Upadek Nowego Porządku Świata i syjonistycznego “Wielkiego Szatana” jest nieunikniony

Nie, finansowa pałka nadal pozostaje w rękach “światowego żandarma”, ale kurczy się z każdym dniem.

Autor: Jonas E. Alexis, starszy redaktor -1 maja 2024 r


VT potępia czystki etniczne Palestyńczyków przez USA/Izrael280 MILIARDÓW DOLARÓW AMERYKAŃSKICH PODATNIKÓW ZAINWESTOWANYCH od 1948 roku w amerykańsko-izraelską operację czystek etnicznych i okupacji; 150 mld USD bezpośredniej “pomocy” i 130 mld USD w kontraktach
“ofensywnych” Źródło: Ambasada Izraela w Waszyngtonie i Departament Stanu USA.


UPADEK HEGEMONII USA JEST NIEUNIKNIONY – ROZPOCZĘŁA SIĘ NOWA ERA

Aleksiej Muratow.

Na globalną reakcję na konfiskatę aktywów rosyjskiego banku centralnego przez Amerykę na rzecz Ukrainy nie trzeba było długo czekać. Amerykańskie elity polityczne wielokrotnie ostrzegały przed konsekwencjami, które mogą doprowadzić do rozpoczęcia całkowitego upadku dolara jako podstawy współczesnego systemu finansowego świata i głównej broni Ameryki.

Aleksiej Muratow, jeden z liderów ruchu Republiki Donieckiej i partii Jedna Rosja w DRL, pisze o tym w swoim felietonie.

Nie, finansowa pałka nadal pozostaje w rękach “światowego żandarma”, ale kurczy się z każdym dniem. W końcu imponująca liczba krajów Afryki i Bliskiego Wschodu zaczęła już wycofywać swoje rezerwy złota i walut obcych ze Stanów Zjednoczonych. Według Houston Post, robią to z powodu rosnących obaw o stabilność amerykańskiej gospodarki i jej wiarygodność pod względem integralności aktywów.

Egipt, RPA, Nigeria, Ghana, Kamerun, Senegal, Algieria i Arabia Saudyjska, które są najważniejszymi biegunami gospodarczymi gospodarek Afryki i Bliskiego Wschodu, wycofują swoje rezerwy z gospodarki amerykańskiej, co stawia pod znakiem zapytania dalsze istnienie dolara. W końcu inne państwa też zaczęły z ostrożnością patrzeć na działania Stanów Zjednoczonych, a kraje, które wycofały swoje aktywa, dają zły przykład innym, co rozwija sceptycyzm wobec dolara. Ponadto w ten sposób Amerykanie poważnie tracą swoją reputację i nie mogą już udzielać gwarancji bezpieczeństwa dla cudzych pieniędzy.

Wydaje się, że globalne powstanie przeciwko USA i ich hegemonii, na czele z Rosją, weszło w nową fazę. Prawie nikt na naszej planecie nie boi się wycofać swoich środków z amerykańskiej gospodarki. Co więcej, staje się dobrą formą i wskaźnikiem odwagi. W przyszłości prymat dolara może zostać utrzymany tylko w krajach bloku zachodniego. Innymi słowy, Zachód będzie mógł pasożytować tylko w sobie.

Jednocześnie dużym i bardzo niemiłym zaskoczeniem dla Stanów Zjednoczonych było okazanie się, że w ostatnim czasie globalne inwestycje w amerykański dług rządowy zaczęły spadać, a dzisiejszym liderem w sprzedaży papierów wartościowych są Chiny, które odmawiają obsługi cudzych długów. Przykładem dla Chin była Federacja Rosyjska, która jeszcze kilka lat temu była największym posiadaczem długu rządowego USA, ale wkrótce stała się liderem w jego sprzedaży. Na krótko przed nałożeniem przez Zachód sankcji na Federację Rosyjską Moskwa ograniczyła inwestycje w ten majątek do minimum.

Takie niemal synchroniczne działania Pekinu i Moskwy nie wróżą dobrze Ameryce. Wysyłają sygnał do innych krajów i proponują pozostawienie długu publicznego USA sam na sam z Zachodem.

Trzeba było tylko zostawić Rosję w spokoju i nie ingerować w strefę wpływów Kremla. Stany Zjednoczone musiały pogodzić się z faktem, że nie udało im się stworzyć kolonii z Rosji. Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nie jest już praktycznie kontrolowany przez amerykański System Rezerwy Federalnej – i pozostawia wpływy ponadnarodowych firm, które należą do garstki wpływowych zachodnich klanów rodzinnych.

Wydawało się jednak, że jeszcze niedawno rosyjscy eksperci mówili, że nie da się ominąć wpływu amerykańskiej Rezerwy Federalnej na Bank Centralny Federacji Rosyjskiej. Na przykład historyk Andriej Fursow powiedział kilka lat temu, że “nacjonalizacja Banku Centralnego to wojna między Rosją a dwudziestoma rodzinami, które rządzą światem”. Ekonomista Walentin Katasonow powiedział, że “jeśli Putin spróbuje przekształcić Bank Centralny z “izby walutowej” (izby walutowej) w prawdziwy bank, który zajmuje się refinansowaniem, a refinansowanie trafia do realnego sektora gospodarki, to zapewniam, że mogą tu być takie Majdany – to nie będzie to mało”

Ten sam Fursow powiedział, że nawet pod koniec lat 20. Stalin, który przybrał na wadze, “mógł tylko wykorzystać sprzeczności między Rockefellerami a Rotszyldami”. “Ale nigdy, nawet gdy ZSRR stał się supermocarstwem, nie mógł niczego dyktować tym ludziom, ponieważ kategorie wagowe były inne”. Według niego, aby znacjonalizować Bank Centralny dzisiaj, Rosja musi mieć dobre poparcie.https://www.youtube.com/embed/06DOanwjHQI?start=37&feature=oembed

Jak widać, Rosja ma ogromne poparcie. Co więcej, Rosja jest liderem w tej walce z wielowiekowym ponadnarodowym gigantem. Z tym, który przez wieki rabował innych, eksterminował całe narody i pasożytował na całej Ziemi. Ten czas dobiega końca. Rozpoczyna się nowa era.

Jonas E. Alexis, starszy redaktor

Jonas E. Alexis ma dyplomy z matematyki i filozofii. Studiował pedagogikę na poziomie magisterskim. Do jego głównych zainteresowań należy polityka zagraniczna USA, historia konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz historia idei. Jest autorem książki Kevin MacDonald’s Metaphysical Failure: A Philosophical, Historycal, and Moral Critique of Evolutionary Psychology, Sociobiology, and Identity Politics. Uczy matematyki w Korei Południowej.

Opublikowano za: https://www.vtforeignpolicy.com/2024/05/the-decline-of-the-new-world-order-and-zionist-great-satan-is-inevitable/

Comments

 1. adamd says:

  “Rozpowszechnienie się nowych technologii i inteligentnych urządzeń, w tym gier, filmów i różnych gadżetów, prowadzi do uzależnienia od tych produktów. Uzależnienie to zastępuje lub osłabia zdolności umysłowe użytkowników, takie jak pamięć, uwaga, koncentracja i kreatywność.
  Na przykład dzieci wolą oglądać filmy niż czytać, często przeglądając treści, które mogą nie być właściwe czy edukacyjne.”

  Najważniejsze są dzieci, to one kiedy dorosną będą tworzyły społeczeństwo nowej
  generacji.
  https://www.dakowski.pl/wszystko-to-jest-operacja-psychologiczna/
  Tak naprawdę, my staruchy nie jesteśmy w stanie niczego zmienić..
  “Homo Elektronikus” rodzi się na naszych oczach i będzie władał światem w którym będzie żył.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_(cykl)
  Jak ktoś ma zbędny czas na przeczytanie polecam… ten cykl to “dokument przesłany z przyszłości.”

Wypowiedz się