem została wykorzystana jako powód do zmiany polityki Zachodu” – powiedział Sputnikowi Mikael Valtersson, były oficer szwedzkich sił zbrojnych i obserwator wojskowy specjalizujący się w obronie powietrznej.

„W kręgach zachodnich rozumowano tak, że Ukraina musi być w stanie zareagować, jeśli ataki nadejdą od rosyjskiej strony granicy z 1991 r. Z wojskowego punktu widzenia może to być zrozumiałe, ale wciąż jest to duży krok w kierunku eskalacji ze strony Zachodu przeciwko Rosji” – powiedział obserwator.

Valtersson spodziewa się, że militarne konsekwencje zielonego światła NATO dla Kijowa będą „niewielkie”, ponieważ armia ukraińska dysponuje ograniczoną liczbą systemów uderzeniowych dalekiego zasięgu.

Do tego dochodzi doświadczenie, które Rosyjskie Siły Obrony Powietrznej zdobyły w ciągu ostatnich dwóch lat w zakresie udoskonalania swojego wyposażenia, szczególnie w zakresie pocisków takich jak ATACMS i Storm Shadow.

Zagrożenie, jakie stwarzają rakiety dalekiego zasięgu, nie jest jednak niewielkie, zwłaszcza biorąc pod uwagę chęć Kijowa do ich wykorzystania w przyszłości do ataków na tereny cywilne w Donbasie i na Biełgorod.

Najważniejsze pytanie.

„Ważnym pytaniem” – powiedział Valtersson – jest „w jakim stopniu mocarstwa zachodnie będą zaangażowane w wyznaczanie celów i inne przygotowania do ataków”.

„Większość działań związanych z obserwacją pola bitwy i komunikacją na Ukrainie już opiera się na ustalaniu  Zachodu. Pomoc ta jest równie ważna jak dostawy wojskowe czy wsparcie gospodarcze z Zachodu” – zauważył obserwator, spodziewając się, że po zniesieniu ograniczeń stanie się „jeszcze ważniejsza”.

„Zarówno zniesienie ograniczeń, jak i zwiększona pomoc Zachodu w atakach na cele w Rosji będzie eskalacją ze strony Zachodu. Ważnym pytaniem jest, jaka będzie reakcja Rosji. Moim zdaniem kraje zachodnie można postrzegać jako uczestników konfliktu, a zatem jako uzasadnione cele dla rosyjskiej armii. 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

To Stany Zjednoczone i NATO szybkimi krokami zmierzają do zagłady świata.

„Zielone światło” z USA.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken potwierdził, że Waszyngton zezwolił Ukrainie na użycie amerykańskiej broni na terytorium Rosji.

O powyższym poinformowała w piątkowe popołudnie agencja Reuters i zasadniczo potwierdziła raport Politico, według którego administracja Bidena dała Ukraińcom zielone światło na ataki z użyciem amerykańskiej broni w Rosji!

Mówiąc dokładniej, szef dyplomacji USA, rozmawiając z reporterami po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Sojuszu Atlantyckiego w Pradze, powiedział, że prezydent Joe Biden zatwierdził wniosek.

Powiedział też, że „USA chcą mieć pewność, że podejmą skuteczne kroki w zakresie wsparcia Ukrainy. Dodał, że na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie zostaną podjęte konkretne kroki mające na celu zbliżenie Ukrainy do Sojuszu.

Jednocześnie uzurpator udający prezydenta watażka zełenski ujawnił, bez wchodzenia w szczegóły, że Kijów otrzymał „przesłanie” od Waszyngtonu, które mogłoby stanowić „krok naprzód”.

„Dziś wcześnie rano otrzymaliśmy wiadomość od strony amerykańskiej. Dostałem tę wiadomość dotyczącą  mojej armii, ale nie mogę zdradzić żadnych szczegółów. Chcę zobaczyć, co będzie w praktyce, ale myślę, że to przynajmniej krok naprzód w kierunku celu, który powinien był zostać omówiony wcześniej.

Tym samym Biden pozwala Ukrainie używać amerykańskiej broni do ataków na cele w Rosji, co prowadzi do bardzo niebezpiecznej eskalacji.

Ukraina z zadowoleniem przyjmuje zgodę Zachodu na ataki na terenie Rosji.

Junta kryminalistów w Kijowie ogłosiła, że zielone światło Stanów Zjednoczonych dla użycia zachodniej broni przeciwko celom w Rosji „znacznie wzmocni” jej obronę przed rosyjskimi atakami, zwłaszcza w obwodzie charkowskim. 

Psychopatów działania ciąg dalszy.

Drzwi w domu wariatów otwierają się i następni pomyleńcy podejmują decyzje :
Holenderskie F-16 mogą atakować cele w głębi Rosji.

NATO zaatakuje strategiczne cele w głębi Rosji – oświadczenie Holandii.

Wojna na Ukrainie przekształca się obecnie w otwartą wojnę między Rosją a NATO, ponieważ Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy oficjalnie udzieliły Kijowowi ataku na rosyjskie zaplecze, podczas gdy Holandia poszła o krok dalej – .

Holenderska (jednak niespełna rozumu) minister spraw zagranicznych potwierdziła, że ​​wspiera ukraińskie ataki F-16 w głąb Rosji.

Nie będąc świadoma ??? !!! 
że przecież na terenie Holandii znajduje się amerykańska baza z bronią atomową. 
A ona jak oszołom prowokuje Rosję do zmiecenia z powierzchni ziemi kraju tulipanów 17 milionów mieszkańców żyjących na terytorium mini kraju bo na terytorium  1/7 Polski.

„Holandia nie jest przeciwna użyciu przez Ukrainę myśliwców F-16 do ataków na terytorium Rosji” – powiedziała minister Bruis-Slot z Ministerstwa Spraw Zagranicznych członkini partii CDA (“chrześcijańskiej” “demokracji”).

Jak widać ta w Holandii ta tamtejsza “chrześcijańska demokracja” ma tyle wspólnego z chrześcijaństwem i demokracją co nazistowska ideologia z humanizmem i równością rasową.  To są diabły w ludzkiej skórze, hyeny i sępy wojenne i tym samym deptają i ptofanują  wiarę chrześcijańską.

„Nie ma ograniczeń w użyciu broni… to jest ogólna zasada” – stwierdziła Bruis-Slot.

Tylko czy taka osoba, która powinna być w domu wariatów bo pozbyta jest instynktu nie tylko matki ale i samozachowawczego ma prawo wypowiadać się o zasadach ? w imieniu 17 milionów mieszkańców.

Holenderska minister spraw zagranicznych nie tylko „zapomina”, że Rosja będzie postrzegać F-16 jako potencjalne nośniki broni nuklearnej, ale także ona domaga się by ataki były w głąb Rosji.

Rosyjskie radary wykryją rakietę powietrze-ziemia z F-16 wlatującą w rosyjską przestrzeń powietrzną… Ale nie będą wiedzieć, czy ma głowicę nuklearną, czy jej nie ma ?

ℹ Tym razem Rosja odpowiednio zareaguje, niestety z przykrymi konsekwencjami dla nas wszystkich…ℹ

Rosja uzna F-16 na Ukrainie za zagrożenie nuklearne – tak uważa Ławrow.


_____________________________________________________________________________________

Warto także pamiętać o agresywnej roli Warszawy przeciwko Rosji.

O tym że lotnisko w Rzeszowie jest kluczowym elementem w dostarczaniu wszelkiego typu sprzętu z krajów NATO dla zbrodniczego reżimu watażki zełenskiego którym ukraińskie siły zbrojne przy pomocy specjalistów z NATO atakują cele w głębi Rosji.

Tym samym coraz bliżej są ataki odwetowe ze strony Rosji na terytorium Polski a sprawcami tragedii nie będą Rosjanie tylko i wyłącznie rządzące w Polsce chore na nienawiść w stosunku do Rosji politycznhe gremium ludzi bez poczucia instynktu samozachowawczego ale i chore na ślepą miłość do nazistowskiego zbrodniczego reżimu na Ukrainie. 

Więc pozostaje zapytać czy tych chorych psychicznie na ślepą nienawiść do Rosji i ślepą miłość do zbrodniczego nazistowskiego reżimu na Uraninie należało by jak najszybciej zamknąć w w szpitalu wariatów i leczyć ? 

Ponieważ po psychicznie chorych, wariatach psychopatach przecież nie działających racjonalnie można wyłącznie spodziewać się szaleństwa i działań małpy z brzytwą na szkodę ludzkości.

Problem w tym, że te polityczne na Zachodzie w Stanach Zjednoczonych i w państwach NATO małpy z brzytwą zamiat tylko brzytwy mają w swoim posiadaniu arsenały i broń masowej zagłady … .!

Comments

 1. piotr2000 says:

  Trzeba byc SLEPYM i GLUCHYM, aby twierdzic, ze swiatowa masoneria skupiona wokol usa i izraela dazy do 3 wojny swiatowej. To jest kierunek szatana, ktory wprowadza czasy ostateczne w postaci apokalipsy. Bog dozwala na to, bo druga strona “monety” jest odejscie wielkiego mnostwa Dzieci Bozych – od BOGA.i Jego Prawa. To musi nastapic… a bedzie, ze “czlowiek, gdy znajdzie slad ludzkiej stopy na ziemi, upadnie i bedzie calowac”….

  • jedensam says:

   Skoro już mowa o Bogu i Jego Dzieciach, to idąc tą ścieżką
   “Nie pytajcie więc, co będziecie jeść lub co będziecie pić, ani nie martwcie się o to. O to wszystko bowiem zabiegają narody świata. Lecz wasz Ojciec wie, że tego potrzebujecie. Szukajcie raczej królestwa Bożego, a to wszystko będzie wam dodane.”
   A dodam ze swej strony, że Królestwo Boże jest bardzo blisko, bliżej niż sobie wyobrażamy, bo jest w nas.

Wypowiedz się