Senator Chuck Schumer zwraca się przeciwko Netanjahu, domaga się, by Izrael wybrał nowego premiera, aby powstrzymać ludobójstwo w Gazie

15.03.2024 // Ethan Huff // 

W oświadczeniu, które zszokowało świat, senator Chuck Schumer (Demokrata z Nowego Jorku), Żyd, oświadczył, że czas rządów Benjamina Netanjahu jako premiera Izraela dobiegł końca.

Zdenerwowany swoim złym podejściem do wojny w Strefie Gazy, Schumer powiedział, że Netanjahu “zgubił drogę, pozwalając, aby jego polityczne przetrwanie wzięło górę nad najlepszym interesem Izraela”.

“Koalicja Netanjahu nie odpowiada już potrzebom Izraela po 7 października” – kontynuował Schumer – obejrzyj wideo poniżej:

(Powiązane: Wciąż pojawiają się przekonujące dowody sugerujące, że Izrael zmusił agencję ONZ ds. uchodźców palestyńskich do kłamstwa o powiązaniach z Hamasem w celu delegitymizacji wysiłków humanitarnych agencji ONZ.)

Kontrowersyjna polityka na Bliskim Wschodzie

Schumer chce, aby w Izraelu odbyło się nowe głosowanie w celu usunięcia Netanjahu ze stanowiska.

Najwyższy rangą żydowski urzędnik w Stanach Zjednoczonych, Schumer twierdzi, że świat zmienił się “radykalnie” od 7 października, i że naród izraelski jako całość jest “stłamszony w tej chwili przez wizję rządzenia, która utknęła w przeszłości”.

Oskarżając Netanjahu o sprzymierzenie się ze “skrajnie prawicowymi ekstremistami”, takimi jak minister finansów Bezalel Smotrich i minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir, Netanjahu “spycha poparcie dla Izraela na całym świecie do historycznie niskiego poziomu” – ostrzegł Schumer.

Ludzka wiedza jest atakowana! Rządy i potężne korporacje używają cenzury, aby wymazać bazę wiedzy ludzkości na temat odżywiania, ziół, samodzielności, naturalnej odporności, produkcji żywności, gotowości i wielu innych. Chronimy ludzką wiedzę za pomocą technologii sztucznej inteligencji, jednocześnie budując infrastrukturę ludzkiej wolności. Dowiedz się więcej o naszym bezpłatnym, niekomercyjnym projekcie AI / LLM tutaj. Wesprzyj nasze wysiłki na rzecz budowania infrastruktury ludzkiej wolności, robiąc zakupy w HealthRangerStore.com, oferując przetestowaną laboratoryjnie, certyfikowaną żywność ekologiczną, niemodyfikowaną genetycznie i rozwiązania żywieniowe.

Pod wieloma względami Schumer ma rację. Świat, bez względu na przynależność polityczną, jest świadkiem ludobójstwa w Gazie i zadaje sobie pytanie, dlaczego ktokolwiek miałby popierać tego rodzaju Izrael? Schumer od dawna krytykuje Netanjahu i jego syjonistyczną wizję i chce, aby Izrael powrócił do innego rodzaju polityki.

Po krótkim zastąpieniu przez centrolewicową koalicję, Netanjahu, który przez wiele lat służył w rządzie Izraela, powrócił w listopadzie 2022 r., kiedy on i jego prawicowa koalicja zostali wybrani z jedną z największych większości w najnowszej historii dla państwa żydowskiego.

Odkąd Netanjahu publicznie potępił porozumienie nuklearne prezydenta Obamy z Iranem, Demokraci są mu przeciwni. Obama, na wypadek, gdybyście jakimś cudem przegapili porozumienie z Iranem, przekazał miliardy dolarów irańskiemu reżimowi w ramach wysoce kontrowersyjnego transferu bogactwa.

Przez wiele dziesięcioleci USA wysyłały pieniądze i broń do Izraela, podczas gdy nikt nie mrugnął okiem, ale kiedy Obama zrobił to samo dla Iranu, wszystkie zakłady zostały odrzucone. Od tego czasu lewica polityczna jest w konflikcie z prawicą w USA w kwestii tego, jak postępować z Bliskim Wschodem w ogóle.

Innym powodem, dla którego Demokraci nie lubią Netanjahu, jest jego sprzeciw wobec propozycji prezydenta Bidena ustanowienia państwa palestyńskiego w celu zakończenia obecnego konfliktu. Netanjahu sprzeciwia się również ostrzeżeniom Bidena przed atakiem na Rafah, a także komentarzom Bidena, że Netanjahu potrzebuje momentu “przyjścia do Jezusa”, aby przestać popełniać ludobójstwo.

Po wyborze Netanjahu w listopadzie 2022 r. Biden odmówił spotkania z nim. Od tego czasu Biden złagodził swoje stanowisko wobec Netanjahu, ponieważ Biden dowiedział się, że może pochwalić się rzadkim osiągnięciem w polityce zagranicznej w postaci saudyjsko-izraelskiego porozumienia pokojowego.

Po wizycie w Izraelu w październiku zeszłego roku po ataku Hamasu pod fałszywą flagą, Biden pozostał publicznie krytyczny wobec Netanjahu, stwierdzając w podobny sposób jak Schumer, że premier “szkodzi” Izraelowi bardziej niż “pomaga” Izraelowi.

Źródła tego artykułu obejmują:

Twitter.com

NaturalNews.com

Breitbart.com

Opublikowano za: https://www.naturalnews.com/2024-03-15-schumer-netanyahu-israel-prime-minister-gaza-genocide.html

Wypowiedz się